Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 16.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 383 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 383
Üye: 0
Toplam: 383

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 147,014,035
  • Bugün: 13,157
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 16, 2024
  • 10:24 am CEST
 


   Diğer Müzik Yarışmaları Sayfası 2006 Yılı İzlenme Sayısı : 105009

         2003   2006   2009         En çok izlenen yıllar listesini görmek için buraya tıklayın!
     Geri Dön !

Star Avı - 2006 (ATV)
STAR AVI - 2006 (ATV)

Star avcılarının görevi başlıyor

ATV'nin yeni yarışması "Star Avı"nın seçmeleri yarın Adana'da start alacak.

ATV'nin yetenek yarışması "Star Avı"nın elemeleri yarın başlıyor. "Star Avı"nın jüri üyeleri Ercan Saatçi, Erol Köse ve Deniz Seki, Türkiye'nin yeni starını bulmak için yola çıkıyor.

HERKES KATILABİLİR

İster 20, ister 50 yaşında olun, kendinizi gösterme şansını bu yarışmada yakalayabilirsiniz. İlk eleme yarın Adana Zaim Otel'de yapılacak. İzmir seçmeleri 22 Mart Çarşamba Ege Palas'ta, İstanbul seçmeleri ise 25 ve 26 Mart'ta Mim Hotel'de gerçekleştirilecek. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 19.03.2006)

ATV'nin yeni yarışması Star Avı iki yetenekli genç kıza emanet

Yetenek yarışması "Star Avı" çok yakında ATV'de başlıyor. Programı, ekranların iki genç ismi; Berrak Tüzünağaç ve Sinem Kobal sunacak.

ATV'nin yeni yarışması "Star Avı" için geri sayım başladı...

Jürisini Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse'nin oluşturduğu program Türkiye'nin yeni starını bulmak için yola çıktı. Türkiye çapındaki elemeler son sürat devam ediyor. Bugün Adana'da başlayan seçmeler çarşamba günü İzmir Ege Palas'ta, 25-26 Mart'ta ise İstanbul Mim Hotel'de yapılacak. Bu arada programın sunucuları da belli oldu. Yarışma ekranların iki genç ve güzel ismine; Berrak Tüzünağaç ve Sinem Kobal'a emanet ediliyor.

'ARACI OLACAĞIZ'

En son "Nefes Nefese" adlı dizide rol alan Sinem Kobal "Star Avı"nda önemli bir görev üstlendiklerini söylüyor. Güzel sunucu "Jüri önüne çıkmadan önce ya da çıktıktan sonra yarışmacıların söylemek istedikleri her şey için biz aracılık yapacağız. Bir bakıma yarışmacıların tarafındayız. Yani bu yarışmanın melekleri olacağız" diyor.

İlk kez yarışma sunacak olan Berrak Tüzünağaç ise "Haber sunuculuğu yaptım ama 'Star Avı' benim için çok farklı olacak. Çünkü sahnede her şey bizim elimizde ve doğaçlama hareket edeceğiz" diyerek heyecanını dile getiriyor. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 20.03.2006)

Türkiye'nin yeni starı için av başladı

Türkiye'ye yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen 'Star Avı' için seçmelere önceki gün Adana'da başlandı. Dün de İzmir'de eleme yapan jüri; hafta sonunda da İstanbul'da star avına çıkacak.

Türkiye'nin yeni starını bulmak için yola çıkan ATV'nin yetenek yarışması 'Star Avı'nın ilk durağı Adana'ydı. Önceki gün Zaimoğlu Oteli'nde gerçekleşen seçmelere çevre il ve ilçelerden yüzlerce star adayı başvurdu.

JÜRİNİN NOTU KITTI

Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse'nin jüri üyeliği yaptığı programa; hünerlerini ortaya koymak için başvuranlar arasında gençler kadar orta yaşlılar da vardı. Büyük heyecan yaşayan adaylara en büyük morali ise yarışmanın sunucuları Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal verdi.

Sabah erken saatlerinde Adana Zaimoğlu Otel'in önünde toplanan adaylar, bir yandan da jüri karşısına çıkmadan önce prova yapıyorlardı. Finalistleri tek tek içeri alarak, yeteneklerini izleyen jüri üyeleri ilk bölümde yüzlerce kişi arasında çok azına 'geçer not' verdi. Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse'nin karşısında hünerlerini sergileyen star adayları, jüri karşısında bekledikleri cevabı alamayınca büyük üzüntü yaşadı.

Adana, İzmir ve İstanbul'da yapılan ilk elemelerden yüzlerinin akıyla çıkan gençler; ATV'de yayınlanacak 'Star Avı' isimli yarışmada Türkiye'nin yeni starı olmak için rekabet edecek. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 19.03.2006)

Yakında başlıyor

Çok yakında ATV'de başlayacak müzik yarışması 'Star Avı'nın ilk tur elemeleri önceki gün sona erdi. Yüzlerce kişinin katıldığı İstanbul'daki seçmelerde jüri, saatlerce 'yetenek' aradı! (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.03.2006)

Herkes kendi starını bulacak

Daha önce Türkiye'de pekçok yarışma yapıldı. Ama 'Star Avı' diğerlerinden çok farklıyız' parolasıyla yola çıktı. İngiltere'de fırtınalar koparan X-Factor adlı yarışmadan Türkiye'ye uyarlanan yarışmanın en büyük farklarından biri, yarışmanın jüri üyelerinin prodüktörlerden oluşması. Yaş sınırının olmadığı yarışmada, yarışmacıların yanı sıra, bir anlamda jüri üyeleri de birbiriyle yarışıyor. Yani yarışmanın sonunda ortaya çıkan 'star' bir anlamda jüri üyesinin yarattığı 'star' olacak... (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.03.2006) Jüri çok kararlı

Bu yarışmada asıl üçümüz yarışacağız

ATV'nin yeni yarışması 'Star Avı'nın ilk elemeleri tamamlandı. Jüri üyeliğini Ercan Saatçi, Erol Köse ve Deniz Seki'nin yaptığı yarışmada jürinin en büyük şikayeti; adayların ajitasyon yapması... Yarışmanın en büyük özelliği ise; her jüri üyesinin üçer aday yetiştirerek, bir anlamda birbirleriyle yarışacak olması.

Türkiye'nin yeni yıldızını bulmak için yola çıkan 'Star Avı''nın ilk tur elemeleri sona erdi.

Jüri üyeliğini Ercan Saatçi, Erol Köse ve Deniz Seki'nin yaptığı 'Star Avı'nın Adana ve İzmir'den sonra son durağı olan İstanbul'daki elemeler de tamamlandı. Yüzlerce kişinin katıldığı seçmelerde jürinin en büyük sıkıntısı, seçmelere gelenlerin yeteneklerini göstermek yerine hayat hikayelerini anlatarak ajitasyon (acındırma) yapmaları oldu. Ama her şeye rağmen jüri inancını yitirmiyor: "Öyle ya da böyle, bu yarışma starını çıkaracak!" Yarışma ekrana gelmeye başlamadan önce en çok tartışılan konulardan biri de DMC'nin yöneticiliğini yapan Ercan Saatçi'nin ATV'de yayınlanacak Star Avı'nın jüri üyesi olmasıydı. Saatçi, herkesin merakını giderdi: "DMC'deki görevimden istifa ettim..." (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.03.2006)

'DMC'DEN İSTİFA ETTİM'

- Ercan Bey, siz aynı zamanda DMC'nin yöneticisisiniz. Yarışma ise ATV'de...
- DMC'den istifa ettim artık...

- Yarışmanın jürisinde olmanızla alakalı bir durum mu?
- Yarışma ile alakası yok. Birkaç gün önce istifa ettim. Bunu da ilk defa söylüyorum. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.03.2006)

Star Avı öncesi jüri birbirine girdi

ATV'nin yeni yarışması 'Star Avı'nın canlı yayınları başlamadan jüri üyeleri arasında gerginlik başladı.

ATV'de bu akşam elemelerle başlayacak olan müzik yarışması 'Star Avı'nda herkes gergin. Yapımcı Fatih Aksoy, yarışmacıları 16-24 yaş, 24 üstü ve grup kategorisi olarak üçe ayırdı, her birinin sorumluluğunu bir jüriye verdi. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 07.04.2006)

'Star Avı'nda kategori krizi

ATV'nin yeni yarışması 'Star Avı'nın canlı yayınları başlamadan jüri üyeleri arasında gerginlik başladı. Deniz Seki, Erol Köse ve Ercan Saatçi formatta bulunan 'kategoriler' yüzünden tartıştı ve jüriden ayrılma aşamasına geldi.

ATV'nin bu akşam eleme görüntüleri ekrana gelecek yeni yarışması 'Star Avı'nın canlı yayını başlamadan, jüri üyeleri Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse arasında tartışma yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gerginliğin çıkış noktası ise 'grup kategorisi' konusuydu. 'Star Avı'nın formatı gereği; seçilen yarışmacılar, 16-24 yaş, 24 üstü yaş ve grup kategorisi olmak üzere üç bölüme ayrılıyor. Her jüri üyesi bu kategorilerden birinden sorumlu oluyor. Bu kategorilerin jüri dağıtımı ise yarışmanın prodüktörü tarafından yapılıyor.

ERCAN SAATÇİ ŞART KOYDU

Star Avı'nın prodüktörü Fatih Aksoy; 16-24 yaş arasını Deniz Seki'ye, 24 yaş üstünü Erol Köse'ye, grup kategorisini ise Ercan Saatçi'ye verdi. Ama yarışmanın başından beri kimse grup kategorisinden sorumlu olmak istemiyordu. Ercan Saatçi, kendisine haksızlık yapıldığını belirterek, grup kategorisini bir şartla kabul edeceğini; Deniz Seki ve Erol Köse'nin elediği yarışmacılar arasından kendisine grup oluşturmak istediğini söyledi. Tartışmalar, işte bu noktada başladı.

YAPIMCI AKSOY RESTİ ÇEKTİ

Erol Köse'nin ısrarla 'formatta olmayan' bir şeylerin yapıldığını söylemesi ve Deniz Seki'nin de onu desteklemesi, Ercan Saatçi ile ikili arasında sert rüzgarlar estirdi. Ancak prodüktörün Saatçi'nin teklifini kabul etmesi üzerine Köse ve Seki, ayrılmak istediklerini söyledi. Aksoy ise yarışmaya gerekirse jürisiz devam edebileceğini belirterek, resti çekti. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 07.04.2006)

Formatı bozuyorlar

'Star Avı'nın en iddialı jüri üyesi Erol Köse, formatta yapılan oynamaların düzeltilmemesi durumunda jüri üyeliğini bırakabileceğini açıkladı.

Köse, konuyla ilgili şunları söyledi: "Deniz Seki ile benim elediklerimden, ilk beşe sokmadığımız adaylardan, Ercan Saatçi istediğini alıp gruba koydu. Neredeyse jüriyi bırakma aşamasındayım. Bir şeyin formatı vardır. Ona uygun hareket edilmeli. Ama şu anda format bozuluyor. Belli uyarılarda bulundum. Eğer onlar sağlanmazsa her şeyi tekrar gözden geçireceğim. Bin kişiden de grup seçseler, benim imzamın değeri belli. Ben her sene star çıkartıyorum. Erol Köse hep birinciliğe oynadı." (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 07.04.2006)

'Polemiğe girmem'

Kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen Ercan Saatçi, Erol Köse'nin star çıkaramayacağını anladığı için bahane uydurduğunu iddia ederek, şunları söyledi: "Kategoriler dağıtılmadan önce diğer iki jüri üyesi de grup kategorisi kime çıkarsa çıksın, ona haksızlık olacağını söylüyorlardı. Ama o kategori bana verilince, haksızlıktan kimse bahsetmedi. Ben de bir şartla kabul edebileceğimi söyledim. Onların ilk beşe almadığı yarışmacılar arasından grup oluşturmak istediğimi belirttim. Çünkü Deniz Seki 33 kişi arasından 3 kişi seçecek. Erol Köse de 29 kişi arasından 3 kişi seçecek. Ben ise 6 grupdan üçünü seçeceğim. Ayrıca star yarışmalarında grupların şansı çok az. Ne olur bilemem ama bundan sonra polemiğe girmem ben işimi yaparım." (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 07.04.2006)

'Politik stara' jüri vetosu

CHP Samsun Asarcık İlçe Başkanı Bülent Baskın (28), ATV'de yayınlanan "Star Avı" yarışma programına katıldı, ancak seslendirdiği 'İntizar' şarkısının ilk saniyelerinde jüri üyesi Erol Köse'nin "Aradığımız star değilsin, seçim gezilerinde de şarkı söyleme" sözüyle hüsrana uğradı.

Yarışmaya katıldığına pişman olan Baskın, "Yayımlamamalarını rica ettim ama dinlemediler. Benimle alay ettiler. Hakaretin kralını yaparım ama bir CHP'li olarak terbiyemi bozmadım" dedi ve ekledi: "Artık yarışmalara katılmam. Orhan Gencebay'la görüştüm. Korsan davaları bittikten sonra kaset çıkarmayı düşünüyorum." Baskın daha önce de 31'inci kurultayda Deniz Baykal'a rakip olacağını açıklamıştı. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 10.04.2006)

Star Avı 2. bölümün tekrarıyla karşınızda

Yetenek yarışması 'STAR AVI' kaçıranlar için yeniden ATV'de.

ATV'nin yetenek yarışması "Star Avı" bugün, kaçıranlar için, ikinci bölümünün tekrarıyla geliyor ekrana. Jüri üyeleri Deniz Seki, Ercan Saatçi ve Erol Köse bu bölümde kendilerine verilen yaş kategorileri doğrultusunda yarışmacıları teker teker dinliyor. Ve finalist adaylarının sayılarını 5'e düşürüyor. ATV 17.00 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 16.04.2006)

Bu kalitesizliğin sebebi Ercan'dır

Müzik yarışması 'Star Avı'nda elenenlerin 'Herkes şöhret oluyor, biz niye olamıyoruz?' tepkisi, jüriyi birbirine düşürdü. Köse: "Ercan gibi prodüktörler star yaratamadılar, böyle oldu." Saatçi: "Erol herhalde bu jüri içinde ünlü olmak istiyor!" (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 18.04.2006)

Star avcılarının arasını bozan av

Ercan Saatçi, Erol Köse ve Deniz Seki'nin Anadolu'da çıktıkları star avı, jürinin birbirini avlamasına zemin hazırladı. Köse, adaylardaki yetenek eksikliğinden Ercan Saatçi'yi sorumlu tuttu!.

ATV'de henüz eleme görüntüleri yayınlanan 'Star Avı' için il il dolaşıp 'star' arayan jüri, Anadolu'dan kötü anılarla döndü. Star olmak için Erol Köse, Deniz Seki ve Ercan Saatçi'nin karşısına çıkan adayların, küfürlü konuşmaları ve ukala tavırları zihinlere kazınırken, "Herkes şöhret oluyor biz niye olamıyoruz?" şeklindeki itirazları ise jüriyi çılgına çevirdi.

KÖSE-SAATÇİ SAVAŞI BAŞLADI

Star adaylarındaki yetenek eksikliği; jürinin birbirlerini eleştirmesi için de zemin hazırladı. Erol Köse, adaylardaki seviye düşüklüğünün nedenini; Ercan Saatçi'nin daha önceki yarışmalardan star çıkaramayışına bağladı. Ercan Saatçi ise Köse'nin bugüne kadar hiç star yaratamadığını iddia ederek; Hande Yener'i kendisinin, Gülşen'i ise başka prodüktörlerin yıldızlaştırdığını öne sürdü.

19 FİNALİST BELİRLEDİLER

Diğer 'star avcısı' Deniz Seki ise; adaylardaki eksiklikler nedeniyle müzik dünyasını suçlayarak, "Müzik dünyasında sapla samanın birbirine karışması halkın da kafasını karıştırdı" dedi. Tartışmalı geçen 'Star Avı' Anadolu elemelerinde 19 finalist belirlendi.

Formata göre Deniz Seki, 16-24 yaş arası kategoride 3 kişiyi, Erol Köse; 25 yaş üzeri 3 kişiyi, Ercan Saatçi de 3 grubu çalıştırarak, yarışa hazırlayacak. Yarışmanın canlı yayın görüntüleri önümüzdeki haftalarda başlayacak. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 18.04.2006)

Star Avı görücüye çıkıyor

Finalistleri önceki hafta belirlenen yeni müzik yarışması Star Avı bu gece canlı yayına başlıyor. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.04.2006)

Türkiye bu gece ATV'de 'Star Avı'na çıkıyor

ATV'nin yetenek yarışması Star Avı'nın finalistleri bu akşam canlı yayında görücüye çıkıyor. Deniz Seki, Erol Köse ve Ercan Saatçi'nin seçtikleri finalistlerin ilk kez canlı canlı performanslarını sergileyecekleri gecenin sunucusu Mehmet Ali Erbil.

Türkiye'nin yeni starını arayan atv'nin yetenek yarışması 'STAR AVI', ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil'in sunuculuğunda bu gece saat 21.50'de start alıyor. Programda Deniz Seki, Erol Köse ve Ercan Saatçi tarafından geçtiğimiz hafta belirlenen 9 finalist ilk kez canlı yayında sahne alacak.

Yıldız adayları kadar jüri üyelerinin de yarış halinde olduğu STAR AVI'nda her bir jüri üyesi, farklı bir kategoriden sorumlu. Deniz Seki 16- 24 yaş arası, Erol Köse 25 yaş ve üstü, Ercan Saatçi de grup kategorisindeki adayları, kendi oluşturdukları ekiplerle bu geceye hazırladı.

Üç haftadır ekranlardan birbirleriyle atışan ünlü jüri üyeleri de bu gece ilk kez bir araya gelecek. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.04.2006)

Erol Köse'nin Yarışmacıları

STAR AVI'nın en iddialı jüri üyesi Erol Köse; "Bundan önceki yarışmalarda ben yoktum. Bu yüzden star çıkmadı! Benimle birlikte STAR AVI, Türkiye'nin gerçek starını çıkaracak" diyor. Son ana kadar çalışma ekibini açıklamayacağını söyleyen Köse, sadece müzik direktörünün Altan Çetin olduğunu belirtti.

* Özer Balkan:

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Özer Balkan, 7 yıldır sahneye çıkıyor. Her şeyi iki yaşındaki oğlu için yaptığını söyleyen Özer, kendisi için artık 'uçma zamanı'nın geldiğini vurguluyor.


* Özen Yıldırım:

26 yaşındaki Özen Yıldırım, 16 yaşından beri barlarda sahne alıyor.* Filiz Aydın:

29 yaşındaki Filiz Aydın, Antalya'da yaşıyor. Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan yıldız adayı, 10 yıllık sahne deneyimine sahip.

Annesini beş yıl önce kaybeden, babasının tekrar evlenmesi üzerine kardeşlerini de yanına alarak hayatında yeni bir sayfa açan 29 yaşındaki Filiz Aydın, star yarışmalarının değişmeyen yüzü... Barlarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Aydın, daha önce "Türkstar"a da katılmış ama derece alamamış. "Star avı"ndan ise dereceyle ayrılmayı başarmış. (Sonradan Popstar Alaturka'ya da katılacak) (Alıntı Kaynak: arama.hurriyet.com.tr/arsivnews)
(Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.04.2006)


Deniz Seki'nin Yarışmacıları

YARIŞMADA 16-24 yaş grubunun sorumluluğunu alan Deniz Seki, kısa zamanda Türkiye'nin yeni 'star'ını yaratmak için kolları sıvadı. Kalabalık ve profesyonel bir ekip oluşturan Seki'nin ekibinde Behçet Türkekul ses koçluğu, Sadun Ersönmez müzik direktörlüğü, Murat Tepe ise moda danışmalığı görevini üstleniyor. Adayların, makyajları Mehmet Yıldırım, saçları da Mehmet Özel imzası taşıyor.

* Gamze Usta:

21 yaşındaki star adayı Gamze Usta, yarışmaya İzmir'den katılıyor. Lise mezunu olan Usta, ailesiyle birlikte Samsun'da yaşıyor. Dış görünüşüne ve sesine güvenen yıldız adayı, bir starı oluşturacak tüm özelliklere sahip olduğunu düşünüyor.

* Süleyman Akyıldız:

Yarışmaya İzmir'den katılan Süleyman Akyıldız, 20 yaşında. 10 yıldır müzikle uğraşan Akyıldız, 8 senedir çeşitli barlarda sahne alıyor. Yıldız adayı, kendini yakışıklı buluyor, sesine, içtenliğine ve sahne performansına güveniyor.* Alp Demirkol:

23 yaşında olan Alp Demirkol, Almanya doğumlu. Yarışmaya İstanbul'dan katılan star adayı, özellikle elemelerde söylediği Arapça şarkılarla jürinin gönlünü fethetmişti. Son 5 yıldır barlarda sahne alan Alp'ın kendine ait bir çok bestesi de bulunuyor.

(Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.04.2006)

Ercan Saatçi'nin Yarışmacıları

GRUP kategorisinin kendisine verilmesinden rahatsızlık duyan Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse'nin eledikleri yarışmacılardan, yeni gruplar oluşturdu. Yarışmanın başından beri özellikle Erol Köse ile sıkı bir rekabete giren Ercan Saatçi, grupları için iddialı bir ekip kurdu. Buna göre; adayların ses koçu Fuat Güner, müzik direktörü Reha Falay, iletişim danışmanı Özgür Aras, stil danışmanı Banu Ergenekon. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Nazım Durak ve saç tasarımcısı Kemal Doğulu da ekipte yer alıyor.

RAKKAS

Memduh Tangül, Ferhat Çapak, Mustafa Elalmış ve Bahadır Demirci'den oluşan Rakkas adlı grup 4 yıldır birlikte. Ercan Saatçi, gruba daha sonra Arzu Hacıosmanoğlu ve Nurcan Erdil'i ekledi.
* Mustafa Elalmış: 34 yaşındaki aday, evli ve çocuk sahibi.
* Ferhat Çapak: 29 yaşındaki yıldız adayı, üç çocuk babası.
* Memduh Tangül: 32 yaşında ve üç çocuk babası.
* Bahadır Demirci: 26 yaşında ve bir çocuk babası.
* Arzu Hacıosmanoğlu: 25 yaşındaki Arzu Hacıosmanoğlu, iddialı olduklarını söylüyor.
* Nurcan Erdil: 26 yaşındaki Nurcan Erdil, Star Avı'ndan star bir grubun çıkacağını onun da kendileri olacağını vurguluyor.

T-POP

* Ömer Topçu: 18 yaşındaki Ömer Topçu, yarışmaya İstanbul'dan katılıyor.
* Erman Türköz: Yarışmaya İzmir'den katılan 25 yaşındaki Erman Türköz; gitar, piyano ve viyolonsel çalıyor.
* Raşit Genç: 20 yaşındaki Raşit Genç, toplama bir grup olmalarına rağmen kısa zamanda uyum sağladıklarını düşünüyor ve yarışmayı kazanacaklarına inanıyor.

YONCA

* Ziya Öztürk: 24 yaşındaki Ziya Öztürk, hem solistlik yapıyor hem de gitar çalıyor.
* Gülçin Sazak: 26 yaşındaki Gülçin Sazak, sesine ve fiziğine güveniyor.
* Rabia Karmış: İki yıllık sahne deneyimi olan Rabia Karmış 20 yaşında.
(Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 28.04.2006)

Star Avı'nda Deniz şoku!

ATV'deki programın ilk bölümünde Deniz Seki ile diğer jüri üyeleri arasında kişisel tartışma yaşandı. Ardından halk oyuyla ekibi elenen Deniz Seki, yarışmadan ayrıldığını açıklayarak yayını terk etti.

Star Avı'nın ilk bölümü çok tartışılacak bir bölümle ATV'de ekranlara geldi. Yapımcılığını Medyapım'ın üstlendiği programın jüri üyeliklerini ise Erol Köse, Deniz Seki ve Ercan Saatçi üslenmişti.

Sunuculuğunu Berrak Tüzünağaç ve Sinem Kobal'ın yaptığı programda halk oylamasının sonucunda kendi ekibinde yer alan Alp'in elenmesini kabul edemeyen Deniz Seki, "SMS oylamasına güvenmiyorum. Fatih Aksoy'a da son sözüm şudur, neyse tazminatım Medyapım'a ödeyeceğim" diyerek üç yarışmacısını alarak salonu terk etti.

Gece aslında oldukça keyifli başladı. Ancak yarışmacılar bir bir sahne almaya başladıkça ortam gerilmeye başladı. Ercan Saatçi ve ErolKöse arasında başlayan gecenin ilk kıvılcımları, Deniz Seki'nin "Reyting için bu tür polemiklere girmeyin" sözüyle devam etti. Ercan Saatçi'nin "O kadar reyting düşünmüyorsan neden bacaklarını açıyorsun. Önce bacaklarını kapat sözü" ise tartışmaları alevlendirdi.

İKİNCİ ŞOK HALK OYUNDA

Tartışmalar devam ederken, Seki için asıl şok halk oylamasından geldi. Erol Köse'nin ekibi ilk üç sırayı alırken, Seki'nin ekibinden Gamze ve Alp ise elenmek üzere kaldı. Program sonunda ise Alp elendi.

Deniz Seki bunun üzerine istifa ettiğini söylerek, ekibini de alarak yayından ayrıldı. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 30.04.2006)

'Deniz hatayı kendinde arasın'

Yapımcı Fatih Aksoy, 'Star Avı' adlı programda kendi grubundan biri elenince yayını terk eden şarkıcı Deniz Seki'nin ekibini iyi hazırlayamadığını iddia ederek "Hatayı kendinde aramalı" dedi.

ATV'de cuma akşamı yayımlanan "Star Avı" programının ilk bölümünde büyük bir tartışma yaşandı. Deniz Seki, kendi ekibinden Alp elenince, "SMS oylamasına güvenmiyorum. Fatih Aksoy'a son sözüm şudur; neyse tazminatımı ödeyip programdan ayrılıyorum" diye açıklama yaptı. Bunun üzerine gözler, programın yapımcısı Fatih Aksoy'a çevrildi.

'SONUCU BEN DE BİLMİYORUM'

Aksoy "Olaydan sonra Deniz Seki'yle hiç konuşmadım. Ancak o ararsa konuşurum, ben aramam. Cuma akşamı yayın var. Gelmezse, ne yapacağımızı oturur düşünürüz" diyerek, Seki'yi ne olursa olsun yayına beklediğini söyledi.

Aksoy ayrıca, "Bu durum aslında, jüri üyelerinin ne kadar yarışmaya önem verdiklerini gösteren bir durum. Deniz'e bağlı üç yarışmacıdan ikisi elenme koltuğuna oturdu, biri elendi. Burada Deniz hatayı kendinde aramalıdır" diyerek, Deniz Seki'nin ekibini iyi hazırlayamadığını iddia etti.

Ünlü yapımcı, Deniz Seki'nin "SMS oylamasına güvenmiyorum" sözlerini ise şöyle değerlendirdi: "Oylamayı yapan Turkcell, gelen sonuçları notere gönderiyor. Noterden direkt sunucuya geliyor. Sunucu açıklayıncaya kadar sonucu ben de bilmiyorum. Zaten kimin elenip elenmediği beni ilgilendirmez. Deniz Seki'nin de bu anlamda söylediğine inanmıyorum. O, oy verenleri kastetmiştir. Hani 'İnsanlar oy verirken sadece sesin güzelliğine değil başka özelliklere de oy veriyor' diye bir inanış var ya, onu kastetmiştir." Yarışma gecesi hayli sinirlenip ağzına geleni söyleyen, son olarak da "İstifa ediyorum" diyen Deniz Seki ise dün, "Bu konu hakkında artık konuşmama kararı aldım" dedi. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 30.04.2006)

Seki, 'Star Avı'na geri dönüyor

Geçen hafta "Tazminatı neyse veririm" diyerek "Star Avı"nın ilk bölümünü terk eden Deniz Seki programın ikinci bölümüne katılacağını açıkladı.

Yayımlandığı ilk hafta olay yaratan ATV'nin "Star Avı" adlı yarışma programında, canlı yayında jüri üyelerine kızan ve halk oylamasının adil olmadığını söyleyerek stüdyoyu terk eden Deniz Seki, yapımcı firmanın koyduğu 100 bin dolarlık tazminat cezasını ödemekten kurtuldu.

Yapımcı firma Med Yapım'a tazminatını vereceğini ve programdan ayrılacağını açıklayan Seki, dün bir basın açıklaması yaparak geri adım attığını duyurdu.

Seki açıklamasında şu sözlere yer verdi:

'FAZLA CİDDİYE ALDIM'

"Ticari kaygılarla hayatına yön vermeyen ve hep duygularıyla yaşayan bir sanatçı olarak, jüri üyesi arkadaşlarımın davranışlarını fazla ciddiye aldım. İşimi ciddiye almamdan dolayı mesleğime verdiğim önem, Türk halkına duyduğum sorumluluk ve bana inanan, kariyerlerini benim varlığımla şekillendirecek olan iki çocuğuma duyduğum saygı nedeniyle, ekip arkadaşlarımla beraber aldığımız karar neticesinde, yarışmadaki jüri üyeliği görevime devam etme kararı verdim." (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Ercan agresif, Deniz çok hisli

Ercan'ı jüriye ben istedim

ATV'nin müzik yarışması 'Star Avı'nın 'star' yaratmaya çalışan jüri üyelerinden Erol Köse, diğer iki jüri üyesi Ercan Saatçi ve Deniz Seki'yi kızdıracak açıklamalarda bulundu: "Ercan'ı jüride isteyen benim; desteğe ihtiyacı vardı. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

"Ercan Saatçi'nin jüride olmasını ben istedim"

ATV'nin yeni yarışması Star Avı'nın en iddialı jüri üyesi Erol Köse, program sırasında sık sık tartıştığı Ercan Saatçi'yi, gündeme ihtiyacı olduğunu düşünerek, 'kendini toparlasın' diye jüriye kendisinin aldırdığını söyledi. Deniz Seki'nin yarışmayı terk etmesini ise şöyle değerlendirdi: 'Gittim'ler geçen yıl işine yaradı ki bu sene de aynı şeyi yaptı....

İlk bölümüyle cuma akşamı izleyici ile buluşan Star Avı, tartışmaları ve Deniz Seki'nin kendi yarışmacılarıyla yayını terk etmesiyle haftaya damgasını vurdu. Geceye bir diğer damgasını vuran kişi ise Erol Köse oldu. Köse'nin ekibinde yer alan Özer, Özen ve Filiz'in, Star Avı'nda ilk üç sırayı alması yarışmanın başından beri iddialı bir şekilde konuşan Köse'nin sözlerini doğrular gibiydi. Yarışmada yaşanan olayları değerlendiren Köse, sık sık polemiğe girdiği jüri üyesi arkadaşları Deniz Seki ve Ercan Saatçi ile ilgili tartışma yaratacak açıklamalarda da bulundu.

Erol Köse ve yarışmacıları ile program üzerine konuştuk.

............ (Röportajı okumak isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız!)

(Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Tartışmalara sesi ve kişiliğiyle yanıt verecek

Filiz Aydın: O belki de yarışmanın en çok tartışılan ismi. Özellikle canlı yayın esnasında pavyonda çalışıp çalışmadığı sorulunca ilgi odağı oldu. 29 yaşındaki star adayı yapılan tartışmalara, "Bu tartışmayı istedikleri kadar sürdürsünler. Hiçbir açıklama getirmeyeceğim. Bu tartışmalarla değil, sesimle, kişiliğimle ön plana çıkmak istiyorum" diyor. Daha önce Rober Hatemo, Nihat Doğan, Kıraç, Güllü, Emrah gibi bir çok şarkıcıya vokalistlik yapan Filiz, ekranlarda sürekli ağlayarak prim yaptığı yönündeki eleştirilere de "Duygularımı yoğun olarak yaşıyorum. Göz yaşlarım sahte değil" şeklinde yanıt veriyor. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Kimin birinci olacağı yarışma bitince belli olur

Özer Balkan: Star Avı'nın ilk eleme gecesinde halk oylarının çoğunu toplayan Sakarya doğumlu Özer, birinci oldu. 27 yaşındaki yakışıklı adayın yarışmaya katılması aslında tamamen tesadüf. Çalıştığı iki işyerinin kapanması ve eşinin onu terketmesi üzerine 'son şans' olarak gördüğü Star Avı'na katılmaya karar vermiş. İki yaşında bir de oğlu olan star adayı, yarışmaya da oğlu için katılmış. İlk geceden birinci çıkmanın heyecanını yaşayan Özer, "İlk hafta birincilik bir başarı, aynı zamanda da büyük bir yük. Yarışma bitene kadar kimse birincilik hayalleri kurmasın. Çünkü halk belirliyor herşeyi. Belki haftaya elenebilirim bile..." dedi. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Deniz Seki'nin hedefi sansasyonla oy toplamak

Özen Yıldırım: 26 yaşındaki güzel star adayı, Almanya doğumlu... İlk kez bir yarışmaya katıldığını söyleyen Özen, 'kendime güvendiğim için buradayım' diyor. 15 yaşından beri sahnelerde olduğunun altını çizen güzel yıldız adayı 'Gerçek Avşar kızıyım' diyerek oldukça ilginç bir laf atıyor ortaya. Daha sonra işin aslını açıklayan Özen, "Kayseri'nin Pınarbaşı köyündenim. Kökenim de Avşar ırkına dayanıyor. Anlayacağınız gerçek Avşar kızı benim" diyor. Deniz Seki'nin yarışmadan çekilmesine inanmadığını söyleyen Özen, "Sansasyon yaratıp, kendi finalistlerinin öne çıkmasını sağlamaya çalışıyor. Cuma günü tekrardan gelip jüriliğine devam edecek" diyor. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Ercan'ın çıkaramadığı starı ben yaratacağım

- Jüride olmayı niye kabul ettiniz?
- Ercan iyidir hoştur ama bu işi beceremedi. Bu tarz yarışmaları yapanların hiçbiri beceremedi. Niye; çünkü ben yoktum o zaman. Buradan da star çıkaracağım. Çünkü geçmişte çıkardım. BBG evinde Tarık'ı çıkarmıştım. Bir hafta içinde 800 bin albüm sattım. Evden çıktıktan 8 gün sonra çıkardım albümü. Ercan Saatçi gibi 8 ay sonra değil. Şimdi her taraf Gülşen, Hande Yener, Kutsi şarkılarıyla inliyor. Ercan'ın en son ne yaptığını bile bilmiyorum. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

T-Pop Ömer, benim sorum sayesinde oy aldı

Ercan Saatçi'nin T-Pop grubundaki Ömer'e gay olup olmadığını sordunuz... 'Gay misin' demedim ben. 'Kırık mısın' dedim. O arkadaşımızın elemelerden beri tavrı biraz tuhaf. Ona önerim şuydu; öyle bir nüansın varsa, kız hayranlarını kaybedersin, erkeksi durursan daha çok yakalarsın dedim. Efemine makyaj ve saç yapma dedim. Ercan düşünememiş ben hatırlattım. Yoksa onun cinsel tercihi beni ilgilendirmez. O soruyu da Deniz çocuğun yalan söylediğini sık sık dile getirince sordum. Bence o benim sayemde tepki oyu aldı. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

Üçümüzden Biri Star Olacak

Star Avı'nda ilk üç sırayı alan Erol Köse'nin ekibi Özer, Özen ve Filiz'den oluşuyor. Yarışmanın ilk gecesinden yüzlerinin akıyla çıkan üçlü, starın kendi aralarından çıkacağından oldukça eminler... (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 04.05.2006)

'Star Avı'nda asıl rekabet jüri üyeleri arasında yaşanıyor

Geçen hafta jüri üyeliğini bıraktığını açıklayan Deniz Seki 'Star Avı'na geri dönüyor. Ancak jüri üyeleri arasındaki gerginlik bitmedi. Yarışmada bu gece heyecan dorukta.

ATV'nin büyük ilgi gören yetenek yarışması "Star Avı"nda canlı yayın heyecanı devam ediyor. Geçen hafta müthiş bir heyecana sahne olan yarışmada jüri üyeleri; Deniz Seki, Ercan Saatçi ve Erol Köse arasında tartışmalar yaşanmış ve yayının sonuna doğru sinirlenen Deniz Seki stüdyoyu terk etmişti.

MÜTHİŞ YARIŞ

Yarışmacısı Alp'in elenmesine çok üzülen Seki, jüri üyeliğinden de yarışmacılarıyla birlikte çekileceğini açıklamıştı. Seki, iki gün önce basın açıklaması yaparak görevinin başına döneceğini ve canlı yayına çıkacağını belirtti. Jüri üyeleri arasındaki anlaşmazlık bitti mi, yoksa izleyenleri yine gerilimli saatler mi bekliyor?

Bunu hep birlikte, canlı yayında göreceğiz. Ercan Saatçi, Erol Köse ve Deniz Seki bu gece, geriye kalan 8 yarışmacının performansını izleyerek değerlendirecek. Orkestrayı ise Turhan Yükseler yönetecek.

VEDA ŞARKISI

İlk bölümde elenen, ancak son dakikalarda yaşanan gerginlikler nedeniyle veda şarkısını söyleyemeyen Alp, yarışmaya seçilme sebebi olan Arapça parçasını seslendirecek ve yarışmaya veda edecek. Halk oylaması sonucu en düşük puanı alan iki aday jüriye sunulacak ve jüri kimin gideceğini açıklayacak. ATV 22.00 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 05.05.2006)

Star Avı cumartesi ekranına transfer oldu

"Star Avı" bundan böyle cumartesi geceleri yayınlanacak. Ve Berrak Tüzünataç ile Sinem Kobal'a her hafta farklı bir ünlü eşlik edecek....

ATV'de ekrana gelen ve Türkiye'nin yeni starını bulmak için yola çıkan "Star Avı" bundan böyle cumartesi geceleri yayınlanacak. Jürisini Erol Köse, Deniz Seki ve Ercan Saatçi'nin oluşturduğu program Deniz Seki'nin programı terk etmesi ile adından çok söz ettirmişti.

KONUK SUNUCU

"Star Avı"nda yapılan bir başka yenilik ise program sunucuları Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal'a her hafta ünlü bir erkek sunucunun eşlik edecek olması.... Star Avı'nın yapımcısı Fatih Aksoy programı sunacaklar arasında Mehmet Ali Erbil ve Ali Poyrazoğlu'nun da yer aldığını söylüyor. Aksoy, "Berrak ve Sinem programı sunmaya devam edecek. Ama onlara her hafta bir erkek sunucu eşlik edecek. M. Ali Erbil ile görüşüyoruz. Biliyorsunuz ki programı çok yoğun. Onun durumu uygun olursa bir bölüm sunacak. Bunun dışında bir bölüm de Ali Poyrazoğlu sunacak" dedi. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 12.05.2006)

Star Avı'na sürpriz bir sunucu geliyor

Cumartesiye alınan 'Star Avı'nda Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal'a ünlü bir erkek sunucu eşlik edecek.

ATV'nin büyük ilgi gören yetenek yarışması "Star Avı" bundan böyle cumartesi geceleri yayınlanacak. Orjinal adı X Factor olan ve Türk televizyonlarına uyarlaması Med Yapım tarafından gerçekleştirilen yarışma Türkiye'nin yeni starını arıyor. Yarışma jürisini Erol Köse, Deniz Seki ve Ercan Saatçi oluşturuyor. Yarışmanın sunucuları; Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal'a bundan böyle her hafta farklı bir ünlü isim eşlik edecek. Programa bu gece hangi ünlü ismin katılacağı ise sürpriz...

ŞARKILAR FIKIR FIKIR

Star olma hayaliyle yollarına devam eden 7 finalist yine kıran kırana mücadele edecek. Ercan Saatçi'nin grupları: T-Pop ve Yonca, Erol Köse'nin yarışmacıları: Filiz, Özer ve Özen, Deniz Seki'nin yarışmacıları: Gamze ile Süleyman hareketli şarkılarla performans sergileyecekler. ATV 22.10 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 13.05.2006)

STAR AVI'nda türkü şöleni var

ATV'nin yetenek yarışması "Star Avı"nda bu gece finalistler, değişik yörelere ait türkülerle karşınıza gelecek. Programı Oktay Kaynarca sunacak.

Türkiye'nin yeni starını bulmak için yola çıkan atv'nin yetenek yarışması "Star Avı" bu akşam yeni bir eleme gecesiyle karşınızda.

JÜRİ YİNE İŞ BAŞINDA

Orjinal adı X Factor olan ve Türk televizyonlarına Med Yapım tarafından uyarlanan yarışmanın jürisini Erol Köse, Deniz Seki ve Ercan Saatçi oluşturuyor. Programı bu gece Oktay Kaynarca, Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal birlikte sunacak. Heyecanın her geçen hafta biraz daha arttığı yarışmada bu akşam Ercan Saatçi'nin grupları; T-Pop ve Yonca, Erol Köse'nin yarışmacıları; Özer ve Özen, Deniz Seki'nin yarışmacıları; Gamze ve Süleyman değişik yörelere ait türküler söyleyerek performans sergileyecekler.

KİM GİDECEK?

Jüri yarışmacıları değerlendirecek ve gecenin sonunda bir kişi daha Star Avı'na veda edecek. ATV 22.10 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 20.05.2006)

Tansiyonun her geçen hafta daha da arttığı "Star Avı"na Müslüm Gürses konuk olacak!

5 finalist bu akşam Müslüm Baba'nın şarkıları eşliğinde kıran kırana mücadele edecek

ATV'nin ilgiyle izlenen yetenek yarışması "Star Avı" tüm heyecanıyla sürüyor.

Programa bugün Müslüm Gürses konuk oluyor!

Ercan Saatçi'nin grubu T-Pop, Erol Köse'nin yarışmacıları Özer, Özen ve Deniz Seki'nin yarışmacıları Gamze ile Süleyman şarkılarını söyleyecek, jüri yorumunu yapacak. Ve gecenin sonunda bir kişi yarışmaya veda edecek.

MÜSLÜM BABA TARZI POP

Star olma hayaliyle yoluna devam eden beş finalist bu kez Müslüm Gürses'in yeniden yorumladığı pop şarkılarını söyleyecek. Müslüm Baba'nın da yeni albümünden şarkılar söyleyeceği programın sunuculuğunu Oktay Kaynarca, Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal yapıyor. ATV 22.10 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 27.05.2006)

Star Avı şampiyonu bu gece belli oluyor

ATV'nin yetenek yarışması Star Avı'nda bu gece final heyecanı yaşanacak.

Star Avı'nda büyük final heyecanı var. Oktay Kaynarca, Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal'ın sunduğu yarışmada Ercan Saatçi'nin grubu T-Pop, Erol Köse'nin yarışmacıları Özer ile Özen ve Deniz Seki'nin yarışmacısı Süleyman birincilik için mücadele edecek.

NOSTALJİK ŞARKILAR

Yarışmanın ilk bölümünde 2006'nın popüler şarkıları, ikinci bölümde ise nostaljik parçalar seslendirilecek. Ardından jüri yorum yapacak ve halk oyları birinciyi belirleyecek. atv 22.10 (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 03.06.2006)

Canlı yayında aşk itirafı

ATV'deki Star Avı'nın final bölümünü izleyenleri büyük bir sürpriz bekliyordu. Prodüktör Erol Köse, saatler 01.50'yi gösterirken önemli bir açıklama yapacağını söyleyip sahneye geldi: Gülşen'le çalışmalarımız sırasında bir aşk ilişkimiz oldu. Ancak bir engel vardı. Ben evli ve çocuklu bir adamdım. Ama evliliğime nokta koydum. Gülşen'i seviyorum.

ATV'nin ilgiyle izlenen ve her bölümüyle olay haline gelen yarışması Star Avı, ilk bölümüyle olduğu gibi son bölümüyle de sansasyon yarattı. Yarışmanın jüri üyelerinden prodüktör Erol Köse, aylardır gizlediği aşkını canlı yayında itiraf etti. Yarışmanın ilk dakikalarından itibaren sunucu Oktay Kaynarca, Erol Köse'nin çok önemli bir açıklamada bulunacağını anons edip, izleyicileri meraklandırdı. Kapanış bölümünde saatler 01.50'yi gösterirken sahneye gelen Erol Köse'nin yanında, yarışmanın birincisi Özen vardı. Erol Köse, "Ben sanatçıma aşık oldum" deyince, kameralar Özen'i yakın plan çekimle ekrana getirdi. Herkes, Erol Köse'nin Özen'e aşık olduğunu itiraf etmesini beklerken, Köse bombayı patlattı:

SANATÇIMA AŞIK OLDUM

"Evet, sanatçım Gülşen'e aşık oldum. Ancak bir engel vardı. Ben evli ve çocuklu bir adamdım. Ama bu evliliğime nokta koydum. Ben Gülşen'i seviyorum. Bunu bir basın toplantısıyla açıklamak istemedim. Benden önce gazetelerde yer almasını da istemiyordum. İşte bu nedenle şimdi burada açıklıyorum. Gülşen'i seviyorum. Aşkıma da buradan Türk halkının destek vermesini, sahip çıkmasını istiyorum..."

Bu açıklamanın ardından salonda büyük bir alkış tufanı koparken, sunucu Oktay Kaynarca ise "Ben bu ilişkiyi çok önceden biliyordum. Program öncesinde Erol Köse ile konuştuk. Bana canlı yayında kendisinin açıklayacağını söyledi" dedi. Diğer jüri üyeleri Deniz Seki ve Ercan Saatçi de Köse'ye mutluluklar diledi.

Jüri üyesi Deniz Seki ise yarışmanın başında sunucular Berrak Tüzünataç ve Sinem Kobal'dan büyük övgü aldı. Fıstık yeşili tuvaletinin kendisine çok yakıştığını söyleyen genç sunucular ayrıca Seki'nin çok kilo verdiğini de belirttiler. Bunun üzerine Seki ilginç bir açıklama yaptı. "Bugün Günaydın'daki tombul fotoğrafımı görünce hemen diyetisyenimi aradım ve sıkı bir rejime başladım. O fotoğrafta adeta alttan ve üstten basılmış gibi duruyordum. Beni deniz anası gibi basmışlar. Ben de hemen diyete başladım. Bunun için Günaydın'a teşekkür ediyorum..." (Fotoğraf, Günaydın'ın dijital arşivinde duruyor. Üzerinde hiçbir oynama yok. Deniz Seki, nasılsa, öyle çıkmış! Çocukların günahını boşuna alıyor.)

Özen Yıldırım Performansı:
Böyle Ayrılık Olmaz

HER ŞEY SÜTLİMAN Yarışmanın ilk bölümlerinde jüri üyeleri arasında yaşanan gerginlik, finalde yerini büyük bir sükunet ve hoşgörüye bırakmıştı. Erol Köse, bu tartışmaların şov amaçlı olduğunu ve rol yaptıklarını söylemesine rağmen kimseyi inandıramadı.

Sunucu Oktay Kaynarca da birbirlerine iltifatlar yağdıran jüri üyelerini görünce, "Madem bu kadar dosttunuz, haftalar boyunca niye bize bu kadar eziyet ettiniz?" diye sormaktan kendini alamadı.

Ancak yarışmada küçük de olsa bir gerginlik anı yaşandı. Ercan Saatçi, kendisinden önce Özen'in performansı hakkında yorum yapan sunucu Berrak Tüzünataç'ı, "Sen galiba gelecek yarışmalarda jüri olmanın kapısını açmak istiyorsun. İstersen yorum yapma" diyerek uyardı. Tüzünataç bu çıkıştan sora geri adım atmak zorunda kaldı. Oktay Kaynarca ise genç partnerini cesaretlendirerek, "Hayır geri adım atma. Sözlerinin arkasında dur" diyerek destekledi.

BÜYÜK SÜRPRİZ YAŞANDI

Star Avı'nın final gecesinde iki etap vardı. İlk etapta 4 aday, SMS oylarıyla üçe indirildi. Yarışmanın en başından beri favori gösterilen Özer'in elenmesi büyük sürpriz olarak yorumlandı. Geriye Ercan Saatçi'nin T-Pop grubu, Erol Köse'nin adayı Özen ve Deniz Seki'nin temsilcisi Süleyman kaldı.

Bu durum her yönden dengeliydi. Hem üç prodüktörün sanatçısı finale kaldı hem de bir, kadın, bir erkek ve bir grup olmak üzere eşit ağırlıklı bir final mücadelesi ekrana taşındı.

Jüri tarafından gecenin en başarısız ismi olarak ilan edilen ve seslendirdiği iki şarkıyı da müzik deyimiyle "full detone" okuyan Özen için yorumlar hep olumsuzdu. Hatta bir ara Özen'in kadınsal rahatsızlığı bile gündeme getirildi. Zira kadın sanatçıların özel günlerinde detone okudukları önceden biliniyordu. Erol Köse bu durumu dile getirirken, "Biz reklam arasında Deniz Seki ile Özen'in bu durumunu istişare ettik. Sanırım kadınsal bir rahatsızlığı söz konusu" deyince sahnedeki Özen'in yüzü kıpkırmızı oldu. Süleyman ise hem sesi, hem yakışıklılığı hem de beyefendiliğiyle Özer'in elenmesinden sonra yarışmanın tartışmasız favorisi olarak gösteriliyordu. Ancak yarışmaların bildik kuralı işledi ve jürinin en fazla eleştirdiği isim olan Özen, halkın SMS'leriyle Star Avı'nın birincisi oldu. (Kaynak: arsiv.sabah.com.tr - 05.06.2006)

(NOT: Bu sayfa içeriği, internette bazı web site sayfalarından, çoğunlukla da sabah.com.tr arşiv haberlerinden alıntılanmış ve tarih sırasında derlenmiştir.)

2003 YUKARI | TOP | OBEN 2009


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag