Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 331 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 331
Üye: 0
Toplam: 331

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,768,072
  • Bugün: 12,004
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 10, 2021
  • 07:16 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Zeliha Sunal
Bookmark and Share
    Geri Dön   (4518 okuma)

Sanatçı: Zeliha Sunal
ZELİHA SUNAL
FOTO GALERİ
Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir radyosu ‘Çocuk Saati’ programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı.

Öğretmen Okulunda okurken kurduğu orkestra ile, liseler arası bir çok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir’de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı.

1988 yılında Grup Angora orkestrasıyla çalışmak üzere Ankara’ya gitti. 1988 -1992 yılları arasında bir çok ülke devlet başkanının ağırlandığı devlet organizasyonlarında sahne aldı.

TRT Ankara Televizyonunun hazırladığı Tele Tatil, Pazardan Pazara, ‘24`e Doğru’ adlı canlı hazırlanan ve yayınlanan programlarda müzik yaptı. TRT Ankara Radyosu ‘Hafta sonu’ programında orkestra solistliği yaptı.

1993 yılında yaşamında ciddi bir değişiklik yaparak İstanbul’a yerleşti. Kanal D ve HBB Televizyonlarının müzik eğlence programlarında orkestra solistliği yaptı. 1997’de o ara ATV Orkestra Şefi olarak görev yapan Turhan Yükseler’in yarışma Orkestrası Şefliğini üstlendiği ’İzmir Şarkıları Yarışması’nda, bestesi Mine Mucur’a, sözleri Necla Taşkıran’a ait ve aranjörlüğünü Eser Taşkıran’ın yaptığı “İZMİRLİM” adlı şarkıyı seslendirdi.

TRT Televizyonu tarafından yayınlanan ‘Gece kahvesi’ adlı programda kendi orkestrası Grup Çağrışa ile birlikte çalıştı. TRT İzmir Televizyonu’nun hazırladığı ‘Hafta sonu’ programında sunucu ve solist olarak yer aldı. TRT 2’de trafik konulu bir programın sunuculuğunu yaptı. TV 8’de yayınlanan ‘Zeliha ile Her Telden Her Dilden’ adlı programın yapımcılığını sunuculuğunu ve solistliğini yaptı.

Katıldığı Yarışmalar:
Eurovision, TRT Altın Anten, Altın Güvercin, Onno Tunç, İzmir Şarkı yarışması, Eurovision Türkiye finalleri, Kahire Şarkı Yarışması, Uluslararası Free Song Festivali. Varna Discovery Şarkı yarışması.

Ödülleri:
TRT Altın Anten yarışması derece, Discovery, Uluslararası Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi başarıyla temsil edip en iyi şarkı ve Fidof özel ödülü, 8.Uluslararası Kahire Şarkı yarışmasında 4. lük ödülü, Ekim 2004 te Almaata’da gerçekleştirilen İstanbul Günleri’nde ülkemizi temsil etti.

Uluslararası konserler:
Avrupa, Amerika, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Rodos, Kıbrıs, St. Petersburg, Bakü, Bişkek, Bulgaristan, Mısır, Rusya

Konserler:
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent orkestrası, TRT Hafif Müzik ve Jazz Orkestrası ve Grup Çağrışa adlı orkestra ile konserler Verdi. Halen Z/ Project adlı Orkestra ile çalışmakta.

Zeliha Sunal’ın uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü “Rafta Kalmasın” isimli albümü, Türkiye’nin birçok önemli söz yazarının imzasını taşıyan birbirinden hareketli şarkılarla müzik marketlerde satışa sunuldu. Albüm koordinatör ve süpervizörlüğünü Türkiye’deki en büyük müzik arşivine sahip ve sektöre değerli katkıları olan Hakan Eren’in yaptığı, Zeliha Sunal’ın beklenen albümü “Rafta Kalmasın” sanatçının konser vermek için gittiği ülkelerden biriktirdiği seçme şarkılardan oluştu. Türkiye’nin değerli söz yazarlarının imzası bulunan ‘Rafta Kalmasın’da Türk hafif müziğinin tartışılmaz ismi Fikret Şenes’in bir zamanlar dillerden düşmeyen şarkısı “Düşünme Hiç” rock esintileri ve Zeliha’nın farklı yorumu ile çok konuşulacak eserlerden. Bugüne kadar birçok ünlü sanatçının beste istediği fakat bir türlü alamadığı, Anadolu Rock müziğinin temsilcisi Murat Göğebakan’ın Zeliha Sunal için yazdığı “Sitem” ve ayrıca “Kara Gözlüm” herkesin yüreğine dokunacak. Türkiye’deki önemli sanatçıların albümlerinde imzası bulunan değerli söz yazarı Günay Çoban, bestesi Özbekistan’ın dünyaca tanınmış müzik adamlarından besteci-şarkıcı Ozada Nursaidova’ya ait olan “Gitme” adlı şarkısı ve yine Azerbaycan’ın Dünyaca tanınmış bestecilerinden Javanshir Guliyev’e ait olan “Uçurum” adlı şarkının sözleriyle ile bu albümde.

1970’li yıllarda başlayan şarkı sözü yazarlığı ile Türkiye’nin unutulmaz sanatçılarının albümlerinde imzası olan, ününün ülke dışına taşınmasına neden olan eserleri ile, uzun zamandır hiç bir sanatçıya şarkı sözü vermeyen hafızalardan silinmeyecek “Sen Beni Yarattın” adlı şarkısı ile Mehmet Teoman, söz ve besteleriyle müzik dünyasına damgasını vuran, Erkin Koray’ın bir dönemler rock müzikte dillerden düşmeyen şarkısı “Cümbür Cemaat” ile Özer Şenay, ülke dışındaki yarışmalarda Türkiye’yi eserleri ile birçok yarışmada temsil eden ve derecelere giren, Figen Çakmak ve Mine Mucur, “Planet Of Love” şarkısı ile Türkiye’de birçok sanatçının albümünde eseri bulunan bestesi Aydın Sarman’a ait albüme adını veren cıvıl cıvıl bir şarkı “Rafta Kalmasın” ile Aşkın Tuna ve genç kuşak söz yazarlarından Aslı Zen, albümün en beğenilen şarkılarından biri olan “Salına Salına”nın sözlerini yazdı.

2006 kış aylarında repertuar çalışmalarına başladığı 4. albümünü tamamladı. Türkiye’nin en önemli DJ’lerinden Suat Ateşdağlı’ nın remixlerinin yer aldığı albümün arenjelerini; Tolga Tümözen, Aydın Sarman ve Güneş Ünal yaptı. Albümün proje koordinatörlüğünü Hakan Eren yaparken albümün isim babası ise Atilla Özdemiroğlu. 2007’de müzik piyasasında marketlerde yerini alan Zeliha Sunal “Antika” albümü için ilk kez imaj çalışması yaptı. Albümün fotoğraf çekimlerini Atakan Atasoy yaparken, sanat yönetmenliğini ise Banu Noyan üstlendi. Antika albümü için başarılı modacı Esin Arıkan tarafından özel tasarımlı kıyafetler hazırlandı.

Prodüktörlüğünü şehrazat’ın yaptığı Zeliha Sunal’ın beşinci albümü “Her şey Çok Güzel Olacak”, 2009 Nisan ayının sonunda DMC etiketiyle piyasaya çıktı. şehrazat, bu albümde sadece prodüktör olarak yer almadı, aynı zamanda styling, saç, makyaj ve kapak tasarımıyla da yakından ilgilendi. Albümdeki şehrazat ve Bülent Yetiş’e ait olan şarkıların düzenlemelerini Volga Tamöz yaptı. Kapak ve basın fotoğraflarını Zeynel Abidin Ağgül’ün çektiği albümünün çıkış parçası, söz ve müziği şehrazat’a ait olan ve albümle aynı ismi taşıyan şarkı olacak. Bu şarkıya, Murad Küçük’ün yönetmenliğinde klip de çekildi.

2010 Eylül’de “Aşk Bana Kalır” isimli 6 şarkıdan oluşan maxi single albümünü çıkardı.

“Kıyamazdın”a Hüseyin Karagöz tarafından çekilen video klipte aşkına sahip çıkmayan erkeğe, kadının duyguları anlatılıyor. Bir yandan maddi sorunlarla daha yoğun uğraşan erkek dünyasına karşılık, kadının her şeye rağmen duygusallığına sarılması ve erkeklere göre daha çok ‘yara’ alması ‘sen de benim kadar eğer hasar alsaydın/ böyle kolay gidemezdin / kıyamazdın’ sözleri ile dile getiriliyor.

İlk kez bir video klipte sadece kadın oyunculardan oluşan bir kast kullanıldı. Farklı yaşlardan 9 kadın oyuncu şarkının sözlerine eşlik ederek, ekrandan kendilerini izleyen erkeklere ‘‘Kıyamazdın’’ dedi. Çoğunluğu sıradan kadınlar arasından seçilen kastın arasında “Arka Sıradakiler” dizisi oyuncularından İlter Akcebe de bulunuyor.

Zeliha Sunal Aldatılanlara Sesleniyor

2010 Yılında TMC Müzik etiketi ile çıkan “Aşk Bize Kalır” albümünün ardından, 2012 yılında çıkardığı “Kurbağa Prens” şarkısı beğeni kazanan sahnelerin deneyimli yorumcusu Zeliha Sunal doksanlardan bir şarkıyı coverladı.

90’lın yılların popüler şarkılarından biri olan söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait daha önce Rengin tarafından seslendirilen “Aldatıldık” şarkısı Zeliha Sunal yorumu ile yeniden hayat buluyor.

İntro melodisi Atilla Özdemir’e düzenlemesi Murat Yeter’e ait “Aldatıldık” digital müzik platformlarında müzikseverle buluştu.

Şarkının klibi Gökhan Palas tarafından çekildi. Profesyonel dansçılar ve Green Box’ın kullanıldığı klipte Zeliha Sunal kendi tasarladığı kostüm ve aksesuvarları kullandı. Klipte köpeği Angelina Jolie de yer alıyor. Jolie sanatçının “Tarçın” adlı animasyon klibinde de rol almıştı. Yıllar sonra Jolie Zeliha Sunal ile birlikte “Aldatıldık” klibi için kamera karşısına geçti.
(Kaynak: www.michaelshow.com - 03.05.2013)

Zeliha Sunal Yeni Projesinde Eski Gazetelerden Yapılmış Elbise Giydi!

Zeliha Sunal’ın iki yıl aradan sonra hazırladığı 7. projesi “Çok Ayıp” 30 Nisan 2014 çarşamba günü müzik marketlerde yerini alıyor.

Yaptığı gösteriler ve özel sahne performansları ile ilgi çeken ve tercih edilen, show dünyasının başarılı ismi Zeliha Sunal’ın iki yıl aradan sonra hazırladığı 7. projesi “Çok Ayıp”, Mustafa Karahan yapımcılığında, TMC etiketiyle dijital platformların ardından 30 Nisan 2014 çarşamba günü müzik marketlerde yerini alıyor.

Zeliha Sunal’ın üzerinde titizlikle çalıştığı “Çok Ayıp”, 5 şarkıdan oluşuyor. Doğulu Stüdyo’da kaydedilen projede söz yazarı ve besteci olarak Sezen Aksu, Oğuz Çetiner, Çilem Duman ve Neslihan Demirtaş gibi isimlerle çalışan Zeliha Sunal, albümün isim şarkısı olan “Çok Ayıp”ın da sahibi.

Yeni şarkıların yanı sıra Zeliha Sunal’ın bu albümün habercisi olarak yayımladığı, 90’lı yılların popüler Sezen Aksu şarkılarından “Aldatıldık” ve 2012 yılında piyasaya çıkardığı, “Kurbağa Prens”, “Çok Ayıp”da yerini aldı. Projede yer alan şarkıların düzenlemelerinde Murat Yeter, Tolga Tümözen ile Oğuz Çetiner ile çalışan Zeliha Sunal’ın vokal koçluğu ise Cihan Okan yaptı.

Eski gazeteler elbise ve peruk oldu.

İlk video klip “Dokuz Canlı”ya…

2013 yılında ÇEVKO kampanyasının yüzlerinden olan Zeliha Sunal, çevre duyarlılığı konusunda imza attığı projeleri ile adından söz ettiren bir isim. Sanatçı bu kez fotoğraflarında bu bilince dikkat çekti ve Gökhan Palas’ın çektiği fotoğraflarda kostümlerini eski gazetelerden kendi elleri ile iki günde hazırladı. Eski gazetelerden oluşan peruğu ve elbisesi ile Zeliha Sunal, bir sanatçı olarak ambalaj atıklarının geri dönüşümüne dikkat çekiyor.

Zeliha Sunal, “Dokuz Canlı” şarkısının video klibi için yine Gökhan Palas yönetmenliğinde kendi tasarımı olan kıyafetleri ile kamera karşısına geçti. Greenbox tekniğinin kullanıldığı video klipte, özel bir plato hazırlanarak iki genç dansçının performans sahneleri kullanıldı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.ucankus.com / cadde.milliyet.com.tr / magazin.haberturk.com - 29.04.2014 / muzikonair.com / www.magazinkolik.com - 01.05.2014)

Sahnelerin eğlenceli ve başarılı ismi Zeliha Sunalın iki yıl aradan sonra hazırladığı 7. albümü “Çok Ayıp”, raflarda ve dijital platformlardaki yerini aldı. Yapımcılığını Mustafa Karahanın, aranjörlüğünü ise Murat Yeter, Tolga Tümözen ve Oğuz Çetinerin üstlendiği albümün vokal koçluğu Cihan Okan’a ait.

Doğulu stüdyosunda kaydedilen ve 5 şarkıdan oluşan albümün iddialı çıkış şarkısı, söz ve müziği Oğuz Çetiner’e ait olan “Dokuz Canlı”.

Albüme adını veren “Çok Ayıp” şarkısının söz-müziği Zeliha Sunal imzası taşırken, söz-müziği Çilem Dumana ait olan, albümün tek slow şarkısı “Ancak Rüyalarda Buluşuruz“ ise dikkatleri çekecek bir çalışma olarak öne çıkıyor. Sunal’ın daha önce dijital olarak yayınladığı, 90lı yılların popüler şarkılarından, söz ve müziği Sezen Aksuya ait “Aldatıldık“ ve 2012 yılında piyasaya çıkardığı, söz-müziği Neslihan Demirtaşa ait “Kurbağa Prens“ de albümde yer alan diğer şarkılar… Albümün ilk video klibi, “Dokuz Canlı“ şarkısına çekildi.
(Albüm açıklaması)

Zeliha Sunal Kendi Gözünden Klip Çekti!!

Özel sahne performansları ilgiyle takip edilen, Show dünyasının başarılı ismi Zeliha Sunal’ın, Mayıs ayında piyasaya çıkardığı “Çok Ayıp” albümünün ikinci klibi, albümle aynı adı taşıyan “Çok Ayıp” şarkısına çekildi.

Eğlenceli sanatçı, GoPro kamerasıyla İstanbul sokaklarına çıkarak, kendi gözünden insan ve hayat manzaraları yakaladı. Fotoğraf sanatçısı Engin Coşkun’un yönetmenliğini üstlendiği klip, 1 haftada tamamlandı.

Söz ve müziği Zeliha Sunal’a, düzenlemesi Oğuz Çetiner’e ait “Çok Ayıp” klibi, Eminönü, Karaköy, Mahmutpaşa, Beyoğlu, Nişantaşı, Şile, Yıldız Parkı gibi İstanbul’un birçok farklı noktasında, otobüs, taksi ve metroda hem Sunal’ın hem de yönetmen Engin Coşkun’un yaptığı çekimlerden oluşuyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.12.2014)

Yeni Single, Yeni Zeliha Sunal!

Zeliha Sunal’ın yeni single çalışması “Nankör”, TMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı! Sunal, yeni single ile birlikte kadınlığını da ön plana çıkaran yeni stiliyle Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifi karşısına geçti.

Özel sahne performanslarıyla en çok tercih edilen isimlerin başında gelen Zeliha Sunal’ın yeni single’ı “Nankör” ile birlikte imajını da yeniledi. Ünlü modacı Canan Yaka’nın kızı Aslı Ural Zühel, sahibi olduğu C25 markası ürünleri ile ilk kez Zeliha Sunal’a styling yaptı. Aslı Ural Zühel, bu stylingi yaparken, sahnedeki sıradışı eğlenceleriyle tanınan Sunal’ın romantik kadınsı yönünü, 2015 yaz sezonu modasına uygun çizgilerle ön plana çıkarttı.

Son albümü “Çok Ayıp”ın ardından yeni single “Nankör”ü piyasaya çıkaran Zeliha Sunal, düzenlemesi Murat Yeter imzası taşıyan şarkı ile bu yazın hiti olmaya aday. Aygün Kazımova’nın şarkısından uyarlanan “Nankör”ün sözleri Celal Gurbanov ve Ayşe Birgül Yılmaz’a, müziği ise Gövher Hasanzade’ye ait… Marşandiz ve Lonca stüdyolarında kaydedilen şarkıdaki klavyeli çalgılar ve davul Murat Yeter, gitar Can Şengün, klarnet Göksun Çavdar tarafından çalındı. Ritmlerde Cengiz Ercümer, mikste Murat Bulut, vokallerde Cihan Okan, Ercüment Vural, Sibel Gürsoy ve Sirel isimleri yer alırken; Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Anıl Şallıel’den oluşan Grup Brass nefesleri sazları çaldı.

Yeni single “Nankör”ün klibi Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, 40 kişilik bir ekiple, 12 saatte tamamlandı. Midas Stüdyoları’nda yapılan çekimde, birbirinden farklı tarzlarda göreceğimiz Zeliha Sunal’ın stylingini yine Aslı Ural Zühel üstlendi. “Nankör”, tüm dijital platformlardan indirilebilir ve dinlenebilir.

Doğaya dost, çevreci ve geri dönüşüm konusunda duyarlılığıyla da bilinen Zeliha Sunal, müzik çalışmalarının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de devam ediyor. ÇEVKO’nun 2015 yılı proje elçisi olan sanatçı, vakıf ile birçok etkinlik düzenleyecek. Sunal, aynı zamanda, kendi Youtube kanalı Handcraft TV’de “ambalaj atıkları çöp değildir” diyor ve atıklardan malzemelerden kısa sürede pratik eşyalar tasarlıyor.
(Kaynak: www.magazincik.com / www.elalem.tv - 28.04.2015)

Zeliha Sunal Ve Ömür Göksel’den Altın Şarkılar!

Ossi Müzik, kadife sesi ve derin yorumuyla kalplerimize dokunan Ömür Göksel’i, berrak sesi ve doğal yorumuyla öne çıkan Zeliha Sunal ile buluşturan güzel bir projeyle karşınızda.

Lady Gaga Tony Bennet birlikteliğine benzer bir sahne show’u olan projenin, “SIRILSIKLAM” ve “BOŞVER” isimli iki şarkıdan oluşan single’ı, ikilinin sahneleyecekleri bir dizi seri konserin habercisi…

Söz ve müzikleri Ömür Göksel’e ait olan şarkıların düzenlemeleri Eser Taşkıran tarafından yapıldı. “Sırılsıklam” isimli eserde, Ömür Göksel’in derinlikten yeryüzüne akseden sesi, Zeliha Sunal’ın duru sesiyle birleşerek, dinleyenleri aşkla “Sırılsıklam” ediyor.

“Sırılsıklam” aşkın karşı konulamaz çekim gücünü, müziğin sihirli etkisiyle ve insan sesinin taşıdığı en yoğun anlamla aktarıyor. Naif, kırılgan ve içten yorumlanan bu şarkı, aşkın sesi olarak tanımlanabilir. “Boşver” ise, daha ritmik, canlandırıcı, mutlu edici bir etkiye sahip.

“Boşver”i dinleyince artan mutluluğunuzu paylaşmak isteyecek ve cebinize umut dolduracaksınız. Boş ve yersiz çabalar uğruna üzülmektense gülüp geçmeyi ve en önemlisi de boş vermeyi anımsayacaksınız.

İkilinin sahneleyecekleri show’da seslendirecekleri eserler konusunda fikir veren bu çalışmanın, hem müzikal açıdan hem de yaşamlarımıza etki eden hisler açısından düzeyli bir duyarlılığın ürünü olduğunu hemen fark edilecek!

Zamanın durmaksızın aktığı bu hayat yolculuğunda hepimiz aşklarımızla, mutluluklarımızla, umutlarımızla değerliyiz. Ömür Göksel ve Zeliha Sunal değerli hayatlarımıza altın şarkılarla anlam katacaklar. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.01.2016)

Zeliha Sunal’dan 16 Yıl Sonra Sonbahar Şarkıları!

Zeliha Sunal 2000 yılında müzik direktörlüğünü Yusuf Bütünley’in yaptığı söz ve müzikleri Tolga Gürdil ve Mine Baysal’a ait “Sonbahar Şansonları” albümünün klibini 16 yıl sonra yayınladı.

“Şarkılar Yasta” şarkısına Marmara Ereğlisi Kaptan Counrty’de çektiği klip dijital ortamda yayınlandı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 09.03.2016)

Zeliha Sunal’dan ‘Geçti’ye Muhteşem Klip!

Sahnelerin başarılı ismi Zeliha Sunal’ın iki yıl aranın ardından hazırladığı yeni single’ı “Geçti” dijital platformlardaki yerini aldı.

Sözü ve müziği Sirel’e, düzenlemesi Murat Yeter’e ait olan parçanın klibi Cihan Kahraman yönetmenliğinde, Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Kalem Adası’nda çekildi.

Mehmet Uluyüz imzalı fotoğraflarda, Zeliha Sunal’ın stylingini ünlü modacı Canan Yaka’nın kızı Aslı Ural üstlendi.

Sıradışı sahne performanslarıyla en çok tercih edilen isimlerin başında gelen Zeliha Sunal, yeni single’ı ‘Geçti’yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

Brass’ların yoğunlukta olduğu ritmik ve hareketli yeni parçasını seslendirirken kendisinin de çok eğlendiğini belirten Zeliha Sunal geçip giden güzel günleri, ne yaşanırsa onun yanına kâr kaldığını anlatıyor.

Yeters Stüdyosu’nda kaydedilen parçadaki klavyeli enstrümanlar Murat Yeter, gitar Erdinç Şenyaylar, saksafon Göksun Çavdar, trompet ve trombon Hasan Gözetlik tarafından çalındı.

Yeni single ‘Geçti’nin söz yazarı ve bestecisi Sirel, vokallerde de yer aldı. Parçanın mix’i, Özgür Yurtoğlu, mastering’i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Zeliha Sunal’ın en yenisi “Geçti” tüm dijital platformlardan satın alınabilir ve dinlenebilir.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.09.2017)

Zeliha Sunal Ve Yücel Karakuş ‘Karaağaç’ta Buluştular!

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait 90’lı yılların en özgün şarkılarından “Karaağaç”, Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş yorumuyla dijital platformlardaki yerini aldı.

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra uzun yıllardır gönüllü atık savaşçısı, çevre aktivisti Zeliha Sunal ile yine şarkıcı kimliğinin yanında, akademisyen ve iş güvenliği uzmanı Yücel Karakuş’u bir araya getiren çalışmanın düzenlemesi Karakuş’a ait.

İkilinin ilk çalışması ‘Karaağaç’ın klibi, Yücel Karakuş yönetmenliğinde, Zeliha Sunal’ın evinin otoparkında çekildi.

Sahnelerdeki başarılı performanslarıyla adından övgüyle söz edilen Zeliha Sunal’ın repertuarında; jazz standartları, Broadway müzikalleri, film müzikleri, dünya müzikleri, Türkçe ve yabancı şarkılar, Latin dans müzikleri dahil olmak üzere, yaklaşık 4000 şarkı yer alıyor ve 41 dilde şarkı söylüyor.

2016 yılında, söz müzikleri kendi şarkılarından oluşan “Aşklambaç” adlı ilk albümünü yayınlayan Yücel Karakuş ise, 2018 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katıldı ve çeyrek finale kadar yükseldi.

Akademik hayatı ve müzik çalışmalarını birlikte yürüten Karakuş’un, albüm ve teklilerden oluşan 10 projesi bulunuyor.

Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş’un Kadıköy Moda Pasaj’da kaydedilen yeni teklileri ‘Karaağaç’ta, basgitar ve elektrik piyanoda Birkan Şener, elektrogitarda Doğukan Aydın, davul altyapıda Yücel Karakuş yer alıyor.

Parçanın mix ve mastering’i Tarık Ceran’a, fotoğraflar Can Acuner’e ait.

Zeliha Sunal & Yücel Karakuş’tan “Karaağaç”, MEYPOM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında! İkilinin iklim sorunlarına dikkat çekeceği yeni teklisi ise yakında müzikseverlerle buluşacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 02.03.2021)

Diskografi:
2000
Sonbahar Şansonları (Albüm, Universal Müzik)

1- Şarkılar Yasta
2- Yarın Cumartesi
3- Gece
4- Bitmez Aşkın
5- Çiçekler
6- Beytullah Efendi
7- Dön Bana
8- Minik Kelebeğim
9- Kırmızı Güller
10-Sonbahar Şansonları
11-Akşamlar
12-Simidimde Susamdın

2005
Erkekleri Tanıyın (Single, Mediaworx Prodüksiyon, 01.05.2005)

1. Erkekleri Tanıyın - 03:40
2. Gönlümün Sultanısın - 03:39
3. Erkeklerin Tanıyın (Remix) - 03:30
4. Gönlümün Sultanısın (Remix)- 04:00

2006
Rafta Kalmasın (Albüm, Öncü Müzik, Mayıs 2006)

1- Gitme
2- Lafta Kalmasın
3- Cümbür Cemaat
4- Sen Beni Yarattın
5- Salına Salına
6- Düşünme Hiç
7- Uçurum
8- Planet Of Love
9- Kara Gözlüm (feat.Murat Göğebakan)
10-Sitem
11-Gitme (Remix)
12-Gönlümün Sultanısın (Remix)

2007
Antika (Albüm, Öncü Müzik, 19.06.2007)

1- Ben Bir Köylü Kızıyım (Söz: Bora Çakır, Müzik: Romanya Halk Şarkısı) - 3.01
2- Ah Nerede (Söz: Oktay Yurdatapan, Müzik: Hjoachim Cohen) - 3.25
3- Mutlulukla Randevu (Söz: Ali Kocatepe, Müzik: Christian Adam) - 3.10
4- Yaşamak Ne Güzel Şey (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Anonim)
5- Kalbimi Affetim - 2.43 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Anonim) - 2.43
6- Twiste Gel (Söz & Müzik: Adnan Varveren) - 3.51
7- Evet Mi Hayır Mı (The World Today Is A Mass) - 3.35 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Candon De La Camba Daniel) - 3.15
8- Aç Gözünü (When I am A Kid) (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme : Güneş Ünal) - 4.04
9- Nasılsın İyi Misin (Sing A Song/Thi Lai Lai Li) (Söz: Fikret Şenses, Müzik: Gerard Nayel) - 2.47
10-Kumsaldaki İzler (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marfisi Dominique) - 3.17
11-Varsa Söyle (Söz: Çetin Akcan, Müzik: Giorgio Morodor) - 3.47
12-Demek Ki Öyle (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Denmary) - 2.31
13-İyi Düşün Taşın (For Your Information) - 2.30 (Söz: Atilla Akman, Müzik: Anonim) - 2.11
14-Haftaya (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Afric Simone) - 3.52


2008
Songs For İstanbul (2xCD Kolektif Albüm, İstanbul Kültür A.Ş., 08.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
7- Constantinople / İstanbul (Amerika)
Solist: Zeliha Sunal
10-Litfiba / İstanbul, İstanbul (İtalya)
Solist: Zeliha Sunal

Casablanca (Ghetto Caz Konseri)

2009
Herşey Çok Güzel Olacak (Albüm, DMC Müzik, 20.04.2009)

1- Herşey Çok Güzel Olacak (Söz & Müzik: Şehrazat)
2- Tarçın (Söz & Müzik: Bülent Yetiş)
3- Güven Bana (Söz & Müzik: Şehrazat)
4- Haberci (Söz & Müzik: Şehrazat)
5- Aşkın Şifresi (Söz & Müzik: Bülent Yetiş)
6- Herşey Çok Güzel Olacak (Special Versiyon) (Söz & Müzik: Şehrazat, Special Versiyon: Volga Tamöz & Onur Betin)
7- Herşey Çok Güzel Olacak (Remix) (Söz & Müzik: Şehrazat, Remix: Suat Ateşdağlı)
8- Güven Bana (Karaoke) (Söz & Müzik: Şehrazat)
9- Tarçın (Karaoke) (Söz & Müzik: Bülent Yetiş)
10-Tarçın (Akapella / Mix) (Söz & Müzik: Bülent Yetiş, Mix: Tarık Ceran)


Songs For İstanbul (2xCD Kolektif Albüm, İstanbul Kültür A.Ş., 23.05.2009 [İKİNCİ BASIM])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
7- Constantinople / İstanbul (Amerika)
Solist: Zeliha Sunal
10-Litfiba / İstanbul, İstanbul (İtalya)
Solist: Zeliha Sunal

2010
Aşk Bana Kalır (Maxi Single, TMC Film Müzik, 20.09.2010)

1- Kıyamazdın (Söz & Müzik: Zeki Güner)
2- Aşk Bana Kalır (Söz & Müzik: Aysuda Ülkü Zeren)
3- Cemre (Söz & Müzik: Zeki Güner)
4- Sevda Yolu (Söz: Mehmet Yüzüak, Müzik: Rıfat Şanlıel)
5- Gözlerinde Duruyor Aşk (Söz & Müzik: Zeki Güner)
6- Kıyamazdın (Radio Edit) (Söz & Müzik: Zeki Güner)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
open.spotify.com

2012
Kurbağa Prens (Maxi Single, TMC Müzik, 23.08.2012)

1- Kurbağa Prens
2- Kurbağa Prens (Rock Version)
3- Kurbağa Prens (Pop Version)
4- Kurbağa Prens (Karaoke)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

2013
Aldatıldık (Single, TMC Müzik, 01.05.2013)

1- Aldatıldık - 03:24 (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2014
Çok Ayıp (Maxi Single, TMC Müzik, Dijital 29.04.2014, CD 06.05.2014)

1- Dokuz Canlı - 03:40 (Söz & Müzik: Oğuz Çetiner, Düzenleme: Oğuz Çetiner, Vokal Koçu & Vokal Düzenleme: Cihan Okan)
2- Ancak Rüyalarda Buluşuruz - 03:39 (Söz & Müzik: Çilem Duman, Düzenleme: Tolga Tümözen, Vokal Koçu & Vokal Düzenleme: Cihan Okan)
3- Çok Ayıp - 03:18 (Söz & Müzik: Zeliha Sunal, Düzenleme: Oğuz Çetiner, Vokal Koçu ve Vokal Düzenleme: Cihan Okan)
4- Aldatıldık - 03:23 (Söz & Müzik: Sezen Aksu, Intro Melodi: Atilla Özdemiroğlu, Düzenleme: Murat Yeter)
5- Kurbağa Prens - 03:46 (Söz & Müzik: Neslihan Demirtaş, Düzenleme: Murat Yeter)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Aldatıldık (Remix) (Single, TMC Müzik, 02.09.2014)

1- Aldatıldık (Remix)

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2015
Nankör (Single, TMC Film Müzik, 28.04.2015)

1- Nankör - 03:21Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2016
Sırılsıklam / Boşver - Zeliha Sunal & Ömür Göksel (Single, Ossi Müzik, 01.01.2016)

1 Sırılsıklam - 03:51 (Söz ve Müzik: Ömür Göksel, Düzenleme: Eser Taşkıran)
2- Boşver - 04:08 (Söz- ve Müzik: Ömür Göksel, Düzenleme: Eser Taşkıran)Ossi Müzik ilgili sayfası:
www.ossimuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com
www.amazon.fr (Fransa)

2016
Sonbahar Şansonları (Albüm, Öncü Müzik, 08.02.2016)
(2000’de Universal Müzik’ten çıkarılan albümün dijital [YENİ BASIMI])

1- Şarkılar Yasta
2- Yarın Cumartesi
3- Gece
4- Bitmez Aşkın
5- Çiçekler
6- Beytullah Efendi
7- Dön Bana
8- Minik Kelebeğim
9- Kırmızı Güller
10-Sonbahar Şansonları
11-Akşamlar
12-Simidimde Susamdın


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Sigarayı Bırak (Single, Tmc Film Müzik, 17.06.2016)

1- Sigarayı Bırak - 02:52Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Geçti (Single, TMC Film Müzik, 22.09.2017)

1- GeçtiDijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.napster.com
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Hedef Sıfır Atık / Zeliha Sunal & Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu (Single, WediaCorp Music, 03.06.2019)

1- Hedef Sıfır Atık - 02:38

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Karaağaç / Zeliha Sunal & Yücel Karakuş (Single, MEYPOM, 26.02.2021)

1- Karaağaç - 03:25Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kıl Payı (Single, DMC, 30.04.2021)

1- Kıl Payı - 03:25

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.zelihasunal.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/zelihasunal
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/zelihasunal
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/zelihasunal
IMDB Web Sayfa Adresi:
www.imdb.com/name/nm1516594
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Zeliha_Sunal
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (4518 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag