Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 19.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 417 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 417
Üye: 0
Toplam: 417

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 147,118,507
  • Bugün: 17,955
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 19, 2024
  • 02:38 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Velinimet (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (141017 okuma)

Velinimet (Grup)
Velinimet (Grup)
Velinimet (Grup)
FOTO GALERİ

Her biri değişik sektörlerde çalışan ve birbirini tanımayan grup üyelerinin yolları kesişir! Kesişir de, ortak bir de noktaları vardır; o da 20 yıl önce bıraktıkları müzik tabi... Enstrümanları alıp başlarlar çalmaya... Amaçları iş hayatındaki stresi savmak olan grup, yaptıkları müziği sahnelere taşır ve sevdikleri müzikleri 2012'den beri çeşitli mekanlarda izleyicilerle buluşturmaya başlar. Neden Velinimet?Aynı okula giden çocukların velileri olunca gittikleri okula da mesajı vermişler, olmuş Velinimet...

Alternatif müzik grubu Velinimet, Mojo, Ghetto ve daha çok Hayal Kahvesi Arena Park ve Mask Live'da sahne alıyor.

ÇOCUKLARA NİYET VELİLERE KISMET

Çocuklarını piyano dersinden almaya gittiklerinde tanışan veliler, Velinimet isminde bir grup kurdu. Rock müzik yapan grup, konser bile verdi.

Bir kolejin ilköğretim öğrencisi olan çocuklarını piyano dersinden almaya giden veliler, çocuklarının müzik öğretmeninin teşvikiyle önce enstrüman çalmayı öğrendi; sonra da birlikte Velinimet adını verdikleri bir müzik grubu kurdu. Velinimet üyeleri, 31 Mayıs'ta ilk konserlerini çocuklarının okulundaki yaz festivalinde verdi. İlk sınavını başarıyla veren grup, müziğe devam etmeye kararlı. Velinimet, işadamı, matbaacı, arşivci, ev hanımı, öğretmen ve pazarlamacı yedi veliden oluşuyor. Daha önce birbirini hiç tanımayan veliler; Engin Narin (40), Burak Çelikoba (41), Gizem Ardıç (38), Tayfun Bozoğlu (46), Taylan Onur (40), Oktay Sevinç (40), Murat Taşkıran (40), özel bir kolejin ilköğretim sınıfında okuyan dokuz yaşlarındaki çocuklarının piyano derslerinden çıkışını beklerken tanışıyorlar. Onları bir araya getiren isim kolejin kadrolu müzik öğretmeni Oktay Sevinç. Dokuz yaşındaki oğlu Onur'un da piyano dersleri aldığını söyleyen Sevinç, "Çocuğunu müzik dersine getiren her velinin içinde mutlaka saklı bir müzik aşkı vardır. Bazısı daha önce eline hiç enstrüman almamış, bazısı ise gençlik yıllarında ciddi olarak müzikle uğraşmış. Bilmeyenlere istedikleri, sevebilecekleri bir enstrümanı çalmaları için yardım ettim, derken dostluk oluştu. Müziğe meraklıları da gruba dahil olması için teşvik edince ortaya Velinimet çıktı," diye konuşuyor.

ÇOCUKLARI ŞAŞIRDI

Avrupa Koleji'nin misafirhanesinde başlayan çalışmalara ilgi yoğunlaşınca, müzik evine dönüştürüldüğünü anlatan Velinimet'in elektro gitaristi Engin Narin, bir kurumda arşiv müdürü olarak çalışıyor. Narin, "Kızım Eylül piyano dersleri alıyor. İki sene önce kızımı almaya geldiğimde Oktay hocanın teşvikiyle gruptan Gizem'le birlikte klasik gitar dersleri almaya başladık. Bu yıl başından itibaren de grubumuzu kurduk. Haftada bir gün buluşuyoruz ve ben tüm hafta boyunca grupla provaları iple çekiyorum," diyor. Oğlu Ege sayesinde Velinimet'te bas gitarist ve solist olan Burak Çelikoba'nın asıl işi, matbaacılık. Grubun isim babası da olan Çelikoba, 15 yıl önce amatörce de olsa sahne deneyimi olduğunu belirterek, "Grubumuza güveniyorum, belki gelecekte bir albüm çalışması da yaparız," diyerek gelecek hayalleri kuruyor. Ev hanımı Gizem Ardıç, iki yıl öncesine dek eline bir enstrüman bile almadığını anlatıyor. Kendi halinde, oğlu Efe'yle ilgilenirken müzik aşkının kendisine de bulaştığını anlatan Ardıç; "Aslında Efe (10) ilk zamanlar benim evde müzikle ilgilenmemden, gitar çalmamdan rahatsız oldu. Ancak eşim destekledi. Yetişkinlerin hobi olarak sadece kitap okuyup resim yapması beklenir, ama biz müzik grubu kurduk, bazıları buna şaşırıyor ama biz mutluyuz," diyor. 40'ından sonra müziğe başladığı için daha çok çalışmak zorunda kaldığını anlatan pazarlamacı Taylan Onur, "Oğlum Tan'ın dersleri sayesinde, daha önce hiç denememiştim. Ancak beş-altı aydır piyano çalıyorum, belli bir yaştan sonra daha çok çalışmak gerekiyor. Ancak yeni olduğum için ailem kulaklıkla yani sadece benim duyabileceğim şekilde çalışma yapmamdan yana. İlk konserimiz heyecan vericiydi," diyor.

MÜZİK, HAYATLARINI RENKLENDİRDİ

Bir holdingte icra komitesi üyesi Tayfun Bozoğlu, grubun elektro gitaristi ve solisti. Hafta içi takım elbiseleriyle işe giden Bozoğlu, cumartesileri Zeytinburnu'ndaki kolejin misafirhanesinde çalışmalara katılıyor. Bozoğlu, "1980'lerde düğünlerde çalardık, üniversite sonrası iş yaşamıyla hobiler ve hayalleri de bir kenara itmiştik. Ta ki oğlum Berk'in (9) bateri derslerine kadar. Biz grup olarak parçaları kendi yorumumuzu da katarak çalıyoruz, açıkcası bu haliyle çok da keyifli," diyor. Grubun bateristi Murat Taşkıran, 15 yıl aradan sonra tekrar müzikle uğraşmayı, bir nevi sevgiliye yeniden kavuşma olarak nitelendiriyor ve şöyle devam ediyor; "Bir firmada satış yöneticisiyim, çocuklarım Kerim ve Bertan sayesinde yeniden müzik yapıyorum, hayatıma renk geldi." Haftanın bir günü buluşarak çalışan grup, bazen tam gün süren müzik çalışmalarında repertuarlarına ekleyecekleri yeni şarkılara yoğunlaşıyor. Onların müzikle buluştuğu saatlerde ise piyano dersi biten çocuklarının yardımına büyük anne ve büyükbabalar yetişiyor. Onlar da torunlarını alıp; 40'ında müziğe sevdalanmış çocuklarına destek oluyor.
(Kaynak: www.sabah.com.tr - Gülay Fırat - 12.6.2010)

Grup Üyeleri:
Arzu Gürkan (vokal)
Burak Çelikoba (vokal, bas)
Ersin Başaran (gitar)
Gürler Akınbingöl (gitar)
Murat Taşkıran (vokal, davul)
İlk üyeler:
Tayfun Bozoğlu (geri vokal, gitar)
Engin Narin
Gizem Ardıç
Taylan Onur
Oktay Sevinç

Videoları:
Yayın: 11 Temmuz 2013
JUST 40 UP
Balim


Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Grup-Velinimet

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Yeni Yorumcu, Besteci, Grup ve Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (141017 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag