Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 229 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 229
Üye: 0
Toplam: 229

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 84,124,942
  • Bugün: 53,815
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Oct 31, 2020
  • 05:38 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Altay
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6711 okuma)

Altay
Altay
Altay
FOTO GALERİ

1970 Rize doğumlu, yirmi kişilik bir ailenin çocuğu olan Altay Biberoğlu, İlk ve Orta okulu Zeytinburnu Meslek Lisesi elektrik bölümünde okudu. Daha sonra İTÜ Gemi Makineleri Mühendisliğini kazandı,ama gitmedi. Karadeniz Üniversitesi Matematik bölümünü de yarım bırakan Altay 1987-88 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için okulu bıraktı.

Altay kişiliğine ve yaşam felsefesine uygun bulduğu operaya maddi şartlardan dolayı gidemedi. Kendisi tüm ailesinin sorumluluğunu yüklenmişti. Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlayıp, kendisine ve yeteneğine güvendiği için başarıya ulaşacağından kuşku duymamıştı. Kendisini ilk olarak “Var ya” adlı bestesi ile tanıttı. Yüzlerce bestesi olan Altay’ın piyasaya çıkardığı ilk albümü 2000’de “Kalpsizsin” idi. Daha çok, insanlara bire bir ulaşıp duygularını sözüyle müziğiyle ifade ettiğini ve bu albümle de amacına ulaştığını söyleyen Altay için müzikle uğraşmak bir yaşam biçimi...

İkinci albümü “Yolcu Yolunda Gerek” 2001, üçüncü albümü Prestij Müzik’ten “Seninle” 2003, dördüncü albümü “Anadoludan Rüyaya” 2004 yılında çıkardı.

Beşinci albümü ‘Öyle Olsun’u Özden Müzik’ten 20 Haziran 2006’da çıkardı. Müzik Direktörlüğünü ve Aranjörlüğünü Ahmet Özden’in üstlendiği albümündeki tüm söz ve müzikler Alpay’a ait. Albüme Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinin katkıda bulunduğunu belirtilen albümün tanıtımında “İlk çıkış parçası olan “Beni Hatırla” yazın en hit şarkılarından olmaya aday. Bu yaz her yerde Altay şarkıları çalınacak... 18 senedir sahnelerde program yapan Altay, “Öyle Olsun” albümü ile muhtelif yerlerde dinleyenleriyle buluşmaya devam edecek. Bu albüm ile daha çok konser vermeyi planladığını belirten genç şarkıcı, her zamanki gibi aşk şarkıları yaptığını da dinleyenlerine müjdeliyor.” deniyordu.

2007’de Seyhan Müzik’ten “Zor Bulursun” isimli albümünü çıkardı.

2009’da da Avrupa Müzik markasıyla “Sana Bayılıyorum” albümü yayınlandı.

2010’da Kendine özgü müzik tarzıyla eğlence hayatının bir numaralı ismi Altay’ın birbirinden iddialı şarkılarından oluşan yeni single’ı “Şekil A”, Avrupa Müzik markasıyla 26 Mayıs’ta tüm müzik marketlerde yerini alıyor. Müzik kariyerinde bugüne kadar 7 albüme imza atan başarılı sanatçı, “Şekil A” ile eğlence dünyasının nabzını yine elinde tutacak.

Yılın En “Şekil” Şarkısı Şehrazat’tan. Altay, söz ve müziği değerli söz yazarı Şehrazat’a ait olan ve albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Şekil A” ile oldukça iddialı. “Şekil A”nın disco mix, lounge ve clup mix olarak 3 ayrı versiyonunun olduğu single’da toplam 6 şarkı yer alıyor. “Seni Ben Büyüttüm” ve “Barışalım Mı?” isimli diğer iki şarkının sözleri Okan Atakay, bestesi Elçil Gürel Göçtü’ye ait.

Yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in üstlendiği çalışmanın aranjelerini Emre Irmak (“Şekil A”, “Şekil A Lounge”), Burak Yeter (“Şekil A Clup mix”, “Şekil A disco mix”) ve Barış Özesener (“Seni Ben Büyüttüm”, “Barışalım Mı?”) yaptı.

Altay, 2011’de yeni single çalışması‚ “Elma” ile tüm müzik marketlerdeki yerini aldı.

Altay yeni çalışmasında‚ “Elma” ve “İsabet” adlı iki tane Soner Sarıkabadayı imzasını taşıyan şarkıyla yer alıyor. Şarkıları ilk dinlediği anda almaya karar veren Altay, sanatçı dostunun duygusunun kendisini tam olarak yakaladığını ifade ediyor. Biri hareketli diğeri yavaş olan toplam iki şarkı bu yaz tüm sahillerde çalacak. Albüm çalışmalarını yaparken, sahne çalışmalarını hiç bırakmayan Altay, yine tüm yaz boyunca vereceği konserlerinde hem yeni çalışmasından hem de eski hit parçalarından oluşan bir repertuarla dinleyicilerinin karşısında olacak.

Albüme adını veren şarkı için Kubilay Kasap yönetmenliğinde kamera karşısına geçen Altay’a yabancı bir manken eşlik etti. Yaklaşık 18 saat süren klip çekimleri sırasında Altay, on ayrı kostüm giydi.

Altay’dan Gümüş Yıla “Altın Albüm”

Müzik hayatının 25.yılında olan sanatçının 10. albümünün ismi ''Berduş''. 4 yıl aradan sonra yeniden sevenleri ile buluşacak olan Altay heyecanını gizlemiyor.

Altay yakında Poll Production etiketi ve Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkacak olan albümü ''Berduş'' için gün sayıyor.

''Berduş'' isimli albümün içinde birbirinden hit olacak şarkılar var. Albümde toplam 13 şarkı yer alıyor ve bunların ikisi versiyon olarak hazırlandı. Şarkı sözlerinin 3’ü Altay’a ait. Bunun yanı sıra Mert Ekren, Mustafa Erdoğan, Yusuf Armağan Çömlekçi sözleri ile albüme destek verdi. Düzenlemelerde ise Mert Ekren ve Tufan Taş imzaları var. Albüm fotoğraflarını ise ünlü fotoğrafçı Koray Kasap çekti.

Altay, ustalık dönemim diye adlandırdığı ''Berduş'' albümünde çıkış yapacağı ''Canım'' isimli şarkısının sözlerini eşine yazdığını ve eşine doğum günü hediyesi olduğunu söylüyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.04.2013)

Altay Poll Production etiketi ve Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkacak olan albümü ‘’Berduş’’ ile müzik piyasasına bomba gibi bir albümle giriş yapıyor.

Bu albümde Altay’a eşinin de bir hediyesi var, albüm konsepti ve Altay’ın styling’i eşi Gülsüm hanıma ait

Altay ‘Bi´şey Söyle’ İle Kalplere Dokunuyor!

Single hazırlıklarını büyük bir titizlikle tamamlayan Altay, hayranlarının karşısına çok özel bir şarkı ile çıkıyor.

Single hazırlıklarını büyük bir titizlikle tamamlayan Altay, hayranlarının karşısına çok özel bir şarkı ile çıkıyor. “Bi’şey Söyle” şarkısının sözü ve müziği Fatih Veli, aranjesi İskender Paydaş imzası taşıyor.

Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğinde piyasaya çıkan “Bi’şey Söyle” şarkısının video klibi de eş zamanlı olarak müzik kanallarında seyircisiyle buluşuyor.

Yönetmenliğini İmre Haydaroğlu’nun üstlendiği video klip, iki ayrı mekanda yaklaşık 20 saatte tamamlandı. Sabahın erken saatlerinde Pelican Hill evlerinde başlayan çekimler, akşam saatlerinde Etiler’de bulunan Vitrin Club’de son buldu. Aldatılan kadının eşine olan tutkulu aşkının ve içten yakarışının anlatıldığı video klipte Altay’a üç oyuncu eşlik ediyor.

“Bi’şey Söyle” şarkısı sözü ve müziği kadar, video klibi ile de müzik severlerin kalbine dokunacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.avrupabulteni.com - 13.11.2014)

Altay’dan Yaza Hızlı Bir Giriş “Bay Bay”

Türk Pop Müziği nin sevilen isimlerinden Altay, bir yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümü “Bay Bay” ile 4 Mayıs ta dinleyenleri ile buluştu.

En son çıkardığı “Bi’şey Söyle” single’ı ile müzikseverlerden tam not alan Altay, Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkardığı “Bay Bay” albümü ile yaza bomba gibi bir giriş yapıyor.

Sözü, müziği ve aranjesi Mert Ekren’e ait olan “Bay Bay”’a İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekilen video klip renkli görüntülere sahne oldu. Beşiktaş’ın eski futbolcusu Tello’nun nişanlısı Lee Vazquez de video klipte Altay’a muhteşem dans performansı ile eşlik etti.

Kıpır kıpır müziği ve eğlenceli sözleri ile bu yazın hit şarkıları arasında gösterilen “Bay Bay” video klibi ile de herkesi eğlendirecek.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.ucankus.com - 05.05.2015)

Altay’a Model Izaeli Eşlik Etti

Altay yeni single’ı ‘Yolcu Yolunda Gerek’i kliplendirdi.

Polonezköy’deki çekimlerde şarkıcıya Brezilyalı model Izaeli eşlik etti. Bir ayrılık hikâyesinin anlatıldığı klipte Izaeli güzelliğiyle dikkat çekti. (www.haberturk.com)

1 sene aradan sonra sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanan başarılı sanatçı, bu kez bir cover şarkı ile karşımızda.

Daha önce birçok ünlü sanatçının seslendirdiği ‘Yolcu Yolunda Gerek’ şarkısı günümüz soundları çerçevesinde yeniden düzenlenerek Altay’ın kendine has yorumuyla müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Poll Production etiketi ile yayınlanan “Yolcu Yolunda Gerek” şarkısının sözü Levent Yöntem, müziği Adnan Ergil, aranjesi ise İskender Paydaş imzası taşıyor.

BREZİLYALI PARTNER

“Yolcu Yolunda Gerek” şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde video klip çekildi. Çekimleri Polonezköy’de gerçekleşen video klipte Altay’a, Brezilyalı model Izaeli eşlik etti. Klip için Brezilya’dan gelen Izaeli, güzelliği ile dikkat çekti. “Yolun sonuna gelmiş bir aşkın kabullenişi ve ayrılık hikayesi”nin anlatıldığı video klip yaklaşık 18 saat sürdü.
(Kaynak: www.haberturk.com / www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com - 15.04.2016)

Altay’ın “Kalp Gözüm” Klibi Yayında!

Altay’ın “Kalp Gözüm” adlı tekli çalışması ve klibi Poll Production etiketi ile yayında.

Altay, ‘Kalp Gözüm’ü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Şarkının sözü ve bestesi Mustafa Erdoğan, aranjesi Alper Atakan imzalı. Klip Yönetmeni ise İmre Haydaroğlu.

Yeni çalışması için objektif karşısına geçen şarkıcı, Safa Gülsoy’a kalp şeklindeki balonlarla poz verdi. (www.milliyet.com.tr)
(Kaynak: muzikonair.com - 16.01.2018)

Altay’dan “İki Satır”

Altay’ın yeni single çalışması “İki Satır” bugün çıktı.

20 yıllık müzik kariyerine 16 proje sığdıran Altay, 17’nci çalışması ‘İki Satır’ı sevenlerinin beğenisine sundu.

Poll Production etiketiyle dijital platformlarda yayınlanan şarkının klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Şile’de çekildi.

Pandemi Rötarlı Klip

Altay, şarkısı için “Söylemek istediğimiz her şeyi ‘İki Satır’da anlatıyoruz. Pandemiden dolayı biraz geç çıktı ama çok heyecanlıyız” dedi.
(Kaynak: www.takvim.com.tr / www.hurriyet.com.tr / www.haberler.com / www.bursahakimiyet.com.tr / www.magazinkolik.com - 16.10.2020)

Diskografi:
2000
Kalpsizsin (Fantazi/Arabesk Albüm, Prestij Müzik)

1- Yok ya
2- Oh Olsun
3- Var Ya
4- Çingenem
5- Annem
6- Göz Göre Göre
7- Kalpsizsin
8- Sever misin
9- Çıtırlar
10-Var Ya (Remix)

2001
Yolcu Yolunda Gerek (Fantazi/Arabesk Albüm, Prestij Müzik 2001 34 Uv1049 109)

1- Gülüm Benim - 04:50
2- Bende Özledim - 04:02
3- Bu Gece Barda - 03:49
4- Kal Bu Gece - 04:45
5- Kadehinde Zehir Olsa - 04:43
6- Yolcu Yolunda Gerek - 03:43
7- Yalan Dünya (Bir Garip Yolcu) - 05:29
8- Gönlümün Sultanısın - 04:13
9- Meleğim - 04:05
10-Var Ya (Remix) - 04:39

2003
Seninle (Pop Albüm, Prestij Müzik)

1- Taş Olursun
2- Kıskananlar Çatlasın
3- Seninle
4- Mor Akşamlar
5- Aşk
6- Dünya Dünya
7- Yavaş
8- Korkmadan Sev
9- Olmaz
10-Aşka Geldim
11-Rabbim
12-Seni Seviyorum

2004
Anadoludan Rüyaya (Fantazi/Arabesk Albüm, Real Etiler Müzik, 03.08.2004)

1-
Lorke
- 03:51
2- Koçarı - 04:56
3- Misket - 04:47
4- Düğün Alayı - 04:46
5- Caney - 04:46
6- Deryalar - 03:58
7- Mardin Kapı - 04:59
8- Adana'lı - 04:51
9- Dostum Dostum - 08:00
10-Tabancamın Sapını - 03:03
11-Çökertme - 06:12
12-Fidayda - 07:07
13-Kara Üzüm - 03:59
14-Kalenin Bedenleri - 04:00
15-Urfa'nın Etrafı - 03:52

2006
Öyle Olsun (Pop Albüm, Özden Müzik, 20.06.2006)

1. Evet - 03:30
2. Kader - 04:41
3. Koşa Koşa - 03:41
4. Gözükara - 04:08
5. Örgüt - 04:08
6. Beni Hatırla - 03:14
7. Öyle Olsun - 05:08
8. Nerdesin - 03:36
9. Söz Vermeyeceksin - 03:40
10.Sabret - 03:42
11.Yanımda Olsan - 04:30


2007
Zor Bulursun (Pop/Fantazi Albüm, Seyhan Müzik, 29.05.2007)

1- Aklında Tut (Yangın) - 03:38 (Söz & Müzik: Fettah Can - Altay Biber)
2- Zor Bulursun - 03:31 (Söz & Müzik: Fettah Can)
3- Yanımda Olsan - 04:33 (Söz & Müzik: Altay Biber)
4- E Yani - 04:14 (Söz & Müzik: Fettah Can - Altay Biber)
5- Koşa Koşa - 03:18 (Söz & Müzik: Altay Biber)
6- Geçici Dövme - 03:56 (Söz : Gökhan Şahin, Müzik : Nezih Üçler)
7- Öyle Olsun - 05:10 (Söz & Müzik: Altay Biber)
8- Beni Hatırla - 03:04 (Söz & Müzik: Altay Biber)
9- Kader - 05:25 (Söz & Müzik: Altay Biber)


2008
Galatasaray Marşları 2008 (Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 10.05.2008)

8- Kıskananlar Çatlasın (Yorumcu: Altay) (Söz & Müzik: Altay)
10-Kıskananlar Çatlasın (2.Versiyon) (Söz & Müzik: Altay)

2009
Sana Bayılıyorum (Pop Albüm, Avrupa Müzik, 04.05.2009)

1- Gideceksen (Söz & Müzik: Altay Biber, Fettah Can)
2- Sana Bayılıyorum (Söz & Müzik: Murat Güneş)
3- Kim Yalan Söylüyorsa (Söz & Müzik: Emirkan)
4- İnşallah (Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı)
5- Serserim (Söz & Müzik: Mert Ekren)
6- Eyvah (Söz & Müzik: Murat Güneş)
7- Tarih Yazacaksın (Söz & Müzik: Mert Ekren)
8- Sevmiyorum (Söz & Müzik: Mert Ekren)
9- Serseri Mayın (Söz & Müzik: Mert Ekren)
10-İsabet Olmuş (Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı)
11-Dikkat Dikkat (Söz & Müzik: Altay Biber)
12-Bay Bay (Söz & Müzik: Altay Biber, Fettah Can)
13-Tekrar (Söz & Müzik: Altay Biber)


2010
Şekil A (Maxi Single, Avrupa Müzik, 27.05.2010)

1- Şekil A
2- Seni Ben Büyüttüm
3- Barışalım Mi?
4- Şekil A (Disco Mix)
5- Şekil A (Lounge)
6- Şekil A (Clup Mix)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2011
Elma (Single, Poll Production, 05.05.2011)

1- Elma (Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı)
2- İsabet (Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapsec.com
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Berduş (Albüm, Poll Production, 29.04.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Son Durak (Söz ve Müzik: Yusuf Armağan Çömlekçi)
2. Rabbim Korur (Söz ve Müzik: Mert Ekren)
3. Berduş (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan)
4. Canım (Söz ve Müzik: Altay)
5. Çakal (Söz ve Müzik: Mert Ekren)
6. Ok (Söz ve Müzik: Mert Ekren)
7. Rüzgar (Söz ve Müzik: Altay)
8. Sevda Meleğim (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan)
9. Bu Defa (Söz ve Müzik: Mert Ekren)
10.Dostum (Söz ve Müzik: Altay)
11.Issız Ada (Söz ve Müzik: Yusuf Armağan Çömlekçi)
12.Berduş Club Versiyon (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan)
13.Canım Club Versiyon (Söz ve Müzik: Altay)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.zihni.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsec.com
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2014
Bi´şey Söyle (Single, Poll Production, 12.11.2014)

1- Bi´şey Söyle - 04:46


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.emusic.com

2015
Bay Bay (Maxi Single, Poll Production, 04.05.2015)

1- Bay Bay - 03:09 (Söz, Müzik ve Düz.: Mert Ekren)
2- Bi Şey Söyle - 04:46 (Söz ve Müzik: Fatih Veli, Düz.: İskender Paydaş)
3- Köz - 03:49 (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan, Düz.: Çağrı Telkıvıran)
4- Yatacak Yerim Yok - 04:05 (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan, Düz.: Çağrı Telkıvıran)
5- Köz (Slow Versiyon) - 03:47 (Söz ve Müzik: Mustafa Erdoğan, Düz.: Çağrı Telkıvıran)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsec.com
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.musicme.com

2016
Yolcu Yolunda Gerek (Single, Poll Production, 15.04.2016)

1- Yolcu Yolunda Gerek


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Ziyaret (Pop Albüm, Poll Production, 21.03.2017)

1- Kop Bi Gel - 03:16
2- Ziyaret - 04:05
3- Ziyaret (Slow Versiyon) - 04:13
4- Yolcu Yolunda Gerek - 03:21
5- Berduş - 03:32
6- Bi Şey Söyle - 04:46
7- Köz - 03:49
8- Yatacak Yerim Yok - 04:05
9- Elma - 03:54
10-İsabet - 04:29
11-Sevda Meleğim - 04:23
12-Canım - 03:26
13-Son Durak - 04:25
14-Rabbim Korur - 03:15
15-Ok - 03:39
16-Çakal - 03:29
17-Rüzgar - 03:11
18-Dostum - 04:01
19-Issız Ada - 04:35
20-Bay Bay - 03:09


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)

2018
Kalp Gözüm (Single, Poll Production, 15.01.2018)

1- Kalp Gözüm


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Ziyaret + Kalp Gözüm (2xCD Pop Albüm, Poll Production, 25.01.2018)

CD 1 :
1. Kalp Gözüm

CD 2 :
1. Kop Bi Gel
2. Ziyaret
3. Ziyaret (Slow Versiyon)
4. Yolcu Yolunda Gerek
5. Berduş
6. Bi'şey Söyle
7. Köz
8. Yatacak Yerim Yok
9. Elma
10.İsabet
11.Sevda Meleğim
12.Canım
13.Son Durak
14.Rabbim Korur
15.Ok
16.Çakal
17.Rüzgar
18.Dostum
19.Issız Ada
20.Bay Bay


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.amazon.de (Almanya)

Öyle Olsun (Albüm, Poll Production, 11.09.2018)
(20.06.2006 tarihinde Özden Müzik tarafından çıkarılan 11 şarkılık albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Evet
2. Kader
3. Koşa Koşa
4. Gözü Kara
5. Örgüt
6. Beni Hatırla
7. Öyle Olsun
8. Neredesin
9. Söz Vermeyecektin
10.Sabret
11.Yanımda Olsan


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Keşke Aramasaydın (Single, Poll Production, 08.01.2019)

1- Keşke AramasaydınDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kalpsizsin (Fantazi/Arabesk Albüm, Altay Music, Mart 2019) (2000 yılında Prestij Müzik etiketiyle çıkan albümün DİJİTAL [YENİ BASIMI])

1- Yok Ya
2- Oh Olsun
3- Var Ya
4- Çingenem
5- Annem
6- Göz Göre Göre
7- Kalpsizsin
8- Sever misin
9- Çıtırlar
10-Var Ya (Remix)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yolcu Yolunda Gerek (Albüm, Altay Music, Mart 2019) (2001 yılında Prestij Müzik etiketiyle çıkan albümün DİJİTAL [YENİ BASIMI])

1- Yok Ya
2- Oh Olsun
3- Var Ya
4- Çingenem
5- Annem
6- Göz Göre Göre
7- Kalpsizsin
8- Sever misin
9- Çıtırlar
10-Var Ya (Remix)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2020
İki Satır (Single, Pol Production, 16.10.2020)

1- İki Satır - 03:26

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.altaybiber.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/altaybiberoglu
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/AltayBiber
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Altay_(şarkıcı)

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6711 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag