Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 170 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 170
Üye: 0
Toplam: 170

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,484,990
  • Bugün: 35,467
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 08:37 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Baba Zula (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6659 okuma)

Sanatçı: Baba Zula
BABA ZULA
FOTO GALERİ
1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses) ve Emre Onel (darbuka, sampler) tarafından İstanbul’da kuruldu. 2003 yılında gruptan ayrılan Emre Onel yerine Coşar Kamçı (darbuka) ve 2004 yılında canlı çizim tekniği ile Ceren Oykut Baba Zula’ya katıldı.

Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği’ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Halk müziğinin temel ayak ve usullerinden yararlanarak kendi melodi ve ritimlerini yaratıp kendi sözlerini yazan Baba Zula İstanbul şehir kültürü ile bu öğeleri harmanlayarak güncel bir tınıya ulaşmıştır. Çengi ve dansöz kültürüne özel önem veren Baba Zula’nn konserlerinde de en az bir dansçı yer almaktadır.

Müzikleri, modernleşen ilk ve tek Türk enstürmanı olan elektro sazın, kaşık ve darbuka ile birleşiminden oluşan Baba Zula, bu üç ayağın üzerine elektronik sesler, hayvan ve çevre seslerini de ekleyerek 21. yüzyıl İstanbul’undan dünyaya bakıyor.

İlk albüm ve konserlerinden itibaren müzisyen ve oyunculara konuk sanatçı olarak yer vermeyi benimseyen gruba Trakya’lı Selim Sesler (klarnet ustası), Kanadalı Brenna Mccrimmon (Rumeli türkücüsü), Fahrettin Aykut (davulcu), Tuncel Kurtiz (sinema ve tiyatro sanatçısı), Ahmet Uğurlu (sinema ve tiyatro sanatçısı), San Fransiscolu Ralph Carney (Tom Waits ve B-52’s’un saksofoncusu), Bill Macbeth (bas), Alexandre Hacke (Einstürzende Neubauten bascısı), Fred Frith (Henry Cow ve John Zorn’s Naked City) , Jaki Liebezeit (Can, Brian Eno davul) ve diva Semiha Berksoy (Türkiye’nin ilk bayan opera sanatçısı, ressam) gibi ünlü sanatçılar da katılmıştır.

Derviş Zaim’in, arabaları çalıp sonra tekrar yerlerine koyan ve daha sonra bir tavus kuşuna aşık olan araba hırsızının öyküsünü anlattığı ilk filmine yaptıkları özgün müziklerden oluşan “Tabutta Rövaşata” (Pozitif Müzik Yapım) adlı ilk albümlerini 1996 yılında kaydettiler. Film ile aynı adı taşıyan albümde, oyunculardan Ahmet Uğurlu, Tuncel Kurtiz ve Ayşen Aydemir’in seslerinin yer aldığı dört şarkı da bulunmaktadır.

Baba Zula, Antoine de Saint Exupery’nin “Küçük Prens”, Arnold Lobel’in “Kurbağa Öyküleri” ve Perihan Mağden’in “Mutfak Kazaları” isimli tiyatro oyuncuları için yaptığı müziklerin toplandığı “3 Oyundan 17 Müzik” (Doublemoon) adlı albümünü 1998 yılında çıkartmıştır. Bu albümde pek çok sanatçının yanında Ralph Carney, Brenna MacCrimmon ve Selim Sesler de konuk sanatçı olarak yer almıştır. 2001 yılında Ahmet Çadırcı’nın yönetmenliğini yaptığı seks filmleri gösteren bir sinemanın makinistinin eski bir porno yıldızına olan tutkusunun öyküsünü anlatan “Renkli Türkçe” isimli filmini müzikleyen grup, Türkiye haricinde İngiltere ve Makedonya’da da konserler vermiştir.

Baba Zula’nın “Ruhani Oyun Havaları” Mayıs 2003’te çıktı. Albümün miksajı ise Massive Attack , The Orb, Lee Perry gibi isimlerle çalışan İngiliz yapımcı ve müzisyen Mad Professor’a (a.k.a Neil Fraser) ait. “Ruhani Oyun Havaları” tiyatro oyunları ve filmler için besteledikleri müziklerle tanınan Baba Zula’nın serbest çalışmalar içeren, vokal ağırlıklı ilk albümü. Şarkılar, oyun havaları, gazel, taksim ve bozlak gibi geleneksel öğelerin, sample, dub ve groove gibi evrensel kavramlarla bütünleştiği ve güncel bir anlayışla yorumlandığı albümde “oriental dub” türünün temelleri atılıyor. “Ruhani Oyun Havaları” maceraperest sound’unun yanısıra bir de sürprizle karşılıyor dinleyiciyi. Jamaika’ya özgü dub sound’u ile özdeşleşmiş, beastie boys, massive attack, lee perry, jamiroquai ve the orb gibi gruplarla çalışan mad professor albümün mastering ve miksajını gerçekleştirmiş.

Notalar yerine seslerle düşünen bu yenilikçi topluluk, ‘Ruhani Oyun Havaları’nda daha önceki çalışmalarında ustaca çaldıkları akustik ve elektrik, geleneksel ve modern müzik aletlerinin yanısıra, özünde müziksel olmayan objeler, kaydı alınmış doğal sesler ve “saptanmış doğaçlama” olarak tanımladıkları özgün, teknik ile türk müziğinde çığır açmıştı.

Tüm eserlerin beste ve düzenlemeleri Baba Zula’ya, sözler Murat Ertel’e aittir. “2”, “6” ve “14” beste Murat Ertel, Levent Akman, Neil Fraser, Türkçe sözler Murat Ertel, “3” Taksim Hüsnü Şenlendirici, “15” sözler, Murat Ertel ve Tuba Önal, “17” sözler Nilgün Öneşli Baba Zula’nın elektronik müzik dünyasındaki baharatlı yolculuğu,

“Oyun Havaları” albümü “Psychebelly Dance Music with Mad Professor” adıyla Türkiye ile birlikte Avrupaya yönelik de çıktıktan sonra, daha sonraki yıllarda da Avrupa ve diğer ülkeler için yeniden basılarak çıkarılmıştır.

2005’te çıkardığı üçüncü albümü “Duble Oryantal” ile Baba Zula’nın albüm çalışmaları devam etti.

Oriental Dub’ın popüler temsilcisi grup, yine saptanmış doğaçlama kavramı ışığında ama bu kez vokal performansların ağırlıklı olduğu bir albüm hazırladı. Her “Baba Zula” albümünde olduğu gibi Türk işi kara mizahın ağırlığını hissettirdiği “Duble Oryantal”e, Baba Zula severlerin yakından tanıdığı, Jamaican Dub’ın üstadı prodüktör Mad Proffesor (Beastie, Boys, Jamiroquai, Massive Attack), Jamaica’nın yaşayan en önemli bas-davul ikilisi Sly&Robbie (Bob Marley & The Wailers, Bob Dylan, Rolling Stones, Serge Gainsbourg) ve Kanadalı Brenna Maccrimonn’ın yanısıra; Alexander Hacke (Einsturzende Neubaten), Hüsnü Şenlendirici (Laço Tayfa), Özkan Uğur (MFÖ) ve Mehmet Güreli gibi isimler eşlik etti.

25.04.2006’da RH Pozitif tarafından çıkarılan “Dondurmam Gaymak - Orijinal Film Müzikler” Soundtrack Albüm, aynı isimli filme yaptıkları film müziklerini içeriyordu.

“Tabutta Rövaşata - Orijinal Film Müzikleri” isimli, aslında ilk kez 1996 yılında çıkarılan Soundtrack Albümü RH Pozitif tarafından 22.12.2006 tarihinde yeniden basılarak müzik marketlere sunuldu.

2007’da yaptıkları “Kökler” isimli albümleri Doublemoon etiketiyle 14.09.2007 tarihinde çıktı.

27.10.2010 tarihinde yine Doublemoon etiketiyle “Gecekondu” isimli albümleri geldi.

Baba Zula’dan Yeni Albüm “34 Oto Sanayi”

Türkiye’nin belli bir tür içine dâhil edemediği ender gruplardan olan Baba Zula’nın yeni albümü “34 Oto Sanayi” Lila Records etiketi ile çıktı.

1996 yılında “Tabutta Rövaşata” filmine müzik yapmak için kuruldu. 2012 yılına gelindiğinde Dünyanın birçok ülkesine gidip müzik elçisi olacaklarından habersizlerdi.

Geleneksel halk müziğinden beslenen müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiren grup özgür bir tarz ortaya koyuyor. Türkçe saykodelik müzik yapan grubun sahne performansları da takdire şayan. Dans ve tiyatral öğelerle müziklerini ve düşüncelerini destekleyen, seyirci ile tek vücut olup adeta şamanik bir ayin sunuyorlar.

2011 yılında Melike Şahin gruba solist olarak katıldı. [Solistliği 2017 yılına kadar devam etti.]
(Albüm açıklaması - 2014)

13.04.2012 tarihinde I’m Single Records etiketiyle “Gecekondu Remixes” maxi single’ı çıktı.

2014 yılında “34 Oto Sanayi” albümleri PLAK formatından çıktı.

17.02.2016 tarihinde Doublemoon Records etiketiyle 2 CD olarak “Baba Zula Box Set”
2016 Temmuz sonunda doğru “İtaat Etme” şarkısının single olarak çıkardıktan hemen sonra “Do Not Obey [İtaat Etme]” isimli albümlerini yayımladılar.

27.01.2017 tarihinde Almanya şirketi Glitterbeat tarafından “XX” adını verdikleri albüm çıkarıldı. Aynı albüm, 17.05.2017 tarihinde de PLAK formatında yayımlandı.

“Derin Derin” albümünde yer alacak “Kızıl gözlüm” 03.05.2019’da, “Kervan Yolda” 06.05.2019’da ve “Salıncaksın” 30.08.2019 tarihlerinde telkli olarak çıkarıldı.

Ardından 27.09.2019 tarihinde Glitterbeat etiketiyle “Derin Derin” isimli albümlerini çıkardılar.

“Hayvan Gibi” albümünün şarkısı “Tavus Havasi (Peacock Mood)” teklisi 19.08.2020 tarihinde, “Çöl Aslanlari (Desert Lions)” teklisi 09.09.2020 tarihinde albümün habercisi olarak çıkarıldı.

02.10.2020 tarihinde ise Night Dreamer & Gulbaba Records etiketiyle “Hayvan Gibi” isimli albüm geldi.

29.01.2021 tarihinde Pozitif Müzik etiketiyle çıkarılan önceki albümlerinden olan “Dondurmam Gaymak (Orijinal Film Müzikleri)” DİJİTAL olarak tekrar çıkarıldı.

11.02.2021 tarihinde, 2019 tarihinde çıkardıkları “Derin Derin” albümleri PLAK formatında yayımlandı.

15.03.2021 tarihinde “Tabutta Rövaşata (Orijinal Film Müzikleri)” isimli, daha önce 1996 yılında ve 22.12.2006 tarihinde RH Pozitif tarafından çıkarılan albümün Doublemoon Records etiketiyle tekrar çıkarıldı.

BaBa ZuLa kariyerinin 25.yılını “Hayvan Gibi” albümüyle kutluyor!

Kendilerine has yarattıkları evrensel müzik dilini ve çizgilerini bozmadan inşa ettikleri kariyerlerinde 25. yılını geride bırakan BaBa ZuLa , diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan ‘Hayvan Gibi’yi Gülbaba Records etiketiyle yayınlıyor.

“Hayvan Gibi” bir ‘konsept’ albüm. Her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve grup için önemli hikayelere sahip. Bu hikayeler albümün içinde aynı zamanda yapımcı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. En önemli özelliği ise, ‘direct to disc’ yani plağa direkt kayıt teknolojisiyle bir tane bile kesme, biçme ve edit bile yapılmadan tek seferde kaydedilmesi. Dijital kayıt yöntemlerine tamamen ters olan bu yol saf analog dünyaya açılan bir kapı. Böylece grubun konser deneyimine en yakın kaydı olmasıyla dikkat çekiyor.

Night Dreamer’ın büyük ilgi gören tek seferlik, diske canlı kayıt projesinin 5.albümü olarak, BaBa ZuLa tüm şarkıları stüdyoda canlı olarak çaldı ve bir konser performansının ateşli enerjisini Haarlem’in Artone Stüdyosu’ndan albüme taşımayı başardı.

Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel’in başını çektiği ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul,perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas (elektrikli bariton ud, vokal)’den oluşuyor. 1960’ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor.
(Albüm açıklaması - 2021)

25.03.2021 tarihinde “Hayvan Gibi” albümü PLAK formatında da yayımlandı.

22.10.2021 tarihinde Deniz Tekin ile düet şarkısı olan “Kaçın Kurası” Gülbaba Records etiketiyle tekli olarak çıkarıldı.

Grup Üyeleri:
Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler)
Osman Murat Ertel (elektro saz, [geri] vokal, elekrolar)
Özgür Çakırlar (darbuka, davul, bendir)
Ümit Adakale (darbuka, davul, perküsyon)
Periklis Tsoukalas (electro çalgılar ud and vokal)

Eski Üyeler:
Melike Şahin (vokal) [2011 - 2017]
Özgür Çakırlar (darbuka, davul, bendir)
Şahin (vokal)
Yuko Matsuyama (vokal)


Diskografi:
1996
Tabutta Rövaşata - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, RH Pozitif)

1. Tavus Havası - 01:45
2. Arkadaşlar İyidir - 04:14
3. Tabut Havası - 01:37
4. Siyah Araba Çalarım - 00:57
5. Esrar - 00:19
6. Beni Taksim`e Götür - 02:21
7. Rrumeli Hisarında Rüzgarlar Eserken Sen ve Ben - 01:15
8. Otobüs Çalarım - 01:51
9. Reis - 05:01
10.Tavus Kuşu Çalarım - 01:21
11.Pınar Başı Uzun Havası - 04:51
12.Tavus Kuşu Çalarım (iki) - 01:19
13.Reisin İntikamı - 04:52
14.Gariban - 01:07
15.Rövaşata - 04:54

1998
Sesimizi Yükseltiyoruz (Toplama Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Tavus Havası - Baba Zula - 01:45

Üç Oyundan Onyedi Müzik (Jazz Albüm, RH Pozitif, 13 Ekim 1998)

1- Babasız Kızlar Balosu - 03:12 (Sözler kitchen Accidents şiirinden / Lyrics By [From Poem ‘kitchen Accidents’]: Perihan Maden, Vokal / Vocals: Brenna MacCrimmon)
2- Korsan - 02:57 (Vokal / Vocals: Korsan)
3- Maduray’da Sabah - 02:09
4- Erotika - 03:53 (Vurmalılar / Drums, Loops: Fahreddin Aykut, Saksafon / Saxophone [Baritone]: Ralph Carney, Vokal / Vocals: Meltem Özsavaş)
5- Hıdrellez Gülleri - 02:47 (Klarnet / Clarinet: Selim Sesler, Vokal / Vocals: Brenna MacCrimmon)
6- Bahar - 06:09
7- Kurabiye Dans - 0:43
8- Tohum - 01:42
9- Anam - 03:57 (Vokaller / Vocals: Esra Bezen Bilgin, Meltem Özsavaş)
10-Dini Bütün Bir Gece - 01:38
11-Çiçeğin Doğusu - 01:27
12-Çöl Aslanlar - 02:35
13-Mutfak Kazaları - 01:16 (Vokal / Vocals – Esra Bezen Bilgin)
14-Kurbağa Öyküleri - 01:06
15-Çöl Havası - 01:47 (Kalimba [Mbira] – Nora Balaban)
16-Adam - 01:12
17-El Filan Sallıyorum [Animasyon Video] - 02:55

2003
Psychebelly Dance Music with Mad Professor (Instrumental Jazz Albüm, Rh Pozitif / EMI, Doublemoon – DM019, 16.04.2003)

1- O Divanın Üstündeki Baygın Bakışın - Your Languished Gaze On That Couch - 02:17 (Tamburin / Tambourine: Okan Özpoyraz)
2- Kısaltmalar - Abbreviations - 07:17
3- Tilki Dansı (Dub Mix) - The Fox Dance - 01:17
4- Fayiman Cüneyt - 03:42 (Vurmalılar / Drums: Okan Özpoyraz, Sampler: Fayiman Cüneyt)
5- Cecom (featuring Brenna McCrimmon) - 05:15
6- Şu Dağları Sardı Feryadım - My Cries Have Covered All These Mountains (Söz-Müzik / Music-Lyrics By: Traditional / Geleneksel, Gazel performansı / Performer [Gazel]: Hüseyin Çakmak)
7- Tek Kürek Yalova - Married To Five Fingers - 00:23
8- Nöbetçi Felsefeci - Watchman The Philosopher - 03:04 (Gitar / Guitar: Demir Kerem Atay [Fairuz Derin Bulut Grubu], Klavyeler / Keyboards: Okan Yılmaz [Fairuz Derin Bulut Grubu], Sampler: Ceren Oykut)
9- Ser Ver Sır Ver (Dub Mix)
10-Seksek- Hopscotch - 00:44
11-Biz Size Aşık Olduk (Dub Mix) - We Fell In Love With You - 03:54 (Vurmalılar / Drums: Serkan Ayman)
12-Seks Sinemasının Esrarı - - Mary Jane Of The Sex Cinema - 00:40
13-Urfa Beşiri Hoyratı - 06:18 (Bas / Bass: William Macbeth*, Müzik / Music By, Lyrics By: Geleneksel / Traditional, Seslendirme / Voice: Kel Hamza*)
14-Kısaltmalar (Dub Mix) - Abbreviations - 07:14 (Duble Bas / Double Bass: William Macbeth*)
15-Zerrin Öz’ün Odasına Girdim - I Stepped Into Zerrin Öz’ Room - 02:31

East 2 West - Ethno Electronic Tales from Istanbul (Albüm, Doublemoon/RH Music, Kasım 2003)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4- Baba Zula / Mad Professor - Biz Size Aşık Olduk (Dub Mix) (3:56)

2005
Duble Oryantal (Jazz Albüm, Doublemoon, 03.06.2005)

1. Gün Aydın - 00:04
2. Gerekli Şeyler - 03:44 (Sözler: Murat Ertel, Müzik: Murat Ertel, Levent Akman, Neil Fraser)
3. Baba Hastanede - 00:32 (Taksim: Hüsnü Şenlendirici)
4. Sıpa - 04:26
5. Yavaş Orman - 00:21
6. Özgür Ruh - 03:13 (Sözler: Murat Ertel, Müzik: Murat Ertel, Levent Akman, Neil Fraser)
7. Zaniye Oyun Havası - 03:17
8. Galiba Hamileyim - 01:37
9. Hızlı Orman - 00:16
10.Pırasa - 03:57
11.Eyvah Dayım Geldi - 00:34
12.Çiçekli İpek Sabahlık - 01:04
13.Islak Sevdalılar - 05:02
14-İstanbul Çocukları - 06:28 (Söz: Murat Ertel, Müzik: Murat Ertel, Levent Akman, Neil Fraser)
15-Zerzevat Adam - 04:02 (Sözler: Murat Ertel ve Tuba Önal)
16-Belvu - 01:36
17-Bir Sana Bir de Bana - 02:59 (Sözler: Nilgün Öneşli)
18-Gerekli Şeyler (dub) - 03:54
19-Özgür Ruh (dub) - 03:12
20-İstanbul Cocuklari (dub) - 06:42
21-Sıpa - 0dub - 05:03
(Tüm eserlerin beste ve düzenlemeleri Baba Zula’ya, sözler Murat Ertel’e aittir.)

2006
Dondurmam Gaymak - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, RH Pozitif, 25.04.2006)

1. Nasip Dondurmaları - 01:50
2. Dondurmam Gaymak ve Gaymak Rüyası (Jenerik) - 03:15
3. Ula Havası - 00:58
4. İlk Heves - 00:26
5. Çocuk Aşkı - 00:47
6. Bisiklet Çalarım - 00:30
7. Yeni Rakip - 00:26
8. Bağ Talanı - 01:22
9. Karışık Dondurma Peşinde - 03:17
10.Eriyen Hayaller - 01:37
11.Zafer Banyosu - 00:31
12.Sahil Kavgası - 01:04
13.Diyalog I - 00:18
14. Azmak Köprüsü - 04:01
15.Falcı - 02:36
16.Yörük Kızı - 01:27
17.Motosiklet Çalarım (Moturum Çalındı) - 01:01
18.Hicazkar Zeybek - 02:34
19.Diyalog II - 00:05
20.Çalıştır Moturu, Çimele Beni - 01:31
21.Diyalog III - 00:10
22.Nasip Dondurmaları (Son Jenerik) - 02:04
23.Gaymak Rüyası (Dub Mix) - 03:33

Tabutta Rövaşata - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, RH Pozitif, 22.12.2006 [YENİ BASIM])

1. Tavus Havası - 01:45
2. Arkadaşlar İyidir - 04:14
3. Tabut Havası - 01:37
4. Siyah Araba Çalarım - 00:57
5. Esrar - 00:19
6. Beni Taksim`e Götür - 02:21
7. Rrumeli Hisarında Rüzgarlar Eserken Sen ve Ben - 01:15
8. Otobüs Çalarım - 01:51
9. Reis - 05:01
10.Tavus Kuşu Çalarım - 01:21
11.Pınar Başı Uzun Havası - 04:51
12.Tavus Kuşu Çalarım (iki) - 01:19
13.Reisin İntikamı - 04:52
14.Gariban - 01:07
15.Rövaşata - 04:54

2007
Sesimizi Yükseltiyoruz (Toplama Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
3. Cecom / Baba Zula featuring Brenna McCrimmon

Kökler (Jazz Albüm, Doublemoon, 14.09.2007)

1. Nokta - 00:05
2. Girdim Oyun Havası - 1:01
3. İki Bendir - 01:51
4. Kör Limoncu - 03:21
5. Türk Haiku`su - 00:56
6. San 2 Zortlatması - 00:58
7. Yaşlı Ağaç - 01:00
8. Sevsem Öldürürler Sevmesem Çldüm - 04:21
9. Heybeli Fayton - 02:03
10.İstavrit Oyun Havası - 01:47
11.Ağlayan Sabah - 01:38
12.Abbas Ağa Parkı - 04:06
13.Noh Taksim - 01:07
14.Mu Oyun Havası - 01:41
15.Japon Halayı - 00:40
16.Yandan Hanımköy - 01:57
17.Karayel İki - 01:55
18.Aşıkların Sözü Kalır - 04:57
19.Bozkır Havası İki - 01:51
20.Rüya Salıncağı - 02:28
21.Esen Taksim - 00:41
22.Karayel - 02:38
23.Yeraltı Suyu - 00:16
24.Askıda Ekmek - 01:31
25.Bozkır Havası - 02:38
26.İskender - 07:56
27.Abbas Ağa Parkı (dub) - 04:08
28.İskender (dub) - 03:48
29.Kör Limoncu (dub) - 03:25

2010
Gecekondu (Albüm, Doublemoon, Dijital 22.10.2010, CD 27.10.2010)

1- Abdülcanbaz (Söz: Turhan Selçuk, Müzik: Baba Zula)
2- Kelebekler Kuşlar (Müzik: Murat Ertel)
3- Efkarlı Yaprak (Söz: Murat Ertel, Müzik: Baba Zula)
4- Hapçe Açış (Müzik: Cem Yıldız)
5- Hapçe (Söz: Geleneksel Efe Yemini, Müzik: Baba Zula)
6- Le Furet Dans La Föret En Feu (Söz: Julie Loi, Müzik: Alcalica)
7- Temptation (Söz: Tod A, Murat Ertel, Müzik: Baba Zula, Tod A.)
8- Hayde Hayde (Söz: Elena Hristova, Murat Ertel, Müzik: Baba Zula, Elena Hristova, Titi Robin, Bugge Wesseltoft)
9- Komşu Açış (Müzik: Elena Hristova)
10-Komşu (Söz: Murat Ertel, Müzik: Baba Zula)
11-Temptation (Enstrümantal) (Müzik: Baba Zula, Tod A.)
12-Bonus
Komşunuzu Nasıl Alırdınız? (Çizgi Film)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.amazon.com (AB)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2012
Gecekondu Remixes (Single, I’m Single Records, 13.04.2012)

1- Temptation (Terranova Dub Mix) - 06:14
2- Radio Pirata (Cosmic Metal Mother Mix) - 06:42
3- Gecekondu (Khan Mix) - 05:41

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
34 Oto Sanayi (Albüm, Lila Records, 01.11.2014)

1. İtaat Etme (Söz: Osman Murat Ertel, Melike Şahin, Müzik: Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman, Periklis Tsoukalas)
2. Başka Bir Alem (Söz: Osman Murat Ertel, Müzik: Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman, Periklis Tsoukalas)
3. Gariplere Yer Yok (Söz: Osman Murat Ertel, Melike Şahin, Müzik: Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman)
4. İlk Aşkım (Söz: Osman Murat Ertel, Müzik: Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman, Periklis Tsoukalas, Hristova)
5. Sinek Koca (Söz: Osman Murat Ertel, Hatice Meryem, Müzik:  Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman, Periklis Tsoukalas)
6. Ufaklık (Söz: Osman Murat Ertel, Beste: Osman Murat Ertel)
7. Küçük Kurbağa
8. Direniş Destanı (Söz: Osman Murat Ertel, Beste: Osman Murat Ertel, Mehmet Levent Akman)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (AB)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

34 Oto Sanayi ([LP=Longplay] PLAK Albüm, Rainbow45 Records, 2014)

A YÜZÜ:
1. İtaat Etme
2. Başka Bir Alem
3. Gariplere Yer Yok
4. İlk Aşkım
5. Sinek Koca
B YÜZÜ:
1. Ufaklık
2. Küçük Kurbağa
3. Direniş Destanı

Online PLAK Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.turnalarplak.com
www.kitapsan.com.tr
www.goldplak.com
www.plakistasyonu.com
www.plakburada.com
www.analogplak.com
gereksizseyler.com

2015
Kaset Zamanları [Kollektif Rock Albüm, Gar Müzik Yapım, 02.04.2015]

12.Babazula – Pastahanede [Lyric Video]

2016
Baba Zula Box Set (Albüm, Doublemoon Records, 17.02.2016)

DISC 1:
1- Gün Aydın - 00:04
2- Gerekli Şeyler - 03:47
3- Baba Hastanede - 00:32
4- Sıpa - 04:26
5- Yavaş Orman - 00:21
6- Özgür Ruh - 03:13
7- Zaniye Oyun Havası - 03:18
8- Galiba Hamileyim - 01:37
9- Hızlı Orman - 00:17
10- Pırasa - 03:57
11- Eyvah Dayım Geldi - 00:34
12- Çiçekli İpek Sabahlık - 01:04
13- Islak Sevdalılar - 05:02
14- İstanbul Çocukları - 06:27
15- Zerzevat Adam - 04:02
16- Belvü Belle - 01:36
17- Bir Sana Bir De Bana - 02:59
18- Gerekli Şeyler (Dub) - 03:53
19- Özgür Ruh (Dub) - 03:11
20- İstanbul Çocukları (Dub) - 06:42
21- Sipa (Dub) - 05:02
DISC 2:
1- Babasız Kızlar Balosu - 03:12
2- Korsan - 02:57
3- Maduray’da Sabah - 02:09
4- Erotika - 03:52
5- Hıdırellez Gülleri - 02:46
6- Bahar - 06:09
7- Kurabiye Dansı - 00:43
8- Tohum - 01:41
9- Anam - 03:57
10-Dini Bütün Bir Gece - 01:38
11-Çiçeğin Doğuşu - 01:26
12-Çöl Aslanları - 02:34
13-Mutfak Kazaları - 01:15
14-Kurbağa Öyküleri - 01:06
15-Çöl Havası - 01:47
16-Adam - 01:12
17-El Filan Sallıyorum - 02:55
DISC 3:
1-Nokta - 00:05
2-Girdim Oyun Havası - 01:01
3-İki Bendir - 01:51
4-Kör Limoncu - 03:21
5-Türk Haiku’su - 00:56
6-San 2 Zortlatması - 00:58
7-Yaşlı Ağaç - 01:00
8-Sevsem Öldürürler Sevmezsem Öldüm - 04:21
9-Heybeli Fayton - 02:03
10-İstavrit Oyun Havası - 01:47
11-Ağlayan Sabah - 01:38
12-Abbas Ağa Parkı - 04:06

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Do Not Obey [İtaat Etme] (Single, Milan Records)

1- İtaat Etme - 05:13

Dijital Satış Noktaları:
tidal.com (Norveç)

Do Not Obey [İtaat Etme] (Albüm, Milan Records, 22.07.2016)

1- Itaat etME - 05:13
2- Baska Bir Alem - 04:19
3- Gariplere Yer Yok - 02:27
4- Ilk Askim - 01:09
5- Sinek Koca - 03:00
6- Ufaklik - 04:13
7- Kucuk Kurbaga - 05:57
8- Direnis Destani - 06:00

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
XX (Albüm, Glitterbeat (Almanya), 27.01.2017)

CD: 1
1- Özgür Ruh / Free Spirit
2- Gerekli Şeyler / Essential Things
3- Erotika Hop
4- Biz Size Aşık Olduk / We Fell In Love With You (TV Version)
5- Seksek / Hopscotch
6- Cecom
7- Sözü Kalır / Eternal Is The Word Of Poets
8- Efkarlı Yaprak / Worried Leaf
9- Carino
10-Yororo Kanto
11-Bir Sana Bir De Bana / One For You And One For Me
12-Çöl Aslanları / Desert Lions (Live Berlin Bada Bing)
13-Abdülcanbaz (Live Pireas Resistance Festival)
CD: 2
1. Alem Dub - 04:22
2. Nobey Dub - 05:38
3. Ufak (Little One) (Dub) - 04:22
4. İki Alem Dub - 04:27
5. KK Dub - 03:52
6. Hopce Dub - 04:11
7. Park Dub - 04:13
8. Lemon Dub - 03:19
9. Adultress Dub - 03:17
10.BSAO Dub - 04:13
11.Divan Dub - 02:19
12.Meçhul Plak Dub (Lost Record Dub) - 03:06
13.Israr Dub - 00:55
14.Erotik Adab Dub - 04:17
15.Analog Anadolu Dub - 10:20

Online CD Satış Noktaları:
www.amazon.com
www.opus3a.com
www.amazon.de (Almanya)
www.jpc.de (Almanya)
www.musik-sammler.de (Almanya)
imusic.de (Almanya)
www.hhv.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com

XX ([LP=Longplay] PLAK & CD Albüm, Glitterbeat (Almanya), 17.05.2017)

XX (LP)
A1- Özgür Ruh / Free Spirit
A2- Gerekli Şeyler / Essential Things
A3- Erotika Hop
A4- Biz Size Aşık Olduk / We Fell In Love With You (TV Version)
A5- Seksek / Hopscotch
A6- Cecom

B7- Sözü Kalır / Eternal Is The Word Of Poets
B8- Efkarlı Yaprak / Worried Leaf

C9- Carino
C10-Yororo Kanto
C11-Bir Sana Bir De Bana / One For You And One For Me

C12-Çöl Aslanları / Desert Lions (Live Berlin Bada Bing)
D13-Abdülcanbaz (Live Pireas Resistance Festival)
XX Dub (Bonus CD)
1. Alem Dub - 04:22
2. Nobey Dub - 05:38
3. Ufak (Little One) (Dub) - 04:22
4. İki Alem Dub - 04:27
5. KK Dub - 03:52
6. Hopce Dub - 04:11
7. Park Dub - 04:13
8. Lemon Dub - 03:19
9. Adultress Dub - 03:17
10.BSAO Dub - 04:13
11.Divan Dub - 02:19
12.Meçhul Plak Dub (Lost Record Dub) - 03:06
13.Israr Dub - 00:55
14.Erotik Adab Dub - 04:17
15.Analog Anadolu Dub - 10:20


Online Plak Satış Noktaları:
www.rainbow45records.com
www.amazon.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.amazon.de (Almanya)
www.mediamarkt.de (Almanya)
www.jpc.de (Almanya)
www.hhv.de (Almanya)
www.saturn.de (Almanya)
www.musik-sammler.de (Almanya)
www.musicdirect.de (Almanya)

2019
Kızıl gözlüm (Maxi Single, Glitter Beat, 03.05.2019)

1- Kızıl gözlüm - 04:00
2- Kervan Yolda (Schneider TM Remix) - 03:28
3- Kervan Yolda (Arastaman Remix) - 03:06

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kervan Yolda (Single, Glitterbeat Records, 06.05.2019)

1- Kervan Yolda - 03:21

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Salıncaksın (Single, Glitterbeat Records, 30.08.2019)

1- Salıncaksın - 04:07

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Derin Derin (CD & & LP Diji Albüm, Glitter Beat, 27.09.2019)

1. Haller Yollar
2. Şahin Iksiri
3. Kızıl Gözlüm
4. Rüzgarın Akışı
5. Salıncaksın
6. Kervan Yolda
7. Port Pass
8. Kosmogoni
9. Kurt Kapma
10.Transendance

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
www.jpc.de (Almanya)
www.saturn.de (Almanya)
imusic.de (Almanya)
www.25music.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Tavus Havasi (Peacock Mood) (Single, Night Dreamer & Gulbaba Records, 19.08.2020)

1- Tavus Havasi (Peacock Mood) - 03:53

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

Çöl Aslanlari (Desert Lions) (Single, Night Dreamer & Gulbaba Records, 09.09.2020)

1- Çöl Aslanlari (Desert Lions) - 03:53

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

Hayvan Gibi (Albüm, Night Dreamer & Gulbaba Records, 02.10.2020)

1- Küçük Kurbaga (Froggie) - 15:04
2- Sipa Dub (The Foal Dub) - 15:12
3- Kelebekler Kuslar (Butterflies and Birds) - 09:04
4- 4 Nal (4 Horse Shoes) - 04:28
5- Tavus Havasi (Peacock Mood) - 03:53
6- Çöl Aslanlari (Desert Lions) - 07:52

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

2021
Dondurmam Gaymak - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, (Albüm, Pozitif Müzik, 29.01.2021)
(25.04.2006 tarihinde çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Derin Derin ([LP=Longplay] PLAK Albüm, Glitter Beat, 11.02.2021)

A Yüzü:
1. Haller Yollar
2. Şahin Iksiri
3. Kızıl Gözlüm
4. Rüzgarın Akışı
5. Salıncaksın
B Yüzü:
1. Kervan Yolda
2. Port Pass
3. Kosmogoni
4. Kurt Kapma
5. Transendance

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.rainbow45records.com
www.deformmuzik.com
gereksizseyler.com
www.hammeronlineshop.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Tabutta Rövaşata (Orijinal Film Müzikleri) (Albüm, Doublemoon Records, 15.03.2021)
(1996 yılında ve 22.12.2006 tarihinde RH Pozitif tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIM])


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hayvan Gibi (2x [LP=Longplay] PLAK Albüm, Gülbaba Records, 25.03.2021)

LP: 1
A- 1. Kücük Kurbaga (Froggie) - 15:04
B- 1. Sipa Dub (The Foal Dub) - 15:12
LP: 2
A- 1. Kelebekler Kuslar (Butterflies and Birds) - 09:05
A- 2. 4 Nal (4 Horse Shoes) - 04:28
B- 1. Tavus Havasi (Peacock Mood) - 03:53
B- 2. Çöl Aslanlari (Desert Lions) - 07:52Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ergunplak.com.tr
www.goldplak.com
vibeby.com
gereksizseyler.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
www.mediamarkt.de (Almanya)
www.saturn.de (Almanya)
plattfon.ch (İsviçre)

Kaçın Kurası (feat. Deniz Tekin) (Single, Gülbaba Records, 22.10.2021)

1- Kaçın Kurası (feat. Deniz Tekin) - 04:41

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Web Site Adresi:
www.babazula.com
Resmi Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/babazulaofficial
www.facebook.com/pages/BaBa-ZuLa
Resmi Twitter Adresleri:
www.twitter.com/BaBaZuLa
www.twitter.com/BaBa_ZuLa_ENG
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/babazula
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/BaBaZuLafeed
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6659 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag