Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 409 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 409
Üye: 0
Toplam: 409

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,025,005
  • Bugün: 22,147
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Apr 18, 2021
  • 05:16 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Anjelika Akbar
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6718 okuma)Anjelika Akbar
Anjelika Akbar
Anjelika Akbar
FOTO GALERİ

Müzisyen ve filozof bir babanın ve müzisyen bir annenin çocuğu olarak 8 Temmuz 1969 tarihinde Kazakistan’da dünyaya gelen Anjelika Akbar, 1993 yılında Türk vatandaşlığına geçti. 3 yaşında piyano eğitimi almaya başladı. 5 yaşında ilk bestesini yapan ve konserlere başlayan sanatçı, üstün yetenekli çocukların yetiştirildiği Taşkent Devlet Uspensky Müzik Okulu’nda gördüğü 11 yıllık piyano ve kompozisyon eğitimini Doç.V.Fadeyeva ve St. Petersburg Devlet Konservatuarı profesörlerinden B.Zeydman sınıfında tamamladı. Beş yıl boyunca Taşkent Devlet Konservatuarı’nda devam ettiği eğitim hayatında Prof.Berlin ve Prof.Yanovsky ile Kompozisyon ve Orkestrasyon, Prof. L.Plusenko ile piyano, ünlü organist T.Levina ile org çalışmaları yaptı.

Besteci-Piyanist Anjelika Akbar, iki yıl boyunca Kompozisyon Yüksek Lisansını Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda Doç.Turgay Erdener’in sınıfında yaptı ve master ve sanatta yeterlilik derecesi almaya hak kazandı. Prof.İlhan Baran ve Doç.Ertuğ Korkmaz ile 20.Yüzyıl Armonisi, Doç.İstemihan Taviloğlu ve Doç.Turgay Erdener ile kompozisyon çalıştı. Ayrıca Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda kurucu öğretim elemanı olarak çalıştı.

Anjelika Akbar’ın kendi prelüdlerinden oluşan ilk albümü “SU” 1999 yılında müzikseverlerle buluştu. Sanatçı, ayrıca Süleyman Erguner ile birlikte doğaçlama yaptıkları Ney ve Piyano ikili çalışmalarını gerçekleştirdi. Anjelika Akbar, aynı zamanda Can Dündar’ın ‘Köy Enstitüleri’ adlı belgeselinin müziklerini de yapmıştır. 2002 yılı başında sanatçının uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Vivaldi’nin “Dört Mevsim” keman konçertosunun solo piyano uyarlaması Sony Music International etiketi ile çıktı. Bu albüm uluslararası Sony Classical kataloğuna giren ilk Türk Klasik Müzik albümü oldu. Anjelika Akbar, yine 2002 yılında Rana Pirinçcioğlu ve ZARA ile birlikte çalıştığı “bir’den Bir’e” isimli albümün ardından son olarak Bach’ın eserlerini doğu enstrümanlarıyla sentezlediği “Bach A L’Orientale” isimli albümü çıkardı.

Senfonik ve Oda Orkestrası, Koro, Piyono ve diğer enstrümanlar için birçok bestelere sahip olan Anjelika Akbar, Orta Asya, Baltık Cumhuriyetleri, Rusya, Hindistan, Almanya ve Türkiye’de çeşitli konserler verdi. Ayrıca, Özbekistan Milli UNESKO Komitesinin Üyeliği de yapmış olan Akbar, ‘Moskova Sobesednik Basın Ödülü’- Senfonik Orkestra ve Çocuk Korosu için “Kantat”, ‘SSCB Etnik Müzik Ödülü’- “Rus Suiti” Oda Orkestrası için, Taşkent Devlet Konservatuarı ‘Altın Lenin Ödülü’ (Üç Yıl Boyunca), Özbekistan ‘En İyi Genç Kompozitör Ödülü’, SSCB Kompozitörler Cemiyeti ‘En İyi Genç Kompozitör Ödülü’, “Güneşin Doğduğu Ufuk” yapıtıyla 4.Nejat F. Eczacıbaşı Beste Yarışması ‘Üçüncülük Ödülü’ ödülleri sahibidir.

2005’te çıkardığı albümünün adı “Bir Yudum Su / One Sip of Water”. Besteci ve piyanist Anjelika Akbar’ın müzikseverler tarafından büyük bir merakla beklenen yeni albümü “Bir Yudum Su” çıktı. Albümde yer alan tüm eserlerin beste ve düzenlemesi Anjelika Akbar’a ait. CD’deki eserlerden sadece birisinin bestesi Anjelika Akbar’a ait değil, “Masal” isimli eser anonim ve aslında Ortaçağ lavta müziği, eserin düzenlemesini Anjelika Akbar yaptı. Akbar’ın ülkemizde müzikseverlerle tanışması 1999 yılında, yine tümü kendi bestelerinden oluşan “Su” adlı albümü ile olmuştu. Bu albümün çok beğenilmesi ve sevenleri tarafından bu bestelerin devamının istenmesi nedeniyle sanatçı yine bu nitelikte bir albüm hazırladı. Albümdeki eserlerin çoğunun adı su ile ilintili: “Bir Yudum Su”, “Su Üstünde Adımlar”, “Kar Tanesi”, “Damla”, “Okyanusun Dibinde” CD’de yer alan eserlerden birkaçı. Bu besteler için suyun değişik hallerinin müzikteki yansıması diyebiliriz. Anjelika Akbar “Bir Yudum Su” için, “Bu albümdeki her bir eser sanki bir filmi anlatıyor, bence ‘Bir Yudum Su’yu dinleyenler kendi dünyalarından yola çıkarak kendi filmlerini çekebilir” diyor. Albümde Akbar’a Ayşegül Kirmanoğlu (klarinet), Mehmet Yasemin (keman) Halit Süha Çelikkıran (lavta) ve Kubilay Han Yalçın (gitar) eşlik ediyor.

2008 yılında Mandolin Yayınları tarafından kuşe kağıda 32 sayfa halinde 24x24 ebatında ciltsiz olarak, 1.baskı resimli hikaye kitapları dizisinden çıkartılan Anjelika Akbar’ın, ilk bebeği Yürek’in doğumuyla kaleme aldığı ve ilk kez Rusya’da Rusça çıkmış olan ve ikinci çocuğu Timur’un doğumu şerefine Türkçe olarak Türkiye’de yayımlanan öykü kitabı, ‘Uzaylı Köpek Baaşainın Hikayeleri’ ismini taşıyor.

2009’da Anjelika Akbar, “İçimdeki Türkiyem” projesi ile yaşadığı, hissettiği, etkilendiği Türkiye’yi, önümüzdeki aylarda piyasaya çıkaracağı kitap, albüm ve Anadolu’da vereceği bir dizi konser ile anlatıyor. Bu kapsamda Anadolu konserlerinin ilkini, 7 Ekim 2009 Çarşamba akşamı saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde verdi

2010 yılında İş Bankası Kültür Yayınları Anı kategorisi kitaplarından Anjelika Akbar’ın çıkardığı kitabın ismi müzik CD’sini de çıkardığı “İçimdeki Türkiyem”. Besteciliğe daha 9 yaşındayken nasıl başladığının öyküsü olan kitap 14x20 cm ebatında 2. hamur 279 sayfalık ciltsiz olarak basılıp yayımlandı.

Ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar’ın, Türkiye’de çıkardığı 12. albümü “Likafoni”, 18 Mart 2011, Cuma günü raflardaki yerini aldı. Akbar, küçüklüğünden beri severek dinlediği 15 klasik eseri seslendirdiği “Likafoni” adlı albümüyle bu kez gençlere hitap ediyor!

“Lika’nın Sesleri” anlamına gelen “Likafoni”, ismini Akbar’ın küçükken kendi adını telaffuz edememesi nedeniyle ancak söyleyebildiği “Lika” isminden ve albümde yer alan eserlerin küçük yaşlardan itibaren severek dinlediği besteler olmaları nedeniyle kullanılan, “sesler” anlamındaki “foni”den alıyor. Akbar, seçtiği, kolay dinlenebilir eserlerle özellikle gençlere hitap ederek, klasik müziği sevmeyen ve bilmeyen herkesin albümü sevebileceğine inanıyor.

15 eserden oluşan albümdeki 9 piyano solo eseri Akbar seslendirirken, piyano ve çello düeti olan 6 eserde ise, Anjelika Akbar’a çello sanatçısı Rahşan Apay eşlik ediyor. Kendi bestelerinden oluşan albüm çalışmalarına kısa bir ara veren Akbar, “Likafoni” albümünde piyanist kimliğini ön plana çıkarıyor. Kapak tasarımı Özgür Yüce’ye ait olan albümün ön kapağında, Anjelika Akbar’ın 15-16 yaşlarında çekilen fotoğrafları, arka kapağında Koray Peközkay tarafından bir konserde çekilen sanatsal bir fotoğraf bulunuyor.

Akbar’ın albüm tanıtımı için kullanılacak fotoğrafları ise ünlü fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül tarafından görüntülendi. Anjelika Akbar’ın yeni albümünün ilk klibi, 20 yaşındaki oğlu Yürek Akbar yönetmenliğinde “Libertango” adlı eser için çekildi. İstanbul Culinary Institute ve Balat’ta bulunan eski bir piyano atölyesinde, Akbar’ın deyimiyle “yemeğin ve müziğin mutfağı” olan iki yerde çekilen renkli ve esprili klip, yalnızca internet ortamında yayınlanıyor.

Ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar’ın Rezonans Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümün “Likafoni” albümü, 18 Mart 2011, Cuma günü müzikseverlere sunuldu.

‘Uzaylı Köpek Baaşainın Hikayeleri’ isimli daha önce 2008’de çıkan kitabı, Ekim 2011’de bu kez Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından Çocuk Kitapları / Hikaye-Öykü kategorisinde 32 sayfa halinde 2.hamur 24x24 ebatında ciltsiz olarak adı değiştirilerek ‘Uçan Köpek Baaşa’ adıyla yayımlandı.

Anjelika Akbar, yüreklere kazınacak bir aşk hikâyesini anlatan “Beni Unutma” filminin müziklerine imza attı. Akbar, hiç beklemedikleri bir anda yolları kesişen ve birbirlerine büyük bir aşkla bağlanan iki gencin konu edildiği “Beni Unutma” için toplam 35 eser besteledi.

2005 yılında gösterime giren “Takva” filminin yönetmeni Özer Kızıltan''ın, “Beni Unutma” adlı ikinci filminin müziklerini, ünlü besteci Anjelika Akbar besteledi. Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Açelya Yılhan, Tuba Ünsal, Ünal Silver, Aliye Uzunatağan ve Kenan Ece’nin yer aldığı filmin yapımcılığını, Ferzan Özpetek filmlerinin de yapımcısı olan AFS Film üstlendi. Senaryosu Burak Göral''a ait filmde, Akbar’ın bestelediği 35 eser yer alıyor.

Eserleri, filmin senaryosuna göre besteleyen başarılı sanatçı, filmdeki her ana karakter için farklı bir tema belirledi. Filmin müziğinin çerçevesini oluşturan bu temaların birçok farklı enstrümantal uyarlamalarını yapan Akbar, aynı temayı trajik, romantik, eğlenceli veya hüzünlü biçimlerde kullandı. Karakter temalarının yanı sıra, önemli sahneler için de özel besteler oluşturan sanatçı, uzun veya kısa tüm bestelerinin birbirine bağlı ve birbirlerinin devamı olduğunu belirtiyor. Besteleriyle adeta bir senaryo yazan Akbar, eserlerini, filmin her sahnesine göre özel olarak uyarladı.

Bestelerinde, enstrüman olarak, ünlü mimar Nevzat Sayın’a ait antika piyanoyu da özel efektler için kullanan Anjelika Akbar, bu piyano ile ilgili yıllardan beri kurduğu hayalini de gerçekleştirmiş oldu. Akbar ayrıca, öngörüsüne çok güvendiğini belirttiği ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in özel ricası üzerine, bestelerinden birinin dokusunda Türk perküsyonları kullandı.

Senaryoyu okumasının ardından, bir buçuk ay gibi kısa bir sürede tüm bestelerini tamamlayan Anjelika Akbar, “Beni Unutma” “soundtrack” albümünü, 2 Kasım 2011’de piyasaya çıktı.

Başkentliler için “14 Mutlu Aşk Şarkısı”

Opera sanatçısı Hakan Aysev ve piyanist Anjelika Akbar, Sevgililer Günü’nde ‘14 mutlu aşk şarkısı’nı başkentliler için seslendirdi.

Opera sanatçısı Hakan Aysev ve piyanist Anjelika Akbar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ankaralı sanatseverlere ‘Mutlu Aşk Şarkıları’ isimli konser verdi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki konserde, opera sanatçısı Hakan Aysev’e dünyaca ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar eşlik etti. 14 mutlu aşk şarkısının seslendirildiği konsere, Ankaralı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Ünlü Azeri şarkı Laçin’in seslendirildiği konserde, “Papatya” isimli tango dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Aysev, “Vatan aşkı en büyük aşklardandır ve bizim milletimiz için de çok önemlidir. Her gün şehitler veriyoruz. Üzüntü içindeyiz” diyerek, şehitler anısına, Akbar’ın uyarlamasıyla ‘Çanakkale Türküsü’nü söyledi.

Konserde, Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin bitmesini temenni eden sanatçılar, Akbar’ın Kosova’da yaşanan savaş sırasında bestelediği, Enver Aysever’in sözlerini yazdığı “İçimde Çiçeklenen” eserini Rusça ve Türkçe seslendirdi.

“Gözleri Aşka Gülen” isimli Türk Sanat Müziği şarkısıyla konser finali yapan sanatçılar, izleyicilerin isteği üzerine eseri ikinci kez seslendirmek için sahneye çıktı ve ayakta alkışlandı.

“Mutlu Aşk Şarkıları” albümü çıkıyor

Hakan Aysev, yaptığı açıklamada, hayran olduğu bir piyanist ve 20 yıllık arkadaşı Anjelika Akbar ile aynı sahneyi paylaşmanın kendisi için mutluluk verici olduğunu söyledi.

Akbar ile uzun zamandır birlikte çalışmak istediğini vurgulayan Aysev, “Nihayet bir şeyler yapalım dedik. “Mutlu Aşk Şarkıları” yapmaya karar verdik. Araştırmaya başladık ama çok zorlandık. Çünkü hep mutsuz aşk şarkıları yapılmış. Biz de farklı dillerde geniş bir araştırmayla mutlu aşk şarkılarını bulduk” diye konuştu.

“Mutlu Aşk Şarkıları” ismiyle devam eden konserlerinin bu ay çıkacak aynı isimli albümle taçlanacağını ifade eden Aysev, “En büyük şansımız Anjelika Akbar'ın 'Tamam, şarkı yoksa ben bestelerim' demesi oldu” dedi.

Albümde dokuz eserin yer aldığını anlatan Akbar da üç eserin kendisine ait, diğerlerinin ise uyarlama olduğu bilgisini verdi.
(Kaynak: www.sabah.com.tr / www.trtturk.com / www.dha.com.tr - 15.02.2016)

Yol Ayrımı Film Müzikleri, Vizyonla Aynı Anda Tüm Dijital Platformlarda!

Şener Şen’i 7 yıl aradan sonra izleyicisiyle buluşturan, Yavuz Turgul’un yazıp yönettiği “Yol Ayrımı”nın, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar imzalı müzikleri tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Şener Şen’e; Çiğdem Selışık Onat, Rutkay Aziz, Nihal Yalçın, Mert Fırat, Tilbe Saran, Ruhsar Öcal, Defne Kayalar ve Şerif Erol’un eşlik ettiği “Yol Ayrımı” vizyonda...

Müzikler Anjelika Akbar’dan…

TMC Film’in, yapımını FOX işbirliğiyle yaptığı, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği “Yol Ayrımı”nın müzikleri de film kadar konuşulacak.

Anjelika Akbar, Turgul’un yazdığı senaryonun kendisini çok etkilediğini, okurken bile içinde müzik temalarının filizlenmeye başladığını, özellikle filmin final müziğinin sanki tüm hikayenin duygu paletini yansıttığını belirtiyor.

Film, acımasız bir iş adamı olan Mazhar Kozanlı’nın, hayatını değiştiren bir olay sonrasında kendisi ve ailesiyle hesaplaşmasını anlatıyor.

Mazhar, çalınmış çocukluğunu geri almanın, hayatını gerçekten istediği gibi yaşamanın bedelini ödemeye hazır mı? Hayatında ilk kez bir yol ayrımına varan Mazhar, gerçekten istediği yoldan ilerleyebilecek mi?

“Muhsin Bey”, “Eşkıya”, “Gönül Yarası” ve “Av Mevsimi” filmlerinin yazar ve yönetmeni Yavuz Turgul ile bu filmlerin unutulmaz oyuncusu Şener Şen’i yeniden bir araya getiren “Yol Ayrımı”nın Anjelika Akbar’a ait 7 eserden oluşan film müzikleri albümü tüm dijital platformlardan indirilebilir ve dinlenebilir.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.beyazperde.com - 15.11.2017)

Diskografi :
1973
Şelale (Piyano eserleri)

1976
Çocuk Suiti (Piyano eserleri)

1978
Kozmik Fantazi (Piyano eserleri)
Büyük Koro için Sözsüz Şarkı(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)
Mevsimler / Japon “Haikai” ustası Basio’nun şiirleri üzerine 12 Meditasyon (Büyük A’Capela Korosu için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1980
Şili’nin Kuşları / Pablo Neruda’nın şiir serisi - (A’Capella Çocuk Korosu ile Nefesli ve Vurmalı Çalgılar Grubu için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1981
8 Prelüd (Piyano eserleri)

1984
Çocuk Kantatı (Büyük Çocuk Korosu ve Senfonik Orkestra için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1985
4 Füg (Piyano eserleri)

1986
Sonata Fantazi No.1 (Piyano eserleri)
Monolog (Oda Orkestrası, Piyano, Çelesta ve Soprano için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1987
Sonata Fantazi No.2 (Piyano eserleri)

1988
Rus Suiti /Oda Orkestrası ve Nefesli Çalgılar için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)
Kutsal İmler/Senfonik Poem (Senfonik Orkestra, Hint Enstrümanları Grubu ve Şan Solistleri için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1993
Güneşin Doğduğu Ufuk (Piyano eserleri)

1994
Atatürk Destanı (Piyano ve Senfonik Orkestra için)-(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)
Passeaglia (Senfonik Orkestra için)- (Koro, Şan ve Orkestra eserleri)

1995
Gençlik Albümü 12 minyatür (Piyano eserleri)

1996
Zamanın Nabzı (Piyano eserleri)

1997
Doğu Fantazisi (Piyano eserleri)

1998
Su Serisi (17 parçalık bir dizi) -(Piyano eserleri)
3 prelüd (Piyano eserleri)

1999
Senfoni No.1(Koro, Şan ve Orkestra eserleri)
Kosova (Piyano eserleri)
Kırık Yay Üzerine Ağıt - 17.Ağustos(Piyano eserleri)
Vivaldi 4 Mevsim Solo Piyano Uyarlaması (Piyano eserleri)

Su (Albüm, Trio Lila Müzik & NR1 Müzik)

01 - Prelüd
02 - Yüreğin Valsi (Pembe bir beste. Mutlu, çünkü saf; güçlü,çünkü genç; güzel, çünkü sevgi dolu.)
03 - Su (Yaşamın sırlarından biri. Formu yok, rengi yok; tıpkı hayatın kendisi gibi: Saf, temiz ve yaşam veren.)
04 - Yeni Yollar (Her zaman önümüzde; İnandığımız birini seçip hedeflerimize doğru ilerleyebilmek için.)
05 - Lila (Yaşamayı ve sevmeyi sevmek. Herşeye rağmen.)
06 - Sevginin Evrimi (Sevgiyle bir olmak: İşte bu, evrenin yolu.)
07 - İlk Adım (Cesaret ve kararlılığın getirdiği mutluluğu tanımayı; ümidi ve biraz da tedirginliği anlatıyor İlk Adım.)
08 - Zamanın Ötesi (Şimdiki ana girebilmek; zamanın ötesine geçebilmektir.)
09 - Umut (İnsanlığın iyilik, aydınlık, ışık beklentisi; İçimizdeki en büyük yaşam desteği.)
10 - Neden (En yoğun duyguların yaşandığı iç yolculuklarımızın hayat dolu, enerji dolu renklerini anlatıyor bu müzik.)
11 - Gün Batımı (Evren en büyük dengenin kaynağı; her zıtlığın orantılı yaşandığı, matematiksel bir akış. Her gün batımı, bir gün doğumunu da beraberinde getiriyor.)
12 - Gezginin Şarkısı (Gezginin ruhu daima öğrenmeye hazır; tüm yolculuklar boyunca yeniden ve yeniden görüp, tekrar tekrar keşfediyor. Tüm bağlardan uzak ve özgür, önü sonsuzluğa kadar uzanıyor.)
13 - Doğa ve Dans (Doğanın her hareketi bir dans, her parçası bir bütün ve doğa, evrenin tüm sonsuzluğu içinde en büyük gücün simgesi, yaşamın ve var oluşun.)
14 - Arayış (Yeniden, yeniden, yeniden aramak. Sevgiyi ve evreni önce basitçe sonra derinlemesine keşfetme isteği.)
15 - Yürek (Bembeyaz bir beste Yürek... Saf tertemiz ve yoğun; sevgiyi tanımlıyor. Sevgi: Hırçın, nefretin, kaygının, inançsızlığın, korkunun düşmanı.)
16 - Çintamani (Efsaneye göre binlerce yıl önce tanrılar uzak bir yıldızdan bir taş getirdiler dünyamıza. Taş birleştirici güce sahipti; dünyanın yegane kurtarıcısıydı: Çünkü bu taş ‘sevgi’nin taşıydı; yürek biçimli, ortası parlak kristal.)
17 - Duygu Rapsodisi (İnişli çıkışlı; kimi zaman coşkulu, kimi zaman üzüntü dolu duygular; Karşı konulmaz bir güç, insanın ruhunu tanımlayan.)

(Beste ve Yorumlama: Anjelika Akbar, Flüt: Sibel Aytan, Özgün Gitar: Kubilay Han Yalçın,
Vokal: Anjelika Akbar, Yapım: Trio Lila Müzik Yapım Ltd. Şti., Yapımcı: Anjelika Akbar, Kayıt: İmaj, Ses Mühendisi: Çağlar Türkmen, Grafik Dizayn: Px2, Fotoğraflar: Tamer Yılmaz, Basın ve Halkla İlişkiler: Trio Lila Müzik Yapım Ltd.Şti.)

2000
Şimdi (UNICEF için bestelenen eser-Piyano eserleri)

2001
Dandini (Piyano eserleri)

2002
Vivaldi - Four Seasons (Albüm, Trio Lila Müzik & Sony Music)

İlkbahar
01 - Allegro (3:24)
02 - Largo (3:25)
03 - Allegro (3:58)
Yaz
04 - Allegro non molto (5:28)
05 - Adagio (2:39)
06 - Presto (2:42)
Sonbahar
07 - Allegro (4:48)
08 - Adagio molto (3:50)
09 - Allegro (3:15)
Kış
10 - Allegro non molto (3:26)
11 - Largo (2:06)
12 - Allegro (3:10)
(Yapım: Trio Lila Müzik Yapım Ltd. Şti., Yapımcı: P.Oya Temelli, Yapım Danışmanı: Reşit M.Erol, Düzenleme ve Yorumlama: Anjelika Akbar, Kayıt: 26/26.11.2000 Jesus Christ Kirsche, Berlin, Tonmeister: Prof.Helge Jörns, Tonmeister Asistanı: Michhael Glaser, Piyano Akordu: Martin Jerabek, Fotoğraf: Ayten Alpgün, Grafik Dizayn: Özgür Arcan, Baskı: Onur Ofset/Türkiye)

bir’den Bir’e (Albüm, Trio Lila Müzik)

CD 1
01 - Ben (1:10)
02 - Gönül Sesi (2:28) (Müzik: Meher Baba,©2001 amppct, Ahmednagar, India, Vokal: Zara)
03 - Arayış (2:28)
04 - Geçmiş (3:47) (Keman: Seda Subaşı-Dolunay Erten, Violensel: Rahşan Apay)
05 - Aşkın Evrimi (5:55) (Dialog: Semra Mağara-Sarp Yelkencioğlu, Violonsel: Rahşan Apay, Keman: Seda Subaşı-Dolunay Erten)
06 - Ahenk (4:00) (Keman: Seda Subaşı-Dolunay Erten, Violonsel: Rahşan Apay, Ney: Aziz Şenol Filiz)
07 - Şevkat (3:27) (Ney: Aziz Şenol Filiz)
08 - Yaşam Sevinci (4:21) (Vokal: Anjelika Akbar)
09 - Şimdi (4:35)
10 - Sevgi (4:19)
11 - Bir (3:32) (Beste: Meher Baba, ©2001 amppct, Ahmednagar, India, Vokal: Zara)
Tabla: Gajanan Thorat
12 - Turkish Mix / bir’den Bir’e (5:31) (Vokal: Zara, Ney: Aziz Şenol Filiz, Keyboard: Mark Boldwin Herris, Vurmalılar: Mehmet Akatay-Serdar Bişiren, Davul: Cevdet Erek)
CD 2
01 - Yaşam Sevinci (3:54)
02 - Aşkın Evrimi (3:23)
03 - Şevkat (4:23)
04 - Sevgi (4:03) (Vokal: Djoke Winkler Prins)
05 - Geçmış (3:13)
06 - Ahenk (3:17)
07 - Bir (3:32) (Beste: Meher Baba, ©2001 amppct, Ahmednagar, India, Vokal: Zara)
08 - Turkish Mix / bir'den Bir'e (5:34)) (Vokal: Zara, Ney: Aziz Şenol Filiz, Keyboard: Mark Boldwin Herris, Vurmalılar: Mehmet Akatay-Serdar Bişiren, Davul: Cevdet Erek)
09 - Arayış (2:42)
10 - Arayış (4:13)

bir’den Bir’e (Remix Albüm, Tio Lila Müzik)

01 - bir’den Bir’e (club mix) (5:20)
02 - bir’den Bir’e (ambient mix) (5:42)
Seslendiren: Rana Pirinçcioğlu, Müzik: Anjelika Akbar, Vokal : Zara, Remix: Murat Uncuoğlu - Aytek Kurt (Miracle Works Production), Mastering: Bilgehan Öziş (ITÜ - MIAM -Müzik İleri Araştırmalar Merkezi), Basın ve Halkla İlişkiler: N1

Bach A L’orientale (Albüm, Trio Lila Müzik / Balet Müzik)

01-Yasemin (4:58) (J.B.Bach Toccata from Toccata and Fugue D. Minor, Toccata Üzerine Fantazi: Anjelika Akbar, Ritm Improvisation Mısırlı Ahmet)
02-Gizemli Gül (2:25) (J. S. Bach Little Prelude in C-Minor BWV 999, Prelud C minor üzerine Fantazi: Anjelika Akbar, Ritm Improvisation: Mısırlı Ahmet)
03-Kamelya (4:54) (J.S. Bach Aria “Erbarme Dich mein Gott” from Mattheus-Passion,
Düzenleme: Anjelika Akbar)
04-Orkide (2:49) (J.S.Bach The Well-Tempered Clavier Part 1, Prelüde No 2 in C Minor,
Düzenleme: Anjelika Akbar, Ritm Improvisation: Mısırlı Ahmet)
05-Lotus 1 (5:15) (J.Christian Bach Concerto for Viola and Orchestra Part 2, Düzenleme: Anjelika Akbar)
06-Çöl Gülü (4:00) (J. S. Bach Little Prelude in C-Minor BWV 999, Prelüd C Minör üzerine Fantazi: Anjelika Akbar)
07-Orkide 2 (4:10) (J.S.Bach The Well-Tempered Clavier Part 1, Prelüde No 2 in C Minor
Düzenleme: Anjelika Akbar, Ritm Düzenleme: Asena)
08-Lotus 2 (6:14) (J.Christian Bach Concerto for Viola and Orchestra Part 2, J. C. Bach üzerine Fantazi: Anjelika Akbar)
09-İris (3:31) (J.S.Bach Air from Suite No 3,Düzenleme: Anjelika Akbar)
10-Isparta Gülü (4:18) (Fantasy on Prelude C Minor: Anjelika Akbar, Düzenleme: Anjelika Akbar)
11-Papatya (İbn-i Sina-Bach) (4:11) (J.S.Bach The Well-Tempered Clavier Part 1, Prelude No 1 in C Major,Düzenleme: Anjelika Akbar)

Bach A L’orientale Remix (Remix Albüm, Trio Lila Müzik)

1- Orkide II / Orchid II - Remix by Aykut Gürel
2- Isparta Gülü / Isparta Rose - Remix by Zeynep Arman
3- Yasemin / Jasmine - Remix by Erdem Helvacıoğlu
4- Orkide II / Orchid II - Remix by Aykut Şahlanan
5- Yasemin / Jasmine - Remix by Erdem Kınay
(Ünlü Besteci - Piyanist Anjelika Akbar’ın, J. S. Bach’ın sevilen eserlerini doğu sazları ve ritimleriyle yorumladığı “Bach A L’Orientale” Remix albümü, farklı bir sound ile yeniden dinleyicisiyle buluşuyor. Albümde yer alan Orkide II, Yasemin ve Isparta Gülü adlı eserlerin remixleri, usta isimler Aykut Gürel, Aykut Şahlanan, Erdem Kınay, Erdem Helvacıoğlu ve Zeynep Arman tarafından yapıldı.)

2005
Bir Yudum Su / One Sip of Water (Enstrümental Albüm, Trio Lila Müzik / Balet Müzik, 21.11.2005)

1. Bir Yudum Su / One Sip of Water - 02:54
2. Su Üstünde Adımlar / Steps on the Water - 03:36
3. Sevgi Çemberi / Circle of Love (Keman/Violin: Mehmet Yasemin) - 02:46
4. Çağrı / Call - 03:14
5. Yol (I) / The Way (I) - 02:41
6. Kar Tanesi / Snowflake (Klarinet/Clarient: Ayşegül Kirmanoğlu ) - 02:25
7. Masal / Tale (Lavta/Lute: Halit Süha Çelikkıran) - 01:53
8. Damla / Drop - 02:42
9. Anılar / Memories (Gitar/Guitar: Kubilay Han Yalçın) - 04:00
10.Okyanusun Dibinde / Deep in the Ocean - 08:38
11.Hidrojen / Hydrogen - 01:49
12.Yol (II) / The Way (II) - 02:52

2006
Bach A L’orientale Remix (Yeni Basım-Remix Albüm, Trio Lila Müzik)

1- Orkide II / Orchid II - Remix by Aykut Gürel
2- Isparta Gülü / Isparta Rose - Remix by Zeynep Arman
3- Yasemin / Jasmine - Remix by Erdem Helvacıoğlu
4- Orkide II / Orchid II - Remix by Aykut Şahlanan
5- Yasemin / Jasmine - Remix by Erdem Kınay

2007
İstanbul Lounge / Salih Saka (Albüm, Yeni Dünya Müzik, 23.11.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
8. Turkish Mix - Bir´den Bir´e - Rana Erkan - Anjelika Akbar - Zara - 05:18

2008
Uzaylı Köpek Baaşa / Anjelika Akbar (Kitap, Mandolin Yayınları)
Büyütmek için T ıklay ın

2009
Raindrops By Anjelika (Albüm, Universal&Taksim Edition / DMC Müzik, 22.01.2009)

1. Rain Waltz - 02:54
2. Journey In A Cloud - 04:11
3. Morning In The Himalayas - 04:08
4. Before And Forever - 03:22
5. Hope - 03:52
6. Nature And Dance - 03:34
7. Love - 03:47
8. Raindrops - 04:20
9. Angels - 06:19
10.Lucky - 02:50
11.Rainbow - 02:18
12.Rain In Istanbul - 05:46
13.Dream Of Varuna - 05:25
14.Bonus Track - Yakamoz Prelüdü - 02:46


İstanbul Lounge II / Salih Saka (Albüm, Yeni Dünya Müzik, 11.05.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Love / Anjelika Akbar

Anjelika Akbar Özel Seri - 1 (Albüm, Trio Lila Müzik)

1- Su (Albüm)
2- bir’den Bir’e (Albüm)
3- bir’den Bir’e Remix (Albüm)
4- Bach a L’orientale (Albüm)

Anjelika Akbar Özel Seri - 2 (Albüm, Trio Lila Müzik)

1- Su (Albüm)
2- bir’den Bir’e (Albüm)
4- Bach a L’orientale (Albüm)
4- Bir Yudum Su (Albüm)

2010
İçimdeki Türkiyem (Albüm, Rezonans, 15.03.2010)

CD 1:
1. Anadolu Esintileri - 03:52
2. Düş - 01:08
3. Yürek - 04:01
4. Doğu Fantazisi - 05:14
5. Yüreğin Valisi - 02:56
6. Zamanın Nabzı - 02:46
7. Yeni Yollar - 03:13
8. Epitafya - 06:02
9. Köy Enstitüleri - 04:06
10.Gökler Kralicesi - 04:07
11.Kosova - 03:51
12.Kırık Yay Üzerine Ağıt - 04:11
13.Anılar - 03:29
14.Yalnız Çınar - 07:06
15.Gezginin Şarkısı - 02:21
CD 2:
1- Sevgi Çemberi / Piyano Konçertosu:
   a. Allegro Agitato - 12:24
   b. Larghetto Pastorale - 06:00
   c. Allegro Ostinato - 08:16
2. Güneşin Doğduğu Ufuk (Piyano ile Orkestra için Rapsodi)- 23:58


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.nadirkitap.com
www.kitapyurdu.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

İçimdeki Türkiyem (Kitap, İş Bankası Kültür Yayınları, 22.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın

2011
Likafoni (Klasik Batı Müziği Albümü, Rezonans Müzik, 18.03.2011)

1- F.Chopin - 1810 - 1849
2- J.S.Bach - 1685 - 1750
3- P.I. Tchaikovsky - 1840 - 1893
4- A.Scriabin - 1871 - 1915
5- J.S.Bach - 1685 - 1750
6- G.Sviridov - 1915 1998
7- M.Oginsky - 1765 - 1833
8- F.Chopin - 1810 1849
9- J.S.Bach - 1685 - 1750
10-G.Faure - 1845 - 1924
11-J.Brahms - 1833 - 1897
12-A.Khachaturyan - 1903 - 197
13-S.Rachmaninov - 1873 - 1943
Bonus Track
14- A.Piazzola - 1921 - 1992 (Libertango Istanbul)
15- A.Piazzola - 1921 - 1992

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

Uçan Köpek Baaşa / Anjelika Akbar (Çocuk Öykü Kitabı, Kırmızı Kedi Yayınevi, 25.10.2011)
Büyütmek için T ıklay ın

Beni Unutma - Orijinal Film Müzikleri / Anjelika Akbar (Soundtrack Albüm, Rezonans Müzik, 21.11.2011)

1- Yola Devam / Back on to the Road
2- Tek Kişilik Tango / Tango for One
3- Umut ve Umutsuzluk Arasında / Between Hope & Despair
4- Neşeli Günler / Days of Happiness
5- Vals / Valty
6- Şiir / Poem
7- Polonez / Polonaise (M.Oginsky)
8- Sok Dalgası / Shock Wave
9- Lakrimosa Çiçeği / Lacrimosa Flower
10-Rüye /Dream
11-Baba Yüreği / A Father’s Heart
12-Nişan / Engagement
13-Düğün / The Wedding Ceremony
14-Endişe Kuyusu / Depths of Anxienty
15-Unutmaktan Korkmak / Fear of Forgetting
16-“Unutma Beni” Çiçeği / “Forget-me-not” Flower
17-Monolog / Monologue
18-Deneysel 1 / Exprerimental 1
19-Deneysel 2 / Exprerimental 2


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Raindrops By Anjelika (Albüm, Universal&Taksim Edition / DMC Müzik, 11.10.2013)
(22.01.2009 tarihinde ilk basımı yapılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Rain Waltz - 02:54
2. Journey In A Cloud - 04:11
3. Morning In The Himalayas - 04:08
4. Before And Forever - 03:22
5. Hope - 03:52
6. Nature And Dance - 03:34
7. Love - 03:47
8. Raindrops - 04:20
9. Angels - 06:19
10.Lucky - 02:50
11.Rainbow - 02:18
12.Rain In Istanbul - 05:46
13.Dream Of Varuna - 05:25
14.Bonus Track - Yakamoz Prelüdü - 02:46


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.nadirkitap.com
www.kitapsan.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

2016
Mutlu Aşk Şarkıları / Anjelika Akbar & Hakan Aysev (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, [Dijital 12.02.2016] 25.02.2016)

1. Aşk
2. Aşkına Aşık
3. Gel Gör Beni Aşk Neyledi
4. İçimde Çiçeklenen
5. Laçin
6. O Sole Mio
7. Ochi Cherniye
8. Aşkına Aşık (Tango)
9. Çanakkale Türküsü


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.babil.com
www.arkadas.com.tr
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2017
Yol Ayrımı (Orijinal Film Müzikleri) (Soundtrack Albüm, TMC Film Müzik, 10.11.2017)

1- Başlangıç / Fragman Müziği - 02:11
2- Yeni Hayat - 05:20
3- İlk Adımlar - 02:07
4- Geçmişe Yolculuk - 01:08
5- Yol Ayrımı - 04:59
6- Acı ve Umut - 02:04
7- Vals - 05:01


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

2019
Ben Melamet Hırkasını (Haydar Haydar) (Single, Gloss, 14.06.2019)

1- Ben Melamet Hırkasını (Haydar Haydar) - 02:41Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)

2020
Candan İçeri (Single, Gloss Musik GmbH, 13.11.2020)

1. Hekimoğlu (Prelude) - 03:08
2. Severim Seni Ben (prelude) - 02:38

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.anjelikaakbar.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/ANJELIKA-AKBAR-OFFICIAL
Resmi Twitter Adresi:
twitter.com/anjelikaakbar
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/anjelikaakbar
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Anjelika Akbar - Konu
MySpace Adresi:
www.myspace.com/anjelikaakbar

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6718 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag