Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 286 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 286
Üye: 0
Toplam: 286

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
 • Toplam: 140,172,134
 • Bugün: 9,778
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
 • Dec 07, 2023
 • 08:54 am CET
 


   Akademi Müzik Yarışmaları: Star Akademi Müzik Yarışması - 2011 Yılı İzlenme Sayısı : 101562


Önceki sayfa :Akademi Türkiye - 2008   2011


   En çok izlenen yıllar listesini görmek için buraya tıklayın!
     Geri Dön !

STAR AKADEMİ - 2011 (STAR TV)
Star Akademi Web site adresleri:
www.startv.com.tr/StarAkademi
www.starakademi.com.tr
www.facebook.com/starakademi
tr.wikipedia.org/wiki/Star_Akademi

NOT: STAR AKADEMİ ile ilgili yukarıda verilen web adreslerinden halen daha bilgilere ulaşılabildiğinden bu sayfamızda internette bazı gazete ve Star TV sayfalarından alıntılarla tarih sırasında özet bilgilere yer verilecektir. Daha geniş bilgi almak isteyenler yukarıda verilen linklerden ulaşabilirler.

Aşağıdaki KISA KISA bölümü Wikipedia'dan alıntıdır. Sonraki bölümlerimizde konuyu özet olarak biraz daha açtık.

Kısa Kısa

Star Akademi, Star TV'de yayınlanan yıldız yarışması. 13 hafta sürmesi planlanan (Yarışma 11 hafta sürdü.) ve çekimleri Maltepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilen yarışmada adaylar şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi alanlarındaki profesyonel isimlerden eğitimler aldılar.

Tüm adaylar akademi ortamında birlikte yaşadı ve her hafta bir jüri önünde gerçekleştirdikleri, canlı yayında yayınlanan gala performanslarıyla yeteneklerini gösterdiler. 27 Haziran ve 28 Haziran 2011'de yayınlanan ön seçmelerin ardından, ilk gala gecesi 4 Temmuz 2011'de yayınlandı. İlk gala bölümünde elenme adayı olan 3 yarışmacıdan 2'si elendi ve biri akademi evine girerek akademinin 16ncı yarışmacısı seçildi.

Yarışmada değerlendirme yapmak üzere jüri koltuğunda Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök, Sertab Erener ve daha sonradan katılan Samsun Demir bulunmaktadır. Yarışmanın eğitmenler koltuğunda müzik direktörü Atilla Özdemiroğlu, imaj maker olarak Zelia Kaplan ve koreograf olarak Lauren Outlaw oturmaktadır.

Yarışmacılar Star Akademi'de aldıkları eğitimlerin yanı sıra müzik endüstrisinin önde gelen isimleri ve başarılı sanatçılarıyla bir araya gelme, onların deneyimlerinden yararlanma ve onlarla aynı sahnede canlı performans sergileme fırsatına da sahip oldular. Yarışma boyunca Mustafa Ceceli, Niran Ünsal, Fuat Güner, Demir Demirkan gibi isimler yarışmada şarkılarını seslendirdiler, bunun yanı sıra da yarışmacılarla birlikte canlı performanslar sergilediler.

Endemol Türkiye'nin yapımcılığında gerçekleştirilen ve 11 hafta süren bu maraton sonunda Türkiye yeni starıyla tanıştı. 6 Eylül 2011'de yayınlanan final gecesinde, izleyici oylarından en çok oyu alan kişi olan Burak Köse ve jürinin seçtiği 2 kişi olan Sare Uçar ve Giray Songül finalistler olarak üçlü finale kaldı. 3 finalistin arasından 1. olarak Türkiye'nin yeni starı olan isim Giray Songül oldu. (Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/Star_Akademi)

Türkiye'nin yeni starı Star'da belli olacak.

Endemol Türkiye'nin organizasyonu, Star Akademi bünyesinde gerçekleşecek. Ekrana yansıyacak yarışma süresi 13 hafta olarak belirlendi. (Kaynak: www.aksam.com.tr - 12.05.2011)

Star TV'den Yeni Yarışma: Star Akademi (Başvuru Koşulları)

Genç yetenekleri Türkiye'ye kazandıran müthiş yarışma Star TV ekranında, yeni yetenekleri ortaya çıkaracak.

Türkiye'nin yeni yıldızı Star ekranlarında seçilecek!

Başvuruların sadece www.startv.com.tr üzerinden alındığı Star Akademi, toplam 13 hafta boyunca soluk soluğa izlenecek performanslar, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma izleyenleri Star TV ekranına bağlayacak.

Star Akademi'de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan adaylar öncelikle şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi alanlarındaki profesyonel isimlerden çok özel eğitimler alacaklar.

Tüm adaylar Akademi ortamında birlikte yaşayacak ve her hafta seçkin isimlerin yer aldığı bir jüri önünde gerçekleştirecekleri gala performanslarıyla yeteneklerini göstermeye çalışacaklar.

Endemol Türkiye'nin yapımcılığında gerçekleştirilecek ve 13 hafta sürecek bu keyifli ve zorlu maraton sonunda Türkiye yeni starıyla tanışacak. Yarışmacılar Star Akademi'de alacakları eğitimlerin yanı sıra müzik endüstrisinin önde gelen isimleri ve başarılı sanatçılarıyla bir araya gelme, onların deneyimlerinden yararlanma ve onlarla aynı sahnede canlı performans sergileme fırsatına da sahip olacaklar. (Kaynak: www.haber50.com - 12.05.2011)

Star Akademi'ye yurtdışından başvuracak olanlar

Türkiye'nin yeni yıldızı Star ekranlarında seçilecek!

Genç yetenekleri Türkiye'ye kazandıran müthiş yarışma Star TV ekranında, yeni yetenekleri ortaya çıkaracak.

Star Akademi'ye yurtdışından sizde katılabilir, şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun için başvuru formunu doldurmanız yeterli.

http://www.startv.com.tr/StarAkademi/Basvuru/
(Kaynak: www.haber50.com - 12.05.2011)

Star Akademi başlıyor!

Sende star ışığı var mı?

Türkiye'nin yeni yıldızı Star ekranlarında seçilecek!

Temmuz ayında Star TV'de başlayacak Star Akademinin merakla beklenen jüri kadrosu kesinleşti.

Öykü Serter'in sunacağı, Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener'den oluşan yıldız juri isimleriyle Star Akademi keyifli ve zorlu bir maratonun ardından müzik sektörüne genç yetenekleri Türkiye'ye kazandıracak.

Genç yetenekleri Türkiye'ye kazandıran müthiş yarışma Star TV ekranında, yeni yetenekleri ortaya çıkaracak.

Star Akademi, soluk soluğa izlenecek performanslar, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma ile izleyenleri Star TV ekranına bağlayacak.

Star Akademi'de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan adaylar öncelikle şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi alanlarındaki profesyonel isimlerden çok özel eğitimler alacaklar.

Tüm adaylar Akademi ortamında birlikte yaşayacak ve her hafta seçkin isimlerin yer aldığı bir jüri önünde gerçekleştirecekleri gala performanslarıyla yeteneklerini göstermeye çalışacaklar.

Endemol Türkiye'nin yapımcılığında gerçekleştirilecek bu keyifli ve zorlu maraton sonunda Türkiye yeni starıyla tanışacak. Yarışmacılar Star Akademi'de alacakları eğitimlerin yanı sıra müzik endüstrisinin önde gelen isimleri ve başarılı sanatçılarıyla bir araya gelme, onların deneyimlerinden yararlanma ve onlarla aynı sahnede canlı performans sergileme fırsatına da sahip olacaklar. (Kaynak: www.startv.com.tr - 17.05.2011)

Star Akademi'ye Rekor Sayıda Başvuru...

Star TV’de Haziran ayında ekrana gelecek olan Star Akademi’ye kısa sürede binlerce başvuru yapıldı.

Başvuruların sadece www.startv.com.tr üzerinden alındığı, genç yetenekleri Türkiye’ye kazandıracak yarışma Star Akademi, adayların soluk soluğa izlenecek performansları ile ekran başındaki izleyenlere keyifli ve heyecanlı anlar yaşatacak.

Başvurular tüm hızıyla devam ederken, adayların videoları startv.com.tr’de yayınlanmaya başladı. Aşağıdaki linkte adaylardan bir tanesinin müzikal performansı yer almaktadır. (Kaynak: www.startv.com.tr - 21.05.2011)

Star Akademi'ye sürpriz jüri

Temmuz ayında Star TV’de başlayacak “Star Akademi” için alışılmış isimlerin tamamen dışında, sürpriz bir jüri kadrosu oluşturuldu.

Temmuzda başlıyor

4 Temmuz günü Star TV’de başlayacak olan “Star Akademi” programının jüri üyeleri kesinleşti. Müzik sektörüne genç yetenekler kazandırmayı hedefleyen ve toplam 13 hafta sürecek olan projede, yarışmacıları Ajda Pekkan, Sertab Erener ve Ertuğrul Özkök’ten oluşan jüri değerlendirecek.

Sürpriz bir kadro

Ekipte daha önce jüri üyeliği yapmış tek isim Ajda Pekkan. Sertab Erener ise ilk kez birikimlerini kamera karşısında genç yeteneklerle paylaşma fırsatı bulacak. Jürinin asıl sürprizi ise Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök... Bugüne kadar pek çok teklifi reddeden Özkök’ün jüri üyesi olması, projeyi çok daha ilginç hale getirdi.

Hürriyet
(Kaynak: www.dha.com.tr - 04.06.2011)

Star Akademi’nin Sunucusu Öykü Serter Oldu..

Gelenek bozulmadı. Yıllar önce Akademi Türkiye’yi sunan başarılı sunucu Öykü Serter yine Star Tv’de Temmuz ayında yayınlanacak Star Akademinin sunucusu oldu.

Ajda Pekkan, Sertab Erener ve Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ten oluşan jürisi ile büyük ses getiren Star Akademisi’ni sunmaya hazırlanan Serter, “Yine kaliteli bir projenin içinde olmaktan dolayı mutluyum” diyor.

13 hafta sürecek yarışma daha önce Barış Akarsu, Özgür Çevik, Pınar Aydın gibi yetenekleri şov dünyasına kazandırmıştı. (Kaynak: www.ipekbocegim.com - 19.06.2011)

Türkiyenin yeni starlarının belirleneceği Star Akademinin finalistleri belli oldu.


(Kaynak: www.startv.com.tr - 24.06.2011)

Star Akademi'ye Amerikalı Koreograf

Dünyaca ünlü Amerikalı koreograf Lauren Outlaw, Star Akademi ile Türkiye’ye geliyor.

Birbirinden başarılı yarışma ve eğlence programlarını Türk izleyicisi ile buluşturan Endemol Türkiye, Star Akademi ile bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Sürpriz jürisinden başvuru sayısına, sunucusundan eğitmenlerine kadar çok ses getiren Star Akademi, şimdi de Amerikalı ünlü koreografı ile konuşuluyor.

Jüri koltuğu için Ajda Pekkan, Sertab Erener ve Ertuğrul Özkök’ü bir araya getiren yarışma için dünyaca ünlü Amerikalı koreograf Lauren Outlaw Türkiye’ye geliyor. Yurt dışında bir çok ünlü sanatçı ile çalışan ve Amerika’nın en önemli müzik yapım şirketi olan Def Jam Recordings bünyesindeki sanatçıların konser ve sahne performanslarında eşlik eden başarılı koreograf, dansın tüm alanlarında eğitim görmüş.

Central Florida Üniversitesi’nde, Psikoloji ve Dans bölümü eğitimi alan ve hip hop dansında uzmanlaşan Amerikalı ünlü koreograf ile renklenecek yarışmada, 13 hafta boyunca yarışmacılar canlı yayında performanslarını sergileyecekler.

Şu ana dek Amerika, İspanya, İtalya, Rusya, Almanya, Hollanda, Kanada ve Yunanistan başta olma üzere 35 farklı ülkede, 10 yıldır yayınlanmakta olan Star Akademi’nin baş koreografı ve dans eğitmeni olarak yurtdışı versiyonlarının da görev alan Outlaw; Türkiye’ye geleceği için çok mutlu olduğunu belirtirken, genç yarışmacıların, yetenekleri ile birlikte Akademi’de aldıkları eğitimleri birleştirerek sergileyecekleri performanslar ve özel koreograflar ile jüri üyelerini zorlayacaklarının altını çizdi.

Öykü Serter’in sunumuyla Star TV ekranlarında başlayacak Star Akademi’de, yaz boyunca soluk soluğa izlenecek performanslar, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma sizleri Star TV ekranlarında bağlayacak. (Kaynak: www.startv.com.tr - 24.06.2011)

Star Akademi'de heyecan dorukta!

Türkiye’nin yeni starlarının belirleneceği Star Akademi’nin finalistleri belli oldu! Finalistler, Salı akşamı Star TV’de açıklanıyor.

Star Akademi’de 40 bin aşkın başvuru arasından Türkiye’nin yeni star adayı olmaya hak kazanan 18 genç yarışmacı, Salı akşamı Star TV’de açıklanıyor.

Ön elemeyi geçen 40 gencin arasından, Sertab Erener, Ertuğrul Özkök ve Ajda Pekkan’dan oluşan jüri, 18 finalisti seçerken oldukça zorlandı. Star Akademi'de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan 16-25 yaş aralığındaki 18 finalist, öncelikle şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi kendi alanında profesyonellerden çok özel eğitimler alacaklar.

Birbirinden renkli finalistlerin açıklanacağı Star Akademi Karar Günü, Salı saat 20.00’de Star’da. (Kaynak: www.startv.com.tr - 28.06.2011)

Muhteşem jüri onları seçti!

Star Akademi yarışmacılarının hiçbir yerde göremeyeceğiniz ilk performansı!
(Kaynak: www.startv.com.tr - 28.06.2011)

Kamera Arkası Görüntüleri | Röportajlar

Star Akademi Programı Kamera Arkası görüntüleri, röportajları, Yarışmacıları, Performansları, Videoları, Fotoğrafları görmek ve/veya izlemek için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ!
(Kaynak: starakademi.startv.com.tr - 30.06.2011)

STAR AKADEMİ BAŞLIYOR!

Star Akademi, Akademi’nin ilk starı Barış Akarsu’nun 4. ölüm yıl dönümünde, 4 Temmuz akşamı Star TV ekranlarında başlıyor.

Akademi’nin kapıları, tüm yarışmacıların Barış Akarsu ile özdeşleşen ‘Islak Islak’ adlı parçayı seslendirmeleriyle açılacak.

Türkiye’nin yeni star adayınının belirleneceği Star Akademi, Barış Akarsu’nun anısına çok özel bir yayınla başlıyor. 8 kız, 8 erkek yarışmacının Türkiye’nin yeni starı olmak için yarışacağı Star Akademi, ülkemizde daha önce Akademi Türkiye ismiyle yayınlanan yarışmanın finalisti merhum Barış Akarsu’nun ölüm yıl dönümü olan 4 Temmuz Pazartesi akşamı, saat 20:00’de Star TV ekranlarında!

Ayrıca, 3 erkek yarışmacı adayının, 16. star adayı olmak için yarışacağı gala gecesi, oldukça heyecanlı ve sürprizlerle dolu geçecek. Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’den oluşan jürinin, 4.000 kişi arasından yapılan elemelerde, Akademi’ye almaya karar veremediği 3 erkek yarışmacı adayı, canlı yayında, halk oylaması ile ikinci bir eleme heyecanı yaşayacak.

Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Köyü’nde, 2100 metrekarelik dev stüdyoda, 6 haftada kurulan, Eurovision 2011 sahnesinden daha büyük, 450 m2’lik iki sahneden oluşan, teknolojik bir çok yeniliğin kullanıldığı dekoruyla görkemli bir şekilde başlayacak olan Star Akademi’de 16 genç finalist, Türkiye’nin yeni starı olmak için 13 hafta boyunca kıyasıya yarışacak.

Star Akademi’nin muhteşem performansları, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma izleyenleri Star TV ekranına bağlayacak.

Star Akademi, 4 Temmuz Pazartesi günü itibariyle her Pazartesi, heyecanlı gala geceleri ile saat 20:00’de, Star TV ekranlarında! (Kaynak: www.dha.com.tr - 02.07.2011)

Akademi Evi

Akademi yarışmacılarının 3 ay boyunca yaşayacağı ve şan, dans ve çeşitli akademik eğitimler alacakları Akademi Evi, Maltepe Üniversitesi - Marmara Kongre Merkezi’nde bulunan Sağlık Merkezi, yarışma için dev bir TV stüdyosuna ve yaşam alanına dönüştürüldü. Tüm mimari tasarımı mimar Emre Savaşan ve iç mimar Gamze Saygı tarafından tekrar inşa edilen Akademi Evi’nde, Amerikalı ünlü koreograf Lauren Outlaw’un eğitim vermesi için 200 m2’ lik yeni bir dans stüdyosu oluşturuldu.

Tüm bunların yanı sıra Akademi’nin Müzik Direktörü Attila Özdemiroğlu’nun yarışmacıların prova kayıtlarının canlı enstrümanlarla alınabileceği 80 kanal mikserli, 50 m2’lik ses stüdyosu ve Şan Eğitmeni Ayşe Sezerman’ın şan dersleri vereceği dersliklerin yanında tesiste biri kapalı, ikisi olimpik yüzme havuzu da bulunmakta. Yarışmacıların, web sayfaları, Facebook Fan Sayfaları’na ulaşımı ve yakınlarıyla yapacakları Video Chat Görüşmeleri için Akademi’ye fiber internet altyapısı taşındı. (Kaynak: starakademi.yarismakistiyorum.com - 04.07.2011)

'Star Akademi' bu akşam start alıyor!..

Star TV’nin yeni yarışma programı “Star Akademi”, bu akşam başlıyor... İşte “Star Akademi”de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan genç yarışmacılar!..

Star TV’nin yeni yarışma programı “Star Akademi”, bu akşam başlıyor. Jürisinde Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’in yer aldığı programda birbirinden yetenekli gençler, Türkiye’nin yeni starı olmak için yarışacak.

Müzik sektörüne genç yetenekler kazandırmayı hedefleyen “Star Akademi”, bu akşam Öykü Serter’in sunumuyla Star TV’de ekrana gelmeye başlayacak.

Yaza damgasını vuracak yarışmaya 40 bini aşkın genç başvurdu ve ön elemeleri 40 kişi geçmeyi başardı. Bu 40 kişi arasından yarışmada mücadele edecek 18 kişiyi, “Star Akademi”nin jüri üyeleri Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener ile yarışmanın müzik direktörlüğünü yapan duayen sanatçı Attila Özdemiroğlu seçti.

Dokuz saat süren elemelerde birbirinden yetenekli gençler arasından seçim yapmak, jüriyi oldukça zorladı.,;

PROFESYONELLER DERS VERECEK

“Star Akademi”de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan genç yarışmacılar, şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya alanlarında profesyonel olan isimlerden eğitim alacak.

Akademi’de ayrıca birçok usta isim, gençlere çeşitli eğitimler verecek. “Star Akademi” yarışmacıları, birçok devlet konservatuvarında şan, stil bilgisi ve opera repertuvarı eğitimi veren Ayşe Sezerman’dan şan dersleri alacak.

SAMSUN DEMİR DE EĞİTMENLİK YAPACAK

Yurtdışında birçok ünlü sanatçıyla çalışan ve Amerika’nın en önemli müzik yapım şirketi olan Def Jam Recordings bünyesindeki sanatçıların konser ve sahne performanslarında eşlik eden başarılı koreograf Lauren Outlaw da yarışmanın koreografisini üstlenecek.

Ayrıca birçok televizyon programı ve dizilerde imaj danışmanlığı yapan ve İspanya’nın en önemli markalarından biri olan SAGAZA’nın tasarımcısı Zelia Kaçar, yarışmacıların imaj danışmanlığını üstlenecek.

Birçok tiyatro oyunu, sinema filmleri ve dizilerden tanıdığımız Süeda Çil’in dramaturji ve güzel konuşma eğitimi vereceği yarışmada Doğan Music Company Genel Müdürü Samsun Demir de eğitmenlik yapacak.

BU YAZ STAR AKADEMİ İZLENECEK

“Star Akademi”nin finalistleri, aldıkları eğitimlerle yeteneklerini birleştirerek başarılı birer sanatçı olma yolunda ilk adımlarını atacaklar.

Daha önce Cenk Yüksel, Barış Akarsu, Özgür Çevik ve Pınar Aydın gibi genç yetenekleri Türkiye’ye kazandıran yarışma, bu yaz jürisi, eğitmenleri ve hepsi birbirinden yetenekli star adaylarıyla çok konuşulacak.

Soluk soluğa izlenecek performanslar, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma, yaz boyunca izleyenleri Star TV ekranına bağlayacak.

HEPSİ BİRBİRİNDEN YETENEKLİ

İşte Türkiye’nin yeni starı olmak için yarışacak gençler:
* İngilizce ilahiler söyleyen 20 yaşındaki Derya Önal
* Azeri kızı Elyane Ehmedova
* İki albümlük bestesi olan 23 yaşındaki Giray Songül
* Uzun yıllardır çeşitli mekânlarda sahne alan Gürkan Merttürk
* Altı yıldır korno çalan Dila Kalafatoğlu
* İtalya’da konservatuvar eğitimi alan Levent Uçar
* Bağlama çalan 20 yaşındaki Haydar Burak Köse
* Enerjisi ve sempatikliği ile jüri üyelerini kendine hayran bırakan Hayrettin Taşkaya
* Hayatında ilk kez “Star Akademi” için İstanbul’a gelen Diyarbakırlı Mekiye Sevim
* Manisalı Seçkin Duygulu
* Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şarkıcılığı bölümü mezunu Elif Yoldaş
* Gitar, bateri, perküsyon ve bağlama çalan Yiğit İncezeybekler
* Amatör grubu ile single çıkaran Sare Uçar
* Katıldığı müzik yarışmalarında derece alan 22 yaşındaki Özge Oğuzhan
* Şan eğitimi almış Kaan Alkan
* Mersinli yörük Arif Burak Yılmaz
* Yakışıklılığı ile dikkatleri çeken 20 yaşındaki Buğra Öcalgil
* Sivas doğumlu elekro gitar çalan Burçin Cingöz
(Kaynak: www.sacitaslan.com/magazin-star-akademi - 04.07.2011)

STAR AKADEMİ EĞİTMENLERİ:

 1. Atilla Özdemiroğlu (Akademi Müzik Direktörü):

  Duayen Sanatçı Atilla Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 2. Lauren Outlaw (Akademi Koreografi):

  Dünyaca ünlü bir koreograf olan Lauren Outlaw, şu ana dek Amerika, İspanya, İtalya, Rusya, Almanya, Hollanda, Kanada ve Yunanistan başta olmak üzere 35 farklı ülkede, 10 yıldır yayınlanmakta olan Star Akademi’nin yurtdışı versiyonlarının da koreografisini üstlenmiştir. Outlaw, Türkiye’ye geleceği için çok mutlu olduğunu belirtirken, genç yarışmacıların, yetenekleri ile birlikte Akademi’de aldıkları eğitimlerini birleştirerek sergileyecekleri performanslar ve özel koreograflar ile jüri üyelerini zorlayacaklarının altını çizdi.

 3. Ayşe Sezerman (Akademi Şan Eğitmeni):

  Almanya'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümlerinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi ile paralel götürdüğü konservatuar opera eğitimine eğildi. Opera-Şan dalında yüksek lisans derecesini ABD'de yüksek onur dereceleri ile tamamladı. ABD, Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda'da opera temsilleri verdi. Türkiye'de senfoni orkestraları ile konserler ve sayısız resitaller de veren sanatçı, halen solist sanatçı olarak çalıştığı İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde yirmibeşin üzerinde başrol oynamıştır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı ve sanat danışmanı ve müdür yardımcılığı görevlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda şan, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ise stil bilgisi ve opera repertuarı derslerini vermektedir.

 4. Süeda Çil (Akademi Dramaturji ve Güzel Konuşma Eğitmeni):

  1969'da Ankara'da doğdu. Tiyatro Eğitimini M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü'nde tamamladı. 1990 yılında Şehir Tiyatrosu ailesi'ne katıldı. Pek çok oyunda rol almanın yanı sıra Başar Sabuncu, Orhan Alkaya, Şükrü Türen, Neş'e Erçetin'in asitsanlığını yaptı. İlk sinema filmi olan "Sokaktaki Adam"la Ankara Film Festivali "Umut veren en iyi kadın oyuncu" ve İzmir Film Festivali onur ödülü kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Çil aynı zamanda diksiyon eğitim seminerleri veriyor. Birçok film, sinema ve dizi projesinde de rol alan Süeda Çil, Star Akademi'de dramaturji ve güzel konuşma eğitimleri veriyor.

 5. Zelia Kaçar (Akademi İmaj Maker):

  26 Kasım 1980 yılında İstanbul’da doğan Zelia Kaçar, küçük yaşlardan itibaren dergilerden yıldızları takip etmeye başladı. Başarılı bir okul hayatı geçiren Zelia Kaçar, lise yıllarında moda fotoğrafçılarının yanında asistanlık yapmaya başladı. 2 yıllık fotoğrafçılık bölümü okuyan Kaçar, daha sonra Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümünü burslu kazandı. Bu dönemde Moda Bölümü'nün derslerine girdi. Üniversite yıllarında birçok ünlü markanın defilelerinde ve Alem dergisinde bağımsız olarak Moda Editörlüğü yaptı. Ardından İspanya'da 2 yıl moda eğitimi aldı. Birçok televizyon programı ve dizilerde imaj danışmanlığı yaptı. Sagaza markasını tasarımcısı olarak mesleğine devam eden tasarımcı, 2012 yılında Penelope Cruz'u bir törende kırmızı halıda giydirecek. Zelia Kaçar, Star Akademi'de İmaj Maker olarak görev yapacak.

 6. Samsun Demir (Akademi Müzik Yapımcısı):

  Samsun Demir müzik dünyasına 2001 yılında Doğan Müzik'te (DMC) İç Yapımlar Sorumlusu olarak başladı. 2003 yılında Genel Müdür Yardımcı'lığına getirilen Demir 2006 yılından bu yana Doğan Müzik'in Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Bugüne kadar Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tarkan, Kenan Doğulu, MFÖ, Nazan Öncel, Funda Arar, Nilüfer, Sertab Erener, Candan Erçetin, Volkan Konak gibi Starlarla yapımcı olarak çalıştı. Son 5 yıl icinde Ferhat Göçer, Enbe, Ziynet Sali ve Mustafa Ceceli albümlerinde prodüktör - yapımcı olarak görev yaptı.

 7. Fatih Ertür (Akademi Vokal Koçu):

  Kıbrıs'ta doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde müzik bölümüne girip Eylem Demirhan Duru'dan şan dersleri almaya başladı. Üniversite hayatı devam ederken Avusturya'ya gitti ve şan eğitimini burada tamamladı. Viyana'da bulunduğu dönemde bir çok konser ve koroda görev aldı. Viyana Mozarteum Üniversitesi şan eğitmeni Peter Berne'den dersler alıp asistanlığını yaptı. Avusturya dönüşünde Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı. Burada okurken Müjdat Gezen'in muzikal şarkılarını seslendirdi. Sahnede ve albümlerinde birçok ünlü sanatçıya backvocal'lik yaptı. Halen vokalistlik yaşamına devam ediyor, özel dersler veriyor ve Metin Özülkü orkestrasında çalışıyor.

SUNUCU:

Öykü Serter

Gelenek bozulmadı ve yıllar önce Akademi Türkiye’yi sunan başarılı sunucu Öykü Serter Star TV’de yayınlanan Star Akademi'nin yine sunucusu oldu.

STAR AKADEMİ JÜRİSİ:

 1. Sertab Erener 2. Ajda Pekkan 3. Ertuğrul Özkök 4. Samsun Demir (Akademi Müzik Yapımcısı):

  11 Ağustos 2011 tarihli Hürriyet gazetesinin verdiği haberde jüriye yeni katılım duyuruluyordu. "DMC Genel Müdürü Samsun Demir, Star TV'de yayınlanan “Star Akademi” yarışmasında eğitmenlerin arasından ayrıldı, jüri üyelerine katıldı." Samsun Demir, 7nci haftadan (bölümden) itibaren jüriye 4ncü jüri üyesi olarak katıldı.YARIŞMACILAR: 1. H. BURAK KÖSE

  Haydar Burak Köse 20 yaşında. Kırşehirli. Ailesi mühendis olmasını istemiş ama o müzisyen olmak istiyor. Gitar çalıyor ve sesine çok güveniyor.

 2. YİĞİT İNCEZEYBEKLER

  Yiğit İncezeybekler 23 yaşında Bursalı Eskişehir'den katıldı. Kuaförlük ve cilt bakımı bölümünden mezun. Gitar çalıyor 2 yıldır kafelerde sahne alıyor.

 3. GİRAY SONGÜL

  7 yaşından beri gitar çalıyor. Pek çok bestesi var ve Ankara’da farklı mekanlarda sahne alıyor.

 4. SARE UÇAR

  Sare Uçar 26 yaşında ve Tekirdağlı. Kendisi aslen psikolog. Piyano ve gitar çalan Sare, üniversite yıllarında farklı müzik gruplarının vokalliğini üstlenmiş.

 5. LEVENT UÇAR

  Levent Uçar 22 yaşında Uşaklı. Güzel sanatlar fakültesinde okuyor. Gitar, viyola ve piyano çalıyor.

 6. HAYRETTİN TAŞKAYA

  Hayrettin Taşkaya 22 yaşında ve Mersinli. İç mimarlık mezunu olan Hayrettin aynı zamanda “Kara Büyü” adlı grubun solistliğini yapıyor.

 7. MEKİYE SEVİM

  Mekiye Sevim 18 yaşında ve Diyarbakırlı. 9 çocuklu bir ailenin müzikle uğraşan tek üyesi. Diyarbakır Güzel Sanatlar lisesinde öğrenciliğine devam ediyor.

 8. ELİF YOLDAŞ

  Opera şarkıcılığı bölümünü birincilikle tamamlayan Elif Yoldaş 25 yaşında, piyano ve gitar çalıyor.

 9. DİLA KALAFATOĞLU

  Dila Kalafatoğlu. 21 yaşında. İstanbullu. Halkla ilişkiler bölümünde okuyor aynı zamanda konservatuar eğitimine de devam ediyor. Korno çalıyor.

 10. ARİF B .YILMAZ

  Arif Burak Yılmaz 22 yaşında ve Mersinli. Kaybettiği babası için mühendislik okuyor ama gönlünde konservatuar yatıyor.

 11. ELYANE EHMEDOVA

  23 yaşında olan Elyane Ehmedova Azeri. İleride Türkiye’yi temsil eden bir star olmak ve Tarkan ile düet yapmak istiyor.

 12. GÜRKAN MERTTÜRK (yarışmacı adayı idi ve halk oylamasıyla Akademide yarışmacı olmaya hak kazandı)

  Gürkan Merttürk 22 yaşında ve Artvinli. Eğitimine kimya bölümünde devam ediyor. Gürkan kendisinde mühendis hamuru değil star ışığı olduğunu düşünüyor.

 13. DERYA ÖNAL

  Derya Önal 20 yaşında ve Almanya doğumlu. Annesi Bayburtlu, Babası Erzurumlu. Kendi şarkılarını besteliyor ve ilahiler yazıyor. Tam 4 dilde şarkı söylüyor.

 14. KAAN ALKAN

  Kaan Alkan 20 yaşında Konyalı. Radyo televizyon programcılığı bölümünde okuyor. Amatör videolarıyla şimdiden kendisine internette geniş bir hayran kitlesi edinmiş.

 15. BURÇİN CİNGÖZ

  5 yaşında keman çalmaya başlayan Burçin Cingöz 18 yaşında ve Sivaslı. Babasını kaybettikten sonra annesinin desteğiyle müziğe devam etmiş. Kendi bestelerini Türkiye’ye duyurmak en büyük dileği.

 16. ÖZGE OĞUZHAN

  Suudi Arabistan’da yaşayan Özge Oğuzhan 22 yaşında ve Ankaralı. Türk Arap kültürünü birleştiren bir star olmak istiyor.

 17. SEÇKİN DUYGULU (yarışmacı adayı idi ve ilk hafta elendi)

  Suudi Arabistan’da yaşayan Özge Oğuzhan 22 yaşında ve Ankaralı. Türk Arap kültürünü birleştiren bir star olmak istiyor.

 18. BUĞRA ÖCALGİL (yarışmacı adayı idi ve ilk hafta elendi)

  Suudi Arabistan’da yaşayan Özge Oğuzhan 22 yaşında ve Ankaralı. Türk Arap kültürünü birleştiren bir star olmak istiyor.

1. Hafta

Barış Akarsu Star Akademi'de unutulmadı

Türkiye'nin yeni star adayınının belirleneceği Star Akademi, 18 yarışmacının açılış galası performanslarıyla başladı.

Star Akademi, Barış Akarsu'ya özel anma programıyla açıldı.

Islak Islak performansı (02:56)

Star Akademi - Islak Islak performansıyla (09:53)

Türkiye'nin yeni star adayınının belirleneceği Star Akademi, 18 yarışmacının açılış galası performanslarıyla başladı.

Barış Akarsu’nun anısına çok özel bir yayınla başlayan Star Akademi’de 8 kız, 8 erkek yarışmacı Türkiye’nin yeni starı olmak için yarışıyor.

Star Akademi, ülkemizde daha önce Akademi Türkiye ismiyle yayınlanan yarışmanın finalisti merhum Barış Akarsu’nun ölüm yıl dönümü olan 4 Temmuz Pazartesi akşamı, saat 20:00’de Star TV’de ekrana geldi.

Bütün yarışmacıların koro halinde merhum Barış Akarsu’nun “Islak Islak” şarkısını birlikte söylemesi ile başlayan Star Akademi’de duygusal anlar yaşandı. Barış Akarsu’nun annesi Hatice Akarsu’da canlı yayına telefonla bağlandı.

Duygularına hakim olamayan anne Hatice Akarsu, Barış Akarsu’yu çok özlediğini ifade etti. “Orada ki bütün çocuklar benim bir Barışımdır. Dilerim hepsi Barışımın yolunda giderler. Hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

Anne Hatice’nin bu sözleri karşısında duygulanan sunucu ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Star Akademi’nin jüri üyeleri Ertuğrul Özkök, Barış Akarsu’nun çok iyi bir Beşiktaşlı olduğunu ve Çarşı grubunun da bunu iyi bildiği için, Barış Akarsu’yu unutmadıkları için Çarşı grubunun çok güzel şeyler yaptığını ifade ederek, Çarşı grubuna teşekkürlerini gönderdi

Star Akademi’nin diğer jüri üyesi Ajda Pekkan’da “Barış bizim aşkımızdı” derken, Barış Akarsu’yu hiç unutmadıklarını ifade ederek, Barış Akarsu’ya rahmet diledi. (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: www.beyazgazete.com - 05.07.2011)

Star Akademi 16. star adayı kim oldu?

Star Akademi, Akademi’nin ilk starı Barış Akarsu’nun 4. ölüm yıl dönümünde, geçtiğimiz akşam Star TV ekranlarında görkemli bir gala gecesiyle başladı. 3 erkek yarışmacının 16. star adayı olmak için yarıştığı gala gecesinin galibi genç yetenek Gürkan oldu.

Türkiye’nin yeni star adayının belirleneceği Star Akademi, Barış Akarsu’nun anısına çok özel bir yayınla başladı 4 Temmuz 2007 tarihinde trafik kazasında kaybettiğimiz Akademi’nin ilk starı Barış için “Islak Islak” adlı parçayı seslendiren Star Akademi finalistleri, canlı yayında Akarsu’yu, 4. ölüm yıl dönümünde, bir kez daha andılar.

Stüdyodaki tüm misafirlerin ve ekran başındaki izleyicileri duygulandıran başlangıcının ardından 3 erkek yarışmacı adayının, 16. star adayı olmak için yarıştığı gala gecesi, oldukça heyecanlı ve sürprizlerle dolu geçti.

Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’den oluşan jürinin, 4. 000 kişi arasından yapılan elemelerde, Akademi’ye almaya karar veremediği 3 erkek yarışmacı adayı, canlı yayında, halk oylaması ile ikinci bir eleme heyecanı yaşadı.

Jürinin Akademi’ye almaya karar veremediği 3 yarışmacı adayı

Canlı yayında, Sezen Aksu’nun klasikleşen parçası "Biliyorsun"’u söyleyen genç yetenek Gürkan Merttük, halk oylaması ile diğer 2 rakibini geride bırakarak, Akademi Evi’ne giriş yaptı. (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: www.nettensize.com - 05.07.2011)

1. Hafta (1. Bölüm) Performansları (04.07.2011)

 1. Elif Yoldaş - Buzdan Şato (Söz ve Müzik: Can Temiz)
 2. Burak Köse - Mor Yazma (Söz: Orhan Atasoy, Müzik: Ercüment Vural ve Orhan Atasoy)
 3. Levent Uçar - Geceler (Kayahan)
 4. Burçin Cizgöz - Tek Başına (Ayten Alpman, Söz: Ülkü Aker, Müzik: Luigi Albertelli)
 5. Arif Burak Yılmaz - Aşk (Sertab Erener, Söz: Aysel Gürel, Müzik: Demir Demirkan)
 6. Mekiye Sevim - Bir Günah Gibi (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: Ramon Alconarcusa)
 7. Gürkan Merttürk - Biliyorsun (Söz ve Müzi: Sezen Aksu)
 8. Sare Uçar - Sil Baştan (Söz ve Müzik: Şebnem Ferah)
 9. Hayrettin Taşkaya - Senden Önce Senden Sonra (Söz ve Müzik: Teoman)
 10. Giray Songül - Cambaz (Söz ve Müzik: Mor ve Ötesi)
 11. Özge Oğuzhan - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme (Söz: Tufarganlı Aşık (Kul) Abbas'a, AranjeÇ Osman İşmen)
 12. Dila Kalafatoğlu - Başka Bahar (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 13. Kaan Alkan - Koyboy (Söz: Kaan Alkan, Müzik: Muse'un Super Massive Black Hole)
 14. Yiğit İncezeybekler - Eksik (Söz ve Müzi: Ravi İncigöz)
 15. Derya Önal - Sevemedim Kara Gözlüm (Söz: Nail Abdullah Bayşu, Müzik: Orhan Gencebay)
 16. Elyane Ehmedova - ..Dan Sonra (Söz: Sıla Gençoğlu'na, Müzik: Ozan Doğulu)
 17. Buğra Öcalgil [ELENDİ] - Arap Saçı (Söz ve Müzik: Özer Şenay)
 18. Seçkin Duygulu [ELENDİ] - Yeter Ki Onursuz Olmasın Aşk (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Sezen Aksu ve Uzay Heparı)

1. Hafta (1. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi'nin ilk haftasında elenen isimleri Buğra ve Seçkin oldu. (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: www.beyazgazete.com - 05.07.2011)

Canlı yayında, Sezen Aksu’nun klasikleşen parçası "Biliyorsun"’u söyleyen genç yetenek Gürkan Merttük, halk oylaması ile diğer 2 rakibini geride bırakarak, Akademi Evi’ne giriş yaptı. (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: www.nettensize.com - 05.07.2011)

Şarkı yarışma programlarının en iyi yapımcısından yeni bir program daha geldi ve yapımcı kadar değerli jüri üyeleride programa ayrı renk ve tat katıyor.

Star Akademi'de bu hafta yarışmacılar eleme heyecanı yaşayacak.Tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi, gala gecesiyle canlı yayında 11 Temmuz Pazartesi akşamı Star TV’de!

Türkiye’nin yeni star adayınının belirleneceği Star Akademi, ikinci gala gecesiyle Star TV ekranlarına geliyor. 8 kız, 8 erkek yarışmacının Türkiye’nin yeni starı olmak için yarıştığı Star Akademi’de bu hafta eleme heyecanı yaşanacak.

Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’den oluşan jüri performansları değerlendirip, en zayıf buldukları 4 yarışmacıyı elemeye bırakacak. Elemeye kalan 4 yarışmacıdan birini Akademi eğitmenleri, birini ise yarışmacı arkadaşları koruma altına alacaklar. Kalan 2 yarışmacı ise halk oylaması ile Akademi Evi’nde kalma mücadelesi verecek.

Bu hafta muhteşem gala gecesinde, Giray, Micheal Jackson’dan “Black or White”, Sare, Atiye'den "Salla'yı söylerken, geçen hafta seyirci oylarıyla Akademi’de kalmaya hak kazanan Gürkan ise Orhan Genebay'dan "Bir Teselli Ver” ile izleyenlerin karşısına çıkacak.

Geçtiğimiz hafta Muse'dan kendi sözleriyle uyarladığı Kovboy adlı parçayı söyleyen Youtube fenomeni Kaan, bu hafta tarzına aykırı, bir Türk Halk Müziği ile kendini ispatlamaya çalışacak. Geriye kalan 13 yarışmacı ise ilk programdaki repertuarlarından farklı tarzlarda şarkılarla izleyenleri şaşırtacaklar.

Gala gecesinin açılış sürprizi ise jüri üyelerinden Sertab Erener’in bu yazın hit olmuş şarkılarıyla canlı performansı olacak. Star Akademi, 11 Temmuz Pazartesi akşamı, saat 20:00 Star TV ekranlarında! (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: www.www.maltsuyu.com - 11.07.2011)

2. Hafta (2. Bölüm) Performansları (11.07.2011)

 1. Elif Yoldaş [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Bu mudur? (Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil)
 2. Hayrettin Taşkaya - Hoşçakal (Söz ve Müzik: Şebnem Ferah)
 3. Yiğit İncezeybekler - Seni Yerler (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 4. Arif Burak Yılmaz - Keskin Bıçak (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 5. Sare Uçar - Salla (Söz: Esra Gülümser Ömürlü, Müzik: Murat Kemal Çeken ve Ali İskender Paydaş)
 6. Giray Songül - Yani (Söz ve Müzik: Fırat Tanış)
 7. Dila Kalafatoğlu - Ben Böyleyim (Söz: Ümit Aksu, Müzik: Armando Manzanero)
 8. Mekiye Sevim - Yetinmeyi Bilir Misin (Söz: Sezen Aksu'ya, Beste: İzzet Özdoğan)
 9. Kaan Alkan - Ne Ağlarsın (Söz ve Müzik: Aşık Daimi)
 10. Gürkan Merttürk - Bir Teselli Ver (Söz ve Müzik: Orhan Gencebay)
 11. Derya Önal - Böyle Gelmiş Böyle Gider (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Assy Rahbani ve Mansour Rahbani)
 12. Levent Uçar - Vazgeç Gönül (Söz ve Müzik: Ümit Sayın)
 13. Burçin Cingöz [SON 2'DEN KURTARILDI] - Ben Seni Sevdiğumi (Söz ve Müzik: [Maçkalı] Hasan Tunç)
 14. Elyane Ehmedova [SON 2'DEN KURTARILDI] - Gel Ey Seher (Söz ve Müzik: Polad Bülbüloğlu)
 15. Burak Köse [SON 2'YE KALDI] - Gemiler (Söz: Orhan Atasoy, Müzik: Ercüment Vural ve Orhan Atasoy)
 16. Özge Oğuzhan [SON 2'YE KALDI] - Acısa Da Öldürmez (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır)

2. Hafta (2. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi’de Haftanın Birincisi Elif Yoldaş

11 Temmuz Pazartesi akşamı canlı yayınla Star TV ekranlarından takip ettiğimiz Star Akademi’de yarışmanın ilk hafta birincisi belli oldu.

16 finalistin solo performanslarını sergilediği gecede program boyunca kullanılan SMS oylamaları sonucu halk tarafından en çok desteklenen yarışmacı Elif Yoldaş Star Akademi’nin ilk hafta birincisi oldu. (Orijinal Kaynak: televizyongazetesi, Kaynak: starakademi.yarismakistiyorum.com - 12.07.2011)

3. Hafta (3. Bölüm) Performansları (18.07.2011)

 1. Burak Köse [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Tutamıyorum Zamanı (Söz ve Müzik: Kenan Doğulu)
 2. Elif Yoldaş - Dalgalandım Da Duruldum (Söz ve Müzi: Rüştü Demirci)
 3. Hayrettin Taşkaya - Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun (Söz: Şahin Çandır, Müzik: Avni Anıl)
 4. Giray Songül - Kar Beyazdır Ölüm (Söz: Taylan Duyguluer, Müzik: Taylan Duyguluer)
 5. Arif Burak Yılmaz - Bambaşka Biri (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: Dino Fekaris ve Frederick J. Perren)
 6. Mekiye Sevim - Yalanın Batsın (Söz ve Müzik: Altan Çetin)
 7. Levent Uçar - Sevdanın Son Vuruşu (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Tarkan)
 8. Derya Önal - Yalnızca Sitem (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Onno Tunç)
 9. Gürkan Merttürk - Gitme (Söz: Serdar Ortaç, Müzik: William Enrigue ve Lugue Guillermo)
 10. Sare Uçar - Açık Adres (Söz ve Müzik: Soner Sarıkabadayı)
 11. Elyane Ehmedova - Romeo (Söz: Alper Narman ve Hande Yener, Müzik: Erol Temizel)
 12. Dila Kalafatoğlu [SON 2'DEN KURTARILDI] - Unut Sevme (Söz ve Müzik: Baki Çallıoğlu)
 13. Yiğit İncezeybekler [SON 2'DEN KURTARILDI] - Sadem (Söz ve Müzik: Soner Sarıkabadayı)
 14. Kaan Alkan [SON 2'YE KALDI] - Hoşçakal (Söz ve Müzik: Emre Aydın)
 15. Burçin Cingöz [SON 2'YE KALDI] - Çok Uzaklara (Söz: Kayahan, Müzik: Loreena McKennitt)
 16. Özge Oğuzhan [ELENDİ]


3. Hafta (3. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi Kim Elendi Kim Oylamaya Kaldı?

Geçen hafta oylamaya kalan Burak ve Özge arasından bu hafta Özge elendi. Burak ise evde kalarak birinci oldu.

Bu hafta performansıyla hayal kırıklığı yaratan ve ikmale kalan dört isim ise şöyle:

° Kaan
° Dila
° Burçin
° Yiğit

Bu dört isim arasından ise haftaya oylamaya kalanlar Kaan ve Burçin oldu. (Kaynak: samatam.blogspot.com - 18.07.2011)

Akademi'de kaldı, birinci oldu!

Star Akademi’de hafta boyu devam eden halk oylamasında, Burak oyların %89’unu alınca, Akademi’ye veda eden ilk isim Özge oldu. Özge, Akademi Evi’ne ve tüm hayallerine veda ederken; elenme korkusuyla haftaya başlayan Burak ise haftanın birincisi oldu.

Star Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenme riskiyle gala gecesine başladı. Burak hafta boyunca gelen seyirci sms'lerinde tüm oyların %89'unu alarak Akademi'de kalmaya hak kazandı. Yankıları devam eden gala gecesinde, Özge ise yarışmaya ve hayallerine veda eden ilk isim oldu.

Tüm hafta Akademi Evi’nde kalmak için çalışan ve elenmenin kapısından dönen Burak, gala gecesinde gösterdiği performans ve koreografisi ile haftanın birincisi oldu. Elenme korkusuyla haftaya başlayan Burak’ın canlı yayın performansı tüm jüri üyeleri ve seyirciler tarafından büyük beğeni topladı.

Sertab Erener, Ertuğrul Özkök ve Ajda Pekkan’dan oluşan jürinin seçtiği en zayıf son 4 performansa kalanlar arasından Dila’yı yarışmacı arkadaşları, Yiğit’i ise Akademi eğitmenleri koruma altına kaldı.

Son ikiye kalan Burçin ve Kaan için ise halk oylaması devam ediyor. Burçin ve Kaan, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için bütün hafta çalışacaklar. Star Akademi’ye önümüzdeki hafta kimin veda edeceğine izleyiciler karar verecek. (Kaynak: starakademi.startv.com.tr - 19.07.2011)

4. Hafta (4. Bölüm) Performansları (25.07.2011)

 1. Giray Songül [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Tarlaya Ektim Soğan (Söz ve Müzik: Anonim)
 2. Hayrettin Taşkaya - Bu Akşam (Söz: Alper Narman ve Hande Yener, Müzik: Erol Temizel)
 3. Burak Köse - Bir Kadın Çizeceksin (Söz: Ferman Akgül, Müzik: Manga)
 4. Sare Uçar - Kim Arar Seni (Söz: Ülkü Aker, Müzik: P. Alba)
 5. Elif Yoldaş - Kumsalda (Sertab Erener, Söz ve Müzik: Fikret Kızılok)
 6. Gürkan Merttürk - İki Medeni İnsan (Söz ve Müzik: Soner Sarıkabadayı)
 7. Mekiye Sevim - Rakkas (Söz: Sezen Aksu ve Yelda Karataş, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
 8. Arif Burak Yılmaz - Elveda Meyhaneci (Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu, Müzik: Kerem Güney)
 9. Levent Uçar - Çakkıdı (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 10. Yiğit İncezeybekler - Dansöz (Söz ve Müzik: Serdar Ortaç)
 11. Dila Kalafatoğlu [SON 2'DEN KURTARILDI] - Düm Tek Tek (Söz: Hadise, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande, Müzik: Sinan Akçıl)
 12. Derya Önal [SON 2'DEN KURTARILDI] - Valerie (Söz ve Müzik: Dave McCabe ve The Zutans)
 13. Elyane Ehmedova [SON 2'YE KALDI] - Alain Delon (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Ozan Doğulu)
 14. Kaan Alkan [SON 2'YE KALDI] - Hepsi Senin mi? (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 15. Burçin Cingöz [ELENDİ]


4. Hafta (4. Bölüm) Sonuçları:

Haftanın birincisi Giray

Bu hafta son 2’ye kalan Kaan geçtiğimiz hafta boyunca aldığı sms oyları ile yarışmada kaldı, fakat gecenin sonunda tekrar son 2'ye kalmaktan kurtulamadı. Haftanın birincisi ise eğlenceli ve başarılı performansıyla Giray oldu!

Geçen hafta Star Akademi yarışmasında 15 yarışmacı arasından halk oylaması sonucu haftanın birincisi Burak olmuştu. Jüri geriye kalan 14 yarışmacı arasından son dört kişiyi belirlemişti.

Son dört kişi Kaan, Burçin, Dila ve Yiğit olmuştu. Son dörde kalan yarışmacılar arasında Yiğit’i eğitmenler, Dila’yı ise arkadaşları kurtarmıştı. Böylece Kaan ve Burçin son ikiye kalmıştı. Bir hafta boyunca yapılan halk oylaması sonucunda elenen Burçin oldu.

25 Temmuz akşamı yayınlanan Star Akademi yarışmasında haftanın birincisi Giray oldu. Jüri son dörde Kaan, Dila, Elyane ve Derya‘yı seçti. Eğitmenler Derya’yı, arkadaşları Dila’yı korumaya aldı. Böylece son ikiye Kaan ve Elyane kaldı. (Kaynak: www.maltsuyu.com - 28.07.2011)

5. Hafta (5. Bölüm) Performansları (01.08.2011)

 1. Burak Köse [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Çemberimde Gül Oya (Söz ve Müzik: Anonim)
 2. Giray Songül - Papatya (Teoman, Söz ve Müzik: Rıza Erekli)
 3. Levent Uçar - Koparılan Çiçekler (Söz ve Müzik: Soner Sarıkabadayı)
 4. Yiğit İncezeybekler - Limon Çiçekleri (Mustafa Ceceli, Söz: Sermiyan Midyat, Müzik: Marwan Khoury - Rotana)
 5. Sare Uçar - Gönül (Söz ve Müzik: Orhan Gencebay)
 6. Hayrettin Taşkaya - Kan ve Gül (Söz ve Müzik: İskender Doğan)
 7. Elif Yoldaş - Çiçekler Su İster (Söz ve Müzik: Bülent Ortaçgil)
 8. Dila Kalafatoğlu - Sen Bir Çiçeksin (Söz ve Müzik: Kenan Doğulu)
 9. Elyane Ehmedova - Yalan (Söz: Mete Özgencil, Müzik: Yıldız Usmanova)
 10. Kaan Alkan- Belle (Söz: Luc Plamondon, Müzik: Riccardo Cocciante)
 11. Mekiye Sevim [SON 2'DEN KURTARILDI] - Lale Devri (Söz: Bülent Özdemir, Müzik: Sezen Aksu)
 12. Arif Burak Yılmaz [SON 2'DEN KURTARILDI] - Gülüm Benim (İbrahim Tatlıses, Söz: Şakir Aşkan, Müzik: Burhan Bayar)
 13. Gürkan Merttürk [SON 2'YE KALDI] - Gül Döktüm Yollarına (Söz: Tarkan, Müzik: Yehuda Badichi)
 14. Derya Önal [SON 2'YE KALDI] - Gel Barışalım Artık (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 15. Kaan Alkan [ELENDİ]

5. Hafta (5. Bölüm) Sonuçları:

Kaan akademi evine veda etti. Elyane %53, Kaan %47 oy aldı.

(Kaynak: www.maltsuyu.com - 01.08.2011)

Star Akademi'de son ikiye kalan yarışmacılar kimler?

Star Akademi’de bu hafta, star adayları içinde “Çiçek” geçen şarkılarla sahnede olacaklar. YouTube canavarı Kaan ise, bu hafta Azeri kızı Elyane ile karşı karşıya. Halk oylamasına kalan ikiliden biri, 1 Ağustos Pazartesi akşamı, Star TV ekranlarında Akademi’ye veda edecek.

Star Akademi’de iki haftadır halk oylamasına Kaan, bu hafta elenme heyecanını Azeri kızı Elyane ile paylaşıyor. İkili, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için hafta boyunca çalıştı. Bu hafta kendi seçtikleri yeni şarkılarla canlı yayına çıkacak olan Kaan ve Elyane için halk oylaması devam ediyor. 1 Ağustos Pazartesi akşamı ekranlara gelecek 5. gala gecesinde, Akademi’ye ve tüm hayallerine veda edecek isim belli olacak. Bakalım amatör videolarıyla şimdiden kendisine internette geniş bir hayran kitlesi edinmiş olan Kaan, bu hafta da gelen seyirci sms’leriyle Akademi’de kalmaya hak kazanacabilecek mi?

Eleme heyecanının ardından ise Akademi sahnesi çiçek açacak. Bu hafta, muhteşem gala gecesinde, “Çiçekler” temasıyla yarışmacılar, içinde çiçek geçen şarkılarla canlı yayında olacaklar. Hareketli şarkılardan, romantik şarkılara kadar en güzel parçaları canlı yayında seslendirecek olan yarışmacılar, kareografileri ile de tüm jüri üyelerini ve izleyenleri şaşırtacak.

%53 oy oranı ile akademide kalan isim Elyane oldu, Kaan ise %43 oy oranı ile akademiye veda etti.

Haftanın birincisi: Burak

4'e kalan isimler: Mekiye, Gürkan, Arif, Derya

Eğitmenler tarafından Akademi’de kalan isim: Mekiye
Arkadaşları tarafından Akademi’de kalan isim: Arif
Ve bu hafta Akademi’de kalabilmek için mücadele edecek iki isim: Derya ve Gürkan oldu. (Kaynak: www.dogalvenet.com - 01.08.2011)

6. Hafta (6. Bölüm)

Star Akademi’de bu hafta, yarışmacılar içinde “Mevsim” geçen şarkılarla sahnede olacaklar.

Bu hafta halk oylamasına kalan Derya ile Gürkan ise canlı yayında zor anlar yaşacak.

Star Akademi’de bu hafta elenme heyecanını Almanya'dan yarışmaya katılan 18 yaşındaki Derya ile Akademi’nin öne çıkan isimlerinden Gürkan paylaşıyor. İkili, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için hafta boyunca çalıştı.

Derya ve Gürkan için halk oylaması ise devam ediyor.

Eleme heyecanının ardından ise bu hafta, “Mevsim” temasıyla yarışmacılar, içinde mevsim geçen şarkılarla canlı yayında olacaklar. Hareketli şarkılardan, romantik şarkılara kadar en güzel parçaları canlı yayında seslendirecek olan yarışmacılar, koreografileri ile de tüm jüri üyelerini ve izleyenleri şaşırtacak.

Ayrıca, Diyarbakırlı Mekiye bu hafta ilk kez Kürtçe bir türkü ile canlı yayında olacak. Geçtiğimiz hafta Akademi eğitmenliğinde, jüri koltuğuna geçen ve Arif'i Çakma Bülent Serttaş olmakla, geçtiğimiz hafta elenen Kaan'ı ise Fransızca şarkı seçtiği için “Müslüman mahallesinde salyangoz satmakla” eleştiren Doğan Music Company Genel Müdürü Samsun Demir'in bu haftaki yorumları ise merakla bekleniyor.

Akademi’ye ve tüm hayallerine veda edecek isim kim olacak?

Sertab Erener, Ertuğrul Özkök, Samsun Demir ve Ajda Pekkan’dan oluşan jüri son 4’e hangi star adaylarını seçecek? Tüm bu yanıtlar ve daha fazlası artık Salı akşamları izleyicisiyle buluşacak. (Kaynak: seyretsende.blogspot.com - 09.08.2011)

6. Hafta (6. Bölüm) Performansları (09.08.2011)

 1. Gürkan Merttürk [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Yemin Ettim (Söz ve Müzik: Kayahan)
 2. Burak Köse - Mevsimler Geçerken (Söz: Umut Kaya ve Ekin Karaduman, Müziği Umut Kaya)
 3. Giray Songül - Rüzgar Gülü (Söz ve Müzik: Teoman)
 4. Levent Uçar - Kış Güneşi (Tarkan, Söz: Yıldız Tilbe, Müzik: Nurhat Şensesli)
 5. Yiğit İncezeybekler - Kuşlar (Söz ve Müzik: Yaşar)
 6. Elif Yoldaş - Değmesin Ellerimiz (Söz ve Müzik: Can Temiz)
 7. Mekiye Sevim - Kışlalar Doldu (Söz ve Müzik: Hamza Şenses)
 8. Arif Burak Yılmaz - Durma Yağmur Durma (Gripin, Söz: Birol Namoğlu'na, Müzik: Antonis Vardis)
 9. Sare Uçar [SON 2'DEN KURTARILDI] - Gönül (Söz ve Müzik: Orhan Gencebay)
 10. Hayrettin Taşkaya [SON 2'DEN KURTARILDI] - Yağmurlar (Söz: Sezen Aksu ve Şebnem Ferah, Müzik: Şebnem Ferah)
 11. Elyane Ehmedova [SON 2'YE KALDI] - Elbette (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Akın Ertübey)
 12. Dila Kalafatoğlu [SON 2'YE KALDI] - Dert Bende Derman Sende (Söz ve Müzik: Vedat Yıldırımbora)
 13. Derya Önal [ELENDİ] El Gibi (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)


6. Hafta (6. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi Kim Elendi?

Artık Salı akşamları, Star TV ekranlarına gelecek olan Star Akademi’de bu hafta, star adayları içinde “Mevsim” geçen şarkılarla sahnede oldular.

Bu hafta halk oylamasına kalan Derya ile Gürkan ise canlı yayında zor anlar yaşacak. Bu haftanın sürprizi ise romantik şarkılarıyla Akademi’ye renk katacak olan Mustafa Ceceli…

Gürkan ve Derya geçen hafta Star Akademi’de elemeye kalmışlardı. Bakalım bu hafta seslendirecekleri şarkılarıyla kim oylamayı kazanacak.

Haftanın birincisi: Gürkan %85

Elenen: Derya % 15

4'e kalan isimler: Sare, Elyane, Hayrettin, Dila

Eğitmenler tarafından Akademi’de kalan isim: Sare

Arkadaşları tarafından Akademi’de kalan isim: Hayrettin

Ve bu hafta Akademi’de kalabilmek için mücadele edecek iki isim: Elyane ve Dila oldu. (Kaynak: www.nettensize.com - 09.08.2011)

7. Hafta (7. Bölüm) Performansları (16.08.2011)

 1. Mekiye Sevim [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Kışlalar Doldu (Söz ve Müzik: Hamza Şenses)
 2. Giray Songül - Alıştım Susmaya (Söz ve Müzik: Emre Aydın)
 3. Levent Uçar - Birkaç Beden Önce (Söz: Şebnem Sungur, Müzik: Gökhan Tepe)
 4. Yiğit İncezeybekler - Özledim (Söz ve Müzik: Fettah Can)
 5. Arif Burak Yılmaz - Gitme (Söz ve Müzik: Ümit Sayın)
 6. Sare Uçar - Yakar Geçerim (Söz ve Müzik: Tarkan)
 7. Hayrettin Taşkaya - Aşktan Öte (Söz ve Müzik: Demir Demirkan)
 8. Elif Yoldaş [KURTARILDI] - Tuttu Fırlattı (Söz: Gökçe Dinçer ve Esin Orhan, Müzik: Gökçe Dinçer)
 9. Burak Köse [SON 2'YE KALDI] - Ben Öldüm (Gece, Söz ve Müzik: Can Baydar)
 10. Gürkan Merttürk [SON 2'YE KALDI] - Adımı Kalbime Yaz (Söz ve Müzik: Tarkan)
 11. Elyane Ehmedova[ELENDİ] - Ben Kalender Meşrebim (Söz ve Müzik: Anonim)
 12. Dila Kalafatoğlu [ELENDİ] - İstanbul (Söz ve Müzik: Ersel Serdarlı)


7. Hafta (7. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi sonuçları

Star TV ekranlarında yayınlanan Star Akademi yarışması Starını aramaya devam ediyor.

Artık Salı akşamları, Star TV ekranlarına gelecek olan Star Akademi’de bu hafta, Dila ve Elyane geçen hafta Star Akademi’de elemeye kalmışlardı. Bakalım bu hafta seslendirecekleri şarkılarıyla kim oylamayı kazanacak.

Son dakika gelişmesine göre yarışmaya süpriz bir yarışmacı daha veda edecek! Peki sizce kim bu yarışmacı ve nasıl veda edecek?

Haftanın birincisi: Mekiye

4'e kalan isimler: Elif, Burak , Dila, Gürkan

Eğitmenler tarafından Akademi’de kalan isim: Elif

Yarışmacılar kimin gideceğine karar verdi. Giden isim ise: Dila

Ve bu hafta Akademi’de kalabilmek için mücadele edecek iki isim: Burak ve Gürkan oldu.

Star Akademiye veda eden Elyane ve Dila oldu. (Kaynak: www.nettensize.com - 16.08.2011)

8. Hafta (8. Bölüm) Performansları (23.08.2011)

 1. Giray Songül [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Alıştım Susmaya (Söz ve Müzik: Emre Aydın)
 2. Hayrettin Taşkaya - Bir Derdim Var (Söz ve Müzik: Mor ve Ötesi)
 3. Mekiye Sevim - Uzun İnce Bir Yoldayım (Söz ve Müzik: Aşık Veysel Şatıroğlu)
 4. Burak Köse - Yıldızların Altında (Kargo, Söz: Ömer Bedrettin Uşaklı, Müzik: Kaptanzade Ali Rıza)
 5. Sare Uçar - Böyle Ayrılık Olmaz (Söz ve Müzik: Adnan Ergil)
 6. Levent Uçar [KURTARILDI] - Yeter (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
 7. Yiğit İncezeybekler [SON 2'YE KALDI] - Canözüm (Söz ve Müzik: Gökhan Tepe)
 8. Elif Yoldaş [SON 2'YE KALDI] - Ben Böyleyim (Türkçe Söz: Gökhan - Hakan Özoğuz, Müzik: Claude François - Jacques Revaux)
 9. Arif Burak Yılmaz [ELENDİ] - İspanyol Meyhanesi (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Timur Selçuk)
 10. Gürkan Merttürk [ELENDİ] - Sabahlar Uzak (Söz ve Müzik: Kayahan)


8. Hafta (8. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi’nin bu haftaki canlı yayınında tam bir yaprak dökümü yaşandı.

Jüri üyeliğini Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener yaptığı Star Akademi yarışmasında geçen hafta Elyane elendi yeni sürpriz uygulama ile yarışmacı arkadaşlarının oyları sonucu Dila’da Akademi’ye veda etti.

Star Akademi, harekeli ve heyecanlı gala gecesiyle 23 Agustos Salı akşamı, saat 22:15 Star TV ekranlarında!

Star Akademiye veda eden Gürkan oldu.

Haftanın birincisi: Giray

4'e kalan isimler: Yiğit, Arif, Elif, Levent

Eğitmenler tarafından Akademi’de kalan isim: Levent

Ve bu hafta Akademi’de kalabilmek için mücadele edecek iki isim: Elif ve Yiğit oldu.

Yarışmacılar kimin gideceğine karar verdi. Giden isim ise: Arif

Oylama sonucuna göre Akademi’ye veda eden isim ise Gürkan oldu. (Kaynak: www.nettensize.com - 23.08.2011)

9. Hafta (9. Bölüm) Performansları (30.08.2011)

 1. Hayrettin Taşkaya [HAFTANIN BİRİNCİSİ] - Şeytan (Söz ve Müzik: Serdar Ortaç)
 2. Giray Songül - Sarı Çizmeli Mehmet Ağa (Söz ve Müzik: Barış Manço)
 3. Mekiye Sevim - Ağrı Dağı (Söz ve Müzik: Şireli Arslan)
 4. Burak Köse - Ele Güne Karşı (Söz: Mazhar Alanson, Müzik: Fuat Güner)
 5. Levent Uçar - Esmer Günler (Söz ve Müzik: Kayahan)
 6. Yiğit İncezeybekler - Uçurum (Söz ve Müzik: Soner Sarıkabadayı)
 7. Sare Uçar [KURTARILDI] - İstanbul İstanbul Olalı (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
 8. Elif Yoldaş [ELENDİ] - Yar Bana Varmadı (Söz ve Müzik: Cenk Eroğlu)


9. Hafta (9. Bölüm) Sonuçları:

Star Akademi sonuçları

Jüri üyeliğini Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener yaptığı Star Akademi yarışmasında geçen hafta Gürkan elendi.

Şeker Bayramı’nın birinci günü, çok özel sürprizleriyle Star TV ekranlarına gelecek olan Star Akademi, final öncesi son bölümüyle izleyicileri ekrana bağlayacak.

Fuat Güner ve Demir Demirkan’nın konuk olacağı “Bayram Özel” bölümünde, star adaylarıyla birlikte yapılacak muhteşem düetleri kaçırmayın…

Ve bu hafta Akademi’de kalabilmek için mücadele edecek iki isim: Elif ve Yiğit

Oylama sonucuna göre veda eden İsim %49 oyla Elif oldu…

30 Ağustos Haftanın birincisi: Hayrettin

4'e kalan isimler: Burak, Sare , Levent, Yiğit

Eğitmenler tarafından Akademi’de kalan isim: Sare (Kaynak: www.nettensize.com - 30.08.2011)

10. Hafta (10. Bölüm) BÜYÜK FİNAL Performansları (06.09.2011)

 1. Giray Songül [STAR AKADEMİ BİRİNCİSİ] -
  Final Performansı: Atıyosun (Söz ve Müzik: Şehrazat)
  Kader Performansı: Değer Mi (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Onno Tunç)
 2. Burak Köse [STAR AKADEMİ İKİNCİSİ] -
  Final Performansı: Atıyosun (Söz ve Müzik: Şehrazat)
  Kader Performansı: Herşeyi Yak (Duman, Söz: Sezen Aksu, Müzik: Athanasios Mikroutsikos)
 3. Sare Uçar [STAR AKADEMİ ÜÇÜNCÜSÜ] -
  Final Performansı: Hurt (Söz ve Müzik: Christina Aguilera, Linda Perry ve Mark Ronson)
  Kader Performansı: Atıyosun (Söz ve Müzik: Şehrazat)

 4. Yiğit İncezeybekler - Güzeller İçinden (Söz ve Müzik: Kenan Doğulu)
 5. Mekiye Sevim - Ben Seni Sevdiğumi (Söz: Hasan Tunç, Müzik: Anonim)
 6. Hayrettin Taşkaya - Resimdeki Gözyaşları (Cem Karaca, Söz ve Müzik: Mehmet Soyarslan)
 7. Levent Uçar - Zalim (Söz ve Müzik: Kayahan)
 8. Elif Yoldaş [ELENDİ] -


10. Hafta (10. Bölüm) Sonuçları:

Muhteşem Final

Son 3'e kalan Sare, Burak ve Giray Şehrazat'ın Yarışmaya özel bestelediği "Atıyosun" şarkısı ile yarıştı.

GİRAY KAZANDI!

Giray oyların %50'sini toplayarak Star Akademi'yi kazandı!Burak 2. Oldu!
Burak oyların %40'ını alarak Akademi'nin 2.si oldu!Sare 3. oldu!
Finalde oyların %10'unu alan Sare 3. oldu.
Türkiye'nin Yeni Starı Belli Oldu!


Bugüne kadar birçok ilkin yaşandığı ve bu yaza damgasını vuran Star Akademi’de büyük final, tüm heyecanı ve görkemiyle önceki akşam Star TV ekranlarında yayınlandı. Görkemli final gecesinde, finale kalan 3 star adayı, ünlü söz yazarı ve besteci Şehrazat’ın yarışmaya özel bestelediği “Atıyosun” isimli yepyeni şarkısını, kendi tarzlarında söylediler. Halk oylaması sonucunda, oyların %50’sini alan Giray, Türkiye’nin yeni starı seçilirken; 100 Bin TL’lik büyük ödülün de sahibi oldu.

Şaşırtıcı jüri üyelerinden renkli yarışmacılarına, görkemli gala gecelerinden başarılı eğitmenlerine kadar yaza damgasını vuran Star Akademi, 6 Eylül 2011 Salı akşamı final bölümüyle Star TV ekranlarında yayınlandı. Elemelerden itibaren özenle seçilmiş birbirinden yetenekli 18 star adayı, Eurovision 2011 sahnesinden daha büyük olan ve teknolojik bir çok yeniliğin kullanıldığı Akademi sahnesinde, 10 hafta boyunca kıyasıya yarıştılar.

İZLEYİCİ OYLARIYLA ADINI FİNALE YAZDIRDI!

Finale kalan star adaylarından Sare, Hayrettin, Burak, Giray, Levent, Mekiye ve Yiğit, görkemli final gecesinde en iyi performanslarıyla izleyicilerin karşısına geçtiler. Muhteşem performanslarıyla sahne alan 7 finalistin arasından, Akademi’nin en sempatik yarışmacılarından Burak, halk oylamasında haftanın birincisi seçildi. Star Akademi izleyicilerinin oylarıyla doğrudan 3’lü Final’e kalmaya hak kazanan Burak, finali garantileyen ilk isim oldu.

JÜRİ ÜYELERİNİN EN ZOR ANI!

Sertab Erener, Samsun Demir, Ajda Pekkan ve Ertuğrul Özkök’ten oluşan jüri üyeleri, final gecesinde, en zor kararlarını verdiler. Birbirinden yetenekli finalistler arasından, 3’lü Final’de yarışacak diğer 2 yarışmacıyı seçmek zorunda olan jüri üyeleri, oylarını; Giray ve Sare’den yana kullandılar.

ŞEHRAZAT’TAN AKADEMİ’YE ÖZEL BESTE!

Finale çıkan Sare, Giray ve Burak, ünlü besteci ve söz yazarı Şehrazat’ın Star Akademi’ye özel bestelediği “Atıyosun” isimli yepyeni şarkısıyla tekrar izleyici karşısına çıktılar. Şehrazat’ın bu çok özel ve yepyeni şarkısını, Attila Özdemiroğlu’nun düzenlemesiyle, kendi tarzlarında yorumlayan finalistler, canlı yayında son kez ter döktüler.

100 BİN TL’NİN SAHİBİ OLDU!

Oylamanın ikinci aşamasında ise oyların %50’si ile Türkiye’nin yeni starı seçilen Giray, 100 Bin TL’lik büyük ödülün de sahibi oldu. Yarışma boyunca, hiç son 2’ye kalmadan finale kadar başarıyla yarışan Giray, canlı yayında mutluluğunu yarışmacı arkadaşları, eğitmenleri ve jüri üyeleriyle paylaştı.

JÜRİDEN DESTEK SÖZÜ ALDILAR!

Müzik kariyerlerine ilk adamlarını Akademi Evi’nde atan finalistler, 10 hafta boyunca, şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi kendi alanında profesyonellerden çok özel eğitimler aldılar. Yarışmanın müzik direktörlüğünü üstlenen duayyen müzisyen Attila Özdemiroğlu, 24 saatini Akademi Evi’nde öğrencilerle geçirerek, kendi deneyimlerini yarışmacılara aktararak onlara her zaman yol gösterdi. Aldıkları bu çok özel eğitimlerle yeteneklerini birleştiren Star Akademi yarışmacıları, başarılı birer sanatçı olabilmek için ilk adımlarını Akademi Evi’nde attılar! Final gecesinde, jüri üyelerinden de müzik kariyerlerinde destek olacaklarının sözünü alan finalistler, gecelecekte bir çok farklı proje ile izleyici karşısında olacak.
(Kaynak: starakademi.startv.com.tr - 08.09.2011)

Akademi Türkiye - 2008     YUKARI | TOP | OBEN


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag