Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 330 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 330
Üye: 0
Toplam: 330

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,767,190
  • Bugün: 11,122
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 10, 2021
  • 06:42 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Bedük
Bookmark and Share
    Geri Dön   (8043 okuma)

Bedük
BEDÜK

FOTO GALERİ
20 Nisan 1979’da Ankara’da doğdu. Aslında Bedük onun soyadı, ismi ise Serhat. Müzik dünyasına soyadıyla çıktı, İngilizce dans müziği parçalarıyla adından söz ettirmeye başladı.

Söz yazarlığından parçaların kaydına kadar her işini kendi yapıyor. Tek amacı dans müziğinin sadece DJ ve bilgisayarla değil, canlı performansla da yapılabileceğini göstermek. Piyasada garip isimli, iyi müzik yapan adam olarak anılan Bedük, 2006 Miller Music Factory ödülünden sonra hayatı değişti.

Her an inip çıkabilen bir ses, farklı tarzları barındıran iyi bir dans müziği ve sahnede ne yapacağı belli olmayan beyaz takım elbiseli bir adam. Bedük’ü böyle tanındı. Onu şu sıralar televizyonlarda dönen ilginç “My Woman” klibi ya da son albümü ‘Even Better’la tanımış olabilirsiniz, ama doğduğu kent Ankara’da 16 yaşından beri tanınıyor.

Evde sürekli müzik dinleyen ve gitar çalan ablası Didem Tuncel’in de etkisiyle klasik gitar kursuna başladı. Okula da arada bir sırtında gitarla gidiyordu. O sırada bir orkestra kurmak isteyen öğretmenler, eline bir bas gitar tutuşturdular, Bedük’ün sahne hayatı başlamış oldu.

O yıllarda metal müzik dinliyordu, orkestranın çaldığı Stand by Me gibi popüler şarkılar hiç ona göre değildi ama sahne keyfi kanına bir kez girdikten sonra bu işe devam etmeye karar verdi. 18 yaşında arkadaşlarıyla kurduğu Juice grubuyla Ankara’nın iyi kulüplerinde sahneye çıktı. Ancak sürekli müzikle uğraşması üniversite sınavındaki başarısını düşürdü. Önündeki boş geçecek bir yılı, desen kursuna giderek değerlendirdi. Konservatuvara gitmeyi ise hiç aklının ucundan geçirmedi. Çünkü müzikte bir yere bağımlı olmak istemiyordu.

Tam burs aldığı Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde okumaya başladı. Dört yılını gündüzleri okula gidip, geceleri sahneye çıkarak geçirdi. Bu sırada birçok grup kurdu ve birçok gruba katıldı. Metal müzikten çok rock ve grunge yapmaya başladı. En son kurduğu Porselen grubuyla Ankara’nın farklı barlarında haftada dört gün müzik yapmaya başladı. Üniversiteden sonra İstanbul’a gidip kendini hem grafik, hem de müzik alanında geliştirmeye karar verdi.

2001’de geldiği İstanbul’da Cen Ajans’ta sanat yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Müzisyenlerle de ilişkisini geliştirdi ve ilk yapımcısı Aykut Gürel’le tanıştı. 2004 Ağustos’unda da bütün düzenlemelerini kendisinin yaptığı Nefes Almak Zor isimli albümü çıktı. Ancak amacı üzerinde çalıştığı çok daha farklı tarzdaki İngilizce parçaları için albüm yapmaktı. Ancak bu proje hiçbir yapımcıya cazip gelmiyordu. “Görüşmediğim müzik yazarı, yapımcı, prodüktör ya da aranjör kalmadı. Ama hepsi beni tersliyordu. Çünkü yeni bir şey yapmak istiyordum. Bu tarzın tutacağına inanmıyorlardı.” diyor.

Geçinebilmek için freelance grafik işini de sürdüren Bedük, sonunda kendi albümünü kendi yapmaya karar verdi. Kredi ve borç aldı. Kazandığı tüm parayı işe yatırdı. Albüm adının altında “çok kişilikli gösteri” yazmasının sebebi de işte bu. Çünkü tüm enstrümanları o çaldı, yapımcılığını, geri vokalleri üstlendi, miksajı yaptı. Hatta kayıt tuşuna bile kendisi basıp koşarak stüdyoya girdi.

Bu çabalar sırasında Bedük, arkadaşlarından Miller Music Factory yarışmasını duydu. “Like Tomorrow Will Never Come” adlı parçayı 2006’da yarışmaya gönderdi. “Şarkının adını Türkçe’ye ’bir daha yarın hiç gelmeyecekmiş gibi yaşayacağım’ diye çevirebiliriz, bu biraz durumumu da anlatıyordu. Bu parçayla En İyi Dans Prodüktörü dalında birincilik kazanınca artık bazı şeylerin yolunda gittiğini anladım. Maddi açıdan da çok önemliydi, albümü çok beğendiler ve ilk klibe sponsor oldular. Ödül, benim için bir katalizör oldu ve albüm çalışmalarım daha da hızlandı.”

Bedük, albümünün dağıtımını 2007 Mayıs ayında Seyhan Müzik’le yapmaya başladı. Aynı anda bir grup kurmak için harekete geçti. Yedi kişiyle başlayan çalışmalar, Sertaç Özgümüş (klavye ve Live DJ set), Selim Siyami (gitar ve geri vokal), Taçkın Bilal (bas gitar) ve Emrah Yıldırım’la (davul) son şeklini aldı.

Neden beyaz takım elbise sorusuna Bedük, “Beyaz takım elbise giyerek kendime özgü bir karakter yaratmak istedim. Albümü hazırlarken normalde dokuz kişinin yaptığı işi tek başıma yaptım; söz, müzik, aranjman, mix, kayıt, sanat yönetmenliği, yapımcılık gibi... İçimde bir sürü kişilik oluştu. Beyaz takım elbiseli halim de albümdeki değişik kişiliklerin üzerindeki Tanrısal gücü elinde bulunduran kişiyi simgeliyor. Elimde çevirdiğim toplar da bu kişilikleri yansıtıyor.” diyor.

Dokuz İngilizce, dört Türkçe ve iki remiksten oluşan “Even Better” albümünün ilk klibi ‘My Woman’a çekildi. Murat Küçük’ün yönettiği klipte “Nasıl dans edilir” başlığı, bir kitap şeklinde işleniyor. Klipte üzerine sonradan eklenen dans adımı resimleri dikkat çekiyor. Bir bölümünde profesyonel dansçılar üzerlerine nasıl basılacağını yazılarla da anlatırken, diğer bölümde Bedük’ü onların üzerine basmaya çalışıp dengesini kuramayan biri olarak görüyoruz. Albümün bir sonraki klibi de Better Than My Baby olacak. Bu kez Snatch filmindeki gibi dövüşlü bir senaryo bizleri bekliyor.

Grup yazın verdiği onlarca konserin yorgunluğunu üzerinden atıp 2008’de çıkaracakları albüm çalışmalarına devam etti. 2008 Kasımında çıkması planlanan albümün parçaları yine Bedük tarafından yapılıyor ama bu kez grubu sayesinde her işe koşturmak zorunda kalmıyor.

2006 Miller Music Factory’de En İyi Dans Prodüktörü seçilen Bedük, 9 Kasım’da Phonem by Miller festivali kapsamında Otto Santral’de sahne alacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1-10 Kasım arasında düzenlenen etkinliğin bir diğer dikkat çeken gecelerinden biri 7 Kasım’da Babylon’daki The Field&Monolake konseri. Minimal tekno akımının temsilcilerinden Monolake ile The Field biraraya gelecekler. Phonem by Miller’ın kapanış gecesi de REM, U2, Red Hot Chili Peppers, Franz Ferdinand, Futureheads, The Rapture gibi pek çok grubun ilham kaynağı olarak kabul edilen Gang of Four; Jon King, Andy Gill, Dave Allen ve Hugo Burnham’dan oluşan orijinal kadrosu ile ilk kez Türkiye’de olacak. Konser 10 Kasım’da Garajistanbul’da. Biletler 10-50 YTL.
(NOT: Yukarıdaki biyografi bölümü, 27.10.2007 tarihli Hürriyet Cumartesi-Deniz İnceoğlu tarafından sanatçı hakkında yazılan 27 Ekim 2008 tarihli makaleden alıntı yapılarak derlenmiştir.)

2009 Temmuz’da Audiology Records’dan “Gel Aşka - Remixes” isimli maxi single albümünü çıkardı ve “Gel Aşka - Original Mix” şarkısına klip çekti.

2010 Şubat’ta Sony-BMG Müzik etiketiyle “Go” albümünü çıkardı. “Electric Girl” ve “This Fire” isimli şarkılarını kliplendirdi.

2011 Mayıs’ta da DMS etiketli “Full” isimli albümü geldi ve “Full Animation” isimli şarkısına ilginç bir video klip çekti.

Bedük´ten Yeni Yıla Yeni Albüm!

Elektronik müziğin dahi ismi Bedük, yeni albümü “Overload” ile 2013 yılının ilk günlerinde müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor.

Elektronik müziğin Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden biri olan Bedük, “Overload” isimli yeni albümünü 15 Ocak’ta hayranlarıyla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Yeni albümünde 2 cover çalışmaya yer veren Bedük, The Subways’in “Rock’n Roll Queen” ve Eagles of Death Metal’in “I Only Want You” isimli parçalarını kendi tarzıyla yeniden yorumladı. Albümde 2 cover çalışmanın dışında diğer 10 şarkının söz, müzik ve aranjmanları ise her zamanki gibi Bedük’e ait.

Bedük, “Overload” albümünün ilk şarkısı ‘Lose It All’un klibini, 15 Ocak’ta çıkarmayı planladığı albümüyle birlikte yayına verecek. Bedük, bu albümle birlikte şimdiye kadar etkilendiği bir çok türü bir araya getirirken, ilk defa rock electro, dupstep türlerini müziği ile harmanladı.
(Kaynak: ttnetmuzik.com.tr - 02.01.2013)

Bedük Hayranlarından Tam Not Aldı!

Ünlü şarkıcı Bedük, İstanbul’da, KüçükÇiftlik Park’ta bu hafta çıkacak yeni Türkçe albümü ‘ON’u ilk kez sevenlerine seslendirdi.

Muhteşem sahnesi ve seslendirdiği şarkılarla hayranlarını coşturan Bedük, hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza attı. Dünya standartlarındaki sahne şovu ile her şarkıya özel hazırlanmış görselleri, daha bir çok sürprizle seyircisinin heyecanını her dakika daha da arttırdı.

KüçükÇiftlik Park’ı ful kapasite dolduran binlerce Bedük hayranı ilk defa dinledikleri şarkılar eşliğinde tüm gece dans ettiler. Yeni şarkıları ile sevenlerinden tam not alan Bedük, sonrasında sahne alan Dj Tarkan’ın Bedük şarkılarına yaptığı remixlere sahnede eşlik etti.

Sanat hayatının 10. yılını kutlayan Bedük, bu konserde 10 yıl önce ki uzun saçlı fotoğraflarını ekrandan göstererek büyük alkış aldı.

Yeni Türkçe albümün sürpriz şarkısı Bedük’ün 2004 yılında yazdığı ve bestelediği “Son Sigaram” şarkısını tekrar yorumlaması oldu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 25.11.2013)

Bedük Türkçe Albümün Keyfini Sürüyor!

Türkiye dans müziğinin tek ismi Bedük, müzik kariyerinin 10. yılını yeni albümü “On” ile kutluyor.

2004 yılında çıkardığı ilk albümü ‘Nefes Almak Zor’dan sonra ilk kez tamamı Türkçe olan “ON” ile müzikseverlere seslenen Bedük, yine uluslararası standartlarda bir albüm yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Müzik kariyerinin onuncu yılını kutlayan Bedük, 10 yıl sonra çıkaracağı ilk Türkçe albüme “ON” adını verdi. İlk albümünden sonra tarzını değiştirip elektronik dans müziğine geçen Bedük, İngilizce şarkılardan oluşan 5 albüm çıkarttı ve Türkiye’de bir ilki başararak dans müziği ile gençliğin gönlünü fethetti.

“ON” albümü; ödüllü şarkıları ve yenilikçi klipleri ile her zaman listelerin zirvesinde yer alan Bedük’ün hem bir şarkı yazarı, hem aranjör hem de solist olarak ne kadar çeşitli olabileceğini tekrar gösteren bir albüm oldu.

Dans müziği severleri kendine has melodiler ve global dans müziğinin gücüyle harmanlayan Bedük albümü için Türkiye’de yapılan müziğe tekrar yeni bir bakış açısı getirecek bir albüm oldu diyor.

Şarkıları Türkçe seslendirmesinin sebebi olarak Dinleyicilere kendi dilimde seslenmenin vakti gelmişti diyen Bedük yeni albümünde ilk albümünde yer alan “Son Sigaram” şarkısına da yeni düzenlemesiyle yer verdi. Bedük feat. Serhat adıyla yeni albümde yer alan şarkı, bu anlamda Bedük’ün kendiyle düet yaptığı bir şarkı oldu.

“ON” Audio ve Poll Production etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 03.12.2013)

Bedük’ün “Benim Gecem” Video Klibi Yayında!

Bedük’ün yepyeni video klip şarkısı “Benim Gecem” yayında!..

Bedük, müzik kariyerinin 10. Yılına özel çıkardığı “On” albümünün ikinci video klibini “Benim Gecem” adlı şarkısına çekti.

İlk video klibi “Koyver Kendini” ile çok ses getiren Bedük, ikinci video klibini de yine kendisi çekti. Serhat Bedük yönetmenliğinde çekilen video klibin iç çekimleri İmaj Stüdyoları’nda yapılırken, dış çekimler Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşti. 7 kişilik oyuncu kadrosu ve kalabalık bir teknik ekiple çekimleri tamamlanan video klibin post prodüksiyonu ABT İstanbul tarafından yapıldı ve efektler 2.5 haftada gerçekleştirildi. Video klibin kıyafet tasarımları ise Uğur Yıldıran ve Bedük’e ait.

Video klibin sonundaki uçma sahnesinde oyuncu, yerden 20 metre yükseklikte gerçekten uçuruldu ve daha sonra post prodüksiyonda bu ipler tek tek silindi. Uçma efektleri için Vertigo firmasıyla çalışıldı.

''Benim Gecem'' video klibinde “Uçmaya, farklılaşmaya çalışan insanların; onları engellemek isteyen insanlara karşı içindeki gücü ortaya koyabildiğinde ve zincirlerini kırdığında her şeyi ve herkesi geliştirebildikleri ve güzelleştirebildikleri” anlatılıyor.
(Kaynak: muzikonair.com / www.powerturk.tv / www.dreamtv.com.tr - 18.04.2014)

Bedük’ün Yeni Albümü “Bi Dans Etsek” Çıktı!!

Bedük “Bi Dans Etsek” isimli yeni albümüyle dans pistlerini hareketlendirecek.

Ödüllü şarkıları ve yenilikçi klipleri ile her zaman listelerin zirvesinde yer alan Bedük’ün yeni albümü “Bi Dans Etsek” yepyeni dokuz şarkıdan oluşuyor. Tüm şarkıların Türkçe olduğu albümde bir de sürpriz cover var. MF֒nün efsane şarkısı Sude yi kendi üslubuyla yorumlayan Bedük, MF֒den de tam not aldı.

Geleneksel Türk müziği ile Batı müziğini harmanladığı “Bi Dans Etsek” albümünü Doğan Müzik Company ve Audiology Müzik işbirliği ile yayımlayan farklı sound ve enerjik yorumuyla kitlelerin sevgilisi haline gelen Bedük albümde romantik bestelere de yer verdi.

Özellikle klipleri ile çok konuşulan Bedük albümün çıkış şarkısı “Oynayalım”a çektiği kliple de yine çok konuşulacak.

Popüler müzik kalıplarını yeniden yazmaya ve klibiyle müzik severleri yerlerinden kaldırmaya niyetli olan Bedük’ün “Bi Dans Etsek” albümü, müzik sektörüne hareket getirecek. Bedük 14 Kasım Cumartesi günü Zorlu PSM’de ilk kez seyirciler ayakta ve sahne üstünde olacağı “Bi Dans Etsek”’in lansman konserini verecek.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / muziktenhaberler.com / gozdefm.com.tr - 22.10.2015)

Bedük MF֒den Şarkı Aldı!

Bedük’ün Yeni Albümü “Bi Dans Etsek” Çıktı.

Bedük “Bi Dans Etsek” isimli yeni albümüyle dans pistlerini hareketlendirecek.

Ödüllü şarkıları ve yenilikçi klipleri ile her zaman listelerin zirvesinde yer alan Bedük’ün yeni albümü “Bi Dans Etsek” yepyeni dokuz şarkıdan oluşuyor.Tüm şarkıların Türkçe olduğu albümde bir de sürpriz cover var. MF֒nün efsane şarkısı “Sude”yi kendi üslubuyla yorumlayan Bedük, MF֒den de tam not aldı.

Geleneksel Türk müziği ile Batı müziğini harmanladığı “Bi Dans Etsek” albümünü Doğan Müzik Company ve Audiology Müzik işbirliği ile yayımlayan farklı sound ve enerjik yorumuyla kitlelerin sevgilisi haline gelen Bedük albümde romantik bestelere de yer verdi.

Özellikle klipleri ile çok konuşulan Bedük albümün çıkış şarkısı “Oynayalım”a çektiği kliple de yine çok konuşulacak.

Popüler müzik kalıplarını yeniden yazmaya ve klibiyle müzik severleri yerlerinden kaldırmaya niyetli olan Bedük’ün “Bi Dans Etsek” albümü, müzik sektörüne hareket getirecek.

Bedük 14 Kasım Cumartesi günü Zorlu PSM’de ilk kez seyirciler ayakta ve sahne üstünde olacağı “Bi Dans Etsek”in lansman konserini verecek. (Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 28.10.2015)

Bedük’ten Yepyeni Bir Single “Missing”!

90’lı yılların en başarılı hitlerinden biri olan ‘Missing” parçası Bedük imzası ile müzik severler ile buluştu.

1994 yılında Everything But The Girl grubu tarafından yayınlanan ve o yıllarda büyük ses getiren, Bedük’ün kendine özgü yorumunu ve stilini katarak aranje ettiği “Missing” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

9 farklı düzenlenme denemesinden sonra parçayı bugünün soundlarına başarı ile uyarlayan Bedük, single’ın çok konuşulan kapağında ise 1984 yılında Amerika’nın Ohio eyaletinde çekilen bir fotoğrafı kullandı.

Ablası, babası ve 3 süper kahraman kostümlü animatör ile birlikte yer aldığı fotoğraflı kapak da en az parça kadar ilgi gördü.

Bedük’ün şarkıda geçen “ve çöllerin suyu özlediği gibi seni özlüyorum (and I miss you, like the deserts miss the rain)” cümlesini, “O eski günlerimizi, çocukluğumu, her şeyin daha basit ve masum olduğu günleri özleme anlamında yorumlayarak tasarladım.” şeklinde ifade ettiği ‘Missing’ isimli Single’ı New Music, Itunes, Spotify ve Deezer’da...
(Kaynak: www.magazinci.com - 06.01.2017)

Bedük Klibinde Miss Turkey Birincisi Dans Etti!

“FlashForward” adlı İngilizce albümüyle yurt dışında büyük başarı yakalayan Bedük, albümünde yer alan “We Dance” şarkısını kliplendirdi.

Bedük, albümünde yer alan “We Dance” şarkısını kliplendirdi.

Youtube izlenme platformunda kısa sürede ‘En Çok İzlenen Videolar’ arasına giren klipte Bedük’e 2017 yılı Miss Turkey birincisi Aslı Sümen eşlik etti. Aslı Sümen, klibe özel hazırladığı koreografi dansıyla büyük beğeni topladı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 23.10.2018)

Bedük, ‘Hayvan’ı Müzikseverlerin Beğenisine Sundu

Her yaptığı yeni şarkıda popüler müziğe yön veren isimlerin basında gelen Bedük, sözü, müziği ve aranjmanı kendisine ait yeni şarkısı ‘Hayvan’ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bedük, kayıtlarını Londra’da yaptığı şarkı için 2016 yılında çıkarttığı “Bi Dans Etsek” albümündeki “Oynayalım”, “Bi Dans Etsek” ve MF֒nün efsane parçası “Sude” yorumunun başarısından üç sene sonra tekrar Türkçe hareketli bir şarkıyla karşımızda olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirtirken önümüzdeki günlerde konser ve festivallerde yoğun bir şekilde dinleyicileriyle buluşacağının müjdesini verdi.

Yeni teklisinin çok beğenilen görsel kapak tasarımını da kendisi yapan Bedük, yeni şarkısı “Hayvan” ile canlı grubu eşliğinde bu seneki konser ve festivallere damga vurmaya hazırlanıyor!

HAYRANLARIYLA KLİP ÇEKTİ

Yönetmenliğini kendisinin üstlendiği ‘Hayvan’ın klibini yakın arkadaşı Okan Bayülgen’in Mecidiyeköy’deki mekanı Dada Salon’da çekti. Sosyal medya hesabından takipçilerini klibe davet eden Bedük, yoğun ilgiyle karşılaştı ve birlikte kamera karşısına geçtiler. Yıllar önce “Koyver Kendini” klibinde kendisine eşlik eden genç oyuncu Uğur Kurul da yepyeni bir karakter olarak klipte yıldızlaştı.

Sanatçı,“Hayvan” şarkısında her insanın içinde bulunan ama toplum kuralları gereği sürekli içimizde tutmak durumunda olduğumuz hayvanı, içgüdüsel tarafıyla ikilem yaşayan birinin içinde geçirdiği gel-gitlerini yorumladığını söyledi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 02.04.2019)

Bedük’ün Raksı!

Yaptığı şarkılarla adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen Bedük, yeni projesini Şubatta müzikseverlerle buluşturacak.

Londra’nın en ünlü gece kulüplerinden Playa’da da gösterişli bir parti ile yeni projesi Bey Fendi görücüye çıkartan Bedük, dinleyicileri 2020’de şaşırtacağının sinyallerini verdi.

Albümünde yer alan “Raks” şarkısını da kliplendiren Bedük, takipçilerinin yoğun isteği üzerine Youtube kanalından yayınladı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinci.com - 02.04.2019)

Bedük’ten Hayranlarına Klip Sürprizi

Yaptığı şarkılarla adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen Bedük, yeni projesini Şubat’ta müzikseverlerle buluşturacak.

Londra’nın en ünlü gece kulüplerinden Playa’da da gösterişli bir parti ile yeni projesi “Bey Fendi” görücüye çıkartan Bedük, dinleyicileri 2020’de şaşırtacağının sinyallerini verdi.

Albümünde yer alan “Raks” şarkısını da kliplendiren Bedük, takipçilerinin yoğun isteği üzerine Youtube kanalından yayınladı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 07.01.2020)

Bedük Enerji Dolu Bir Albüm!

8 Mayıs’ta yayımladığı “Push The Button” şarkısıyla dinleyenlere bolca enerji aşılayan başarılı sanatçı Bedük, yeni şarkısı ‘Ankara’nın Delisi’ni müzikseverlerin beğenisine sundu.

12 Haziran’da yayımlanacak yeni albümü ‘Intergalactic’te de yer alacak şarkının söz, müzik ve prodüksiyonu Bedük’e ait.

Doğma büyüme Ankaralı olan Bedük, dinleyenlerin yerinde duramayacağı yeni şarkısı “Ankara’nın Delisi” ile, canlı konserlere özlem duyulan bu süreçte müzikseverlerin evine festival enerjisini getiriyor.

BEDÜK’TEN ENERJİ DOLU BİR ALBÜM

16 senelik kariyerine yüzlerce konser, festival ve 8 albüm sığdıran Bedük, 2020 yılında Sony Music etiketiyle, en verimli ve yaratıcı dönemini yaşadığını söylediği; birbirinden hareketli 10 şarkılık “Intergalactic” albümünü 12 Haziran’da müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Bedük’ün kendi stüdyosunda kaydettiği ve tüm prodüksiyon sürecini kendisinin üstlendiği albümün kapak tasarımı da yine Bedük imzası taşıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 29.05.2020)

Galaksiler Arasi Yolculuga Hazir Misiniz?

Her çalışmasıyla dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçı Bedük merakla beklenen yeni albümü ‘Intergalactic’i müzikseverlerin beğenisine sundu.

Albümün habercisi niteliğindeki “Push The Button” ve “Ankara’nın Delisi” şarkılarını geçtiğimiz haftalarda yayımlayan sanatçı, 10 şarkıdan oluşan yeni albümünü dinleyicilerle buluşturdu.

İki yıllık bir yapım sürecinde ortaya çıkan “Intergalactic” albümünde tüm şarkıların prodüksiyonunun yanı sıra, albümün mix ve mastering’i de Bedük’e ait.

70’ler Türk Psychedelic Funk tınılarından, old school rap ve R&B’ye kadar birbirinden farklı tarzları bir arada barındıran albüm dinleyenlere büyük bir müzik şöleni sunuyor.

Albüme adını veren “Intergalactic” şarkısında bas gitarda Cudi Genç, diğer tüm şarkıların gitar ve baslarında ise Bedük yer alıyor.

İngiliz rapçi HaicH ile duet yaptığı “Press Start” ve AMG Music Group ile beraber yazdığı “Attention” şarkılarının dışında albümdeki tüm söz ve müzikler Bedük imzası taşıyor.

Ankara doğumlu olan sanatçı, 2004 yılında “Nefes Almak Zor“ isimli ilk albümünü asıl ismi olan Serhat Bedük ile yayımladı.

Sonrasında kariyerinde büyük bir değişikliğe gidip, kendi açılmak istediği müzikal yolculukta ilerleyebilmek adına 2007 yılında soyadı olan Bedük’ü kullanarak yeni yolculuğuna başladı.

16 senelik kariyerine yüzlerce konser, festival ve 8 albüm sığdıran Bedük, 2020 yılında Sony Music etiketiyle, en verimli ve yaratıcı dönemini yaşadığını söylediği, birbirinden hareketli 10 şarkılık “Intergalactic” albümü ile sizlerle.

Türkiye’de müzik dünyasına yepyeni bir açılım ve soluk getirerek popüler müzikte kendi kulvarını oluşturan lokomotif isimlerden biri olarak yerini alan Bedük, izleyenleri hayrete düşüren sahne performansıyla elektronik müziği canlı enstrümanlarla sahneye taşıdı.

2014 yılında “Bedük - Overload” albümüyle en iyi çıkış yapan sanatçı, en iyi albüm, en iyi kayıt dahil olmak üzere yedi dalda Amerikan Grammy ödüllerine aday adayı oldu.

Müziği her ne kadar batı müziği çıkışlı olsa da kliplerini her zaman izleyiciyi ekrana kilitleyen yerel öğelerle zenginleştirdi.

Evrensel bakış açısının yanı sıra geleneksel öğelere de projelerinde yer veren sanatçı, kliplerinde gerek, klasik Türk düğünü, gerek kolbastı dansı, gerekse köçekler, dansöz, Aşuk’la Maşuk, fırıncı, tellak, lahmacun, ayran gibi öğeleri akıllıca kullanarak batı temelli elektronik dans müziği ile yerel kültürü arasında sağlam bir köprü kurdu.

Canlı sahne performansları ile katılımcılara enerjisi hiç bitmeyen bir konser deneyimi sunan Bedük, 2007 yılından beri en büyük festivallerin ve konserlerin vazgeçilmez isimleri arasında önemli bir yer edindi.

Albümlerinde bütün sözleri, müziği, aranjmanı, prodüksiyonu, miksleri ve son albümlerinde masteringleri de kendisi yapan sanatçı, şarkılarındaki tüm enstrümanları da kendi çalıp kayıt eden; bununla da yetinmeyip albümlerinin kapak tasarımlarını da kendisi yapan nadir sanatçılardan biridir.

Bunların hepsini yaparken yine de bazı şarkılarda başka müzisyenlerle ve şarkı yazarlarıyla çalışabilmenin de öneminin farkında olan sanatçı birçok şarkısında Türkiye’nin en önemli müzisyenleriyle bir araya gelip başarılı çalışmalara imza atmıştır.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 13.06.2020)

Diskografi
2004
Nefes Almak Zor (Albüm, İrem Recods, Ağustos 2004)

1- Son Sigaram
2- Hoşça Kal Deme Zamanı
3- Adam
4- Son Pişmanlık
5- Nefes Almak Zor
6- Ömrümün Baharında
7- Zaman Ne Gösterecek
8- Yağmur Öncesi
9- Senden Evvel
10-Ardından
11-Zaman Makinesi
12-Uyanmasam

2007
Even Better / Çok Kişilikli Gösteri (Albüm, Audiology Records / Seyhan Müzik, 11.05.2007)

1. My Woman - 03:05
2. Better Than My Baby - 03:36
3. Like Tomorrow Will Never Come - 04:24
4. Heartbreaker - 04:02
5. Back On Me - 03:55
6. Don`t Stop - 03:31
7. Heels On Fire - 03:17
8. Far From You - 04:35
9. Unacceptable - 03:45
10.Herkes Güzel - 02:55
11.Erkenden Kalk - 03:04
12.Ters - 03:50
13.Heels On Fire (Remix) - 04:57
14.Back On Me (Remix) - 05:48
15.Dünyadan Bi`haber - 03:59


2008
Dance Revolution (Albüm, Audiology Records / Seyhan Müzik, 17.11.2008)

1. Da Funkmaker
2. Better Than My Baby
3. Roundabout
4. Hot Bitch
5. Too Shy
6. Disposable
7. Keep On Rockin
8. Gimme Little Something
9. Sweat It
10.Automatik (Remix)
11.Too Shy (Remix)


Gel Aşka-Remixes (Promo Single, Audiology Records)

1- Gel Aşka (Version I) - 03:09
2- Gel Aşka (Version II) - 03:09
3- Gel Aşka (Version III) - 03:07

2009
Gel Aşka-Remixes (Maxi Single, Audiology Records, 13/14.07.2009)

1- Gel Aşka - Electro Acoustic Mix (feat. Berk Gürman) - 03:21
2- Gel Aşka - Club Mix (Bedük) - 04:42
3- Gel Aşka - House Mix (Sertaç Özgümüş) - 03:47
4- Gel Aşka - Original Mix (Bedük) - 03:08


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
store.unkapani.digital
www.hepsiburada.com
www.ttnetmuzik.com.tr
open.spotify.com

2010
Go (Albüm, Audiology Records / Sony-BMG Müzik, 25.02.2010)

1- Let Me Go
2- Electric Girl
3- Shake That Thing
4- Love Tonight
5- This Fire
6- We Are One
7- Sway With Me
8- On The Floor
9- Under Bright With Lights
10-Get Stoned
11-Play Now
12-Feels Like Heaven


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

Dreamer / Soraya (Albüm, Columbia, Eylül 2010)

7- Electric Girl / Bedük

2011
Ful (Albüm, Audiology Records / DMS, 04.05.2011)

1. Animal Rough
2. Disco Breaker
3. Electric Girl (Dj Tarkan Goes Deeper Remix)
4. Electric Girl (N.U.G. Remix)
5. Feels Like Heaven (Dj Tarkans Heaven Or Hell Remix)
6. Ful Animasyon
7. Ful Animasyon (Emre Yavruoğlu Remix)
8. Heartbreaker (Supermatik Remix)
9. Hot Bitch (Emre Yavruoğlu Remix)
10.Keep It Together (Emre Yavruoğlu Interlude)
11.On The Floor (Funkmaker Remix)
12.Play Now (Suha Kilvaş Remix)
13.Shake It (Erdem Tunalı A.K.A. Post Remix)
14.Under Bright White Lights (Funkmaker Remix)
15.Let Me Go (Nurettin Çolak Remix)
16.We Are One (Emre Yavruoğlu Remix)
17.Love Tonight (Ooner Remix)
18.Shake That Thing (Funkmaker Remix)


İnternet Satış Noktası:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

2013
Overload (Elektro Akustik Albüm, Audiology Records, 15.01.2013)

1. Beatfreak
2. Lose It All
3. Starlight
4. I Only Want You (Eagles of Death Metal)
5. Funk It
6. Rock & Roll (The Subways)
7. Glorious
8. It’s A Riot
9. Away
10.Put It On Me
11.Get Down
12.Why So Serious


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

On (Türkçe Albüm, On Audio / Poll Production, 02.12.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Koyver Kendini - 03:43
2- Bizde Kafa Yok - 03:09
3- Al Hepsini - 04:04
4- Benim Gecem - 03:28
5- Fanus - 03:19
6- Yalan Dünya - 03:51
7- Herkes Güzel - 02:18
8- Çaresi O - 03:15
9- Son Sigaram (feat. Serhat) - 02:46
10-Burdayım - 03:13


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
itunes.apple.com/tr

2014
Polo feat. Bedük - Halkalı Şeker

2015
Bi Dans Etsek (Albüm, Audiology Records Ltd., Dijital 23.10.2015, CD 12.11.2015)

1- Bi Dans Etsek - 03:23
2- Oynayalım - 03:41
3- Salla Beni Güzel - 03:42
4- Beraber - 03:03
5- Sude - 03:39
6- Yangın Var - 03:22
7- Camdan Hikayeler - 03:32
8- Gaipten - 02:45
9- Sesler - 03:08


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.kitapsan.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.amazon.de (Almanya)
www.qobuz.com

2016
Missing (Single, Audiology Records, 21.12.2016)

1- Missing


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Mirkelam Şarkıları (Albüm, DMC, 24.02.2017)

7- Terle - Bedük

Yeşil İpek / Sabahat Akkiraz feat. Bedük (Single, Sony Music Türkiye, 28.07.2017)

1- Yeşil İpek (feat. Bedük)

2018
Gravity (Single, Delises Records, 16.03.2018)

1- Gravity

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

FlashForward (Albüm, Delises Records, 20.04.2018)

1- One More Shot - 03:43
2- Move to My Beat - 03:08
3- Gravity - 03:37
4- Take Me Home - 02:45
5- We Dance
6- Out of Fantasy - 03:39
7- Seek the Sun - 03:32
8- Come Get Me Out - 03:03
9- Lightning Bolt - 03:41
10-Automatik X - 03:23


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Hayvan (Single, Delises Entertainment Limited, 22.03.2019)

1- Hayvan


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Raks (Single, Delises Entertainment Limited, 17.05.2019)

1- Raks - 03:31

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Dünya Hep Böyle Dönsün (Remixes) (Maxi Single, Delises Entertainment Limited, 28.06.2019)

1- Dünya Hep Böyle Dönsün - 03:23
2- Koyver Kendini (Tanerman Remix) - 03:45
3- We Dance (Armageddon Turk Remix) - 03:12
4- Raks (Mert Tünay Remix) - 05:09
5- Salla Beni Güzel (Bedük Remix) - 03:37
6- Beraber (Serkan Çinioğlu Remix) - 02:51
7- Dünya Hep Böyle Dönsün (Yakaza Remix) - 04:23


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Push The Button (Single, Sony Music Türkiye, 08.05.2020)

1- Push The Button - 02:43Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ankara’nın Delisi (Single, Sony Music Türkiye, 29.05.2020)

1- Ankara’nın DelisiDijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Intergalactic (Albüm, Sony Music Türkiye, 12.06.2020)

1- Push The Button - 02:43
2- Altı Üstü - 03:11
3- Ankara’nın Delisi - 02:54
4- Cloud Nine - 03:10
5- Intergalactic - 03:30
6- Geldikleri Gibi - 03:13
7- Press Start (feat. Haich) - 02:29
8- Kırıntı - 03:08
9- Attention - 03:16
10-Santa Fe - 03:13

Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Live in London (Albüm, Delises, 30.04.2021)

1. Intergalactic [Live in London] - 03:28
2. Bi Dans Etsek [Live in London] - 03:23
3. Oynayalım [Live in London] - 03:35
4. We Dance [Live in London] - 03:12
5. Sude [Live in London] - 03:32
6. Ankara’nın Delisi [Live in London] - 03:01
7. Koyver Kendini [Live in London] - 03:58
8. Automatik [Live in London] - 03:26
9. Altı Üstü [Live in London] - 03:09
10.Cloud Nine [Live in London] - 03:08
11.Salla Beni Güzel [Live in London] - 03:39
12.Let Me Go [Live in London] - 03:33
13.This Fire [Live in London] - 03:43
14.Beatfreak [Live in London] - 04:09
15.Lose It All [Live in London] - 03:26
16.Move To My Beat [Live in London] - 02:46
17.Bizde Kafa Yok [Live in London] - 03:14

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.beduk.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/Beduk
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/beduk
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/beduk
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/beduk
Resmi SoundCloud Adresi:
soundcloud.com/beduk
Resmi YouTUBE Kanal Adresleri:
www.youtube.com/user/beduktube
www.youtube.com/beduk
Resmi Google+ Adresi:
www.google.com/+beduk
Resmi Izlesene Adresi:
www.izlesene.com/beduk
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Bedük
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Bedük
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (8043 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag