Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 175 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 175
Üye: 0
Toplam: 175

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,170,653
  • Bugün: 8,297
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 07:20 am CET
 


Kuşadadı Altın Güvercin Müzik Yarışmaları Sayfası 2012 Yılı İzlenme Sayısı : 99870

    2011    2012    2013


   

   En çok izlenen yıllar Top 10 listesini görmek için buraya tıklayın!      Geri Dön !

20. KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN MÜZİK YARIŞMASI - 2012

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali Başladı

Türk pop müziğine sayısız beste ve şarkıcı kazandıran “Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması”, geleneksel kortej yürüyüşü, Atatürk Meydanında düzenlenen açılış töreni ve Kervansaray Otel’de gerçekleştirilen açılış kokteyli ile 20’nci kez Kuşadalılarla buluştu. Renkli yürüyüş kortejinin Atatürk Meydanı’nda düzenlenen açılış töreninin sonunda geleneksel olarak güvercin uçuruldu.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 23 Haziran akşamına kadar sürecek Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali’nin yoğun bir hazırlık döneminin ardından muhteşem konserler ve etkinliklerle kutlanacağını belirterek, herkesi festivali ve müzik yarışmasını izlemek için Kuşadası’nda davet etti.

Kipa’nın ana sponsorluğunu yaptığı, Adaland Aquapark ve Noa Otel grubunun destek verdiği Altın Güvercin’in büyük finali 23 Haziran Saat: 21.00’de Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek. 10 finalistin yarışacağı, İzel ve Moğollar’ın sahne olacağı büyük final, TRT Müzik kanalından naklen yayınlanacak. Bu arada Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması kapsamında, her gece ünlü sanatçıları konuk edecek Kuşadası’nda adeta yıldız yağmuru yaşanacak. İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanında her akşam saat 21.00’de başlayacak konserlerde; Gökçe, Ferhat Göçer, Can Bonomo, Gülşen, Zakkum ve Hadise verecekleri ücretsiz konserlerle Kuşadası halkıyla buluşacak.

Güvercinler Kuşadası semalarında

Etkinlikler Kuşadası Belediyesi önündeki Altın Güvercin heykeline, üzerinde geçen yılın birincisi Hale Özbaş’ın adı bulunan yıldızın çakılması ile başladı. Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, Organizatör Ali Rıza Türker ve Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nail Ceylan tarafından yıldız çakılmasından sonra Kuşadası Belediyesi önünden saat 16.00’da başlayan kortej, otellerin animasyon ekiplerinin de katkısıyla renkli görüntülere sahne oldu. Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ve organizatör Ali Rıza Türker’in yanı sıra yarışma finalistleri ve Kuşadalıların katıldığı kortej İnönü Bulvarı ve Sahil Bulvarı boyunca devam etti. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüş, Kuşadalılardan bol bol alkış aldı.

Kortej Atatürk Meydanında son bulurken, burada düzenlenen açılış töreni Organizasyon Komitesi Üyeleri Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ile Ali Rıza Türker ve finalist sanatçılar tarafından Atatürk anıtına çelenk konmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, bu yıl 20’nci kez gerçekleştirilecek Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması'nın müzik dünyasında yeni bir heyecan yaratacağını belirterek, “Altın Güvercin Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması. Bugüne kadar sanat camiamıza çok önemli ve değerli sanatçılarımızı kazandırdı. Bu önemli etkinliği büyük bir gururla yaşatıyoruz. 20. yılın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yarışmayla birlikte 4 gün boyunca festivalimiz olacak. 20. yıl nedeniyle çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. 10 finalistin yarışacağı büyük finalin yanı sıra, 8 ayrı ünlü sanatçımız ücretsiz halk konserleri verecek. Bunun yanında bir çok renkli etkinliklerimiz olacak. Bir çok ünlü isim festival boyunca Kuşadası’nda misafirimiz olacak. Sanatçılarımız, çok önemli iş adamlarımız ilçemizle buluşacak. Kuşadası turizmde iddialı olduğu gibi, bu müzik alanında da iddialı olduğunu herkese gösteriyoruz. 20. yıl kutlamaları görkemli bir şekilde geçeçek. Ben bu vesileyle herkesi Kuşadası’na davet ediyorum” dedi.

Bilindiği gibi Fatih Erkoç, Aşkın Nur Yengi, Suavi, İzel-Çelik-Ercan, Suat Suna, Metin-Eda Özülkü, Harun Kolçak, Cem Karaca, Burak Uçkun, Asya, Burhan ve Serhan Şeşen, Ajlan Büyükburç gibi sanatçılar isimlerini Altın Güvercin tarihine altın harflerle kazımıştı.

Açılış kokteyli Kervansaray Otel’de yapıldı

Festivalin açılış töreninin ardından ise tarihi Kervansaray Otel’de açılış kokteyli düzenlendi. Kokteyle; Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, Aydın ve Kuşadası protokolünün yanı sıra sanatçılar ile Kuşadalılar katıldı. Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, Altın Güvercin’in ilçeye hayırlı olmasını diledi.

20. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda Kuşadası’nda Meydanlar Coşacak

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali’ne sayılı günler kala, adeta yıldızlar geçidini andıran meydan konserleri müzik severleri şimdiden heyecanlandırmaya başladı. İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde; 20 Haziran Çarşamba günü Ferhat Göçer ve Gökçe, 21 Haziran Perşembe günü Can Bonomo ve Gülşen, 22 Haziran Cuma günü ise Zakkum ve Hadise sahne alacak.

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali’ne sayılı günler kala, adeta yıldızlar geçidini andıran meydan konserleri müzik severleri şimdiden heyecanlandırmaya başladı. İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde; 20 Haziran Çarşamba günü Ferhat Göçer ve Gökçe, 21 Haziran Perşembe günü Can Bonomo ve Gülşen, 22 Haziran Cuma günü ise Zakkum ve Hadise sahne alacak.

20. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması tüm coşkusuyla sürüyor. Festivalin ikinci gününde sahne alan Can Bonomo ve Gülşen, meydanı dolduran 10 bini aşkın kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kipa’nın ana sponsorluğunda, Adaland Aquapark ve Noa Otel gurubunun destek verdiği 20. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın ikinci gününde İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’ndaki ücretsiz halk konserlerinde ilk olarak Can Bonomo sahneye çıktı. Hayranlarının büyük ilgi gösterdiği genç sanatçı yaklaşık iki saat sahnede kaldı ve binlerce kişiyi coşturdu. Daha sonra sahne alan Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Gülşen ise meydanı dolduran 10 bini aşkın kişiye unutulmaz bir konser verdi. 1,5 sahnede kalan ünlü sanatçı, bir çok şarkısını hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

Büyük final 23 Haziran’da

Kipa’nın ana sponsorluğunu yaptığı, Adaland Aquapark ve Noa Otel grubunun destek verdiği Altın Güvercin’in büyük finali 23 Haziran Saat: 21.00’de Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek. 10 finalistin yarışacağı, İzel ve Moğollar’ın sahne olacağı büyük final, TRT MÜZİK kanalından naklen yayınlanacak.

Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın büyük finali için başkanlığını Ali Rıza Türker’in üstlendiği otorite jüri Aşkın Tuna (Söz Yazarı), Cahit Berkay (Besteci-Yorumcu), Feyyaz Kuruş (Aranjör), İzel Çeliköz ( Besteci- Yorumcu), Kutlu Özmakinacı (Yüksek Sadakat Grubu-icracı), Metin Özülkü (Besteci-Yorumcu) ve Sadun Ersönmez Aranjör)’den oluşan Seçici Kurul ile birlikte iki günlük değerlendirme sürdüren ön jüri, 215 katılımcı beste arasından 10 finalist parçayı 2 de yedek parça ekleyerek belirlemişti.

23 Haziran 2012 gecesi Kuşadası Belediyesi Özer Türk Stadyumu’nda yapılacak ve TRT tarafından naklen yayınlanacak olan 20 .Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın büyük finalinde yer alacak finalist şarkıları ve sahipleri şöyle:

Finalistler Belli Oldu. (04.06.2012)

Finalistler Belli Oldu Haberi

ŞARKI ADI BESTECİ SÖZ YAZARI SOLİST
HERGÜN AĞLATACAKSIN AYHAN ÇAKAR AYHAN ÇAKAR AYHAN ÇAKAR
İZMİR’DE SEVGİLİM ERHAN DOĞAN ERHAN DOĞAN CİHANGİR MORALI
İSTEMEDİM HAKAN SÜERSAN HAKAN SÜERSAN PINAR ÇUBUKÇU
KAHVELİ MEHMET ERDİNÇ ERİŞMİŞ MEHMET ERDİNÇ ERİŞMİŞ MEHMET ERDİNÇ ERİŞMİŞ
SONUNA KADAR MUHAMMET ORHAN MUHAMMET ORHAN MUHAMMET ORHAN EROL-GÜLÇİN EROL TUNCER
GÜNAH MUSTAFA AK MUSTAFA AK MUSTAFA AK
SİYAH GELİNLİK NERMİN KURBAN İKBAL BAYRAM NİLGÜN YAVAŞOĞLU
DELİCE ONUR YILDIZDOĞAN ONUR YILDIZDOĞAN ONUR YILDIZDOĞAN
ÜSTÜ KALSIN SELAHATTİN ERHAN KAAN ÇOBAN SERDA ÖZŞAHİN
İLK AŞK TULON KURTER TULON KURTER TANER KOTEL
YEDEK:
BİLE BİLE ÖZBEN ODABAŞI ÖZBEN ODABAŞI ÖZBEN ODABAŞI


Ödüller:
1. Besteye : 20.000 TL ve Altın Güvercin Ödülü
2. Besteye : 10.000 TL ve Gümüş Güvercin Ödülü
3. Besteye : 5.000 TL ve Bronz Güvercin Ödülü

Yarışma:

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması Muhteşem Bir Final İle Sona Erdi.

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması, Özer Türk Stadyumunda gerçekleştirilen muhteşem final gecesiyle sona erdi. Büyük finalde birinciliği Nermin Kurban’ın “Siyah Gelinlik” isimli bestesi elde etti. Nermin Kurban, Nilgün Yavaşoğlu'nun yorumladığı, sözlerini İkbal Bayram’ın yazdığı “Siyah Gelinlik” isimli bestesiyle birinci oldu ve Altın Güvercin ödülü ile 20 bin liralık büyük ödülü kazandı.

Kuşadası Belediyesi tarafından Kipa’nın ana sponsorluğunda, Adaland Aquapark ile Noa Hotel grubunun katkılarıyla düzenlenen Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın bu yıl 20. yılı kutlandı. 3 gün süren meydan konserlerinin ardından gerçekleştirilen büyük finali, Özer Türk Stadyumunu dolduran binlerce Kuşadalının yanı sıra Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ören, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, CHP Aydın il Başkanı Barkan Kalınomuz, CHP Aydın Milletvekili Ömer Lütfi Baydar ile kalabalık bir davetli topluluğu ve binlerce Kuşadalı müziksever izledi.

Türk pop müziğine sayısız beste ve yorumcu kazandıran “Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Şarkı Yarışması”nın büyük finalinde hem sunuculuk yapacak hem de son albümünden şarkılar seslendirecek olan ünlü sanatçı İzel, yarışma öncesi bağırsak enfeksiyonu geçirdiği için hastaneye kaldırıldı. İzel’in yerine yarışma jürisinde bulunan Ahmet Selçuk İlkan sunuculuğu üstlendi. Öte yandan sahneye ilk olarak Halit Kıvanç çıktı ve isim babalığını yaptığı Altın Güvercin Müzik Yarışmasının başlangıcını anlatı ve mikrofonu Ahmet Selçuk İlkan’a bıraktı. Gecede ilk olarak Yarışma’nın sponsoru Kipa tarafından müzik yarışmasının 20 yıldır organizatörlüğünü yapan Ali Rıza Türker’e ömür boyu başarı ödülü verildi. Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Altın Güvercin’in Türk Pop Müziği’ne sayısız beste ve yorumcu kazandırdığına dikkati çekerek, 20. yılı büyük bir gururla kutladıklarını ve Kuşadası olarak böyle bir organizasyona sahip oldukları için onur duyduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından daha sonra sahneye sırasıyla 10 finalist çıkarak şarkılarını yorumladı. Nermin Kurban’ın birinci olduğu yarışmada ikinciliği; “Hergün Ağlatacaksın” isimli bestesiyle Ayhan Çakar kazandı. Sözlerini de yazıp yorumladığı bestesiyle ikinciliğe uzanan Ayhan Çakar ise Gümüş Güvercin ödülü ve 10 bin lira para ödülü kazandı. Yarışmada üçüncülüğü ise söz ve bestesi kendine ait “Kahveli” isimli bestesiyle Erdinç Erişmiş aldı. Kendi yorumladığı bestesiyle ikinciliğe uzanan Erdinç Erişmiş ise Bronz Güvercin ödülü ve 5 bin lira para ödülü kazandı.

TRT Müzik kanalından naklen yayınlanan yarışmada, 215 beste arasından ön jüri tarafından seçilerek finale kalan 10 şarkı, Sadun Erdönmez’in yönettiği orkestra eşliğinde yorumlandı. Daha sonra İlhan Şeşen, Ali Rıza Türker, Garo Mafyan, Özgür Semiz, Kutlu Özmakinacı, Mine Aksoy, Selçuk Alagöz, Suavi ve 5 kişilik halk jürisinden oluşan büyük jüri değerlendirme için toplandı.

20. ALTIN GÜVERCİN MÜZİK YARIŞMASI FİNALİNİ RÖPORTAJLAR

20. ALTIN GÜVERCİN MÜZİK YARIŞMASI FİNALİNİ RÖPORTAJLAR (Hadise Konseri Kısa)

Bu sırada ise Barış Manço adına verilen onur ödülü Moğollar grubuna, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço tarafından verildi. Ödül öncesi DJ Doğukan Manço babasının bestelerinden oluşan bir remix çaldı. Daha sonra ise geçtiğimiz yıllarda Atilla Özdemiroğlu, Sezen Aksu, Kayahan, M.F.Ö., Modern Folk Üçlüsü ve Zülfü Livaneli’nin aldığı Barış Manço Onur Ödülü, Manço kardeşler tarafından Moğollar grubuna verildi. Sahnede Barış Manço ile 70’li yıllarda birlikte seslendirdikleri şarkıları çalan Moğollar, stadı dolduran binlerce kişiden büyük alkış aldı.

Moğollar konserinin ardından ise toplantısını tamamlayan jüri, sonuçları Ahmet Selçuk İlkan’a iletti. Sonuçların açıklanmasından sonra gerçekleşen muhteşem havai fişek gösterisiyle 20. Altın Güvercin Müzik Yarışması sona erdi.

Barış Manço Onur Ödülü:

Bu sırada ise Barış Manço adına verilen onur ödülü Moğollar grubuna, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço tarafından verildi. Ödül öncesi DJ Doğukan Manço babasının bestelerinden oluşan bir remix çaldı. Daha sonra ise geçtiğimiz yıllarda Atilla Özdemiroğlu, Sezen Aksu, Kayahan, M.F.Ö., Modern Folk Üçlüsü ve Zülfü Livaneli’nin aldığı Barış Manço Onur Ödülü, Manço kardeşler tarafından Moğollar grubuna verildi. Sahnede Barış Manço ile 70’li yıllarda birlikte seslendirdikleri şarkıları çalan Moğollar, stadı dolduran binlerce kişiden büyük alkış aldı.

20. Altın Güvercin Müzik Yarışması'nda Moğollar Konseri (22:42)

İlk 3 Dereceye Girenler:
  1. Siyah Gelinlik - Besteci: Nermin Kurban / Söz Yazarı: İkbal Bayram / Yorumcu: Nilgün Yavaşoğlu (NOT: Altın Güvercin web sitesinde yorumcu Nermin Kurban diye bildirilmektedir.)
  2. Hergün Ağlatacaksın - Besteci / Söz Yazarı ve Yorumcu: Ayhan Çakar
  3. Kahveli - Besteci / Söz Yazarı ve Yorumcu: Erdinç Erişmiş


Altın Güvercin Resmi Organizasyon Web Site Adresi:
www.turkerorganizasyon.com/altin-guvercin

2011 YUKARI | TOP | OBEN 2013
 

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag