Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 469 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 469
Üye: 0
Toplam: 469

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 138,004,530
  • Bugün: 27,034
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2023
  • 03:47 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Alpay
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15777 okuma)

Alpay
Alpay
Alpay
FOTO GALERİ

18 Temmuz 1935’te Ankara’da dünyaya geldi. Soyadı Nazikioğlu’dur. Babası, padişahın Naziki Efendi dediği birinin torunu olup Devlet Demir Yolları’ndan bürokrat emeklisi, amatör kemancı Turhan Cemal Nazikioğlu’dur. Alpay’ın trenleri çok sevmesinin belki de bu yüzden olduğu söylenir. Annesi Daime Hanım, bir Yugoslav Kralı’nın soyundan gelmedir ve Alpay’ın dedesi de, Atatürk’ün yakın çevresinde bulunmuş Hüsrev Gerede’nin babası Hersekli Mehmet Ali Paşa’dır.

Alpay’ın müzikle yakınlığı daha çocuk yaşlarda başlar. Klasik müzik eğitimi almış amatör bir kemancı olan babası, Alpay’ın müziğe yeteneğini farketmişti. Eve öğle tatillerinde elinde çeşitli enstrümanlarla gelirdi. Ancak bir başka etken daha vardır müzik hayatının şekillenmesinde; Alpay dört yaşlarındayken taşındıkları evin Ankara’nın ilk Radyoevi olmasıyla kalabalık olan Alpay’ın ailesi de yakınındaki iki katlı binaya taşındıktan sonra radyonun sanatçılarıyla ahbap olunca Radyo sanatçıları sık sık evlerine ziyarete gelmeye başlar. Alpay’ın çocukluğu, Şerif İçli, Hakkı Derman, Hamdi-Safiye Tokay, Vedia Tunççekiç, Mustafa Çağlar gibi sanatçıları dinleyerek geçer ve bir anlamda ilk derslerini onlardan almış olur.

Ankara TED Koleji’nde okurken, hiperaktif karakteri ve yaramazlıkları yüzünden oradan alınıp normal liseye verilir; önce Atatürk, sonra da Gazi Lisesi. Babası, eve getirdiği her enstrümanı problemsiz çalabildiği için aslında onu konservatuvara vermeyi düşünmüş ancak bu fikrinden “Müziğe yeteneği var ama haşarı olduğu kadar çok duygusal, verem olmasından korkarım.” diyerek vazgeçer.

Zaten Alpay da o zamanlar daha çok spora meraklıdır ve asıl ‘ününü’ futbolda edinir. Gazi Lisesi’nin ‘gol kralı’ olmuştu. Daha sonra Ankarademirspor, Gençlerbirliği ve Genç Milli’nin yıldız oyuncusu olur.

Babasının isteğiyle yine de söz dinleyen bir çocuk olduğundan, Ankara Hukuk’a girer ve sadece sınav zamanları çalışarak dört yılda bitirir. Hukuk Fakültesini bitiren Alpay, stajını yaparken, avukatlık yapamayacağına karar verip akrabalarıyla birlikte ‘Pınar Reklam Ajansı’ isminde bir ajans kururak reklamcılığa ve bir yandan da müzikle daha çok haşır neşir olmaya başlar.

Kuzenleri Şanar ve Oktay Yurdatapan, İstanbul’da profesyonel müzik yapmayı seçerek lakabı ‘Dogo’ olan Doruk Onatkut’un kurduğu ‘Kentet Dogo’ grubunda çalmaktadırlar. Bir gece İstanbul Suadiye’deki Dağ Kulüp’te kuzenlerinin “bir şarkı da sen söyle” ısrarlarıyla o güne kadar şarkı söylemeyi, biraz ‘utanılacak’ bir şey olarak gördüğü ve ayrıca da utangaç olduğu için, karanlığa gizlenerek ‘Adios Maria’yı söyler. Kendisi görülmemiştir ama o sesin farkedilmemesine imkan yoktur. Kulübün patronunun ‘Gel burada çalış’ tekliflerini reddeder. Ancak peşini bırakmayan klüp patronun ‘Madem sahneye çıkmıyorsun, gel kayıt yapalım.’ teklifine sıcak bakar. İdealtepe’de bir villada, gayet ilkel koşullarda bir kayıt yaparlar. Alpay, bu kaydın radyoya verildiğinden habersiz, günler sonra bir pazar radyoda, ‘Bu hafta listemizin beşinci sırasında bizden bir şarkıcı var, Alpay ve Moliendo Cafe’ anonsunu duyunca, şok geçirir. Artık bu yoldan dönüşü olmayacaktır.

Ardından yeni kayıtlar gelir. Hepsi de Ankara’da radyoda müzik listelerinde listebaşını zorlar. Kentet Dogo’nun Ankara’ya gelip gitmesi zor olduğundan Ankara’da bir grup kurmaya karar verirler: Alpay ve Arkadaşlar’ı (piyanoda şimdilerde Türkiye AB genel sekreteri olan Murat Sungar, basgitarda Şanar Yurdatapan, gitarda Yurdaer Doğulu, davulda Durul Gence ve vokalde Alpay).

O sıralarda Ankara radyosunda çalan parçalarından İstanbul’un haberi yoktur. Taa ki Alpay’ın İtalyan şarkıcı Tony Dallara’nın Norma Mia adlı şarkısını yorumlayıncaya kadar; Bu şarkı ile İstanbul’da ününe ün kartar. Artık 1960’lı yılların başında, “Girl in My Town”, “El Vagabundo”, “First Kiss”, “Now I’m Alone”, “Estrella del Mar” gibi İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Fransızca söylediği (o zaman henüz Türkçe söylenen müzik yoktur) tüm şarkıları dönemin yerli yabancı, ünlü sanatçılarından önce, bir numarada çalmaktadır. İstanbul plakçılarından teklif üstüne teklif gelir.

Kara Tren Türküsünden - bazı kaynaklara göre Doruk Onatkut, Tülay German’ın kitabına göre ise Şanar Yurdatapan tarafından - düzenlenen şarkıyı Alpay 1962’de sahnelerde okumaya başlamıştı. Bu şarkı ANADOLU POP’un ilk örneklerinden sayılır. 1962 ve 1963 yıllarında radyolarda okuduğu ve dikkatleri üzerine çektiği ünlü şarkısını ‘Norma Mia’yı 1964’de ilk 45’liği olarak plak yaptı. Aynı yıl ardından peşi sıra “First Kiss”, “Girl in My Town” ve ‘Mi Sono Innamorato Di Te’yi 45’lik plaklarda yorumladı. Ardından “Estrella Del Mar” ve “Efem” ile “Gelin Ayşem” izler, o yılki hit şarkısı daha önce 1962’de sahnelerde de okuduğu “Kara Tren” idi. Alpay bu günlerde çok ünlü olmasına karşın, bir tek kare fotoğrafı yayınlanmadığı için onun cüce veya kambur olduğu dedikoduları çıkmıştı. Askerliğini bitirdiği 1964 yılında sonunda sahneye çıkmaktan kaçınamayacağı noktaya geldi ve ilk kez seyirci karşısına 2500 izleyicinin bulunduğu Ankara Sineması’nda çıktı. İlk canlı performansında Kara Tren, “Norma Mia”, Yana Yana Kül Oldum, Gelin Ayşe gibi hitlerini seslendirdi. 1965’te “El Vagabundo”ile popülaritesini sürdürdü.

Ancak uzun süre ‘‘müziğe muhtaç olmadan’’ yaşamak isteyince Ankara’da Bom Kafe, Kulüp Alpay, Karpiç gibi gece kulüpleri işletir, bir yandan da oralarda şarkı söyler, hatta eski bir arkadaşıyla çorap dükkanı bile açar. Yine de sonunda müziğe dönecektir.

1967’da Türkçesi “Kirpiklerin Ok Ok Eyle” olan “Ne Reviens Plus” ile yine kendini duyurur. 1968’da Türkçe sözlü müziğin duayeni Fecri Ebcioğlu hayatına girer ve onu Türkçe sözlü şarkı söylemeye ikna eder: Seslendirdiği eser, ‘Cennet Yolu’dur. Bundan sonra da Fecri Ebcioğlu’nun sözlerini yazdığı diğer iki hit şarkısı “Allah’ım Yeter‘ (1974) ve ‘Eylülde Gel’i (1977) seslendirecektir. 1967‘de Türkçe sözlerle diğer seslendirdiği şarkılar ise “Son Dakikalarım” ve “Boş Kadeh” (Aranj.Orij.: Kalinka-Peter Alexandre) idi.

1969’de hit şarkıları “Kimse Bilmez Yarın Ne Olur”, 1970’de “Şehrazat” ve “Susadım Sana” oldu. O yıl söz ve müziğini Bora Ayhanoğlu’na ait olan “Fabrika Kızı” şarkısıyla toplumcu şarkı da söyledi. “Tren” ve “Denizciler” de, bu yıl içinde seslendirdiği diğer şarkılarıydı. Daha sonra türküleri yeniden yorumladı.

1971’de “Akça Kızlar”, 1972’de devamlı edindiği eşlik grubu olan Oksijenler (Oksijenler ekibinden Ferit Ergin, Dışişleri Bakanlığında çalışıyordu. Dışarıda çalışma yasağına karşılık o da sahneye uzun saç peruğuyla çıkıyor ve plaklarda beste hanesinde ismini “Feridun Erginer” olarak yazdırıyordu. Ferit Ergin, gitarın yanısıra rock tavırlı bağlaması ile de Alpay’ın o dönem soundunu zenginleştiren bir müzisyen oldu) ile birlikte söylediği “Dağların Gözyaşları” ile “Hem Okudum Hem de Yazdım”, 1973’te “Kalenin Bayır Düzü” önemli şarkılarıdır. 1974’te yukarıda da sözettiğimiz gibi hit olan Fecri Ebcioğlu’nun sözlerini yazdığı “Allah’ım Yeter” dahil “Ah Berelim” ve “Yekte” isimli şarkıları okur.

1975’te onun türkü yorumladığı yıllarda “Ayrılık Rüzgarı”, Anadolu Rock’ın revaçta olduğu bu dönemde Saint Preux adlı Fransız bir bestecinin barok parçasına söz yazarak plakçıya götürdüğü şarkıdır. Plakçısının ‘Çok güzel ama beş on tane satar, Türk halkı bunu anlamaz’ demesine karşın, hiç de öyle olmayıp hit şarkılarından biri olmuştur.

1977’de sözleri Fecri Ebcioğlu’na ait “Eylül’de Gel” isimli seslendirdiği şarkı yine hit olmuştur.

Bir kız çocuk babası Alpay, 40’tan sonra saymayı bıraktığı için tam sayısını bilmediği, bilmek de istemediği kadar çok plak, albüm yapar. Hüznün ve romantizmin şarkıcısıdır. Sayısız Latin şarkılar ve tango da söylemiş, müziğin ‘Romantik Prens’i olmuş, hüznün ve romantizmin şarkıcısı olarak anılmasından ise bir an bile rahatsız olmamıştır. Çünkü ona göre “Aşk imkansız bir şeydir ve içinde hüzün olmayan aşk şarkısının anlamı da yoktur.” Halen kaset ve sahne çalışmalarıyla müzik dünyamızda varlığını sürdüren ender şarkıcılarımızdan biridir.

2008’de Popüler Türk müziğinde dört kuşağa romantizm rüzgarı estiren Alpay, yeni albümünde yediden yetmişe herkese hitap eden şarkılar yorumladı. Alpay, balat tadını sevenlerin dinlemekten vazgeçemeyeceği “Sessiz Kalma” adlı şarkı da ise Işın Karaca ile beraber son yıllarda Türk pop müziğinde gerçekleştirilen en başarılı düete imza attı. Aynı yıl Kasım ayında DMC etiketiyle “En İyileriyle” isimli albümü yayınlandı.

Atlas Müzik tarafından 4 Mart 2010 tarihinde çıkarılan “Her Devrin Devleri” isimli kolektif albümde Funda Arar ile birlikte “Yanarım” adlı şarkıda düete imza attı.

23.12.2010 tarihinde Avrupa Müzik’in şirketi Bonus Müzik tarafından, 1993 yılında Raks Müzik tarafından CD 004 katalog no. ile çıkarılmış olan “Alpay ’93 / Eylül’de Gel Demiştim” albümü yeniden basıldı.

31.05.2011 tarihinde aslında 1991’de Kalite Ticaret Plak tarafından CD 006 katalog no. ile çıkarılan “Senin İçin” albümü yeniden basılarak çıkarıldı.

01.03.2012 tarihinde Pasaj Müzik etiketiyle “Aşka Dair” isimli albümünü çıkardı.

50.sanat yılında Alpay’dan müzikseverlere yeni yıl hediyesi……

27 Aralık 2012’de çıkması planlanan albümü “50. Sanat Yılı Limited Edition” albümü, Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden Alpay’dan unutulmayan şarkılar remastered edilerek siz müzik severlere sunuldu. Albümde Eylülde Gel, Fabrika Kızı, Ayrılık Rüzgarı, Gitme gibi hit olmuş 16 eser bulunmaktadır.

Alpay’ın 50 yıllık müzik serüveninin bulunduğu kitapçıklı özel ambalajlı bu albüm arşivlerinizde mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Alpay’dan Müzikseverlere Sürpriz!

Alpay, “Ev Hali” ile müzikseverlerle tekrar buluştu.

“Fabrika Kızı”, “Eylül’de Gel”, “Dağların Arkasında Yar”, “Sen Gidince”, “Gitme” şarkılarıyla adını unutulmaz arasına yazdıran usta sanatçı Alpay, 2012 yılında yayınlanan “Aşka Dair” albümünün ardından bu sefer sadece dijital platformlarda yayınlanan “Ev Hali” ile müzikseverlerle tekrar buluştu.

“Geceler” isimli yeni şarkısı ev ortamında hiç stüdyoya girilmeden bir kere alınan kayıtla oluşturulurken, düzenlemesini Barkın Tarım’ın yaptığı ve gitarı ile eşlik ettiği şarkıya Alpay da mızıka çalarak renk kattı.

Ev ortamında yapılan müziğin sıcaklığını yansıtmak isteyen ve popülist kliplerden uzak durmaya çalışan sanatçı, evinde şarkı söylerken çekilen kayıt sonrasında Gökhan Özdemir’in çalışmasıyla bu görüntüleri klip haline getirdi. (Kaynak: www.aveamuzik.com - 15.08.2014)

Bu Kaçıncı Sevda

Türk Pop müziğinin yaşayan büyük ismi Alpay’ın “Bu Kaçıncı Sevda” albümü Avrupa Müzik markasıyla yayımlanıyor.

Türk hafif müziğinde bir dev çınar, bir üstadın Alpay’ın “Bu Kaçıncı Sevda” isimli albümü ile bir kez daha gururla karşınızdayız.

Çok yakın bir zamanda müzik marketlerde yerine alacak olan bu paha biçilmez albümde Alpay’ın en sevilen şarkılarından “Dağların Arkasında Yar” adlı şarkısı bulunmakta. (albüm açıklaması - 08.09.2014)

Türk Pop müziğinin yaşayan büyük ismi Alpay’ın “Muhabbet Kuşları” albümü Avrupa Müzik markasıyla yayımlanıyor.

Yaşayan gerçek bir efsane Türk pop müziğine birçok hit şarkı kazandırmış büyük şanatçı Alpay’ın en sevilen albümü “Muhabbet kuşları” siz müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Aynı zamanda albüm adı olan ‘Muhabbet Kuşları’nın söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait. Ayrıca albümde “Gitme Bulutlu Gözlüm”, “Hay Allah”, “Sevgilim Ol” ve “Bir Dost Bulamadım” gibi bir çok hit şarkı bulunuyor. (albüm açıklaması - 08.09.2014)

Alpay’ın Ankara Vefası

İstanbul’da artarda konser fırtınası estiren Alpay, yarın akşam Ankara’da Çevre Sokak’taki Kırık Plak’ta sevenleriyle buluşuyor.

Alpay hazırlıklarını uzun süredir devam ettirdiği ‘Güller’ adlı single’nı da yarın akşam ilk kez Ankaralı hayranlarıyla paylaşacak.

Ankara doğumlu olan, sanat yaşamı boyunca doğduğu şehri hiç ihmal etmeyen efsane sanatçı, “Benim en güzel günlerimi yaşadığım şehir…Nasıl unutabilirim” diyerek, şunları söyledi: “Yıllardır Ankara’da performans yaptığım mekanları tıklım tıklım dolduran o insanlara, yaşadığım sürece Ankaralılara vefa borçlu olacağım ve tüm güzellikleri paylaşmak için her fırsatta onlara koşacağım.”
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 30.11.2015)

Alpay Ve Işın Karaca... Yine Yeni Yeniden!

2004 yılında Alpay ve Işın Karaca’nın düeti ile yorumlanan “Sessiz Kalma” albümü yeniden mastering yapılarak, yeni albüm kapak görseli ile müzik severlerle yeniden buluşturuldu.

Alpay’ın “Sessiz Kalma” albümü 3 adet video klibi de eklenerek Kral Medya sponsorluğunda dinleyicilerin beğenisine tekrardan Ati Müzik etiketi ile sunuluyor.

Popüler Türk müziğinde dört kuşağa romantizm rüzgarı estiren Alpay yediden yetmişe herkese hitap eden şarkılar yorumladı. Işın Karaca ve Alpay bu albümde buluştu.

Balat tadını sevenlerin romantik yaz gecelerinde dinlemekten vazgeçemeyeceği “Sessiz Kalma” adlı şarkıda büyük yorumcu Alpay Işın Karaca ile beraber bir de şarkı seslendirdi.

Türk pop müziğinde gerçekleştirilen en başarılı düete imza atan Alpay ve Işın Karaca bu büyük şarkıyı yorumlarken tek kelimeyle adeta devleştiler.

Müzik severlerin başucu albümü olmaya aday albüm, Ati Müzik etiketiyle raflarda.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.08.2016)

Alpay’dan Efsane Şiir ‘Kamyonlar’a Klip!

Birçok müzik eleştirmeninin tüm zamanların en güçlü erkek vokali olarak kabul ettiği Alpay, en son 2012 yılında yayımladığı Pasaj Müzik etiketli albümü ‘Aşka Dair’de yer alan “Kamyonlar” isimli şarkısına video klip çekti.

Alpay’ın usta yorumuyla hayat bulan Cahit Külebi’nin ‘Kamyonlar’ şiirinin müzik ve düzenlemesini Cihan Sezer yaptı.

Renkli ve keyifli görüntülerden oluşan video klip Aslı Çam yönetmenliğinde Bodrum, Antalya ve İstanbul’da çekilen görüntülerden oluşuyor.

Müziğe karşı tükenmez tutkusuyla hazırladığı albüm, sound bütünlüğü olan arşivlik bir çalışma oldu.

Müzik prodüktörlüğü, edit ve miksini Cihan Sezer’in yaptığı albümün kayıtları Paul Dwyer, Cihan Sezer ve Erim Arkman tarafından gerçekleştirildi.

Uzun ve titiz bir aşamadan sonra dinleyici ile buluşan albümdeki üç şarkının müziği Cihan Sezer’e, iki şarkının Haluk Durgun’a, iki şarkının da Aguilera Valadez’e aitken; Müjdat Akgün, Alper Kömürcü, Alexis Papadimitriou, Remoz Giazotto da diğer bestelere imzalarını attılar.

Şairlerin buluştuğu albüm

Yedi şarkının sözlerini yazan Alpay, “Bende Saklı” isimli şarkıda geçen “Yükte hafif, yürekte ağır” sözünü ünlü köşe yazarı Ahmet Hakan’ın bir yazısında okuduktan sonra kullandı.

“Sen bahar içindesin, ben kışların yasında… Düşün ne büyük fark var aramızda… Bir adım ilerlesen ve bir adım gerilesem ben, buluşurduk bir yazın ortasında” dizeleriyse, Macar ozan Ptöfi’ye ait.

Hocası Cahit Külebi ve Orhan Veli Kanık’ın birer şiirini yorumlayan Alpay’ın, yakın dostum dediği Murat Uygun’un “Ayrılıklar mıydı aşkları büyüten; kaderi mi büyük aşkların ayrılık, bilinmez…” sözleriyse, bu albümün çıkış noktası oldu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 08.09.2020)

Büyük Ustaya Büyük Albüm!

Pop müziğinin yaşayan efsanesi ve duayen yorumcusu Alpay, kariyerinin 55. yılını efsane bir albümle taçlandırıyor.

Kendine has tarzı ve çizgisi ile Türk müziğinin üstatlarından biri olan Alpay, saygı albümlerinin en iyilerinden birisine imza atmaya hazırlanıyor.

Sanat hayatına 1960’lı yıllarda başlayan usta ismin, her biri müzik tarihine damga vuran klasikleri “Alpay’a Saygı” adlı tribute albümünde toplandı.

Dillere marş olan, belleklerimize kazıdığı o unutulmaz Alpay şarkılarını seslendirmek için farklı tarzdaki 11 sanatçı bu değerli albüm için bir araya geldi.

Fuat Güner, Kubat, Gökhan Tepe, Emre Altuğ, Mirkelam, Gripin, Cemil Demirbakan, Demet Sağıroğlu, Gözde Ural, Cemil Sağyaşar, Hülya Yıldız gibi isimler efsane Alpay şarkılarını yeniden yorumladı.

Kimi zaman romantizm rüzgârına, kimi zaman flamenko esintilerine kapılacağınız albümün düzenlemesini ise Cihan Sezer üstlendi.

Dinleyicileri 70’li, 80’li yıllara götürecek olan parçalar ile müzikseverler adeta zaman yolculuğuna çıkacak.

“Alpay’a Saygı” albümü Poll Production etiketiyle 13 Ocak itibariyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yayında…
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 13.01.2023)

Diskografi:
1962
Kara Tren (Sahne performansı)
Norma Mia (Radyo emisyonu)

1963
Norma Mia (Radyo emisyonu)

1964
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Norma Mia (Alpay) / Maç Twist (Şanar Yurdatapan) (45’lik, Odeon 477)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın The Girl In My Town / Mi Sono Innamorato (Di Te) (Orij.yorumcu: Luigi Tenco) (45’lik, Odeon 497)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Estrella Del Mar / If (45’lik, Penguen Plak A.N. 6001)

Ankara Sineması’nda ilk konserinde seslendirdiği şarkılar:
Gelin Ayşe(m)
Norma Mia
Yana Yana Kül Oldum
Kara Tren

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Weeping River / First Kiss (45’lik, Penguen Plak A.N. 6002)

1965
Efem / Gelin Ayşe (45’lik, Penguen Plak A.N. 6003)

Büyütmek için T ıklay ın Now I'm Alone / Tango Per Favore (45’lik, Penguen Plak A.N. 6004)

Büyütmek için T ıklay ın KARA TREN / Waiting On The Hills (45’lik, Penguen Plak A.N. 6005)

Büyütmek için T ıklay ın Luna De Benigrom (Orij.yorumcu: Hermanas Serrano-1960) / Usted (45’lik, Penguen Plak A.N. 6006)

Büyütmek için T ıklay ın El Vagabundo / Una (A) Ventura Mas (45’lik, Penguen Plak A.N. 6007)

1966
Sen Sevme Beni (Aranj.Orij.:Amour Perdu-Adamo, Söz Fecri Ebcioğlu, Türkçe orij.ilk yorumcu: Adamo)

1967
Efem / Gelin Ayşe (45’lik, Sayan 53)

Estrella Del Mar / Rodico (45’lik, Sayan 59)

First Kiss / Weeping River (45’lik, Sayan 60)

Now I'm Alone / Tango Per Favore (45’lik, Sayan 61)

Kara Tren / Waiting On The Hills (45’lik, Sayan 62)

Usted / Luna De Benigrom (45’lik, Sayan 63)

Büyütmek için T ıklay ın El Vagabundo / Una Ventura Mas (45’lik, Sayan 64)

Büyütmek için T ıklay ın I'll Always Love You / O Mio Signore (45’lik, Sayan 69)

Büyütmek için T ıklay ın Final (Şiir) / Ne Reviens Plus (Kirpiklerin Ok Ok Eyle) (45’lik, Sayan 70)

Aşkın Bana Taş / Aşkın Beni Neyledi (45’lik, Sayan 93)

E'Finita Cosi / Chove Chova (45’lik, Sayan 94)

(EP, Sayan 130)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Son Dakikalarım
2- Kilimandjaro (Orij.Yorumcu: 1967- Pascal Danel)
B Yüzü:
1- Jamaica Farewell (kalipso) (Orij.yorumcu: Pat Boone/ Harry Belafonte)
2- End of The World

Alpay (LP Albüm, Sayan Plak LPFS 101)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Estrella Del Mar
2- Gelin Ayşe
3- I Will Always Love You
4- Kirpiklerin Ok Ok Eyle
5- Kara Tren
6- El Vagabundo
7- Now I Am Alone
8- Una Ventura Nas
B Yüzü:
1- O Mio Signore
2- Final
3- Ne Reviens Plus
4- Efem
5- Luna De Benidorm
6- Tango Per Favore
7- If
8- Waiting On The Hills

1968
(EP, Sayan 193)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Et Je Sais
B Yüzü:
1- Little Bird
2- My Only Desire

Alpay (LP Albüm, Sayan Plak LPFS 104)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Son Dakikalarım (Söz: Alpay-Düz.:Birkan Özdemir-Müz.:Pigne-P.Danel)
2- Kilimandjaro (Michel Delancray - P.Danel)
3- Jamaica Farewell
4- Et Je Sais (Yeşil Giresunluoğlu-Düz.:Burak Gürsel)
5- Weeping River (Bill Kalman)
6- Usted
B Yüzü:
1- E' Finita Cosi (Albinoni-Düz.:Neşe Erkaplan)
2- Little Bird
3- End Of The World
4- Chove Chova
5- First Kiss (Düz.:Şanar Yurdatapan)
6- My Only Desire (Düz.:Burak Gürsel)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Cennet Yolu (Aranj.Orij.:Esperame En El Cielo-Lucho Gatica) / Dur Dur Gitme (45’lik, Pathe 485)

Durul Gence 5 ile Yıldızları Ziyaret (LP Albüm, Regal Plak LP)
Büyütmek için T ıklay ın
(Durul Gence 5'in kırkbeşliklerinde eşlik ettiği Alpay, Rüçhan Çamay, Gönül Yazar, Tanju Okan ve Ajda Pekkan eserlerinden derlenen bir albüm.)
B Yüzü:
1- Cennet Yolu (Alpay)

19xx
Yıldızlar Geçidi (Toplama LP Albüm, Ezgi Plak LP 33 002)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
B Yüzü:
2- Alpay - Son Dakikalarım

1969
Büyütmek için T ıklay ın BOŞ KADEH (Aranj.Orij.:Kalinka-Peter Alexandre / André Rieu) / Yağmur (Aranj.Orij.: I Will Wait For You - Astrud Gilberto) (45’lik, Philips 357 385)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Asla Bir Daha Sevemem (Aranj.Orij.: (It Looks Like) I'll Never Fall In Love Again-Tom Jones) / Kimse Bilmez Yarın Ne Olur (Aranj.Orij.:Tant Pis Pour Moi-Hervé Vilard) (45’lik, Philips 357 396)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Aşk Rüyası / Bekle Aynı İskelede (Aranj.Orij.: Am I That Easy To Forget-Engelbert Humperdinck/ Jim Reeves) (45’lik, Philips 357 429)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Bir Tutam Saç / İnsan Hayal Ettiği Müddetçe Yaşar (45’lik, Philips 357 441)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Şehrazat / Bekleyiş (45’lik, Philips 357 454)

(EP, Petrol Ofisi Plak 1)
A Yüzü:
1- Raman
2- Gelin Ayşe
B Yüzü:
1- Kara Tren
2- Efem

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Sen Gidince (Aranj.Orij.: Honey (I Miss You)-Bobby Goldsboro, Müzik: Bobby & Robert Russel, Söz: Fecri Ebcioğlu) / La La La (45’lik, Disko 5001)

1970
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Denizciler / Yapraklar Dökülmeden Gel (45’lik, Diskotür 5003)

Büyütmek için T ıklay ın Toprak / Sendin Sevgilim (45’lik, Diskotür 5007)

Büyütmek için T ıklay ın Seninle Ölmek / Susadım Sana (45’lik, Disko 5023)

Tren (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu) / Bir Akşam (45’lik, Disko 5031)

Büyütmek için T ıklay ın Fabrika Kızı (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu) / Kolejli Kız (45’lik, Disko 5043)

1971
Büyütmek için T ıklay ın Akçakızlar (Göç Eyledi) / Suna (45’lik, Diskotür 5024)
(1970'te basılmasına rağmen 1971'de yayınlandı.)

1972
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Dağların Gözyaşları (Oksijenler ile) / Ağa Düşmüş Kadın (45’lik, Diskotür 5046)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Hem Okudum Hem de Yazdım (Oksijenler ile) / Solmuş Gonca Gül (45’lik, Diskotür 5050)

Büyütmek için T ıklay ın Aşk Böyledir / Gönüllerde Bahar (Üç Hürel ile) (45’lik, Diskotür DT 5060)

1973
Büyütmek için T ıklay ın Can Karagözlüm / Sev Ölesiye (45’lik, Diskotür DT 5090)

Büyütmek için T ıklay ın Köylü Kızı / Kalenin Bayır Düzü (Orkestra: Oksijenler, 45’lik, Diskotür DT 5114)

Büyütmek için T ıklay ın Ah Berelim / Ilık Rüzgarlar (45’lik, Diskotür DT 5155)

7 Dilde Alpay (LP Albüm, Diskotür LP 10006)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Aşkımız Bitti
2. Dağların Gözyaşları
3. Ilık Rüzgarlar
4. Can Karagözlüm
5. Solmuş Gonca Gül
6. Aşk Böyledir
B Yüzü:
1. Kalinka
2. Come Un Ragazzino
3. Half A World
4. Esparame En El Cielo
5. Junge Komm Bald Wieder
6. Avec Troi Sous Et Des Chansons

Büyütmek için T ıklay ın Seni Dileniyorum / Yekte (45’lik, Yonca 54)

1974
Büyütmek için T ıklay ın Allahım Yeter (Söz: Fecri Ebcioğlu) / Dağlar Engel Oldu (45’lik, Yonca 62)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Bak Kalbim / Ben Armudu Dişlerim (45’lik, Yonca 70)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Ayrılık Rüzgarı (Aranj.Orij.: Concerto Pour Une Voix, Müzik: Saint Preux, Türkçe Söz: Alpay) / Mecnun Derlerdi (45’lik, Yonca 73)

Alpay (Güven Parkı) (LP Albüm, Yonca LP)
(Zafer-Banu-Hülya vokalleriyle katıldı.)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Mutluluktan Ağlarken
2. İşte Bak Yeni Bir Gün Doğuyor
3. Unutamadım
4. Bir Bir Canlanır Gözümde
5. Yağmurda Bu Gece Sensiz
B Yüzü:
1. Güven Parkı
2. Kimbilir Nerdesin
3. Ayrılık Rüzgarı

Geçmiş Zaman Olur ki (Toplama Albüm, Balet Plak)
Yağmur - Alpay

1976
Büyütmek için T ıklay ın Bütün İçkiler Benden / İşte Bak Yeni Bir Gün (45’lik, Yonca 79)

Büyütmek için T ıklay ın Sevmiştim Seni / Gözlerin (45’lik, Yonca 85)

Alpay (Kaset Albüm, Türküola Kaset 759, Almanya)
1- Can Karagözlüm
2- Aşk Böyledir
3- Dağların Gözyaşları
4- Sevmiştim Seni
5- Gözlerin
6- Ben Armudu Dişlerim
7- Suna
8- Toprak
9- Denizciler
10-Akça Kızlar
11-Sev Ölesiye
12-Hem Okudum Hem De Yazdım
13-Bak Kalbim
14-Aşkımız Bitti
15-Solmuş Gonca Gül
16-Gönüllerde Bahar
17-Sendin Sevgilim

1977
Büyütmek için T ıklay ın Eylül'de Gel (Aranj.Orij.: Qu'un Peu D'amour, Müzik: Marc Aryan, Söz: Fecri Ebcioğlu) / Gülen Yüzüme Bakıp da (Levent Öner) (45’lik, CBS 5367)

Büyütmek için T ıklay ın Aynı Yolun Yolcusu / Dünyalar Benim Olur (45’lik, CBS 5794)

1978
Aşk (LP Albüm, CBS LP)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1.İki Yabancı Gibi
2.Eski Bir Dost Gibi
3.Aşkların Bittiği Bir Yer mi Var
4.Yalnız mısın Yine (Aranj.Orij.: Are You Lonesome Tonight-Elvis Presley)
5.Sensizliğimin Şarkısı (Aranj.Orij.: Aranjuez La Tua Voce-Dalida)
B Yüzü:
1.Alev Alev Yanar İçim
2.Sevgimi Anlattım Sana
3.Yıllar Sonra Aynı Sokaklar
4.Sevmiştim Bir Kere
5.Seni Aradım

1979
Büyütmek için T ıklay ın Aşkların Bittiği Bir Yer mi Var / Sensizliğimin Şarkısıı (Söz: Alpay, Müzik: Joaquin Rodrigo) (45’lik, CBS 6597)

Büyütmek için T ıklay ın Yeşil Gözler Sürmeli / İçimde Dinmez Sızısın (Grup A1 ile) (45’lik, CBS 6597)

198x
Dünden Bugüne (Albüm, )
1- Ne Dedik ki
2- Sensizliğimin Şarkısı
3- Sen Gidince
4- Allah’ım Yeter
5- Durdurun Şu Zamanı (Aranj.Orij.:Too Many Tears-Susan Shirley, Türkçe Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Skornik/S.Owen)
6- Yıldızlar Gezinirken
7- Pişman Değilim
8- Bir Aşk Rüyası
9- Cennet Yolu
10-Aşkın da Yalan
11-Fabrika Kızı

1982
82 (LP Albüm, Öncü Plak LP)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Kum
2- Gözlerime Öyle Bakma Nolur Sanki Seviyormuşsun Gibi
3- Seninle Beraberken
4- Yalnızım
5- Sen Şarkı Söyleyince
6- Doğduğum Yerler
B Yüzü:
1- Sevda Derler
2- Ağlama Küçük Bulut
3- Rich Man
4- Ben Giderim Yollar Gider
5- Vah Vah Tuh Tuh

1984
Sevgilerle (Albüm, )
Büyütmek için T ıklay ın
1- Hikaye
2- Madridli Maria (Söz: Alpay, Müzik: Müjdat Akgün)
3- Resim
4- Olmaz ki
5- Mavi
6- Üçüncü Şahsın Şiiri
7- Çürüyen Otlar
8- Yapayalnız
9- Sen O Değilsin
10-Derdimi Döktüm Ummana

1987
Hayalimdeki Resim (Albüm, Ada Müzik 156.612)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Hayalimdeki Resim
2- Rainbow
3- Anlatamıyorum
4- Esterella Del Mar
5- Eylül'de Gel
6- Lisa
B Yüzü:
1- Bizim Şarkımız Bu Şarkı
2- Ay, Lo, Lai
3- Ne Çıkar
4- Potburi
5- Pazar Akşamları

1991
Senin İçin (CD Albüm, Kalite CD 006)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Senin İçin
2- Yine Yağmur Yağıyor
3- Gözleri Eski Bir Deniz Mavisi
4- Yaş Olgunluk Yaşı
5- Kelebekler Özgürdür
6- O Sensin İşte
7- Paramparça
8- Sofia Komşunun Kızı
9- Kum
10-Yak O Sevdaları
11-Son Dakikalarım

1993
Anılarla (CD&Kaset Albüm, Kalan Müzik 3)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ne Dedi ki - 02:51
2- Hayalimdeki Resim - 04:29
3- Aşkın da Yalan - 03:05
4- Sen Gidince - 04:24
5- Eylül:de Gel - 03:14
6- Pişman Değilim - 03:18
7- Durdurun Şu Zamanı - 02:35
8- Fabrika Kızı - 02:20
9- Yıldızlar Gezinirken - 03:16
10-Sensizliğimin Şarkısı - 04:06
11-Cennet Yolu - 03:05
12-Bizim Şarkımız Bu Şarkı - 04:35
13-Bir Aşk Rüyası - 03:30
14-Allahım Yeter - 04:06
15-Anlatamıyorum - 04:12

Eylül’de Gel Demiştim (CD Albüm, Raks CD 004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Gece Saçlı Kadınım
2. Ankara Garı’nda
3. Şarkılarıma Gömüldüm
4. Seni Düşündüm
5. Kara Kara Badem Gözler
6. Nazar mı Değdi
7. Eylülde Gel Demiştim
8. Olsun
9. Yağmur Olsam
10.Geceler Ağlıyordu
11.Sevgiye Uçalım

1994
Bu Kaçıncı Sevda (Kaset&CD Albüm, Raks Müzik, Universal Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ağlama Çiçeğim - 05:31
2. Belki Bu Gece - 03:01
3. Dağların Arkasında Yar - 05:38
4. Yekte - 03:27
5. Benimle Dans Eder misin - 03:05
6. İşte O Zaman - 04:47
7. Sokul Bana - 04:19
8. Aşk Bitti - 04:10
9. Kutsandı Aşkımız - 04:01
10.Meyhaneci - 03:23

1995
Hayalimdeki Resim (CD Albüm, Kalan Müzik,Kaset)
(1987'daki LP albümün şarkı sıralamasıyla)
1- Hayalimdeki Resim
2- Rainbow
3- Anlatamıyorum
4- Esterella Del Mar
5- Eylül'de Gel
6- Lisa
7- Bizim Şarkımız Bu Şarkı
8- Ay, Lo, Lai
9- Ne Çıkar
10-Potburi
11-Pazar Akşamları

1996
Gitme (CD Albüm, Mega Müzik, Mega CD 003, 1996)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Mademki Sen Yoksun - 03:13
2- Yanımda Kal - 03:24
3- Gözlerin - 04:44
4- Beyoğlu - 03:51:
5- Sen ve Ben - 04:38
6- Gitme - 03:44
7- Mutluluktan Ağlarken - 03:16
8- Unuttum Artık - 03:56
9- Git< - 03:43
10-Bütün İçkiler Benden - 03:58
11-Sensiz Bu Gecede - 04:24
12-Kolejli Kız - 03:37
13-Ayrılık Rüzgarı - 05:04
14-Eylülde Gel - 03:15
15-Allahım Yeter - 04:04
16-Fabrika Kızı - 02:19

...Ve Alpay 1996 (CD Albüm, Emre Plak, Stereo, 1996)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Zor Gelir
2- Gri Çırpınışlar
3- Seviyorum Çılgınca
4- Yine Yalnızım
5- Sarıl Bana
6- Sevmeye Hakkın Yok
7- Ellerinde Güllerle
8- Deli Dolu Gönlüm
9- Kalbimde Bir Sorun Var
10-Birbirimize Doyamadan
11-Kara Yazım

1997
Muhabbet Kuşları (CD Albüm, Raks Müzik, Karma Müzik, Universal Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Muhabbet Kuşları - 04:50 (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Vokal: Sezen Aksu)
2. Hayırsız Arama - 04:15 (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Vokaller: Sezen Aksu, Aykut Gürel)
3. Gitme Bulutlu Gözlüm - 03:10 (Söz: Barış Kula, Müzik: Okan Akdeniz)
4. Sevgilim Ol - 04:53 (Söz ve Müzik: Alpay)
5. Hay Allah - 05:00 (Söz ve Müzik: Alpay)
6. Bir Dost Bulamadım - 04:03 (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Anonim)
7. Adalı - 05:27 (Söz ve Müzik: Zafer Cımbıl)
8. Rüzgara Ver Saçlarını - 04:39 (Söz: Alpay, Müzik: Anonim)
9. Hey Gidi Benlim - 03:27 (Söz: Gülten Türk, Müzik: Okan Akdeniz, Vokaller: Sezen Aksu, Aykut Gürel)
10.Sakladım Kendimi Senden - 04:00 (Söz: Özay Soydabaş, Müzik: Okan Akdeniz)
2000
Yüreğine Al "Küçük Bir Öykü..." (CD Albüm, Class Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Eylülde Gel (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marc Aryan)
2- Ayrılık Rüzgârı (Söz: Alpay, Müzik: Saint Preux)
3- Alladım Yeter (Söz & Müzik: Alpay)
4- Gitme (Söz: Alpay, Müzik: Ignatiadis)
5- Ne Dedim ki (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: J. Parios)
6- Senin İçin (Söz: Alpay, Müzik: J. Parios)
7- Maria (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Müjdat Akgün)
8- Hayalimdeki Resim (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Evastgavuka)
9- Cennet Yolu (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: F. Lopez)
10-Hatıralar Hayal Oldu (Söz: Erkan Özerman, Müzik: D. Moreno)
11-Bir Daha Böyle Seversem (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Anonim)
12-Yüreğine Al (Söz & Müzik: Ozan Unakıtan, Koray Demirkapı)
13-Dağların Arkasında Yar (Söz: Alpay, Müzik: Anonim)
14-Gözlerin (Söz: Alpay, Müzik: Müjdat Akgün)

200x
Derleme Albümler (Albümler, onstagerecords)
• Complete Single Collection VOL.1
• Complete Single Collection VOL.2
• Complete Single Collection VOL.3
• Complete Single Collection VOL.4
• Yedi Dilde Alpay (1973 LP)
• Alpay (1975 LP)
• Aşk (1979 LP)
• Alpay 84 (1984 LP)
• Hayalimdeki Resim (1987 LP)

2001
Tango & Latin (CD Albüm, DMC, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Bekledim Yine
2. Bu Son Gece (La Soledad)
3. Gardiyan (Amanecer Quajiro)
4. El Vagabundo (Vagabundo)
5. Günahkar Yaz
6. Son Tango (Adios Mucheshos)
7. Eksik Birşey Kalmasın (Caminito)
8. Aşk Gölgelerde Pusuda
9. Gözlerinin Karanlığında (Kiss of Fire)
10.Mazi Kalbimde Bir Yaradır
11.Norma (Norma Mia)

2002
Küçük Bir Öykü... - Best Of Volume One (Albüm, DMC)
(2000'de Yüreğine Al "Küçük Bir Öykü..." isimli Class Müzik etiketiyle çıkarılan albümün yeni basımıdır.)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Eylülde Gel (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marc Aryan)
2- Ayrılık Rüzgârı (Söz: Alpay, Müzik: Saint Preux)
3- Alladım Yeter (Söz & Müzik: Alpay)
4- Gitme (Söz: Alpay, Müzik: Ignatiadis)
5- Ne Dedim ki (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: J. Parios)
6- Senin İçin (Söz: Alpay, Müzik: J. Parios)
7- Maria (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Müjdat Akgün)
8- Hayalimdeki Resim (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Evastgavuka)
9- Cennet Yolu (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: F. Lopez)
10-Hatıralar Hayal Oldu (Söz: Erkan Özerman, Müzik: D. Moreno)
11-Bir Daha Böyle Seversem (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Anonim)
12-Yüreğine Al (Söz & Müzik: Ozan Unakıtan, Koray Demirkapı)
13-Dağların Arkasında Yar (Söz: Alpay, Müzik: Anonim)
14-Gözlerin (Söz: Alpay, Müzik: Müjdat Akgün)

2003
Michael Show Hits (Kolektif/Derleme Albüm, DMC, Mart 2003)
Büyütmek için T ıklay ın
13-Alpay - Günahkar Yaz (Leyla Tuna & Ercümant Vural)

2004
Sessiz Kalma (Albüm, ATI Müzik, 2004)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Adios Amour
2. Kal Ya da Git
3. Sessiz Kalma
4. Bir Sen Vardın
5. Bu Ne Sevgi
6. Resmindeki Gibi
7. İmkansızımsın
8. Biterse Sevdam
9. Sil Baştan
10.Üstü Kalsın
11.Bu Ne Sevgi (Remix)

2005
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3 (Karma Albüm, Çeşitli Sanatçılar, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
19.Alpay - Sensizliğimin Şarkısı

2008
Sessiz Kalma (Işın Karaca ile Albüm, Ati Müzik, 19.05.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Adios Amour (Söz: Alpay, Müzik: Joan Gabriel) - 4:41
2- Kal Ya Da Git (Söz & Müzik: Kaan Kumru, Irfan Yakar) - 4:32
3- Sessiz Kalma (Işın Karaca ile düet) (Söz: Alpay, Müzik: Janis Parios) - 4:06
4- Bir Sen Vardın (Söz: Gönül Şen, Müzik: Ufuk Doğan) - 4:26
5- Bu Ne Sevgi (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:16
6- Resmindeki Gibi (Söz: Michael, Müzik: Tasos Panayis) - 3:23
7- İmkansızımsın (Söz & Müzik: Alpay) - 3:52
8- Biterse Sevdam (Söz & Müzik: Koray Demirkapı) - 3:58
9- Sil Baştan (Söz: Alpay, Müzik: Ferhat Ferat) - 5:06
10-Üstü Kalsın (Taxim Edition) (Söz: Alpay, Müzik: Phlivero Topio) - 3:35
11-Bu Ne Sevgi (Extra Mix) (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:49


En İyileriyle (2xCD Albüm, DMC, 14.11.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Eylülde Gel - 03:02 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marc Aryan)
2. Ayrılık Rüzgârı - 05:24 (Söz: Alpay, Müzik: Saint Preux)
3. Alladım Yeter - 03:57 (Söz & Müzik: Alpay)
4. Gitme - 03:25 (Söz: Alpay, Müzik: Ignatiadis)
5. Ne Dedim ki - 03:10 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: J. Parios)
6. Senin İçin - 03:25 (Söz: Alpay, Müzik: J. Parios)
7. Maria - 03:12 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Müjdat Akgün)
8. Hayalimdeki Resim - 04:00 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Evastgavuka)
9. Cennet Yolu - 03:39 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: F. Lopez)
10.Hatıralar Hayal Oldu - 03:21 (Söz: Erkan Özerman, Müzik: D. Moreno)
11.Bir Daha Böyle Seversem - 03:36 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Anonim)
12.Yüreğine Al - 05:20 (Söz & Müzik: Ozan Unakıtan, Koray Demirkapı)
13.Dağların Arkasında Yar - 05:20 (Söz: Alpay, Müzik: Anonim)
14.Gözlerin - 04:50 (Söz: Alpay, Müzik: Müjdat Akgün)
CD 2 / Alpay - Tango & Latin:
1. Bekledim Yine - 04:36 (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Brezilya Halk Şarkısı)
2. Bu Son Gece - 03:58 (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Pepe Raphael)
3. Gardiyan - 04:25 (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Roman Cabrera)
4. El Vagabundo - 02:07
5. Günahkar Yaz - 04:58 (Söz: L. Tuna, Müzik: Ercument Vural)
6. Son Tango - 02:41 (Söz: Alpay, Müzik: Vedani)
7. Eksik Birşey Kalmasın - 03:31 (Söz: Alpay, Müzik: Filiberto)
8. Aşk Gölgelerde Pusuda - 04:28 (Söz: Ercument Vural, Müzik: İspanyol Halk Şarkısı)
9. Gözlerinin Karanlığında - 02:52 (Söz: Alpay, Müzik: Villoido, Allen, Hill)
10.Mazi Kalbimde Yaradır - 02:42 (Söz: N. Rüştü Efe, Necip Celal)
11.Norma (Normamiya) - 03:54 (Söz ve Müzik: Tony Dallara)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2010
Her Devrin Devleri (Kolektif Albüm, Atlas Müzik, 04.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Alpay & Funda Arar - Yanarım - 04:50

Alpay ’93 / Eylül’de Gel Demiştim (CD Albüm, Bonus Müzik, 23.12.2010)
(1993 yılında Raks Müzik tarafından CD 004 katalog no. ile çıkarılmış albümün YENİDEN BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Gece Saçlı Kadınım - 02:20
2. Ankara Garı’nda - 03:00
3. Şarkılarıma Gömüldüm - 03:43
4. Seni Düşündüm - 04:34
5. Kara Kara Badem Gözler - 03:16
6. Nazar mı Değdi - 03:50
7. Eylülde Gel Demiştim - 05:34
8. Olsun - 03:08
9. Yağmur Olsam - 03:48
10.Geceler Ağlıyordu - 04:33
11.Sevgiye Uçalım - 03:40


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com

2011
Senin İçin (CD Albüm, ,31.05.2011)
(1991'de Kalite CD 006 katalog no. ile çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Senin İçin
2- Yine Yağmur Yağıyor
3- Gözleri Eski Bir Deniz Mavisi
4- Yaş Olgunluk Yaşı
5- Kelebekler Özgürdür
6- O Sensin İşte
7- Paramparça
8- Sofia Komşunun Kızı
9- Kum
10-Yak O Sevdaları
11-Son Dakikalarım

Her Devrin Devleri (Kolektif Albüm, Atlas Müzik, 04.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Alpay & Funda Arar - Yanarım - 04:50

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.plakkitap.com

2012
Aşka Dair (Albüm, Pasaj Müzik, 01.03.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İstanbul Sevdası (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Alper Kömürcü)
2- Kamyonlar (Söz: Cahit Külebi, Müzik: Cihan Sezer)
3- Bende Saklı Ne Varsa (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Alexis Papadimitriou)
4- Bir Mektup Yolla (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Cihan Sezer)
5- Sonbahar Kokulu Şiirler (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Cihan Sezer)
6- Denizi Özleyenler İçin (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: Alper Kömürcü)
7- Tut ki (Söz: Anonim, Müzik: Haluk Durgun)
8- Sakın Anlatma (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Aguilera Valadez)
9- Unutmamalıyım (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Aguilera Valadez)
10-Anlatamıyorum (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: Müjdat Akgün)
11-Akvaryumda Balıklar Şarkı Söylüyorlardı (Söz: Haluk Durgun, Müzik: Haluk Durgun)
12-Hoşçakal (Söz: Meltem Taşkıran, Müzik: Anonim, Remo Giazotto)
13-Sirkeci Garı (Söz: Alpay Nazikioğlu, Müzik: Cihan Sezer)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.kitapsec.com
www.plakkitap.com
www.kitantik.com
www.nadirkitap.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)

50. Sanat Yılı Limited Edition (Albüm, Mega Müzik, 27.12.2012)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Eylülde Gel
2. Ayrılık Rüzgarı
3. Fabrika Kızı
4. Allahım Yeter
5. Kolejli Kız
6. Sensiz Bu Gecede
7. Bütün İçkiler Benden
8. Git
9. Unuttum Artık
10.Mutluluktan Ağlarken
11.Sen Ve Ben
12.Gitme
13.Gözlerin
14.Yanımda Kal
15.Mademki Sen Yoksun
16.Beyoğlu


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2014
Ev Hali / Geceler (Single, Ossi Müzik, 11.08.2014)

1- Ev Hali
2- Geceler
(Söz-Müzik: Alpay, Düzenleme: Barkın Tarım)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

Bu Kaçıncı Sevda (Albüm, Avrupa Müzik, 08.09.2014)
(1994'de Raks Müzik / Universal Müzik etiketiyle yayınlanan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ağlama Çiçeğim - 05:31
2. Belki Bu Gece - 03:01
3. Dağların Arkasında Yar - 05:38
4. Yekte - 03:27
5. Benimle Dans Eder misin - 03:05
6. İşte O Zaman - 04:47
7. Sokul Bana - 04:19
8. Aşk Bitti - 04:10
9. Kutsandı Aşkımız - 04:01
10.Meyhaneci - 03:23

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.plakkitap.com
www.plakspot.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

Muhabbet Kuşları (Albüm, Avrupa Müzik, 08.09.2014)
(1997'de Raks Müzik / Karma Müzik / Universal Müzik etiketiyle yayınlanan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1. Muhabbet Kuşları (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
2. Hayırsız Arama (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
3. Gitme Bulutlu Gözlüm (Söz: Barış Kula, Müzik: Okan Akdeniz)
4. Sevgilim Ol (Söz ve Müzik: Alpay)
5. Hay Allah (Söz ve Müzik: Alpay)
6. Bir Dost Bulamadım (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Anonim)
7. Adalı (Söz ve Müzik: Zafer Cımbıl)
8. Rüzgara Ver Saçlarını (Söz: Alpay, Müzik: Anonim)
9. Hey Gidi Benlim (Söz: Gülten Türk, Müzik: Okan Akdeniz)
10.Sakladım Kendimi Senden (Söz: Özay Soydabaş, Müzik: Okan Akdeniz)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

2015
Ve Alpay 1996 (Albüm, Emre Müzik, 23.02.2015)
(1996'de Emre Plak etiketiyle yayınlanan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1. Zor Gelir
2. Gri Çırpınışlar
3. Seviyorum Çılgınca
4. Yine Yalnızım
5. Sarıl Bana ,
6. Sevmeye Hakkın Yok
7. Ellerinde Güllerle
8. Deli Deli Gönlüm
9. Benim İçin Önemlisin
10.Kalbimde bir Sorun Var
11.Birbirimize Doyamadan,
12.Kara Yazım


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsec.com
www.plakspot.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

2016
Güller (Single, RNZ Müzik, 28.03.2016)

1- Güller - 04:13


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Sessiz Kalma / Alpay & Işın Karaca (Albüm, Ati Müzik, 25.08.2016)
(2004 ve 2008’de çıkan albümün [YENİ BASIMI])

1- Adios Amour (Söz: Alpay, Müzik: Joan Gabriel) - 4:41
2- Kal Ya Da Git (Söz & Müzik: Kaan Kumru, Irfan Yakar) - 4:32
3- Sessiz Kalma (Işın Karaca ile düet) (Söz: Alpay, Müzik: Janis Parios) - 4:06
4- Bir Sen Vardın (Söz: Gönül Şen, Müzik: Ufuk Doğan) - 4:26
5- Bu Ne Sevgi (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:16
6- Resmindeki Gibi (Söz: Michael, Müzik: Tasos Panayis) - 3:23
7- İmkansızımsın (Söz & Müzik: Alpay) - 3:52
8- Biterse Sevdam (Söz & Müzik: Koray Demirkapı) - 3:58
9- Sil Baştan (Söz: Alpay, Müzik: Ferhat Ferat) - 5:06
10-Üstü Kalsın (Taxim Edition) (Söz: Alpay, Müzik: Phlivero Topio) - 3:35
11-Bu Ne Sevgi (Extra Mix) (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:49


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
store.unkapani.digital
www.tulumba.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sessiz Kalma / Alpay & Işın Karaca (LP=Long Play Plak Albüm, Ati Müzik, 15.10.2016)
(2004, 2008 ve 25.08.2016’da CD olarak çıkan albümün plak olarak [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Adios Amour (Söz: Alpay, Müzik: Joan Gabriel) - 4:41
2- Kal Ya Da Git (Söz & Müzik: Kaan Kumru, Irfan Yakar) - 4:32
3- Sessiz Kalma (Işın Karaca ile düet) (Söz: Alpay, Müzik: Janis Parios) - 4:06
4- Bir Sen Vardın (Söz: Gönül Şen, Müzik: Ufuk Doğan) - 4:26
5- Bu Ne Sevgi (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:16
B Yüzü:
1- Resmindeki Gibi (Söz: Michael, Müzik: Tasos Panayis) - 3:23
2- İmkansızımsın (Söz & Müzik: Alpay) - 3:52
3- Biterse Sevdam (Söz & Müzik: Koray Demirkapı) - 3:58
4- Sil Baştan (Söz: Alpay, Müzik: Ferhat Ferat) - 5:06
5- Üstü Kalsın (Taxim Edition) (Söz: Alpay, Müzik: Phlivero Topio) - 3:35
6- Bu Ne Sevgi (Extra Mix) (Söz: Hasan Bayri, Müzik: Abdullah Yüce) - 3:49


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.sahibinden.com

Gitme (LP=Long Play Plak, Anadolu Müzik, 15.12.2016)

LP 1 :
A Yüzü :
1. Eylülde Gel (Söz: Alpay, Müzik: Marc Aryan)
2. Ayrılık Rüzgarı (Söz: Alpay, Müzik: St. Preaux)
3. Fabrika Kızı (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu)
4. Allahım Yeter (Söz: Alpay, Müzik: Feridun Erginer)
B Yüzü :
1. Kolejli Kı z (Söz: Can Arpac, Müzik: Alpay)
2. Sensiz Bu Gecede (Söz: Alpay, Müzik: Gatica)
3. Bütün İçkiler Benden (Söz ve Müzik: Atilla Engin)
4. Git (Söz ve Müzik: Müjdat Akgün)
LP 2 :
A Yüzü:
1. Unuttum Artık (Söz: Alpay, Müzik: Gatica)
2. Mutluluktan Ağlarken (Söz ve Müzik: Müjdat Akgün)
3. Sen ve Ben (Söz ve Müzik: Müjdat Akgün)
4. Gitme (Söz ve Müzik: Müjdat Akgün)
B Yüzü:
1. Gözlerin (Söz: Alpay, Müzik: Müjdat Akgün)
2. Yanımda Kal (Söz: Alpay, Müzik: Janis Parlos)
3. Mademki Sen Yoksun (Söz: Alpay – Müjdat Akgün, Müzik: Janis Parlos)
4. Beyoğlu (Söz ve Müzik: Alpay)

Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.n11.com
www.turnalarplak.com

2017
Aynı Yolun Yolcusu / Dünyalar Benim Olur (Single, Odeon Müzik, 01.05.2017)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Maç Twist / Norma Mia (Single, Odeon Müzik, 27.10.2017)

1- Maç Twist
2- Norma Mia

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Bende Saklı (Single, Bordo Müzik, 04.04.2019)

1- Bende Saklı - 04:45
2- Uçar Gibi Dans Etmek - 03:42Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Eylül’de Gel (Single, Bordo Müzik, 30.04.2019)

1- Eylül’de Gel - 02:51

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

50.Yıl Konseri, Vol.2 (Albüm, Bordo Müzik, 19.07.2019)

1- Norma Mia (Canlı) - 02:09
2- Sensiz Saadet Neymiş (Canlı) - 01:29
3- Historia De Un Amor (Canlı) - 03:44
4- Senin İçin (Canlı) - 03:29
5- Neredesin Sen (Canlı) - 06:18
6- Delilah (Canlı) - 03:05
7- Gözlerin (Canlı) - 05:34
8- La Soledad (Canlı) - 03:06
9- Yanarım (Canlı) - 03:32
10-Ellerinde Güllerle (Canlı) - 04:22
11-Je T’aime (Canlı) - 04:14
12-Sessiz Kalma (Canlı) - 04:02
13-I’ll Never Fall in Love Again (Canlı) - 03:40
14-Allahım Yeter (Canlı) - 03:12
15-Volare Cantare Oh, Oh, Oh (Canlı) - 03:06
16-Fabrika Kızı (Canlı) - 02:56
17-El Porompompero (Canlı) - 03:14
18-Madridli Maria (Canlı) - 03:28
19-Te Voglio Bene Assai (Canlı) - 03:47
20-Dağların Arkasında Yar (Canlı) - 05:33
21-Ola Se Thimizoun (Canlı) - 04:18
22-Yanımda Kal (Canlı) - 03:15
23-Sen Sevme Beni (Canlı) - 02:26
24-Una Ventura Nas - 04:46
25-Eylül’de Gel. 1 (Canlı) - 03:12
26-Ayrılık Rüzgarı (Canlı) - 04:40
27-Hayalimdeki Resim (Canlı) - 04:39
28-Kadınım / Hasret / Öyle Sarhoş Olsam Ki / Deniz Ve Mehtap / Atlı Karınca / Boşvermişim Dünyaya (Canlı) - 09:36
29-Una Ventura Nas. 2 (Canlı) - 03:46
30-Eylül’de Gel. 2 (Canlı) - 03:22

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

50.Yıl Konseri, Vol.1 (Canlı) (Albüm, Bordo Müzik, 20.07.2019)
(İlk basımı KADINIM adıyla yanlış çıkarıldı)


1- Norma Mia (Canlı) - 02:41
2- Sensiz Saadet Neymiş (Canlı) - 02:40
3- Historia de un amor (Canlı) - 02:18
4- Neredesin Sen (Canlı) - 06:26
5- Delilah (Canlı) - 03:02
6- Gözlerin (Canlı) - 05:30
7- La Soledad (Canlı) - 03:10
8- Yanarım (Canlı) - 03:54
9- Yanımda Kal (Canlı) - 03:14
10-Volare Cantare Oh,Oh,Oh (Canlı) - 02:56
11-Je T’aime (Canlı) - 03:58
12-Sessiz Kalma (Canlı) - 04:06
13-Fabrika Kızı (Canlı) - 02:38
14-El Porompompero (Canlı) - 03:22
15-Madridli Maria (Canlı) - 03:52
16-Dağların Arkasında Yar (Canlı) - 05:38
17-Allahım Yeter (Canlı) - 03:52
18-Ola Se Thimizoun (Canlı) - 04:05
19-Ellerinde Güllerle (Canlı) - 03:42
20-Aysel Git Başımdan (Canlı) - 06:14
21-Sen Sevme Beni (Canlı) - 02:49
22-Banana Boat Song (Day-O) Calypso (Canlı) - 03:54
23-Una Ventura Nas (Canlı) - 04:35
24-Ayrılık Rüzgarı (Canlı) - 04:38
25-Eylül’de Gel (Canlı) - 02:51
26-Hayalimdeki Resim (Canlı) - 04:42
27-Potpori ( Hasret, Öyle Sarhoş Olsam Ki, Deniz Ve Mehtap,Atlı Karınca, Boşvermişim Dünyaya) [Canlı] - 07:00
28-Eylül’de Gel.2 (Canlı) - 02:38

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bende Saklı (Single, Poll Production, 23.10.2019)

1- Bende Saklı - 04:45
2- Uçar Gibi Dans Etmek - 03:42

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
En İyileriyle (2 Plak Albüm, DMC, 24.07.2020)

LP 1
A Yüzü:
1 – Eylülde Gel
2 – Ayrılık Rüzgarı
3 – Allahım Yeter
4 – Gitme
5 – Ne Dedim Ki
6 – Senin İçin
B Yüzü:
1 – Maria
2 – Hayalimdeki Resim
3 – Hatıralar Hayal Oldu
4 – Yüreğine Al
5 – Dağların Arkasında Yar
6 – Gözlerin

LP 2
A Yüzü:
1 – Bekledim Yine
2 – Bu Son Gece ( La Soledad )
3 – Gardiyan ( Amanecer Quajıro )
4 – El Vagubundo
5 – Günahkar Yaz
B Yüzü:
1 – Son Tango (Audios Mucheshos)
2 – Eksik Bir Şey Kalmasın (Carminito)
3 – Aşk Gölgelerde Pusuda
4 – Gözlerinin Karanlığında (Kiss Of Fire)
5 – Mazi Kalbimde Yaradır
6 – Norma (Norma Mia)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.goldplak.com
www.plakkadikoy.com
www.turnalarplak.com
www.rainbow45records.com

2021
Dağların Gözyaşları - Can Karagözlüm (Albüm, Türküola, 26.11.2021)

1- Can Karagözlüm - 04:29
2- Dağların Gözyaşları - 03:45
3- Sevmiştim Seni - 03:25
4- Ben Armudu Dişlerim - 04:30
5- Suna - 02:41
6- Toprak - 02:33
7- Denizciler - 02:53
8- Akça Kızlar Göç Eyledi - 03:09
9- Sev Ölesiye - 02:41
10-Hem Okudum Hem Yazdım - 03:37
11-Bak Kalbim - 04:09
12-Aşkımız Bitti - 02:57
13-Solmuş Gonca Gül - 03:07
14-Gönüllerde Bahar - 02:45
15-Sendin Sevgilim - 03:35

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Beni Unutma (Albüm, Bordo Müzik, 17.01.2022)

1- Beni Unutma - 06:09
2- u Akşam Martılar Yine Savruldu - 05:34
3- Aysel Git Başımdan - 06:32
4- Harp Kaldırımında Aşk - 06:25
5- Helene İçin - 06:26
6- Sizin İçin - 07:32
7- Hürriyete Doğru - 06:14
8- Deniz Kızı - 07:41
9- Gitme Yanımda Kal - 03:30
10-Ne Dedim Ki - 03:03

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2023
Alpay 2 (Albüm, Türkofon Universal, 07.01.2023)

1- Ah Berelim - 02:55
2- Dağların Gözyaşları 2 - 03:35
3- Köylü Kızı - 02:53
4- Kalenin Bayır Düzü - 03:35
5- Ilık Rüzgarlar - 02:29
6- Fabrika Kızı - 01:55
7- Seni Dileniyorum - 04:01
8-Yapraklar Dökülmeden Gel - 03:23
9- Dağlar Engel Oldu - 03:45
10-Kalinka - 03:09
11-Come un Ragazzino - 03:35
12-Half a World - 02:45
13-Esperame en el Cielo - 02:49
14-Junge Komm Bald Wieder - 02:35
15-Avec 3 Sous Et Des Chansons - 03:25

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Alpay [1] (Albüm, Türkofon Universal, 08.01.2023)

1- Ah Berelim - 02:55
2- Dağların Gözyaşları 2 - 03:35
3- Köylü Kızı - 02:53
4- Kalenin Bayır Düzü - 03:35
5- Ilık Rüzgarlar - 02:29
6- Fabrika Kızı - 01:55
7- Seni Dileniyorum - 04:01
8-Yapraklar Dökülmeden Gel - 03:23
9- Dağlar Engel Oldu - 03:45
10-Kalinka - 03:09
11-Come un Ragazzino - 03:35
12-Half a World - 02:45
13-Esperame en el Cielo - 02:49
14-Junge Komm Bald Wieder - 02:35
15-Avec 3 Sous Et Des Chansons - 03:25

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Alpay’a Saygı (Tribute [Saygı] Albüm, Poll Production, 13.01.2023)

1- Dağların Arkasında Yar (Alpay’a Saygı) / Kubat - 04:31
2- Eylül’de Gel (Alpay’a Saygı) / Gökhan Tepe - 03:19
3- Hayalimdeki Resim (Alpay’a Saygı) / Emre Altuğ - 04:22
4- Yekte (Alpay’a Saygı) / Mirkelam - 03:15
5- Ayrılık Rüzgarı (Alpay’a Saygı) / Fuat Güner - 03:36
6- Yanımda Kal (Alpay’a Saygı) / Gripin - 04:08
7- Sokul Bana (Alpay’a Saygı) / Demet Sağıroğlu - 04:22
8- Sessiz Kalma (Alpay’a Saygı) / Gözde Ural - 03:23
9- Mutluluktan Ağlarken (Alpay’a Saygı) / Cemil Sağyaşar - 03:09
10-Sen O Değilsin (Alpay’a Saygı) / Hülya Yıldız - 03:08
11-Gitme (Alpay’a Saygı) / Cemil Demirbakan - 03:15

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Alpay_Nazikioğlu

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15777 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag