Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 26.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 233 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 233
Üye: 0
Toplam: 233

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,830,378
  • Bugün: 12,790
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 26, 2023
  • 08:56 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Umut Kuzey
Bookmark and Share
    Geri Dön   (22290 okuma)Umut Kuzey
UMUT KUZEY
FOTO GALERİ
Umut Kuzey, Adana’da doğdu. İlk-orta-lise öğrenimini burada tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünde öğrenim gördü. 1994'te Üniversitede kaldığı öğrenci yurdundaki oda arkadaşının “ud” çalması, UMUT’un bir enstrüman çalmaya başlamasına neden oldu. Önce ud çalmayı, daha sonra gitar çalmayı kendi çabalarıyla öğrendi ve besteler yapmaya başladı.

1998 yılında Adana’ya döndü. İşlerinin yanı sıra yerel bir kanalda gençlik sorunlarını ele alan müzik programı hazırlayıp sunuyordu. Bu tarihlerde Adana Sokak Çocukları Derneği’nin tüm faaliyetlerinde gönüllü olarak yer aldı. Sokak çocuklarından kurduğu koro ile uzun süre etkinliklerde yer aldı. Tüm liseleri ve üniversiteyi kapsayan 15 konserden oluşan bir yardım kampanyasını başlattı. Umut, bu çalışmaları sırasında sokak çocukları için bestelediği “Sokak Çocuğu” isimli şarkı da içinde olmak üzere 3 şarkılık CD hazırladı ve gelirini derneğe bağışladı. Umut, Sokak Çocukları Derneği ile çalışmalarına halen devam etmektedir.

2002 eylül ayında Ulus müzik ten çıkarmış olduğu “Çıkageldi Aşk” adlı albümü ile profesyonel müzik yaşamına başladı. 2003 yılı Kral TV müzik ödüllerinde “En iyi çıkış yapan erkek sanatçı” adayları arasında yer aldı.

2004 yılında Türkiye’nin çeşitli illerinde konserler verdi, bar programları yaptı.

2005 yılı boyunca yeni albümünün hazırlıklarını tamamladı. 2006 yılında “Duvardaki Resimler” albümü ile sevenleri ile yeniden buluştu.

2007 yılında Kral TV'de “KonuşaROCK” programını hazırlayıp sunmuştur. 2008 yılında "KonuşaROCK" programını Numberone TV'de sunmaya başladı. Bu programlardan şimdi rahmetli olan Barış Akarsu ile düet şarkılar söyledi.
Şarkılardan bazıları:
Islak Islak
Kar Yağıyor Bugün Ankara'da

2009'da Umut Kuzey, yeni albümü "Al Beni" ile müzikseverlerle buluştu. Bu üçüncü albümde 10 şarkı yer almakta. On şarkının 8 tanesinin söz ve bestesi Umut Kuzey'e ait. Albümün prodüktörlüğünü Metin Türkcan ve Arda Algül yapmış, aynı zamanda ikili albümdeki parçaların gitar ve klavyelerini çalarak albüme destek vermiştir.

Albüm lansman konserinde Umut Kuzey, davulda Alen Konakoğlu, elektro gitarlarda Koray Gürsoy, Erman Baykan, bas gitarda Cüneyt Karayalçın ile 2 Aralık 2009 Çarşamba gecesi Jolly Joker Balans’ta yeni şarkılarını sevenleriyle buluşturacak.

2012 Mayıs ayında Umut Kuzey’in dördüncü stüdyo albümü “Sorma” Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşmaya hazır…

Umut Kuzey “Sorma” albümünde, eğlenceli yönünü ortaya çıkarmaya çalıştığını ve sevenlerinin konserlerinde coşku ile eşlik edecekleri cover şarkılara özellikle yer verdiğini söyledi.

Albümde söz ve müziği kendisine ait “Sorma”, sözleri Umut Kuzey ve Ferda Orcun Aca’ya, müziği Ferda Orcun Aca’ya ait “Vay Anasını” isimli iki yeni şarkı haricinde, Suat Sayın’a ait Zeki Müren’in yıllar önce seslendirdiği “Yaralı Gönül”, Erkin Koray’ın yorumuyla sevilen söz ve müziği Kemal İnece’nin “Yalnızlar Rıhtımı”, Mavi ışıklar grubundan dinlediğimiz sözleri Atilla Akman,müziği Raymond Azoury-Alber Haddad’a ait “İyi Düşün Taşın” isimli şarkılar da yer aldı.

Albümde yer alan dört şarkının aranjörlüğünü Alen Konakoğlu, iki şarkının da aranjörlüğünü Arda Algül yaptı. Albümün mix Alen Konakoğlu mastering ise Michael Zimmerling imzasını taşıyor.

Dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun “Pulp Fiction” filmine esin kaynağı şarkı “Yaralı Gönül”.

Albümün çıkış şarkısı olarak belirlenen söz ve müziği Suat Sayın’a ait olan, Zeki Müren’in yıllar önce yorumladığı “Yaralı Gönül”ün, Umut Kuzey yorumu dinleyen herkesi şaşırtacak.

Şarkı Quentin Tarantino’nun 1994 yılında yönetmenliğini yaptığı “Pulp Fiction” isimli filminde kullanılmış ve bütün dünyada büyük ses getirmişti.

Albümün çıkış şarkısı olarak seçilen söz ve müziği Suat Sayın’a ait olan “Yaralı Gönül”e çekilen klip, Profabrika ekibi tarafından Gökhan Palas yönetmenliğinde Öykü Onur Tanyel Süpervizörlüğünde ve Eren Erdem kurumsal iletişimiyle gerçekleştirilmiştir.Umut Kuzey’in stil danışmanlığı Deniz Ongan tarafından yapıldı.Yaklaşık 70 kişilik bir cast ekibinin eşlik ettiği video klip, Garaj İstanbul’da iki gün süren çekimler sonunda tamamlandı.

(Biyografi, facebook sitesindeki sayfasından ve biletix'teki performans ilanındaki yazılardan alıntı yapılarak derlenmiştir.)

2013 yılında Ekim ayında “Sorma” şarkısının remastered versiyonunu single olarak yayınladı.

2013 Kasım ayı sonunda “The Best of” albümü çıktı.

Ömür Gedik ve Umut Kuzey’den Sevgililer Günü Sürprizi!

Ömür Gedik ve Umut Kuzey büyük bir aşkın ve ayrılığın anlatıldığı video klipte, birbirlerini hala seven iki eski sevgiliyi canlandırıyor.

Ömür Gedik ve Umut Kuzey, yepyeni bir projeye imza attı. Birlikte seslendirdikleri "Dokun Bana" şarkısı dışında, akustik konserler vermeyi de planlayan ikili bu iş birliğinden son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Umut Kuzey bir araya gelme hikayeleri için "Ben, Dokun Bana şarkısını Ömür Gedik için yazdım, ve Ömür'e dinletmek için aradım. Bir araya geldik,dinlediğin de şarkının sözlerinden çok etkilendi ve birlikte okuyalım dedi. Benim için de bu düet sürpriz oldu." dedi.

Çok yakında tüm müzik kanalların da yayına girecek olan video klip, Gökhan Palas'ın yönetmenliğin de Beyoğlun'da nostaljik bir otelde çekildi.

Ömür Gedik ve Umut Kuzey büyük bir aşkın ve ayrılığın anlatıldığı video klipte, birbirlerini hala seven iki eski sevgiliyi canlandırıyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com / gecce.com / muzikonair.com - 28.01.2014)

Çeyrek Asır’ın Son Klibi Harun Kolçak & Umut Kuzey Düetine Geldi!

Türk pop müziğinin ölümsüz ismi Harun Kolçak’ın; unutulmaz şarkılarını sanatçı dostları ve genç müzisyenlerle yorumladığı “Çeyrek Asır” albümünün son klip şarkısı Harun Kolçak ve Umut Kuzey'in birlikte seslendirdiği “Müptelayım Sana” adlı şarkıya geldi.

Klipte Harun Kolçak'ın yaşarken Umut Kuzey ile birlikte katıldığı Mehmet'in Gezegeni programından da görüntüler kullanıldı.

Müzik dünyamızın usta sanatçılarından Harun Kolçak, müzik sektöründeki 25. sanat yılını geçtiğimiz yıl Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan “Çeyrek Asır” albümüyle kutlamıştı.

Sanatçının en önemli unutulmaz şarkılarını ünlü isimlerle seslendirdiği albüm 2016 yılın en satan albümü olma başarısını göstererek zirveye yerleşti. Son bir yılını Türkiye’nin her köşesinde hayranlarının akın ettiği konserlerle geçiren sanatçı; 19 Temmuz 2017’de uzun süredir mücadele ettiği rahatsızlığına yenik düştü. Türk halkının gönlünde sarsılmaz bir yere sahip olan Harun Kolçak, ölümsüz eserleriyle yaşamaya devam ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 09.11.2017)

Umut Kuzey’den Babasına İthafen Duygusal Video Klip

Umut Kuzey, 2009 yılında Arpej Yapım etiketi ile yayınlanan “Al Beni” albümünün gizli kalmış şarkılarından ‘Oğlum’a sürpriz bir video klip hazırladı.

Umut Kuzey’in babasına ithafen özel olarak hazırladığı duygusal video klip, Umut Kuzey’in babasıyla çocukluğu ve ilk gençliğine dair hatıralardan oluşuyor.

Sözü ve müziği Umut Kuzey’ait olan ‘Oğlum’un düzenlemesi Metin Türcan ve Arda Algül tarafından yapıldı. Şarkının karantina döneminde yapılan video klibi ise YüzdeYüz Film imzalı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 24.06.2020)

Umut Kuzey’den Uzun Bir Aradan Sonra Yeni Albüm: “Tek Başımıza”

Umut Kuzey, yepyeni bir albüm ve birbirinden güzel şarkılarla geliyor. Arpej Yapım etiketiyle 23 Eylül’de yayınlanacak “Tek Başımıza” albümünün prodüktörlüğünü Özlem Özbakan, aranjörlüğünü ise İskender Paydaş üstlendi.

10 şarkının yer aldığı albümde Umut Kuzey’e İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Metin Türkcan, Gültekin Kaçar gibi önemli müzisyenler eşlik etti. Albümde Umut Kuzey’in yeni şarkılarının yanı sıra Sezen Aksu’dan “Gidiyorum”, Üç Hürel’den “Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş” gibi sevilen hitlerin coverları da yer alıyor.

Albümde yer alan ve aynı ismi taşıyan “Tek Başımıza” şarkısı, albümden bir hafta önce 16 Eylül’de tekli olarak dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

ALBÜM KARİYERİMİN MİHENK TAŞI OLARAK BANA UMUT, SİZLERE GÜZELLİKLER GETİRSİN”

Umut Kuzey, “Tek Başımıza” albümünü müziğe ilk başladığı yıllarda hayalini kurduğu rüya kadro ile tamamlamış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadığını belirterek, albümle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Müziğe ilk başladığım yıllarda hayalini kurduğum rüya kadro ile bu albümü tamamlamış olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Değerli müzik adamı, efsane şarkılarda imzası bulunan İskender Paydaş’ın aranjörlüğünü üstlendiği ve davullarını çaldığı, mütevazılığı ve bilgeliği her kesimin takdirini görmüş değerli müzik adamı Tarkan Gözübüyük’ün bas gitarlarını çaldığı, profesyonel müzik hayatıma başladığım ilk günden bu yana yanımda olmuş değerli dostum arkadaşım Türkiye’nin önemli gitar virtüözlerinden Metin Türkcan’ın gitarlarını çaldığı bu albüm kariyerimin mihenk taşı olarak bana umut, sizlere güzellikler getirsin.”
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 12.09.2022

Umut Kuzey’den 2. Klip!

Umut Kuzey’in “Tek Başımıza” albümünün ikinci klibi, büyük beğeni toplayan “Gidiyorum” şarkısına çekildi.

Söz ve bestesi Sezen Aksu’ya, düzenlemesi İskender Paydaş’a ait şarkı, Rota Plato’da İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde kliplendirildi.

Klipte Umut Kuzey’e davulda Aykan İlkan, gitarda Koray Gürsoy, bas gitarda Cüneyt Karayalçın, klavyede İlkay Özboyar eşlik etti.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 03.01.2023)

Diskografi:
1998
Sokak Çocuğu (Single CD,)

2002
Çıkageldi Aşk (Albüm, )

2006
Duvardaki Resimler (Albüm, Arpej Müzik)

1. Sen Olmadan (Söz: Emre Yücelen - Umut Kuzey, Müzik: Emre Yücelen)
2. Kar (Söz & Müzik: Tarık Altıner)
3. Kalbinde Ölmeye Geldim (Söz: Ömer Koparan - Umut Kuzey, Müzik: Ömer Koparan)
4. Duvardaki Resimler (Söz & Müzik: Umut Kuzey)
5. Rock´n Telli (Söz: Umut Kuzey, Müzik: Umut Kuzey - Anonim)
6. Dayanamıyorum (Söz & Müzik: Umut Kuzey)
7. Kırmızıgül (Söz: Umut Kuzey - Emre Yücelen, Müzik: Emre Yücelen)
8. Odam Soğuk ve Sessiz (Söz & Müzik: Umut Kuzey)
9. Şikayetim Var (Söz & Müzik: Umut Kuzey - Mevlüt Sönmezler)
10.Aydoğar (Söz & Müzik: Hakan Kanbay - Birolcan)
11.Ayrılık, Yoksulluk, Ölüm (Söz: Karacaoğlan, Müzik: N. Gökhan Mutlu)
12.Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş (Söz: Cengiz Tekin, Müzik: Rıfat Sallıel)


2007
Turk Rock Collection (Albüm, On Air Müzik)

16. Dayanamıyorum - Umut Kuzey

2010
Al Beni (Albüm, Arpej Müzik, 01/04.01.2010)

1. Işığı Yak - 03:50
2. Gezgin - 04:18
3. Al Beni - 04:16
4. Amerika - 04:12
5. Yaprak Dökümü - 03:24
6. Oğlum - 04:25
7. Sen Ve Ben - 03:55
8. Şarkısız Şarkıcı - 04:17
9. Yalnızım - 05:22
10.Çıka Geldi Aşk - 03:23


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2012
Sorma (Albüm, Arpej Yapım, 07.05.2012)

Sorma (Albüm, Arpej Yapım, 07.05.2012)

1- Sorma
2- Vay Anasını
3- İyi Düşün Taşın
4- Yaralı Gönül
5- Yalnızlar Rıhtımı
6- Yalnızlar Rıhtımı (Versiyon)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2013
Sorma [Remastered] (Single, Arpej Yapım, 02.10.2013)

1- Sorma [Remastered]

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

Best of Umut Kuzey (Albüm, Arpej Müzik, 28.11.2013)

1. Sorma [Remastered]
2. Yalnızım
3. Vay Anasını
4. Kalbinde Ölmeye Geldim
5. Yaralı Gönül
6. Şikayetim Var
7. Al Beni
8. Şarkısız Şarkıcı
9. Sen ve Ben
10.Oğlum
11.Çıkageldi Aşk
12.Kar
13.Işığı Yak
14.Amerika


Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com

2014
Dokun Bana / Ömür Gedik & Umut Kuzey (Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 24.01.2014)

-1 Dokun Bana - 04:20Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Çeyrek Asır (Albüm, Arpej Müzik, [Dijital 09.09.2016] 21.09.2016)

14-Müptelayım Sana (feat. Umut Kuzey) - 03:38

2021
Devir Değişti (Çelik Şarkıları) (Albüm, Arpej Müzik, 28.05.2021)

5- Kızımız Olacaktı (Çelik Şarkıları) - 03:41

Kızımız Olacaktı (Çelik Şarkıları) (Single, Arpej Müzik, 02.06.2021)

1- Kızımız Olacaktı (Çelik Şarkıları) - 03:41Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Tek Başımıza (Single, Arpej Müzik, 16.09.2022)

1- Tek Başımıza - 04:00

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Tek Başımıza (Albüm, Arpej Müzik, 23.09.2022)

1- Tek Başımıza - 04:00
2- Sana Değmez - 04:53
3- Yokluğun Öyle Zor - 03:43
4- Hayat Yorar Bazen - 05:05
5- Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş (Üç Hürel cover) - 03:38
6- Yangın Yeri - 04:41
7- Diğer Yarım - 03:54
8- Deniz Üsüt Köpürür - 03:40
9- Mevsim Bahar - 05:19
10-Gidiyorum (Sezen Aksu cover) - 04:35

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.umutkuzey.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/umutkuzey
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/umutkuzey
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/umutkuzey
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/umutkuzeyofficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/umutkuzey
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Umut_Kuzey
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Umut+Kuzey
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (22290 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag