Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 147 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 147
Üye: 0
Toplam: 147

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
 • Toplam: 146,979,830
 • Bugün: 11,364
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
 • Jul 15, 2024
 • 09:34 am CEST
 


Kuşadadı Altın Güvercin Müzik Yarışmaları Sayfası 2003 Yılı İzlenme Sayısı : 101243

    2002    2003    2004


   

   En çok izlenen yıllar Top 10 listesini görmek için buraya tıklayın!      Geri Dön !

13. KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN MÜZİK YARIŞMASI - 2003

13. Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması finali, 5 Temmuz 2003 gecesi Kuşadası'nda yapıldı. Yapılan Basın toplantısında, Müzik Yorumcuları Birliği Başkanı Selçuk Alagöz, amatör genç şarkıcılara seslenerek, “Yarışmalar sayesinde çoğu sanatçı buralara gelmiştir. Onun için katılın, siz de kazanırsınız. Aramıza gelin, müzik yorumcuları çoğalsın” şeklinde çağrı yaptı. Barış Manço’nun eşi Lale Manço da, yarışma kapsamında birkaç yıldır ‘Barış Manço Onur Ödülü’ verildiğini hatırlatarak, böyle bir ödülü koydukları ve Manço’nun adını yaşattıkları için Kuşadası Belediyesi’ne ve yarışmayı hazırlayan sanatçılara teşekkür etti.

Lale Manço, ödülün toplumda çok sevilen sanatçılara verildiğini belirterek, bu yıl ödüle Athena Grubunun değer görüldüğünü sözlerine ekledi. Yarışma kapsamında verilen ‘Barış Manço Onur Ödülü’nün Athena Grubu’na verilmesi kararlaştırıldı. Basın toplantısına, yarışmanın jüri başkanı Atilla Özdemiroğlu, yarışmadaki büyük orkestranın şefi Turhan Yükseler, yarışmanın isim babası Halit Kıvanç ve Athena grubu üyeleri de katıldı.

Nisan başında Yarışma Şartnamesi, katılacak tüm bestecilere dağıtılmaya başlandı. Yarışmaya katılacak müzisyenler, bestelerini 30 Mayıs’a kadar teslim ettiler. Bu yıl eskiye dönüş yapılarak Kuşadası Belediyesi tarafından organize edilen yarışma tekrar besteci, söz yazarı ve yorumcu kategorilerinde düzenlendi.

Kuşadası Festivali 13. Altın Güvercin Müzik Yarışması'nın İstanbul'da toplanan ön jürisi, Orkestra şefi Turhan Yükseler’in başkanlığında, Altın Güvercin Müzik Yarışması Denetleme Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker, TRT Eğitim Dairesi Başkanı Nazif Arda, gitarist-besteci Berk Yenal, besteci Burhan Şeşen, aranjör İskender Paydaş, orkestra şefi Neşet Ruacan, MFÖ grubundan Özkan Uğur, program yapımcıları Serhat Hacıpaşalıoğlu ve eleştirmen Şafak Karaman’dan oluşuyordu. 153 beste içinden finale kalan eserler arasında Şebnem Paker, Asu Maralman ve Melis Sökmen'in seslendirdiği şarkılar da yer aldı. İstanbul Dedeman Oteli'nde toplanarak 3 aşamalı bir eleme sistemiyle 9 saat çalışarak 153 besteyi değerlendiren ön jürinin 3 aşamalı bir eleme sistemiyle yaptığı değerlendirme sonucu, Kuşadası Festivali 16. Altın Güvercin Müzik Yarışması'nda finale kalan 10 eser ile bu eserleri seslendiren sanatçılar şöyle:

Finalistler:

 1. Lodos - Özlem Kaveller Völzke
 2. Yorma Beni - Melis Sökmen
 3. Yaşamak Aşkın Kendisi - Asu Maralman
 4. Karayel - Burak Uçkun
 5. Canımın İçi - Feryal Erkan
 6. Yine Ayrılık - Gülcan Altan ve Murat Güner
 7. Be Güzelim - Şebnem Paker
 8. Çekip Gitsem - Gözde Ural
 9. Umrumda Bile Değil - Feryal Erkan
 10. Özür Dilerim - Eda Pala

Kuşadası Özer Türk Stadyumu'nda bu yıl 16.'sı gerçekleştirilen Altın Güvercin Müzik Yarışması'nın sunuculuğunu ünlü sanatçı Nükhet Duru ve festivalin isim babası Halit Kıvanç yaptı. Ali Kocatepe, Asya ve Hakan Peker'in de sahne aldığı gecede programda olmasına rağmen Gökhan ve Hakan Özoğuz'un babalarının kalp krizi geçirmesi nedeniyle Athena Grubu katılamadı.

Final gecesine Aydın Valisi Muharrem Göktayoğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kaymakam Ahmet Ali Barış, "Çocuklar Duymasın" dizisi oyuncusu Özgür Ozan, ünlü sanatçı Hakan Altuğ ve Seray Sever'in yanısıra binlerce davetli katıldı.

Yarışmada birinci olan sanatçıya 20 milyar, ikinciye 10 milyar, üçüncüye ise 7,5 milyar lira para ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

10 sanatçının katıldığı yarışma sonucunda “Karayel” adlı parçasıyla Burak Uçkun birinci oldu ve Altın Güvercin'in ile 20 milyarlık para ödülünün sahibi oldu. Burak Uçkun'un ödülü Aydın Valisi Muharrem Göktayoğlu tarafından verildi. İkinciliği ise “Çekip Gitsen” isimli parçasıyla, daha önce 1998'de Sevmek Zamanı isimli besteyi Elif Özel ile birlikte yorumladıkları 1998 Eurovision Şarkı Yarışmasına da katılmış olan Gözde Ural, üçüncülüğü alarak Gümüş Güvercin ve 10 milyar para ödülü aldı. Gözde Ural'ın ödülünü Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış verdi. “Özür Dilerim” ile Eda Pala Bronz Güvercin ve 7.5 milyar para ödülü elde etti. Eda Pala'nın ödülü Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan tarafından verildi. Yarışmada En Başarılı Genç Yorumcu'ya verilen Ozan Türker Ödülü'nü "Canımın İçi" adlı parçayı seslendiren Feryal Erkan aldı.

"Barış Manço Özel Ödülü" Athena Grubu'na verildi. Gökhan ve Hakan Özoğuz'un babalarının kalp krizi geçirmesi nedeniyle katılamayan Athena Grubunun ödülünü, Barış Manço’nun çocukları Batuhan ve Doğukan Manço, Athena grubu adına Ali Rıza Türker’e verirken, dereceye giren diğer yarışmacılara da ödüllerini, Aydın Valisi Muharrem Göktayoğlu verdi.

Nükhet Duru'nun eski vokalisti Burak Uçkun "Karayel" isimli parçasını tekrar seslendirdi. Gecenin finalinde finalistlerle protokol hatıra fotoğrafı çektirip güvercin uçurdular.

BARIŞ MANÇO ÖZEL ÖDÜLÜ: ATHENA

İlk 3 Dereceye Girenler:

 1. Burak UÇKUN - KARAYEL (SÖZ: Gül DİNÇ, MÜZİK: Müfit BAYRAŞA)
 2. Gözde URAL – ÇEKİP GİTSEMDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ (SÖZ: Suavi ANDAÇ, MÜZİK: Suavi ANDAÇ)
 3. Eda PALA – ÖZÜR DİLERİM (SÖZ ve MÜZİK: Eda PALA)

2002 YUKARI | TOP | OBEN 2004
 


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag