Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 177 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 177
Üye: 0
Toplam: 177

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 103,358,088
  • Bugün: 11,319
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 24, 2021
  • 10:19 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ayşegül İnci
Bookmark and Share
    Geri Dön   (3964 okuma)

Ayşegül İnci
Ayşegül İnci
Ayşegül İnci
FOTO GALERİ

3 Ağustos 1984’te Ankara’da doğdu. Üniversiteyi Eskişehir’de A.Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın bölümünde okudu. Müziğe 13 yaşında gitarla başladı. 14 yaşında ilk şarkısını yazdı ve ilk vokal denemesi de bu şarkıyla oldu. Devamında beste üretimini sürdürdü.

Lise yıllarında vokal eğitimi, şarkı sözü yazarlığı ve beste yapmak üzerine eğildi. Üniversite döneminde asıl yapmak istediği işin müzik olduğuna karar verdi. Vokalist ve gitarist olarak çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı.

İlk demosunu 2002 yılında Erdem Yener aranjörlügünde yaptı. Müziğe daha geniş bir açıdan bakmak ve kendi şarkılarının alt yapılarını yazmak amacıyla 2004 yılında bas gitara başladı. Devamında Eskişehir’de bir çok grupla çalıştı.

100’ün üzerinde konser ve organizasyonda vokalist, bas gitarist ve gitarist olarak sahne aldı. 2004 yılında blues, rock'n roll yapan “Sound Union” isimli grupta bas gitar çaldı.

2004 yılında alternatif rock yapan “Sıfırın Altında” grubuna bas gitarist ve 2. vokalist olarak girdi. Bu grupla bir çok organizasyonda ve konserde yer aldı.

2005 yılında 80’s pop-rock tarzındaki “Catz Only” grubunu kurdu. Bu grupta Ayşegül hem vokallik yaptı hem de bas gitar çaldı.

2006 yılında Ankara'da kendi şarkılarından oluşan 4 şarkılık bir demo kaydı yaptı. Bas gitarlarını kendisi çaldı.

Yine 2006 yılında kendi bestelerini söylediği “Ayşegül İnci” grubunu kurdu. Hem bas gitar çalıp hem de vokallik yaptığı kendi solo grubuyla çeşitli yarışmalarda dereceler elde etti.

2006 yılında Battle of the Bands-VIII yarışmasında dördüncülük, 2007 yılında Rock’n Dark Express Yarışması'nın Eskişehir finalinde birincilik, 2007 yılında Pure Challange Yumusic Cover Yarışması'nda üçüncülük derecelerini aldı. Sabah Gazetesi’nde Nuh Köklü’nün yaptığı haberde “Türkiye’de Kulak Kabartılacak 25 İsim” arasında gösterildi.

2007 yılında kısa bir dönem alternatif rock yapan “Dem” grubunda bas gitar çaldı.

333 Band, Ayşegül İnci ve Gökçe Dinçer'in yollarının kesişmesinden sonra Kasım 2008'de kuruldu. O zaman kadar farklı projelerde yer almış kadın müzisyenlerden oluşan 333'ün repertuarında funk, pop, rock, r&b, caz ve etnik türler harmanlanıyordu. Performans piyasasına yeni bir soluk getiren bu proje, iyi müzik yapmayı ve bundan keyif almayı kendine amaç edinmişti. 2007 ortalarında Gökçe Dinçer kendi solo çalışmalarını yapmak istemesi ve Ayşegül İnci de kendi projelerine yönlenmek istemesi üzerine gruptan ayrıldılar.

40’ın üzerinde bestesi olan Ayşegül İnci, halen beste üretimine devam etmektedir. Volkan Başaran’ın müzik direktörlüğündeki “Teoman” sahne grubunun bas gitaristliğini ve vokalistliğini yaptı.

5 Mayıs 2011'den itibaren "Ayşegül İnci Project" adıyla bir müzik projesi yürütmeye ve performanslarını da İstanbul'da Hayal Kahvesi sahnesinde her ay bir kez olmak üzere sergilemeye başladı.

Teoman'a Büyük Şok!

Müziği bıraktığını açıklayan Teoman'a bir darbe geldi!

Müziği bıraktığını açıklayan Teoman’ın Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Teoman - Konserler” adlı albümünde sesinin izinsiz kullanıldığını söyleyen sanatçının vokalisti ve basçısı Ayşegül İnci, şirkete ihtarname gönderdi. Milliyet'te yer alan habere göre, İnci, Teoman’ın 4 CD‘lik albümünde yer alan "Paramparça Senfoni"’deki “İki Yabancı” şarkısında sesinin kullanıldığını tesadüfen öğrendiğini belirtti.

Albümü alıp dinlediğinde ise kendisinden izin alınmamasının yanı sıra kayıtta yer alan ifadeye öfkelendiğini anlatan İnci, “İhtarname göndermemin nedeni beni bir müzisyen olarak saymamaları ve izin almamaları...Bir de kaydın sonunda Teoman dalga geçer gibi benim ismimi söyledikten ‘Soyadını daha sonra öğreneceğim’ diyor. Halbuki ben yıllarda onunla çalışan bir vokalist ve basçıydım. Benim adımı, soyadımı bilmemesi mümkün değil. Kayıttaki o bölümü de rahatça kesebilirlerdi. Hem izin almayıp hem adımı yazmayıp hem de dalga geçer gibi kaydın sonunda Teoman’ın benim soyadımı bilmediğini söylediği bölümü kullanmışlar” diyerek duruma isyan etti.

İnci, Avrupa Müzik’ten ihtarnamesine yanıt alamazsa dava açmayı planlıyor. (Kaynak: starlounge.tr.msn.com - 16.02.2012)

Mixleri Tim Aksuer masteringi de Sertaç Kaki tarafından yapılan Barlas'ın (Barlas Erinç'in) geleneksel rock çizgisinin dışına çıkarak, punk'tan arabeske, skadan funky'e kadar çeşitli müzik türlerini kullandığı ve on şarkının yer aldığı "Senden Kalan" isimli 5 Nisan 2012'de çıkan dördüncü stüdyo albümünde, Barlas'a sahne grubu Selçuk Eser, Hazar Aytan ve Mesut Uçar'ın yanı sıra gitarlarda Can Şengün, Alper Erinç, Gürbüz Barlas, Göktuğ Şenkal, basta Mehmet Öztürk ve Burak Kulaksızoğlu, davulda Arbak Dal'da eşlik ederken, back vokallerde Nilay Tezsay, Fulya Akgün, Nicole Rona, Fulya Aydın ve Ayşegül İnci, nefesli enstrümanda Cenk Tezil gibi müzisyen dostları eşlik etti.

Babasına ithaf ettiği ilk albümü "Zamanı Tamir Eden Adam" Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde gerçekleşti. Ayşegül İnci'nin bu ilk solo albümü Arpej Yapım etiketiyle sizlerle buluşuyor.

"Zamanı Tamir Eden Adam", Ayşegül İnci'nin ilk albümü olarak Arpej Yapım etiketiyle çıkıyor. Yılların saat ustası olan babasına ithaf ettiği bu albümle, babasına "Zamanı Tamir Eden Adam" olarak sesleniyor. Küçüklüğünden beri saatlerin içinde olan ve saat parçalarıyla büyüyen Ayşegül İnci, "zaman" kavramıyla ilgili hep bir bağı olduğunu, bu yüzden yazdığı her şarkıda, bir şekilde zamanı sorguladığını ifade ediyor. Babasının saat zanaatkarlığının sadece işinde değil gerçek hayatta da olduğunu şöyle ifade ediyor: "Geçmişte yaşanan hataları, gelecekte telafi etmeyi babamdan öğrendim ve asıl zaman tamirciliği işte budur. Küçüklüğümden beri ondan öğrendiğim bu zaman tamirciliği oyununu, ben de kendi şarkılarımı yazarak oynuyorum."

Alen Konakoğlu'nun prodüktörlüğünü üstlendiği çalışmada Can Şengün, Levent Candaş, Serdar Barçın, Burhan Kulle, Mehmet Aksoy, Serkan Sönmezocak, Anıl Çifter ve Gündem Yaylı Grubu da projede enstrümanlarıyla yer aldılar. Ayrıca Yüksek Sadakat grubundan tanıdığımız Kenan Vural "Kahır" isimli şarkıya sesiyle eşlik etti. Albümdeki 7 şarkı sanatçının yazdığı eserlerden oluşuyor, 2 şarkıda ise Barlas Erinç imzası var.

Şarkılarını yazarken zaman kavramından, yaşadıklarından ve gözlemlerinden etkilenen müzisyen, üniversite öğrenimini gördüğü ve müziğe profesyonel olarak adım attığı şehir olan "Eskişehir" için yazdığı özel şarkıya da albümünde yer verdi.

Ayşegül İnci, ilk video klibini de Gökhan Palas yönetmenliğinde ''Hatırlıyor Musun?'' isimli şarkısına çekti.

Ayşegül İnci’ye Gökçe İmzalı Klip!

Uzun bir dönem Teoman ve Yalın gibi sanat dünyasının iki önemli ismine sahne de bas çalıp vokal yaparak eşlik eden Ayşegül İnci yeni single çalışması ‘‘Seni Görmemem Lazım’’ ile müzikseverlerin karşısında!

İlk albümü ‘Zamanı Tamir Eden Adam’ı 2013 yılında Alen Konakoğlu prodüktörlüğün de yayınlayan genç sanatçı 3 yıl aradan sonra hazırladığı yeni şarkısı ‘Seni Görmemem Lazım’ı 2 Mart Çarşamba günü tüm dijital platform ve tüm müzik kanallarında dinleyiciyle buluşturuyor.

Bas çalmasıyla, besteci kimliğiyle, son dönemde ‘Küçük Prens’ müzikali’nde rol almasıyla, sürekli yetenekleriyle adından söz ettiren Ayşegül İnci’nin yeni single çalışması ‘Seni Görmemem Lazım’ın sözü ve müziği kendisine, şarkının düzenlemesi Koray Erkan’a ait. Projenin esas sürprizi ise klibin yönetmenliğini ünlü popçu Gökçe’nin üstlenmesi; böylece Gökçe yeni kurduğu Gülyabani Filmekibi ile ilk klip yönetmenliğini yakın dostu Ayşegül İnci’nin klibini çekerek yaşamış oldu.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr - 03.03.2016)

Ayşegül İnci’den Yaz Sürprizi “Bir Devam Filmi”

Ayşegül İnci yeni single çalışması ‘Bir Devam Filmi’ni dinleyiciyle buluşturdu.

Söz ve müziğinde Ayşegül İnci ile Haluk Kurosman’ın ortak imzası bulunan şarkının düzenlemesini ve prodüktörlüğünü de Haluk Kurosman üstlendi.

All Stars Music işbirliğiyle 3 Ağustos itibariyle tüm dijital platformlarda dinleyiciye sunulan “Bir Devam Filmi” için İlker Pehriz yönetmenliğinde Bodrum’da eğlenceli bir video klip çekildi. Sanatçının kadın müzisyen arkadaşlarının da eşlik ettiği klip renkli yaz görüntülerinden oluşuyor.

Ayşegül İnci İki yıllık aradan sonra enerjik bir yaz şarkısı olsun istedik. Film kaldığı yerden devam ediyor. Yakında harika sahnelerimiz olacak.” dedi.

Müzisyen ve besteci kimliğinin yanı sıra, oyunculuğuyla da konuşulan sanatçı, tamamladığı oyunculuk eğitimi ardından Küçük Prens Müzikali başta olmak üzere çeşitli oyunlarda yer almıştı. Müzikle oyunculuğu birleştirmek isteyen sanatçı, yeni sezonda oyunculuk anlamında da sürprizleri olacağını belirtti.

İlk albümü ‘Zamanı Tamir Eden Adam’ı 2013 yılında Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde yayınlayan sanatçı, 2016’da ünlü şarkıcı Gökçe’nin çektiği video klibiyle de dikkat çeken “Seni Görmemem Lazım” adlı single çalışmasıyla müzikseverlerden tam not almıştı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 03.08.2018)

Ayşegül İnci Project Grubu Üyeleri:
Ayşegül İnci (vokal - bas gitar)
Murat Kazak (gitar - geri vokal)
Volkan İçin (klavye)
Egemen Akar (davul)

Diskografi:
2007
Bilmesen De (17 Mayıs 2007)

2008
Teoman-Ayşegül İnci Düet - 'Zamparanın Ölümü' - Yılbaşı


Teoman & Ayşegül İnci - Aşk Kırıntıları (Beyaz Show - 08 Şubat 2008)

2009
Teoman-Ayşegül İnci Düet - 'İki Yabancı' - Yeni Melek (9 Mayıs 2009)

2010 - 2012
333band - İstanbul Bodrum Ankara Eskişehir İzmir konserleri

2012
Paramparça Senfoni / Teoman (Albüm, Avrupa Müzik, Ocak 2012)
Büyütmek için T ıklay ın
7. İki Yabancı (Ayşegül İnci ile düet)

Konserler / Teoman (4xCD Albüm, Avrupa Müzik, 24.01.2012)
Büyütmek için T ıklay ın
Konser 3 - PARAMPARÇA SENFONİ:
7. İki Yabancı (Ayşegül İnci ile düet)

Senden Kalan / Barlas [Erinç] (Albüm, Pasaj Müzik, 05.04.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Albüm kaydında katkıda bulundu.)

Zamanı Tamir Eden Adam (Albüm, Arpej Yapım Müzik, 26.12.2012)

1. Hatırlıyor Musun?
2. Kahır (feat. Kenan Vural)
3. Eskişehir
4. Yalnız Kahvaltı
5. Kör Kuyu
6. Bir Haber Ver
7. Bilmesen De
8. Eskisinden
9. Sarhoş


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Seni Görmemem Lazım (Single, Pasaj Müzik, 29.02.2016)

1- Seni Görmemem Lazım - 03:58


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Bir Devam Filmi (Single, All Stars Musiic, 03.08.2018)

1- Bir Devam Filmi - 03:43

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
Resmi Web Site Adresi:
www.aysegulinci.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/aysegulinci
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/aysegul_inci
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/aysegulinci
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/aysegulinci
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/aysegulinci

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (3964 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag