Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 274 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 274
Üye: 0
Toplam: 274

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,127,716
  • Bugün: 2,794
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Apr 22, 2021
  • 02:09 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Aydilge
Bookmark and Share
    Geri Dön   (16062 okuma)

Aydilge
Aydilge
Aydilge
FOTO GALERİ

25.06.1979 Kütahya doğumlu Aydilge (Sarp), sekiz yaşında TRT Radyosu Çocuk Korusu sınavlarını kazandı. 14 yaşında babasının yakasına yapışıp “Elektro gitar istiyorum!” diye tutturmasının sonucunda, ilk gitarını elde etti ve kendi bestelerini yapmaya başladı.

Lisedeyken evinin garajını Amerikan gruplarına özenerek, prova stüdyosu haline getirmek için ailesine epey bir dil döken ve sonrasında da çeşitli bar ve etkinliklerde sahne alan Aydilge, Ankara’da kalmaktan ve cover yapmaktan tatmin olamayacağını anlayıp üniversiteyi (birincilikle) bitirir bitirmez İstanbul’a taşındı. Şu an, Rock Fm’de radyo programcılığı da yapan Aydilge, bir yandan da Türkiye’nin tek ses teknolojileri dergisi Sound’un editörlüğünü sürdürdü.

Müzisyenliğinin yanı sıra yazar olarak da iddialı tavrını sürdüren Aydilge’nin üç kitabı bulunuyor:
Büyütmek için T ıklay ın ‘Kalemimin Ucundaki Düşler’(1998) Toplumsal Dönüşüm Yayınları
Büyütmek için T ıklay ın ‘Bulimia Sokağı’ (2002) Remzi Kitabevi
Büyütmek için T ıklay ın ‘Altın Aşk Vuruşu’ (2004) Everest Yayınları

Şarkılarını son derece enteresan ve kendine has bir vokal tekniğiyle okuyan Aydilge, kitaplara dalıp müziği boş vermedi tabii. Pişirmekte olduğu müzik pastasının yapımında, usta aşçılığıyla ona eşlik eden aranjörü Atakan Ilgazdağ ile ciddi bir albüm hazırlığına girişti. Sonrasında da EMI’nin kapısını çalıp, “Bu pastanın tadına bakmaya ne dersiniz?” dedi. Rock hamuruyla yoğrulmuş, doğu motifleriyle kremalanmış, öyle her yerde bulunmayan bu alternatif pastayı afiyetle yiyen EMI ekibinden sonra, Aydilge şimdi aynı soruyu sizlere soruyor. “Küçük Şarkı Evreni” isimli bu pastadan kocaman bir dilim tatmaya nedersiniz? Kilo yapmaz, dişleri çürütmez, mutluluk ve enerji verir.

Aydilge, “Küçük Şarkı Evreni” isimli ilk albümünü “Oyuncağı müzik olan bir kızın, sürprizlerle dolu oyuncak evi” olarak tanımlıyor.

Kayıtları Raks Marşandiz Stüdyoları’nda Hakan Kurşun’un prodüktörlüğünde gerçekleşen albümdeki tüm şarkı ve sözler Aydilge’ye ait. Rock motiflerinin doğu ezgileri ve elektronik alt yapılarla uyumlu bir şekilde dans ettiği şarkılarda, Aydilge’nin kendine has vokali dikkat çekiyor.

“Küçük Şarkı Evreni” 2006’da Mart sonunda EMI Müzik Türkiye etiketiyle yayımlandı. Aydilge 3 yıl aradan sonra 2009 Ekim ayı sonunda Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle “Sobe” isimli albümünü çıkardı. Bu albümüne ilk klibini de “Yollara Düşsem” adlı şarkıya çekti.

Aydilge, albümün ardından Yüxexes Dergisi tarafından “Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı” seçildi. Roll Dergisinin 2006’nın en iyi albümleri arasında gösterdiği ‘Küçük Şarkı Evreni’nin çok sevilen parçaları Yalnız Değilsin ve Tuğyan çeşitli müzik kanallarında bir numaraya yükseldi.

Aydilge’nin “Çal” adlı parçası, Petrol Records tarafından hazırlanan ve 2006 Ağustos’ta piyasaya çıkarılan farklı sentezleri birarada toplayan “The Greatest Songs Ever: Turkey” adlı compilation (derleme) CD’de yer aldı. Albüm Hollanda, Danimarka, Arabistan, Hirvatistan, Litvanya, İsveç, İsviçre, Güney Afrika, Hong Kong, İtalya, Portekiz, İspanya, Yeni Zelanda, Türkiye, Hindistan, Slovenya, Avusturya, Rusya, Sirbistan, Yunanistan, İngiltere, Japonya, Almanya, Avusturalya ve Fransa’nın da yer aldığı 25 ayrı ülkede yayınlandı.

Çevre ve doğaya duyarlı bir genç olan Aydilge, son dönemde Greenpeace ile yaptığı proje ile dikkat çekiyor. Greenpeace müziğin en etkin araçlardan biri olduğunu düşünerek Aydilge’yle beraber bir single projesine imza attı. Aydilge’nin Dünyanın Kalbi Durmasın isimli parçasına ortak bir klip çekildi. Yurt dışındaki uluslararası Greenpeace genel merkezlerinden onay alan şarkının klibi için, bir çok stok görüntü ve arşiv ilk kez Türkiye’ye geldi. Yaklaşmakta olan felaketi hatırlatmak için umudun ve uyarının işareti Nuh’un Gemisi gibi Aydilge’nin mesajı da dalga dalga yükseliyor: “Dünyanın Kalbi Durmasın!”
(Kaynak: fan facebook grubu sayfası)

Söz ve müziği Aydilge’ye ait olan “Dünyanın Kalbi Durmasın!” isimli single’a Greenpeace’in görüntü desteği ile çekilen video klip 2007 Eylül başlarında Dream Tv’de yayınlandı. Küresel ısınmaya dikkat çeken “Dünyanın Kalbi Durmasın!” isimli Gökçe Pehlivanoğlu’nun çektiği videoda Greenpeace’a ait pek çok arşiv görüntüsü bulunuyor. Şarkının kayıt ve düzenlemeleri Cingiliz stüdyosunda Atakan Ilgazdağ tarafından yapıldı.
(Kaynak: www.dreamtv.com.tr)

15 - 27 Kasım 2007 tarihleri arasında yapılan 11. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne konuk sanatçı olarak katılan Aydilge, TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası eşliğinde şarkısını seslendirdi ve iklim krizine bir kez daha dikkatleri çekti.

27.10.2009 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle “Sobe” isimli albümünü çıkardı.

Kendi dalında birçok özgün işe imza atan Aydilge, “Sobe” isimli albümünün ikinci klibini 2010’da “Geri Dönmem” adlı parçaya çekti ve klip Mart ayında yayınlandı. Şarkının sözleri Aydilge’ye, bestesi ise Cem Sarıoğlu’na ait. DGMND tarafından; Can Fakıoğlu yönetmenliğinde çekilen klip, uluslararası pek çok ödülün sahibi animatör Gökhan Okur’un masalsı animasyonlarıyla şekillendi. Klipte, gerçek dünyanın kalıplarından sıkılıp, bambaşka bir diyara kaçan Aydilge’nin hikayesi anlatılıyor.

Aydilge, 2010 Temmuzda yepyeni single’ı ve klibiyle takıntılı aşıklara; aşk bağımlılarına sesleniyor. Kendine has sesi ve müziğiyle, her zaman farklı işlere imza atmayı sürdüren Aydilge’nin “Takıntı” isimli yeni single’ı, aşkın en tehlikeli ama aynı zamanda da en yoğun halini anlatıyor.

Ülkemizin önemli fotoğraf sanatçılarından Gökhan Palas’ın yönetmenliğinde, Öykü Onur Tanyel’n süpervizörlüğünde, PROFABRİKA ekibi tarafından çekilen klip, yarı çizgi roman, yarı gerçek tadında ve de HD kalitesinde!

Sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait olan parçada “Yarımınla bile yetinirim, ne olur kendinin tamamını alıp gitme” diye yalvaran tüm takıntılı aşıklara sesleniyor Aydilge.

Dinleyicilerin takıntısı haline gelen “Takıntı” şarkısı, albümleri, romanları, akademik başarıları ve çok yönlü kişiliği ile müzik piyasasına kendine özgü renkler katmayı sürdüren Aydilge, yeni albümü “Kilit” ile bastırdığınız tüm duygularınızı kışkırtmaya hazırlanıyor!

2011 Şubat’ta Dokuzsekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini alan “Kilit” albümünde yer alan tüm şarkıların sözleri Aydilge’ye ait.

Besteler ise Aydilge ve Cem Sarıoğlu imzası taşıyor. Prodüktörlüğünü Aydilge ve Cem Sarıoğlu’nuın üstlendiği albümün aranjörleri arasında Alen Konakoğlu, Atakan Ilgazdağ, Oya Erkaya gibi önemli isimler var. Son dokunuşları, Pink Floyd’un efsane ses mühendisi Andy Jackson’ın İngiltere’deki özel stüdyosunda, analog aletlerin büyüsüyle gerçekleştirilen albümün, hızlı ve tutkulu parçaları ise Capitol Records’da (Kaliforniya) tamamlandı.

Albümün ilk klibi, sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait olan, albümle aynı adlı taşıyan “Kilit” isimli şarkıya çekildi. Albümün kapak fotoğrafları ise Mehmet Turgut’a ait.

Aydilge’den Deli İşi!

Besteci ve söz yazarlığı kimliği ile ön plana çıkan Aydilge, müzik dünyamıza ezber bozan şarkılar ve klipler hediye etmeyi sürdürüyor. Sanatçı, yaz aylarında yeni takıntınız olacak “Akıllı Bir Deli” şarkısı ile bütün delileri coşturmaya geliyor.

Yönetmenliğini Gökçe Pehlivanoğlu’nun yaptığı yeni şarkısının klip hazırlıklarını da tamamlayan Aydilge, tek düze ve sıradan aşkların kısır döngüsüne kapılmayan, “diyet” aşklarla yetinmeyen akıllı delileri anlatıyor.

Büyücüler, orman perileri, jonglörler, karnaval coşkusu ve aşk uğruna deli olmayı göze alanlarla dolup taşan klibin çekimleri Belgrad Ormanı Natura Park’ta gerçekleşti.

Aydilge, yepyeni şarkısı ve enerji dolu klibi ile çok yakında tüm dijital platformlarda, radyolarda ve müzik kanalarında...
(Kaynak: www.magazinci.com - 27.06.2011)

Aydilge’den Kitaplı Konser

Müzik ve edebiyatın kesiştiği ender sanatçılardan biri olan Aydilge, geçtiğimiz hafta, “Aşk Notası” adlı romanının yayınlanmasının ardından, 10 Aralık Cumartesi gecesi, Old City Live’da bir konser verecek.

Konserlerinde kendi bestelerinin yanında sürpriz cover’lara da yer veren Aydilge, bu sefer bir sürpriz daha yaparak kitaptaki karakterlere özel bestelediği şarkıları da seslendirecek. “Aşk Notası”, içsel çatışmalarını kendi bedenine şiddet uygulayarak dindirmeye çalışan Sade ile bağımlılıklarla flört eden genç piyanist Ozan’ın aşkının hikayesini anlatıyor.

Ezber bozan vokal tekniği, sözleri ve besteleriyle müzik dünyasında özel bir renk olmayı sürdüren Aydilge, edebiyat dünyasında da en çok taktir edilen genç yazarlar arasında anılıyor. 10 Aralık Cumartesi gecesi, Old City Live’da gerçekleşecek olan bu çok özel konserde, müzik ve edebiyat, Aydilge ile tek beden haline geliyor. (Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 05.12.2011)

Aydilge’nin “Geri Dönmem” Klibi Amerika’da Birinci Oldu!

Aydilge’nin “Kilit” albümünün en sevilen kliplerinden “Geri Dönmem”, Amerika’nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada birinci oldu.


Dünyanın farklı ülkelerinden müzisyenlerin kıyasıya rekabet ettiği yarışmada, Amerika’nın önemli prodüktörleri tarafından elenen yarışmacılar, son üç turda halk oylamasına tabi tutuldu. Her üç aşamayı da önde bitiren Aydilge “Geri Dönmem” klibi ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen oylarla tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.

Can Fakıoğlu’nun yönetmenliğinde, Gökhan Okur’un muhteşem animasyonlarıyla renklenen klipte, evden işe, işten eve yaşamı akıp giden insanların, tüm bunları sorgulamaya başladığı, cep telefonlarına, trafiğe, rutinin sıkıcılığına baş kaldırdığı bir dünya anlatılıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.michaelshow.com / www.sozmuzik.com - 31.01.2012 / www.aveamuzik.com - 01.02.2012)

Aydilge’nin Yeni Cover’ı ’Sorma’ Muzik Severlerle Buluştu

Sezen Aksu ’nun kült şarkısı “Sorma”, yeni neslin en kendine has müzisyenlerinden Aydilge’nin yorumuyla yeniden hayat buluyor.

Şimdiye kadar hep kendi söz ve besteleriyle dinlemeye alıştığımız Aydilge’nin ilk cover’ı “Sorma”, digital single olarak, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Aydilge, rock müziğini Doğu tınılarıyla yumuşatan tarzıyla, “Sorma”ya yenilikçi bir lezzet katıyor ve 7’den 70’e farklı nesillere hitap edecek zamansız bir sound’a imza atıyor.

Kayıt ve mixi Alen Konakoğlu, düzenlemesi Atakan Ilgazdağ ve Alen Konakoğlu imzası taşıyan ‘Sorma’nın mastering’i Capitol Records’un Grammy ödüllü Türk ses mühendisi Evren Göknar’a ait.

Yazdığı romanları, akademik kariyeri ve sosyal sorumluluk projeleriyle müzik dünyamızın en özgün renklerinden biri olan Aydilge, “Sorma” parçasını ezber bozan yorumuyla baştan yaratıyor. Aşkını söyleyemeyen, acısını kendi içinde yaşayan aşıkların sesi oluyor.

Klipte Özel bir Projeksiyon Sistemi Kullanıldı

“Sorma” şarkısının klibi Gökhan Palas yönetmenliğinde, Profabrika tarafından çekildi.

Çekimleri iki gün süren klipte Aydilge, bedeni yok olsa da ruhu aşkında takılı kalan bir kadını canlandırıyor. Ormanda çekilen görüntülerin, özel bir projeksiyon sistemiyle duvara yansıtıldığı klipte yenilikçi bir görsel tekniğe imza atılıyor.
(Kaynak: www.michaelshow.com / ttnetmuzik.com.tr - 03.02.2012 / www.magazinkolik.com - 04.02.2012 / www.sozmuzik.com - 05.02.2012)

Aydilge’nin Amerika’da Birinci Olan Klibi Belgesele Konu Oluyor!

Aydilge’nin Killit albümünün en sevilen kliplerinden “Geri Dönmem” Amerika’da düzenlenen bir yarışmada birinci olmuştu, şimdi de belgesele konu oluyor.

Aydilge’nin Amerika’da Kazandığı Birincilik, Belgeselle Taçlanıyor

Geçtiğimiz ay, Aydilge’nin “Killit” albümünün en sevilen kliplerinden “Geri Dönmem”, Amerika’nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada birinci olmuştu. Yazın Kalifornia’da gerçekleşecek olan festivalde konser verecek olan Aydilge, organizasyon tarafından çekilen özel belgesele de konuk olup, Türkiye’de rock müzikle ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Aydilge’nin yepyeni Single’ı “Sorma”, Belgeselde canlı seslendirilecek

Dünyanın farklı bölgelerinden seçilmiş müzisyenlerle ve de birincilik kazanan Aydilge ile yapılacak olan röportajlardan oluşacak belgeselde, Aydilge akustik bir performansa da imza atacak. Farklı sesi, rock’la doğu tınılarını kaynaştıran kendine özgü tarzıyla yurt dışında da dikkat çeken Aydilge, bir Sezen Aksu bestesi olan yeni cover single’ı ‘Sorma’yı da belgeselde canlı olarak seslendirecek.

Yarışma ile ilgili

Amerika’nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden müzisyenlerin kıyasıya rekabet ettiği yarışmada, Amerika’nın önemli prodüktörleri tarafından elenen yarışmacılar, son üç turda halk oylamasına tabi tutuldu. Her üç aşamayı da önde bitiren Aydilge’nin “Geri Dönmem” klibi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen oylarla tüm rakiplerini geride bıraktı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.03.2012)

Birincilik Kapak Getirdi… Kendine özgü sesi, besteleri ve son çıkardığı cover single’ı “Sorma” ile ülkemizin en sevilen genç müzisyenlerinden olan Aydilge, yurt dışında da ilgi görüyor.

İngiliz kültür sanat dergisi Amaze, ilk sayısında Aydilge’yi kapak yaptı. Geçtiğimiz ay, Amerikan müzik sitesi makeastar.com’un düzenlediği yarışmada “Geri Dönmem” parçası ile birinci olan Aydilge, bu başarısı nedeniyle, Amaze dergisinin kapak konusu oldu.

Derginin 17. ve 18. sayfalarında da yarışma ve Aydilge ile ilgili Amaze editörlerinin yazdığı bir makale bulunuyor. Internetten de takip edilebilen dergiye [issuu.com/5ways/docs/amazemagazine] adresinden ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Ege Üniversitesince düzenlenen Radyo Ege Kampüs ödüllerinde Takıntı parçasıyla ‘En Çok İstek Alan Parça’ ödülünü de kazanan Aydilge, ‘Make a Star’ yarışmasından aldığı ödülü ise sonbaharda teslim alacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 03.04.2012 / www.michaelshow.com - 04.04.2012)

Aydilge Müzikseverleri Ege’ye kaçırıyor!

Aydilge “Kaçsam Ege’ye” adını verdiği yeni single çalışmasıyla müzikseverleri kalabalık şehrin gürültüsünden uzaklaştırıp, Ege’nin huzurlu kıyılarına çağırıyor.

Rock tınılarını kendine özgü yorumuyla birleştirerek müziğiyle dinleyicilerinden tam not alan Aydilge, söz ve bestesi kendisine ait olan “Kaçsam Ege’ye” isimli single’ı ile müzikseverlere sesleniyor.

Kayıt, mix ve düzenlemesi Alen Konakoğlu’na ait olan şarkı geçtiğimiz günlerde kliplendirildi. Kendi ayakları üzerinde duran ve kendi teknesinin kaptanı olan genç bir kadının serüvenini anlatıldığı klip açık denizde bir teknede çekildi. Yönetmenliğini Evren Arasıl’ın üstlendiği çalışmada Aydilge, giydiği kostümlerle 50’li yılların öncü özgür kadınlarını yansıtıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 21.06.2012)

Aydilge Düşünmeden Severek Yalnızlıkla Yaptı...

Aydilge’nin on şarkılık yepyeni albümü “Yalnızlıkla Yaptım” bugün itibariyle müzik marketler ve dijital platformlardaki yerini aldı.

Aydilge yeni albümünü şöyle anlatıyor:

“Elini aşka buladığında çok kan dökülür bazen. Bazen de şarkılar dökülür. Benim döktüğüm şarkılar burada...‘Yalnızlıkla Yaptım’ın içinde alışmaktan korktuğumuz için, dokunmaktan vazgeçtiklerimiz var... Yokluğumuzun farkında olmayanlar için var olma çabalarımız var... Elimize aşka bulayıp uğruna çok kan döktüklerimiz var...Bir daha görüşemeyiz artık, aşkaısmarladık dediklerimiz var... Yalnızlıkla yaptık, aşkaısmarladık...”

Geçtiğimiz hafta radyolar ve dijital platformlarda yayınlanan “Yine Ben Aşık Oldum” şarkısı, albümün ilk habercisi olup büyük beğeniyle karşılanmıştı. ‘Yine Ben Aşık Oldum’la beraber albümde 10 parça yer alıyor ve her zaman olduğu gibi Aydilge’nin, besteci ve söz yazarı kimliği bu albümde de ön plan çıkıyor.

Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde The Kulube stüdyosunda kaydedilen albümdeki tüm düzenlemeler ve miksler Alen Konakoğlu imzası taşıyor.

Aydilge’nin akustik gitarıyla yaptığı bestelerin can bulduğu albümde, sanatçının daha önce dijital tekli olarak yayınladığı ve Boğaziçi Üniversitesi’nden “En İyi Cover” ödülü alan “Sorma” parçası da yer alıyor.

Albümüne ismini veren “Yalnızlıkla Yaptım” parçası ise Aydilge ve Alen’in ortak çalışması... Sözleri Aydilge’ye, bestesi Alen Konakoğlu’na ait olan parçada, “Düşünmeden, yalnızlıkla sevenler” anılıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 15.03.2013 / www.magazinkolik.com - 16.03.2013)

Aydilge Yalnızlıkla Yaptı, Aşkla Paylaşıyor!

Aydilge’nin “Yalnızlıkla Yaptım” albümünün üçüncü video klibi, “Aşk Paylaşılmaz” adlı şarkısına çekildi.

Aydilge, Yeni Klibi ‘Aşk Paylaşılmaz’ı, Aşkla Paylaşıyor!

Söz ve bestesi Aydilge’ye ait olan ve albüm çıktığından beri konserlerinde hep bir ağızdan söylenen şarkının klibinde, aşkın aslında sevgilinin yanında bile tek kişilik yaşandığı anlatılıyor; çünkü her kalp, karşısındakini kendince seviyor.

Yönetmenliğini Gökhan Palas’ın yaptığı klip, özel kameralarla elde edilen slow motion görüntülerle çekildi. Klipte, dansçıların estetik figürleriyle anlatılan; rüzgar, su, kar, duman efektleriyle bezenen, sembolik bir aşk evreni yaratıldı.

“Aşkın da her şey gibi aşırı hızla yaşanıp tüketildiği günümüzde, tüm bu aşırı hıza inat, klibimizde zamanı yavaşlattık ve dansçılarımızın figürleriyle yer çekimine meydan okuduk” diyor Aydilge. “Tıpkı aşkın akla meydan okuduğu gibi...”
(Kaynak: magazin.ekolay.net - 10.11.2013)

Aydilge Herkesi Aşka Davet Ediyor!

Aydilge, yeni teklisi ‘Aşka Gel’i Ağustos 2014’ün ilk haftası Ahmet Çelenk yapımcılığında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayımladı.

Genç yaşına albümler, tekliler, birçok ödül, söz ve beste sığdıran Aydilge, yeni teklisi ‘Aşka Gel’i Ağustos 2014’ün ilk haftası Ahmet Çelenk yapımcılığında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayımladı.

Sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge, Alen Konakoğlu ve Volkan Sarubaş’a ait olan ‘Aşka Gel’in düzenlemesi Alen Konakoğlu imzası taşıyor.

The Kulube Stüdyo‘da kayıtları yapılan şarkının mixini uzun zamandır birçok başarılı projeye birlikte imza attıkları Alen Konakoğlu yaparken, masteringi ise Amerikalı ses mühendisi Steve Corrao tarafından tamamlandı.

Aşkı bir özgürlük yolculuğu olarak niteleyen Aydilge, sevmek özgürleştirir düşüncesinden yola çıkarak yazdığı ‘Aşka Gel’in sözlerinde düşünmeden, hesapsız sevmenin, insanı emniyet bağlarından koparıp nasıl da yaşamla dolu dizgin, kana kana dans ettirmeye başladığını vurguluyor.

Aydilge Herkesi Aşka Çağırıyor!

Eğlenceli melodisi ve sözleri ile yaz devam ederken kulağımızdan eksik olmayacak ‘Aşka Gel’iin video klibi için Aydilge, Gökhan Palas yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. Şile Akçakese’de el değmemiş, tüm doğallığını koruyan Bungalow Koyu’nda gerçekleştirilen çekimlerde yazın tüm enerjisi de ekrana yansıtıldı.

Kendi projelerinin yanı sıra dizi ve film müzikleri yapan ve seslendiren Aydilge, son olarak 2014 yaz sezonunun iddialı projelerinden Fox TV’de yayınlanan ‘Kiraz Mevsimi’ dizisinin jeneriğine sesiyle hayat verdi.

Yazarlık, radyoculuk kariyerlerine de bir yandan devam eden genç ve başarılı müzisyen Aydilge, yepyeni teklisi ‘Aşka Gel’i radyolar ve tüm dijital platformlar aracılığıyla müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.yurtgundemi.com - 12.08.2014)

Aydilge “Yangın Var” Diyerek Yazı Yakmayı Hedefliyor!

Aydilge’nin, yeni teklisi “Yangın Var” 14 Mayıs Perşembe günü tüm dijital platformlar ve radyolar aracılığı ile dinleyicisi ile buluştu.

Söz ve müziği Aydilge’ye, düzenlemesi ve mixi Alen Konakoğlu’na ait olan şarkının mastering çalışması Steve Corrao tarafından yapıldı.

Farklı ses rengi, besteci ve söz yazarı kimliği ile müzikal kariyerine emin adımlarla devam eden Aydilge, bir yaz ritüeli olan enerjik şarkılarından biri ile bu yazı yakmaya geliyor.

Şarkının video klibi Gürcan Keltek yönetmenliğinde, Beykoz Cam Ocağı Vakfında çekildi. Kostüm tasarımı başarılı modacı Hanse Altın tarafından hazırlandı.

“Yangın Var” Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.05.2015)

Aydilge Soruyor: “Aşık Olmak Mı, Yoksa Aşk Olmak Mı?”

Aydilge, yayınlamak üzere olduğu yepyeni teklisi ‘Aşk Olmak’la çok kısa bir süre sonra sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Aydilge, gerçekleştirdiği Türkiye turnesinin ardından hız kesmeden yeni şarkısının video klibi için kamera karşına geçti. Klibi usta yönetmen Murad Küçük tarafından çekilen şarkının söz ve müziği Aydilge’ye, düzenlemesi ise Alen Konakoğlu’na ait.

Aydilge, Eylül ayında müzik severlerle buluşacak şarkısında bir de sizlere bir soru soruyor: “Aşık Olmak Mı, Yoksa Aşk Olmak Mı?”
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 25.08.2016)

Aydilge’nin Yeni Klibi ‘Aşk Olmak’!

Pop rock müziğinin en üretken isimlerinden Aydilge, yine enerjisi yüksek, umut dolu bir şarkıya imza attı.

“Aşk Olmak” isimli yeni şarkısının söz ve müziği Aydilge’ye, düzenlemesi ise Alen Konakoğlu’na ait.

Son dönemde çıkardığı single çalışmaları ve dizi müzikleri ile yoğun ilgi gören Aydilge, gerçekleştirdiği Türkiye turnesinin ardından hız kesmeden yeni şarkısının video klibi için kamera karşına geçti. Yeni şarkının video klibi usta yönetmen Murad Küçük tarafından çekildi.

“Aşk Olmak” Dokuzsekiz müzik yapımcılığında video klibi ile birlikte tüm platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 09.09.2016 / www.magazinkolik.com - 10.09.2016)

Aydilge Yaza İddialı Giriyor!

Pop rock dünyasının en üretken ve başarılı isimlerinden Aydilge, yayınlamak üzere olduğu yepyeni teklisi “Yo Yo Yo” ile yaza iddialı bir giriş yapıyor ve yazın ilk hiti geliyor diyor.

Gerek çıkardığı single’lar, gerekse dizi müzikleri ile yoğun ilgi gören Aydilge, ülkesinde de çok sevilen müziği Christos Dantis’e ait olan Yunan şarkı ‘Po Po Po’yu kendi yazdığı sözlerle, Türk dinleyicisiyle buluşturuyor.

Sözleri Aydilge, düzenlemesi ise Alper Atakan’a ait olan şarkı 8 Haziran’da Murad Küçük tarafından çekilen çok renkli ve sürprizlerle dolu klibi ile birlikte yayında olacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 02.06.2017)

Aydilge’den Nişanlısına Single Sürprizi

Besteci, söz yazarı ve yorumcu kimliğiyle pop müziğe alternatif bir bakış açısı kazandıran yeni nesil kadın sanatçılardan Aydilge, yepyeni teklisi ‘Gece Uyku Tutmazsa’yı müzikseverler ile buluşturdu.

Hareketli parçaları ve dizilere yaptığı unutulmaz şarkılarıyla ön plana çıkan sanatçı, yeni albümünün de habercisi olan “Gece Uyku Tutmazsa” ile özel bir sound yaratarak, melankolik ve duygusal bir parçaya imza attı.

Yeni yıla yeni imajı ve teklisi ile merhaba diyen başarılı sanatçı, aynı zamanda ilk kez sevgilisi için bir şarkı yaptığını dile getirdi.

19 Haziran’da evleneceği keman sanatçısı Utku Barış Andaç için kaleme aldığı ve gerçek bir aşk hikayesinin anlatıldığı ‘Gece Uyku Tutmazsa’yı albüm öncesinde piyasaya süren Aydilge, heyecandan gece uyku tutmayan aşıkları anlattığı şarkısını Erdi Sevinç yönetmenliğinde kliplendirdi.

Klipte sevgilisinin fotoğraflarına bakarak özlem gideren bir genç kadını canlandıran Aydilge, gerçek hayattaki nişanlısının fotoğraflarıyla karşılaşınca duygulu anlar yaşadı.

Çekim ekibi tarafından hazırlanan Utku Barış Andaç’ın fotoğrafları, Aydilge’ye büyük bir sürpriz oldu... Keman sanatçısı olan Andaç’ın şarkıda çaldığı solosuna eşlik eden görüntüler, gerçek ile kurgunun bir arada yaşandığı unutulmaz bir duygu yoğunluğuna neden oldu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.01.2018)

Aydilge’den Yeni Albüm “Kendi Yoluma Gidiyorum”

Yaptığı söz ve bestelerle büyük beğeni toplayan başarılı sanatçı Aydilge’nin “Kendi Yoluma Gidiyorum” adını verdiği yeni albümü çıkıyor.

Aydilge, tüm söz ve bestelerinin kendine ait olduğu 11 şarkıdan oluşan albümünde ‘Elalem ne der’ çekincesiyle hapsolduğumuz sınırlara meydan okuyor

Müzik camiasında birbirine benzeyen şarkılar ve sesler içerisinde ‘kendi’ olarak kalmanın zor ama onurlu bir yolculuk olduğunu dile getiren sanatçı, “Kendi Yoluma Gidiyorum” albümünde, Samuray Gökçe, Atakan Ilgazdağ, Alen Konakoğlu gibi önemli aranjörle çalıştı.

İlk klip Albümle aynı adı taşıyan ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’a...

Albümün ilk klip şarkısı, Erdi Sevinç yönetmenliğinde albümle aynı ismi taşıyan “Kendi Yoluma Gidiyorum” şarkısına çekildi. Söz ve müziği diğer tüm şarkılar gibi Aydilge’ye ait olan parçanın düzenlemesi ise Samuray Gökçe’ye ait. “Ben zorunda mıyım, senin sevdiğin her şeyi sevmeye? Bu benim yaşamım, benim seçimim, başkası ne!” sözleriyle ‘elalem ne der’ kaygısına meydan okuyan Aydilge, klipte kendi yoluna giden genç bir kadını, yani kendisini oynadı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 20.04.2018)

Yeni Albümünün Çıkış Parçasına Rengarenk Klip

Nisan sonu çıkacak yeni albümünün çıkış şarkısı ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’un klibini yayınlayan Aydilge, çekimlerde rengarenk görüntüler sergiledi.

Git gide tekdüzeleşen ve renksizleşen rutin hayatlarımıza karşı meydan okuyan Aydilge, orkestrasıyla beraber çekimler esnasında amansız bir boya savaşı yaptı. Tüm vücutları rengarenk boyalar içinde kalan ekibin eğlenceli anları, klibi de renklendirdi.

Günlük hayatımızda “Aman, dur yapma, ayıp olur” gibi sözlere maruz kaldığımızı ve bu yüzden kendi iç sesimizi zamanla kaybettiğimizi dile getiren Aydilge, klipteki boya sahnesini bir özgürlük ifadesi olarak kullandıklarını dile getirdi. Çoğu kadın sanatçının aksine kliplerde olduğundan daha güzel görünmeyi çok önemsemediği için vücudunun boya içinde kalmasından rahatsız olmadığını dile getiren sanatçı, “yüz kızartıcı şarkılara imza atacağıma, varsın yüzüm boyalarla kızarsın” diyerek iddialı bir açıklamaya imza attı. Erdi Sevinç yönetmenliğinde çekilen klipte, Aydilge’nin Haziran ayında evleneceği nişanlısı, keman sanatçısı Utku Barış Andaç da genç sanatçıya eşlik etti.

Evlensem de Özgürlüğümden Vazgeçmem!

19 Haziran’da büyük aşk yaşadığı keman sanatçısı Utku Barış Andaç ile dünya evine girecek olan sanatçı, nişanlısının da eşlik ettiği klip çekimlerinde evlilik kurumunu da eleştirmekten geri durmadı. Özellikle kadınların evlilik sonrası eşleri tarafından maruz kalabilecekleri baskı ve dayatmalara dikkat çeken Aydilge, “Kadına ne yakışır? Hangi saatte nerede olmalıdır? Davranışlarını neye ya da kime göre belirlemelidir?” şeklindeki baskılara her zaman şarkılarıyla meydan okuyacağını ve özgürlüklerinden taviz vermeyeceğini dile getirdi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 27.04.2018)

Bu Klipte Herşey Gerçek!

Geçtiğimiz ay görkemli bir düğünle keman sanatçısı Utku Barış Andaç’la evlenen başarılı sanatçı Aydilge’nin yeni albümündeki “Sonsuz Sevgilim” isimli şarkısı, daha önce hiç yapılmamış bir şekilde, gerçek düğün görüntüleriyle kliplendi.

Bu Klipte Aşk da, Gelin Damat da, Yaşananlar da Baştan Aşağı Gerçek!

Aydilge’nin eşine ve gerçek aşıklara özel olarak yazdığı ve bu yüzden de kurgu içeren yapay bir klip çekmek istemediği “Sonsuz Sevgilim” şarkısı, başarılı yönetmen İsa Kurt’un düğün öncesi ve düğündeki en doğal anlardan oluşturduğu özel bir kliple taçlandı. Böylece dünyada ilk defa gerçek bir düğün hikayesi, bir müzik klibine dönüşmüş oldu.

Mutluluğunu ve düğün gününde yaşadığı büyük heyecanı seksen bir milyonla paylaşmaya hazırlanan Aydilge’nin 13 Ağustos’ta yayına giren olan klibine, sanatçının müzisyen dostları Özgün, Aynur Aydın ve Ferman Akgül (maNga) de eğlenceli sahne anlarıyla renk kattı.

Şarkısına, eşiyle önceki yaşamlarda da bir arada olduklarına inandıkları için “Sonsuz Sevgilim” adını verdiğini açıklayan Aydilge, “Bu Klipte aşk da, gelin damat da, yaşananlar da baştan aşağı gerçek! Hayatım boyunca aşka inancımı asla yitirmedim. Kimse yitirmesin istiyorum. Bunun için de şarkıma yapay bir aşk hikayesi çekmektense her şeyin gerçek ve doğal olduğu bir klip oluşturduk. Aşk romanlarda kalmadı, hala var! Yeter ki siz de inanın ve aşktan vazgeçmeyin,” ifadelerini kullandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 20.08.2018)

Aydilge Yeni Klibinde Marilyn Monroe Oldu

Son klibi ‘Yeni Başlayanlar İçin Aşk’ta 4 farklı dönemi yaşayarak adeta zaman yolculuğuna çıkan genç sanatçı Aydilge, 1950’li yılları yansıtan bölümlerde verdiği Marilyn Monroe pozlarıyla dikkat çekti.

Küçük yaştan beri Marilyn’in hayatına ve çektiği acılara her zaman empati beslediğini dile getiren genç sanatçı, klibinde de onun havasına bürünerek, anısını yaşatmak istediğini dile getirdi.

“Köpekler beni hiç ısırmadı ama insanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.” diyen Marilyn’in bu sözlerinden çok etkilendiğini dile getiren Aydilge, Marilyn’in özellikle erkekler tarafından hep çok kırıldığını, milyonlarca hayranı olsa da, bir türlü kendini sevemediğini, çok fazla ilişki yaşasa da gerçek aşkı bulamadığını vurguladı. “Yeni Başlayanlar İçin Aşk” şarkısında Marilyn’e gönderme yaparak, hepimizin gerçek aşka ihtiyaç duyduğumuzu vurgulamak istediğini söyledi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 09.10.2018)

Aydilge Ve Halil Sezai “Aşk Yüzünden” Çıktı

Aydilge ve Halil Sezai’nin uzun zamandır merakla beklenen "Aşk Yüzünden" adlı yepyeni single’ı Avrupa Müzik markasıyla müzikseverlerle buluşuyor. Sözleri Aydilge’ye, beste ve düzenlemesi Samuray Gökçe’ye ait olan şarkının yalnızlık ve kalp kırıklığı temalı klibinin sonunda izleyiciyi bir de sürpriz bekliyor.

Dinleyicinin beğenisine sunulan bu özel şarkıya Beykoz’da bir çiftlikte klip çeken Aydilge ve Halil Sezai, soğuk hava ve yağmura rağmen, beraber olmaktan çok mutluydular.

Erdi Sevinç, yönetmenliğinde çekilen klibin setinde Aydilge’nin çok iyi bir şair, besteci ve çok özel bir ses olduğunu dile getiren Halil Sezai, “Aşk Yüzünden” şarkısının da kesinlikle kalplere dokunacağına inandığını dile getirdi. Aydilge ise hem müzisyen hem de insan olarak çok büyük sevgi duyduğu Halil Sezai ile beraber şarkı söylemenin kendisi için büyük anlam taşıdığını anlattı.

Avrupa Müzik markasıyla 1 Şubat’ta yayınlanan “Aşk Yüzünden” isimli şarkıyı tüm dijital müzik platformlarında bulabilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 01.02.2019)

Aydilge Eski Bir Fotoğraftan İlham Aldı Külkedisine Dönüştü

Ünlü şarkıcı Aydilge, yeni single’ı ‘Hayat Şaşırtır’a adına yaraşır şekilde şaşırtıcı bir klip çekti.

1930’lara ait saç stili, elbise ve makyajla kameralar karşısına geçen Aydilge, klibin senaryosunu ise bizzat kendisi kaleme aldı.

Klibini havuzlu bir villada ve İstanbul’un tarihi mekanlarında yaklaşık 25 kişilik bir ekiple ve iki gün boyunca çeken ünlü şarkıcı, klibinde eski bir fotoğraftan canlanarak günümüze gelen bir geçmiş zaman hanımefendisini canlandırdı.

Sette tamamen arkadaşlarından oluşan ‘bi cast’ ile kamera karşısına geçip, yeni şarkısına hayat veren Aydilge, manken ve modellerden oluşan kliplerin çok yapmacık durduğunu savunurken havuz partisi sahnelerinde kendi arkadaşlarıyla aynı seti paylaştı.

Yakışıklı erkek, güzel kadın içeren klasik pop kliplerinden artık herkesin bıktığını ama popçuların ısrarla bu tarz klipler çekmeye devam ettiğini dile getiren Aydilge “Ben her zaman doğallıktan yanayım. Doğal ve sağlam olmasını istediğiniz şeyleri yapay ve eksik malzemelerle inşa edemezsiniz. Bazen tabuları yıkmak için risk almak gerekir. Artık her şey o kadar yapay ki, doğal olmak, riske dönüştü ama ben bu riski almaktan memnunum.” açıklamasıyla sözlerine farklı bir boyut kazandırdı.

Klibin sonunda arkadaşlarıyla bir kutlama partisi de yapan Aydilge, yakın bir arkadaşının çok sevdiği köpeği Elvis ile de danslar etti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.07.2019)

Sehabe Ve Aydilge’den Rap - Pop Kardeşliği!

Rap müziğin iddialı ismi Sehabe, pop-rock müziğin başarılı ismi Aydilge ile “Bir Ayda Unutursun” şarkısı için bir araya geldi.

2013 yılında “Sen” adlı düete de imza atan ve dönemi için rekor bir rakam olan 15 milyon izlenmeye ulaşarak, farklı kitleleri aynı çatı altında toplamayı başarmışlardı.

İkili, yeni projeleriyle de kitleleri ayrıştırmayı değil, birleştirmeyi misyon edindiklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Sehabe’nin yönetmenliğini de üstlendiği klibin setinde, basın mensuplarına samimi açıklamalarda bulunan ikili, “Giderek maddiyatı ön plana çıkaran ve içi boşalan bazı rap ve pop kliplerinden farklı bir iş yapmak istedik. Para pul, lüks arabalar ve maddiyatla hava atıp starcılık oynayanların aksine biz insani duygulara ve unutulan hislere odaklandık; çünkü değer verdiğimiz şeyler bunlar” dediler.

Rap’in son dönemde popülerleşen isimlerinden farklı olarak çizgisini bozmamasıyla bilinen Sehabe, Aydilge gibi pop-rock müziğin kaliteli bir ismiyle beraber çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirip şunları ekledi:

“Ben diss atıp kişisel polemikler yaratmak yerine müzik yapmaya vakit harcıyorum. Hislere önem veriyorum. Gerçek olmak benim için daha değerli.” dedi.

4 Ekim’de tüm dijital platformlarda yerini alan şarkı, 48 saat gibi kısa bir sürede YouTube’da trend videlarda on birinci sıraya yükseldi ve 600 binden fazla tıklanma aldı.

Sosyal medyada giderek büyüyen şarkı, edebi dili sayesinde de sadece müzik severleri değil, şiir severleri de etkisi altına almış durumda.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinci.com - 07.10.2019)

Aydilge’den 10 Kasım Ve Atatürk Şarkısı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılı dolayısıyla müzisyen Aydilge, özel bir şarkıya imza attı.

Sözlerini ve bestesini kendi yazdığı “Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk” parçasını evinde hazırladığı özel bir anma videosu ile paylaşan sanatçıya, kemanda eşi Utku Barış Andaç eşlik etti.

Videosunu “Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk” sözleriyle paylaşan Aydilge, izleyenlere de duygulu anlar yaşattı.

Sanatçı, “Ağlar bu gökyüzü, her 10 Kasım günü. Gönlümdeki hilal, ey Mustafa Kemal! Böyledir sevgimiz, sonsuz ve tertemiz. Gönlümüzde hilal, ey Mustafa Kemal!” sözleriyle bestelediği şarkısını yakında konserlerinde hep bir ağızdan canlı canlı söylemeyi umduğunu da dile getirdi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.11.2019)

Aydilge Çatıdan Sesleniyor

Söz ve bestelerini kendi yazan sayılı yorumculardan olan sevilen sanatçı Aydilge, “Nasıl İnansam?” adlı yepyeni şarkısını dinleyiciyle buluşturdu.

10 Temmuz itibariyle tüm dijital platformlarda yayınlanan şarkı, günümüzdeki aşkların inandırıcılığını sorguluyor. Single kapağı için gelinlik giyerek poz veren ve bir çatının üzerinde aşkı beklerken görülen Aydilge, şarkısına “Nasıl İnansam?” adını verdi.

Söz ve bestesi kendisine ait olan şarkısında aşk ve nefret, yalan ve gerçek temalarını ele alan sanatçı, rock ve alaturka soundları harmanlayarak kendine has üslubunu yine ortaya koyuyor. Düzenleme aşamasında eşi Utku Barış Andaç ve Gökay Süngü ile beraber çalışan Aydilge, mix ve mastering için Alen Konakoğlu ve Andy Jackson ile çalıştı.

Dizi müziği alanında da birbirinden başarılı işlere imza atan Aydilge’nin “Nasıl İnansam?” şarkısı 9 Temmuz’da yayın hayatına başlayan ‘Çatı Katı Aşk’ dizisinin de orijinal müziği olma özelliği de taşıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.07.2020)

Aydilge’den Yeni Single: “Bir Kedim Var”

Türkiye’nin kendi söz ve bestelerini yapıp seslendiren yeni nesil kadın ozanlarından Aydilge’nin “Bir Kedim Var” adlı yeni single Avrupa Müzik markasıyla 11 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlar ve radyolarda yerini aldı.

Klibini Eşine Çektirdi!

Her fırsatta eşine duyduğu aşkı ve hayranlığını dile getiren Aydilge’nin “Bir Kedim Var” isimli yeni teklisinin video klibinin yönetmenliğini de müzisyen eşi Utku Barış Andaç üstlendi.

Söz ve müziği Aydilge’ye, düzenlemesi Ozan Sarıboğa’ya ait olan şarkının Şile Saklıgöl’de, muhteşem doğanın içinde çekilen klibinin yönetmen koltuğunda ise Aydilge’in kendisi gibi müzisyen eşi Utku Barış Andaç bulunuyor.

Yeni şarkısında gerçek ve saf sevgiden bahseden Aydilge, söz ve bestesi kendisine ait olan şarkısında hayranlık duyduğu Sezen Aksu’ya da gönderme yapıyor. Yıllar önce Sezen Aksu’nun “Bir kedim bile yok, anlıyor musun?” diyerek seslendirdiği “Gülümse” şarkısına geceler boyu eşlik ettiğini anlatan Aydilge, bu sefer kendi bestelediği şarkısına “Bir Kedim Var” adını vererek kendi geçmişini de yad ediyor.

Modern dünyanın karmaşası, yalan ve sanallık üzerine kurulan ilişkilerine ve git gide mekanikleşen müzik dünyasına rağmen, naif tema ve dokularla müzik anlayışını sürdüren Aydilge, “Bir Kedim Var” şarkısında da “paradan çok aşk var bende, yüreğimde” diyerek gerçek aşıkların hikayesini anlatıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 11.09.2020)

Aydilge Ve Birol Namoğlu ‘Parmak İzlerin’de Buluştular!

Başarılı müzik insanları Aydilge ve Gripin grubunun solisti Birol Namoğlu, “Parmak İzlerin” adlı yepyeni bir şarkı için bir araya geldi.

Aydilge ve Birol Namoğlu’nun kendilerine has yorumları ve muhteşem uyumlarıyla öne çıkan şarkının düzenlemesi ise Samuray Gökçe imzası taşıyor.

Aydilge’nin bestelediği şarkının sözleri ise Aydilge ve Birol’un ortak imzasını taşıyor.

Anlaşılamamak ve hayal kırıklığından yola çıkarak yazdıkları sözler, aynı zamanda buruk bir aşk hikayesine de gönderme yapıyor.

Şarkının ruhuna uygun olarak, Kadıköy Lisesi’nin kullanılmayan tarihi bir binasında çekilen klipte ise Aydilge ve Birol, şarkıda bahsettikleri ‘Parmak İzlerin’in peşine düşüyor.

Gotik bir atmosfer ve styling ile çekilen klibin yönetmen koltuğunda ise Mustafa Özen yer alıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 12.02.2021)

Diskografi:
2006
Küçük Şarkı Evreni (Albüm, EMI / Kent Müzik, 28.03.2006)

1. Bu Gece Ben Ay - 03:35
2. Tuğyan - 03:51
3. Yalnız Değilsin - 03:39
4. Yanıyor - 03:31
5. Postmodern Aşk - 02:41
6. Çal - 04:16
7. Şiir - 03:58
8. Gece - 03:16
9. Ninni - 03:37
10.Ay Aynamdır - 03:37


The Greatest Songs Ever: Turkey (Derleme Albüm, Petrol Records, 29.08.2006)

4. Cal by Aydilge - 04:16

2007
Dünyanın Kalbi Durmasın! (Özel Single Şarkı)
1- Dünyanın Kalbi Durmasın!

2009
Sobe (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 27.10.2009)

1- Yollara Düşsem (Söz: Aydilge Sarp, Müzik: Cem Sarıoğlu)
2- Kalbim Hep Senle (Söz: Aydilge Sarp, Müzik: Cem Sarıoğlu)
3- Geri Dönmem (Söz: Aydilge Sarp, Müzik: Cem Sarıoğlu)
4- Yükseldin (Söz & Müzik: Aydilge)
5- Küçük Bir Renk (Söz: Aydilge Sarp, Müzik: Aydilge, Cem Sarıoğlu)
6- Canımla (Söz & Müzik: Aydilge Sarp)
7- Ah Bir Sevse (Söz & Müzik: Aydilge Sarp)
8- Güneş (Söz & Müzik: Aydilge Sarp)
9- Benim Aklım Sende (Söz & Müzik: Aydilge Sarp)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2010
Takıntı (Single, DSM, 13.07.2010)

1- Takıntı

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Sihirli Macera / Winx Club 3D (Film Müziği Albümü, Dokuz Sekiz Müzik, 18.10.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4- İyiler, Kötüler - Aydilge
6- Aşk Bir Mucize - Aydilge
8- Uyandırma - Aydilge

2011
Kilit (Albüm, DSM, 19.02.2011)

1- Kilit (Söz: Aydilge, Müzik: Aydilge, Cem Sarıoğlu)
2- Takıntı (Söz: Aydilge, Müzik: Aydilge, Cem Sarıoğlu)
3- Kum (Söz & Müzik: Aydilge)
4- Aşk Lazım (Söz: Aydilge, Müzik: Aydilge, Cem Sarıoğlu)
5- Söyle (Söz & Müzik: Aydilge)
6- Yollara Düşsem (Söz: Aydilge, Müzik: Cem Sarıoğlu)
7- Kalbim Hep Senle (Söz: Aydilge, Müzik: Cem Sarıoğlu)
8- Küçük Bir Renk (Söz: Aydilge, Müzik: Aydilge, Cem Sarıoğlu)
9- Güneş (Söz & Müzik: Aydilge)
10-Geri Dönmem (Söz: Aydilge, Müzik: Cem Sarıoğlu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.nadirkitap.com
store.unkapani.digital
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Turkish Pop Hits Vol.3 [Pop Albüm, Clubstar/ DJ Gülbahar Kültür, 04.08.2011]
Büyütmek için T ıklay ın
15.Aydilge - Kilit

Akıllı Bir Deli (Single, Dokuzsekiz Müzik, 18.08.2010)

1- Akıllı Bir Deli


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2012
Sorma (Single, Dokuzsekiz Müzik, 03.02.2012)

1- Sorma

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Kaçsam Ege'ye (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 25.06.2012)

1- Kaçsam Ege'ye


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2013
Alemin Seçtikleri / Alem Fm [Pop Albüm, Poll Production, 04.02.2013]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Aydilge - Akıllı Bir Deli

Yalnızlıkla Yaptım (Albüm, Dokuzsekiz Müzik, 14.03.2013)

1. Intro - Yükseliş (Beste : Atakan Ilgazdağ)
2. Aşk Paylaşılmaz (Söz & Beste : Aydilge)
3. (Söz: Aydilge & Faika Sarp, Beste: Aydilge & Cem Sarıoğlu)
4. Yalnızlıkla Yaptım (Söz : Aydilge, Beste: Alen Konakoğlu)
5. İstanbul (Söz : Aydilge, Beste: Aydilge & Cem Sarıoğlu)
6. Aşk Acı Sever (Söz & Beste : Aydilge)
7. Haberin Yok (Söz & Beste : Aydilge)
8. Akıllı Bir Deli (Söz: Aydilge Beste : Aydilge & Cem Sarıoğlu)
9. Demode (Söz & Beste : Aydilge)
10.Sorma (Söz & Beste : Sezen Aksu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Boxset (3 Albüm) (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 11.06.2013)

1- Intro / Yükseliş - 01:08
2- Aşk Paylaşılmaz - 04:09
3- Yine Ben Aşık Oldum - 03:47
4- Yalnızlıkla Yaptım - 04:05
5- İstanbul - 03:27
6- Aşk Acı Sever - 03:45
7- Haberin Yok - 04:02
8- Akıllı Bir Deli - 03:26
9- Demode - 03:49
10-Sorma - 04:16
11-Kilit - 03:48
12-Takıntı - 04:11
13-Kum - 04:03
14-Aşk Lazım - 03:11
15-Söyle - 03:28
16-Yollara Düşsem - 03:20
17-Kalbim Hep Senle - 03:54
18-Küçük Bir Renk - 03:57
19-Güneş - 03:03
20-Geri Dönmem - 03:56
21-Yükseldin - 04:27
22-Canımla - 03:49
23-Ah Bir Sevse - 02:29
24-Benim Aklım Sende - 03:33
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.rhapsody.com
www.emusic.com

Dokuz Sekiz Müzik Yaza Veda (Derleme Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 01.10.2013)

13-Sorma - Aydilge - 04:15

2014
Aşka Gel (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 01.08.2014)

1- Aşka Gel - 04:04

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Kiraz Mevsimi (Soundtrack - Orijinal Dizi Müzikleri) / Volkan Akmehmet & İnanç Şanver (Dizi Müzikleri Albümü, Dokuz Sekiz Müzik, 02.12.2014)

1- Kiraz Mevsimi (feat. Aydilge) - 02:46 (Volkan Akmehmet & İnanç Şanver)
2- Kiraz Mevsimi (Slow) - 03:03 (Volkan Akmehmet & Aydilge)
18-Kiraz Mevsimi (feat. Aydilge) [Slow Versiyon] - 03:05 (Volkan Akmehmet & İnanç Şanver)

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2015
Yangın Var (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 14.05.2015)

1- Yangın Var - 03:51

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.emusic.com

Sen misin İlacım? (Kiralık Aşk Dizi Müziği) (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 28.10.2015)

1- Sen misin İlacım? (Kiralık Aşk Dizi Müziği) - Ortaks Yapım

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2016
Gel Sarıl Bana (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 05.02.2016)

1- Gel Sarıl Bana - 04:29


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com


2016
Aşk Olmak (Single, Dokuzsekiz Müzik, 09.09.2016)

1- Aşk Olmak


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2017
Evden Canlı Canlı (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 18.02.2017)

1. Çal - 04:21
2. Yalnız Değilsin - 03:43
3. Tuğyan - Aydige - 04:19
4. Yanıyor - 03:12
5. Yine Ben Aşık Oldum - 03:46
6. Ninni - 03:38
7. Bu Gece Ben Ay - 04:00
8. Gel Gör Beni - 04:10

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

Yo Yo Yo (Single, DokuzSekiz Müzik, 08.06.2017)

1- Yo Yo Yo


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.emusic.com

2018
Gece Uyku Tutmazsa (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 12.01.2018)

1- Gece Uyku Tutmazsa


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kendi Yoluma Gidiyorum (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 27.04.2018)

1- Kendi Yoluma Gidiyorum - 03:29
2- Sonsuz Sevgilim - 03:56
3- Kendi Yoluma Gidiyorum - 03:24
4- Yana Yana - 03:46
5- Akşam Çöktü Kalbime - 03:40
6- Oyunbozan - 02:57
7- Hüzün Ülkesi - 03:36
8- Kusura Bak, Bilerek Oldu - 03:44
9- Gece Uyku Tutmazsa - 03:18
10-Sade Şarkı - 03:03
11-Gel Sarıl Bana - 04:26


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.eganba.com
www.opus3a.com

Evden Canlı Canlı [2018 Projesinden]
1- Nemrudun Kızı Türküsü
2- Bu Sevda Bitmez (Mahsun KırmızıGül Cover)
3- İkimize Birden (Alişan Cover)

2019
Aşk Yüzünden / Aydilge & Halil Sezai (Single, Avrupa Müzik, 01.02.2019)

1- Aşk Yüzünden


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Hayat Şaşırtır! (Single, Avrupa Müzik, 12.07.2019)

1- Hayat Şaşırtır!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bir Ayda Unutursun (Single, Avrupa Müzik, 04.10.2019)

1- Bir Ayda Unutursun - 03:09


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com

Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk (Özel Şarkı, Aydilge, 08.11.2019)

1- Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk

2020
Evden Canlı Canlı Vol.2 (Albüm, Avrupa Müzik, 15.05.2020)

1- Sen misin İlacım? (Akustik) - 03:03
2- Yalnız Değilsin (Akustik) - 03:36
3- Bahçalarda Mor Meni (Gaziantep Yolunda) (Akustik) - 03:25
4- Uzun İnce Bir Yoldayım (Akustik) - 03:22
5- Aşk Yüzünden (Akustik) - 03:27
6- Hayat Şaşırtır! (Akustik) - 03:17
7- Gülmek Mümkün mü? (Akustik) - 04:10
8- Sade Şarkı (Akustik) - 03:00
9- Akşam Çöktü Kalbime (Akustik) - 03:47Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nasıl İnansam? (Çatı Katı Aşk Orijinal Dizi Müziği) (Single, Avrupa Müzik, 10.07.2020)

1- Nasıl İnansam? - 03:22Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bir Kedim Var (Single, Avrupa Müzik, 11.09.2020)

1- Bir Kedim Var - 03:40Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sonsuza Dek Mustafa Kemal Atatürk (Özel Şarkı, Aydilge, 09.11.2020)


2021
Parmak İzlerin / Aydilge & Birol Namoğlu (Single, Avrupa Müzik, 12.02.2021)

1- Parmak İzlerin - 03:49

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kadın İsterse! (Kadın Gücü Şarkımız) (Şarkı, Aydilge, 04.03.2021)

1- Kadın İsterse! (Kadın Gücü Şarkımız) [8 Mart Dünya Kadınlar Günü Şarkısı]
Resmi Web Site Adresi:
www.aydilge.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/aydilge
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/AydilgeSarp
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/aydilge
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/#Aydilge
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Aydilge
Lastfm.com.tr Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Aydilge

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (16062 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag