Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 23.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 299 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 299
Üye: 0
Toplam: 299

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,717,887
  • Bugün: 39,554
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 23, 2023
  • 07:46 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Abidin Özşahin
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12353 okuma)

Abidin Özşahin
Abidin Özşahin
Abidin Özşahin
FOTO GALERİ

Abidin Özşahin, 7 Temmuz 1977'de Adana'da doğdu. İlkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu yine Adana'da İstiklal ortaokulu ve liseyi de Seyhan Çobanoğlu lisesinde bitirdi. İlkokul yıllarından itibaren ailesine yardımcı olmak ve kendi parasını kazanmak için çalışmaya başladı. Önce babasının yanında marangozluk yaptı. Sonra bir tüpçüde çalıştı ve ardından bir börekçiye girip orada soğan soymaya başladı. Lise yıllarında ev ev dolaşarak tekstil ürünleri pazarladı.

Sonunda hayatındaki en büyük tutkusu müzikle tanıştı ve gitar çalmaya başladı. Lise hayatı boyunca Adana Müzik Merkezinde gitar konusunda kendini geliştirdi ve liseyi bitirdikten sonra barlarda şarkı söylemeye başladı. Ancak, üniversiteye de gitmek istiyordu ve sınava girip Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü kazandı. Eskişehir'e yerleşti ama sadece 4 ay kalabildi ve Adana'ya döndü. Askerlik zamanı gelmişti. Askerliğini, doğduğu yere çok yakın bir şehirde Gaziantep'te yaptı. Ancak, 8 ay sonra kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle erken terhis edildi. Adana'ya geri döndü. 1 yıl boyunca demolar hazırladı ve bunları İstanbul'daki müzik şirketlerine gönderdi. Maalesef istediği sonucu alamadı. Hayatına yeni bir yön verip, tekrar Eskişehir'e gitmeye okulunu bitirmeye karar verdi. Okul ve bar programlarını beraber yürüttü. Mali müşavir olmak istiyordu ama müzik tutkusu yine okuldan ağır bastı ve Abidin yine Adana'ya döndü. Yine demolar hazırladı, yine İstanbul'a gelip demolarını müzik şirketlerine verdi ve yine macına ulaşamadı. Soluğu tekrar Adana'da aldı.

2003 Yılının Eylül ayında Kanal D'de Türkiye Popstar tanıtımlarını gördü ve 8 Eylül'de jüri önüne çıktı. Şehir elemelerini geçmiş ve ilk 50 Popstar adayı arasına girmişti. Abidin'e yine İstanbul yolları görünmüştü. İstanbul'daki 3 günlük eğitime katıldı. 3. günün sonunda 50 yarışmacıdan geriye 12 kişi kalacaktı ve Abidin gösterdiği performansla Türkiye'nin yeni Popstarı olmaya aday 12 finalist arasına girdi. Artık sıra halk oylamasına gelmişti. 12 haftalık canlı yayın maratonunun sonunda hiç kırmızı odada son ikiye kalmadan büyük finale kadar geldi.

POPSTAR'DAKİ PERFORMANSLARI:
1.hafta
Oyların %14.14 alarak 13 kişi arasından ikinci olmayı başardı. Abidin ''Yolcu Yolunda Gerek'' şarkısını seslendirmişti.
2.hafta
Oyların %13.75 alarak 12 finalistden ikinci oldu. ''Popstar Türkiye'' kasedinde seslendirdiği Erkin Koray'ın ''Çöpçüler'' şarkısını söylemişti.
3.hafta
''Sen Yoluna Ben Yoluma'' parçasını seslendirerek geçen haftalara göre daha düşük performans sergileyen Abidin oyların 11.16% alarak 11 kişi arasından beşinci oldu.
4.hafta
Erol Büyükburç'tan ''Bir Başka Sevgiliyi'' söyleyen Abidin %7.56 oy alarak beşinci sırada yerini korudu.
5.hafta
Sahneye ilk defa gitarıyla çıkarak MFÖ şarkılarından ''Güllerin İçinden'' parçasını seslendiren Abidin 9.27% oy alarak 9 finalist arasından üçüncü olmayı başardı.
6.hafta
"Türkü haftası"nda ''Nerdesin Sen'' parçasında çok alkış almasına rağmen 12.24% oy alarak 8 adaydan beşinci oldu.
7.hafta
Sahneye Matrix kıyafetiyle çıkan Abidin ''Pamuk'' şarkısıyla harika performans sergileyerek oyların 16.92% aldı ve haftanın üçüncüsü oldu.
8.hafta
Barış Manço şarkılarından ''Aynalı Kemer''i söyleyen Abidin 16.34% oy alarak altı finalist arasından dördüncü oldu.
9.hafta
İkişer şarkı haftasında ''Ağlarsa Anam Ağlar'' parçasıyla Zerrin Özer'i ağlatan Abidin, ardından "La Bamba" parçasıyla herkesi coşturdu. 20.28% oy alarak 5 finalistden haftanın üçüncüsü oldu.
10.hafta
Mirkelam'dan ''Her Gece'' ve Tarkan'dan ''Aacayipsin'' parçasını çok başarıyla söyleyerek oyların 29.90% aldı ve 4 yarışmacı arasından haftanın ikincisi oldu.
11.hafta
Sezen Aksu'dan ''Kara Ağaç'' parçasını harika yorumlayarak Ercan Saatçi'nin 'Budur' sözleriyle takdirini alan Abidin daha sonra diğer şarkısında ve üçlü şarkıda başarılı performans sergileyerek oyların %42.01 aldı ve Haftanın Birincisi oldu.
12.hafta
İlk defa kıyafetini Armağan'a beğendirmeyi başaran Abidin ''Sonuna Kadar'', ''Mavi Boncuk'', ''Akdeniz Akşamları'', ''Gemiler'' parçalarıyla tüm izleyenlerini coşturdu.

Önce İzmir, sonra Adana'da hayranlarıyla buluşan Abidin halk konserleri vererek, bir hafta sonra yeniden İstanbul'a döndü. İstanbul Bostancı Gösteri Merkezinde hayranları karşısına çıkarak konser veren ve Popstar Türkiye'de son kez performans sergileyen Abidin Jüri oylamasıyla geceyi 2-1 galibiyetle bitirdi.

12 haftalık canlı yayın maratonunda hiç kırmızı odada son ikiye kalmadan büyük finale kadar gelen Abidin final öncesi ‘Kıran kırana bir final olacak’ demişti. Bu zor finalin sonunda oyların 52.87% almayı başaran Abidin Özşahin Türkiye'nin yeni POPSTARI oldu.

2009 Mart'ta Elips Kitap'tan "Ben Hiç Popstar Olmadım ki" isimli kitabını yayımladı. Bu kitap, bir zamanlar izlenme rekorları kıran, tüm Türkiye'de deyim yerindeyse bir fenomen hâline gelen -ve tabii sonrasında pek çok kere taklit edilen- Popstar yarışmasında birinci olan Abidin Özşahin'in kaleme aldığı, genç ömrüne sığdırdığı nice acı tatlı olayı ilk ağızdan dile getirdiği, sahici ve bir o kadar da samimi hayat hikâyesi...

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pop yıldızlarını magazin malzemesi olmaktan öteye geçemeyecek başlıklar dışında tanımanın, onların insani yanını keşfetmenin zorluğu ortada. Hele de, ortalama bir aile yaşantısından çıkıp da bir anda herkesin tanıdığı biri hâline gelmek, kurtlar sofrasında hayatta kalmak nasıl olur, yola nasıl devam edilir, ne tür bedeller ödenir, izleyenlerin gözlerini kamaştıran sahne ışıkları aslında neleri gizler... İşte Abidin, tüm bu dönemeçlerden geçerek yoluna devam eden, sabun köpüğü misali şöhreti değil kalıcı olmayı amaçlayan bir müzik âşığı...

Bu kitap yalnızca Abidin hayranlarına değil; müziğe gönül veren, profesyonel anlamda müzikle ilgilenmek isteyen tüm gençlere hitap ediyor.

Popstar’dan “Duy Beni”

Yıllar önce Pop Star yarışmasında kazandığı başarıyla dikkatleri üzerine çeken Abidin Özşahin, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümünü tamamladı.

“Duy Beni” isimli albümünde önemli müzisyenlerle birlikte çalışan Abidin Özşahin, sevenleriyle buluşmak için gün sayıyor.

Yeteneği ve yakışıklılığıyla hafızalardan silinmeyen bir isim olan Abidin Özşahin, yeni albümü “Duy Beni” için Çağlar Türkmen, İskender Paydaş, Metin Türkcan, Tuna Velibaşoğlu, İ. Okan Özen ve Serter Karadeniz gibi Türkiye'nin en başarılı müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla bir araya geldi.

Tüm şarkıların söz ve müziğinin Abidin Özşahin'e ait olduğu albümde toplam 9 şarkı bulunuyor.

Geçmişte yaşadığı yarışma birinciliği dolayısıyla bir anda fenomen haline gelen Abidin Özşahin, birincilik sonrasında 'Ben hızlı ve kolay elde edilen şöhreti değil, kalıcılığı esas alarak müzik yapmayı kendime daha çok yakıştırıyorum' demiş ve müzik çalışmalarına ağırlık vermişti.

Şarkılarıyla yeniden fırtınalar estirecek Abidin Özşahin'in Seyhan Müzik etiketiyle çıkan “Duy Beni” albümü tüm müzik marketlerde satışa sunuldu (Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.05.2013)

Abidin Özşahin, “Duy Beni” isimli yeni albümünün ilk klibini "Aman Aman" şarkısına çekti ve video klip, 21 Haziran 2013 itibatiyle tüm Müzik TV kanallarında yayımlanmaya başlandı.

Abidin Özşahin ‘Popstar Abidin’i Gömdü!

9 yıl önce yapılan ilk Popstar Yarışmasının birincisi Abidin "Duy Beni" adlı ikinci albümü için kamera karşısına geçti.

‘Popstar Abidin’i gömdü!

Yarışmayı da popstarlığı da çok uzun zamandır bir kenara iten şarkıcı yeni albümünde rock tarzında söylediği şarkılarla beğeni topladığı kadar değişmeyen görüntüsüyle de ilgi uyandırıyor.

Yeteneği ve yakışıklılığıyla hafızalardan silinmeyen bir isim olan Abidin, "Duy Beni" adını verdiği ikinci albümüyle kendini ilk defa doğru ifade ettiğini söylüyor.

Çağlar Türkmen, İskender Paydaş, Metin Türkcan, Tuna Velibaşoğlu, İ. Okan Özen ve Serter Karadeniz gibi Türkiyenin en başarılı müzisyenlerinden oluşan dev bir kadronun bir araya geldiği "Duy Beni" albümünde tüm şarkıların söz ve müziği ise Abidine ait.

Tüm parçalarda rock altyapısının hissedildiği albümü için Abidin, "Yarışmadan sonra bana giydirmeye çalıştıkları pop kıyafeti üzerime uymadı. Ben kendimi bildim bileli rockcıyım, türkü de olsa rock gibi söylerim. Ama bu albümle kendime uygun elbiseyi kendim diktim. Popstar Abidini gömdüm!" diyor.

Albümle aynı adı taşıyan "Duy Beni" şarkısına video klip çeken Abidin, klibinde de kendi şirketi Atp Prodüksiyon ile çalıştı. Yönetmenliğini fotoğraf sanatçısı Erkin Şahinin üstlendiği klipte Abidin sesiyle olduğu kadar fiziğiyle de beğeni toplayacak. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.11.2013)

Abidin Özşahin’den Yeni Single: “Unutturur Her Şeyi”

Abidin Özşahin yeni single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

ATP Production bünyesinde gerçekleşen projede sözü, müziği ve düzenlemesi sanatçının kendisine ait teklinin prodüktörlüğünü yine Abidin Özşahin yaptı.

Prodüksiyon koordinatörlüğünü Seda Turgut'un yaptığı projede, mix ve mastering Mert Samur imzası taşıyor.

Klişe ve alışıla gelmiş müzik akımları dışında, kendine özgü tarzı ve tavrıyla müziği kategorize etmeyip, sanatçının içinden gelen samimiyetini gün yüzüne çıkaran Abidin Özşahin bu heyecanını tüm müzikseverlerle paylaşıyor.

Yapımcılığını Bülent Seyhan'ın yaptığı “Unutturur Her Şeyi” Seyhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda.
(Kaynak: sozmuzik.com - 17.10.2017)

Diskografi:
2003
POP Star Yarışması (Turkish version of American Idol) (CD Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Firdevs Güneş - Kıyamam - 04:23
2- Abidin Özşahin - Çöpçüler - 04:49
3- Elena Kryuchkova - Neler Oluyor Bize - 03:32
4- Barış Kömürcüoğlu - Bu Gece Son - 04:42
5- Müge Ökten - Ellerimde Çiçekler - 04:03
6- Bayhan Gürhan - Seninle Olmak Var Ya - 04:05
7- Ceyda Mazalto - Aldırma - 03:47
8- Aydan Kaya - Avuçlarım Kanıyor - 04:42
9- Eser Bayar - Bebeğim - 05:09
10-Evren Mevlanaoğlu - Alışamadım - 04:52
11-Serkul Kan - Kar Beyazdır Ölüm - 05:57
12-Selçuk Yapar - Bir Garip Yolcuyum - 05:33
13-Alpay Kulay - Gel Barışalım Artık - 03:55

2004
Top 10 - Pop Star Best Performances (Popstar 2) (Kolektif Albüm, DMC, Nisan 2004)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Akdeniz Akşamları - Abidin
2- Sen Gelmez Oldun - Firdevs
3- Unchained Melody - Bayhan
4- Kar Taneleri - Barış
5- Eledim Eledim - Eser
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - Aydan
7- Sessiz Gemi - Barış
8- Çabuk Olalım Aşkım - Eser
9- Dostum Dostum - Bayhan
10-Neredesin Sen - Abidin
11-Tam 14 Saat Oldu (Bonus Track) - Firdevs
12-Ah Bir Ataş Ver (Bonus Track) - Barış
13-I Will Always Love You (Bonus Track) - Elena
14-Nan Neh Nah - Firdevs (Bonus Track)

Aşktan Yana (CD Albüm, DMC Müzik, Nisan 2004)

1- Zır zır
(Söz: Müge Zeren, Müzik: Ercan Saatçi) - 04:01
2- İki Satır
(Söz ve Müzik: Çelik) - 04:48:
3- Seni Seviyorum (Söz ve Müzik: Ercan Saatçi) - 05:09
4- Penceremde Yağmurlar
(Söz ve Müzik: İlhan Şeşen) - 04:24
5- Kavuşamadım (Söz: Abidin, Müzik: Ercan Saatçi) - 05:09
6- Boşuna
(Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Sotis Volanis) - 03:59
7- Son Sabah (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Can Çelebi) - 03:36
8- Bavulunu Valizini (Söz ve Müzik: Ercan Saatçi) - 03:33
9- Ayrılığın Yükünü Kaldıramayız (Söz ve Müzik: Yıldız Tilbe) - 03:58
10-Mor Perdeler (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Fuat Güner) - 04:54
11-Kalmadı (Söz ve Müzik: Ersel Serdarlı) - 03:44


2005
Michael Show Listebaşı (Derleme Albüm, Sony DMG, Haziran 2005)
Büyütmek için T ıklay ın
14.Abidin / Zır Zır

2006
Slow Türk Aşk Şarkıları 2006 (CD Albüm, Karışık - Türkçe Pop & Rock, DMC, 15.02.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
17.Abidin / Kavuşamadım - 05:11

2009
Ben Hiç Popstar Olmadım ki (Kitap, Elips Kitap, Mart 2009)
Büyütmek için T ıklay ın

Duy Beni (Albüm, Seyhan Müzik, 03.05.2013)

1. Aman Aman

2. Duy Beni

3. İstanbul
4. Bebeğim
5. Kop Gel
6. Değer Misin?
7. Kaos
8. Bu Kadar Benim
9. Savaşma Seviş
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Abidin Özşahin)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2015
Uçurum (Single, Seyhan Müzik, 07.04.2015)

1- UçurumDijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Unutturur Her Şeyi (Single, Seyhan Müzik, 16.10.2017)

1- Unutturur Her Şeyi

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/abidinozsahin
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/abidinonair
www.youtube.com/channel/UC771ymxjiWvPcLZvjKyzWDA
Resmi Tumblr Sayfa Adresi:
abidinonair.tumblr.com

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12353 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag