Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 04.12.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 356 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 356
Üye: 0
Toplam: 356

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 121,932,374
  • Bugün: 426
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 04, 2022
  • 12:07 am CET
 

Serhat, Dünya Pop Müziğinin Farklı Renklerini Buluşturdu!


Tarih: 12.06.2022 Saat: 15:45 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Uzun yıllardır dünya popunun farklı renklerini içeren müziğiyle, Avrupa’dan, Amerika’ya, Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada keyifle dinlenen, liste başı şarkılara imza atan Serhat, yeni albümünün dünya prömiyerini Türkiye’de gerçekleştiriyor.

1940’ların swing tınılarından disko çağının 70-80’lerdeki altın yıllarına, zamansız baladlardan günümüz modern dans müziğine geniş bir yelpazede hazırlanan albüm, İsveç, Almanya, Fransa ve Belçika’da uluslararası müzisyenlerle gerçekleşen 5 yıllık bir çalışma sonrasında dinleyiciyle buluşuyor.

“That’s How I Feel” ismini taşıyan albüm, Türkiye’den uluslararası pop kültürüne taşınan bir bayrak niteliğinde.

Almanya’dan, Kolombiya’ya, İngiltere’den, ABD’ye, dünyada en fazla ülkede müzik listesine girmeyi başaran Türk müzisyen Serhat, farklı kültürlerde uzun yıllardır keyifle dinlenen şarkılarını tek bir albümde topladı.

5 yıla yakın bir sürede, İsveç, Almanya, Fransa ve Belçika’da çok değerli müzisyenlerle hazırlanan albümde müzikseverleri, 1940’ların swing tınılarından disko çağının 70-80’lerdeki altın yıllarına, zamansız baladlardan günümüz modern dans müziğine geniş bir yelpazede renkli bir müzik yolculuğu bekliyor.

Zamansız şarkılarıyla uzun süreler dünya listelerinde kalmayı başaran müzisyen, dünya pazarında çıkan albümünün tanıtımına Türkiye’de başlıyor.

Uluslararası popüler müzik camiasında Türk kimliğiyle adından başarıyla söz ettiren sanatçının 14 şarkıdan oluşan “That’s How I Feel” adlı “double” albümü, şarkıların remiksleriyle beraber, plak formatında, END Müzik & CAP Sounds iş birliğiyle, 03 Haziran tarihinden itibaren Türkiye’de D&R müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı.

İngilizce, Fransızca ve İtalyanca şarkılardan oluşan albüm, Serhat’ın 2003 yılında başlayan uluslararası müzik kariyerinin nişanesi niteliğinde.

Dünya çapında geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan sanatçının yeni albümünü, bugüne kadarki tüm başarılarının bir “best of” albümle taçlanması olarak ifade etmek mümkün.

Albümde Hollanda, Almanya, Yunanistan gibi ülkelerde artık bir klasik olarak kabul edilen ve hala radyo çalma listelerinde yer alan, Total Disguise, Je M’Adore, I Didn’t Know ve Say Na Na Na gibi popüler parçalarının yanı sıra yeni parçalar ve şarkıların global pazarın popüler DJ’leri tarafından yapılmış remiksleri yer alıyor.

Bugüne kadar pek çok uluslararası yıldızla müzik alanında ortak çalışmalara imza atan Serhat’ın yeni albümü “That’s How I Feel” içinde; Martha Wash, Helena Paparizou ve Viktor Lazlo gibi uluslararası yıldızlarla yapılmış düetler de bulunuyor.

Albümde Olcayto Ahmet Tuğsuz, Nektarios Tyrakis, Mariella Nava, Jacgues Veneruso, Mary Susan Applegate gibi dünya çapında başarılı söz yazarı ve bestecilerle çalışıldı.

Söz ve müziği Serhat’a ait olan, Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki başarısıyla adından söz ettiren “Say Na Na Na” adlı parça da “That’s How I Feel” de yer alıyor.

Popüler müzik alanında dünyada başarılarıyla adından söz ettiren Türk sanatçının yeni albümünde yer alan “Total Disguise” ve “Say Na Na” parçalarında Türkçe sözler de bulunuyor.

14 parçadan oluşan albümde dans ritimleri öne çıkarken pop müziğin farklı duygularını harekete geçiren, artık klasikleşerek zamansızlaşan melodiler, dinleyicileri geçmişten bugüne pop kültüründe bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Albüm; farklı müzik kültürlerinin birleştiği bir sentez özelliği taşıyor.

Dinleyicilerini uluslararası pop müziği platformunda renkli bir yolculuğa çıkaran albüm, dinleme deneyimi için de alternatifler sunuyor.

Türkiye’den uluslararası pop kültürüne taşınan bir bayrak niteliğindeki albüm müzikseverlere dijital platformlar ve CD’nin yanında plak versiyonuyla klasikleşmiş bir dinleme deneyimi sunuyor.

Sınırlı sayıda basılan plak, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de plak koleksiyonerleri için önemli bir eser.Serhat Kimdir?

Gerek Türkiye gerekse uluslararası arenada şarkıcı, besteci, yapımcı ve sunucu kimliklerini başarıyla taşıyan Serhat (tam adıyla Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu), Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra tercihini şov dünyasından yana kullandı.

Türk televizyon dünyasına hem sunucu hem yapımcı olarak, tüm zamanların en başarılı bilgi yarışması Riziko ile hızlı bir giriş yaptı ve üst üste Altın Kelebek ‘Yılın En İyi Erkek Sunucusu’ ve ‘Yılın En İyi Yarışma Programı’ ödüllerinin sahibi oldu.

Türk televizyonlarında 1.000 saatin üstünde yayın yapan Serhat, son TV programı Kalimerhaba’ ya da sunucu ve yapımcı olarak imza atarken, program hem Türkiye hem de Yunanistan’da çekilen ve yayınlanan ilk program olma özelliğini kazandı.

Serhat’ın uluslararası müzik kariyeri, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Viktor Lazlo ile İngilizce ve Fransızca seslendirdiği “Total Disguise” ile başladı. Şarkı, dünyada pek çok ülkede büyük beğeni kazandı, liste başarılarına imza attı.

Serhat daha sonra Rusya’nın en büyük starlarından Tamara Gverdtsiteli ile iş birliğine girdi.

İkili Moskova, Belarus ve Moldova’da verdikleri konserlerle büyük beğeni kazandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Büyük Ödülü’nün ve İskenderiye Şehri Altın Anahtarı’nın sahibi olan sanatçı, kendi kariyeri yanında genç yeteneklere de pek çok imkân sağlayan çalışmalara imza attı.

Kendi yaratımı olan Liselerarası Müzik Yarışması’nda, 1998 yılından beri genç yeteneklere yol gösteriyor ve bu çalışmayı halen büyük bir özveriyle sürdürmekte.

1994’te kurduğu yapım firması END Productions, uluslararası etkinlik organizasyonları ve müzik yayıncılığı alanlarındaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

2014’den itibaren müzik kariyerine Almanya merkezli devam eden Serhat, 2015 yılında “Je M’Adore” adlı şarkısıyla, Almanya DJ ve dans listelerinde 6 hafta 1 numarada kaldı.

Aynı şarkı İngiltere dans listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi.

Serhat 2016 yılında San Marino’yu İsveç’te düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda “I Didn’ t Know” adlı şarkıyla temsil etti.

Şarkı yarışmanın ardından ABD resmi Billboard dans listelerinde 25 numaraya yükseldi ve Serhat bu listeye girmeyi başaran ilk ve tek Türk sanatçı oldu.

2017’de ABD’nin efsane ismi Martha Wash’ la yeniden seslendirdiği “I Didn’t Know” ve 2018’de Yunanistan’ın pop starı Helena Paparizou ile farklı bir düzenlemeyle yorumladığı Total Disguise, Meksika’dan, Avustralya’ya, dünya çapında pek çok müzik listesinde ilk 10 içinde yer aldı.

Serhat 2019 yılında Tel Aviv’de düzenlenen 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, söz ve müziği kendine ait olan “Say Na Na Na” adlı şarkıyla, ikinci kez San Marino’yu temsil etti ve finalde 41 ülke arasından 19. olarak, bu ülkeye tarihindeki en büyük başarısını getirdi.

Bugüne kadar 8 farklı dilde şarkı söyleyen ve kaydeden Serhat, 9 single çalışmasından sonra, “That’s How I Feel” adlı ilk uluslararası albümü ile müzik yaşantısına devam ediyor.

Serhat, 2019 yılında verilen Altın Kelebek ödüllerinde, Uluslararası Müzik Dünyasında bir Türk şarkıcı olarak gösterdiği üstün performanstan dolayı, başarı ödülüne layık görüldü.

Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.06.2022

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Serhat, Dünya Pop Müziğinin Farklı Renklerini Buluşturdu! | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!

Serhat İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 30.10.2022->Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun Cumhuriyet Konseri Efsane Mekanda!

 25.10.2022->Cumhuriyet Ve Kadın Gecesi!

 21.10.2022->Serhat ‘Benim Halkım’la Kalplere Dokunuyor!

 23.09.2022->İkilem “Güneş Batarken” Diyor!

 11.09.2022->Harpya, 1.5 Yıl Aradan Sonra Yeni Solo Teklisi ‘Caravaggio’yu Dinleyicilerle Buluşturdu

 04.09.2022->Serhat Kiremitçi’den “Kal Ya Da Git”

 24.08.2022->Ferit Tunçer’den Yeni Klip “Düşman Oldum Hayata”

 26.07.2022->Serhat’ın Klibinde Brezilya Rüzgarı Esti

 05.07.2022->Liseler Arası Müzik Yarışması Kazananları Belli Oldu!

 26.06.2022->Merve Ege’den İlk Single “Ayrılmayalım”Sonraki Sonuçlar


 DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Fazıl Say’ın Beykoz Travması!
Haberler Geçen günlerde Ece Dağıstan ile yollarını ayırarak ikinci kez Beykoz Adliyesi’nde boşanan Fazıl Say, sosyal medyadan esprili bir paylaşımda bulundu. Say’ın paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1956 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 20:33 (83 okuma)

Dimaze Duruk, Müzik Kariyerine “Cam Kırıkları” İle Devam Ediyor!
Haberler Müzik kariyerinde emin adımlarla ilerleyen genç yorumcu Dimaze Duruk ikinci teklisi 'Cam Kırıkları'nı Arpej Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1902 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 20:33 (89 okuma)

Baran Mengüç, Yeni Şarkısını Paylaştı: “Denge Yok”
Haberler Baran Mengüç, yeni şarkısı ‘Denge Yok’u Universal Music Türkiye etiketiyle yayınladı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1586 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 20:05 (85 okuma)

Murat Dalkılıç Ve Kız Arkadaşı Çağla Boz Gecelerde...
Haberler Popçu Murat Dalkılıç, bir süredir aşk yaşadığı Çağla Boz ile önceki gece Armutlu’da objektiflere yansıdı. İkilinin arkadaşlarının olduğu kalabalık ekip, araca sığmakta zorluk çekti. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2873 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 19:34 (86 okuma)

Merve Boluğur’dan Boşandıktan Sonra İlk Görüntü!
Haberler Müzisyen eşi Mert Aydın’dan geçtiğimiz hafta boşanan oyuncu Merve Boluğur, geride bıraktığımız gün İstinyePark’da objektiflere takıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2042 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 16:50 (79 okuma)

Doğuş ‘Taklit Eser’ Davasını Kazandı!
Haberler Şarkıcı Doğuş kendisine ait bir şarkıyı taklit ettiği iddiasıyla Bilal Sonses’e 5 kuruşluk tazminat davası açmıştı. Mahkeme, yapılan incelemede Bilal Sonses’in “Elin Olamam” isimli şarkısının giriş ve final müziğinin Doğuş’a ait “Bunun Adına Yürek Derler” isimli şarkı ile birebir aynı olduğunu tespit etti. Mahkeme, Sonses’in Doğuş’a 5 kuruşluk manevi tazminat ödemesine karar verdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3270 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 14:20 (79 okuma)

Tuğçe Kandemir Ve Selçuk Balcı İle Karadeniz Fırtınası!
Haberler Türk Pop Müziği’nin en güçlü kadın vokallerinden Tuğçe Kandemir ve Karadeniz Müziği’nin en başarılı temsilcilerinden Selçuk Balcı TUĞÇeXPRES serisi için bir araya geldi. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 2111 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 14:00 (79 okuma)

MESAM’da Recep Ergül Devrimi!
Haberler MESAM 10. Olağanüstü Genel Kurulunda, başkan Recep Ergül’ün önerdiği bütün yönerge ve önergeler yüzde 95’in üzerinde rekor oylarla kabul edildi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1660 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 13:45 (82 okuma)

Çağatay Akman Hakim Karşısına Çıktı!
Haberler Şarkıcı Çağatay Akman, eski sevgilisi Öykü Uslu’yu darp ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 4874 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 13:30 (88 okuma)

Farah Zeynep Abdullah’ın Hapsi İstendi!
Haberler İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola’ya destek paylaşımı yapan Farah Zeynep Abdullah için 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 5448 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 12:45 (79 okuma)

Ece Seçkin, Anıl Piyancı Ve Genco Ecer ‘Karma’da Buluştu!
Haberler Müzik listelerinin zirvesinde yer alan, tarzı, iddialı sahne şovları ve hit şarkılarıyla genç kuşağın simgesel idolleri arasında gösterilen pop yıldızı Ece Seçkin, rap sanatçısı Anıl Piyancı ve Genco Ecer ile buluştuğu, Hip-Hop ve R&B formunu yansıttığı yenilikçi şarkısı ‘Karma’yı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1928 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 11:56 (76 okuma)

Petek Dinçöz’den Yeni Şarkı “Büyük Ustam”
Haberler Petek Dinçöz, 8 yıl sonra hazırladığı şarkılarını peş peşe hız kesmeden yayınlamaya devam ediyor. “Çılgınlar Gibi”, “Sevgi Arsızı” ve “Sensiz Bu Yaz” şarkıları sonrasında Dinçöz, duygu yoğunluğu yüksek yeni teklisi Büyük Ustam’ı PD Production etiketiyle tüm dijital platformlarda video klibi ile yayımladı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1591 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 11:49 (78 okuma)

Doğan Duru’nun İkinci Solo Albümünden Yeni Video Klip “Mühürlendim”
Haberler Müzik eleştirmenleri tarafından 2021 yılının en iyi albümlerinden biri seçilen ‘Epoch’un sahibi Doğan Duru, Pasaj & Garaj Müzik etiketli ilk solo projesinin devamı niteliğindeki albümü ‘Kafesine Uçan Kuş’tan, yeni bir video klip yayınladı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1775 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 11:17 (76 okuma)

Can Kazaz, Yeni Albümü ‘ve Toprak’ Paylaştı!
Haberler Can Kazaz’ın yeni albümü “ve Toprak”, Universal Music Türkiye etiketiyle bugün yayımlandı. Birbirinden etkileyici sekiz parçadan oluşan “ve Toprak”, başarılı sanatçının “Yollar ve Su” isimli albümünün devamı olma niteliğini taşıyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 2128 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 11:10 (79 okuma)

Shakira İle Gerard Pique Çocukların Velayeti Konusunda Anlaştılar!
Haberler Shakira, iki çocuğunun babası Gerard Pique ile uzun yıllar süren ilişkisini geçtiğimiz haziran ayında ihanete uğradığı gerekçesiyle sonlandırma kararı almıştı. İspanyol basını, Shakira ve Pique’nin çocuklarının velayeti konusunda Kasım ayı başında vardıkları anlaşmayı hakim karşısında onayladıklarını belirtti. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2237 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.12.2022 Saat: 01:40 (80 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag