Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 315 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 315
Üye: 0
Toplam: 315

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,183,357
  • Bugün: 21,001
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 05:57 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Soner Olgun
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5454 okuma)Soner Olgun
Soner Olgun
Soner Olgun
FOTO GALERİ

Şarkılara ruh veren adam olarak bilenen, ülkemizin en önemli ozan yorumcularından Soner Olgun’un etnik senfonik rock olarak tanımladığı 5. albümü “Sevda Diye Bir Kuş”, Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor.

Sanatçının sekiz yıllık aradan sonra biriktirdiği sözleri ve melodileriyle hazırladığı 10 şarkıdan oluşan albümün süpervizörlüğünü Zeynep Talu, aranjörlüğünü ise ünlü müzisyen Can Şengün üstlendi. Soner Olgun bu albümde Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Can Şengün, Mehmet Akatay gibi değerli müzisyenlerle çalıştı.

Soner Olgun’un sözü ve müziği kendisine ait olan 6 şarkısının (“Sevda Diye Bir Kuş”, “Sevdikçe Sevesin Gelir”, “Badem Ağacı”, “Bu Gece”, “Gel Aman Eyle”, “Sadece Aşk Vardı”) yer aldığı albümde; “Ölürüm Ben” şarkısının sözleri Zeynep Talu’ya, müziği ise Soner Olgun’a ait.

Ayrıca anonim bir eser olan “Kar Etmez Ahım” Türk müziğinin klasikleşmiş eserlerinden “Gözleri Aşka Gülen” (Gündoğdu Duran) ve Ali Ekber Çiçek’e ait “Böyle İkrar İlen”, Soner Olgun yorumuyla albümde yeniden hayat buluyor.

15 yıldır sahne aldığı mekanda her hafta 6-7 saat aralıksız müzik yaparak bir rekoru elinde bulunduran Soner Olgun yeni albümü için, “Antrenman bitti. Sanırım müziğe başlıyorum” diyor.
(Kaynak: www.avrupamuzik.com - 26 Nisan 2012)

Soner Olgun ‘‘Yakarım Yağmurları’’ Diyecek

Kulvarında en büyük seslerden biri olan Soner Olgun, ‘‘Yakarım Yağmurları’’ isimli maxi single çalışması ile yaz aylarında sevenleriyle buluşmak için hazır.

Türkiye’nin her yerinde konserler veren, aralıksız on yedi yıl boyunca da aynı mekanda sahne çalışmalarını sürdüren ilk ve tek sanatçı olma özelliği taşıyan Soner Olgun, kariyerinde ilk defa bir maxi single çalışmasına imza atıyor.

Müzik hayatında yirminci yılını tamamlayan Soner Olgun’un, ‘‘Yakarım Yağmurları’’ isimli çalışmasında dört eser yer alıyor. Single çalışmasına ismini veren ‘‘Yakarım Yağmurları’’ şarkısının sözleri “kutup zencisi” adlı twitter fenomeni Oğuz Asma’ya, müziği Soner Olgun’a ait, ‘‘Düşten Güzel’’ adlı eserin sözü ve müziği Fatih Aydın imzalı.

Söz ve müziği Meral Güney’e ait olan, merhum Erol Büyükburç’un yorumladığı ‘‘Çay Bahane’’ isimli şarkı da Soner Olgun yorumuyla maxi single’daki yerini aldı. Maxi single çalışmasının ilk klibi olma özelliğini taşıyan, Kıbrıs’ın anonim türküsü ‘‘Mağusa Limanı’’ da son şarkı.

Müzik yönetmenliğini ve düzenlemelerini Alper Erinç’in üstlendiği, Erinç stüdyolarında kayda alınan ‘‘Yakarım Yağmurları’’ maxi single çalışmasında Onur Nar, Rustam Mahmudov, Utkan Marangoz, Mete Kuran, Ali Yilmaz (Motor Ali), Ömer Öcal, Serkan Aşanel, Ömer Filgir, Salahi Balıkçıoğlu gibi birçok usta müzisyenler bir araya geldi. Sanatçıya, vokallerde aynı zamanda eşi olan Özlem Olgun, Sibel Benekli, Serkan Aşanel eşlik etti.

Soner Olgun’un ‘‘Yakarım Yağmurları’’ adlı maxi single çalışması, Esen Müzik etiketiyle 07 Temmuz’dan itibaren tüm müzik marketlerde ve dijital kanallarda…
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.07.2015)

Soner Olgun Maxi Single Çalışmasının İkinci Klibini ‘‘Yakarım Yağmurları’’ Şarkısına Çekti

Müzik hayatında yirminci yılını tamamlayan Soner Olgun, ‘‘Yakarım Yağmurları’’ isimli ilk maxi single çalışmasını birkaç ay önce çıkarmıştı.

İlk klibini ‘Mağusa Limanı’ şarkısına çeken Olgun, ikinci klibi single çalışmasına ismini veren ‘‘Yakarım Yağmurları’’ şarkısına çekti.

Klip şarkısının sözleri “kutup zencisi” adlı twitter fenomeni Oğuz Asma’ya, müziği Soner Olgun’a ait. Bir aylık ön çalışmanın ardından, ‘Yakarım Yağmurları’ klip çekimleri İstanbul’un ünlü sahne mekanlarından biri olan My Cabaret’de gerçekleştirildi. Oğuz Koloğlu’nun yönetmenliğinde, teknik ve cast olarak yaklaşık 100 kişilik bir ekiple, çekilen klip iki günde tamamlandı
(Kaynak: www.magazinci.com - 29.12.2015)

Soner Olgun’un ‘‘Düşten Güzel’’ Klibi Yayında

Müzik hayatında yirminci yılını tamamlayan Soner Olgun, ‘‘Yakarım Yağmurları’’ isimli ilk maxi single çalışmasını birkaç ay önce çıkardı.

Single çalışmasındaki ‘‘Mağusa Limanı’’ ve ‘‘Yakarım Yağmurları’’ şarkılarını, kliplendiren Olgun, üçüncü klibi ‘Düşten Güzel’ şarkısına çekti.

‘Düşten Güzel’ klip çekimleri İstanbul’un ünlü sahne mekanlarından biri olan My Cabaret’de gerçekleştirildi. Klipte Mustafa Erdoğan’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’ndan Tufan Şahin ve Gülin Özeren muhteşem danslarıyla Soner Olgun’a eşlik ettiler. Oğuz Koloğlu’nun yönetmenliğinde, 30 kişilik bir ekiple çekilen ‘Düşten Güzel’ şarkısının sözü ve müziği Fatih Aydın’a ait.
(Kaynak: www.magazinci.com - 29.12.2015)

Soner Olgun’dan ‘Ela Gözlüm’e Klip

Soner Olgun, albümünün ikinci klibi de “Ela Gözlüm” isimli esere çekti.

Türk müziğinin alternatif ismi Soner Olgun, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden türkülerin yer aldığı 12 eserden oluşan “Efsane Türküler” albümünü geçtiğimiz haftalarda yayınlamıştı.

“Herkes için türküler” sloganıyla yayınlanan, çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı albümünün ikinci klibi de “Ela Gözlüm” isimli esere çekildi.

Soner Olgun’a klip çekiminde albümün ilk klibinde olduğu gibi ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Zeynep Gülmez eşlik etti...

Geniş bir ekiple 2 gün boyunca Fethiye’nin doğal ve tarihi mekanlarında, genç ve başarılı yönetmen Ersin Taş tarafından çekilen “Ela Gözlüm” klibi yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 09.05.2017)

Soner Olgun’dan Yeni Klip: “Dut Ağacı”

Soner Olgun, yayınlandığı tarihten itibaren büyük ilgiyle karşılanan “Efsane Türküler” adlı son albümündeki, Azerbaycan yöresine ait anonim bir türkü olan “Dut Ağacı” eserine, Fethiye’de, Yakapark ve Tlos Antik Tiyatrosu’nun tarihi ve doğal güzellikleri arasında klip çekti.

Çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı ve Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin katkısıyla hazırlanan “Efsane Türküler” albümünde, unutulmaz türkülerimizi eşsiz yorumuyla yeniden seslendiren Soner Olgun, albümdeki bütün eserlere de klip çekmeye devam ediyor.

Müzik yönetmenliğini Soner Olgun Orkestrası’nın gitaristliğini ve şefliğini yapan Utkan Marangoz’un yaptığı türkünün klip yönetmenliğini de genç ve başarılı yönetmenlerimizden Ersin Taş yaptı. “Dut Ağacı” klibinde Soner Olgun’a, ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Zeynep Gülmez eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 01.12.2017)

Kocası Yazdı, Söyledi, Karısı Klibini Çekti!

Soner Olgun, söz ve müziği kendisine ait olan “Ay Karanlık Olunca” adlı şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Dijital platformlarda yerini alan klibin yönetmenliğini ise Olgun’un kendisi gibi sanatçı olan eşi Özlem Olgun üstlendi.

Salgın döneminde tüm sahne çalışmaları iptal olan ve her hafta sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları canlı yayınlarla sevenleriyle buluşan Soner Olgun ve Özlem Olgun çifti, dinleyicilerinden gelen yeni şarkı isteğini kırmadı.

Soner Olgun, sözü ve müziği kendisine ait olan “Ay Karanlık Olunca” adlı şarkısınının klibini sevenlerinin beğenisine sundu.

SONER OLGUN YAZDI, SÖYLEDİ; ÖZLEM OLGUN KLİBİNİ ÇEKTİ

Düzenlemesini Utkan Marangoz’un üstlendiği şarkının klibini ise Olgun’un kendisi gibi sanatçı olan eşi Özlem Olgun çekti.

Eşinin çektiği klibin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Soner Olgun “Şarkımızın klibini sevenlerimizle buluşturmak için daha fazla beklemek istemedik. Bu şarkının, müzik piyasasına alternatif bir renk katmasını umuyorum. Klip için eşime teşekkür ederim. Onun yönetmenliği beni çok mutlu etti” dedi.

Özlem Olgun, cep telefonuyla çektiği ve beğeni toplayan klip için “Şarkının yapım aşamasından beri hayalimde bazı görüntüler vardı, salgın söz konusu olunca ben de hayalimdeki görüntüleri çekmeyi denedim. İlk defa böyle bir tecrübem oldu. Benim için farklı ve heyecanlı bir süreçti” dedi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 10.06.2020)

Diskografi:
1992
Letafet (Albüm, Jet Plak Kasetçilik)

1- Letafet
2- Gülüm
3- Beni Unutma
4- Beyaz Yalanlar
5- Mahmure
6- Kırlangıç
7- Aç Gözünü Adamım
8- Sabah İçin Şarkı
9- Ey Gönül
10-Delikanlı

1994
Herşey Değişmeli (Albüm, Tempa Müzik)

1- Aşık Olmak
2- Gitmek İçin Sabahı Bekle
3- Herşey Değişmeli
4- Ay Karanlık
5- Dört, Üç, İki, Bir
6- Gecikmiş Bir Aşk
7- Badem Ağacı
8- Alıştım
9- Beyaz Saçlı Adam
10-Eşek

1999
İyi Bayramlar (Albüm, Universal Müzik / Raks Müzik)

1- Balıkesir Türküsü
2- Deniz Üstü Köpürür
3- Boşluğa Resimler Çizerim
4- Ne Çok Şeyi Sevdim
5- Sana Nasıl Dayanır İnsan...
6- Eklemedir Koca Konak
7- Hala Herşey Değişmeli
8- Olam Boyun Kurbanı
9- Maral’a Ağıt (Aman Avcı)
10-Cemile
11-Ben Giderim Batum`a
12-Hekimoğlu

2004
İyi Bayramlar Türkiye (Albüm, Seyhan Müzik, 06.07.2004)

1- Böyledir Bizim Sevdamız - 03:15
2- Sen Benden Gittin Gideli - 04:12
3- Elâ Gözlerini Sevdiğim Dilber - 02:36
4- Kadınımsın - 03:35
5- Bilmem Şu Feleğin Bende Nesi Var - 02:51
6- Babam İçin - 03:13
7- Tombalacık Halimem - 04:09
8- Kara Sevdam - 03:48
9- Bir De Aşk Gülüm - 04:05
10-Kara Gözüm Ay Badam - 02:50
11-Anlatamıyorum - 03:26
12-Davet - 02:59
13-Kalenin Önüne - 03:34
14-Fethiye Zeybeği - 03:07

2006
İyi Bayramlar (Albüm, Seyhan Müzik / Gösteri Sanatları, 27.04.2006 [İKİNCİ BASIM])

1. Cemile (Acıpayam Türküsü)
2. Boşluğa Resimler
3. Hekimoğlu
4. Olam Boyun Kurbanı
5. Deniz Üstünde Köpürür
6. Sana Nasıl Dayanır İnsan
7. Ben Giderim Batum'a
8. Ne Çok Şeyi Sevdim
9. Eklemedir Koca Konak
10.Balıkesir Türküsü
11.Maral’a Ağıt
12.Hala Herşey Değişmeli
13.Kırlangıç
14.Gitmek İçin Sabahı Bekle


2012
Sevda Diye Bir Kuş (Albüm, Avrupa Müzik, 10.05.2012)

1. Sevda Diye Bir Kuş (Söz & Müzik: Soner Olgun)
2. Ölürüm Ben (Söz: Zeynep Talu Müzik: Soner Olgun)
3. Sevdikçe Sevesin Gelir (Söz & Müzik: Soner Olgun)
4. Badem Ağacı (Söz & Müzik: Soner Olgun)
5. Kar Etmez Ahım (Söz & Müzik: Anonim)
6. Bu Gece (Söz & Müzik: Soner Olgun)
7. Gel Aman Eyle (Söz & Müzik: Soner Olgun)
8. Sadece Aşk Vardı (Söz & Müzik: Soner Olgun)
9. Gözleri Aşka Gülen (Söz & Müzik: Gündoğdu Duran)
10. Böyle İkrar İlen (Söz & Müzik: Ali Ekber Çiçek)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

2015
İyi Bayramlar (Albüm, Esen Müzik, 08.06.2015)
(1999’da Universal Müzik ve 2006 yılında Seyhan Müzik / Gösteri Sanatları tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Kırlangıç (Söz-Müzik: Soner Olgun)
2. Gitmek İçin Sabahı Bekle (Şiir: Murat Babadağ - Müzik: Soner Olgun)
3. Cemile (Anonim [Acıpayam Türküsü])
4. Sana Nasıl Dayanır İnsan (Şiir-Müzik: Soner Olgun)
5. Hekimoğlu (Anonim [Ordu Türküsü])
6. Olam Boyun Kurbanı (Anonim [Kars Türküsü])
7. Deniz Üstü Köpürür (Anonim [Ula Türküsü])
8. Ben Giderim Batum’a (Anonim [Artvin Türküsü])
9. Boşluğa Resimler Çizerim (Şiir: Rana Denizer - Müzik: Soner Olgun)
10.Ne Çok Şeyi Sevdim (Şiir: Soner Olgun)
11.Eklemedir Koca Konak (Anonim [Aydın Türküsü])
12.Balıkesir Türküsü (Şiir-Müzik: Soner Olgun)
13.Maral’a Ağıt (Aman Avcı) (Azeri Anonim)
14.Hala Herşey Değişmeli (Söz-Müzik: Soner Olgun)

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.tikla24.de (Almanya)

Yakarım Yağmurları (Maxi Single, Esen Müzik, 07.07.2015)

1. Yakarım Yağmurları - 05:01 (Söz: Oğuz Asma, Müzik: Soner Olgun)
2. Düşten Güzel - 04:15 (Söz-Müzik: Fatih Aydın)
3. Çay Bahane - 03:18 (Söz-Müzik: Meral Güney)
4. Mağusa Limanı - 04:18 (Söz-Müzik: Anonim [Kıbrıs Türküsü])Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Efsane Türküler 1 (THM Albüm, Esen Müzik, 07.04.2017)

1. Bugün Ayın Işığı (Yöre: Keskin Derleyen: Nida Tüfekçi Kaynak Kişi: Hacı Taşan)
2. Ela Gözlüm (Yöre: Erzurum Derleyen: Emin Aldemir, Kaynak Kişi: Hulusi Seven)
3. Dut Ağacı (Söz-Müzik: Anonim [Azeri])
4. Keten Göynek (Söz-Müzik: Refik Başaran )
5. Nazende Sevgilim (Söz: İslam Seferli Müzik: Cahangir Cahangirov)
6. Ey Güzel Kırım Düet: Özlem Olgun (Kaynak: Savaş Demiral)
7. Oy Gelin (Akşam Olur Karanlığa Kalırsın) (Yöre: Sivas/Divriği Derleyen: Muzaffer Sarısözen, Kaynak Kişi: Mehmet Yüzgeç)
8. Gidiyom Gidemiyom (Yöre: Zonguldak/Çaycuma Derleyen: Muzaffer Sarısözen, Kaynak Kişi: Hüseyin Çakır)
9. Bir Of Çeksem (Yöre: Kayseri Derleyen: Ahmet Sezgin Kaynak Kişi: Ahmet Gazi Ayhan)
10.Yörük Ali (Efelerin Efesi) (Yöre: Aydın/Nazilli Derleyen: Muzaffer Sarısözen Kaynak Kişi: Yöre Ekibi)
11.Gerizler Başı (Yöre: İzmir Derleyen: Durmuş Yazıcıoğlu , Kaynak Kişi: Hasan Çakı Efe)
12.Çayıra Serdim Postu (Yöre: Isparta Derleyen: Muzaffer Sarısözen, Kaynak Kişi: Nazife İzzet)Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Ay Karanlık Olunca (Single, Soner Olgun, 01.06.2020)

1- Ay Karanlık Olunca - 04:01Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

2022
Sahure Hanım (Single, Sahure Hanım, 26.04.2022)

1- Sahure Hanım - 01:03

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İzmir Türküleri [Kolektif Albüm, Sony Music Türkiye, 09.09.2022]

5- Ah Bir Ataş Ver / Soner Olgun - 05:14

2023
Alıştım (2023 Versiyon) (Single, Esen Müzik, 22.09.2023)

1- Alıştım (2023 Versiyon) - 04:07

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.sonerolgun.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/sonerolgun.iyibayramlar
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/sonerolgun

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5454 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag