Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 14.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 246 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 246
Üye: 0
Toplam: 246

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
 • Toplam: 146,960,043
 • Bugün: 18,594
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
 • Jul 14, 2024
 • 04:43 pm CEST
 


   Türkstar Müzik Yarışmaları Sayfası 2004 Yılı İzlenme Sayısı : 75551        Geri Dön !

Türkstar Türkiye Yarışması - 2004
TÜRKSTAR TÜRKİYE YARIŞMASI - 2004

Kanal D'de "Popstar Türkiye" Yarışmasının 2ncisinin yapılacağı 2004 Ocak ayı başında gazetelerde aşağıdaki haberle duyuruluyordu.

Ancak Şubat ayı başında Popstar'ın Türkiye temsilcisi Osmantan Erkır ile "Popstar Türkiye"in Kanal D'deki yapımcı şirketi Medyapım'ın ortağı Fatih Aksoy arasında başlayan gerginlik yüzünden yollarını ayırması ile Osmantan Erkır'ın Popstar'ın ikincisi için Show TV ile anlaşmasıyla yarışma, Kanal D'den Show TV'ye geçecektir. Böylece Kanal D'de yayınlanan programın ismi "Türk Star" olarak değiştirilecektir. Formatın sahibi Fremantle. Yarışmanın orijinal ismi Pop İdol. İsim ülkelere göre değişiyor.

Fakat Kanal D, Şubat ayı başındaki bu anlaşmazlıktan önce yani Ocak ayı başlarında Almanya'daki Türkleri de dahil ederek hem Almanya'da hem de Türkiye'de elemelerin yapılacağını aşağıdaki gibi Popstar adı altında duyurmaya başlamıştı.

'Popstar 2' dalgası geliyor

Popstar'da finale yaklaşılırken, yapımcı şirket ikinci Popstar için kolları sıvadı. İkinci bölümün ilk elemesi Trabzon'da başlayacak ve sekiz ilde devam edecek...

Türkiye'nin gündem oluşturan yarışması Popstar'da finale yaklaşılırken, ikinci Popstar için de hazırlıklar başladı. Şubat ayında başlayacak ikinci Popstar'ın elemeleri Trabzon'un ardından sekiz ilde sürecek. İkinci Popstar'da Almanya'daki gurbetçi gençler de yeteneklerini sergileyecek. MED Yapım'ın ortağı Fatih Aksoy Münih, Berlin ve Stutgart kentlerinden birinde gurbetçi gençler için de eleme yapılacağını açıkladı. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 05.01.2004)

Popstar gurbete de gidecek. Yarışmanın yeni başlayacak bölümünde, yurtdışında yaşayan Türk gençlerine de kendilerini gösterme fırsatı verilecek. (Alıntı - Kaynak: gazetearsivi.milliyet.com.tr - 05.01.2004)

Popstar'da Kriz...

Yarışmanın Format Hakkını Elinde Bulunduran Osman Tan Erkır Show TV İle Anlaştı

Dün (pazartesi) Televole'de canlı yayına katılan Osmantan Erkır şunları söyledi:

'Yarışmanın format dahil tüm hakları bizim şirketimiz olan STR'nin elinde. Yani bu yarışmanın devam edebilmesi için bizden izin alınması gerekiyor. Dolayısıyla yaptığımız anlaşma gereği Popstar yoluna Show TV çatısı altında devam edecek.'

'Pop-star'ı başka bir kanal da yapabilir mi?' sorusuna ise şu yanıtı verdi: 'Biz bunun birincisini yaptık. Kanal D'nin Genel Müdürü Murat Saygı ve yakinen tanımasam da Arzuhan Yalçındağ'ın taklitçiliğe ve kopyacılığa çok karşı olduğunu biliyorum.'
***
Aynı zamanda yarışmanın sunucularından biriyken geçen hafta Med Yapım'la yollarını ayıran Osman Tan Erkır, bu ayrılıkla ilgili olarak Milliyet'e şu açıklamaları yaptı. Konuyu avukatlarıyla değerlendirdiğini ve karar aşamasında olduğunu belirten Erkır, şunları söyledi:

"Ben formatın Türkiye'deki sahibiyim. Medyapım ile bir seri için anlaşmamız vardı. Yani anlaşmamız birinci Popstar'ı kapsıyordu, o da bitti. Şimdi ikinci Popstar için artık karar bize ait. Kendim de bir yapımcıyım, başka yapımcılar da var. İstediğim şirketle çalışma özgürlüğüne sahibim. İkinci Popstar için Medyapım ile anlaşma yapmadan onlar çalışmalara başladılar. Şu anda benim iznim olmadan Popstar 2'yi yapamazlar, ismini de değiştiremezler. Fatih Aksoy, bir röportajında 'Bir yapımcı işten çıkarma hakkına sahiptir' demiş, elbette tıpkı Seray Sever'i daha önce işten çıkarıp sonra tekrar alması gibi haklara sahip ama bir format sahibi de istediği yapımcı ile çalışma hakkına sahip. Bir laf vardır; 'Gün olur devran döner' diye. Geldiğimiz noktada o durumdayız."
***
Ayrılık sebebi ise Milliyet'teki aynı haberde şöyle özetlenmiş:

Popstar'ın Türkiye temsilcisi Osmantan Erkır ile "Türkiye Popstar"ın yapım şirketi Medyapım'ın ortağı Fatih Aksoy arasında geçtiğimiz hafta başlayan gerginlik giderek büyüyor. Aksoy, finalden bir gece önce, aynı zamanda yarışmanın sunucularından biri olan Erkır ile prensiplerinin uyuşmadığını gerekçe göstererek görevini bırakmasını istedi. Ardından Erkır, cuma günü yapılan son Popstar performans gecesine çağrılmayınca aradaki gerginlik su yüzüne çıktı. Cumartesi günü yapılan büyük final içinse bu kez çağrılmasına rağmen Erkır, yarışmada görev almamayı tercih etti. Avukatlarını devreye soktuğunu belirten Erkır, "Popstar 2'yi yaptırmama hakkına sahibim" dedi. (Alıntı - Orijinal Kaynak: Milliyet / Kaynak: senaristim.blogspot.com - 05.02.2004)

Almanya'da eleme heyecanı

Gurbetçi gençler Popstar (sonradan Türkstar)'ın Almanya elemelerine büyük ilgi gösterdi.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran Popstar Yarışmasının İkincisine yurtdışından katılmak isteyenler için Almanya'da öneleme yapılacağının açıklanması büyük sevinçle karşılandı. 14 - 15 Şubat'ta Köln'de yapılacak ön elemelere katılmak isteyenlerin Milliyet, Hürriyet ve Fanatik gazetelerinde yayımlanan başvuru formlarını doldurmaya başladı bile. "Popstar neden Avrupalı Türklerden çıkmasın?" diyen ve sesine, kulağına güvenen gençler, Avrupa'nın dört bir yanından Köln'e akın etmeye hazır. (Alıntı - Kaynak: gazetearsivi.milliyet.com.tr - 10.02.2004)

Popstar'da kriz

Medyapım şirketinin ortağı Fatih Aksoy'la anlaşmazlığa düşen Popstar Türkiye temsilcisi Osmantan Erkır, "Popstar 2'yi yaptırmama hakkına sahibim" dedi (Alıntı - Kaynak: gazetearsivi.milliyet.com.tr - 10.02.2004)

Popstar'ın Sahibi Kanal D'yi Uyardı!..

Yarışmanın Türkiye temsilcisi şirketin sahibi Osmantan Erkır'ın "Popstar Türkiye"nin yayın haklarını Show TV'ye verdiğini açıklaması bomba etkisi yarattı. Kanal D yarışmayı "Popstar" olarak yayınlamaya devam edeceklerini duyurdu.

Popstar yarışması için Kanal D ile değil, MED Yapım'la anlaşmalı olduğunu söyleyen Osmantan Erkır, "Anlaşmamız bitti ve ikincisi için anlaşamadık. Araya Show TV girdi ve onlarla anlaştık" dedi. (Alıntı - Kaynak: www.habervitrini.com - 11.02.2004)

'Jüri, taklidin parçası olacak'

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Kanal D'nin Türkstar'la çok önemli bir televizyonculuk başarısı sergilediğini kaydetti. Saygı, Show TV'deki yarışmayla ilgili de "Yarışma taklit olmaktan kurtulamayacak, Bunun en çarpıcı yansımasını da jüri üyelerinde yaşayacağız. Kanal D'nin jüri üyeleriyle kıyaslanmaktan ve eleştirilmekten kurtulamayacaklar. Onlar da taklidin parçası olacak" dedi.

Antalya elemelerinde 1500 aday

Kanal D'nin düzenlediği Türkstar Yarışması'nın Titanic Resort Otel'de yapılan Antalya elemelerine yağmur ve fırtınaya rağmen yaklaşık 1500 kişi katıldı. Jüri üyesi Armağan Çağlayan, otel önünde sabahlayan adaylarla sohbet ederek moral verdi. Adaylar sabah 10.00'dan itibaren 20'şer kişilik gruplar halinde yarışmanın yapılacağı platforma alındı. Ercan Saatçi, Almanya'ya gittiği için jüride Çağlayan, Zerrin Özer ve Ahmet San yer aldı. Jüri, adayları tek tek dinledi. Özer, gençlerin, kendi öz müziğimize karşı bir yabancılaşma içinde olduğunu söyledi. Özer, gençlerin büyük bölümünün özenti amacıyla yarışmaya katıldığını savundu. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 14.02.2004)

Ekranda rating yarışı

Kanal D`de yayınlanacak olan ve Popstar`ın birebir aynı versiyonu olan Türkstar adlı yarışma Cuma ve Cumartesi gecesi ekrana gelmeye başlıyor.

Türkstar, Cuma gecesi Show TV`de başlayacak `Türkiye`nin Yıldızları`, Cumartesi gecesi ise ATV`de ekrana gelecek `Akademi Türkiye` ile rating yarışına girecek. Türkiye`nin Yıldızları`nın dün 20 bine yakın adayın başvurduğu İstanbul elemeleri yapıldı. Topkapı Eresin Otel`de yapılan elemeler için, adaylar sabah saatlerinden itibaren elemenin yapılacağı otelin önünde kuyruk oluşturdular. Öğlen saatlerinde yaklaşık bir kilometrelik kuyruk oluşturan kalabalık jürinin ilgisini çekmeyi amaçlarken, seyyar satıcıların ilgi odağı haline geldi. (Alıntı - Kaynak: birgun.net - 19.02.2004)

Türkstar heyecanı Avrupa’yı da sardı

Kanal D'de yayınlanan ve reyting rekorları kıran Popstar yarışmasının devamı olan Türkstar yarışmasının Avrupa elemeleri, dün Almanya'nın Köln kentinde bulunan Mediapark'taki Komed'de başladı.

Bugün de devam edecek elemelere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden ve Almanya'nın dört bir yanından gelen star adayları hünerlerini gösterebilmek için sabahın erken saatlerinde sıraya girerek yarışma saatini beklemeye başladılar.

Yarışma görevlilerine isimlerini yazdırarak sıra numarası alan bin civarında Türkstar adayı, zaman zaman yağan yağmura ve soğuğa aldırmadan sıralarını bekleyip şarkılar söyleyerek, elemeler öncesi streslerini atmaya çalıştılar. Kanal D Yurtdışı Yayınlar Genel Müdürü Kartal Ergür, yarışmayla ilgili olarak ‘‘Elemelerde başarılı olan 6 finalisti hemen Türkiye'de kampa alacağız. 28 Şubat'ta başlayacak ve Avrupa'da yayınlanacak ilk canlı yayınla Türkstar'ın Türkiye finaline katılacak finalisti belirleyeceğiz’’ dedi.

Diyarbakır ertelendi

Türkstar'ın bugün Diyarbakır'da yapılacak elemeleri, ağır hava koşulları nedeniyle ertelendi. Ahmet San, Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi ve Zerrin Özer'den oluşan Türkstar jürisi de ağır hava koşullarından etkilenerek Diyarbakır'a ulaşamadı. Diyarbakır elemelerinin yeni tarihi ise önümüzdeki günlerde duyurulacak. (Alıntı - Kaynak: webarsiv.hurriyet.com.tr - 19.02.2004)

Türkstar İstanbul'da

3 gün sürecek Türkstar yarışması İstanbul elemelerine ilk gün, yağmura çamura aldırmayan 4 bin kişi başvurdu

Türkstar yarışmasının 3 gün sürecek İstanbul elemeleri, dün Bostancı Green Park Otel'de, katılımcı ve meraklıların büyük izdihamı altında başladı.

Ercan Saatçi, Zerrin Özer, Ahmet San ve Armağan Çağlayan'dan oluşan jüri üyeleri, dün sabah saat 09.00'dan itibaren adayları dinlemeye başladı. Elemelere ilk gün yaklaşık 4 bin kişi başvururken, Türkstar kuyruğundaki adaylar, yağmur yağınca zor anlar yaşadı. Hazırlıklı gelenler şemsiyelerini açıp ıslanmaktan kurtulurken, bir kısmı civardaki dükkânlara sığındı.

'Çok iyi sesler var'

Çağlayan, yemek molasında kuyrukta bekleyen adaylarla sohbet etti.

Yarışmada favori şehrini de açıklayan Çağlayan, Antalya elemelerinden finalist olacak yetenekte adaylar seçtiklerini iddia etti. Ercan Saatçi de, yarışmaya başvuranların yüzde 80'inin müzikle ilgisinin olmadığına dikkat çekti. Ankara elemelerinde jüridekilerle tartışınca odayı terk eden Özer ise, tekrar katıldığı jüride çok yorulduklarını ama çok iyi sesler bulduklarını söyledi. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 28.02.2004)

Türkstar'da ilk 20 finalist belirlendi

Kanal D'de yayımlanan "Türkstar" yarışmasının çeyrek finaline kalan 20 aday belirlendi. Çeyrek final elemeleri sonunda, Rabia Karmış ile Çağlar Ökten, Emre Gülkaya, Yusuf Emrah Uzunca, Mehmet Akif User, Faruk Emre Kürklüoğlu, Meltem Denizeri- Emrah Gökelma ikilisi, Ahmet Gülşen, Seçil Hüner Ünsal, Emrah Keskin, Ufuk Çakır, Işık Açalya Kılıç, Tuba Polat, Gülçin Sazak, Banu Ekşi, Raşit Genç, Tuba Tufantepe, Mustafa Bülent Tekakpınar, Simge Bağdatlı, Aylin Güner kazandı. Çeyrek final elemeri 2 Nisan'da başlayacak. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 21.03.2004)

Kanal D'de yayınlanan program çerçevesinde halkın karşısına çıkacak ve Türkiye' nin yeni pop idolü olmak için tüm maharetlerini sergileyecek olan ilk 20 yarı finalist belirlendi.

Önümüzdeki hafta Kanal D'den canlı olarak yayınlanacak ‘‘performans gecesi’’nde 20 genç arasından halk oylamasıyla 8 finalist belirlenecek. Daha sonra jürinin elenenler arasından belirleyeceği 2 kişinin ve Almanya elemelerini kazanan 2 finalistin katılımıyla bu sayı 12'ye ulaşacak.

12 finalist, bir sonraki hafta ilk canlı performanslarıyla jürinin ve halkın karşısında sınav vermeye başlayacaklar. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 21.03.2004)

Türkstar'da geri sayım başladı

Kanal D ekranları, büyük heyecana hazır. 20 finalist, cumadan itibaren yarışmaya başlıyor

Elemelerine 20 binden fazla adayın başvurduğu Türkstar'da finale kalan 20 aday, haftalarca sürecek zorlu maraton için kampa girdi.

Fulya'daki Mim Otel'de konaklayan finalistler, cuma ve cumartesi günü yapılacak elemelerin heyecanını yaşıyor. Çoğunluğu İzmir ve Ankara'dan katılan yarışmacılar arasında Popstar 1'e katılan 4 kişi şansını yeniden deniyor.

Haldun Dormen, Seray Sever, Gamze Özçelik ve Yunus Günçe'nin sunacağı yarışmada Kanal D seyircileri cuma günü 4, cumartesi günü de 4 olmak üzere 8 finalisti belirleyecek.

Yarışmanın jüri üyeleri de 3 adayı kurtaracak. Almanya elemelerinden de 2 aday katılacak. 2 Nisan'da başlayacak yarışmayı kazananlar bu pazar Kanal D Ana Haber Bülteni'nden sonra kamuoyuna duyurulacak.
....
(Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 25.03.2004)

Türkstar'da seçim çok zor olacak!

Heyecanla beklenen yarışmada Kanal D ekranına gelecek star adayları, "Bu kez çok daha güçlü sesler var. Jüri ve izleyenler zorlanacak" diyor. Kanal D'nin gündem yaratan yarışması Türkstar'ın finalistleri bu hafta sonu belirlenecek. Binlerce kişinin önüne geçen 20 aday, bu kez daha güçlü sesler olduğu için, jüri ve halkın seçim yapmakta çok daha zorlanacağını savunuyor. (Alıntı - Kaynak: www.haberler.com - 26.03.2004)

Türkstar, Kemal Hoca'ya takıldı

Türkstar elemelerinin İstanbul Üniversitesi salonunda yapılması, davetlilere türban yasağı koyan Rektör Prof. Kemal Alemdaroğlu'na takıldı. Alemdaroğlu, ‘‘Burası kamusal alan, türbanlı giremez’’ deyince anlaşma bozuldu.

TÜRKSTAR yarışmasının İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'taki merkez binasında yapılması planlanan çekimleri türban engeline takıldı. Rektörlük, seyircilere gönderilecek davet mektuplarına ‘‘Türbanla girilmesi yasaktır’’ ibaresi konulmasını isteyince, MED Yapım, üniversitedeki çekimlerden vazgeçti.

İlk elemeleri dün akşam yapılan Türkstar'ın 13 hafta sürecek olan final çekimleri için, yapımcı firma MED Yapım, çekimleri ve canlı yayını İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleştirmek için rektörlükle temasa geçti. Üniversite yönetimi, reyting rekorları kıran Türkstar'ın kendi salonunda yapılmasına önce olumlu baktı. Salon bile belirlendi ve anlaşma sağlandı.

Ancak son anda İÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, yapımcı firmaya üniversitenin kamusal alan olduğu, bu yüzden de bazı kuralların uygulanması gerektiği uyarısında bulundu. Rektör, ‘‘Üniversitenin kamusal alan olduğunu herkes biliyor. Üniversitemizde, anayasa, yasa ile cumhurbaşkanlığı teamülleri çerçevesinde hareket ediliyor. Davetli de olsa yarışmaya gelecek kişilerin, kılık-kıyafet yönetmeliğine uymaları gerekmektedir’’ dedi.

Rektör, davetlilerinin salona türbanla giremeyeceğini belirtti ve bunun davetiyelere de yazılmasını istedi. Bunun üzerine MED Yapım, salonu kullanmaktan vazgeçti. Yarışma, Yenibosna' daki Sosyal Bilimler Lisesi Salonu'na alındı. Programın geçtiğimiz aylarda sona eren ilk versiyonunun çekimlerini Yeditepe Üniversitesi'nin kampusunda gerçekleştiren MED Yapım, orada böyle bir taleple karşılaşmamıştı.

Bu arada Prof. Alemdaroğlu, dün gazetelerde yer alan ‘‘İsviçre görüşmelerinde herhangi bir yetkili Kıbrıs'tan bir parça vermeye kalkarsa, siyasi falakaya yatırmak gerekir’’ sözlerini söylemediğini açıkladı.

ELEMELER BAŞLADI

Türkstar'da elemeler başladı. Dün akşam Kanal D'de yayınlanan performans gecesinde ilk 10 yarışmacı, izleyicinin karşısına çıktı. Bu akşam da diğer 10 yarışmacı çıkacak. 20 kişilik gruptan 8 kişi halkın oylarıyla finale kalırken, elenen yarışmacılar arasından jüri de üç kişi seçerek yarışmaya dahil edecek. Almanya elemelerinden de iki kişinin gelmesiyle finalde 13 aday yarışacak. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 27.03.2004)

Türkstar'ın ilk dört finalisti belirlendi

Kanal D ekranlarında yayımlanan Türkstar'da ilk finalistler belirlendi. Yapılan halkoylamasında Faruk Emre Kürklüoğlu ilk finalist oldu...

Kanal D'de yayımlanan Türkstar yarışmasında ilk 4 finalisti belli oldu. Türkiye elemelerinde ilk 20'ye giren yarışmacılar arasından kurayla belirlenen ilk 10'undan dördü dün gece elendi. Yapılan halkoylaması sonrası Faruk Emre Kürklüoğlu yüzde 21.34 ile birinci, Seçil Ünsal yüzde 13.53 ile ikinci, Simge Bağdatlı yüzde 11.69 ile üçüncü ve Emrah Keskin ise yüzde 11.53 ile dördüncü sırayı aldı.

İlk Türkstar'da finalist olamadan elenen ve ikinci elemelere de katılan 17 yaşındaki Rabia Karmış ise yine ilk 13'e giremeden yarı finalde elendi. Karmış elendiği öğrenince büyük bir şok yaşadı. Yarışmanın Türkiye'den katılan diğer 4 finalisti ile Avrupa'dan gelen 2 finalist ise bugün belli olacak.

Finalistler ne dedi?

Faruk Emre Kürklüoğlu: Çok mutluyum. Tüm Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Bende bir fark var. Bunu demek ki insanlara gösterebildim.

Simge Bağdatlı: O kadar çok mutluyum ki kelimelerle anlatamıyorum. İnsanların beni sevmiş olması benim için dünyadaki en büyük mutluluk. Zerrin Özer'e çok şey borçluyum. Bana inanan belki de tek insandı.

Seçil Ünsal: Çok mutluyum. Bundan sonra ne olacağını bilemiyorum. İnşallah hak eden kazanacak.

Emrah Keskin: Elenenlere üzüldüm. Amacım Türkstar olmak. Jüri benim fantezi okuduğumu söylüyor. Bayhan gibi değilim ama oturaklı, ağır biriyim. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 28.03.2004)

Türkstar'da finalistler tamam

Türkstar'da finalistler tamamlandı. Dün geceki halkoylamasında ilk 4 sırayı Ufuk Çakır, Yusuf Uzunca, Ahmet Gülşen ve Açelya Kılıç aldı

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Türkstar'ın 10 finalisti belli oldu. Cumartesi gecesi 10 yarı finalist arasından yapılan halkoylamasıyla Faruk Emre Kürklüoğlu, Seçil Ünsal, Simge Bağdatlı ve Emrah Keskin finalist olmuştu. Dün gece diğer 10 yarı finalist arasından halk oylamasıyla yapılan eleme sonunda Ufuk Çakır yüzde 27.45, Yusuf Uzunca yüzde 15.45, Ahmet Gülşen yüzde 12.57 ve Açelya Kılıç yüzde 10.75'le finale kaldı. Avrupa elemelerinde Abedin ve Sevil finalist seçildi.

İlk eleme cumartesi

Türkstar'da finale kalamayan diğer yarı finalistler önümüzdeki salı gecesi yine performanslarını sergileyecek. Jüri çarşamba gecesi Türkiye elemelerinden iki, Avrupa elemelerinden bir finalist belirleyecek. Türkstar'ın 13 finalisti cuma gecesi ilk performans gecesine katılacak. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 29.03.2004)

RTÜK'ten Uyarı

26-27 Mart 2004 tarihlerinde yayınladığı “Türkstar” programıyla ihlal eden Kanal D'nin uyarılmasına karar verilmiştir. (Rtük basın bülteninden alınmıştır) (Alıntı - Kaynak: senaristim.blogspot.com - 29.03.2004)

Yeni bir heyecan

"Türkstar"da binlerce aday arasından seçilen finalistlerin canlı yayın performansları başlıyor

Kanal D'nin yetenek yarışması "Türkstar"ın ilk performans gecesinde, büyük finallere katılmaya hak kazanan on yarışmacı; Abidin Sakirov, Açelya Kılıç, Ahmet Gülşen, Emrah Keskin, Emre Kürklüoğlu, Seçil Hüner Ünsal, Sevil Kul, Simge Bağdatlı, Ufuk Çayır, Yusuf Emrah Uzunca şarkılarını canlı yayında söyleyecek.

Haldun Dormen, Seray Sever, Gamze Özçelik ve Yunus Günçe'nin sunduğu gecede Ahmet San, Armağan Çağlayan, Zerrin Özer ve Ercan Saatçi'den oluşan jüri, "Türkstar"ın daha önce elenen yarışmacılar arasından üç kişiyi seçerek, toplam finalist sayısını 13'e tamamlayacak. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 02.04.2004)

"Türkstar Yarışması"

Jüri üyeleri:

Armağan Çağlayan

Ercan Saatçi

Ahmet San

Zerrin ÖzerSunucular:

Haldun Dormen

Gamze Özçelik

Seray Sever

Yunus GünçeFinalist Yarışmacılar:

 1. Abedin Sakirov

  Makedonya doğumlu, 17 yaşında. Lise öğrencisi, Hamburg’da yaşıyor.

 2. Sevil Kul

  1982 Belçika doğumlu. Anaokulu öğretmenliği yüksekokulunda okuyor.

 3. Açelya Kılıç

  20 yaşında, lise mezunu. İlk Popstar’a da katıldı. Eniştesi opera sanatçısı.

 4. Ahmet Gülşen

  23 yaşında. Müzisyenlik yapmış. Bir yıldır İzmir’de musiki derneğine devam ediyor.

 5. Emrah Keskin

  19 yaşında. Darbuka ve perküsyon çalan babasından müzik eğitimi almış.

 6. Faruk Emre Kürklüoğlu

  22 yaşında. Dört yıllık sahne deneyimi, 350’yi aşkın bestesi var.

 7. Seçil Hüner İnsal

  Gerçek adı Kader. Ortaokul mezunu. 31 yaşında ve Türkstar’ın yaşı en büyük finalisti.

 8. Simge Bağdatlı

  26 yaşında. Almanya’da yaşıyor. 6 yıldır Almanya’daki barlarda sahneye çıkıyor.

 9. Ufuk Çayır

  29 yaşında. 17 yıldır sahnelerde, son 12 yıldır solist olarak çıkıyor. Ama aslında psikolog.

 10. Yusuf Emrah Uzunca

  22 yaşında. Selanik göçmeni. Gitar ve piyano çalıyor. 5 yıldır sahnelerde.

 11. Banu Ekşi

  24 yaşında. 4 yıldır sahnelerde. Turizm ve otelcilik yüksekokulunu kazanmış, ancak parası olmadığı için kayıt yaptıramamış.

 12. Meltem-Emrah

  Türkstar’ın ikilisi. Meltem Denizci 22, Emrah Gökelma 24 yaşında. Meltem lise muzunu, Emrah terk. 5 yıldır birlikte şarkı söylüyorlar.

 13. Sertaç Yanmaz

  21 yaşında, ailesi Hataylı. Almanya’da aşçılık üzerine eğitim almış ve otellerde aşçılık yapmış.


1. Hafta

Türkstar'ın ilk birincisi Simge

Türkstar'ın eleme gecesinde Simge yüzde 28.41 oy alarak birinci olurken, Banu ilk elenen isim oldu.

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Türkstar'da, Armağan Çağlayan'ın önceki gün kiloları nedeniyle eleştirdiği Simge, tepki oylarını toplayarak dün yapılan ikinci performans gecesinde birinciliği elde etti. Yarışmadan ilk elenen finalist de Banu oldu.

Sonuçların açıklanmasının ardından Simge, şöyle konuştu: "Aldığım oylar tepki değil sevgi oyuydu. Armağan Bey tavrından dolayı benden özür diledi. Büyüklük yaptı. Kendi kriterlerine göre doğruları söyledi. Ona kızgın değilim. Birinci olmayı hiç beklemiyordum. Herkesi aynı derece şanslı görüyorum. Herkese inanıyorum. Birinci olma hesabı hiç yapmadım. Bundan sonra elimden gelen her şeyi yapacağım. Beni seven herkese teşekkür ediyorum."

'Çok çalışmaları gerek'

Simge'nin birinciliği hak ettiğini dile getiren Zerrin Özer, "Yıldız olabilmek için etkili olma ve çalışmak çok önemli. Bir yerlere gelmek bu kadar kolay değil. Önlerinde uzun bir yol var. Bir yerlere gelmeleri için çok çalışmaları gerekiyor" diye konuştu.

Banu ağlayarak elendi

Yarışmaya jürinin oylarıyla son anda katılan Banu, elendiği açıklanınca gözyaşlarına hâkim olamadı. Banu, "İlk hafta bu şekilde elenmek istemezdim. İnsanlar ben elendim diye daha sonra umarım pişmanlık duymazlar" dedi.

'Kudurmuş köpek gibiydim'

Armağan Çağlayan, önceki gece kilolarını eleştirdiği Simge'den dün canlı yayında özür diledi. Çağlayan, şöyle konuştu: "Simge'den pop idol olmayacağını düşünüyorum. Hâlâ söylediklerimin arkasındayım. Dünkü yayını seyrettikten sonra gördüm ki, ses tonumu ayarlayamamışım. Kendimi izleyince, 'Kudurmuş Köpek gibisin' dedim. Tavrım ve tarzımdan dolayı herkesin önünde Simge'den özür diliyorum." (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 04.04.2004)

1. Hafta Performansları


1. Hafta Sıralaması:
1. Simge % 28.41
2. Sertaç %10.08
3. Emrah % 9.86
4. Faruk Emre % 9.85
5. Abedin % 6.75
6. Ufuk % 6.32
7. Sevil % 5.73
8. Meltem-Emrah % 4.68
9. Yusuf % 4.63
10.Seçil % 3.65
11.Ahmet % 3.55
12.Açelya % 3.37
13.Banu % 3.12(ELENDİ)İ

2. Hafta

Yine bir performans akşamı

"Türkstar"da ikinci eleme gecesinde bir yarışmacı hayallerine veda edecek

Kanal D'nin yetenek yarışması "Türkstar"da finalistler yeni bir performans akşamında ter dökecek. Haldun Dormen, Seray Sever ve Gamze Özçelik'in sundukları yarışmada "pop idol" adayları, Abedin Sakirov, Açelya Kılıç, Ahmet Gülşen, Emrah Keskin, Faruk Emre Kürklüoğlu, Meltem Denizci & Emre Gökelma, Seçil Hüner Ünsal, Sertaç Yanmaz, Sevil Kul, Simge Bağdatlı, Ufuk Çayır ve Yusuf Emrah Uzunca şarkılarını canlı performansla söyleyecek. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 09.04.2004)

Abedin 1.oldu, Yusuf gitti

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Türkstar'da ilk hafta elenen Banu'nun ardından dün de Yusuf, Türkstar olma şansını yitirdi. Haftanın birincisi ise yarışmaya Almanya'dan katılan Makedon asıllı Türk, Abedin oldu.

Abedin, "Müziğimi insanlara yansıtmak çok önemli" dedi. Yarışmaya veda eden Yusuf da, "Kendimi ifade edemedim. Türk halkının kararına saygı duyuyorum" diye konuştu. (Alıntı - Orijinal Kaynak: Milliyet - Deniz Altuntaş / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 09.04.2004)

Ufuk, Zerrin Özeri ağlattı

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Türkstar'da ikinci performans gecesi dün yapıldı. Banu Ekşi'nin elenmesinden sonra 12 kişi kalan finalistler sahneye çıkıp birer şarkı söyledi.

Performans gecesinin en önemli konusu yine Simge'nin kilolarıydı.

"Arapsaçı" şarkısını söyleyen Simge'ye sataşan Armağan Çağlayan, "Sakın hiçbir şey yememezlik etme. Bütün hayatını suyla geçirme. Yediklerini kusma. Bu kiloyla pop idol olmayacağını düşünüyorum. Sen beni utandır. 13 hafta sonunda eri. İncecik bir kız ol. Daha 26 yaşındasın" dedi.

Ufuk Çakır da söylediği, "Böyle Ayrılık Olmaz" isimli şarkısıyla Zerrin Özer'i ağlattı. (Alıntı - Orijinal Kaynak: Milliyet Gazetesi - Deniz Altuntaş / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 10.04.2004)

2. Hafta Performansları
Simge - Arapsaçı
Ufuk Çakır - Böyle Ayrılık Olmaz

2. Hafta Sıralaması:
1. Abedin
...
12.Yusuf - (ELENDİ)

3. Hafta

Ufuk'un 'demosu koca albüm çıktı

Milliyet, Armağan Çağlayan'a 'Albümüm yok, demom var' diyen Türkstar favorilerinden Ufuk Çakır'ın albümünü ortaya çıkardı.

Türkstar yarışmasının favori isimlerinden Ufuk Çakır'ın üç yıl önce albüm çıkardığı ortaya çıktı.

Milliyet, geçen hafta Armağan Çağlayan'ın "Hiç albüm çalışman oldu mu?" sorusu üzerine, "Yok, sadece demo yaptım" diyen Çakır'ın, 2001'de çıkan albümünü buldu.

Radikal Müzik'ten çıkan 'Sevdim İşte' albümünde söz ve müziği kendisine ait sekiz parçaya yer veren Çakır, mankenlerin oynadığı bir klip de çekti. Bu albümün yapımcısı Ali Yavuz, konuyla ilgili sorularımızı şöyle yanıtladı:

'Abi önümü kapatma'

"Ufuk'la 2001'de üç albümlük sözleşme yaptık. Aynı yıl ilk albümünü çıkardık. Ardından 11 Eylül oldu. Krizden sonra albümün dağıtımı için fazla uğraşmadık. Ufuk bir süre önce geldi, sözleşmesini almak istediğini söyledi. 'Abi önümü kapatma' dedi. Çok efendi olduğu için sözleşmeyi verdim. Sonra öğrendim ki Ufuk, Türkstar'a katılmış ve 'Daha önce albüm yapmadım' demiş. Kaybetme korkusundan yaptı ama keşke dürüst olsaydı."

Türkstar'ın yapım şirketi Medyapım'ın ortağı ve yarışmanın genel yönetmeni Fatih Aksoy da, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Popstar 1'de albüm yapmama şartı vardı. Türkstar'da ise yarışmacıların bir şirketle sözleşmesinin olmama şartı var. Ufuk'la ilgili kararı, halkın oyları verecek." (Orijinal Kaynak: Milliyet Gazetesi - Bayram Kaygusuz / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 17.04.2004)

Polemik Türkstar'a da yansıdı

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı "Türkstar"ın performans gecesine, Armağan Çağlayan ile finalistlerden Ufuk arasında yaşanan albüm polemiği damgasını vurdu.

2001'de bir albüm çıkardığı ortaya çıkan Ufuk'a, jüri üyeleri tepki gösterdi.

Armağan Çağlayan, "Ben kaset değil demo yaptım" diyen Ufuk'a, yanında getirdiği "Sevdim İşte" adlı albümünü vererek yanıt verdi. Ercan Saatçi de, Ufuk'u, "Bana hayal kırıklığı yaşattın" diye eleştirdi. Zerrin Özer ise, "Senin sesine âşığım. Kasedin varmış, yokmuş beni enterese etmiyor" diyerek Ufuk'a destek verdi. (Orijinal Kaynak: Milliyet Gazetesi - Deniz Altuntaş / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 17.04.2004)

Ufuk, albümünü Bayhanla savundu

Türkstar'a katılmadan önce 'Sevdim İşte' isimli bir albüm yaptığı ortaya çıkan Ufuk Çakır, jüri üyelerinin hedefi olunca, kendisini, Popstar 1'in 'adam öldürdüğü' anlaşılan finalistlerinden Bayhan örneğiyle savundu.

Kaset çıkarmanın 'suç gibi gösterilmesinden' rahatsız olduğunu söyleyen Çakır, şöyle konuştu: "Adam öldürmedim, hırsızlık yapmadım. Bu kaset yüzünden elenirsem çok üzülürüm. Adam öldürenler elenmedi. Bayhan'a da yeni bir şans verildi. Jüriden ikinci bir şans istiyorum." (Orijinal Kaynak: Milliyet Gazetesi - Deniz Altuntaş / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 18.04.2004)

Açelya Elendi

TÜRKSTAR’ın üçüncü haftasında Abedin, geçen haftaki başarısını tekrarlayarak yüzde 17.16 ile birinciliği kimseye kaptırmazken, en az oyu alan Açelya elendi. Popstar yarışmasının birincisi Abidin’in konuk olduğu ve bir parça seslendirdiği yarışmada Simge yüzde 14.05 ile ikinci, Sertaç 13.04 ile üçüncü oldu. (Kaynak: webarsiv.hurriyet.com.tr Magazin - Cenker TEZEL - 18.04.2004)

Abedin zirveyi kaptırmadı

Kanal D'de ilgiyle izlenen Türkstar yarışmasının üçüncü final gecesinde, Makedon asıllı Abedin, bu hafta da birinciliği kazandı, en az oyu alan Açelya da elendi.

Jüri üyeleri, bu hafta sergilenen performansları baz alarak yaptıkları yorumlarda, Açelya'nın değil Sevil'in elenmesi gerektiği konusunda birleşti.

Yarışmadan elendiği açıklandıktan sonra Açelya, şunları söyledi: "Rüyam erken bitti. Buraya kadarmış ama, ben bu yola başkoydum. Kendime hâlâ güveniyorum."

Birinciliği yine kimseye bırakmayan Abedin'de, "Sevenlerim kötü performans göstermeme rağmen, beni yalnız bırakmadı. Türk halkına ve Avrupa'ya teşekkür ederim. Daha iyi olmaya çalışacağım" dedi.

Gecenin en büyük sürprizi de, Popstar 1'in birincisi Abidin'in sahneye çıkmasıydı. Önümüzdeki çarşamba günü albümü piyasaya çıkacak olan Abidin, dansçı kızlarla albümünün çıkış parçası "Zır Zır"ı seslendirdi. (Orijinal Kaynak: Milliyet Gazetesi - Deniz Altuntaş / Kaynak: armagancaglayanfanclub.blogcu.com - 18.04.2004)

3. Hafta Performansları


3. Hafta Sıralaması:
1. Abedin - %17.16
2. Simge - %14.05
3. Sertaç - %13.04
...
11.Açelya - (ELENDİ)

4. Hafta

Emrah'a Sürpriz

Türkstar finalistlerinden Emrah Keskin, 20'nci yaş gününü annesi Sevgi (üstte), yarışmacılar ve Türkstar ekibiyle kutladı.

Yarışmacı ailelerinin de stüdyo konuğu olduğu geçen hafta annesini göremeyince, 'Kokusunu özledim' diyen Keskin, annesini bu hafta konuklar arasında görünce gözyaşlarını tutamadı. Anne Sevgi Keskin, "Oğlumun doğumgününü kaçırmak istemedim" dedi. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 25.04.2004)

Türkiye'yi terk ediyor

Kaçak elektrik iddiasıyla çok yıprandığını belirten Zerrin Özer, Türkstar bitince Bremen'e yerleşeceğini söyledi.

Silivri Sunflowers Evleri'ndeki villasında kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. suç duyurusunda bulununca Cumhuriyet Savcılığı'nın hakkında dava açtığı Zerrin Özer, bu yüzden Türkiye'yi terk edeceğini açıkladı.

Türkstar yarışması bitince, Almanya Bremen'e yerleşeceğini vurgulayan Özer, şunları söyledi: "Cuma günü savcılıktan gelen kâğıtta kaçak elektrik kullanmakla suçlandığımı gördüm. Bu söz konusu değil. Şubat'ta abonelik yaptırmam söylendi. Türkstar elemeleri için İstanbul dışında olduğumdan yardımcım aboneliğimi yaptırdı. Daha sonra karakolda ifade vermem söylendi, verdim. Yaşadıklarım beni çok yaraladı. Türkstar'la anlaşmam olmasaydı bugün gidecektim. Ancak verilmiş sözüm var. Anlaşmam biter bitmez Bremen'e gideceğim."

'Ahmet San ilgilenmedi'

Zerrin Özer'in bayılmasıyla ilgilenmeyip yarışmacılarla ilgili görüşlerini açıklamayı sürdürmesi ise tepki çekti. Baygınlık geçiren Özer'in elini bırakıp, konuşmasını sürdüren San'ın, Armağan Çağlayan'ın da konuşmasını istemesi, izleyenleri kızdırdı.

'Beyin kanaması geçirebilirdi'

Türkstar'ın performans gecesinde büyük tansiyonu 24'e, küçük tansiyonu ise 12'ye çıkan Zerrin Özer'in sağlık durumu normale döndü. Özer'i tedavi altına alan Dr. Bülent Bozkurt, "Tansiyonun 24'e çıkması çok tehlikeli. 20 üzerinde 'ölümcül tansiyon', yani kalp enfarktüsü, beyin kanaması gibi rahatsızlıklara neden olabilir" dedi. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 25.04.2004)

Türkstar'da bu hafta Seçil elenirken, Simge birinci oldu.

Finalistler, Zerrin Özer için 'Sen Üzülme' şarkısını söyledi.

Kanal D'nin ilgiyle izlenen yarışma programı Türkstar'da dördüncü hafta elemeleri dün yapıldı. Önceki gün canlı yayında bayılan jüri üyesi Zerrin Özer, rahatsızlığını atlatamadığı için dün yerini alamadı. Finalistler ve diğer jüri üyeleri, Özer için sahnede Tarkan'ın "Sen Üzülme" şarkısını seslendirdi. Abidin de gecede sahneye çıkarak iki şarkı seslendirdi.

En az oyu alarak elenen Seçil, duygularını "Ayrılıyorum ama hayallerime veda etmiyorum. Şarkı söylemeye devam edeceğim" diye anlattı. Ufuk, "Sertaç'ın sesi yok. Faruk da birkaç hafta sonra elenecek" deyince Ercan Saatçi, "Ufuk, iyi şarkı söylüyorsun. Ama bu bazen işe yaramıyor. Kasedinin olduğunun ortaya çıkmasından sonra bir kez daha bana samimiyetsiz olduğunu gösterdin" diye tepki gösterdi. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 25.04.2004)

4. Hafta Performansları


4. Haftanın Sıralaması:
1. Simge
...
10.Seçil - (ELENDİ)

5. Hafta

Türkstar’cılar eğlendi

Kanal D’de önceki akşam yayınlanan finalde, ter döken ‘Türkstar’ın yarışmacıları, Bostancı’daki Kapkara Bar’da stres attı.

Elenen Seçil’in ve birinci olan Simge’nin de gittiği barda sahneye çıkan Tufan’ın şarkılarına eşlik eden finalistler, tek tek sahneye çıkarak yeteneklerini sergilediler. (Alıntı - Kaynak: webarsiv.hurriyet.com.tr - 26.04.2004)

Türkstar’da türkü gecesi

Türkstar yarışmasının bu haftaki performans gecesinde Türk Halk Müziği parçaları seslendiren yarışmacıların tümü jüri üyelerinden geçer not aldı. Folklorcuların da yarışmacılara eşlik ettiği gecede, Simge’yi orkestraya uyarak şarkı söylemediği için eleştiren Ercan Saatçi ile Zerrin Özer arasında tartışma yaşandı. (Alıntı - Kaynak: www.haberler.com - 01.05.2004)

Türkstar'da türkü gecesi

Türkstar yarışmasının bu haftaki performans gecesinde Türk Halk Müziği parçaları seslendiren yarışmacıların tümü jüri üyelerinden geçer not aldı. Folklorcuların da yarışmacılara eşlik ettiği gecede, Simge'yi orkestraya uyarak şarkı söylemediği için eleştiren Ercan Saatçi ile Zerrin Özer arasında tartışma yaşandı.

‘Simge kendini savunacak kapasitede birisi, onun avukatlığını yapmayın, Simge'yi ne zaman eleştirsek araya girip sözümüzü kesiyorsunuz' diyen Ercan Saatçi'ye Zerrin Özer, ‘Simge çok güzel şarkı söyledi, ben onun avukatlığını yapmıyorum' diye cevap verdi. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 01.05.2004)

Simge yine birinci Sevil ise veda etti

Türkstar'ın eleme gecesi tartışmalarla geçti

Simge yine birinci Sevil ise veda etti

Zerrin Özer, sarı odada Ufuk kalınca, "Türk halkına inanmıyorum. Bu gece elenmeyeceksin" diye bağırdı.

Kanal D'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Türkstar'da beşinci elenen finalist Belçika'dan yarışmaya katılan Sevil Kul oldu. Simge Bağdatlı yüzde 21.38 oyla 3. kez birinciliği kazandı.

5. eleme gecesinde jüri üyeleri ve sunucular 25 yıl sonraki olası halleriyle kamera karşısına geçti. Makyajla 25 yıl yaşlanan jüri ve sunucular 2029'da 44. seri ve 558. eleme akşamını hayali olarak yaşattı.

Yarışmada Sevil Kul, Ufuk Çakır, Ahmet Gülşen ve Faruk Emre Kürklüoğlu sarı odaya kaldı. Sarı odadan Çakır'la sohbet eden Zerrin Özer ağlayarak, "Bu durum çok ağrıma gitti. Ufuk bu gece gitmeyeceksin. Özer'in yaşadığı gibi sen de haksızlık yaşıyorsun. Türk halkına asla inanmıyorum. Sevil'in gitmesi gerekirdi. Bu gece gitmeyeceksin. Mesleğime aşığım geberip giderim" diye bağırdı.

Özer, Sevil'in elendiği açıklanınca büyük mutluluk yaşadı. Sevil "Demek insanlar elenmemi istedi. Böyle oldu. Gülerek gidiyorum, ağlamak için sebep yok" dedi.

'Zerrin'in çıkışı sertti'

Ercan Saatçi gecede yaşananlarla ilgili "Zerrin'in hareketinde haklılık payı vardı. Ama çıkışı biraz sertti. Türk halkına inanmıyorum demesi yanlıştı" diye konuştu. Armağan Çağlayan da "Sevil nasıl olsa gidecekti. Bana sorarsanız Sevil'in kasedini almam. Simge'nin birinci olmasını beklemiyordum" dedi. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 02.05.2004)

5. Hafta Performansları (Türkü Gecesi)


5. Hafta Sıralaması:
1. Simge - %21.38
...
9. Sevil - (ELENDİ)

6. Hafta

Jürinin gözyaşları

Türkstar Yarışması’nın ikilisi Meltem-Emrah 5 haftada veda ederken, jüri gözyaşlarına boğuldu. Simge’nin üçüncü kez birinciliği elde ettiği haftada, Ahmet Gülşen ile birlikte sarı odada kalan Meltem-Emrah ikilisi en az oyu alarak elendi. Bu sonuca Türkstar jürisi tepki gösterdi.

Jüri üyeleri sonucu kabullenemediklerini tüm davranışlarıyla gösterirken gözyaşlarını tutamadılar. Zerrin Özer, ‘Yarışmanın kaderi çocukların ve genç kızların attığı oylara bağlanmış durumda, bu kesimin attığı oylar gerçek müzik eleştirisi ile bağdaşmaz, gerçek kriterleri göz önünde bulundursak Meltem ve Emrah ikilisinin elenmemesi gerekirdi’ dedi. Türkstar eleme gecesine konuk olan ve Yunanistan’ı Eurovision yarışmasında temsil edecek Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas, yarışmacılardan ençok Faruk Emre’yi beğendiğini söyledi. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 09.05.2004)6. Hafta Performansları


6. Haftanın Sıralaması:
1. Simge
...
8. Meltem-Emrah - (ELENDİ)

7. Hafta

Türkstar’a bu hafta Ahmet veda etti

Kanal D’nin reyting rekoru kıran yarışması Türkstar’da Simge birinciliğe abone oldu. Simge, 6. haftada dördüncü kez birinci olurken sarı odada kalan Ahmet Gülşen yarışmaya veda etti.

Yarışmadan ayrılırken komutanlarına selam söyleyen Ahmet, ‘Bundan sonra hayatıma devam edeceğim. Buraya kadarmış’ dedi. Sarı Oda’da kalan Abedin’e, jüri üyesi Ercan Saatçi, ‘Çok sempatiksin. İyi bir gırtlağın var’ dedi. Ahmet San, Sarı Oda’da kalan Sertaç’ı şarkı sözlerini yanlış söylüyorsun diye eleştirdi. (Alıntı - Kaynak: webarsiv.hurriyet.com.tr - 16.05.2004)

7. Hafta Performansları


7. Haftanın Sıralaması:
1. Simge
...
7. Ahmet - (ELENDİ)

8. Hafta

Çakır jüride

Kurtlar Vadisi dizisinde Çakır rolünü canlandıran ve DMC etiketli ‘Ölümden Öte Köy Yok’ adlı şiir ve türkü albümünü çıkartan Oktay Kaynarca, Türkstar yarışmasının bu haftaki elemelerinde jüri üyeliği yaptı. Yaptığı yorumlar ve esprilerle renk katan Kaynarca, albümün başarılı olacağına inandığını belirtti.

Düet Gecesi

Türkstar’de dün gece bir başka sürpriz ise ilk yarışmanın finalistleriydi. Eskilerle yenilerin düeti izleyenlere zevk verdi. Sahneye Simge-Aydan, Emrah-Eser, Faruk Emre-Firdevs, Ufuk-Barış, Abedin-Abidin ve Sertaç-Bayhan sırasıyla çıktılar. Orkestra şefi İskender Paydaş’ın aranje ettiği parçaları seslendiren yarışmacılardan en büyük alkışı Ufuk Çakır-Barış çifti alırken, Sertaç eleştirilerin odak noktası oldu. Geçen hafta elenmekten son anda kurtulan Sertaç, Orhan Gencebay’ın ‘Batsın Bu Dünya’ parçasında jüriden geçersiz not aldı. Ercan Saatçi, Türkçeyi öğrenmeyip az çalışmakla suçladığı Sertaç’ı eleştirerek ‘Bayhan gibi bir yıldız ile düet yapma fırsatını çok kötü değerlendirdin, şarkıyı çok kötü söyledin, bu hafta sen elenmelisin’ dedi.

Çakır’dan şiir ve türkü albümü

Oktay Kaynarca, DMC etiketiyle çarşamba günü piyasada olacak olan ‘Ölümden Öte Köy Yok’ adlı şiir ve türkü albümünün heyecanını yaşıyor. Ünlü oyuncu, üzerinde 300 saat çalıştığı albümde, ‘Hekimoğlu’, ‘Gemiler Giresun’a’, ‘Kırmızı Gül Demet Demet’, ‘Şişmanoğli’, ‘Al Fadime’, ‘Kütahya’nın Pınarları’ ve ‘Evlerinin Önü Mersin’ adlı türküleri seslendirdi. Albümde Kaynarca, 9 ayrı şiir yorumladı. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 22.05.2004)

Haftanın sürprizi Faruk Emre

Kanal D'nin ilgiyle izlenen yarışma programı Türkstar'ın sekizinci eleme gecesinde, ilk günden beri favori gösterilen Faruk Emre elendi.

Gecenin birincisi ise Popstar 1'in finalistlerinden Barış Kömürcüoğlu ile düet yapan Ufuk oldu.

Elenmeyi hak etmediğini söyleyen Faruk Emre, "Yarışma asıl şimdi başlıyor" dedi. Faruk Emre'yi desteklediği için diğer jüri üyerinin tepkisini çeken Ahmet San da, "O, bu yarışmanın tek pop idolüydü" diye konuştu. Zerrin Özer ve Armağan Çağlayan da Faruk Emre'nin değil Sertaç'ın elenmesi gerektiğini söyledi. Yarışmaya bu hafta konuk jüri üyesi olarak katılan Oktay Kaynarca, gecede DMC'den önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak albümünden bir şiir okudu. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 23.05.2004)

8. Hafta Performansları

8. Hafta Sıralaması:
1. Ufuk
...
6. Faruk Emre - (ELENDİ)

Dört işlemde Armağan

Türkstar’ın en renkli jüri üyesi Armağan Çağlayan, değişik saç stiliyle yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Çağlayan bu kez kafasına, matematik işlemlerini kazıttı. Çağlayan, kafasına artı, eksi, bölü ve çarpı işaretlerinin yanı sıra eşittir işareti de yaptırdı. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr Cenker TEZEL - 24.05.2004)

Hak eden kazandı

Türkstar’da Ufuk’un Barış’la düeti gerçekten güzeldi. İyi performans birincilikle ödüllendirildiğinde yarışmalar keyifli oluyor. Türkstar’ın son bölümü öyleydi, Ufuk haftanın birinciliğini bileğinin hakkıyla aldı.

Türkstar’da yarışanlar, ilk Popstar yarışmasına katılanlardan çok daha iyi. Hatırlarsanız, sürekli bir şarkı sözü unutma olayı yaşardık ilk yarışmada. Şimdi ise adaylar bırakın şarkı sözü unutmayı, profesyonellere taş çıkaracak türden...

İşte geçen gece elenen Faruk Emre... O kadar soğukkanlıydı ki, insanlarla öpüşüp veda ederken bile şarkısını çok rahat söyledi. Ne sesi titredi ne de tekledi... Keşke elenen o olmasaydı.

Yarışmada Faruk Emre’nin soğukkanlılığının yanında Oktay Kaynarca’nın heyecanı ise ilginç bir tezat oluşturdu. Oyuncu olduğu için şiire yatkın olduğunu söyleyen Kaynarca, canlı yayında zorlandı. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr Cengiz SEMERCİOĞLU makalesi - 24.05.2004)

Elendi iş buldu

Türkstar Yarışması’ndan sürpriz bir şekilde elenen Faruk Emre’ye, ilk teklif ‘Çakır’ rolüyle televizyonseverlerin gönlünde taht kuran Oktay Kaynarca’dan geldi.

Kaynarca, Faruk Emre’nin elenmesinin ardından ona sarılıp seyirciye dönerek, ‘Biliyorsunuz, yeni bir yapım şirketi kurdum. Faruk elendi ama ilk işini benim şirketimle yapacak. Bunu hepinizin önünde söylüyorum’ dedi. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 24.05.2004)

"Emrah ile gurur duyuyoruz"

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonlu genç sanatçı Emrah Keskin'i makamında kabul etti.

"Emrah ile gurur duyuyoruz" diyen Canalioğlu, "Trabzon her dönem müzikte, sanatta, sporda olsun her alanda hep ön plandadır. Türkiye'ye sanatçılar yetiştirmiştir. Bunlardan bir tanesi de Emrah Keskin'dir. Belediye olarak her zaman yanındayız. Kendisini Trabzon'da görmekten ayrıca mutluluk duyuyorum" dedi.

Emrah Keskin de Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'na teşekkür ederek, bütün Trabzonluları yarın akşam 19 Mayıs Spor Salonu'nda vereceği gençlik konserine davet etti. (Alıntı - Kaynak: Kenthaber - 28.05.2004)

9. Hafta

Türkstar'da düet gecesi

Kanal D'nin ilgiyle izlenen yarışma programı Türkstar'ın dokuzuncu performans gecesi dün yapıldı.

Programın ilk bölümünde sanatçılar Müslüm Gürses, Işın Karaca, Alişan, Volkan Konak ve İlhan Şeşen, Türkstar finalistleriyle düet yaptı. Müslüm Gürses - Abedin ve Işın Karaca - Simge düeti büyük beğeni topladı. Müslüm Gürses, Abedin'le seslendirdiği "Tanrı İstemezse" şarkısını söyledikten sonra Seray Sever "Ben size bayılıyorum. Konserinize de gelmiştim" dedi. Gürses ise ismini hatırlamadığı Seray Sever'e "Sunucu hanımefendi sağolun" diye teşekkür etti. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 29.05.2004)

Ünlülerle düet

Türkstar’da dün gece Alişan, İlhan Şeşen, Volkan Konak, Müslüm Gürses ve Işın Karaca finalistlerle sahneye çıkıp düet yaptı.

TÜRKSTAR Yarışması’nın 9’uncu eleme gecesinde, 5 finalist bu kez ünlülerle düet yaptı. İki bölümlük yarışmanın ilk bölümünde Müslüm Gürses, Alişan, İlhan Şeşen, Volkan Konak ve Işın Karaca finalistlerle sahneye çıkıp, kendi şarkılarını seslendirdiler. Ünlüler sonra da jüri ile birlikte düet arkadaşlarını eleştirdiler. İkinci bölümde ise finalistler, arabesk türünde şarkı söylediler. Ufuk Çakır ‘Annem’ adlı şarkıyla salonda bulunanları gözyaşlarına boğdu. Ufuk’un şarkısında Armağan Çağlayan da ağladı.

Simge konuşuldu

Simge gibi yıllardır fazla kiloları ile dikkat çeken Işın Karaca ise Simge’ye destek çıkarak ‘Simge’nin çok iyi bir sesi var. Bence pop idol kilolu insanda olur. Simge çok yürekten söylüyor çok iyi sesi var’ dedi. Ahmet San’ın her hafta siyah kıyafet giymesi sebebiyle eleştirdiği Simge’ye Haldun Dormen, ‘Ben senin yerinde olsam haftaya her yerimi açar gelirim’ diye espri yaptı. Ercan Saatçi ise tartışmayı Simge’nin kilo alması lazım esprisi ile kapattı.

Baba ile ‘Tanrı İstemezse’

Jürinin arabesk gırtlağına sahip olduğu için eleştirdiği Abedin Şakirov ile Müslüm Gürses’in ‘Tanrı İstemezse’ adlı şarkıya yaptıkları düet büyük ilgi gördü. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 29.05.2004)

Abedin gitti Emrah birinci

KANAL D'nin ilgiyle izlenen yarışma programı Türkstar'ın dokuzuncu eleme gecesinde, yarışmaya Almanya'dan katılan Abedin elendi. Gecenin birincisi ise yarışmada bugüne kadar en yüksek oyu alan Emrah Keskin oldu. Gecede Simge ikinci, Ufuk da üçüncülüğü elde etti.

"Delikanlı gibi geldim, delikanlı gibi gideceğim" diyen Abedin, jüri üyelerine ve arkadaşlarına duygulu anlar yaşattı. (Alıntı - Kaynak: Bayam Kaygusuz - milliyet.com.tr - 30.05.2004)

9. Hafta Performansları (düet gecesi)
Müslüm Gürses - Abedin - "Tanrı İstemezse"
Işın Karaca - Simge
Alişan -
Volkan Konak -
İlhan Şeşen -

9. Hafta Sıralaması:
1. Emrah
2. Simge
3. Ufuk
4. Sertaç
5. Abedin - (ELENDİ)

10. Hafta

Türkstar’a veda eden Ufuk ağlattı

Türkstar’ın 10. eleme gecesinde yarışmaya veda eden finalist Ufuk Çakır oldu. Ufuk elendikten sonra, ‘Ailem ağlamasın başka birşey istemiyorum’ diyerek yarışmaya veda etti.

Gecenin konuğu Seferad grubuydu. Grup, finalistlerle birlikte ‘Osman Aga’ adlı şarkısını seslendirdi.

Daha sonra jüri üyeleri ve sunucular yer değiştirdi. Jüri koltuklarında oturan Haldun Dormen, Seray Sever ve Gamze Özçelik’ten sonuç tahmini istendi. Gamze, ‘Simge birinci olur’ diyerek sonucu bildi.

Emrah, ikinci olurken, Sarı Oda’da kalan Ufuk ve Sertaç büyük heyecan yaşadı. Ufuk elendikten sonra, ‘Ailem ağlamasın başka birşey istemiyorum’ diyerek yarışmaya veda etti. Ufuk’un vedası, Armağan Çağlayan’ı da gözyaşlarına boğdu. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 06.06.2004)

10. Hafta Performansları


10. Hafta Sıralaması:
1. Simge
2. Emrah
3. Sertaç
4. Ufuk - (ELENDİ)

11. Hafta

Bayhan sürprizi

TÜRKSTAR'ın 11.performans gecesi dün yapıldı. Yarışmacılar ilk bölümde Türkçe, ikinci bölümde de İngilizce şarkılar söyledi. Popstar l'in finalistlerinden Bayhan da bu haftanın sürpriziydi. (Alıntı - Kaynak: Milliyet- 12.06.2004)

Türkstar’ın imza günü

Kanal D’de yayınlanmakta olan Türkstar yarışmasının finalistleri Faruk Emre, Sertaç ve Emrah, eski Popstar’ın sevilen finalistleri Barış, Selçuk ve Aydan’ın da katılımıyla bu pazar günü İstanbul Zeytinburnu’ndaki alışveriş merkezi Olivium’da bir araya geliyorlar. Finalistler, Olivium’daki D&R Mağazası’nda seyircileriyle tanışacak, sohbet edecekler. Etkinlik 13 Haziran saat 14'de. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 12.06.2004)

Finalin Adı Simge-Emrah

Türkstar’da 11’nci hafta final gecesinde, Simge ve Emrah Türkiye’nin starı olma hayalini sürdürürken, Sertaç yarışmaya veda etti. Yarışma sonucunu tahmin eden Armağan Çağlayan, Sertaç’ın eleneceğini söyleyince, salondan Sertaç’a büyük destek geldi.

Ercan Saatçi, birinci Emrah, ikinci Sertaç’ın olması gerektiğini belirttikten sonra, ‘Simge bir an önce başarılı olacağı müzik hayatına atılmalıdır. Ama burada birinci olmamalıdır. Bunları müzik adına söylüyorum. Bunun altında kimse birşey aramasın’ dedi. Saatçi, Simge’nin birinciliğinin kendilerine tepki oylarından geldiğini söyledi.

Sertaç, ‘Beni buraya kadar destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum’ diyerek yarışmaya veda etti. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 13.06.2004)

Finalin adı Simge - Emrah

Türkstar'da Simge Bağdatlı ile Emrah Keskin finale kaldı. Sertaç Yanmaz elendi.

Kanal D'nin ilgiyle izlenen yarışma programı Türkstar'da finale Simge Bağdatlı ile Emrah Keskin kaldı. 11. eleme gecesinde yarışmaya veda eden ise Sertaç Yanmaz oldu. Kiloları nedeniyle Zerrin Özer dışındaki diğer jüri üyelerinin finale çıkmasına karşı olduğu Simge, yüzde 37.74'lük oy oranıyla haftalardır elinde bulundurduğu birinciliği korudu.

Yarışmada sarı odadan yüzde 32.59 oy oranıyla Emrah Keskin çıktı. Sertaç Yanmaz ise yüzde 29.67 oy oranıyla üçüncü olarak elendi. Birinci seçilen Simge, "Bana en büyük desteği Zerrin Özer verdi. Sertaç'ı da, Emrah'ı da çok seviyorum. Halk beni seviyor. Demek ki ben de pop idol olabilirim" dedi.

Simge'nin birinci olmasına tepki gösteren Ercan Saatçi, "Sonuca hiç şaşırmadım. Simge yine tepki oylarıyla birinci oldu. Sanılıyor ki, biz Simge'yi sevmiyoruz. Gerçeği söylüyorum. Hiçbir yarışmacıyı ayırt etmiyoruz. Simge de müzikte çok başarı olacaktır. Ona elimden gelen desteği vereceğim. Ama bu yarışmada birinci olmamalı" diye konuştu. (Alıntı - Kaynak: www.milliyet.com.tr - 13.06.2004)

11. Hafta Performansları


11. Hafta Sıralaması:
1. Simge - % 37,74
2. Emrah - % 32,59
3. Sertaç - % 29,67 (ELENDİ)

Türkstar izdihamı

Türkstar’ın birinci (aslen Popstar 1) ve Türkstar’ın ikinci serisi (Türkstar) finalistleri, haftasonunda Olivium D&R’da düzenlenen imza gününe katıldı.

Türkstar’ın birinci serisinden (yani Popstar 1'den) Firdevs Güneş, Eser Bayar, Selçuk Yapar ve Aydan Kaya, ikinci seriden (yani Türkstar’dan) ise Simge Bağdatlı, Emrah Keskin, Faruk Emre Kürklüoğlu ve Sertaç Yanmaz’ın katıldığı imza gününde, halkın yoğun ilgisi nedeniyle izdiham yaşandı.

Alışveriş merkezini dolduran 25 bin kişinin yarattığı izdihama, güvenlik görevlileri müdahale etti. İki saat sürmesi gerekirken yaşanan karmaşa nedeniyle yarıda kesilen organizasyonda, Firdevs Güneş giydiği derin göğüs dekolteli kıyafeti ile dikkatleri üzerine çekti. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 15.06.2004)

Final Haftası

"Final böyle olmamalıydı!"

Kanal D’nin sevilen yarışması Türkstar’da Simge Bağdatlı ve Emrah Keskin son kez performanslarını sergilediler. Halk jürisi bugün oylarıyla pop idolü belirleyecek. Dün gece dörder şarkı söyleyen Simge ve Emrah, eski Türkstar (Popstar 1) finalistleri ve şarkıcı Emrah ile de düet yaptılar.

Gecenin konuğu Emrah, DMC’den Temmuz ayı başında piyasaya çıkacak yeni albümünden şarkılar seslendirdi. Sıra jürinin değerlendirmesine gelince yine ortam gerildi. Simge, performansını beğenen Ercan Saatçi’ye ‘Hayret’ deyince tepkisini çekti. Saatçi, ‘Simge’yle bir problemim yok. İyi söylediği zaman iyi, kötü söylediği zaman kötü. Benim beklediğim final bu değildi. Artık kim kazanırsa kazansın önemli değil. Birinci Faruk Emre veya Sertaç olmalıydı. İnsanlar vicdan azabı çekmemek için Simge’ye oy verdi. Ama bu Türk halkının takdiri’ dedi.

Armağan Çağlayan da, ‘Ne ilk seride ne de bu seride kafamdaki final bu değildi’ diyerek Ercan Saatçi’nin eleştirilerine katıldığını belirtti. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 19.06.2004)

Final Haftası Performansları


Final Haftasında Sıralama:
1. EMRAH - % 54.74 (TÜRKSTAR)
2. Simge - % 45.26 (ELENDİ)

Türkstar Emrah Keskin

Kanal D’nin sevilen yarışmasında son sözü halk jürisi söyledi. Türkstar’ın son kralı 54.74 oy alarak Trabzonlu Emrah Keskin oldu. Yarışmanın büyük bölümünde birinciliği kimseye kaptırmayan Simge Bağdatlı ikinci olurken, oy oranı 45.26’te kaldı.

13 haftadır devam eden yarışma, görkemli bir final gecesiyle veda etti. Eski ve yeni Türkstar finalistleri sahne alarak izleyicilere müzik ziyafeti çekti.

Sıra sonuçların açıklanmasına geldiğinde salondakiler ‘Emrah, Emrah’ diye tempo tuttu. Spiker, Emrah adını söyleyince hem jüriden hem de izleyicilerden alkış tufanı koptu. Zafer Trabzon’un Of İlçesi’nden Emrah’ın oldu. Emrah, ‘Çok heyecanlıyım. Birinci olduğumu öğrenince ne yapacağımı şaşırdım. Başta Karadeniz olmak üzere beni destekleyen herkese teşekkür ederim’ diyerek sevincini dile getirdi.

Sonuçların açıklanmasından sonra gözyaşlarına hakim olamayan Simge Bağdatlı ise ‘Birinciliği Emrah hak etti. İkinci olduğum için üzülmüyorum’ dedi. (Alıntı - Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 20.06.2004)

Çıkarılan Albüm/ler:

2004
Derin Mevzu (Emrah Keskin Albümü, DMC)

1- Zaafımsın - 04:44
2- Derin Mevzu - 04:16
3- İnanmam Artık - 03:52
4- Dido - 04:35
5- Öyle İcap Ediyor - 04:15
6- Sigaram Gibisin - 03:52
7- Gece Olunca - 04:24
8- Üzülme - 03:47
9- Dido (Remix) - 05:29
10-Öyle İcap Ediyor (Enst. Versiyon) - 04:13


İnternet Satış Noktaları:
www.tulumba.com

(NOT: Bu sayfa içeriği, tr.wikipedia.org'tan ve milliyet ile çoğunlukla hurriyet arşiv haberlerinden alıntılanmıştır)

YUKARI | TOP | OBEN

 


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag