Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 14.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 240 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 240
Üye: 0
Toplam: 240

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 146,959,196
  • Bugün: 17,747
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 14, 2024
  • 03:49 pm CEST
 

2009


2008       2009       2010
   

2008 yılı Eurovision Şarkı Yarışması'nın BİRİNCİSİ 272 puanla Rusya olduğundan Moskova'da yapılacak 2009 Eurovision Yarışması'na Türkiye'yi temsilen katılacak adaylar konusunda basında her sene olduğu gibi yine bu sene de bir çok aday ismi gündeme gelmeye başlamıştı.

İŞTE O SIRALARDA ÇIKAN HABERLERDEN DERLEMELER...

Daha 2008 Haziran'ında bunlardan ilk dile getirilen aday Hepsi grubu oldu. Verilen haberde, "Mor ve Ötesi’nin 7’nci olduğu 53’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nın ardından TRT'nin hız kesmeden önümüzdeki yıl için hazırlıklara başladığı, Yarışmaya katılan diğer ülkeler şarkıların yanı sıra şova da ağırlık verirken, Mor ve Ötesi’nin bu alanda geri planda kalması nedeniyle eleştirilen TRT'nin, bu kez hem müzikal hem de sahne şovu açısından son dönemin en başarılı gruplarından biri olan Hepsi’ye yöneldiği, Cemre, Eren, Yasemin, Gülçin’den oluşan Hepsi grup üyelerinin teklife henüz yanıt vermediği, ancak yakın çevrelerinin Hepsi’nin teklife olumlu baktığını söylediği" haber ediliyordu.

O sıralarda Türkiye'de daha henüz yeni yeni tanınmaya başlayan Eurovision için ise henüz fikirlerde dahi bulunmayan, Belçika'da doğup büyüyen ve bu ülkenin en sevilen popçularından biri olan Popçu Hadise'nin, Belçika’yı Eurovision’da temsil etmesi için teklif aldığı, ancak bu teklife sıcak bakmadığı haberleri dolaşıyordu. Verdiği yanıt ise Türkiye'ye sanki bir sinyal idi: "Ben Türk'üm ve bu yüzden Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmek istiyorum".

Bu arada Türkiye'de; bazıları TRT'yi etkilemek amaçlı, bazıları da halkın isteğine göre bir aday seçilmesi gerektiği düşüncesiyle Halkın nabzını tuttuğunu iddia ederek adaylar açıklanıyor, basında bu adaylar ile ilgili tartışmalar yaşanıyor, gazetelerde, internet sitelerinde ve bazen de görsel medyada anketler açılıyor, TRT'nin bunlardan bazılarına çoktan teklif götürdüğü hakkında iddialarda bulunuluyordu. 2008 Eylül ayında bir haber başlığı işte şöyle atılıyordu:

2009'da Eurovision'a Hepsi mi, Gökhan Özen mi katılmalı?

TRT 18-19 Mayıs tarihlerinde Rusya'da gerçekleşecek olan 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması için Hepsi grubuna ve popçu Gökhan Özen 'e teklif götürdü.

Hepsi grubu ve Gökhan Özen, teklife henüz yanıt vermedi.

Her sene yapılan 'Şarkı Türkçe mi olsun, İngilizce mi?' tartışmalarının bu sene de yaşanacağını söyleyen grup üyeleri teklifle ilgili "Hala düşünüyoruz" derken Gökhan Özen ise, "Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek isterim. Düşünüyorum, görüşmelerimiz sürüyor" dedi. (Kaynak: ekolay.net - 02.09.2008)

İnternette yapılan Eurovision anketini Murat Boz kazandı.

İnternette 10 bin kişinin katıldığı "Eurovision'a kim gitsin" anketini, yüzde 43 oyla Murat Boz kazandı.

Rusya'da 18-19 Mayıs 2009 tarihlerinde düzenlenecek 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması için sanatçı tespiti henüz yapılmadı. TRT'nin Moskova'da yapılacak yarışmada Türkiye'yi temsil etmesi için Hepsi grubuna ve Gökhan Özen'e teklif götürdüğü iddia edilmişti. Ancak kurumdan yapılan açıklamada bu iddialar yalanlanmıştı.

TRT'den yapılan yazılı açıklamada sanatçı tespiti konusunda titiz çalışmalar yapıldığı; geniş bir sanatçı listesinin oluşturulduğu ve bu listeyi inceleyen uzmanların çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etmiş ancak Hepsi ve Özen'e herhangi bir teklif götürülmediği belirtilmişti.

Bu tartışmaların yaşandığı sırada bir internet sitesi "Türkiye'yi Eurovision'da kim temsil etsin" anketi yaptı. Ucanfil.com sitesinde yapılan ankette yaklaşık 10 bin kişi oy verdi. Oy verenlerin çoğunluğu, yakışıklı genç şarkıcı Murat Boz'un Moskova'ya gitmesini istedi. Ünlü pop şarkıcı Tarkan'ın eski vokalisti olan Murat Boz oyların yüzde 43'ünü aldı.

Özen listede yok

Ankette ikincilik, Hande Yener'in oldu. Yener yüzde 26 oranında oy alırken listeye üçüncü olarak ise yüzde 10 oyla Hepsi grubu girdi. TRT tarafından yarışma için teklif götürüldüğü öne sürülen Gökhan Özen ise sıralamaya girmeyi başaramadı. (Kaynak: maksimum.com - 16.09.2008)

OYLAMADA DEĞİŞİLİK

Son yıllarda tüm eski Doğu Bloku ülkelerinin birbirlerine SMS mesajlarıyla oy vermesiyle çığırından çıkan ve ünlü BBC sunucusu Terry Wogan'ı isyan ettiren Eurovision yarışmasında eski jüri sistemine geri dönülüceği açıklandı. Eurovision organizatörleri, 11 yıl aradan sonra gelecek yarışmada yine eski sisteme geçileceğini açıkladılar. Buna göre Moskova'da yapılacak Eurovision 2009 finalinde hangi ülkeye ne kadar oy verileceğini hem halk oyu, hem de jüri belirleyecek.

ADAYLAR HAKKINDA ÇIKAN BASIN HABERLERİNE DEVAM...

Bu arada bazı ünlüler de kendi adaylarını açıklamaya başladı. Türkiye'ye Eurovision'da 1ncilik getiren Sertab Erener kendi adayının Şebnem Ferah olduğunu dile getirdi.

Hadise basında bundan takriben 1 ay sonra aşağıdaki haber başlığı ile tekrar gündeme geldi.

Hadise 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek mi?

Türkiye’deki Eurovision fanlarının kurduğu eurovision - turkey.com’un “2009 Eurovision için temsilcimiz kim olmalı?” anketinde Hepsi grubu, Hande Yener ve Hayko Cepkin’le birlikte en çok tıklanan şarkıcılardan biri olan Hadise, TRT’den teklif beklediğini söyledi.

Hadise, “Bunu her yerde söylüyorum. TRT çağırsın koşa koşa giderim. Eurovision’da ülkemi temsil etmeyi ben de çok istiyorum” dedi. (Kaynak: muzik.ekolay.net - 15.10.2008)

TRT'DE ADAYLAR İKİYE İNDİRİLDİ!

TRT, Eurovision adaylarını ikiye indirdi. TRT yöneticileri sahne şovunu beğendiği Hadise ile müzikal yönünü güçlü bulduğu Şebnem Ferah arasında kararsız... Sabah Gazetesi haberinde, TRT, Eurovision adaylarını ikiye indirdi. TRT yöneticileri sahne şovunu beğendiği Hadise ile müzikal yönünü güçlü bulduğu Şebnem Ferah arasında kararsız olduğu haberi çıktı. Haberin devamı şöyle idi:

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 2009 Eurovision Şarkı Yarışması için çalışmalarını yürüten TRT Müzik Dairesi, bu yıl da "sanatçıya sipariş" yöntemini benimsedi. Yapılan toplantılarda adaylar ikiye indirildi. Kesinleşen bu iki aday Şebnem Ferah ve Hadise... TRT yöneticileri konuyla ilgili kısa sürede bu iki isimden biri üzerinde karar vererek, teklifte bulunacak. TRT yöneticileri, Hadise ve Şebnem Ferah'la henüz görüşmedi. Teklif ve görüşme, son karar verildikten sonra yapılacak. Türk rock müziğin güçlü sesi olan ve konser DVD'si en çok satan sanatçı unvanı taşıyan Şebnem Ferah'ın, güçlü müzikal yönü avantajlı bulunuyor. Moskova'daki 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda rock müziğin daha avantajlı olacağı düşünülüyor. Öte yandan, Şebnem Ferah'ın tarzının ağır kaçabileceği endişesi de hâkim...

'HALK JÜRİSİ' ENDİŞESİ

Yaptığı ilk albümle adını Türkiye'den önce Avrupa'da duyuran Hadise'nin ise şöhreti ve sahne şovundaki üstünlüğü avantajı olarak görülüyor. Ancak şarkılarıyla uyumlu dans gösterisi ve görsel zenginliği ön plana çıkan Hadise'nin müzikal açıdan zayıf kalabileceği ve bu yıl yeniden başlatılması düşünülen halk jürisi uygulamasında geri kalınabileceği endişesi söz konusu. (Kaynak: www.eurovision-turkey.com - 17.10.2008 - Orijinal Kaynak: Sabah Gazetesi)

VE ADAY RESMEN AÇIKLANDI!

Belçika'da yaşayan şarkıcı Hadise'nin 2009 Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye adına yarışacağı ilan edildi.

Kurumun belirlediği ismi açıklayan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, “Düzenlediğimiz anketin sonucunu dikkate alarak bizi Hadise’nin temsil etmesine karar verdik” diye konuştu. TRT, Mayıs 2009’da Moskova’da yapılacak yarışma için aday sayısını ikiye indirmiş, Şebnem Ferah ile Hadise finale kalmıştı.

Şovu çok güzel

“Ben henüz Hadise’yle tanışmadım, görüşmedim” diyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, neden Hadise’de karar kılındığını ise şu sözlerle anlattı: “Kliplerini izledim. Çok iyi şov yapıyor. Güzel bir hanımefendi. Yurtdışında yaşadığı için yabancı dili de çok iyi. Bir de çok iyi sponsorları var. EMI, önemli bir marka ve Hadise’nin sponsorluğunu yapıyor. EMI’ın bu konumu nedeniyle, TRT’nin tanıtım konusundaki eksikliklerinin de giderileceğini düşünüyorum. Birçok şey, bu sponsorluk sayesinde TRT’- ye maliyeti daha az olacaktır...”

"Çağırın, koşa koşa gelirim" demişti

Belçİka’da doğup büyüyen Hadise, yaşadığı ülkeden de Eurovision için teklifler aldığını ancak gönlünün Türkiye’den yana olduğunu açıklamıştı. Seksi şarkıcı, “TRT’den teklif gelirse koşa koşa, seve seve giderim. Tabii ki Belçika’yı da çok seviyorum çünkü orada doğdum. Oradaki hayranlarımın hepsini seviyorum ama sizler gibi sıcak değiller” demişti. (Kaynak: muzik.ekolay.net - 23.10.2008)

Hadise'nin Eurovision şarkısını kim besteleyecek?

Eurovision Şarkı Yarışması'nda 2009 yılında Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanan Hadise için besteci seçimi yapıldı.

TRT'nin, Eurovision şarkısını Sezen Aksu ve Sinan Akçıl'dan istediği açıklandı.

Sezen Aksu ve Sinan Akçıl hazırladıkları şarkıları önümüzdeki hafta TRT kuruluna sunacaklar. Öte yanda Hadise, "Sezen Aksu benim uğurum. Onun şarkılarını ölene kadar söyleyeceğim. Ama Sinan Akçıl'ın şarkıları da harika. Çok şanslıyım" açıklamasını yaptı. (Kaynak: www.sozmuzik.com - 27.11.2008)

3 ŞARKININ DEMOSU HAZIR!

Aralık başında Hadise, TRT'ye sunulmak üzere hazırlanan 3 demo şarkının Erdem Kınay, Volga Tamöz, Ozan Çolakoğlu, Fergan Mirkelam, Sinan Akçil ve Cenk Durmazel tarafından kendisine verilen besteler arasından seçildiğini açıkladı. şarkıların 3'ünün de İngilizce ve hareketli parçalar olduğunu, şarkılardan birinde Türk müziği motifleri olduğunu belirten Hadise, bu yüzden çok duygulandığını ifade etti.

YILBAŞINDA EUROVISION ŞARKISI TRT EKRANLARINDAN TANITILDI!

Hadise Eurovision için şarkısını ilk kez yorumladı. Eurovision şarkımızın ismi "Düm Tek Tek"

Yılbaşında TRT ekranlarının en beklenilen konuğu Hadise oldu. Hadise bu seneki Eurovision şarkı yarışmasında söyleyeceği şarkıyı ilk kez seslendirdi.

2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin şarkısı ilk defa 2008'i 2009'a bağlayan dakikalarda TRT ekranlarında gösterildi.

Rusya'da yapılacak 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise, yeni yılın ilk dakikalarında TRT ekranlarında Eurovision şarkısını seslendirerek sürpriz yaptı.

Sinan Akçıl'a ait ''Crazy For You / Düm Tek Tek" isimli şarkı ile yarışacak.

TANITIM YAYINININ ARDINDAN...

Bunun ardından şarkı üzerine bazı haberleri ve Hadise'nin şarkı tanıtım turlarını görüyoruz. Şarkısının İngilizce sözlerini fazla beğenmediğini de sözlerine ekleyen güzel şarkıcı Hadise, sözleri Belçikalı Stafaan Fernande ile birlikte tekrar yazdıklarını, Sinan Akçil'in de beğenisini aldıklarını belirtti.

54. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek Hadise, PBS televizyonunun davetlisi olarak bulunduğu Malta'da ilk promosyon turunu tamamladı. (09.02.2009)

Hadise'nin menajeri Süheyl Atay tarafından yapılan açıklamalarda, Hadise'nin Eurovision öncesindeki promosyon turlarının çok yoğun ve kapsamlı bir şekilde devam edeceğini, çok sayıda ülkeye gideceklerini bildirdi. 1-15 Mayıs tarihleri arasında Bosna-Hersek, Karadağ, Bulgaristan, Romanya ve Makedonya'da promosyon turlarını sürdüreceklerini duyurdu (Orijinal Kaynak: AA, Kaynak: maksimum.com - 09.02.2009)

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise, ünlü oryantal Nesrin Topkapı'dan oryantal dersleri almaya başladı.

Hadise, Almanya'ya giderek Almanya koserlerine başladı. Almanya konserlerini 27 Şubatta Oberhausen, 28 Şubatta Nürnberg, 7 Martta Frankfurt ve 20 Martta da Stuttgart'ta sürdürecek olan konserin ilkini 24 Şubat'ta Münih'de verdi. Almanya'da iken Eurovision için çok çalıştıklarını söyleyen Hadise, çok eleştiri alan ve tartışılan kot pantalon ile ilgili yarışma gecesi kot pantolon giymeyeceğini, farklı bir kıyafet düşündüğünü ve beğenilmesini umduğunu kaydetti. Ardından da Hollanda Amsterdam'da verdiği konser için Amsterdam'da ilk kez konser verdiğini açıkladı. Ayrıca bir de Türkçe albüm müdesi verdi.

VE EUROVISION'DA KURA ÇEKİLDİ!Rusya'nın başkenti Moskova'da Mayıs ayında yapılacak 54. Eurovision şarkı yarışmasının yarı final sıralama kuraları bu akşam çekilirken ülkemizi yarışmada temsil edecek Hadise'nin kura sonucunda 9. sırada sahneye çıkacağı belli oldu.

Moskova'daki Kosmos oteli salonunda düzenlenen kura çekimine Eurovision yarışmasına katılacak 42 ülkenin heyet başkanları katıldı. Daha önce yapılan kurada 12 Mayıs akşamı 1. yarı finalde yarışacağı belirlenen Hadise'nin, geçen seneki Eurovision birincisi Dima Bilan'ın çektiği kura ile 9. sırada sahne alacağı belirlendi.

Geçen seneki Eurovision yarışmasının galibi Dima Bilan yaptığı açıklamada, "Bence bu seneki favori Türkiye. Gerçi diğer yarışmacıların hepsinin şarkı kliplerini izleme fırsatı bulamadım. Ama şu anda Türkiye için en ciddi rakibin İngiltere olabileceğini düşünüyorum. Türkiye'nin yarışacağı şarkıyı gerçekten çok beğendim. Ben zaten Türk şarkılarını çok severim. Ama bu sene yarışma çok zor geçecek gibi." dedi. (Kaynak: www.magazinkolik.com / www.maksimum.com - 17.03.2009 - Orijinal kaynak: İHA)

VE... EUROVISION KLİBİNİN İLK GÖRÜNTÜLERİ...

Hadise'nin "Düm Tek Tek" şarkısının video klip görüntüleri, daha TRT denetiminden geçmediği için yayına verilmedi... Denetimin isteğiyle bazı sahnelerin makaslanacağı öne sürülüyor. Moskova'da gerçekleştirilecek 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise'nin 'Düm Tek Tek' adlı parçasının video klibi, reklam ve klip yönetmeni Metin Arolat tarafından çekildi. Arolat'ın "Şimdiye kadar yapılan çalışmaların en iyisi olmasını istiyoruz" dediği klip çekimleri, bir sır gibi saklanıp iki günde tamamlandı. Hadise, Ata Stüdyoları'nda gerçekleştirilen çekimlerde alevler içerisinde Eurovision şarkısını seslendirirken görülüyor.

(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.03.2009)

Bu görüntülerin ardından basında tekrar klip ile ilgili haberler ve açıklamalar çıkmaya başladı. Hadise'nin menajeri Süheyl Atay, "TRT'nin bugüne kadar olduğu gibi sanatçının sanatsal üretenliğini kısıtlayıcı herhangi bir tavır ve yaptırımı olmadığını" bildirdi.

Atay, yaptığı açıklamada, dün sabahtan itibaren gerek internet portallarında, gerekse yazılı ve görsel basında "Düm Tek Tek" klibi ile ilgili çıkan çeşitli haber ve açıklamaların "gerçekleri yansıtmadığını" ifade etti.

TRT kurumu ve Hadise'nin menajerlik şirketinin yapmış olduğu anlaşma gereği klip versiyonlarının TRT'ye teslim edildiğini anlatan Atay, şunları kaydetti:

"Ancak montaj çalışmaları devam etmektedir. Bu süreç içerisinde 3 farklı klip montajı hazırlanmıştır. Şu an bilinen ve yayımlanan görüntüler TRT kurumunun onayına sunulan klip versiyonlarından sadece bir tanesidir. Nitekim görüldüğü üzere gerek görüntü kalitesi, gerekse planlar profesyonelce bakıldığında son halini yansıtmamaktadır. Çalışmalar devam etmektedir. En kısa zamanda gerçek klip TRT tarafından kamuoyunun bilgilerine sunulacaktır. Amacımız Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek olan görsel malzemeyi en son ve mükemmel haliyle sonuçlandırmaktır. TRT kurumunun bugüne kadar olduğu gibi sanatçının sanatsal üretkenliğini kısıtlayıcı herhangi bir tavır ve yaptırımı olmamıştır." (Kaynak: www.maksimum.com - 23.03.2009 - Orijinal Kaynak: AA)

Basındaki haberlere göre takım elbise ve kravatla kamera karşısına geçen, ardından ise dansçı kızların üstündeki kıyafeti yırtmasıyla birlikte beyaz şortu ve bustiyeriyle göbek dansı yapan Hadise’nin klibinin TRT tarafından seksi olduğu gerekçesiyle kabul edilmediği öne sürüldü.

İlk kez TRT’de gösterilmesi planlanan klip ise önceki gece internete düştü ve binlerce kez tıklandı. Klibin TRT’nin isteği üzerine yeniden çekileceği iddia edildi.

Hadise - Düm Tek Tek Video Tanıtım Klibi:Bu arada Hadise ve müzik şirketi “Düm Tek Tek” adlı şarkıyı single albüm olarak piyasaya sunma kararı alınca Nisan ayında müzik marketlere sunulacak olan single albüm ile beraber Eurovision Şarkı Yarışması Tarihinde ilk kez bir şarkı yarışmadan önce piyasada satılacak.

O arada Hadise, Yedigün firmasının reklam filmlerinde oynadı ve yurtdışı turnelerine devam etti. Ardından “Düm Tek Tek” şarkısının yakında piyasaya çıkacak single albümünün kapak fotoğrafları için Nihat Odabaşı’na poz verdi. Nisan ayı başında Hadise, ''Düm Tek Tek''i İspanyollar'a tanıttı. Akibinde 6 ülkeyi kapsayan Balkan turnesine 7 Nisan'da başlayacak ve 12 Nisan'da bitecek olan Balkan turnesine çıktı. Tanıtım turnesi kapsamında son bir aydır Malta, Yunanistan, Bosna Hersek, Almanya, Belçika, Hollanda, İspanya, Rusya, Belarus, Andora, İsviçre, Fransa ve İngiltere olmak üzere toplam 13 farklı ülke ziyaret edilmiş ve promosyon faaliyetleri gerçekleştirilmişti. Planlanan Balkan turnesi ile bir rekora imza atacak sanatçı, bugüne kadar Eurovision kapsamında en çok ülke ziyaret eden sanatçı oldu.

9 Nisan'da Hadise'nin "Düm Tek Tek" isimli 5 şarkılık EP albümü tüm müzik marketlerde yerini aldı. EP’de Hadise’nin tanınmasını sağlayan "STIR ME UP", sözlerini Sezen Aksu’nun yazdığı "Deli Oğlan" haricinde, ilk Türkçe şarkısı "Aşkkolik" ve "A Good Kiss" de yer alıyor.

Müziğini “şehir müziği” olarak tanımlayan Hadise dünyadaki dans müzik trendlerini gündelik konuşma dilini kullandığı şarkı sözleri ile buluşturuyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 09.04.2009) Single'ı ile dijital satış listesinde zirveyi zorladı. Hadise'nin içinde 'Düm Tek Tek' şarkısının da olduğu single'ı resmi müzik sitelerinde, 1.5 milyonluk rakam ile en çok indirilen şarkı oldu. (Kaynak: www.michaelshow.com - 16.04.2009)

HADİSE AÇIK ARA ÖNDE!

Eurovision oylamasında Hadise’nin en büyük rakibi kim?

Eurovision anketinde yüzde 52.99 oy alan Hadise, şimdiden birinci ilan edildi. İkinci Norveç'in oyu ise 5.78.

Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilecek olan 54. Eurovision Şarkı Yarışması'na sayılı günler kala yarışmayı kimin kazanacağına dair anketler yapılmaya başlandı.

Yarışmaya katılacağı açıklandığından beri yerli ve yabancı hayranlarının desteğini alan Hadise, şimdiden yarışmanın birincisi ilan edildi. 'Eurovisionmoscow' (eurovisionmoscow. tr.gg) internet sitesinde şimdilerde 'Eurovision 2009'u hangi ülke kazanır?' anketi yapılıyor. Ankette yüzde 52.99'luk oy oranıyla Türkiye açık ara önde.

'Düm Tek Tek' farkı

'Düm Tek Tek' şarkısıyla favori gösterilen Hadise'ye en yakın oyu ise 5.78'lik yüzde ile Norveç temsilcisi Alexander Rybak aldı. İspanya'dan Soraya 5.59, Romanya'dan Elena 4.24, Yunanistan'dan Sakis Rouvas 3.85 ve Azerbaycan'ı yarışmada temsil edecek olan Aysel&Arash ikilisi 3.28 oy oranlarına sahip oldu. (Kaynak: muzik.ekolay.net - 26.04.2009)

EUROVISION BAŞLIYOR!

Rusya'nın Moskova kentinde, geçen sene de olduğu gibi Yarı Final Yarışmaları katılan ülkelerin çokluğundan dolayı iki aşamada (iki yarı final ve final ile) yapılması kararlaştırılınca Türkiye'nin de katıldığı İlk Yarı Final 13 Mayıs 2009, İkinci Yarı Final 14 Mayıs 2009'de gerçekleştirildi. 1nci Yarı Finalde kazanan ülkeler arasından Finale kalan ülkeler açıklandığında ilk olarak Türkiye'nin adı okundu ve Hadise 16 Mayıs'taki finalde yarışmaya hak kazandı.

Mayıs ayına girmemizle birlikte Eurovision hareketliliği artmaya başlıyor haliyle... Aşağıda verilen haberlerden alıntılarla da durum anlatılmaya çalışılmakta...

İLK PROVA

Moskova’da düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise Eurovision kampına girdi. Hadise ilk provasını 3 Mayıs Pazar günü gerçekleştirirken bu provasındaki koreografisi ile eleştirildi. Kıyafetsiz gerçekleşen ilk provasında Hadise, iki erkek üç tane de bayan dansçı ile sahneye çıktı. Kıyafetsiz ve daha yumuşak geçen ilk provalarda T.R.T. yetkililerinden aldığı taktik gereği fazla bir performans sergilemeyen Hadise’nin bu tutumu ve koreografisi yarışması izleyen Türk Eurovision fanları tarafından eleştirildi.

Hadise’nin Eurovision kampında daha çok alıştırma seviyesinde gerçekleşen bu ilk provada bilinçli olarak mı temkinli davrandığı yoksa koreografisinin mi yetersiz olduğu sorunun yanıtı ikinci ve son provada belli olacak.

Provalarda son sırada sahne alan Hadise, hem modern hem de geleneksel motifler içeren bir dans gösterisi ile sahne alırken performans sırasında Hadise’nin sahnesine büyük kırmızı kalplerden oluşan bir grafikle beraber lazer ışıklarla “Düm Tek Tek”in sözleri yansıtıldı.

Hadise ilk provasının hemen ardından yarışmanın kuralları gereği ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Spor bir kıyafet ile basının karşısına çıkan Hadise uluslararası basının sorularını yanıtladı. (Kaynak: www.michaelshow.com - 03.05.2009)

Hadise Eurovision Partisine Ev Sahipliği Yaptı

Hadise 8 Mayıs akşamı Eurovision kulübünde özel bir partiye ev sahipliği yaptı.

Küçük bir konser veren Hadise Eurovison şarkısının yanında kendi repertuarından şarkılar da seslendirdi.

Partiye konuk olan katılan Azerbaycan, Belçika, Hollanda, Malta ve Belarus yorumcuları da Eurovision şarkılarını seslendirdiler. (Kaynak: www.michaelshow.com - 09.05.2009)

Hadise: İŞTE EUROVİSİON KIYAFETİ...

Hadise, kostümlü provaya çıktı. İşte merakla beklenen Hadise kostümü... Moskova'da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi 'Düm Tek Tek' isimli şarkısıyla temsil edecek olan Hadise bugün kostümlü prova yaptı.

KUMAŞLAR İTALYA'DAN

Hadise'nin merakla beklenen kostümü iki parçadan oluşuyor. Kırmızı kostüm, göbeği açıkta bırakıyor. Kostümünün üzerinde aksesuar olarak altın kaplama bir kemer kullanılmış. 'Modern çağın dansöz kıyafeti' olarak adlandırılan kostümün kumaşlarının İtalya'dan özel olarak getirtildi.

Hadise'nin ayakkabısı da Swarovski taşlarıyla süslendi. Kostüm, Türk asıllı Belçikalı stilist Mahmut Karadağ'ın imzasını taşıyor. Karadağ'ın hazırladığı "Gizia" kıyafetiyle ilk kez sahneye çıkacak olan Hadise, yapacağı son genel provanın ardından 9. sırada sahne alacağı yarı final yarışmasında 17 ülke sanatçılarıyla yarışacak.

AÇILIŞA GİDEMEDİ

Eurovision Şarkı yarışmasının dün gece yapılan açılış resepsiyonuna sağlık sorunundan dolayı katılmayan Hadise'nin Moskova'da kendisi için kiralanan bir dairede dinlendiği öğrenildi. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 11.05.2009)

YARI FİNAL HEYECANI

İşte 1nci Yarı Final hakkında basında yer alan haberler:

Eurovision'da Erotizm Rüzgarları Esecek !...

Bu yıl Moskova'da sadece şarkılar değil dekolteler ve erotizm de yarışacak.

54. Eurovision Şarkı Yarışması öncesi son hazırlıklar tamamlandı. Bu akşam yapılacak yarı final öncesi ülkelerini temsil edecek isimlerin kostümleri belirlendi. Yapılan provalar geçen sene olduğu gibi bu sene de yarışmaya erotizmin damga vuracağını gözler önüne serdi.

Çoğunluğu bayanlardan oluşan yarışmacılar şarkıları kadar dekolteleriyle de birbirleriyle yarışacak.

Hadise'nin sahne şovunda dansçılar ve vokallerden oluşan 6 kişilik bir ekip yer alacak. Sanatçının kostümüne imza atan Gizia, vokalde ve danslarda yer alan kızlar için derin göğüs dekolteli tulumlar, yırtmaçlı şalvarlar hazırlarken, sahnedeki tek erkek dansçı için ise evaze formda bir etek tasarlandı. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 13.05.2009)

1nci Yarı Finalde 9ncu sırada çıkan Hadise'nin performansı:
YouTUBE Video:


Stereo YouTUBE Video:TÜRKİYE FİNALDE!

Hadise, Moskova'da düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında yarı finalde sahne aldı. Performansıyla büyük beğeni toplayan Hadise, 16 Mayıs'taki finalde yarışmaya hak kazandı.

Moskova'da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye'yi ‘Düm Tek Tek’ isimli şarkısıyla temsil edecek olan Hadise ilk sınavını dün akşam verdi.

Yarı final mücadelesinde sahne alan Hadise gösterdiği performans ile izleyicilerden büyük alkış aldı. Finale kalan ülkeler açıklandığında ilk olarak Türkiye'nin adı okundu ve Hadise 16 Mayıs'taki finalde yarışmaya hak kazandı.

Finale kalan diğer ülkeler ise, İsveç, Ermenistan, İsrail, İzlanda, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna-Hersek.

Öte yandan 18 ülkenin katılacağı ikinci yarı final yarışması ise 14 Mayıs’ta yine Olimpiskiy Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilecek. Bu elemeden de ilk on arasına kalacak ekipler 16 Mayıs gecesi düzenlenecek finale katılacaklar. (Kaynak: muzik.ekolay.net / www.magazinkolik.com - 13.05.2009)

Hadise, FİNAL'de hangi sırada yarışacağını belirlemek üzere basın önünde yapılan sahne çıkış sıra numarası çekilişinde 18 numarayı çekti. Türkiye final yarışmasında Hadise ile 18. sırada sahne alacak. (Kaynak: Türkpopmüzik.net)

Hadise'nin Moskova'da 2009 Eurovision 1nci Yarı Final performansı:


2009 Eurovision Yarı Final Sonuçları açıklanıyor!


2009 Eurovision Yarı Final Sonuçları açıklanıyor! HADİSE FİNALDE1.YARI FİNALİN ARDINDAN...

Eurovision’da neler oldu?

Hadise, Eurovision Yarı Finali’nde olanları anlattı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nın birinci yarı final elemelerinde finale kalmayı başaran Hadise, yarışma öncesi çok hasta olduğunu ancak mucize sayılacak şekilde iyileştiğini söyledi.

Hadise, finale kalmasının ardından Rusya'ya has matruşkalara yerleştirilen finaldeki yarışma sırası numaralarının çekilişine besmele çekerek, Türk izleyicilerin yoğun alkışları arasında katıldı. Finaldeki şarkı söyleme sırası 18 çıkan Hadise, "ilk 9'u çiftledik ve 18 olduk" dedi. Hadise, Eurovision'a katıldığında, finale çıkanların arasında birinci olmanın aklına bile gelemeyeceğini belirterek "Hatta finale yükseleceğimden bile şüpheliydim. Çünkü Eurovision bir yarışma ve ne kadar iyi olursan ol, bir yarışmanın sonucu belli değildir" diye konuştu.

Oryantal gözüyle Tanyeli: "Gurur duydum!"

Yıllardır gurur duyarak yaptığım göbek dansının sanat olduğunu dünya kabul etmişti. Beyonce'den Shakira'ya kadar birçok ünlü bizim ritimlerimize sahip çıkarken biz biraz burun kıvırdık. Dansöz gördüklerinde öcü gömüş gibi kaçan büyüklerimiz, sonunda ülkemizi dansöz kostümü, göbek dansı ve orient müzikle temsil edilmesine olanak sağladılar. Şov kazandı. Hadise süperdi, gurur duydum.

Kareograf gözüyle Tan Sağtürk: "Bir bütünlük yoktu!"

Türkiye'deki en önemli dansçı ve kareograflarla seyrettik yarı finali. Ortak görüş, kareografi olarak bütünlük eksikliğiydi. Türkiye'de jean pantolonla yaptıkları kareografi daha iyiydi. Ukrayna çok hareketli müzikler ve uygun kareografilerle şov yapıyor ve böylece kazanıyor. Sertab'ın (Erener) kareografisi hoş, yerinde bir kareografiydi ve bütünlüğü vardı. Hadise birinci olabilir, kendine ait bir enerjisi var ama dün oturup izlediğimizde kareografi olarak eksiklik hissettik.

Uğurkan Erez: "Kostümlerin rengi iyiydi!"

Performansı beğendim. Yapılabileceğin en iyisi yapılmış. Genel olarak iyiydi, kostümlerin rengi de iyi seçilmişti. Yalnız arkada duran erkek vokalistin kostümü ve rengi uygun değildi. Absürd ve iğreti duruyordu. Daha sonra çıkan dansçının etek pantolonundan olsa ve üstü çıplak bırakılsa gözümü rahatsız etmeyecekti. Hadise'nin karizması, enerjisi çok pozitif. Biraz kilo almış ama kareografimiz gereği çok hoş, güzel duruyordu.

Yönetmen gözüyle Musa Çözen: "Kalçaya daha yakın çekim!"

Eurovision çekimleri için belirli bir ekip var. Hangi ülke bunu yapıyor bilmiyorum ama yurt dışından geliyorlar. Işığı ve ses düzenini Ruslar'ın yaptığını sanmıyorum. Nasıl UEFA kupası çekimlerini Belçika yapıyorsa Eurovision'da da böyle bir durum söz konusu. Gelen ekip de çok profesyonel çalışıyor. HD çekim yaptıkları gibi 20'ye yakın kamera kuruluyor. Bence Hadise için biraz daha yakın plan, kalça gibi yerlerden çalışılmalı. (Kaynak: muzik.ekolay.net - 14.05.2009)

Hadise: ''Beni Boykot Ediyorlar!''

Eurovision şarkı yarışması için Moskova'da bulunan Hadise, provalarda aksaklıklar olduğunu söyledi. Yedigün'ün talihlileri ile Moskova'da buluşan Hadise, basın mensuplarının sorularını cevaplarken, provaların genelde kötü geçtiğini, şarkı söylerken hoparlörün iki kere arıza yaptığını, provanın sonunda da ışıkların söndüğünü söyledi.

Türkiye'yi yarışmada temsil edecek Hadise, "Beni boykot ediyorlar galiba. Geldiğimizden bugüne kadar seste sorun vardı. Daha sonra kamera beni yakın plan çekmedi. Defalarca yöneticilere sahnede kırmızı ışığın çok şiddetli olduğunu anlattık. Buna rağmen bizi ciddiye almadılar. Zaten bir kez yöneticiyi değiştirdiler. Diğer ülkeler de memnun değil. İnşallah yarın çok iyi geçer" diye konuştu. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.05.2009)

BAŞARILAR HADİSE!!!


Hadise, Eurovision 2009 Moskova finalinde! Hadise, Moskova'da yapılan 54.cü Eurovision Şarkı Yarışması'nda 18. sırada sahne alacak. Bu akşam Moskova'da yapılan 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda 25 ülke yarışacak. Türkiye'yi temsil eden Hadise yarışmada 18.nci sırada performansını sergileyecek.

Bilindiği üzere EBU bir değişiklik yaparak oyalamalarda yeniden bir düzenleme yaptı. Buna göre şarkılar, bu akşam katılımcı tüm 42 ülkeden yapılacak telefon veya SMS ile ve ülkelerin resmi jürisi tarafından verilecek oylarla değerlendirilecek. (Kaynak: turkpopmuzik.net - 16.05.2009)

2009 EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI:

ESC'in yapıldığı Büyük Final tarihi : 16 Mayıs 2009
ESC'in yapıldığı yer : Rusya - Moskova

ESC'e Katılan Şarkı: CRAZY FOR YOU / DÜM TEK TEK
Seslendiren : HADİSE
Sahne Sırası : 18
Büyütmek için T ıklay ın


DÜM TEK TEK (CRAZY FOR YOU)Türkiye'yi Puanlayan ülkeler ve puanları:
Fransa, Birleşik Krallık (İngiltere), İsviçre, Belçika, Makedonya ve Azerbeycan-12, Almanya, Arnavutluk ve Bulgaristan-10, Hollanda-8, Norveç ve Bosna-7, Danimarka, İsveç ve Romanya-6, Finlandiya, Macaristan ve Malta-5, Ermenistan-4, İsrail, Yunanistan, Portekiz ve Karabağ-3, İspanya-2, Hırvatistan ile Çek Cumhuriyeti-1

Puanların Toplamı : 177
Sıralama Derecesi : 4

Şarkı Sözü:

CRAZY FOR YOU / DÜM TEK TEK

Baby you’re perfect for me
you are my gift from heaven
this is the greatest story of all times
we met in like in a movie
so meant to last forever
and what you’re doing to me
feels so fine

angel I wake up
and live my dreams
endlessly
crazy for you

can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there no minute
feels like there’s no way back
can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there’s no minute
feels like there’s no way back

baby i read all answers
in your exotic movements
you are the greatest dancer of all times
you make me feel so special
no one can kiss like you do
as it is your profession
feel so fine

angel i wake up and live my dreams
endlessly
crazy for you

can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there no minute
feels like there’s no way back
can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there’s no minute
feels like there’s no way back

can you feel the rhythm in my heart

can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there no minute
feels like there’s no way back
can you feel the rhythm in my heart
the beats going Düm Tek Tek
always out it like there’s no minute
feels like there’s no way back

always out it like it no minute
feels like there’s no way back
always out it like there’s no minute
feels like Düm Tek Tek


Crazy For You (Düm Tek Tek) Şarkısının Türkçe Sözleri

Bebeğim sen benim için mükemmelsin
Cennetten hediyemsin
Bu tüm zamanların en iyi hikayesi
Filmlerdeki gibi buluştuk
Sonsuza kadar süreceğini düşündüm
ve bana yaptığın şey
çok iyi hissettiriyor

Meleğim uyanırım
ve rüyalarımı yaşarım
sonsuza dek
çılgın senin için

kalbimdeki ritmi hissedebiliyor musun
vuruşlar düm tek tekliyor
her zaman sanki limit yokmuşcasına yüksek sesli
geri dönüş yokmuş gibi hissettiriyor
kalbimdeki ritmi hissedebiliyor musun
vuruşlar düm tek tekliyor
her zaman dakika yokmuş gibi çıkıyor
geri dönüş yokmuş gibi hissettiriyor

bebeğim bütün cevapları okudum
ekzotik hareketlerindeki
sen tüm zamanların en iyi dansçısısın
kimse senin öptüğün gibi öpemez
sanki mesleğinmiş gibi, tadı çok güzel

Meleğim kalkarım
ve rüyalarımı yaşarım
sonsuza dek
çılgın senin için


Türkiye hangi ülkelere kaç puan verdi?:
Azerbeycan (12 puan): Şarkıcı ve Şarkısı: AySel & Arash - Always
Arnavutluk (10 puan), Bosna Hersek (8 puan), Moldayva (7 puan), Ermenistan (6 puan), Romanya (5 puan) Rusya (4 puan), Norveç (3 puan), İzlanda (2 puan), Almanya (1 puan)

YARIŞMANIN ARDINDAN:
Hadise Moskova'da 16 Mayıs 2009 Cumartesi yapılan Final yarışmasında CRAZY FOR YOUR / DÜM TEK TEK adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4ncü oldu.

Bu yıl ki Eurovision şampiyonu ise açık farkla 387 puan alarak Norveç oldu. İkinciliği 218 puan ile İzlanda ve üçüncülüğü 207 puanla son yıllarda katılmaya başlayan ırkdaşımız Azerbeycan aldı. Önümüzdeki yıl Eurovision, Norveç'te yapılacak.

Norveç'in ardından ilk onda derece alan ülkeler ve puanları sırasıyla: İzlanda (218), Azerbaycan (207), Türkiye (177), İngiltere (173), Estonya (129), Yunanistan (120), Fransa (107), Bosna Hersek (106) ve 10nuncu Ermenistan (92) oldu.

Final Yarışmasında Türkiye 18. sırada katıldı. Türkiye'ye Fransa, Birleşik Krallık (İngiltere), İsviçre, Belçika ve Makedonya, Azerbeycan'dan 12 tam puan, Almanya, Arnavutluk ve Bulgaristan'dan 10, Hollanda'dan 8, Norveç ve Bosna'dan 7, Danimarka, İsveç ve Romanya'dan 6 puan, Finlandiya, Macaristan ve Malta'dan 5, Ermenistan'dan 4, İsrail, Yunanistan, Portekiz, Karabağ'dan 3er puan, İspanya'dan 2 ve Hırvatistan ile Çek Cumhuriyeti'nden 1 puan alarak toplamda 177 puana ulaşıp 4ncü sıraya yerleşti.

Geçen sene 10 puan veren Fransa ve Belçika'dan tekrar 12 tam puan geldi. Yine geçen sene 8 puan veren Birleşik Krallık (İngiltere)'den ve 6 puan veren İsviçre'den yine tam puan geldi. Özellikle gurbetçilerin yoğun yaşadığı ülkelerden evvelki sene tam puan aldığımız Almanya'dan 10, Hollanda'dan geçen seneden de daha da düşük 8 puan aldık.

Komşumuz Yunanistan'dan aldığımız 3 puan (?) ile YİNE Türkiye'ye bu kadar az puan çıkması her sene olduğu gibi YİNE sürpriz ve YİNE düşündürücü!!!? (Webmaster'ın yorumu)

2009 yılı tablosu şöyle oldu:
1. Norveç (Alexander Rybak - Fairytale)
2. İzlanda
3. Azerbaycan
4.Türkiye

Yarışmadan önce çıkarılan single/albüm ve kapak/ları:
Düm Tek Tek (Promo - CD-Single Albüm, Capitol (EMI) Belçika , 09.03.2009)
1. Düm Tek Tek - 3:02

Düm Tek Tek (CD-Single Albüm, Capitol 6984782 (EMI) Belçika , 30.03.2009)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Düm Tek Tek - 3:02

Düm Tek Tek (Albüm, Pasaj Müzik, 09.04.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Düm Tek Tek - 03:03 (Söz: Hadise Açıkgöz, Sinan Akçıl, Stefaan Fernanade Müzik: Sinan Akçe)
2- Deli Oğlan - 03:11 (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Hadise Açıkgöz, Yves Gaillard)
3- Stir Me Up - 03:28 (Söz & Müzik: Hadise Açıkgöz, Yves Gaillard)
4- Aşkkolik - 04:05 (Söz: Deniz Erten, Müzik: Özgür Buldum)
5- A Good Kiss - 03:11 (Söz & Müzik: Hadise Açıkgöz, Yves Gaillard)

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com

Eurovision / Moscow 2009 (CD Albüm, Emi Müzik, 15.05.2009)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
20.Düm Tek Tek - Hadise (Turkey)

Eurovision / Moscow 2009 (DVD, Emi Müzik, 06.2009)
Büyütmek için T ıklay ın

2008     YUKARI | TOP | OBEN     2010

| 1975 | 1978 | 1979 |
1980 | 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 |
1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 |
2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
2010 | 2011 | 2012 | 2013 |

   

[ Geri Dön ]

TÜRK POP MÜZiK TARiHi - Eurovision Türkiye

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (108495 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag