Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 29.11.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 435 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 435
Üye: 0
Toplam: 435

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
 • Toplam: 139,939,105
 • Bugün: 8,269
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
 • Nov 29, 2023
 • 06:18 am CET
 


   PopstarTürkiye Müzik Yarışmaları Sayfası 2004 Yılı İzlenme Sayısı : 74283   

   2003   2004   2006


   En çok izlenen yıllar listesini görmek için buraya tıklayın!
     Geri Dön !

   Popstar Türkiye Yarışması - 2004
 
POPSTAR TÜRKİYE YARIŞMASI - 2004

Kanal D'de "Popstar Türkiye" Yarışmasının 2ncisinin yapılacağı 2004 Ocak ayı başında gazetelerde aşağıdaki haberle duyuruluyordu.

Ancak Şubat ayı başında Popstar'ın Türkiye temsilcisi Osmantan Erkır ile "Popstar Türkiye"in Kanal D'deki yapımcı şirketi Medyapım'ın ortağı Fatih Aksoy arasında başlayan gerginlik yüzünden yollarını ayırması ile Osmantan Erkır'ın Popstar'ın ikincisi için Show TV ile anlaşmasıyla yarışma, Kanal D'den Show TV'ye geçecektir. İlk yayınlandığı ülke Avustralya. Orijinal adı da Popstars.

'Popstar 2' dalgası geliyor

Popstar'da finale yaklaşılırken, yapımcı şirket ikinci Popstar için kolları sıvadı. İkinci bölümün ilk elemesi Trabzon'da başlayacak ve sekiz ilde devam edecek...

Türkiye'nin gündem oluşturan yarışması Popstar'da finale yaklaşılırken, ikinci Popstar için de hazırlıklar başladı. Şubat ayında başlayacak ikinci Popstar'ın elemeleri Trabzon'un ardından sekiz ilde sürecek. İkinci Popstar'da Almanya'daki gurbetçi gençler de yeteneklerini sergileyecek. MED Yapım'ın ortağı Fatih Aksoy Münih, Berlin ve Stutgart kentlerinden birinde gurbetçi gençler için de eleme yapılacağını açıkladı. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 05.01.2004)

Popstar gurbete de gidecek. Yarışmanın yeni başlayacak bölümünde, yurtdışında yaşayan Türk gençlerine de kendilerini gösterme fırsatı verilecek. (Alıntı - Kaynak: gazetearsivi.milliyet.com.tr - 05.01.2004)

Popstar'da Kriz...

Yarışmanın Format Hakkını Elinde Bulunduran Osman Tan Erkır Show Tv İle Anlaştı

Dün (pazartesi) Televole'de canlı yayına katılan Osmantan Erkır şunları söyledi:

'Yarışmanın format dahil tüm hakları bizim şirketimiz olan STR'nin elinde. Yani bu yarışmanın devam edebilmesi için bizden izin alınması gerekiyor. Dolayısıyla yaptığımız anlaşma gereği Popstar yoluna Show TV çatısı altında devam edecek.'

'Pop-star'ı başka bir kanal da yapabilir mi?' sorusuna ise şu yanıtı verdi: 'Biz bunun birincisini yaptık. Kanal D'nin Genel Müdürü Murat Saygı ve yakinen tanımasam da Arzuhan Yalçındağ'ın taklitçiliğe ve kopyacılığa çok karşı olduğunu biliyorum.'
***
Aynı zamanda yarışmanın sunucularından biriyken geçen hafta Med Yapım'la yollarını ayıran Osman Tan Erkır, bu ayrılıkla ilgili olarak Milliyet'e şu açıklamaları yaptı. Konuyu avukatlarıyla değerlendirdiğini ve karar aşamasında olduğunu belirten Erkır, şunları söyledi:

"Ben formatın Türkiye'deki sahibiyim. Medyapım ile bir seri için anlaşmamız vardı. Yani anlaşmamız birinci Popstar'ı kapsıyordu, o da bitti. Şimdi ikinci Popstar için artık karar bize ait. Kendim de bir yapımcıyım, başka yapımcılar da var. İstediğim şirketle çalışma özgürlüğüne sahibim. İkinci Popstar için Medyapım ile anlaşma yapmadan onlar çalışmalara başladılar. Şu anda benim iznim olmadan Popstar 2'yi yapamazlar, ismini de değiştiremezler. Fatih Aksoy, bir röportajında 'Bir yapımcı işten çıkarma hakkına sahiptir' demiş, elbette tıpkı Seray Sever'i daha önce işten çıkarıp sonra tekrar alması gibi haklara sahip ama bir format sahibi de istediği yapımcı ile çalışma hakkına sahip. Bir laf vardır; 'Gün olur devran döner' diye. Geldiğimiz noktada o durumdayız."
***
Ayrılık sebebi ise Milliyet'teki aynı haberde şöyle özetlenmiş:

Popstar'ın Türkiye temsilcisi Osmantan Erkır ile "Türkiye Popstar"ın yapım şirketi Medyapım'ın ortağı Fatih Aksoy arasında geçtiğimiz hafta başlayan gerginlik giderek büyüyor. Aksoy, finalden bir gece önce, aynı zamanda yarışmanın sunucularından biri olan Erkır ile prensiplerinin uyuşmadığını gerekçe göstererek görevini bırakmasını istedi. Ardından Erkır, cuma günü yapılan son Popstar performans gecesine çağrılmayınca aradaki gerginlik su yüzüne çıktı. Cumartesi günü yapılan büyük final içinse bu kez çağrılmasına rağmen Erkır, yarışmada görev almamayı tercih etti. Avukatlarını devreye soktuğunu belirten Erkır, "Popstar 2'yi yaptırmama hakkına sahibim" dedi. (Alıntı - Kaynak: senaristim.blogspot.com - 05.02.2004)

Popstar'ın Sahibi Kanal D'yi Uyardı!..

Yarışmanın Türkiye temsilcisi şirketin sahibi Osmantan Erkır'ın "Popstar Türkiye"nin yayın haklarını Show TV'ye verdiğini açıklaması bomba etkisi yarattı. Kanal D yarışmayı "Popstar" olarak yayınlamaya devam edeceklerini duyurdu.

Popstar yarışması için Kanal D ile değil, MED Yapım'la anlaşmalı olduğunu söyleyen Osmantan Erkır, "Anlaşmamız bitti ve ikincisi için anlaşamadık. Araya Show TV girdi ve onlarla anlaştık" dedi. (Alıntı - Kaynak: www.habervitrini.com - 11.02.2004)

YENİ POPSTAR'A SÜPER JÜRİ!..

Show TV'de yayınlanan Pazar Keyfi'nde Popstar jüri üyeleri açıklandı.

Yeni bayan sunucunun ismi de belli oldu.

Kanal D'den Show TV'ye transfer olan Popstar ince eleyip sıkı dokuyacak. Rating kaygısının gözetilmeyeceği belirtilen Popstar'ın formatına uygun bir şekilde yayın yapacağı belirtildi.

Show TV'de yayınlanan Pazar Keyfi'nde Popstar ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

Popstar yarışmasının yapılacağı Show TV'de eski programın jüri üyeleri ile sunucuları yerden yere vuruldu.

Yeni Popstar yarışmasının çok kaliteli ve rating kaygısı taşımadan yayın yapacağı belirtildi.

21 Şubatta Samsun'da Popstar elemeleri başlayacak. Sonra diğer illerde devam edecek. Binlerce adayın katılacağı elemelerde son 13'e kalan kişi finale kalacak. Bu 13 kişinin katılacağı final yarışmaları Mydonos Showland'da yapılacak.

Bayan sunucu da değişiyor. Gamze Özçelik yerine bayan sunuculuğunu Nehir Erdoğan yapacak. İkinci sunucusu ise Osmantan Erkır olacak.

Jüri üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor.
-Usta müzisyen ve bestekar Garo Mafyan
-İlk Popstar yarışmasını terkeden Deniz Seki
-Çılgın şovlarıyla tanınan Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu)
-Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses
(Alıntı - Kaynak: www.habervitrini.com - 16.02.2004)

Ekmek değil, popstar kuyruğu

Popstar elemelerinin yapıldığı Maslak Venue'deki kuyruk görenleri şaşırtıyor. İlk yarışmanın gücünü gören binlerce insan 'ya tutarsa' diyerek şansını deniyor.

Popstar yarışmasının ikincisinin elemeleri Garo Mafyan, İbrahim Tatlıses, Seyfi Dursunoğlu ve Deniz Seki'nin jüriliği ile devam ediyor. Samsun'da başlayan yarışmanın ikinci durağı olan İstanbul'da da popstar olma hayalleri ile uzun kuyruklar oluşturan binlerce insan seslerini yarıştırıyor. Yarışmacılar, katılımın çok olması nedeniyle jüri tarafından 5'erli gruplar halinde dinleniyor. Maslak Venue'de gerçekleşen elemelere ilginin yüksek olması nedeniyle, köfteciye, sucuya da büyük bir pazar oluşturan Popstar yarışması, dışarıdaki "Bunlar Popstar köftesi" naraları eşliğinde sürüyor.

Yarışmanın isim ve format haklarını elinde bulunduran Osmantan Erkır, yarışmaya duyulan ilgiyi halkın popstarın gücünü görmesine bağlıyor. "İnsanlar Popstar'ın ne olduğunu anladılar" diyen Erkır, "Buradaki yoğunluğu görüyorsunuz. Demek ki Türkiye'de binlerce kişi popstar olmak istiyor. Ben diğer yarışmaların da olmasına sevindim. Çünkü daha çok yetenek çıkacaktır" diyor. Yarışmanın jürisi Garo Mafyan ise "Lütfen yoldan geçenler, hastayım sesim bu yüzden kısık diyecekler ve yaşlılar yarışmaya katılmasınlar" uyarısında bulunarak, yarışmaya katılanların gerçekten kendilerini etkileyecek nitelikte olmasını istediklerini söylüyor. Mafyan, "Yarışmacıların illa ki güzel olmaları gerekmiyor. Ama kulaklarımız iyi sesler duymak istiyor" diyor.

İlk Popstar jürisinden olaylı birşekilde ayrılan Deniz Seki ise en renkli ve en iyi jüride olduğunu belirtiyor. Seki, "Garo Mafyan, İbrahim Tatlıses, Huysuz Virjin birer duayendir. Benim de 10 yıllık bir geçmişim var. Olabilecek en iyi jüriye sahibiz" diyor. Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu ise elemelerde kendisi için öncelikle sese, sonra bu sesi tamamlayacak bir fiziği olup olmadığına baktığını anlatıyor. Dursunoğlu, "Şov dünyasının bir ağırlığı var. Bu ağırlığı herkes kaldırsaydı ortalık sanatçıdan geçilmezdi zaten" diyor.

Çoğu annesini yanına alarak Popstar'a katılan yarışmacılardan ün için, para kazanmak için, işsiz olduğu için ya da sakat olduğu için bu yarışmaya katılanların oranı ise, genele bakıldığında çoğunluğu oluşturuyor. (Alıntı - Kaynak: yenisafak.com.tr - 26.02.2004)

Popstar perdesi açılıyor

Nefesler tutuldu, ikinci Popstar`ın eli kulağında. Elemeler başladı. Yarışmada en az adaylar kadar merak edilen iki isim daha var: Osmantan Erkır ve Deniz Seki. Önceki Popstar`dan aşina olduğumuz, yarışmanın Türkiye`deki isim hakkı sahibi Erkır ile salonu terk ederek jürilikten istifa eden Seki, ikinci perde için kolları sıvadı. Popstar, 15 mart`ta Show TV ekranlarında başlıyor. (Alıntı - Kaynak: www.aksam.com.tr- 01.03.2004)

Popstar heyecanı dorukta

Aralarında 4 kişiden oluşan bir grubun da yer aldığı 11 Popstar adayı belli oldu. 12`nci finalist ise gelecek pazartesi akşamı halk oylamasıyla belirlenecek

Popsar Türkiye için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen yarışmanın adayları da jürinin uzun uğraşlarından sonra belli oldu.

19 Şubat`ta Garo Mafyan, Deniz Seki, İbrahim Tatlıses ve Seyfi Dursunoğlu`ndan oluşan jürinin Samsun`da başlayıp İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve İzmir`de son bulan maratonun ardından finale kalmayı hak eden 17 finalist geçtimiz günlerde İstanbul`a geldi.

Burada yapılan değerlendirmelerde de Erdinç Toraman, Çağatay Değirmencioğlu, İbrahim Halil Bala, Tamer Şişman, Aydın Kahya ve Selçuk Demirelli 6 erkek finalist olarak, Sezen Kiremit, Burçin Şen, Aylin Yasemin Öztürk ve Doğanay Tüzüngüç de kadın finalistler olarak belirlendi. Elif Şenyiğit, Gamze Rüştiye Işınay, Elif Kaya ve Eda Pala`dan oluşan 4 kişilik grup da, tek bir finalist gibi birlikte şarkı söyleyip izleyiciden grupları adına oy isteyecek.

HALK SEÇECEK

Popstar Türkiye`de boy gösterecek 12`nci adayın belirlenmesi ise halk oylamasına bırakıldı. Son elemelerde jüri üyeleri Vildan Demir, Belgin Tunçbilek ve Tülay Aydın arasında kesin bir hükme varamayınca, bu üç ismin kaderlerini izleyicinin belirlemesini istediler. Finale kalan Popstar adaylarıyla birlikte pazartesi günü ilk kez canlı yayına çıkacak bu üç yarışmacı da şarkılarını söyleyerek, halktan oy isteyecek.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Popstar Türkiye`nin erkek finalistleri Mydonose Showland`de yapılacak olan yarışma öncesi kendilerini giydirecek olan Faruk Saraç`ı ziyaret ettiler. Erkekler, ünlü modacıyla hem sohbet edip hem de elbise provası yaptırırken, kızlar da Jadore`de kıyafet beğendi.

Kadın finalistler daha sonra şan hocaları Mehmet Özden`le buluşarak ilk derslerini yaptılar. Finalistler ayrıca başarılı bir star olabilmek dans derslerinin yanı sıra Türkçe, İngilizce, genel kültür, görgü kuralları ve stres yönetimi alanlarında da eğitim görecekler.

Eğitimlerinin olmadığı zamanlarda ise sanatsal etkinliklere katılarak kendilerini geliştirecekler.

Albümleri hemen çıkacak

Uzun maratonun ardından

21 Haziran`da Mydonose Showland`de düzenlenecek muhteşem bir geceyle Türkiye yeni Popstarı`na kavuşacak. Halkın oylarıyla birinci seçilen aday hemen bir plak şirketinden albüm çıkaracak ve Show TV`nin desteği ile `Türkiye`nin Popstarı` olacak.

Oylama başlıyor

Jürinin bir türlü karar veremediği üç kadın adaydan Tülay Aydın, Belgin Tunçbilek ve Vildan Demir`in hangisinin finale kalacağını halk oylaması belirleyecek. Turkcell hattından `isim yazıp, 2955`e` gönderilen oyların değerlendirilmesinin ardından üç adaydan birisi ilk 12 finalist arasında yarışma şansını elde edecek. (Alıntı - Kaynak: www.aksam.com.tr/arsiv - 31.03.2004)

Popstar`da halk Vildan`ı seçti

Popstar`da heyecan dorukta. Jürinin halk oylamasına bıraktığı üç adaydan Vildan, finalde yarışacak. Adaylar bu gece ilk kez canlı performans sergileyecek.

Show TV`de yayımlanacak `Popstar Türkiye` için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen yarışmanın adayları uzun uğraşlar sonucunda belirlendi. 19 Şubat`ta Samsun`dan başlayıp, İzmir`de son bulan maratonun ardından finale kalan yarışmacılar, İstanbul`da yoğun bir temponun içine girdi.

İBRAHİM TATLISES`İN VOKALİSTİ ELENDİ

Jüri üyeleri son elemelerde Vildan Demir, Tülay Aydın ve İbrahim Tatlıses`in vokalisti Belgin Tunçbilek arasında kararsız kalınca hangisinin finale kalacağını halk oylamasına sundu. Bir hafta boyunca Turkcell hattından isim yazıp 2955`e gönderilen oylar değerlendirildi. Oylama dün sona erdi, konservatuvar öğrencisi 20 yaşındaki Vildan Demir, 12 finalist arasında yarışma şansını elde etti.

Popstar Türkiye`de bir ilk gerçekleşecek.

Elif Şenyiğit, Gamze Rüştiye Işınay, Elif Kaya ve Eda Pala`dan oluşan 4 kişilik grup tek bir finalist gibi birlikte şarkı söyleyecek. Finalistler, bu gece ilk kez saat 20:30`da canlı yayına çıkacak, Mydonose`dan yayınlanacak programla performanslarını sergileyecek. Erkek finalistler Faruk Saraç imzalı kıyafetler giyerken, kadın yarışmacılar `Jadore` imzalı giysilerle şarkı söyleyecek. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 05.04.2004)

İşte Popstar adayları

5 Nisan Pazartesi akşamı ilk kez izleyicisiyle buluşacak olan Popstar Türkiye Yarışması`nın adayları, ilginç hayat hikayeleriyle öne çıkıyor. Kimisi tarladaki, kimisi ise ABD`deki işini bırakarak star olma hayallerinin peşine düşmüş.

Show TV ekranlarının merakla beklenen yarışması `Popstar Türkiye` 5 Nisan Pazartesi akşamı start alıyor. İlk kez 4 kişilik bir grubun da yarışacağı finalistler, Mydonose Showland`deki büyük buluşma öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. 21 Haziran`da yapılacak muhteşem finalde ipi göğüslemek için gece gündüz çalışan adaylar arasında bazıları var ki, hikayeleriyle ön plana çıkıyor.
....

Onların kaderi halkın elinde

Jürinin aralarında bir türlü karar veremediği üç isim daha var. Onlar Tülay Aydın, Belgin Tunçbilek ve Vildan Demir. 20 yaşındaki İzmirli Vildan, 29 yaşındaki İstanbullu Belgin ve 23 yaşındaki İzmirli Tülay hakkındaki kararı halk verecek. Turkcell hattından `isim yazıp, 2955`e` gönderilen oyların değerlendirilmesinin ardından üç adaydan birisi ilk 12 finalist arasında yarışma şansını elde edecek. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 01.04.2004)

Popstar`da halk Vildan`ı seçti

Popstar`da heyecan dorukta. Jürinin halk oylamasına bıraktığı üç adaydan Vildan, finalde yarışacak. Adaylar bu gece ilk kez canlı performans sergileyecek.

Show TV`de yayımlanacak `Popstar Türkiye` için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen yarışmanın adayları uzun uğraşlar sonucunda belirlendi. 19 Şubat`ta Samsun`dan başlayıp, İzmir`de son bulan maratonun ardından finale kalan yarışmacılar, İstanbul`da yoğun bir temponun içine girdi.

İBRAHİM TATLISES`İN VOKALİSTİ ELENDİ

Jüri üyeleri son elemelerde Vildan Demir, İbrahim Tatlıses`in vokalisti Belgin Tunçbilek ve Tülay Aydın arasında kararsız kalınca hangisinin finale kalacağını halk oylamasına sundu. Bir hafta boyunca Turkcell hattından isim yazıp 2955`e gönderilen oylar değerlendirildi. Oylama dün sona erdi, konservatuvar öğrencisi 20 yaşındaki Vildan Demir, 12 finalist arasında yarışma şansını elde etti.

Popstar Türkiye`de bir ilk gerçekleşecek.

Elif Şenyiğit, Gamze Rüştiye Işınay, Elif Kaya ve Eda Pala`dan oluşan 4 kişilik grup tek bir finalist gibi birlikte şarkı söyleyecek. Finalistler, bu gece ilk kez saat 20:30`da canlı yayına çıkacak, Mydonose`dan yayınlanacak programla performanslarını sergileyecek. Erkek finalistler Faruk Saraç imzalı kıyafetler giyerken, kadın yarışmacılar `Jadore` imzalı giysilerle şarkı söyleyecek. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 05.04.2004)

"Popstar Yarışması"

Jüri üyeleri:

Garo Mafyan

Deniz Seki

Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin)

İbrahim Tatlıses

Sunucular:

Nehir Erdoğan

Osmantan Erkır

Finalist Yarışmacılar:

 1. Doğanay Tüzüngüç

  Yarışmaya New York`tan katılan Doğanay Tüzüngüç, 7 yıldır New York`ta Türk gece kulüplerinde şarkı söyleyen Tüzüngüç, `Popstar Türkiye`nin elemelerinin başladığını duyunca tüm işlerimi olduğu gibi bırakıp buraya koştum. Beni sevgilim destekledi. Amacım ülkemde yıldız olabilmek` diyor. 33 yaşındaki Doğanay Tüzüngüç, yarışmaya New York`tan katılıyor. `Arkadaşlarım içinde en büyük olan benim. Onların ablası sayılırım` diyor.

 2. Selçuk Demirelli

  30 yaşında. Yarışmaya Mersin`den katılan Demirelli`nin asıl mesleği çiftçilik. Pamuk tarlasında çalışırken kurduğu hayallerin gerçeğe dönüşmesini isteyen yarışmacı, `Tüm Müslüm Gürses şarkılarını ezbere biliyorum. Pop söylemem gerekiyor ama bunu da başaracağım` dedi.

  Esas mesleği çiftçilik olan Selçuk evli, 8 ve 10 yaşlarında iki çocuğu var. Koyu bir Müslüm Gürses hayranı.

 3. Burçin Şen

  26 yaşındaki Burçin Şen, konservatuvar mezunu. İzmir Orduevi`nde şarkı söyleyen ama asıl mesleği diş protez teknisyenliği olan Şen, `Yarışmaya kendimi bulmak için katıldım` diyor. 4. Grup Melekler

  Popstar Türkiye`de bu kez 4 kızdan oluşan bir grup da mücadele edecek. Konservatuvar öğrencisi Eda Pala, İzmirli Gamze Işınay, Elif Şenyiğit ve İstanbullu Elif Kaya`nın amacı hep birlikte Popstar koltuğuna oturabilmek.

 5. Aydın Kahya

  30 yaşında ve yarışmaya İstanbul`dan katılıyor. Konservatuvar mezunu. Caz şarkıcılığı ve backvokal yapıyor. Çeşitli orkestralarda vokal olarak görev yapmış.

 6. Çağatay Değirmencioğlu

  24 yaşındaki Çağatay, yarışmaya İzmir`den katılıyor. 5 yaşından beri müzikle uğraşan finalistin ses rengi Koray Candemir`e benzetiliyor.

 7. Aylin Yasemin Öztürk

  18 yaşındaki Aylin, Avustralya doğumlu. Babası Kıbrıs`ta yaşayan finalist 4 ay önce babasını ziyarete gelmiş ve o günden bu yana Kıbrıs`ta bir otelde şarkı söylemeye başlamış.

 8. Erdinç Toraman :

  21 yaşında ve İstanbullu. TRT kanun sanatçılarından Bertan Üsküdarlı ve Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Nilgün Serimoğlu'ndan şan dersleri almış.

 9. İbrahim Halil Bala

  29 yaşındaki İbrahim yarışmaya Gaziantep`ten katılıyor. 13 yıldır gazino ve düğün salonlarında şarkı söyleyen finalist İbrahim Tatlıses`e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

 10. Sezen Kiremit

  19 yaşındaki Sezen de yarışmaya İstanbul`dan katılıyor. 3.5 yıldır çeşitli barlarda solistlik yapan Sezen`in sesi Nalan ve Sezen Aksu`ya benzetiliyor. Albüm yapmak istiyor.

 11. Vildan Demir

  20 yaşındaki İzmirli Vildan, jürinin halk oylamasına bıraktıktan sonra gönderilen oyların değerlendirilmesinin ardından seçilen aday oldu.

 12. Tamer Şişman

  21 yaşındaki Tamer yarışmaya Gaziantep`ten katılıyor. Konservatuvar öğrencisi ve Kıraç ile Kenan Doğulu`yu kendine örnek alıyor.


Popstar'da heyecan fırtınası başladı.

Canlı yayından bir gün önce motivasyon kokteylinde buluşan ekip, bol bol stres attı. Esprilerin havada uçuştuğu gecede İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan'a 'Garoşki' diye hitap etti

Show TV ekranlarının iddialı programı 'Popstar Türkiye' dün akşam start aldı. Sunuculuğunu Osmantan Erkır ve Nehir Erdoğan'ın yaptığı yarışmada 12 aday, ilk kez canlı yayında hünerlerini sergiledi.

Tamer Şişman 'Pamuk Kalbim', Sezen Kiremitçi 'Sen Ağlama', Vildan Demir 'Keskin Bıçak', Aydın Kahya 'Lal', Çağatay Değirmencioğlu 'Yaz Yaz', 4 kızdan oluşan Melekler grubu 'O Benim Dünyam', Aylin Yalçın 'Başka Bahar', İbrahim Bala 'Ummadığım Anda', Erdinç Toraman 'Gemiler', Doğanay Tüzüngüç 'Uykusuz Her Gece', Burçin Şen 'Kaybolan Yıllar' ve Selçuk Demirelli 'Geri Dön' adlı parçaları milyonların karşısında seslendirdi.

Yarışmacılar bu heyecandan bir gün önce Mydonose Showland'de düzenlenen motivasyon ve moral gecesinde bir araya geldi. İbrahim Tatlıses'in geceye kızı Damla ile birlikte gelen Garo Mafyan'a 'Garoşki' diye hitap etmesi herkesi kahkahaya boğdu.

BAŞARI SERTİFİKASI

Mydonose Showland'deki geceye katılan popstar adayları müzik eşliğinde eğlenerek stres attı. Yarışmacılara destek vermek isteyen jüri üyeleri de adaylarla tek tek konuşarak finalistlere taktik vermeye çalıştı. Gecede popstar adaylarına 'ilk 12'ye girdiklerinden dolayı' başarı sertifikası takdim edildi.

"BU KEZ KADIN ÇIKSIN"

Geceye renk katan Deniz Seki, ilginç açıklamalarıyla dikkati çekti. Popstar Türkiye'den bu kez bir kadın çıkacağının içine doğduğunu söyleyen sanatçı, 'Bunun için iddiaya bile girebilirim' diye konuştu. Tatlıses de yarışmacılara takılarak, 'Benim sevmediğim parçaları sakın okumayın' dedi.

Moral gecesinin ilginç konuklarından biri de yarışmadan elenmesine rağmen Milangaz'ın sahip çıktığı Mersinli Ali adlı yarışmacıydı. 'Benim ailem artık Likit ve Milangaz' diyen Ali, 'İlk 12 finalist arasına giremedim ama çok güzel insanlarla tanıştım. Ailem gibi hissettim. Yıldırım Demirören Bey de çok özel bir insan. Jüri üyelerinin hepsini seviyorum, hepsinin kalbimde ayrı bir yeri var' yorumunda bulundu. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 06.04.2004)

1. Hafta

Popstar'ın ilk hafta finalinde sona gelindi. İlk hafta birincisi Selçuk olurken yarışmaya veda eden yarışmacı da Çağatay oldu!.. (Kaynak: www.ucankus.com - 07.04.2004)

1. Hafta Performansları

Tamer Şişman - 'Pamuk Kalbim'
Sezen Kiremitçi - 'Sen Ağlama'
Vildan Demir - 'Keskin Bıçak'
Aydın Kahya - 'Lal'
Çağatay Değirmencioğlu - 'Yaz Yaz'
4 kızdan oluşan Melekler grubu - 'O Benim Dünyam'
Aylin Yalçın - 'Başka Bahar'
İbrahim Bala - 'Ummadığım Anda'
Erdinç Toraman - 'Gemiler'
Doğanay Tüzüngüç - 'Uykusuz Her Gece'
Burçin Şen - 'Kaybolan Yıllar'
Selçuk Demirelli - 'Geri Dön'

1. Haftanın Sıralaması (Aldığı oy oranlarıyla birlikte):
1. 109 Selçuk %64.6
2. 103 Burçin %8.75
3. 106 İbrahim %6.59
4. 112 Vildan %3.36
5. 102 Aylin %3.22
6. 101 Aydın %2.96
7. 111 Tamer %2.61
8. 108 Melekler %2.19
9. 106 Erdinç %2.04
10.105 Doğanay %1.42
11.110 Sezen %1.27
12.Çağatay - (ELENDİ)

Popstar'da Selçuk şoku

Popstar Yarışması'nın ilk eleme gecesinde Tarsuslu Selçuk'un yüzde 64'lük oy alması diğer yarışmacıların moralini bozdu. Adaylar, 'Hiç birimiz yatlardan katlardan gelmedik' diyerek, tepki gösterdiler

Pop Star Yarışması'nın ilk eleme gecesinde bir tarım işçisi olan Tarsuslu Selçuk'un yüzde 64 oranında oy alması, diğer yarışmacıları rahatsız etti. Popstar adayları genel olarak Selçuk'un performansını beğenmekle birlikte, bu kadar çok oy farkının olmasını yadırgadıklarını söylediler. Adaylar, 'Geri Dön' şarkısıyla rekor bir oy oranını yakalayıp geçen haftaya damgasını vuran Selçuk için, 'Sempatikti. Halkın ilgisini çekti. Ama bu kadar oy alacak kadar müzikal fark yoktu' görüşünde birleştiler.

İşte adaylardan bazı görüşler:

Duygu sömürüsü

AYDIN: Çevresi çok geniş bir arkadaşımız. Tarsus'ta hoperlörlerden 'Selçuk'a oy verin' tarzında anonslar yapılıyormuş.Tarzı halkımızın çoğunluğuna hitap ettiği için daha sempatik geldi. Bu kadar oy alacak kadar müzikal farkı yoktu. Herkes o gece çok iyiydi. İnsanların yaşam hikayeleri değil, müzikal hikayelerinin ön plana çıkması gerekir. Sanki sadece o zor durumdaymış gibi bir durum var ortada. Bu yarışmadaki arkadaşların hiçbiri yatlardan katlardan gelmedi, çok lüks bir hayat sürmüyorlar. Türkiye'nin yaşam şartları belli. Herkesin durumu kötü. Ortada sanki duygu sömürüsü yapılıyormuş gibi geldi.

İBRAHİM: Selçuk'un her şeyden önce çevresi çok geniş. Sempatik bir insan. Kendim birinci olmuş kadar sevindim ama aradaki fark beni de rahatsız etti. Herkes iyiydi. Biz de zor şartlar altında yaşıyoruz, ben de çok ezildim. Küçük yaşlarda sahneye çıkmaya başladım. Ailenin en büyüğüyüm ve kendimi bildim bileli çalışıyorum. Bizim buradaki amacımız ailemiz ve kendimiz için bir çıkış yolu bulmak.

Biz de garibanız

ERDİNÇ: Selçuk'un bir anda kitlesi oldu. Performansı çok iyiydi. Çok oy almasına gelince ezilmiş bir insanı sahiplenmek halkımızın yapısında var. İyilik yapmak ise acıma duygusundan geliyor. İnsanlar beni ekranda sarı saçlı iyi görünümlü görünce daha farklı düşünüyorlar. Oysa buraya herkes çıkış yapabilmek için geldi. Ben de çok zor günler geçirdim. İstanbul'a geldiğimde arkadaşlardan ödünç gitar alıp sokaklarda şarkı söyledim. Hiçbir şey göründüğü gibi değil.

DOĞANAY: Bana yarışmadan sonra hiç tanımadığım insanlardan sürekli mesajlar gelmeye başladı.'Senin tuzun kuru, ne işin var bu yarışmada. Bırak garibanlar kazansın' diye. Ben de cep telefonumu kapadım.

Birincilikten çok utandım

Selçuk: Bu kadar oy aldıktan sonra arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakacağım diye çok düşündüm. İnanın çok utandım. Allah'ım ben ne yaptım diye sabahlara kadar uyuyamadım. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım. Ama arkadaşlarım, 'Seninle gurur duyuyoruz' diyerek beni rahatlattılar. Yine de içime sindiremiyorum bu kadar fazla oy almayı. Ama o günden bugüne cep telefonum bir dakika bile durmuyor. Sürekli tanıdığım ve tanımadığım bir çok insan arayıp tebrik ediyor. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 12.04.2004)

2. Hafta

Popstar'ın yakışıklısı Erdinç'in "yamuk ağzının" sırrı...

Leonardo Di Capriyo'nun aynısı neredeyse...

Ancak O'nun daha da çok dikkat çeken bir yönü var. Genç şarkıcı gırtlağıyla dev bir orkestranın çıkardığı tüm sesleri çıkartabiliyor.

Popstar'ın dün geceki canlı yayınında bu özelliğiyle milyonları şaşırtan Erdinç'in bunun için çocukluğundan beri çalıştığı ama "orkestra sesleri" çıkartmaya çalışırken de ağzının yamulduğu ortaya çıktı.

Erdinç "Kimseye tavsiye etmem. Bende bu bir takıntı olmuştu ve senelerdir uğraşarak bu noktaya getirdim. Ancak dikkat ederseniz ağzım yamuk. Bu tamamen gırtlağımdan sesler çıkartma sevdasından" itirafını yaptı. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 14.04.2004)

Popstar'da Vildan elendi

Selçuk'un ezici bir üstünlükle birinci olduğu popstar'da hangi yarışmacı yarışmaya veda etmek zorunda kaldı?

Popstar'da Selçuk'un yine birinci olduğu ikinci eleme haftasında Vildan yarışmaya veda etti. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 14.04.2004)

2. Hafta Performansları
-

2. Haftanın Sıralaması (Aldığı oylar ve oranlarıyla birlikte):
1. Selçuk %65.39
2. Burçin %7.8
3. İbrahim %5.17
4. Tamer %5.11
5. Aylin %3.16
6. Aydın %2.49
7. Sezen %2.43
8. Erdinç %2.39
9. Doğanay %2.29
10. Melekler %1.96
11.Vildan - (ELENDİ)

Deniz Seki'ye kaderin oyunu

Popstar 1'den, Bayhan'ın mahkûmiyeti yüzünden ayrılan Deniz Seki, yeni Popstar'da Selçuk'un mahkûmiyetini şimdilik 'izliyor'

Popstar 1'in tansiyonu en yüksek günleriydi. Kanal D ekranları karşısına geçen milyonlar, Türkiye'nin yeni Popstar'ını arayan jürinin hararetli tartışmalarını, merakla izliyordu.

En çok tartışılan isimlerden biri de; pop şarkıları bile kendine özgü yorumuyla 'arabesk kıvamına' getiren Bayhan Gürhan'dı. Jürinin diğer üyeleri, "Kendine özgü bir yorumu var" dedikçe Seki, sesini yükseltiyordu:

"Ama biz Popstar arıyoruz."

Sonra Bayhan'ın kabarık suç dosyası ortaya çıktı. Seki, "Ya o, ya ben" dedi. Seyirci oyları o hafta Bayhan'ı birinci yapınca Seki, gitti. Seki, "Sabıka kaydı istenmiş olsaydı, böyle bir durumla karşılaşmazdık" deyip o dönem Medyapım'ı suçladı.

Suçu, 'polise mukavemet'

Deniz Seki, şimdi yine Popstar'da jüri üyesi.

Tarih tekerrür etti. Popstar'da da Seki'nin karşısına tıpkı Bayhan gibi 'arabeskçi' bir aday çıktı. "Türkiye'nin yeni Müslüm Gürses'i" diye lanse edilen Popstar adayın adı Selçuk Demirelli.

Kaderin Seki'ye oyunu bununla bitmedi. İki haftadır Popstar'da açık arayla birinci seçilen Selçuk da, Bayhan gibi 'sabıkalı' çıktı.

Gerçi Selçuk, Bayhan gibi 'adam öldürmekten' değil, 'polise mukavemetten' sabıkalı. Bayhan, Adana ve Hatay cezaevlerinde iki yıl geçirmişti. Bir aile kavgası sonrası polise mukavemet eden Selçuk da dokuz aya yakın Tarsus Cezaevi'nde yattı. Bayhan olayından sonra "Popstar, sicili temiz olmalı, çünkü insanlar onu örnek alacak" diyen Seki, bakalım Selçuk konusunda ne yapacak? (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 17.04.2004)

Popstar Burçin'in büyük aşk yaşadığı ünlü ...

Popstar'da ilk iki hafta Selçuk'un ardından ikinci olan Burçin'in sürpriz aşkını Pazar Keyfi ortaya çıkardı.

Sesi kadar fiziği de güzel olan İzmirli Burçin'in yakın zamanda "Su misali" şarkısıyla iyi bir çıkış yakalayan Orhan Ölmez'le beraber olduğu ortaya çıktı. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 19.04.2004)

Müslüm Baba Popstar Adayı Selçuk'a Ne Teklif Etti?

Arabesk müziğin kralı Müslüm Gürses Popstar adaylarından 'Yeni Müslüm Gürses' olarak lanse edilen Selçuk için açıklamalar yaptı!..

Müslüm baba, kendi sesine birebir benzeyen Popstar Selçuk'u dinleyince hayran kaldığını ve her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Irgatlıktan Popstar adaylığına transfer olan Selçuk'u çok beğendiğini açıklayan ünlü arabeskçi, yarışmacıyı hal ve tavırlarıyla da kendisine çok yakın bulduğunu da sözlerine ekledi... (Alıntı - Kaynak: www.habervitrini.com Orijinal kaynak: Uçankuş- 19.04.2004)

RTÜK'ten Uyarı

13 ve 20 Nisan 2004 tarihlerinde yayınladığı “Popstar Türkiye” programı nedeniyle Show TV’nin uyarılmasına karar verilmiştir (Rtük basın bülteninden alınmıştır) (Alıntı - Kaynak: senaristim.blogspot.com - 20.04.2004)

3. Hafta

Popstar'da birinci kim oldu?..

Popstar'da bu haftada birinci değişmedi Selçuk yine birinci oldu. Selçuk bu haftaki birincilğiyle üçüncü kere üst üst birinci olmuş oldu. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 21.04.2004)

Selçuk'un birinci olduğu Popstar'ın üçüncü haftasında elenen isim Erdinç oldu!.. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 21.04.2004)

3. Hafta Performansları

3. Haftanın Sıralaması:
1. Selçuk
2. Burçin
3. Sezen
4. Tamer
5. İbrahim
6. Aylin
7. Doğanay
8. Melekler
9. Aydın
10.Erdinç - (ELENDİ)

Yine karavana

Geçtiğimiz hafta Vildan’ın, bu hafta da Erdinç’in elenmesi Popstar jürisini kızdırdı.

Jüri kimi tutuyorsa, halk onu eliyor.

İbrahim Tatlıses ve Deniz Seki canlı yayında SMS sistemini eleştirerek bu duruma tepkisini gösterdi zaten.

Bu tepki karşısında Osmantan Erkır ve Nehir Erdoğan ne diyeceklerini bilemediler.

Yapımcıyla jüri karşı karşıya gelmiş oldu.

Bir hafta önce Sıcak Oda’da kalan Melekler’le Vildan’ı izlerken ‘bu strese dayanamayıp biri fenalaşsa ne olur’ diye düşünüyordum. Korktuğum oldu, salı gecesi tansiyonu yükselen Burçin fenalaştı.

O hızla yükselen kalp atışları önümüzdeki haftalarda daha tatsız olaylara sebep olmaz umarım.

Zoka’yı yuttuk

Daha ilk haftadan itibaren Popstar’ın starı olan Selçuk, dün sabah da TV8’de Yeni Vizyon’a, Popstar’ın yapımcı-sunucusu Osmantan Erkır’la birlikte konuk oldu.

Programa gelen sorular ve izleyicinin ilgisi gösteriyor ki Selçuk bu yarışmada birinciliği kimseye kaptırmayacak.

Hiçbir yere çıkmayan Selçuk’un TV8’e çıkmasının ise bir nedeni var elbette.

Çünkü Osmantan Erkır, TV8’e Zoka adıyla yeni bir yarışma programı hazırlıyor.

Her perşembe yayınlanacak Zoka, reality show, yarışma ve gizli kamerayı buluşturan bir program.

Hiç beklemediğiniz bir anda tanışacağınız biri, sizinle sohbet eder gibi görünecek ama o arada milyarlarca lira kazanabileceksiniz.

Zoka’nın ilk bölümü bu akşam yayınlanıyor, kaçırmayın derim, eğlenceli bir program (TV8, 21.00) (Alıntı - Kaynak: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr - Cengiz SEMERCİOĞLU Makalesi - 22.04.2004)

Popstar yarışmacılar eğlencede!..

Popstarcılar fasıl keyfinde!.. Tam kadro yemekli, şarkılı, türkülü eğlence düzenleyen yarışmacılar felekten bir gece çalıyor!

Popstar finalistleri efkar dağıtıyor!.. Pazartesi günkü performans gecesi öncesi moral toplayan yarışmacılar tam kadro Kadıköy Köy Pub Restoran'da eğleniyorlar.

Yemeklerini yedikten sonra sazlı sözlü eğlenceye başlayan Popstarcılar adeta mini bir konser veriyorlar. Bu eğlenceli gecenin ayrıntıları Uçankuş'ta tüm görüntüleri Pazar günü Pazar Keyfi'nde olacak. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 24.04.2004)

Selçuk Popstar'a katılmasaydı ne yapıyor olacaktı?..

Popstarcılar bu geceki eğlencesi görülmeye değerdi... Yarışmacılar Köy Pub'da vur patlası çal oynasın eğlendiler. Çok eğlenceli geçen gecenin ilgi odağı yine Selçuk'tu elbette.

İlk üç haftanın birincisi olan Selçuk şarkılarıyla diğer yarışmacı arkadaşlarını da büyüledi. Uçankuş bir ara Selçuk'un yanına yaklaşıp "şu an Popstar'da olmasaydın nerde olurdun?.." diye sordu.

Selçuk şu an memleketi Tarsus'ta karpuz ve domates mevsimi olduğunu söylerken yine tarlada çalışıyor olacağını söyledi. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 24.04.2004)

4. Hafta

4ncü hafta elenen Melekler oldu.

İbrahim Tatlıses Melekler'e tesellisini verdi!..

İbrahim Tatlıses Popstar'ın bu geceki kaybedeni Melekler'e bomba dibi bir teklif yaptı!..

İbrahim Tatlıses bu gecenin kaybedeni Melekler'e albüm yapma teklifinde bulundu. Osmantan Erkır'dan izin isteyen İbo Melekler'i kanatları altına aldı. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 28.04.2004)

İbrahim Tatlıses, Show TV'deki canlı yayın Popstar'da bağırıyor:

"Ben 50 yaşındayım kızım. Sen kimsin ki bana 'İngilizce şarkı vereyim de bir haftada öğren bakalım' diyorsun. Edepsizlik yapıyorsun. Seninle muhatap olmayacağım. Olursam bir dakikada elenirsin."

Bugün.. Tansiyonu çıkıyor, gözleri doluyor ve canlı yayını terk ediyor. Döndüğünde ise yanlış yaptığının farkında. "Artık kimseyi onere etmek yok. Artık kimseyi desteklemek, ismini söylemek yok" diyor.. İsim vermiyor ama Avustralyalı yarışmacı Aylin'dcen bahsediyor. Çünkü yaptığı espriler, konuşmalar sayesinde Aylin eleneceğine ikinci oldu. Çünkü Aylin yerine ondan daha iyi olan Melekler elendi. İbo sinirleniyor ve "yemin billah ediyorum tansiyon bir indi bir çıktı. Melekler gitti rengimiz gitti. sözleşmesi falan yoksa meleklere kaset teklifi yapıyorum. Seyirciyi, dinleyenleri anlamış değilim, Başkasıydı (Aylin) elenmesi gereken. Benim ipime sarılan aşığıya doğru değil yukarı doğru çıkıyor. Rica ediyorum benimle dalaşanları değil gerçek sesleri destekleyin." diye isyan ediyor. (Alıntı - Kaynak: www.gecce.com - Kenan Erçetingöz makalesinden- 28.04.2004)

Popstar'da Selçuk'un gözyaşları!..

Popstar'a geldiği ilk günden bu yana güler yüzüylü tanıdığımız Selçuk Popstar'ın kulisinde hüngür hüngür ağladı!.. Neden mi?..

Selçuk bu haftada birinci oldu ama Melekler'in duygulu vedası onu da duygulandırdı. Selçuk çok sevdiği arkadaşları yarışmaya veda edişinden etkilendi ve kuliste hüngür hüngür ağladı.

Bu yüzden canlı yayına Melekler'i uğurlamaya çıkmayan Selçuk bir süre yalnız kalmayı tercih etti. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 28.04.2004)

Popstar'ın "Büyük Baba"sı Selçuk renk körü çıktı!

İşte hayatı film gibi olan Selçuk'un büyük dramının öyküsü!

Hayatının deştikçe farklı bir yönü ortaya çıkıyor...Şimdi de Selçuk'un renk körü olduğunu öğrendi Uçankuş....

Popstar'da kısa sürede şöhreti yakalayan ve milyonların sevgilisi olan Selçuk'un renk körü olduğu ve renkleri ayırt edemediği öğrenildi...

Selçuk renkleri hiç ayırt edemediğini kırmızı ve yeşili sürekli karıştırdığını söylerken "Bir gün ehliyet almak için sınava girdim...Bana portakal gösterdiler ve bu ne renk diye sordular..Ne yanıt vereceğimi bilemedim...Yeşil diye attım kafadan..." dedi...

Selçuk sahneye çıkarken giydiği kıyafetlerin rengini de bilmediğini söylerken "Benim için hayatta iki renk var bildiğim..Biri siyah biri beyaz" dedi... (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 28.04.2004)

4. Hafta Performansları


4. Hafta Sıralaması:
1. Selçuk
2. Aylin
...
7. Sezen
8. Melekler - (ELENDİ)

İbrahim Tatlıses'le Yıldızı Bir Türlü Barışmayan Popstar Aylin Olanlara Hala İnanamıyor!..

Aylin Bakın İbo'yla Tartışmalarıyla İlgili Neler Söyledi?..

Kıbrıslı Aylin, Urfalı İbrahim Tatlıses tartışmasına inanamadığını söyledi?..

Popstar'da yıldızı bir türlü barışmadı İbo ve Aylin'in... Bırakın finalleri ön elemelerden beri tartıştılar... Önce tatlı sert tışıyorlardı ama bu tartışmaların boyutu geçen hafta gözyaşlarıyla sonuçlandı...

İbo Aylin'in dilinin yaşına göre fazla uzun olduğunu düşünüyor... Aylin İbo'nun tepkisine anlam veremiyor... Yaşadıklarını hala şaka olduğunu düşünen Aylin İbo'yla tartıştıkları için zirveye çıktığı yolundaki söylentilere, "Ben halkın tepkisini gördüm onların oylarıyla ikinci oldum."

Eğer İbrahim Tatlıses'le tartışıp buralara geldiysem artık dalaşmak istemiyorum" şeklinde cevap verdi. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 28.04.2004)

5. Hafta

Popstar Aydın bu yaz İbo'nun Bodrum'daki barında sahne alacak mı? İşte detaylar!

Popstar'dan gözyaşları içinde elenen Aydın'a İbrahim Tatlıses'in söyledikleri genç yarışmacıyı hayata bağladı.

Salı akşamı gözyaşları içinde Popstar hayallerine veda eden Aydın'a İbrahim Tatlıses'in söylediği "Seni bu yaz Bodrum'da benim barımda sahneye çıkartmak isterim" sözleri teselli oldu.

Caz gırtlağıyla müthiş bir perfonmans sergilemesine rağmen son hafta elenen Aydın İbrahim Tatlıses gibi bir devin bu sözlerinin elenme acısını kendisine unutturduğunu söyledi. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 06.05.2004)

5. Hafta Performansları


5. Hafta Sıralaması:
1. Selçuk
...
6. Sezen
7. Aydın - (ELENDİ)

6. Hafta

POPSTAR’DA FIRTINA KOPTU... AYLİN SEÇİLDİ, İBO ELENDİ... TATLISES: "ÇEKER GİDERİM" DEDİ...

Show TV’de ekrana gelen Popstar’da fırtınalar koptu yine...

Haftalardır Tatlıses ile takıştığı için finallerde kalan Kıbrıs’lı Aylin seçilince, jüri üyeleri ayaklandı ve olanlar oldu...

Ekrana geldiği her gece büyük bir heyecanla izlenen, her defasında bir başka olaya sahne olan Popstar’da fırtınalı bir eleme akşamı yayınlandı. Pazartesi gecesi yapılan performans gösterisinde yine İbrahim Tatlıses ile Kıbrıs’lı Aylin arasındaki didişme izlendi. Herkes, oylamanın yapılacağı bu gecenin sonuçlarını büyük bir merakla izlemeye koyuldu.

İLK SÜRPRİZİ SELÇUK YAPTI...

Beş haftadan bu yana birinciliği kimseye kaptırmayan Selçuk, Popstar’da ilk sürprizini yaptı ve ilk kez ikinci oldu. Jürinin düşünceleri ile halkın oyları farklı sonuçlar doğurunca, "fırtına geliyorum" sinyallerini vermeye başladı bile... İkinciliği sükünetle karşılayan Selçuk, yerini aldığında gözler, "İbo’nun gedikli atışmalı finalisti" Aylin’e döndü...

AYLİN 5.NCİ SEÇİLİNCE, KIYAMET KOPTU... İBO, ÇEKİLECEĞİNİ AÇIKLADI...

Finalistlerin aldığı oyların tek tek ekrana gelmesi ilginç görüntülere neden oldu. Bir gece önceki tartışmanın aksine, sonuçlara ilk itiraz eden Deniz Seki oldu. Güzel jüri üyesi, "burada olmaması gerekenler yine sahnede. Bunun ötesinde, önce saygı ve edebi öğrenmesi gerekiyor" diyerek Aylin’e yüklendi...

GARO MAFYAN: "ARKADAŞLARIM ONURUMDUR"

Deniz Seki’den sonra söz alan jüri üyesi Garo Mafyan, ilk kez sert bir çıkış yaparak ve Aylin’in babasının kastederek, yapılan karalamaların karşısında durdu. Garo Mafyan, "Arkadaşlarım benim onurum ve gururumdur. Onlara toz kondurmam ve asla bundan sonra söz söylettirmem" dedi. Sarı Oda’da son iki kişinin İbrahim ve Doğanay’ın kalması ise tansiyonu iyice arttırdı...

İBO: "BEN BURALARA KAZIYARAK GELDİM, KENDİMİ GÖMDÜM"

Bütün jüri üyelerinin, Aylin’in Babasının tavırlarına karşı söz birliği yapmaları, ortalığı iyice alevlendirdi. "Çeker giderim" açıklamasından sonra, sunucu ve yapımcı Osman Tan ile Nehir Erdoğan, Tatlıses’in kalması için büyük çaba harcadılar... Konuşmasına kızgınlıkla devam eden İbrahim Tatlıses, "Şakayı, eveleyip kaka yaptılar. İşi uzattılar. İsmini telafuz etmek istemediğim kişi babasına mektuplar yazıyor. Bir baba ki, TV’de benim suratıma tükürüyor ve bunlar televizyonda yayınlanıyor. Artık burada kalamam, Allah’ın selameti üzerinize olsun" diyerek kızgınlıkla mikrofonu koltuğun üzerine attı. Konuşmasına, "Ben buralara tırnağımla kazıyarak geldim. Kendimi gömdüm" diyen Tatlıses, "Kendime göre bir aile yapım var. Beş çocuk babası ve torun sahibiyim. Bir Baba ki ayıp seyler yapıyor. Bir edep takın. Her alemden dostlarım. İsim vermeyeceğim. Sesine bir şey demiyorum. Jürinin karşısına geçip, jüriye hakaret ediyor. Böyle bir şey yok" diyerek kızgın sözlerle konuşmasını sürdürdü.

TATLISES KONUŞTU, KIBRIS’LI AYLİN SAHNEYİ TERKETTİ....

İbrahim Tatlıses’in bu sözleri üzerine, bu hafta ilk beş finalist arasında kalmayı başaran Kıbrıslı Aylin, sahneyi terketti... İbrahim Bala ile Doğanay’ın elenme odasında kalması ise, İbrahim Tatlıses’in öfkesini daha da arttırmıştı... "Şakayı, kakaya çevirdiler" diyerek sözlerini sürdüren Tatlıses, "Şimdi de sahneyi terketti. Bunun atılması lazım atılması... Artık saygı sınırını aştı. Böyle bir şey yok. Rating uğruna, kendimi kurban ettirmem" diyerek bir süre sakinleşmeye çalıştı...

GAZİANTEPLİ İBO DA ELENİNCE, TATLISES İYİCE YIKILDI...

Jüri üyeliğinden çekilme tehdidinde bulunan İbrahim Tatlıses, sarı odada kalan iki finalistten biri olan, hemşehrisi ve çok sevdiği İbrahim Bala’da elenince iyice yıkıldı. İbrahim’in elenmesini gözyaşları arasında izleyen İbrahim Tatlıses, "Bu dünyada aklıma en son gelmemesi gereken şey, Türkiye Cumhuriyetine ihanet etmektir. Son nefesimde bile... Beni, mağaradan aldınız, saraylarda yatırdınız. Ulaşamayacağım yerlere getirdiniz. Uçaklar aldırttınız. Ama İbrahim’i elediniz. Türk halkından özür diliyorum, bunu unutmayacağım." sözleriyle duygusal bir konuşma yaptı...

HASTA BABASININ ÇOK SEVDİĞİ UZUN HAVAYI OKUDU...

Popstar’daki fantazi müzik okuyan son aday olan İbrahim’in elenmesi de salonla bulunanlar arasında da büyük şaşkınlık yarattı. Ailesi’nin hastalığına derman bulmak için yarışmada birinci olmak istediğini dile getiren İbrahim Bala, "İbrahim Ağabey, senden son bir ricam var. Sen jüri’den ayrılma. Kalan arkadaşlarım için" diyerek göz yaşları içinde yarışmaya veda etti... Son sözlerini ağlayarak ve güçlükle konuşan İbrahim Bala, hasta babasına yürekleri kopartan bir uzun hava okudu. İbrahim Bala, uzun havayı okurken, jüri üyesi ve kendisini çok seven İbrahim Tatlıses de yanına oturarak eşlik etti... Tatlıses ve İbo, daha sonra halay çektiler. (Alıntı - Kaynak: www.magazinci.com - 12.05.2004)

6. Hafta Performansları


6. Hafta Sıralaması:
1. Sezen
2. Selçuk
3. Burçin
4. Tamer
5. Aylin
6. Doğanay
7. İbrahim - (ELENDİ)

7. Hafta

POPSTAR'IN YAKIŞIKLISI TAMER'İN HİÇ KİMSENİN BİLMEDİĞİ BİR YÖNÜ ORTAYA ÇIKTI!.. BAKIN TAMER GEÇMİŞTE NE İŞLE UĞRAŞMIŞ?..

Tamer'in eski işi neydi dersiniz!..

Popstar'ın yakışıklı starı Tamer'in eskiden güreşçi olduğu ortaya çıktı. Evet yanlış duymadınız Tamer eski bir güreşçiymiş...

Hem de öyle arkadaşlarıyla çimenlikte güreşen bir güreşçi değil, lisanslı ve birinciliği olan bir güreşçi... Uçankuş Tamer'in bu özelliğine şaşırdı doğrusu...

Şaibe var mı?

‘Madem üzülecektin, 10 bin oyu Sezen yerine İbo’ya atsaydın’ demiştim ya, aynısını söyledi Seyfi Dursunoğlu, İbrahim Tatlıses’e... Programı İbo Show’a çeviren İbrahim Tatlıses de, ‘Aklımdan bile geçmedi İbo’nun eleneceği. Bilsem 100 bin oy atardım’ diyerek yanıt verdi.

Geçtiğimiz hafta Tatlıses’in oy attığını açıklayarak, yarışmaya şaibe karıştırdığını yazmıştım.

Bu hafta da Tamer’in birinci olması, Tatlıses ve jürinin kavgalı olduğu Aylin’in elenmesi, favori Selçuk’un üçüncülüğe düşmesi insanın aklına ister istemez çeşitli sorular getiriyor.

Malum 3-5 milyar harcanarak atılacak oyların sıralamayı değiştirdiğini yazmıştım. Ve bunu geçtiğimiz hafta Tatlıses, Sezen’i birinci yaparak kanıtlamıştı!. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr makale - 20.05.2004)

7. Hafta Performansları


7. Hafta Sıralaması:
1. Tamer
2. Burçin
3. Selçuk
4. Doğanay
5. Sezen
6. Aylin - (ELENDİ)

8. Hafta

POPSTAR'DA HAFTANIN ELENENİ UĞURLANDI!..

Popstar'dan kim elendi?..

Popstar'da bu haftanın kaybedeni Doğanay oldu. Sıcak odaya Tamer'le birlikte kalan Doğanay elenmesine pek de fazla üzülmedi. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 26.05.2004)

POPSTAR'DAN ELENEN DOĞANAY'IN İŞİ ŞİMDİDEN HAZIR!

Doğanay nasıl bir iş yapacak?..

Doğanay'a Huysuz'dan iş teklifi geldi... Show TV'de bir show yapmak isteyen Huysuz birlikte çalışmak istediği partneri olarak Doğanay'ı belirledi. Yani "Huysuz-Doğanay Show" pek yakında geliyor. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 26.05.2004)

POPSTAR'IN "BÜYÜKBABASI" SELÇUK BU HAFTA SAHNEDE İKİ KERE HEYECANLI!..

Selçuk oldukça heyecanlı!..

Selçuk'un eşi Gülay ve iki çocuğu bu hafta kendisini izlemeye Mydonese'a geldi. Bu yüzden Selçuk oldukça heyecanlı. Büyükbabanın heyecanı yüzünden okunuyor... (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 31.05.2004)

POPSTAR'DA SELÇUK VE DENİZ SEKİ ŞOV YAPTI!.. SELÇUK DENİZ SEKİ'YLE "SENSİZ SAADET NEYMİŞ" ŞARKISINA ÖYLE BİR DÜET YAPTI Kİ!..

Selçuk ve Deniz Seki adeta sahnede coştu!..

Deniz Seki'yle düet yapan Selçuk yine sesini konuşturdu. "Sensiz Saadet Neymiş" şarkısını beraber söyleyen ikili sahnede dans da ettiler. Selçuk ve Deniz Seki adeta "sevgili" gibiydiler. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 31.05.2004)

8. Hafta Performansları

8. Hafta Sıralaması:
1. Selçuk
2. Burçin
3. Sezen
4. Tamer
5. Doğanay - (ELENDİ)

9. Hafta

POPSTAR’DA SÜRPRİZ FİNAL, SEZEN ELENDİ İBO YARIŞMAYI TERKETTİ!

Popstar Türkiye’de finale doğru yaklaşılırken, heyecan fırtınası ve tartışmalar dinmiyor. Dokuzuncu haftanin 1.ncisi seçilen Tamer, jüri üyelerinden tepki gördü. Sezen’de elenince Tatlıses hışımla yarışmayı terketti. Popstar Türkiye’nin ekran önü ve perde arkasında olup bitenler hayret verici...

Her defasında ısrarla belirttik...
Jüri üyesiyle, sunucusuyla, ekran başındakiler ve salondakilerle tam bir "tiyatro"ya dönen Popstar Türkiye yarışmasında heyecan sona yaklaşıldıkça giderek artıyor...
Pazartesi gecesi Mydonesse Showland’da yapılan performans gecesinde ve ikili düetlerde gecenin en "kötüsü" olan Tamer, 9.ncu hafta finalinin birincisi seçilince jüri ayaklandı...
Tamer sahnedeyken ilk itiraz İbrahim Tatlıses’ten geldi. Tatlıses, sonuçlar üzerinde yorum yaparken, araya sunucu Nehir Erdoğan girince, tartışmanın dozu giderek arttı.

YARIŞMADA BİR AYAR MI SÖZ KONUSU?
TATLISES AÇIK KONUŞMADI AMA SADECE İMADA BULUNDU?


Tatlıses, "burada olmaları gereken oda’da ben bunu anlayamadım. Dün Uçankuş internet sitesinde Selçuk’un birinci, Sezen’in ikinci, Burçin ve Tamer’in ise arka sıralarda çekiştiği yazıyordu. Sonuç ortada" açıklamasında bulundu.

NEHİR ERDOĞAN’A: "AL TAMER’İ TEPE TEPE KULLAN!"

Nehir Erdoğan, Tatlıses’in bu açıklaması üzerine, "İbrahim Bey, onlar bir anket yapmış. Oylar ve sonuçlar yarışmaya gönderilen SMS ile belirleniyor" diyerek cevap verdi.

Tatlıses bunun üzerine, "Al Tamer’i de güle güle kullan!" diyerek sonuca itirazını sürdürdü. Ne olduğu anlamayan ve Tatlıses’in yönelttiği suçlamalar karşısında şaşkına dönen Nehir Erdoğan, toparlanamadı ve sadece, "Bu sözleri, İmparator İbrahim Tatlıses’ten duymak istemezdim" diyerek, sonucu Osman Tan’a pası attı...

Selçuk’un 2.nci seçilmesinin ardından, gözler Burçin ve Sezen’e döndü. Her beş dakika sonra verilen yaklaşık 15 dakikalık reklam arası, seyirciyi çileden çıkarırken, sona kalan iki yarışmacı rahat görünmeye özen gösterdiler... Popstar’ın kendilerini ifade etmek için iyi bir şans olduğunu belirten Burçin ve Sezen, "Elensek de üzülmeyiz" diyerek hayranlarına ve salondaki yakınlarına teselli vermeye çalıştılar...

SEZEN ELENDİ, İBO SALONU TERKETTİ

Yapımcı-sunucu Osman Tan ile jüri üyesi Deniz Seki arasında bu kez "Bu ne yarışması?" tartışması başladı. Şarkıcıların elendiğini belirten Deniz Seki, "Ben sekiz aydır bu yarışmayı anlamış değilim. Bu ne yarışması?" şeklinde konuştu.

Osman Tan ise, "Herkesin beğenisi farklı, renkler ve zevkler tartışılmaz" yanıtını verince jüri üyesi Deniz Deki, "Bu bir moda yarışması olsa, dediklerin olabilir. Ama, şarkıcı seçiyorsak, zevkler ve renkler olarak adlandırılmaz" diyerek itirazını sürdürdü.

Oldukça stresli geçen bekleme sonunca, oyların %22.16’sını alan Burçin, 9.ncu haftayı 3.ncü gelerek tamamlarken, sesi ve yorumuyla beğeni toplayan Sezen elendi. Sezen’in elendiğinin açıklanması üzerine, başından beri Sezen’e destek olan İbrahim Tatlıses, sinirli ve büyük bir hışımla salonu terketti. Tatlıses’in sinirle salonu terketmesini, yarışmayı çeken kameralar "kıl payı" ve sadece bir kaç saniye görüntüleyebildi. (Alıntı - Kaynak: www.magazinci.com - 02.06.2004)

9. Hafta Performansları


9. Hafta Sıralaması:
1. Tamer
2. Selçuk
3. Burçin - %22.16
4. Sezen - (ELENDİ)

10. Hafta

POPSTAR'DA FİNALE BİR HAFTA KALA BİRİNCİ HANGİ YARIŞMACI OLDU?..

Popstar'da haftanın birincisi Selçuk oldu (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 08.06.2004)

POPSTAR'DA FİNALE KALAN İKİ YARIŞMACI BELLİ OLDU!.. PEKİ SON HAFTA YARIŞMAYA VEDA EDEREK FİNALE KALMA ŞANSINI YİTİREN YARIŞMACI HANGİSİ OLDU?..

Popstar'da haftanın kaybedeni kim?..

Popstar'da bu haftanın kaybedeni Tamer oldu. Geçen hafta birinci olan Tamer bu hafta elenerek hayranlarını üzdü... (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 09.06.2004)

10. Hafta Performansları


10. Hafta Sıralaması:
1. Selçuk
2. Burçin
3. Tamer - (ELENDİ)

Final Haftası

POPSTAR'DA FİNAL HEYECANI DORUKTA!.. TAMER'İN ELENMESİYLE İKİ YARIŞMACI FİNALE KALDI!.. PEKİ SİZİN FİNALDEKİ FAVORİNİZ BURÇİN VE SELÇUK'TAN HANGİSİ?.. UÇANKUŞ'UN ANKETİ BAŞLADI!..

Uçankuş'un popstar anketi başladı!..

Milyonları ekran başına kitleyen Popstar yarışmasında final heyecanı yaşanıyor. Salı günkü son eleme gecesinde bir önceki haftayı birinci bitiren Tamer yarışmaya veda etmişti.

Tamer'in elenmesinin ardından Burçin ve Selçuk finale kaldı... Peki sizin finaldeki favoriniz hangisi? Uçankuş'un Popstar anketi başladı. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 10.06.2004)

POPSTAR TÜRKİYE- 2’NİN YENİ STARI SELÇUK DEMİRELLİ

"Benden Popstar olmaz, çünkü evliyim" diyen Selçuk, %70 oy alarak, Türkiye’nin yeni Popstar’ı oldu.

Haftalardır sonucu beklenen Popstar Türkiye’de müthiş final. İlk beş hafta sürekli birinci seçilen Selçuk, ipi mutlulukla göğüsleyen finalist oldu...

Show TV’de ikinci versiyonu ekrana gelen Popstar Türkiye’nin yeni Star’ı, Selçuk oldu…

Oniki hafta boyunca devam eden ve zaman zaman soluksuz izlenen Popstar Türkiye’nin ikinci yarışmasının finalinde kıyasıya bir heyecan yaşandı. Selçuk, “Benden Popstar olmaz. Çünkü evliyim” dedi.

Ancak, SMS oylarının %70’şini alan Selçuk, Burçin’i geride bırakarak finali göğüsledi.

Selçuk’un seçilmesinin ardından İbrahim Tatlıses yine gözyaşları döktü. Selçuk, sonuçların açıklanmasından sonra bütün Türkiye’ye teşekkür ettiğini açıkladı ve kendisini yarışmaya katılan yakın arkadaşına olan sonsuz teşekkürlerini belirtti. (Alıntı - Kaynak: www.ucankus.com - 15.06.2004)

Türkiye'nin popstarı SELÇUK

11 haftadır süren Popstar Türkiye heyecanı dün gece sona erdi. Elenen yarışmacıların yanı sıra jüri üyelerinin de şarkı söylediği gecede hayallerine ulaşan isim Selçuk oldu.

Türkiye'nin aylardır merakla beklediği soru, dün gece cevabını buldu. 5 ay önce, 4 jüri üyesinin startını Samsun'dan verdiği Popstar yarışmasında aranılan yıldız bulundu. 13 fina- listin birer birer elenmesinin ardından sona kalan Burçin'le Selçuk arasındaki heyecanlı çekişmede gülen taraf oyların yüzde 77'sini alan Selçuk oldu. Selçuk'un 'İtirazım Var' ve 'Rüyalarda Buluşuruz', Burçin ise 'Kumsalda' ve 'Sevdim Seni Bir Kere' şarkılarını seslendirdiği gecede halk tercihini erkek bir yarışmacıdan yana kullandı.

Sonuçların açıklanmasının ardından Selçuk, 'Benim iki tane oğlum var. Kendimi yaşlı hissediyordum. Popstar yarışmalarının Türkiye ayağında bir kadın yarışmacının birincisi olmasını istiyordum. Üstelik birinci olacağıma da hiç inanmıyordum. Beni buraya getirenlere teşekkür ederim. Herkesin sevgisine layık olmaya çalışacağım' diye konuştu.

Yeni Popstar kendini bu yarışmaya katılması için teşvik eden arkadaşı Serkan'a da teşekkür ederek, 'Beni tarladan çıkıp, buraya gelmeye ikna eden Serkan'ı ve bana oy veren herkesi asla unutmayacağım' dedi. Sulçuk'un bu sözleri karşısında İbrahim Tatlıses gözyaşlarını tutamadı.

ABİMDEN İYİSİ Mİ OLACAK

Yarışmanın ikincisi Burçin ise 'Popstar abimden daha iyisi mi olacak?' diyerek başladığı konuşmasını, 'İlk zamanlar elensem üzülürdüm ama artık değil. Yapmak istediklerimi yaptım. Kendimi tanıtmak adına çok güzel bir fırsat buldum. Bugün olmadı ama bundan sonra iyi şeyler olacak, üzülmedim asla da üzülmem' diyerek tamamladı. Sonuçların açıklanmasının ardından Selçuk, konfetilerle görsel bir şölene dönüşen Mydonose Showland'ın sahnesinde sevincini diğer 11 yarışmacı arkadaşıyla birlikte kutladı.

Özlem UÇAR -İsmail DEĞİRMENCİ
Albümlerini sahnede tanıttılar

Türkiye'nin en heyecanlı yarışması Popstar'da boy gösteren 12 finalistin merakla beklenen albümü de dün piyasaya çıktı. Sezen ve Selçuk'un ikişer, diğer yarışmacıların birer eser yorumladığı albümün tanıtımı da dün gece gerçekleştirildi. Çalışmada yer alan 12 Popstar adayı sonuçların açıklanmasından önce albümdeki eserlerini sahnede seslendirdi. (Alıntı - Kaynak: arsiv.aksam.com.tr - 15.06.2004)

Final Haftası Performansları
Selçuk - İtirazım Var
Selçuk - Rüyalarda Buluşuruz
Burçin - Kumsalda
Burçin - Sevdim Seni Bir Kere

Final Haftası Sıralaması (Oy Oranlarıyla):
1. Selçuk (POPSTAR) - % 77
2. Burçin - (ELENDİ) - % 23

Çıkarılan Albüm/ler:

Popstar Türkiye 2 (Karışık/Derleme Albüm, Özden Müzik, 21.06.2004)

1- Sezen - Delimavi - 04:42
2- Selçuk - Tanrı İstemezse - 05:24
3- Melekler - Dokun Bana - 03:22
4- Burçin - Kara Çiçeğim - 04:25
5- Tamer - Pamuk Kalbim - 03:57
6- Aylin - Aşk - 03:56
7- Vildan - Annem - 04:44
8- Doğanay - Devlerin Aşkı - 03:50
9- Aydın - Bırakma - 04:10
10-İbrahim - Böyle Ayrılık Olmaz - 05:28
11-Çağatay - Gemiler - 03:43
12-Erdinç - Yıllar Sonra - 03:38
13-Sezen - Kara Tren - 04:50
14-Selçuk - Rüyalarda Buluşuruz - 04:57

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com
www.ideefixe.com
www.mephisto.com.tr

(NOT: Bu sayfa içeriği, ucankus.com ile gazete ve internet siteleri arşiv haberlerinden alıntılanarak tarih sırasında derlenmiştir)

2003     YUKARI | TOP | OBEN     2006
 
 

 


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag