Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 193 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 193
Üye: 0
Toplam: 193

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,486,464
  • Bugün: 36,941
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:23 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Yeliz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (9910 okuma)

Yeliz
Yeliz
Yeliz
FOTO GALERİ

Tam adı Yeliz Eker olan ve 12.12.1957 İstanbul doğumlu sanatçımız, ilk kez 1974 yılında A yüzünde “Sen Olsan Yeter” ve B yüzünde sözleri Çiğdem Talu’ya ait “Hoşgeldin Bahar” isimli şarkıları yorumladığı ilk 45’liğini çıkardı ve o yıl Hey Dergisi Okurlarına göre “Sen Olsan Yeter” isimli şarkı ile YILIN TÜRKÇE SÖZLÜ ŞARKILARI sıralamalarında 10culuk aldı.

1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri’nde sözü yine Çiğdem Talu’ya müziği Selmi Andak’a ait olan “Hayalimdeki Adam” isimli şarkı ile yorumcu olarak katıldı ve ikinci oldu. Bundan sonra ünlenme süreci de başlamış oldu. A Yüzünde bu şarkı ve B yüzünde de “Sen ve Ben” isimli şarkıyı yorumlayarak ikinci 45’liğini çıkarır. 1975 Yılı Hey Dergisi okurlarına göre “Sen ve Ben” ile ‘YILIN BESTELERİ’ seçmelerinde sıralamada 9ncu oldu. Bu plak ve arkasından çıkardığı “Yaşadıkça / Kimbilir Belki Bir Gün” 45’lik plakların arkasında hep İstanbul Gelişim Orkestrası vardı.

1976’da Diskotür’den ayrılarak Yankı Plak ile çalışmaya başlardı. A Yüzünde “Bu Ne Dünya (Kardeşim)” ve B yüzünde de “YALAN (Yalan)” isimli şarkıları yorumladığı 45’lik piyasaya çıktıktan hemen sonra tabiri caiz ise yer yerinde oynadı. “Bu Ne Dünya (Kardeşim)” isimli şarkı Berkant’ın “Samanyolu” ve Uğur Akdora’nın “Hayırdır İnşallah” isimli şarkıları gibi Türk Pop Klasikleri arasına girecekti.

1976 Yılı Hey Dergisi okurlarına göre yapılan YILIN BESTELERİ sıralamasında bu kez BİRİNCİ seçilmişti. Atilla Özdemiroğlu’nun eşi benzeri az bulunur düzenlemesiyle “YALAN (YALAN)” isimli şarkı da çok tutulmuş ve Yeliz bu plakla Türk Pop’unun en büyükleri arasına girmişti.

1977’de Sözleri Ülkü Aker’e, Müziği Coşkun Sabah’a ait “Gönlüm Seninle” isimli şarkıyı arabesk beste olmasına karşın Yeliz, kendine öz yorumuyla Türk Pop tarzında başarıyla yorumlanmıştı. 1978 Yılında Hey Dergisi okurlarına göre YILIN 45’LİK PLAKLARI seçimindeki sıralamada 15nci sırayı aldı. Ancak Arabesk furyası Yeliz’i de etkileyecek ve sonraları utana sıkıla arabesk tarzında yorumlamaktan kendini alamayacaktı ilerki yıllarda.

1979 yılında Yeliz, Melih Kibar’ın “Tüm Bir Yaşam” isimli bestesini seslendirerek Altın Orfe Yarışması’na katılmıştı.

1980’de gösterime giren, Yönetmen: Orhan Aksoy, Senaryo Yazarları: Fuat Özlüer, Erdoğan Tünaş, Yapımcı: Türker İnanoğlu, Oyuncular: Erol Evgin (Erol Okan), Gülşen Bubikoğlu (Zeynep Demir), İzzet Günay (Mehmet Demir), Adile Naşit (Fatma), Ayşen Gruda (Ayşe Güngören), Erol Günaydın (Patron), Halit Akçatepe (Mıstık) kadrosuyla “Renkli Dünya” sinema filminin şarkılarını Yeliz seslendirdi.

1980’li yıllar Yankı Plak 12 inçlik 45’lik formatı ilk kez tanıtmak amacıyla bastırdığı “Kahpe Felek / Yanakların Çiçektir” ve “Kim Bilir / Ağla Gözlerim Ağla” isimli arabesk tarzındaki şarkılar Maxi 45’lik Süper Seri adıyla piyasaya sürülmekteydi. “Yeliz” ismiyle ardından çıkardığı LP albümünde “Bitlis’te Beş Minare” ile türkü, “Gündüzüm Seninle Gecem Seninle” ile TSM şarkısı, “Acı Gerçekler” ve “Bir Çare Allahım” ile arabesk, bazı şarkılarını da sanki ne olur ne olmaz kaydısıyla Pop türünden seçerek Melih Kibar-Çiğdem Talu ortak çalışması olan “Rüya”“Deli Divane” ile de poptan dem vuruyordu. Ancak o yılların arabesk yılları olması nedeniyle dinleyicinin dikkatini çeken “Acı Gerçekler” ve “Bir Çare Allahım” isimli şarkılar olmuştu.

Bunun ardında da Zafer Dilek, Erol Sayan ve Selami Şahin üçlüsünün yönetiminde “Kristal Kadeh” isimli tamamen arabesk şarkılardan oluşan albümü piyasaya çıkarıldı. Ardında da “İhtiyar Falcı” albümü...

Bu Arabesk yıllarında gerçek arabesk yorumcularının aranır olmasıyla Yeliz müzikten koptu ve Mersin’e yerleşti. Türk Pop’unun yeniden estiği 90’lı yıllara kadar müziğe ara verir. 1992’de yeniden başlamak ister gibi ismini “Yeni Baştan” olarak verdiği yıllar sonraki ilk pop albümünü çıkarır ama devir değişmiştir ve o yılların gençliği onu tanımamaktadır. (Kaynak: İnternet'ten ve Naim Dilmener'in Birzamanlar'net'teki makalesinden derlenmiştir.)

Müzik eleştirmenlerince 90’larda “Yeni Baştan” isimli albüm ile ilgili eleştirilerinde “Bu albüm son albümü olur” derken hiç de öyle değildi. Sanatçı, zamana ayak uydurmayı başardı ve 2007’de “Haykırdım Sessizce” isimli albümünü çıkardı.

Bundan ardından da 3 yıl sonra 2010 Haziran’ının da “Allah Kalbine Göre Versin” isimli 6 şarkılık bir maxi single albümünü yayınladı. Aynı yıl komedi talk show olarak ekranlara gelen Durul Bazan ve Erhan Köse’nin başrollerini paylaştığı “Gecekondu” TV dizisinde bölüm bölüm davet edilen diğer ünlüler gibi o da 21. bölümde kendisini oynadı.

2011’de Türk pop müziğinin iki romantik sesi özel bir projede buluştu. Yeliz & Soner Arıca “Sevgililer Günü” için iki aşk şarkısını birlikte seslendirdiler. Sözü ve müziği Soner Arıca’ya ait “Neredeydin” ve sözü Soner Arıca müziği Sezgin Gezgin’e ait “Ödül” isimli şarkıların düet olarak seslendirildiği bu çalışmada ayrıca “Ödül” şarkısının dance versiyonu da bulunmaktadır.

Her iki yorumcu dinleyicilere “Neredeydin” ile aşka yoğun duygular yaşatacaklarını iddia ederken “Ödül”ün, uzun zamandır seslendirmek istedikleri tamamen pop soundunda bir şarkı olduğunu belirtiyorlar.

Ossi Müzik’ten Hakan Eren kendi ve Yeliz’in twitter sayfasında “Onur Ofset’te En İyileriyle Yeliz albümünün kartonet çalışmasındayız :) @YelizOnlinee @bestebakan http:/ /pic.twitter.com/f4ZldgXV (16:42 - 23 Ocak 2012)” twitter mesajıyla duyurdu.

Yeliz’den Gidiyorum

Türk Pop müziğinin güçlü yorumcusu Yeliz’in “Gidiyorum” ismini verdiği albümü Ossi Müzik markasıyla yayımlanıyor.

Dört yeni şarkı ve iki versiyonu ile toplam altı parça bulunun bu yeni albümde yer alan; sözü ve müziği Soner Arıca’ ya ait olan “Gidiyorum” ve “Herşeyimsin” şarkıları da en az diğerleri kadar başarılı ve güçlü. Duygusal şarkıları etkileyici yorumlaması ile bilinen Yeliz “Gidiyorum” şarkısında yorumculuğunun zirvesine çıkarken albümün açılış şarkısı söz ve müziği Serhat Tekin’e ait olan “Gerisi Olay”. Son zamanlarda yaptığı remikslerle konuşulan DJ Selami Bilgiç “Herşeyim” şarkına hazırladığı versiyon albümün kapanış şarkısı.

Herkesi derinden inciten “Yalan” kelimesini bile bu kadar naif ve derinden yorumlayabilen, en çok satan albümlerle Bu Ne Dünya, Sel Suyu, Dön Ne Olur, Oldu Olacak ve Ağla Kalbim şarkılarıyla hit olan, güçlü sesine ve yorumuna hayran olduğumuz Yeliz, “Gidiyorum” albümüyle sonbahara damgasını vuracak. (Albüm açıklaması)

Yeliz’in Yepyeni Çalışması “Bekle Yağmur Geliyor”

Yeliz, 10 yıl aradan sonra müzik sektörüne iddialı bir giriş yaparak yeni teklisi “Bekle Yağmur Geliyor” çalışmasını dinleyicilere sunmanın heyecanını yaşıyor.

“Bu Ne Dünya”, “Yalan” gibi şarkılarının yer aldığı dönemin en çok satan 45’liklerine imza atan Türk pop müziğinin yapı taşlarından sanatçı Yeliz, 10 yıl aradan sonra müzik sektörüne iddialı bir giriş yaparak yeni teklisi “Bekle Yağmur Geliyor” çalışmasını dinleyicilere sunmanın heyecanını yaşıyor.

Yıllardır şarkıları dillere dolanan ve güçlü sesi ile beğeni toplayan usta yorumcu Yeliz Tamer Gürsoy’un Aysel Gürel’den rahmetli olmadan önce aldığı ve bestelediği “Bekle Yağmur Geliyor” şarkısını yorumlayarak Türk pop müziğine uzun bir aradan sonra tekrar damga vurmaya geldiğini dile getirdi

Prodüktörlüğünü ve düzenlemesini Volga Tamöz’ün üstlendiği projenin sözleri Aysel Gürel’e ve bestesi Tamer Gürsoy’a ait.

Yine yıllarca dillerden düşmeyecek bir şarkıya imza atan ve uzun zamandır şarkı ile ilgili hazırlık yapan Yeliz, “Bekle Yağmur Geliyor” şarkısı için Fatih Ertür’den özel şan dersleri aldı.

“‘Bekle Yağmur Geliyor’ bundan sonra yapacaklarımın habercisi”

10 yıldır yeni bir şarkı yayınlamayan ve hayranları tarafından projesi merakla beklenen sanatçı, çalışması ile ilgili düşüncelerini: “Uzun bir aradan sonra tekrar müzik sektörüne giriş yapmanın verdiği heyecanı yaşıyorum. Üzerine Aysel Gürel’in rahmetli olmadan önce elinin sihrini bıraktığı bir şarkı ile geri dönmek ise anlatılamaz bir duygu. Kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum. Bu projede kendimi tam hissediyorum. Şarkı, ekip, hissiyat ve enerji olarak tamamlandım. Daha yapacağım ve düşündüğüm çok proje var. Bekle Yağmur Geliyor şarkım bundan sonra yapacaklarımın habercisi.” cümleleriyle dile getirdi.

Yeliz’in “Bekle Yağmur Geliyor” şarkısı Yazz Müzik etiketi ile 19 Ocak’ta iTunes’ta, 26 Ocak’ta ise tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 29.01.2018)

Yeliz 45. Sanat Yılında Ahmet Kaya Şarkısı Yorumladı!

Türk Pop müziğin güçlü yorumcusu Yeliz 45’nci sanat yılında, Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur” adlı şarkısı ile müziğe geri dönüş yaptı.

“Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Yalan”, “Sel Suyu” gibi unutulmaz şarkılarıyla damga vuran Türk Pop müziğin güçlü yorumcusu Yeliz 45’nci sanat yılında, Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur” adlı şarkısı ile müziğe geri dönüş yaptı.

Yıllardır şarkıları dillere dolanan ve güçlü sesi ile beğeni toplayan usta yorumcu Yeliz, ünlü iletişimci Özgür Aras’ın prodüktörlüğünü yaptığı düzenlemesinde Alper Atakan imzası olan Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı ‘Beni Vur’u yeniden yorumladı.

Yeliz, sözleri Yusuf Hayaloğlu’na bestesi Ahmet Kaya’ya ait olan 1995 yılında Ahmet Kaya tarafından yorumlanan “Beni Vur” yıllar sonra 45. sanat yılına özel olarak single olarak müzikseverlerle buluşturdu.

Ünlü yönetmen Erkan Nas’ın yönetmeninde İstanbul sokaklarında çekilen klibi yayınlandığı an itibariyle Ahmet Kaya hayranları tarafından güzel yorumlar alan ve en çok paylaşılan şarkılar arasına girmesi nedeniyle hayli mutlu olan Yeliz “Ahmet Kaya gibi bir ustanın şarkısını yorumlamak büyük onur. Şarkıyı bana emanet eden ailesine, benim yorumuma sahip çıkan Ahmet Kaya hayranlarına da sonsuz teşekkür ediyorum. Yokluğunun 19. uncu yılında ustaya benden de özlemle selam olsun...” diyerek duygularını dile getirdi.

45’inci sanat yılını kutlayan Yeliz, Safa Gülsoy’un, objektifine verdiği pozlarla kulaklara olduğu kadar güzelliği ile göz doldururken “Sanatçının eskisi olmaz. Sanatçı zamansız ve yaşsızdır. Dürüst, samimi ve doğruysa bunları hayatında var edenler her zaman kalıcı olur.” dedi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 16.02.2021)

Yeliz’den Ağıt Gibi Şarkı: “O Gitti!”

46 yıllık kariyerinde unutulmaz şarkılara imza atan, 70’lerden günümüze Türk pop müziğinin divalarından Yeliz, yeni şarkısı ‘O Gitti’yi yayınladı.

Dijital platformlarda yerini alan şarkı ilk haftasından türkçe pop listelerinde yükselişe geçti.

Şarkıları Ağlatan Kadın Yeliz’den Ağıt Gibi Bir Şarkı: “O Gitti”

Yeliz’in 2006 yılında yayınladığı “Ağla Kalbim” şarkısının da yazarı olan Tamer Gürsoy ve Yeliz yeniden aynı şarkıda buluştu.

Söz ve bestesine Tamer Gürsoy’un imza attığı ‘O Gitti’nin düzenlemesini ise Sezgin Gezgin yaptı.

Sürekli değişen bir dünyada, belki de değişmeyen tek gerçek, sevdiğimiz birini kaybettiğimizde veya ayrıldığımızda hissettiğimiz acıdır.

Aşk ve acıyı aynı şarkıda buluşturan “O Gitti”, Yeliz’in yorumuyla 2022’nin en dikkat çeken slowlarından biri olmaya aday.

Şarkıları ağlatan, güçlü yorumcu Yeliz, şarkılara verdiği ruh ile yeni neslin de ilgisini çekiyor.

Yeliz, yeni şarkılarını dijital platformlarda kendi şirketinden, oneRPM dağıtımcılığında yayınlamaya devam edecek.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 26.05.2022)

Diskografi:
197?
Babanın Soyadı (Aranj.Orij.: Le Prenom De Mon Pere-Enrico Macias)

1974
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın SEN OLSAN YETER (Aranj.Orij.: Pitie-Luigi) / Hoşgeldin Bahar (Söz: Çiğdem Talu) (45’lik, Diskotür Plak 5146)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın HAYALİMDEKİ ADAM (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Selmi Andak, 1975 Eurovision şarkı yarışması ikincisi) / SEN VE BEN (Aranj.Orij.: If You Hold My Hand-Donna Hightower) (45’lik, Diskotür Plak 5187)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Yaşadıkça / Kimbilir Belki Bir Gün (Aranj.Orij.: Kiss Me Kiss Your Baby-Brotherhood Of Man) (45’lik, Diskotür Plak 5207)

1976
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın BU NE DÜNYA (KARDEŞİM) (Aranj.Orij.: Aux Talons De Ses Souliers-Enrico Macias, Söz: Oktay Yurdatapan, Müzik: Jacques Demarny) / YALAN YALAN (Aranj.Orij.: Amor Amor-Lolita Flores ) Söz: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu) (45’lik, Yankı Plak 103)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Şeker Çocuk / İsterim ki (45’lik, Yankı Plak 113)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Bir Bahar Yağmuru (Aranj.Orij.: Entre L'Orient Et L'Occident-Enrico Macias) / Kırık Kalp (Aranj.Orij.: Te Estoy Amando Locamente-Las Grecas) (45’lik, Yankı Plak 114)

Yeliz-Yeşim (Kaset Albüm, Türküola, Almanya)
(Yeşim ile ortak bir kaset)

1977
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Oldu Olacak (Aranj.Orij.: Hablamae Del Mal Marinero-Marisol) Söz:Ülkü Aker, Müzik:Manuel Alejandro) / Gönlüm Seninle (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Coşkun Sabah) (45’lik, Yankı Plak 125)

1978
Oldu Olacak (HİT Şarkı) / Gönlüm Seninle (HİT Şarkı) (45’lik, Yankı Plak Maxi 45’lik)

1979
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Kahpe Felek / Yanakların Çiçektir (45’lik, Yankı Plak Maxi 45lik 01)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Kim Bilir / Ağla Gözlerim Ağla (45’lik, Yankı Plak Maxi 45lik 02)

Öyle Sevdim ki Seni
(Daha önce Melih Kibar tarafından Sofya Devlet Senfoni Orkestrası için yazılmış beste idi)

Tüm Bir Yaşam (Altın Orfe Yarışması, Beste: Melih Kibar)

Yeliz-Asu Maralman (Kaset Albüm, Minareci Kaset 3372, Almanya)
(Yeliz, Asu Maralman ve diğer bazı gurbetçi sanatçılar ile ortak karma bir kaset)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım 1:
1- Bu Ne Dünya Kardeşim (Yeliz)
2- Bir Bahar Yağmuru (Yeliz)
3- Kırık Kalp (Yeliz)
4- Şeker Çocuk (Yeliz)
5- İsterim Ki Evrende (Yeliz)
6- Yalan (Yeliz)
7- Çapkın Çocuk (Arzu)
8- Tamam Mı Arkadaş (Asu Maralman)
9- Benden Bu Kadar (Asu Maralman)
Kısım 2:
1- Olur Olur Bal Gibi Olur (Asu Maralman)
2- Sabah Ola (Asu Maralman)
3- Bugün Sen Yarın Bir Başkası (Arzu)
4- Yandı Ha Yandı (Elvan Sevil)
5- Ana Beni Bir Çocuğa Verdiler (Elvan Sevil)
6- Yolcu (Mine Veral)
7- Şaştım Kaldım (Mine Veral)
8- Kandıramazsın (Asu Maralaman)
9- Memleket Hasreti (Asu Maralman)

1980
Yeliz (LP Albüm, Yankı Plak LP 770)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Dayanılmaz Bir Çile
2- Acı Gerçekler
3- Bırakın Seviyorum
4- Bir Çare Allah'ım
5- Bitlis'te Beş Minare
B Yüzü:
1- Aç Artık Kilitleri
2- Mihrabım Diyerek
3- Gündüzüm Seninle, Gecem Seninle
4- Gülüme Acımamışlar
5- Rüya
6- Deli divane

1981
Acı Gerçekler (Kaset Albüm, Uzelli Kaset 842, Almanya)
(Aynı kaset 4402 Seri no.su ile yeniden piyasaya sürüldü)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1- Acı Gerçekler
2- Bırakın Seviyorum
3- Bir Çare Allahım
4- Deli Divane
5- Bunlar Da Geçer
6- Bitlis'te Beş Minare
Kısım B:
1- Aç Artık Kilitleri
2- Mihrabım Diyerek
3- Gündüzüm Seninle Gecem Seninle
4- Gülüme Acımamışlar
5- Rüya
6- Dayanılmaz Bir Çile

1982
Kristal Kadeh (LP Albüm, Yankı Plak LP 805)
(Zafer Dilek, Erol Sayan ve Selami Şahin yönetiminde düzenlendi)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Sensiz Denizin Tadı mı Olur
2- Bayramın Olsun
3- Sevemedim Kara Gözlüm
4- Sizden Biri
5- Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım
6- Kirpiklerim Islak
B Yüzü:
1- Leylaklar Dökülüp Güller Ağlasın
2- Söyleyin Nerede O Göz Nuru
3- Eyvah Eyvah
4- Neme Gerek
5- Ne Olur

Yeliz 3 (Kahpe Felek) (Kaset Albüm, Minareci Kaset 3705, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım 1: Yeliz - 3 (Kahpe Felek) Gülden Karaböcek
1- Kahpe Felek
2- Bir Bahar Yağmuru
3- Kırık Kalp
4- Oldu Olacak
5- Bu Ne Dünya
6- Güleceksin Ağlanacak Haline
7- Bırakma Beni
8- Unuttum Artık Seni
9- Anca Beraber
Kısım 2: Yeliz - 3 (Kahpe Felek) Gülden Karaböcek
1- Yanakların Çiçektir
2- Gölüm Seninle
3- Yalan
4- İsterim Ki
5- Şeker Çocuk
6- Tövbe Ettim Sevmeye
7- Ahu Gözlüm
8- Bitmez Tükenmez Geceler
9- Gitme Turnam Vuracaklar

Kimbilir (Karma Kaset Albüm, Minareci Kaset 3728, Almanya)
(Kasette Yeliz, Ajda ve Semiramis Pekkan parçaları bulunuyor)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım 1:
1- Kimbilir (Yeliz - Semiramis ve Ajda Pekkan)
2- Kimbilir (Yeliz)
3- Ağla Gözlerim Ağla (Yeliz)

1985
Yeliz (LP Albüm, Yankı Plak LP 770, [İKİNCİ BASIM])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Dayanılmaz Bir Çile
2- Acı Gerçekler
3- Bırakın Seviyorum
4- Bir Çare Allahım
5- Bitlis'te Beş Minare
B Yüzü:
1- Aç Artık Kilitleri
2- Mihrabim Diyerek
3- Gündüzüm Seninle, Gecem Seninle
4- Gülüme Acımamışlar
5- Rüya
6- Deli Divane

1986
İhtiyar Falcı (Kaset&LP Albüm, Bayar LP 106/86)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- İhtiyar Falcı
2- Özledim Seni
3- Hediye
4- Ömrümüzün Baharı
5- Aşığım Sana
B Yüzü:
1- Elveda Meyhaneci
2- Gülüm Benim
3- Yosun Tuttu Gözlerim
4- Kalbimdeki Sevgili
5- Davacıyım

1987
Seni Sevmek İbadet (Kaset Albüm, Sedef Yapım / Raks Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Seni Sevmek İbadet
2- Yalnız Beni Sev
3- Dost Kalmalı
4- Gülmeli
5- Mavi Boncuk
6- Sana Nazar Değmesin
7- Biz Ayrılamayız
8- Bekle Beni Bu Gece
9- Adını Yollara Yazdım
10-Duydunuz mu

İhtiyar Falcı (Kaset Albüm, Türküola Kaset 2124, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın

98 Dakika Doyasıya Arabesk (Karma Albüm, Çınar Müzik Yapım, 25 Aralık 1987)
5. Bu da Geçer - Yeliz

1990
Altın Sesler (Karma Albüm, Bey Plak, 08 Mayıs 1990)
1- Adını Yollara Yazdım - Yeliz

1992
Haklıydın (Yeni Baştan) (Kaset Albüm, Özer Kardeşler [Şahin Özer] MC 093)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Tut şu Çeneni
2- Sensin
3- Yeni Baştan
4- Haklıydın
5- Haydi Sana Güle Güle
B Yüzü:
1- Sel Suyu
2- Nerde Akşam
3- Veda Ettim
4- Palyaço
5- Git
6- Olacak O Kadar

Haklıydın - Yeni Baştan (CD Albüm, Destan M.Ş. - C.D.112, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Tut Şu Çeneni
2- Sensin
3- Yeni Baştan
4- Haklıydın
5- Haydi Sana Güle Güle
6- Sel Suyu
7- Nerde Akşam
8- Veda Ettim
9- Palyaço
10-Olacak O Kadar
11-Git

Haklıydın - Yeni Baştan (Kaset Albüm, Destan MC 238, Almanya)

1994
Seni Düşündüm (Kaset Albüm, Aziz Plak MC)
A Yüzü:
1- Seni Düşündüm
2- Aşka Saygı Duymayanı Yak Tanrım
3- Seni Kimse Sevmesin
4- Bu Aşk Bize Günah Oldu
5- Yakma Beni Hasretinle
6- Gören Maşallah Desin
B Yüzü:
1- Sevenler Her Zaman Dost Kalmalı
2- Şarkı Yaptım Seni Dillere Yazdım
3- Hem Vallahi Hem Billahi
4- Sen Unuttun mu Bilmem
5- Anlatmaya Yetmez Sözüm

1999
Bir Sevgi Yeter - Selmi Andak 60. Sanat Yılı (Kolektif CD/MC Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
2-Hayalimdeki Adam (1975) - Yeliz (Eker)

2002
Ülkü Aker - 35 Yılın şarkıları (Albüm, Universal / Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
6- Gönlüm Seninle (Yeliz Eker)

2003
Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde Selmi Andak Besteleri
Selmi Andak Besteleri 1975-1995 (CD Albüm, TRT)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bir Gün Karşılaşırsak (1975) - Yeliz (Düzenleme: Timur Selçuk)
2- Hayalimdeki Adam (1975) - Yeliz

2005
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3 (Kolektif Albüm, Odeon)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Yeliz / Bu Ne Dünya

2006
Bir Zamanlar 2 En İyileriyle Serisi / Karma 2/Türkçe Pop / Orjinal Plak Kayıtları (CD Albüm, Ossi Müzik, 16-12-2005 /23-01-2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6. Yeliz / Yalan ( Amor Amor ) (Söz: Tuğrul Dağcı) - 1976 - 03:27

Söz: Çiğdem Talu - Bir Zamanlar Serisi, Söz Yazarları / Orjinal Plak Kayıtları (CD Albüm, 2006, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
8- Hayalimdeki Adam – Yeliz (1975)

2007
Haykırdım Sessizce (Albüm, DMC, 11.06.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ağla Kalbim - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 04:18
2. Gidersen Git - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 03:20
3. Haykırdım Sessizce - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 04:20
4. İşte Bitti Bu İş - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 04:00
5. Dön Ne Olur - (Söz ve Müzik: Selahattin Erhan) - 05:02
6. Yalan - (Söz: Tuğrul Dağcı, Müzik: Lolita) - 03:41
7. Yüzleşme - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 04:42
8. Darbe - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 05:33
9. İşte Bitti Bu İş (Club Mix Kivanch K) - (Söz ve Müzik: M.Tamer Gürsoy) - 04:13
10.Yalan (Club Mix Kivanch K) - (Söz: Tuğrul Dağcı, Müzik: Lolita) - 05:04
11.Dön Ne Olur / Semih Saygıner & Yeliz - (CD Bonus) (Söz ve Müzik: Selahattin Erhan) - 05:05


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik.net
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.vemuzik.com
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Pop Mix (Kolektif Albüm, DMC, 13.08.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
15.Yeliz / Dön Ne Olur - 05:02

2008
SlowTürk-Aşkın Son Şarkıları (Karma Albüm, DMC, 3.5.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
14.Ağla Kalbim / Yeliz

2009
Müzik: Selmi Andak - O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Albüm, Ossi Müzik, 10.06.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9- Hayalimdeki Adam – Yeliz (1975)

2010
Allah Kalbine Göre Versin (Albüm, EMI Müzik Türkiye, 07.06.2010)
(Prodüktör: Metin Özülkü ve Özgür Aras, Süpervizör: Yonca Evcimik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Allah Kalbine Göre Versin (Söz & Müzik: Şehrazat)
2- Bir Sevgili Bulamadım (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)
3- Ben Değilim (Söz & Müzik: İlhan İrem)
4- Oldu Olacak (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Perez Manuel Alvarez Beigbeder)
5- Son Perde (Söz & Müzik: Adnan Ergil)
6- Oldu Olacak (Remix) (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Perez Manuel Alvarez Beigbeder, Remix: Emre Gürcan)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2011
Ödül / Neredeydin (Yeliz & Soner Arıca Single, Ossi Müzik, 05.02.2011)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Neredeydin (Yeliz & Soner Arıca) - 04:34 (Söz: Soner Arıca, Müzik: Sezgin Gezgin , Düzenleme: Sezgin Gezgin)
2. Ödül - 04:12 (Söz ve Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
3. Ödül (Dance Version) - 04:00 (Söz: Soner Arıca, Müzik: Sezgin Gezgin , Düzenleme: Sezgin Gezgin)


İnternet Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.mephisto.com.tr
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
İlgili Ossi Müzik Sayfası:
www.ossimuzik.com

Seni Hala Seviyorum (Var Olmak Haktır Single, DMC Müzik, 28.06.2011) [Ön Sipariş]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Seni Hala Seviyorum (Söz: Deniz Erten, Müzik: Volga Tamöz, Deniz Erten, Bahadır Şimşek, Seslendirenler: Bahar Korçan, Billur Kalkavan, DJ Hüseyin Karadayı, Bora Öztoprak, Burcu Güneş, Doğa Rutkay, Deniz Erten, Derya Baykal, Ebru Şallı, Elif Dağdeviren, Hakan Peker, Metin Arolat, Metin Özülkü, Naz Elmas, Reyhan Karaca, Tan Sağtürk, Yeliz Eker, Yonca Evcimik, Zeyno Gönenç)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com

2012
Yeliz - En İyileriyle (Albüm, Ossi Müzik, 09.02.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Bu Ne Dünya Kardeşim - 1976
2- Yalan Yalan - 1976
3- Oldu Olacak - 1978
4- Gönlüm Seninle - 1978
5- Bir Bakışın Yetti (Düet:Erol Evgin) - 1980
6- Rüya - 1980
7- Deli Divane - 1980
8- Hayalimdeki Adam - 1975
9- Yaşadıkça - 1975
10-Sen Ve Ben - 1975
11-Kim Bilir Belki Bir Gün - 1975
12-Hoş Geldin Bahar - 1974
13-Sen Olsan Yeter - 1974
14-Kırık Kalp - 1977
15-Bahar Yağmuru - 1977
16-İsterim Ki - 1977
17-Şeker Çocuk - 1977

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2014
Gidiyorum (Albüm, Ossi Müzik, 19.09.2014)

1. Gerisi Olay (Söz-Müzik: v, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
2. Gidiyorum (Söz-Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
3. Herşeyimsin (Söz-Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
4. Boomerang (feat. Hüsnü Şenlendirici – Aytaç Doğan) (Söz: Sibel Alaş, Müzik: Yonca Evcimik, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
5. Den Se Thelo (Söz: Michael Kuyucu, Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin)
6. Herşeyimsin (Selami Bilgiç Versiyon) (Söz-Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Selami Bilgiç)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
İlgili Ossi Müzik Sayfası:
www.ossimuzik.com

2018
Bekle Yağmur Geliyor (Single, Yazz Müzik, 19.01.2018)

1- Bekle Yağmur Geliyor


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Aşk Alfabesi (Single, Ossi Müzik, 26.07.2019)

1- Aşk Alfabesi - 02:43 (Söz ve Müzik: Şemi Diriker)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Beni Vur (Single / Albüm, DMC, 12.02.2021)

1- Beni Vur - 05:05 (Söz: Yusuf Hayaloğlu, Müzik: Ahmet Kaya, Düzenleme: Alper Atakan)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
O Gitti (Single, Yeliz, 20.05.2022)

1- O Gitti - 04:17 (Söz & Müzik: Tamer Gürsoy Düzenleme: Sezgin Gezgin)Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Boomerang (Single, Ossi Müzik, 16.09.2022)

1- Boomerang - 02:47

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/yelizonlinee
Fan(grup) Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Yeliz-Eker-Official-Fan
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Yeliz
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Yeliz
Sinematurk.com Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/11377/Yeliz

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (9910 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag