Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 27.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 341 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 341
Üye: 0
Toplam: 341

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,856,589
  • Bugün: 37,530
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 27, 2023
  • 12:48 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ayşegül Aldinç
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10715 okuma)

Sanatçı: Ayşegül Aldinç
AYŞEGÜL ALDİNÇ

FOTO GALERİ
Ayşegül Aldinç, 04.10.1957’de gazeteci Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç’in kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenimini Marmara Üniversitesi Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek okulu Seramik bölümünde tamamladı.

Yıldız Porselen Fabrikası’nda altı yıl desinatör olarak çalıştı. Aynı yıllarda müzik çalışmalarını amatörce sürdüren Ayşegül Aldinç ilk plak çalışması 1978 yılında Mehmet Teoman ile birlikte düet yaptığı “Hastane / Yorgun ve Mutlu” 45’liği idi.

Sanat kariyerine asıl 1981 yılındaki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Modern Folk Üçlüsü ile katıldığı, biri sözleri Ülkü Aker’e müziği Cenk Taşkan’a ait ''İstanbul İstanbul'' diğeri söz ve müziği Ali Kocatepe’ye ait ''Dönme Dolap'' isimli şarkıları seslendirerek başladı. ''İstanbul İstanbul'' üçüncü olmuştu. ''Dönme Dolap'' ise birinci olunca İrlanda Dublin’de Royal Dublin Society salonunda yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil ettiler. 2nci sırada çıktığı sahneden 20 katılan ülke arasından (Finlandiya’dan 5, Lüksemburg’tan 1 ve Yugoslavya’dan 3 olmak üzere) toplam 9 puan alarak 18nci çıktı.

Yarışmadan sonra, arkasında Çoşkun Demir’in yine Eurovision Türkiye Seçmelerinde seslendirdiği ''Miras'' adlı şarkı ile birlikte başka biriyle ortaklaşa da olsa çıkarılan plak ikinci 45’liği sayılır. Bu plaktan sonra Ayşegül Aldinç profesyonel müzik hayatına atılmış oldu ama 7 yıl ara verecektir.

1988 yılında albümü ‘Ve Ayşegül Aldinç’ hazırladı. “Karasevda” ve “Gözlerin Su Yeşili” adlı şarkıların bugünlere kadar geldiği bu albümden sonra 1991’de “Benden Söylemesi” isimli albüm yayınlandı. “Sorma” gibi daha sonra pek çok sanatçı tarafından da yorumlanan şarkılar bu albümde yer aldı.

1993’de Onno Tunç’un müzik yönetmenliğini yaptığı “Alev Alev” isimli albümse “Alev Alev”, “Yanlışsın”, “Al Beni” gibi birçok hit üretti.

1996’da çıkan “Söze Ne Hacet” adlı albümse “Alimallah”, “Beni Hatırla”, “Anladım Ben Seni” gibi şarkılarla akıllarda kaldı.

Ayşegül Aldinç müzik çalışmalarının yanı sıra çevirdiği sinema filmleri ve dizileriyle de önemli yönetmenler ve oyuncularla çalışıp çeşitli ödüller kazandı. Bunlar arasında en önemlileri, 1986 yılında TRT’nin hazırladığı yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı ve başrolünü Ediz Hun ile paylaştığı “Acımak”, 1987 yılında Şerif Gören’in yönettiği, Kadir İnanır’la başrolünü paylaştığı “Katırcılar”, 1989’da Tarık Akan’la oynadığı bir Yavuz Özkan filmi “Yağmur Kaçakları”; 1992 ve 1993 yayın döneminde televizyon için hazırlanan ve Tarık Akan’la başrol oynadığı Yusuf Kurçenli’nin dizisi “Taşların Sırrı”; yine TV dizisi olarak çekilen Orhan Aksoy yönetmenliğindeki Uğur Yücel’le oynadığı 1994 yapımı “Aziz Ahmet”, aynı yıl Tunca Yönder’in filmi “Ağrı’ya Dönüş”, 1995 yapımı ve kendisine Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Yılın En İyi Kadın Oyuncusu” ödülünü kazındıran Fikret Hakan ve Mehmet Aslantuğ’la oynadığı, Osman Sınav filmi “Gerilla” adlı yapıtlar vardır.

2000 yılında Kiss Müzik’ten “Nefes” isimli albümünü çıkardı. 12 şarkılık albüme ismini veren şarkının sözü ve müziği Gökhan Kırdar’a ait. Albümde çoğunlukla Sezen Aksu’nun şarkıları göze çarpmakta. Bu albümden “Ben Kimselere Yar Olmam”, “Nefes”, “Güle Güle” ve “Haberi Yok” isimli şarkılarına video klip çekti.

Ayşegül Aldinç, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans’ında ve Zeki Ökten’in ‘Güle Güle’ isimli filmlerinde de önemli roller aldı.

Ayşegül Aldinç bu çalışmalarının yanı sıra Sabah Pazarı ve Melodi gazetelerinde Malumatfuruş adıyla köşe yazıları yazmaktadır.

Ayşegül Aldinç son olarak Atif Yılmaz yapımı ‘Can ile Canan’ isimli bir TV filminde başrolü Faruk Peker ile paylaştı.

Bazı hit şarkıları, 2000’li yıllarda çıkan birçok toplama ve kolektif albümde yer aldı. “Şarkılar Bir Oyundur... Bülent Ortaçgil için Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları” kolektif albümünde Bülent Ortaçgil’in “Küçük Şeyler” isimli şarkısını yorumladı.

Seyhan Müzik etikeyle Mayıs 2006’da çıkan Ali Kocatepe’nin “41 Kere Maşallah” albümünde Neşet Ruacan ve Turhan Yükseler ile birlikte “Yıldızlar” şarkısını yorumladı.

16.03.2009 tarihinde Saatçi Müzik’ten çıkarılan “Mucize Nağmeler - Live 1” kolektif albümde “Kaçsam Bırakıp” şarkısını seslendirdi.

2010 Kasım’da DMC’den sözleri ve müzikleri Sezen Aksu’ya ait “O Kız” şarkısı, bunun remiksi ile “Ağla” isimli şarkıyı içeren 3 şarkılık Single’ını çıkardı. “O Kız” ve “Ağla” şarkısına birer de klip çekti.

2011 Haziran’da sözü ve müziği yine Sezen Aksu’ya ait “Li Lal Lal La La” şarkısı, bu şarkının Burak Yeter remiksi ve bir de karaoke versiyonu olmak üzere yine 3 şarkılık single çıkardı. Bu şarkıya bir de klip çekti.

Ekim 2011’de başlayan Gani Müjde’nin ‘Pis 7’li’ isimli bir TV dizisinde rol alıyor.

Ayşegül Aldinç’e Mabel Matiz Şarkısı “Bir Tek Gördüğüm”

Pop müzik dünyasının en önemli kadın yorumcularından, aynı zamanda başarılı oyuncu Ayşegül Aldinç; yaklaşık 5 yıllık bir aradan sonra iddialı bir şarkı ile karşımızda.

2010 yılında yayınladığı tek şarkılık “O Kız”dan bu yana, kendisinden yeni bir şarkı dinlemek için sabırsızlandığımız Ayşegül Aldinç, “Bir Tek Gördüğüm” isimli şarkı ile kendisini özleyen hayranlarını sevindiriyor.

Sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Bir Tek Gördüğüm”, 28 Nisan’da dijital platformlarda satışa sunulacak. Mabel Matiz’in aynı zamanda geri vokallerinde de yer aldığı, Ozan Çolakoğlu’nun aranje ettiği şarkının video klibi ve sanatçının yeni muhteşem fotoğrafları Nihat Odabaşı imzası taşıyor.

Bugüne kadar “Kara Sevda”, “Gözlerin Su Yeşili”, “Alev Alev”, “Yanlışsın”, “Al Beni”, “Alimallah”, “Sorma”, “Ben Kimselere Yar Olmam”, “Beni Hatırla” gibi birçok hit şarkı seslendiren Aldinç, yeni single’ının ardından sahnelerde olmaya devam edecek.

Bu şarkı aynı zamanda Ayşegül Aldinç’in ünlü besteci / yorumcuların yepyeni şarkılarından oluşacak ve sonbaharda yayınlanacak olan yeni albümünün de müjdecisi olacak. (Kaynak: www.magazinci.com - 23.04.2015)

Ayşegül Aldinç’in Sek’iz Uğuru!

Başarılı yorumculuğu ve farklı tarzı ile Türk pop müziğinde ayrı bir yere sahip olan Ayşegül Aldinç, yepyeni şarkılardan oluşan albümü “Sek’iz” ile 2016 yılına iddialı bir giriş yapıyor.

Yeni albümünün müjdecisi olan “Bir Tek Gördüğüm” isimli single’ını Nisan ayında yayınlayan Ayşegül Aldinç, uzun süredir müzik sektörüne “iz” bırakacak şarkılardan oluşan albümünün hazırlıkları içinde.

Ayşegül Aldinç, 29 Ocak’ta çıkan “Sek’iz” isimli albümünde çok değerli sanatçılar ile beraber çalıştı. Kenan Doğulu, Gökhan Türkmen, Göksel, Harun Tekin, Eflatun, Yüksek Sadakat ve Nada gibi birbirinden başarılı ve önemli isim, hem besteleri hem de sesleri ile albüme katkıda bulundu. Albümde bu isimlerin imzasını taşıyan 7 yepyeni şarkı ve Mabel Matiz bestesi “Bir Tek Gördüğüm” ile birlikte toplam 8 şarkı yer alıyor.

“Sek’iz” albümünün isminin, albümde 8 şarkının yer almasının dışında ilginç bir anlamı daha var. 8, Ayşegül Aldinç’in uğurlu sayısı ve hayatındaki önemli olaylar bu rakamdan geçiyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 25.01.2016)

Ayşegül Aldinç’in “Sek’iz” Albümünün İlk Video Klibi Çekildi!

Ayşegül Aldinç, uzun bir aradan sonra çıkardığı “Sek’iz” isimli proje albümünün ilk video klibini, albümde Gökhan Türkmen ile birlikte seslendirdikleri “Durum Leyla” isimli şarkısına çekti.

Bestesi ve sözü Gökhan Türkmen’e ait olan şarkının aranjesi Aytaç Özgümüş ve Caner Anar tarafından yapıldı.

Klibin yönetmenliğini ise, Ayşegül Aldinç’in albüm fotoğraflarını da çeken Nihat Odabaşı üstlendi.

Ayşegül Aldinç, Gökhan Türkmen, Nihat Odabaşı, Ece Uslu, Eda Ece, Gamze Topuz, Murat Balcı, Uğur Karabulut, Zeki Şen ve Lara Teke gibi isimlerin rol aldığı “Durum Leyla”nın klibi, 5 farklı hikaye ile izleyicileri derinden etkileyecek ve duygu dünyalarına iz bırakacak.

Film tadındaki klibin cekimleri Nişantaşı’nda birbirinden farklı iç ve dış mekanlarda 4 günde tamamlandı.

Ayşegül Aldinç’in “Sek’iz” isimli proje albümünün ilk video klibi “Durum Leyla” tüm müzik kanalları ve dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 05.02.2016)

Ayşegül Aldinç’ten Farklı Ve İddialı Yepyeni Bir Video Klip!

Ayşegül Aldinç, büyük beğeni toplayan proje albümü “Sek’iz”in 2. video klibini söz, müzik ve düzenlemesi “21. yüzyılın pop şairi” olarak anılan Eflatun’a ait olan “Seni Sevmek Var Ya” isimli şarkısına çekti.

Ayşegül Aldinç ve Eflatun, birlikte seslendirdiklerinin şarkının klibi için kamera karşısına da birlikte geçtiler.

Yönetmenliğini Teoman Topçu’nun üstlendiği klibin çekimleri VSG Stüdyoları’nda, bir günde ve 35 kişilik bir ekip ile gerçekleştirildi. Klip, 15 günlük post prodüksiyon süreciyle tamamlandı. Kurgusal bir dünyada geçen klipte özel görsel efektler kullanıldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 11.07.2016)

Ayşegül Aldinç’in Sevgililer Günü Armağanı: “Aşk Gelince”!

Son albümü “Sek’iz” ile başarısına başarı katan sevilen sanatçı,yorumcu ve oyuncu Ayşegül Aldinç, albümünün dördüncü video klibini “Aşk Gelince” isimli şarkısına çekti.

Ayşegül Aldinç aşka dair “Aşk Gelince zaman durur. Aşk çok keskin, ruhum ince.” diyor.

Yüksek Sadakat ile düet yaptığı ve müzikseverler tarafından çok sevilen şarkısının klibi için Murat Joker yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı, klipteki tarzı ile de dikkatleri üzerine çekti.

Çalışmalarına ve konserlerine ara vermeden devam eden Ayşegül Aldinç, sevenlerine ilerleyen zamanda bir film projesinde yer alacağının da müjdesini verdi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 13.02.2017)

Ayşegül Aldinç’den Koleksiyonculari Sevindirecek Haber

Türk Pop Müziği’nin en önemli yorumcularından Ayşegül Aldinç’in 90’lı yıllara damgasını vuran başucu albümlerinden “Benden Söylemesi / Sorma” albümü ilk kez plak formatıyla satışa sunuluyor.

Aysegül Aldinç’in “Benden Söylemesi / Sorma” plağı 180 gr ağırlığında, remastered yapılmış, analog kayıt, ikili kapak, ilk baskıya özel olarak da Ayşegül Aldinç’in efsane fotoğraflarından biriyle ve Ayşegül Aldinç ıslak imzasıyla, 30x90 boyutlarında poster hediyeli olarak sınırlı sayıda yayınlanacak.

Müzik kariyerinin ilk plağı olmasi nedeniyle sanatçı için ayrı bir önem taşıyan bu albümün kapağında, Ayşegül Aldinç albümün ve şarkıların hikayesini kendi kalemiyle anlatıyor.

Efsane müzisyen, büyük müzik adami, rahmetli Attila Özdemiroğlu’nun aranjörlügünde hazırlanan albümde, sanatçının en büyük hitlerinden Sezen Aksu bestesi “Sorma”, Bülent Ortaçgil bestesi “Şık Latife” ile Aysel Gürel, Şehrazat, Özkan Uğur, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Ahmet Çuhacı, Bora Ebeoğlu, Arto Tunçboyacıyan, Attila Özdemiroğlu ve Giannis Parios gibi müzik dünyasinin en önemli söz yazarları ve bestecilerinin şarkıları da yer almaktadır.

İlk kez ve sınırlı sayida basılan, hayranları ve müzik arşivcileri için ayrı bir önem taşıyan Ayşegül Aldinç’in “Benden Söylemesi / Sorma” plağı, 6 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde satışa sunulacak.
(Kaynak: www.magazinci.com - 04.07.2018)

Filmleri:
Katırcılar (1987, Yön: Şerif Gören)
Yağmur Kaçakları (1989, Yön: Yavuz Özkan)
Kara Sevda (1989, Yön: Samim Değer)
Yeşil Bir Dünya (1990, Yön: Faruk Turgut)
Ağrı’ya Dönüş (1994, Yön: Tunca Yönder)
Gerilla (1995, Yön: Osman Sınav)
Deniz Bekliyordu (1996, Yön: Suna Kural Aytuna)
Kahpe Bizans (2000, Yön: Gani Müjde - Tolgay Ziyal)
Güle Güle (2000, Yön: Zeki Ökten)
Hayal Kurma Oyunları (2000, Yön: Yavuz Özkan)

TV dizileri:
Acımak (1986, TRT, Yön: Orhan Aksoy)
Taşların Sırrı (1992, Star TV Yön: Yusuf Kurçenli)
Aziz Ahmet (1994, ATV Yön: Orhan Oğuz)
Yorgun Savaşçı (1995, Yön: Tunca Yönder)
Aşk ve Gurur (2002, Star TV, Yön: Aydın Bulut)
Efsane (2002, Star TV, Yön: Tamer İpek)
Ablam Böyle İstedi (2003, TRT, Yön: Nurtaç Erimer)
Sultan Makamı (2003, Kanal D, Yön: Aydın Bulut)
Son Yaprak (2004, TRT, Yön: Alparsan Bozkurt)
Misi (2005, ATV, Yön: Taner Akvardar)

Diskografi :
1978
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Hastane / Yorgun ve Mutlu (Ayşegül ve Mehmet Teoman - 45’lik, EMI 1278)
(Sözler: Mehmet Teoman, Müzik: Cenk Taşkan, Düz.: Osman İşmen)

1981
İstanbul İstanbul - Ayşegül Aldinç & Modern Folk Üçlüsü (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Cenk Taşkan) (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı-ÜÇÜNCÜ)

Büyütmek için T ıklay ın
DÖNME DOLAP (Söz ve Müzik: Ali Kocatepe) (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı-BiRiNCi -Modern Folk Üçlüsü ve Ayşegül Aldinç) / Miras (Elemelerde dördüncü olan Çoşkun Demir’in parçası) (45’lik, 1 Numara AK 105)

1988
Ve Ayşegül Aldinç (Albüm, Emi / Kent)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Karasevda (Söz ve Müzik: Barış Manço) - 3'42''
2- Hayır (Söz ve Müzik: Barış Manço) - 4'42''
3- Sen Güneşten Önce Gel (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Fuat Güner) - 3'33''
4- Bir Kız (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Özkan Uğur) - 3'33''
5- Anlatmak İstediğim Bazı Şeyler Var (Söz ve Müzik: Cahit Oben) - 3'05''
6- Böyle Bırakma (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: Jiri Zmozek) - 4'06''
7- Gözlerin Su Yeşilix (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Timur Selçuk) - 3'37''
8- Bir Bahar Aşıksın (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Banu Kırbağ) - 4'26''
9- Gülbeyaz (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Atilla Özdemiroğlu) - 4'29''
10-Farketmez (Söz ve Müzik: İlhan Şeşen) - 3'18''
11-Mavi Maviydi Gökyüzü (Söz (Şiir): Ahmet Hamdi Tanpınar, Müzik: Ali Kocatepe) - 3'06''
12-Yolla Yolla (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: Bora Demirtaş) - 3'20''

1991
Sorma (Albüm, Bay Müzik) - Benden Söylemesi Kaset Albüm, Şan Müzik 002 MC)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Oldum Olası (Söz: Eda Özülkü, Müzik: Metin Özülkü)
2- Aşkı Muhabbet (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
3- Gelmeyeceğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Sezen Aksu)
4- Sorma (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
5- Yapma N’olursun (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: Arto Tunç)
6- Ne Güzel (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Özkan Uğur)
7- Nenni (Söz: Ahmet Çuhacı, Müzik: Özkan Uğur)
8- Delip De Geçer (Söz ve Müzik: Şehrazat)
9- Ah Sevdiğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Paryos)
10-Şık Latife (Söz ve Müzik: Bülent Ortaçgil)

1993
Alev Alev (Albüm, Tempa - Foneks CD 015 / Boğaziçi, Müzik Yönetmeni: Onno Tunç, 29 Aralık 1993)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Alev Alev (Söz: Leylâ Tuna, Müzik-Düzenleme: Onno Tunç)
2- Al Beni (Söz ve Müzik: Barış Manço, Düzenleme: Garo Mafyan)
3- Haydi Söyle (Söz: Leylâ Tuna, Müzik: Yorgos Alkeos, Düzenleme: Onno Tunç)
4- Günahkar Yaz (Söz: Leylâ Tuna, Müzik-Düzenleme: Ercüment Vural)
5- Hoppa Hoppa (Söz: Leylâ Tuna, Müzik: Yorgos Alkaios, Düzenleme: Onno Tunç)
6- Yanlışsın (Söz-Müzik-Düzenleme: Mustafa Sandal)
7- Şimdi İkimiz (Tarık Tarcan ile) (Söz: Mustafa Sandal, Müzik-Düzenleme: Sarp Özdemiroğlu)
8- Yeniler (Söz: Yeşim Sayın, Müzik-Düzenleme: Ercüment Vural)
9- Sebep Olma (Söz ve Müzik: Adnan Ergil, Düzenleme: Onno Tunç)
10-Aşk Denen İllet (Söz: Şehrâzat, Müzik: Mustafa Sandal, Düzenleme: Sarp Özdemiroğlu)

1995
Söze Ne Hacet (Albüm, Tempa-Foneks KB.96.34.Ü.814, 1995/ Boğaziçi 1996)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Alimallah (Söz: Şehrâzat, Müzik-Düzenleme: Aykut Gürel)
2- Durumumu Anla (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
3- Beni Hatırla (Söz-Müzik: Nazan Öncel)
4- Deli Dolu (Söz: Eda Özülkü, Müzik-Düzenleme: Aykut Gürel)
5- Anladım Ben Seni (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
6- Haydi Rastgele Gönlüm (Söz-Müzik-Düzenleme: Ercan Saatçi)
7- Veda (Söz-Müzik: Uğur Yücel)
8- Bekletme (Söz: Şehrâzat)
9- Affetme Beni (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
10-Söze Ne Hacet (Söz: Ayşegül Aldinç, Müzik-Düzenleme: Ercan Saatçi)

2000
Nefes (Albüm, Kiss Müzik / Müyada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Aylardan Mayıs (Söz-Müzik: Sezen Aksu) - 04:59
2- Verdim Gönlümü (Söz: Ayşegül Aldinç, Müzik: Erkin Arslan) - 03:27
3- Ben Kimselere Yar Olmam (Söz-Müzik: Barlas Erinç) - 04:19
4- Son Fasıl (Söz: Sezen Aksu-Meral Okay, Müzik: Sezen Aksu) - 04:47
5- Ağır Ağbim (Söz: Sezen Aksu-Meral Okay, Müzik: Sezen Aksu) - 03:34
6- Gözlerin Su Yeşili (Söz: Aysel Gürel, Müzik- Orijinal Düzenleme:
Timur Selçuk, Düzenleme, uyarlama: Tansel Doğanay)
- 03:37<
7- Nefes (Söz-Müzik-Düzenleme: Gökhan Kırdar) - 04:14
8- Güle Güle (Söz: Günay Çoban, Müzik: F. D. Britto) - 04:56
9- Haberi Yok (Söz-Müzik: Özgür Akpolat) - 04:55
10-Ağıt (Söz: Can Dündar, Müzik: Haris Aleksiu) - 04:14
11-Şikayetim Yok (Söz-Müzik: Sezen Aksu) - 03:48
12-Kara Sevda 2000 (Söz-Müzik: Barış Manço, Aranjör: Kıvanch K.) - 03:51

Bir Sevgi Yeter (Selmi Andak 60. Sanat Yılı) (CD&MC Albüm, DMC, 04.03.2000)
Büyütmek için T ıklay ın
11-Sorsan da Anlatamam - Ayşegül Aldinç - 3:33

Şarkılar Bir Oyundur... Bülent Ortaçgil için Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları (Kolektif Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
7- Küçük Şeyler (3:41) - Ayşegül Aldinç

2001
Ayşegül Kitapta (Kitap, Parantez Yayınları)
Büyütmek için T ıklay ın

2006
41 Kere Maşallah - Ali Kocatepe (CD Albüm, Seyhan Müzik, Mayıs 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
21.Yıldızlar - 6:16 (Ayşegül Aldinç, Neşet Ruacan ve Turhan Yükseler)

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 4 (Kolektif Albüm, Odeon, Eylül 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10. Aysegül Aldinç & Mehmet Teoman / Hastane (1978) - 03:42

2009
Mucize Nağmeler - Live 1 (TSM Kolektif Albüm, Saatçi Müzik, 16.03.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9- Ayşegül Aldinç / Kaçsam Bırakıp

2010
O Kız (Single, DMC, 01.11.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- O Kız
2- Ağla
3- O Kız (Remix)
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Sezen Aksu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tulumba.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2011
Li Lal Lal La La (Single, DMC Müzik, 14.06.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Li Lal Lal La La (Söz & Müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Ozan Bayraşa)
2- Li Lal Lal La La (Burak Yeter Remix) (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
3- Li Lal Lal La La (Karaoke Versiyon) (Söz & Müzik: Sezen Aksu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.amazon.com (ABD)

Sorma (Albüm, Esen Müzik, 18.07.2011)
(1991'de o zamanki adı Bay Müzik olan Esen Müzik tarafından CD olarak, kaset olarak da Benden Söylemesi ismiyle (Kaset Albüm, Şan Müzik 002 MC) çıkarılan albümün CD olarak YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Oldum Olası (Söz: Eda Özülkü, Müzik: Metin Özülkü)
2- Aşık Muhabbet (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
3- Gelmeyeceğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Sezen Aksu)
4- Sorma (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
5- Yapma N’olursun (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: Arto Tunç)
6- Ne Güzel (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Özkan Uğur)
7- Nenni (Söz: Ahmet Çuhacı, Müzik: Özkan Uğur)
8- Delip De Geçer (Söz ve Müzik: Şehrazat)
9- Ah Sevdiğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Parios)
10-Şık Latife (Söz ve Müzik: Bülent Ortaçgil)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Istanbul 70: Psych Disco Folk Edits By Baris K - Vol. III (Derleme Albüm, Nublu Records, 02.08.2011)

1- Donme Dolap (Baris K Edit) / Modern Folk Uclusu & Aysegul Aldinc - 05:24

2013
Alev Alev (Albüm, Avrupa Müzik, 07.01.2013)
(29 Aralık 1993'te Tempa - Foneks CD 015 ve Boğaziçi Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Alev Alev (Söz: Leylâ Tuna, Müzik-Düzenleme: Onno Tunç)
2- Al Beni (Söz ve Müzik: Barış Manço, Düzenleme: Garo Mafyan)
3- Haydi Söyle (Söz: Leylâ Tuna, Müzik: Yorgos Alkeos, Düzenleme: Onno Tunç)
4- Günahkar Yaz (Söz: Leylâ Tuna, Müzik-Düzenleme: Ercüment Vural)
5- Hoppa Hoppa (Söz: Leylâ Tuna, Müzik: Yorgos Alkaios, Düzenleme: Onno Tunç)
6- Yanlışsın (Söz-Müzik-Düzenleme: Mustafa Sandal)
7- Şimdi İkimiz (Tarık Tarcan ile) (Söz: Mustafa Sandal, Müzik-Düzenleme: Sarp Özdemiroğlu)
8- Yeniler (Söz: Yeşim Sayın, Müzik-Düzenleme: Ercüment Vural)
9- Sebep Olma (Söz ve Müzik: Adnan Ergil, Düzenleme: Onno Tunç)
10-Aşk Denen İllet (Söz: Şehrâzat, Müzik: Mustafa Sandal, Düzenleme: Sarp Özdemiroğlu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
tore.unkapani.digital
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Söze Ne Hacet (Albüm, Avrupa Müzik, 07.01.2013)
(1995'te Tempa-Foneks KB.96.34.Ü.814, 1996'da Boğaziçi Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Alimallah (Söz: Şehrâzat, Müzik-Düzenleme: Aykut Gürel)
2- Durumumu Anla (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
3- Beni Hatırla (Söz-Müzik: Nazan Öncel)
4- Deli Dolu (Söz: Eda Özülkü, Müzik-Düzenleme: Aykut Gürel)
5- Anladım Ben Seni (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
6- Haydi Rastgele Gönlüm (Söz-Müzik-Düzenleme: Ercan Saatçi)
7- Veda (Söz-Müzik: Uğur Yücel)
8- Bekletme (Söz: Şehrâzat)
9- Affetme Beni (Söz-Müzik-Düzenleme: Metin Özülkü)
10-Söze Ne Hacet (Söz: Ayşegül Aldinç, Müzik-Düzenleme: Ercan Saatçi)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
store.unkapani.digital
www.kitapsec.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yorgun ve Mutlu / Ayşegül Aldinç & Mehmet Teoman (Single, Odeon Müzik, 28.02.2013)
(24.12.1991 tarihinde çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Hastane - 03:45
2- Yorgun ve Mutlu - 03:27

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2015
Bir Tek Gördüğüm (Single, DMC, 28.04.2015)

1- Bir Tek Gördüğüm - 04:29


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.qobuz.com

2016
Sek’iz (Albüm, DMC, [Dijital 22.01.2016] 03.02.2016)

1. Kendisi
2. Durum Leyla (feat. Gökhan Türkmen)
3. Seni Sevmek Var Ya (feat. Eflatun)
4. Unutamadım
5. Aşk Gelince (feat. Yüksek Sadakat)
6. Bir Tek Gördüğüm
7. Kim Kaybeder (feat. Harun Tekin)
8. Gör Beni (Derine)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com
play.google.com

2017
Sorma / Benden Söylemesi (Albüm, Esen Müzik, 08.03.2017)
(1991 yılında çıkarılan albümün dijital olarak [YENİ BASIMI])

1. Oldum Olası Ayşegül Aldinç
2. Aşk-ı Muhabbet Ayşegül Aldinç
3. Gelmeyeceğim Ayşegül Aldinç
4. Sorma Ayşegül Aldinç
5. Yapma N'olursun Ayşegül Aldinç
6. Ne Güzel Ayşegül Aldinç
7. Nenni Ayşegül Aldinç
8. Delip De Geçer Ayşegül Aldinç
9. Ah Sevdiğim Ayşegül Aldinç
10.Şık Latife Ayşegül Aldinç


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Sorma (Benden Söylemesi) ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 05.07.2018)
(1991’de o zamanki adı Bay Müzik olan Esen Müzik tarafından CD olarak, kaset olarak da Benden Söylemesi ismiyle (Kaset Albüm, Şan Müzik 002 MC), 18.07.2011 tarihinde CD olarak çıkarılan albümün PLAK Olarak YENİ BASIMI)

A Yüzü:
1- Oldum Olası (Söz: Eda Özülkü, Müzik: Metin Özülkü)
2- Aşık Muhabbet (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
3- Gelmeyeceğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Sezen Aksu)
4- Sorma (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
5- Yapma N’olursun (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: Arto Tunç)
B Yüzü:
1- Ne Güzel (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Özkan Uğur)
2- Nenni (Söz: Ahmet Çuhacı, Müzik: Özkan Uğur)
3- Delip De Geçer (Söz ve Müzik: Şehrazat)
4- Ah Sevdiğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Parios)
5- Şık Latife (Söz ve Müzik: Bülent Ortaçgil)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
store.unkapani.digital

2020
...Ve Ayşegül Aldinç (Albüm, Emi / Kent, 19.06.2020)
(1988 ylında Emi / Kent etiketiyle çıkarılan albümü DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

2. Hayır
3. Sen Güneşten Önce Gel
4. Bir Kız
5. Anlatmak İstediğim Bazı Şeyler Var.
6. Böyle Bırakma
7. Gözlerin Su Yeşili
8. Bir Bahar Aşkısın
9. Gülbeyaz
10.Farketmez
11.Mavi Maviydi Gökyüzü
12.Yolla YollaDijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

...Ve Ayşegül Aldinç (CD Albüm, Universal Müzik, 21.08.2020)
(1988 ylında Emi / Kent etiketiyle çıkarılan albümün CD olarak [YENİ BASIMI])

1. Kara Sevda
2. Hayır
3. Sen Güneşten Önce Gel
4. Bir Kız
5. Anlatmak İstediğim Bazı Şeyler Var.
6. Böyle Bırakma
7. Gözlerin Su Yeşili
8. Bir Bahar Aşkısın
9. Gülbeyaz
10.Farketmez
11.Mavi Maviydi Gökyüzü
12.Yolla Yolla

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com

Nefes (Albüm, Kiss Müzik, 29.11.2022)
(2000 yılında Kiss Müzik / Müyada Müzik tarafından çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Aylardan Mayıs - 05:01
2- Verdim Gönlümü - 03:29
3- Ben Kimselere Yar Olmam - 04:21
4- Son Fasıl - 04:49
5- Ağır Abim - 04:36
6- Gözlerin Su Yeşili - 03:39
7- Nefes - 04:16
8- Güle Güle - 04:58
9- Haberi Yok - 04:57
10-Ağıt - 04:16
11-Şikayetim Yok - 03:50
12-Kara Sevda - 03:50

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Sitesinin Adresi:
www.aysegulaldinc.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/AysegulAldincOnline
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/A_AldincOnline
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10715 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag