Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 206 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 206
Üye: 0
Toplam: 206

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 93,083,255
  • Bugün: 50,701
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Feb 27, 2021
  • 10:16 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Bengü
Bookmark and Share
    Geri Dön   (9595 okuma)

Sanatçı: Bengü
BENGÜ
FOTO GALERİ
Bengü 23.04.1979 tarihinde İzmir’de doğdu. Müzikle faal anlamda ilk tanışması ilkokul yıllarında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Ortaokul ve liseyi okuduğu Özel İzmir Amerikan Lisesi döneminde müzik çalışmaları devam etti ve İzmir’de sahnelenen ‘Oliver Twist’ muzikalinde başrol oynadı. Muzikal sırasında tanıştığı Izmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan bir yıl boyunca şan dersleri aldı.

1996 yılında Müfit Bayraşa’nın bir bestesiyle Müyap ve Show TV tarafından organize edilen Pop Show ’96 Sarkı Yarışması’nda ikinci oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Doğulu’nun albüm teklifi üzerine hem Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşti. Aynı zamanda Akademi İstanbul Şan Bölümü’nde müzik eğitimini sürdürdü. Albüm çalışmaları yaklaşık üçbuçuk yıl sürdü. Çalışmaları devam ederken Bengü, üç yıl Kenan Doğulu’ya vokal yaptı.

İlk albümü Temmuz 2000’de piyasaya çıkan “Hoş Geldin” adlı albümde, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu bestelerinin yanı sıra Şehrazat, Ümit Sayın, Ufuk Yıldırım, Yıldız Tilbe, Yaşar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların şarkıları ve çalışmaları yer aldı. Düzenlemeler ise Ozan Doğulu’ya ait...

Uzun bir aradan sonra 2005’te Dokuz Sekiz Müzik (DSM) etiketiyle müzik marketlerde yerini alan “Bağlasan Durmam” isimli albümüyle müzik dünyasına yeniden merhaba dedi. Bengü’nün bu albümünde de Serdar Ortaç, Sibel Alaş ve Hakkı Yalçın gibi ünlü isimlerden şarkılar var. Albümünün ağırlıklı olarak hareketli şarkılardan oluştuğunu belirten Bengü, “Şarkılar ilk albümüme göre biraz hareketli. Ama albümde hem hareketli, hem duygusal, her mevsime uygun şarkılar var” diyor.

Şarkıcılığının yanında sunuculuğu ile de adından söz ettiren Bengü, ATV’de ekrana gelen “Elifnağme” programının da iki yıldır sunuculuğunu yaptı. Sanatçı olarak bir magazin ve müzik programı sunmanın çok keyif verici olduğunu söyleyen Bengü, ilerleyen yıllarda kendi programını sunmak istediğini belirtiyor.

Erol Köse Prodüksiyon ile anlaşan Bengü, 2007 Haziran’ında “Taktik” isimli albümünü çıkardı. Bu albümde yine Serdar Ortaç şarkıları dikkat çekerken Kutsi, Halili Koçak ve Ceyhun Çelik şarkılarının yanı sıra kendi şarkıları da yer aldı.

2007’de yine Erol Köse Prodüksiyon etiketiyle çıkardığı “Gezegen” isimli albümüne yine Serdar Ortaç’dan şarkı aldı. Albüme ismini veren şarkı Serdar Ortaç’a ait. Bu albümüne koyduğu diğer şarkılardan bazıları da Aliço, İlhan Şeşen, Adnan Fırat gibi sanatçı ve besteciler.

2009’da Avrupa Müzik’e geçen sanatçının Temmuz ayında çıkardığı “İki Melek” isimli albümüne isim babalığını aynı isimli şarkısı ile yine Serdar Ortaç yaptı. Bu albümde sözü ve müziği kendisine ait “Sen Yoksun” isimli şarkıya da yer verdi. Albümde yer alan diğer şarkılar ise Sinan Akçıl, Emre Aydın, Bülent Yetiş ve Yalın gibi ünlü şarkıcı ve bestecilere ait.

Bengü, 2010 yazı için sessiz sedasız 2 şarkılık maxi single hazırladı. Bu yaz ünlü isimlerin albümleri birbiri ardına çıktı. Önümüzdeki günlerde de çıkmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıla ‘İki Melek’ ile damgasını vuran başarılı sanatçı Bengü sessiz, sedasız kimselere duyurmadan prodüktörü Deniz Erdem ve aranjörü Volga Tamöz’le 2 şarkılık maxi single hazırladı. Sanatçı, usta söz yazarı ve besteci Şehrazat’ın hazırladığı şarkılar ile yaza hızlı giriş yapmaya hazırlanıyor.

Avrupa Müzik markasıyla yayınlanacak ‘Sırada Sen Varsın’ ismini verdiği maxi single albümü ile yaza hızlı bir giriş yapacak olan Bengü ‘İnsanları şaşırtmayı seviyorum’ diyerek bu sürprize herkesin bayılacağını söyledi.

Usta söz yazarı ve besteci Şehrazat’ın kendisine çok özel şarkılar hazırladığını söyleyen Bengü ‘Harika bir insan ve ben onun şarkılarını okumaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bu şarkılar bu yazın hitleridir’ diyerek bu yazın hit şarkılarını yaptığını söyledi.

Bengü’nün fotoğraflarını ise ’İki Melek’ albümünün çok konuşulan fotoğraflarını çeken Mehmet Turgut çekti.

Bengü 2011’de ‘Dört Dörtlük’ adını verdiği yeni albümüyle Haziran’ın ilk haftası tüm müzik marketlerdeki yerini alacak. Avrupa Müzik markası ile dinleyicisine ulaşacak olan yeni albümünün prodüktörlüğünü Deniz Erdem üstlendi.

Albümünde yer alan hem hareketli hem de slow parçalara çok güvendiğini belirten Bengü ‘Benim albümüm gelmeden yaz gelmedi’ diyerek heyecanını ifade ediyor. Söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan ‘Aşkım’ adlı parçayla çıkış yapan Bengü, şarkının klibi için de Ege sahillerinde kamera karşısına geçti. Burak Ertaş’ın yönetmenliğinde çekilen klip için 30 kişilik dev bir ekip çalıştı. Klipte dört ayrı kostüm giyen Bengü, şarkısı kadar cıvıl cıvıl görüntüsüyle de yazı ne kadar özlediğimizi hatırlatacak.

Albümde Sinan Akçıl’a ait olan ‘Saat:03.00’, ‘Kalbim Affetsin’, ‘Kalbi Olan Ağlıyor’ ve ‘Cesaret’ adlı şarkıların yanı sıra, Şehrazat imzalı, aynı zamanda albüme de adını veren ‘Dört Dörtlük’ ve ‘Su Yolunu Bulana Kadar’, sözleri Deniz Erten ile birlikte Bengü’nün yazdığı ve bestelediği ‘Veda’, İzmirli genç bir besteciden bir şarkı ve albüme son dakika giren Ersay Üner’e ait olan ‘Son Nokta’ bu yaza damgasını vuracak. Türkiye’nin üç büyük aranjörü Volga Tamöz, Erhan Bayrak ve Ozan Çolakoğlu’nu albümünde buluşturan Bengü, yaz boyunca vereceği konserlerde dinleyicileriyle kucaklaşacak.

Bengü: “Anlatacaklarım Var”

DMC etiketiyle piyasaya sürülen yeni albümün prodüktörlüğünü de üstlenen Bengü, Nihat Odabaşının çektiği video klibiyle de yakında ekranlarda olacak.

Bengü yeni albümü “Anlatacaklarım Var” ile hayranlarının karşısına çıkıyor. DMC etiketiyle piyasaya sürülen albümün prodüktörlüğünü de üstlenen Bengü, Nihat Odabaşının çektiği video klibiyle de yakında ekranlarda olacak.

Pop müziğin sevilen sesi Bengü, bir önceki albümünden bir buçuk yıl sonra yepyeni bir çalışmayla müzikseverlerle buluşuyor. “Anlatacaklarım Var” adını verdiği yeni albümünde söz ve müziği Zeki Güner’e ait olan “Haberin Olsun” ve “Yaralı” şarkılarına yer veren Bengü, bu şarkıların DJ Burak Yeter ve DJ Ufuk Akyıldız tarafından hazırlanan versiyonlarını da seslendirdi. Toplamda 7 parçanın bulunduğu albümdeki tüm düzenlemeler de Mustafa Ceceli ye ait.

Bu albüm Bengü için ayrı bir öneme sahip. İlk defa prodüktör koltuğuna da oturan Bengü “Yıllardır edindiğim tecrübeyle artık kendi işimin patronu oldum. Bu proje kendi prodüktörlüğümde çıkarttığım ilk proje, bu nedenle çok daha fazla titizlendim. Mustafa Ceceli ile de çok eski dostuz ve yıllar sonra bu albümde buluşarak çok iyi bir iş çıkardığımıza inanıyorum” diyor.

Bengün’ün “Anlatacaklarım Var” albümünün çıkış parçası “Haberin Olsun” radyo ve müzik kanallarında aynı anda yayında olacak. Albüm fotoğrafları ve video klibi için kendini Nihat Odabaşına teslim eden Bengü, şarkısının yanı sıra çarpıcı görüntüleriyle de kendinden söz ettirecek.
(Kaynaklar: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.michaelshow.com / www.sozmuzik.com - 12.11.2012 / www.kralmagazin.com.tr - 13.11.2012)

Bengü Ayrılık Acısını Anlattı!

Bengü, son albümü “Anlatacaklarım Var”daki iddialı şarkısı “Yaralı”ya çektiği klibinin yayınlanmasından sonra adından sıkça söz ettiriyor.

Söz ve müziği Zeki Güner’e, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan “Yaralı” şarkısında bir ayrılık acısını anlatan Bengü, klipteki stiliyle de büyük beğeni topladı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 19.03.2013)

Bengü Yaza Damgasını Vurdu, Sıra Kış`ta!

Yaza “Yaralı” şarkısıyla damga vuran Bengü, yeni single projesi “Saygımdan” ile yine gündeme oturacak.

Söz ve müziği Zeki Güner’e ait şarkının düzenlemesi de Mustafa Ceceli imzası taşıyor.

Türk Pop Müziğinin en sevilen kadın seslerinden Bengü, ardarda gerçekleştirdiği single projeleriyle müzikseverlerin kalbini kazanmaya devam ediyor.

Yaz boyu “Yaralı” şarkısıyla en çok dinlenilen şarkılar listesinde hep zirvelerde yer alan Bengünün yeni şarkısı Saygımdan da yarım kalan aşkların hikayesini anlatıyor.

Bengü; sahibi olduğu BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle önümüzdeki günlerde müzikseverlerle buluşacak yeni single projesi için Sevmek aslında saygı duymaktır. “Bu şarkı da saygıyı, sevgiden önde tutanların şarkısı olacak” diyor.

Dünyaca ünlü Monies Takılarını kullandığı ve ilk defa kendi yaptığı stylingle yeni singleın tanıtımı için Candaş Arın’ın objektifi karşısına geçen Bengü bu kez de kendinden söz ettirecek.

Fotoğraf çekimleri için saçlarının rengini değiştiren Bengü için özel olarak hazırlanmış 7 ayrı ton birleştirilerek bakır rengi verildi. “Yeni şarkım ve yeni görüntümle sonbaharı selamlıyorum” diyen Bengü, Saygımdan şarkısı için önümüzdeki günlerde bir de klip çekecek.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / sozmuzik.com / www.kralmagazin.com.tr / www.ucankus.com / gecce.com / www.ucanfil.com / www.yurtgundemi.com - 06.11.2013)

‘Delikanlı Kalpler’e Özel Şarkı!

Türk Pop Müziği’nin en sevilen kadın seslerinden Bengü “bu şarkıyla sonbaharı ve delikanlıca seven tüm kalpleri selamlıyorum” dediği “Saygımdan” şarkısını ve video klibini bugün sevenleriyle buluşturuyor.

Bengü’nün yeni single’ında yer alan “Saygımdan” şarkısının söz ve müziği Zeki Güner’e, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye ait.

Ardarda gerçekleştirdiği single projeleriyle müzikseverlerin kalbini kazanan Bengü’nün beklenen yeni şarkısı “Saygımdan” bugün tüm radyo ve televizyon müzik kanallarında yayınlanmaya başladı. “Bu şarkı delikanlı kalplerin şarkısı olacak, seven ve saygı duyan her kalp delikanlıdır” diyen Bengü, şarkısında çok seven bir kadının hislerine tercüman oluyor.

Bengü’nün sahibi olduğu BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle müzikseverlerle buluşan “Saygımdan”ın video klibi için Burak Ertaş’ın yönetmenliğinde çekilen klipte Bengü yalnız ve güçlü bir kadını canlandırıyor. Klipte giydiği kıyafetler ve tarzıyla da dikkat çekecek Bengü “Klibin stylingi bana ait. Kendime yakışan neyse onu giydim. Sade ve duygu dolu bir klip oldu” diyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.11.2013 / www.magazinkolik.com - 14.11.2013)

Yaza “Yaralı” şarkısıyla damga vuran Bengü, yeni single projesi “Saygımdan” bugün sevenleriyle buluştu. Yine gündeme oturacak olan şarkının söz ve müziği Zeki Güner’e ait şarkının düzenlemesi de Mustafa Ceceli imzası taşıyor.

Bengü’nün yeni şarkısı “Saygımdan”da yarım kalan aşkların hikayesini anlatıyor.

Bengü sahibi olduğu BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle çıkan yeni single projesi için “Sevmek aslında saygı duymaktır. Bu şarkı da saygıyı, sevgiden önde tutanların şarkısı olacak” diyor.
(Kaynak: citymagdergi.com - 14.11.2013)

Bengü’nün İkinci Hâli..

Bengü dinlenme rekorları kıran single albümlerinin ardından 7nci solo albümü “İkinci Hâl” ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

Bengü’nün yeni albümünün çıkış şarkısı ise “Sahici” adını taşıyor.

“Korkma Kalbim”, “İki Melek”, “Kocaman Öpüyorum”, “Unut Beni”, “Saat 3”, “Yaralı” ve “Saygımdan” gibi şarkılarıyla milyonların kalbini fetheden Bengü, yeni albümü “İkinci Hâl” ile müzik listelerine zirveden giriş yapmaya hazırlanıyor. Yeni albümün çıkış şarkısı dijital ortamda satışa sunulan Bengü, yepyeni şarkılardan oluşan “İkinci Hâl” için iddialı konuşuyor.

Çıkardığı tüm albümler ve şarkılarıyla rekorları kıran şarkıcı, “İkinci Hâl” için Hem müziğimle, hem ruhumla başka bir haldeyim. Bu halimi en iyi şarkılarım anlatacak diyor.

Bengü yeni albümü için düzenlemelerde Murat Yeter, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli ve Barış Özesener ile çalıştı. 11 şarkılık yeni albümünde, daha önce “Yaralı” ve “Saygımdan” şarkılarının söz yazarı ve bestecisi Zeki Güner ile yine birlikte çalışan Bengü, ayrıca Deniz Erten, Şehrazat, Serkan Kavuşan ve Ebru Elver’den de şarkılar aldı.

Bengü’nün sahibi olduğu BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle bayram sonrası müzikseverlerle buluşacak “İkinci Hâl”in albüm fotoğrafları Candaş Arın tarafından çekildi.

“İkinci Hâl”in ilk çıkış şarkısı “Sahici”nin klibi Burak Ertaş yönetmenliğinde çekildi. 20 saat süren klip Büyük Londra Otelinde çekildi, klipte Bengü’ye 70 kişilik bir ekip eşlik etti.
(Kaynak: www.medyaege.com / www.magazinci.com / www.sabah.com.tr / www.kralmuzik.com.tr / www.caferuj.com.tr / www.karsiyakalife.com.tr / www.karadenizgazete.com.tr / www.powerturk.com/ - 22.09.2014 / www.hurriyet.com.tr / cadde.milliyet.com.tr / www.gazetevatan.com / olay.com.tr - 23.09.2014)

Bengü Feveran Ediyor!

Yeni albümüyle dinlenme rekorları kıran Bengü, albümde yer alan “Feveran” şarkısına klip çekti.

Radyoların en çok çaldığı şarkılardan biri olan “Feveran”ın Bengü’nün farklı hallerini yansıtan çarpıcı klibi çok yakında müzik kanallarında ekrana gelecek.

Hit şarkılarıyla Türk Pop Müziği’nin en sevilen kadın seslerinden biri olan Bengü, baharı yeni klibiyle karşılıyor. İkinci Hal isimli yeni albümünde yer alan “Feveran” şarkısının klip çekimleri için geçtiğimiz gün kamera karşısına geçen Bengü, klipteki farklı görüntüleriyle kendinden söz ettirecek.

Beyaz ve gri tonların hakim olduğu klibin çekimleri için Tem Stüdyoları’na beyaz bir at getirildi. Yönetmenliğini Gülşen Aybaba’nın yaptığı klibin görüntü yönetmenliğini ise Eren Yıldız üstlendi.

Bengü’nün yeni albümünün üçüncü klibi olacak “Feveran”ın sözleri Deniz Erten, müzik ve düzenlemesi ise Erdem Kınaya ait.

Yangın yerine çevrilen stüdyo da çekilen klibin tüm kıyafetleri özel olarak dikildi ve stylist Ceylan Atınç her detayı ile ilgilendi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.milliyet.com.tr / www.sabah.com.tr / www.gazetesok.com / izmirkentgazetesi.com 31.03.2015)

Bengü “Hodri Meydan” Dedi

Türk Pop Müziğinin en sevilen kadın seslerinden Bengü, geçen yıl kendisine Altın Plak kazandıran albümünün ardından yeni single’ı “Hodri Meydan” ile hayranlarının karşısında.

BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle dinleyicilerle buluşan single albümde yer alan şarkı, Bengü’nün romantik ama enerji dolu tarzını tam anlamıyla yansıtıyor.

Türk Pop Müziğinin en sevilen kadın seslerinden Bengü, yeni şarkısı “Hodri Meydan” ile müzik piyasasını hareketlendirdi. “Hodri Meydan” daha yayınlanmadan twitterda on binlerce kişi tarafından Trend Topic haline getirilmesiyle başlayan heyecan, şarkının yayınlanmasıyla katlanarak devam ediyor.

Arka arkaya çıkardığı dinlenme rekorları kıran single albümlerine bir yenisini daha ekleyen Bengü sözlerinde Deniz Erten, müziğinde ve düzenlemesini Erdem Kınay imzası bulunan şarkısı Hodri Meydan için Gülşen Aybaba yönetiminde bir klip çekti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 04.03.2016)

Bengü’den ‘Hodri Meydan’a Bokslu Klip!

Her şarkısıyla zirveye yerleşen Bengü, çıktığı andan itibaren en çok dinlenenler listesinde ilk sırayı alan yeni şarkısı Hodri Meydan’a klip çekti.

Klibi için boks ve dövüş dersleri alan Bengü’ye klibinde ünlü oyuncu Demet Özdemir eşlik etti.

Yeni klibi ‘Hodri Meydan’ için kamera karşısına geçen Bengü şarkısının gördüğü ilgiden oldukça mutlu. Bengü’nün daha önce hiç görmediğimiz görüntülerini yansıtan klip Gülşen Aybaba yönetmenliğinde, Ümraniye platolarındaki eski kablo fabrikasında 5 ayrı mekanda çekildi.

Gerçek boksörlerin de rol aldığı ve iki kadının güç savaşının anlatıldığı ‘Hodri Meydan’ın bol aksiyonlu klibinde Bengü’ye ünlü oyuncu Demet Özdemir eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.03.2016)

Bengü Yine İddalı Geliyor!

Türk Pop Müziğinin en sevilen kadın seslerinden Bengü yeni şarkısı “Sığamıyorum” ile yaza iddialı giriyor.

Arka arkaya çıkardığı dinlenme rekorları kıran single albümlerine bir yenisini daha ekleyen Bengü, şimdi de “Sığamıyorum” adını verdiği yeni şarkısıyla kendinden söz ettiriyor.

Söz ve müziği Zeki Güner’e, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan yeni şarkısı ile yeni bir rekor kırmaya hazırlanan Bengü, bu yazın hitini yarattığını söylüyor.

Geçtiğimiz yılın en çok dinlenen şarkısına imza atarak ‘Altın Plak’ ödülünün sahibi olan Bengü yeni single’ı “Sığamıyorum” için “Şarkımın söz, müzik ve düzenlemesini yapan Zeki ve Mustafa’yla birlikte Voltran’ı oluşturuyoruz. Yaralı ve Sahici’den sonra şimdi sıra büyük kardeş Sığamıyorum’da...İşte şimdi yaz geldi!” cümlelerini kuruyor.

“Sığamıyorum” için tam bir yaz klibi de çeken Bengü, Ulaş Elginin kamerasının karşısına geçti. Bir malikanede gerçekleşen klip çekimlerinde kalabalık bir ekip çalışırken, çekimler 2 gün sürdü.

Stylingini Aslıgül Aslanalp’ın yaptığı klibin fotoğrafları ise Cem Talu tarafından çekildi.

Bengü’nün 2016 yazına damga vuracak şarkısı “Sığamıyorum”, BNG Müzik ve DMC etiketiyle müzik severlerle buluşuyor.
(Kaynak: www.medyaege.com.tr / www.kralmuzik.com.tr / www.milliyet.com.tr - 27.06.2016)

Bengü, Yeni Şarkısı “Kuzum” İle Müzikseverlerin Karşısına Çıktı

1 yıllık hasret yepyeni Bengü ve dillerden düşmeyecek “Kuzum” şarkısı ile son buluyor.

BU YAZ HERKES “KUZUM” DİYECEK!

Sözü Ayla Çelik, müziği Gökhan Tepe’ye ait olan ‘Kuzum’un düzenlemesi ise Volga Tamöz imzası taşıyor.

“Kuzum” için en saf, en seksi, en sahici ve en masum 4 farklı kadın olarak karşımıza çıkan Bengü, klibini yönetmen Gülşen Aybaba’ya, stilini ise ünlü stil danışmanı Aslıgül Aslanalp’a emanet etti.

Yaklaşık 10 aydır üzerinde çalıştığı yeni projelerini heyecanla anlatan Bengü, “Bu yıl durmak yok. Çıkış şarkımızın adı “Kuzum”,bu yıl herkes sevdiğine “Kuzum” diyecek. Albümümüzün adı ise “Altınçağ”, dileğim bu yıl herkes benim gibi Altın çağını yaşasın” dedi.

Bengü “Kuzum” ile iTunes ile Apple Music’te ve tüm TV kanallarında müzikseverlerle buluştu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 25.05.2017)

Bengü Yeni Şarkısını Kliplendirdi!

Bengü, “Altın Çağ” albümünden sonra merakla beklenen yeni teklisi “Yazık” ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Bengü, sözü ve müziği Ersay Üner’e ait olan yeni single’ı ‘Yazık’a Beyoğlu’ndaki Cezayir Apartmanı’nda klip çekti.

Drone’larla çekilen, 60 kişinin çalıştığı klibi Elif Demiralp yönetti.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 21.02.2019)

Bengü Ve Bilal Sonses’ten “İçimden Gelmiyor” Fırtınası!

Bengü ve Bilal Sonses, sözü, bestesi, aranjesi Bilal Sonses imzalı “İçimden Gelmiyor” şarkısında bir araya geldi.

Biri yaptığı şarkılarla büyük beğeni kazanan ve her geçen başarı grafiği hızla yükselen Bilal Sonses, diğeri Türk pop müziğinin önemli temsilcilerinden, annelik heyecanıyla gün sayan Bengü...

Bu ikili sözü, bestesi, aranjesi Bilal Sonses imzalı “İçimden Gelmiyor” şarkısında bir araya geldi ve bu yılın en çok konuşulacak projelerinden biri çıktı ortaya...

Bilal Sonses ve Bengü’den “İçimden Gelmiyor”

Wovie etiketiyle yayınlanan “İçimden Gelmiyor” şarkısının videosu Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde Beykoz Kundura Fabrikası’nda çekildi.

24 saatte 1 Milyondan fazla kişi tarafından izlenen klip yayınlandığı an itibariyle Youtube Trend videolar listesine giriş yaptı ve şu anda listede 1 numarada!
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.04.2019)

Bengü’den Sürpriz Proje: “Kalbim”

Türk Pop Müziğinin sevilen ismi Bengü, 2007 yılında çıkardığı “Taktik” adlı albümünde yer alan slow şarkısı ‘Kalbim’i yeniden yorumlayarak müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Sözü Fettah Can’a, müziği Alper Narman’a ait olan şarkının düzenlemesi ise Mustafa Haybat imzası taşımakta.

‘Kalbim’in klip yönetmenliğini Fatih Caymaz üstlendi.

Bengü “Kalbim” MMD (Merzigo Music Distribution) etiketiyle tüm dijital platformlarda ve klibi Bengü’nün kendi YouTube kanalında yayında!
(Kaynak: www.magazinci.com - 19.02.2021)

Diskografi :
2000
Hoş Geldin (Albüm, Müyada Müzik / Kiss Müzik)

1- Sen Bir Çiçeksin
2- Hoş Geldin
3- Güller Yanıyor
4- Puslu Gemi
5- Hep Yanındayım
6- Annem Dudağıma Bal Sürmüş
7- Rüya
8- Sevme Beni
9- Akşama Görüşürüz
10-Güller Yanıyor (Remix)

2005
Bağlasan Durmam (Albüm, DSM, 23.06.2005)

1. Gel Gel - 04:33
2. Korkumdan Ağladım - 04:30
3. Bağlasan Durmam - 04:19
4. Git - 04:53
5. Ciddi Ciddi - 04:11
6. Müjde - 04:38
7. Beyaz Atlı Prens - 03:34
8. Ucuz Mumlar - 05:12
9. Elmanın Yarısı - 04:12
10.%80 Arsızım - 03:51
11.Gel Gel (Azeri Versiyon) - 04:34

2006
41 Kere Maşallah (Ali Kocatepe) (2xCD Albüm, Seyhan Müzik, Mayıs 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
7. Heyamola - 3:50 (Bengü, Emre Altuğ, Keremcem, Aysun ve Ali Kocatepe)

64-64 Türkçe Şarkı (Karma Albüm, DMC, 08.12.2006)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 2
12- Bengü / Gel Gel

2007
Taktik (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon, 28.06.2007)

1. Korkma Kalbim (R&B Versiyon) (Söz & Müzik: Serdar Ortaç) - 04:52
2. Korkma Kalbim (Klip Versiyon) (Söz & Müzik: Serdar Ortaç) - 05:30
3. Kalbim (Slow Versiyon) (Söz & Müzik: Alper Narman / Fetah Can) - 03:46
4. Kalbim (featuring Özgür B.) (Duby Mix) - 04:05 (Söz & Müzik: Alper Narman / Fetah Can)
5. Taktik (Söz & Müzik: Halil Koçak) - 05:05
6. Bay Yanlış (Söz & Müzik: Sedat Akgül) - 04:29
7. Gezegen (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 05:12
8. Aşk Marka Silahım (Söz & Müzik: Halil Koçak) - 04:26
9. Yolcu (Söz & Müzik: Bengü) - 04:24
10.Sensiz Meyve Sayar Mıyım? (Söz: Sedat Akgül, Müzik: Ceyhun Çelikten) - 03:32
11.Sensiz Kaldım (Söz & Müzik: Aliço) - 04:01
12.Mutlu Musun Güzelim (Söz & Müzik: Kutsi) - 04:27


2008
Gezegen (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon, 01.07.2008)

1. Gezegen (Söz & Müzik: Serdar Ortaç) - 05:02
2. Doya Doya Tat (Söz & Müzik: Aliço) - 04:22
3. Yalan (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:16
4. Yalan (Disco) (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:34
5. Ağız Alışkanlığı (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:59
6. Telafi (Söz & Müzik: Altan Çetin) - 04:14
7. Tek Başına (Söz & Müzik: İlhan Şeşen) - 04:40
8. Hala (Söz & Müzik: Altan Çetin) - 04:26
9. Tat (Disco ) (Söz & Müzik: Aliço) - 04:36
10.Yalan (Remix) (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:36
11.Tek Başına (Greek) (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
12.Tek Başına (New Sound) (Söz & Müzik: İlhan Şeşen) - 03:10
13.Telafi (Greek) (Söz & Müzik: Altan Çetin) - 04:07
14.Yalan (Karaoke) (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:16
15.Ağız Alışkanlığı (Karaoke) (Söz & Müzik: Adnan Fırat) - 04:57


2009
İki Melek (Albüm, Avrupa Müzik, 03.07.2009)

1- Kocaman Öpüyorum (Söz & Müzik: Şehrazat Kemali Söylemezoğlu)
2- Özetle Ben Aşığım (Söz & Müzik: Yalın)
3- İki Melek (Söz & Müzik: Serdar Ortaç)
4- Bu Yazı Bir Kenara Yaz (Söz & Müzik. Sinan Akçil)
5- Gelen Seni Soruyor (Söz & Müzik. Sinan Akçil)
6- Biz Mi Ayrıldık (Söz & Müzik. Sinan Akçil)
7- Ayrılık Hazırlığı (Söz & Müzik. Bengü)
8- Aşk Mevsimi (Söz & Müzik. Bülent Yetiş)
9- Elveda (Söz & Müzik. Emre Kaya)
10-Sen Yoksan (Söz & Müzik. Bengü)
11-İki Melek (Club Versiyon) (Söz & Müzik: Serdar Ortaç)


2010
Sırada Sen Varsın (Maxi Single, Avrupa Müzik, 24.06.2010)

1- Sırada Sen Varsın (Söz & Müzik: Şehrazat)
2- Sırada Sen Varsın (Volga Tamöz Versiyon) (Söz & Müzik: Şehrazat)
3- Yalansın (Söz & Müzik: Şehrazat)
4- Yalansın (Piyano Versiyon) (Söz & Müzik: Şehrazat)
5- Sırada Sen Varsın (Club Mix) (Söz & Müzik: Şehrazat)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
open.spotify.com

2011
Bosphorus Night 4 / Suat Ateşdağlı [Dance Albüm, Yeni Dünya Müzik, 24.05.2011]
Büyütmek için T ıklay ın
11-Artık Sevmeyeceğim - Bengü

Dört Dörtlük (Albüm, Avrupa Müzik, 09.06.2011)

1- Aşkım (By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
2. Saat 03.00 (By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
3. Kadar (Pop Version By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Şehrazat)
4. Son Nokta (By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Ersay Üner)
5. Cesaret (By Erhan Bayrak) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
6. Kalbim Affetsin (By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
7. Kalbi Olan Ağlıyor (By Erhan Bayrak) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
8. Çetele (Pop Version By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Oytun Karanacak)
9. Veda (By Volga Tamöz) (Söz: Bengü, Deniz Erten Müzik: Bengü)
10.Dört Dörtlük (By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Şehrazat)
11.Aşkım (By Ozan Çolakoğlu) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
12.Kadar (Slow Version By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Şehrazat)
13.Kalbim Affetsin (By Erhan Bayrak) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
14.Saat 03.00 (By Erhan Bayrak) (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
15.Çetele (Slow Version By Volga Tamöz) (Söz & Müzik: Oytun Karanacak)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik.net
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.vemuzik.com
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)

2012
Anlatacaklarım Var (Single, DMC Müzik, Dijital şarkı 13.11.2012)

1- Haberin Olsun

İnternet Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

Anlatacaklarım Var (Albüm, DMC Müzik, 18 / 19.12.2012)

1- Haberin Olsun
2- Yaralı
3- Haberin Olsun (DJ Ufuk Akyıldız Remix)
4- Yaralı (DJ Burak Yeter Remix)
5- Haberin Olsun (DJ Burak Yeter Remix)
6- Yaralı (DJ Ufuk Akyıldız Remix)
(Tüm şarkılarda Söz ve Müzik: Zeki Güner, Düz.: Mustafa Ceceli)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.ttnetmuzik.com.tr

2013
Proje 2 / Erdem Kınay [Caz Albüm, KNY Müzik, 30.10.2013]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4. Kolay Gelsin - Erdem Kınay feat. Bengü

Saygımdan (Dijital Single, DMC Müzik, 14.11.2013)

1- Saygımdan (Söz ve Müzik: Zeki Güner, Düzenleme: Mustafa Ceceli )


Dijital İnternet Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Saygımdan (Maxi Single CD Albüm, DMC, 17.12.2013)

1. Saygımdan
2- Saygımdan (Cihat Uğurel Remix)
3- Saygımdan (Mustafa Yıldırım Remix)
(Söz & Müzik: Zeki Güner)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)

2014
Sahici (Single, BNG Müzik / DMC, 23.09.2014)

1- Sahici - 03:27


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

İkinci Hâl (Albüm, BNG Müzik / DMC, 17.10.2014)

1- Sahici - 03:27
2- İkinci Hal
3- Hilal
4- Kapıda Yalnızlık
5- Ege
6- Yaprak Dökümü
7- Kadar / Düet; Emre Aydın
8- Feveran
9- İkinci Hal / Barış Özesener Versiyon
10.Saygımdan / Bonus
11.Yaralı / Bonus


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2016
Hodri Meydan (Single, BNG Müzik / DMC, [Dijital 04.03.2016] 25.03.2016)

1- Hodri Meydan (Söz: Deniz Erten, Müzik ve Düz.: Erdem Kınay)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Sığamıyorum (Single, BNG Müzik, 27.06.2016)

1- Sığamıyorum


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Altınçağ (Albüm, Felix Yapım, [Dijital 31.05.2017] 09.06.2017)

1- Empati (feat. Volga Tamöz) - 03:11
2- Kuzum - 03:05
3- Yalelli - 03:01
4- Altın Çağ - 03:20
5- Deli Dumrul - 04:40
6- Neden - 02:57
7- Geçmiş Olsun - 03:11
8- Telaş - 03:53
9- Sanki (feat. Hakan Altun) - 04:04
10-Bahane - 04:16
11-Sözünde Durmadın - 03:49


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.qobuz.com
open.spotify.com

2019
Yazık (Single, Felix & DMC, 15.02.2019)

1- Yazık


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İçimden Gelmiyor / Bilal Sonses & Bengü (Single, Wovie, 12.04.2019)

1- İçimden Gelmiyor


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Günaydın (Single, DMC, 22.11.2019)

1- GünaydınDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Kalbim (Single, Merzigo Music Distribution, 19.02.2021)

1- [Ağla] Kalbim - 04:00

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web sitesi:
www.bengu.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/benguofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/benguofficial
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/benguofficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/benguofficial
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (9595 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag