Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 365 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 365
Üye: 0
Toplam: 365

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 138,001,196
  • Bugün: 23,700
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2023
  • 02:11 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Berkant
Bookmark and Share
    Geri Dön   (11722 okuma)

Sanatçı: Berkant
BERKANT


FOTO GALERİ
31 Aralık 1938 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Soyadı Akgürgen'dir. Babasının görevi nedeniyle ilkokulu Hasanoğlan'da, orta okulu Bilecik Lisesi, liseyi Ankara Atatürk Lisesi ve yatılı olarak da Denizli Lisesi'nde okudu. 1956'da Ankara'ya dönüp Ankara Kurtuluş Lisesi'nden mezun oldu. Müziğe yakınlığı, lise yıllarında ağabeylerinin gramofonu ve taş plaklarla başladı. İlk enstrümanı pompalı ağız mızıkası oldu. Bu arada piyano dersleri ile piyano çalmaya başlamıştı. On dört yaşında Dean Martin, Frank Sinatra ve Nat King Cole ağırlıklı şarkılardan oluşan geniş bir repertuara sahipti.

Sahneye ilk kez 1957'de Ankara'da Bahçelievler Akalın Düğün Salonu'nda Üstün Poyrazoğlu Orkestrası ile çıktı.

1957'de ilk profesyonel grubu piyanoda Mehmet Kurdoğlu, kontrbasta Attila Özdemiroğlu, bateri(davul)da Oktay Evren ve elektro gitarda Yurdaer Doğulu (ve Akşam gazetesindeki ünlülerin evliliklerinden ve bu arada Attila Özdemiroğlu'nun evliliğinden sözeden bir habere göre Tanju Okan) ile birlikte Jupiters (Jüpiter Kenteti) 'ni kurdu ve Ankara'da çeşitli gece klüplerinde sahneye çıkmaya başladılar.

Bu süreçte tanınmasının ardından o yıl sonlarına doğru TRT Ankara Radyosu'nda haftalık emisyonlarda şarkı söyledi. Gitarda Yurdaer Doğulu, kontrbasta Atilla Özdemiroğlu, piyanoda Ertuğrul Çayıroğlu gibi müzisyenlerle çalışıyordu.

1960'ta bahriye eri olarak askere gitti. Bandoya seçildi ve üç yıllık askerliği boyunca tenor saksofon çaldı.

1964'te askerliğini bitirip Ankara'ya döndü ve Yurdaer Doğulu ile yeni bir orkestra kurup İstanbul'da Kulüp Fuaye'den teklif alınca İstanbul'a geldiler.

İlk plağı Cici Pabucum Cici - Arabamın Atları'dır. Aynı yıl Sezen Cumhur Önal ile çalışmaya başladı ve ilk olarak Evvel Zaman İçinde'yi plak yaptı. Ardından "Ah Kızlar", "Bir İçim Su", "Doğum Günün Kutlu Olsun", "Sana Gönül Verdim" adlı şarkıları ile hit oldu.

1966 yılında kulüp çalışmalarını bırakıp gazino çalışmalarına başladı. Sonra Ertuğrul Çayıroğlu Orkestrası ile de çalıştı. 1967'te Vasfi Uçaroğlu Orkestrası'nın erkek solisti oldu ve Kamuran Akkor ile sahneyi paylaştı.

1967'de bir Metin Bükey-Teoman Alpay şarkısını seslendirdi. "Samanyolu" adlı bu şarkının 45’lik plağı Eylül ayında "Samanyolu - Özledim Seni" ilk zamanlarda fazla ilgi görmese de daha sonra Berkant ile özdeşleşerek bir milyonun üzerinde rekor satış yaparak Berkant'a platin plak ödülü kazandırdı.

"Samanyolu"dan sonra film ve plaklara Türkçe beste çalışmaları yaptı. "Nisan Yağmuru", "Mevsim Bahardı", "Hayat Sevince Güzel", "Bülbül Yuvası" gibi beste çalışmaları yaptı. Bu arada film teklifi aldı ve Gönül Yazar ile "Trafik Belma" filmini yaparlar. Yedi filmde baş rol oynadı.

1975 yılında son plak çalışması olan "Fani Dünya - Izdırap Çocuğu" yayınlandı. 1980'li yıllarda gazinoların azalması ve taverna çalışmalarının çoğalması nedeniyle Avrupa turneleri ve otel gece kulüplerinde programlar yapmaya başladı. 1992'de bir kaset çalışması yaptı ve 1993'te "Samanyolu '93" adı ile yayınlandı.

80 45’lik plak, 1 longplay doldurdu. 1993'te hit şarkılarından oluşan bir kaset ve CD'si yayımlandı. Pop müziğimizin öncü sanatçılarından biri olan ve adına Beyoğlu Belediye'since 28.01.2002'de bir de "Sanat Gecesi" düzenlenen Berkant sahne çalışmalarını yakın zamana kadar Mersin'de sürdürüyorken jubilesi yaparak emekliye ayrıldı.

80'li Yılların Starları Anadolu Yollarında…

80’li yıllarda hayatımızda olan müziğin 7 efsane ismi bir Sosyal sorumluluk projesi kapsamında uzun sürecek bir Anadolu turnesine çıkıyor…

İşte turneden notlar…

Basarılı organızasyonlarla tanınan, Aral Müzik - Izzet Aral tarafından organize edilen yapımda dev sanatçılar yaz konserleri için Bir araya geldiler.

Sosyal sorumluluk projesi kampanyasında ihtiyaç sahiplerine 'akülü tekerlekli sandalye'nin verileceği konserlerde; Berkant, Selçuk Ural, Gökben, Semiha Yankı, Nil Burak, İskender Doğan ve Özlem Savaş yer alırken onlara Osman İşmen ve Orkestrası da eşlik edecektir.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılacak turnelere kent belediyeleri, dernekler ve siyasiler de destek vermektedir.

Yurdun dört bir yanında ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde başlayacak olan konserlere Haziran ayının ilk haftasından itibaren start verilecektir.

‘Akülü Tekerlekli Sandalye Kanpanyası’na destek vermek isteyenler ; izzetaral@aralorganization.com Adresine başvuruda bulunabilir. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.05.2012)

80´li Altın Yıllar Anadolu Yakası'nda Bir Kez Daha Canlandı!

Anadolu Yakası'nda Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda Kadıköy Belediyesi himayesinde gerçekleşen konserde birbirinden değerli sanatçılar sahne aldı.

İzzet Aral tarafından hayata geçirilen Berkant, Nil Burak, Gökben, İskender Doğan, Semiha Yankı ve Selçuk Ural'ın sahne aldığı "80'li Altın Yıılar" porjesi, Özlem Savaş'ın sunumuyla Kadıköy Özgürlük Parkı'nda sahne aldı.

Kadıköy Belediyesi himayesinde gerçekleşen konsere halkın ilgisi görülmeye değerdi.

Sırasıyla Berkant, Gökben, İskender Doğan, Semiha Yankı, Selçuk Ural ve Nil Burak'ın sahne aldığı konserde, 80'li yıllarda parlayan sanatçılar müzik ziyafeti çektiler.

Değerli müzik adamı Osman İşmen ve Orkestrası'nın eşlik ettiğii konserde, Semiha Yankı, izleyiciler arasında bulunan başarılı sanatçı arkadaşı Çiğdem Tunç'u sahneye davet etti.

Çiğdem Tunç, Rita Hayworth'ın "Gilda" filminde saçlarını savurarak söylediği ünlü "Put the Blame on Mame" adlı şarkısını görkemli bir performansla seslendirirken büyük alkış aldı.

Bu konserler Ramazan ayı boyunca Maltepe Belediyesi, Kartal, Beylikdüzü, Şişli (3 ayrı konser) ve Beşiktaş Belediyelerinin göstereği alanlarda da gerçekleştirilecek...Aynı konserler; Kadıköy Özgürtlük Parkı'nda da 4 ve 11 Ağustos tarihlerinde yenilenecek (Kaynak: www.magazinkolik.com - 22.07.2012)

Efsane Şarkıcı Berkant Yoğun Bakımda!

Bir döneme damgasını vuran "Samanyolu" şarkısıyla ünlenen Berkant’ın sağlık durumu ciddi...

Berkant Koşuyolu hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan ünlü şarkıcının akciğer kanseri tedavisi gördüğü biliniyordu. (Kaynak: www.magazinci.com - 08.08.2012)

Berkant Hastaneden Eve Gönderildi!

Selçuk Ural’ın Başbakana yardım çağrısında bulunduğu Bay Samanyolu lakaplı ünlü şarkıcı Berkant, tedaviye evinde devam edecek.

Koşuyolu Devlet Hastanesi’nde akciğer kanseri tedavisi gören şarkıcının yakın dostu Selçuk Ural, “Moral bulması için evine gönderildi. Bizim devlet yetkilerinden isteğimiz, kapıda bir özel ambulansın bekletilmesi. Acil bir durumda özel hastaneye anında nakledebilmek. Kültür Bakanlığı’ndan yetkililer aradı konuşuyoruz, yardımcı olacaklarını söylediler." dedi.

Geçen cumartesi Kadıköy Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda Semiha Yankı, Gökben, Selçuk Ural, İskender Doğan ve Nil Burak'la beraber konser vermeye hazırlanan Berkant'ın nefes alma sorunu yaşadığı ve durumu ağırlaştığı için sahneye çıkamadığı öğrenildi.

Berkant geçen ay Kuruçeşme Arena'daki konsere de kadrosunda olduğu halde nefes darlığı nedeniyle çıkamamış, kulisten izleyip dönmek zorunda kalmıştı. (Kaynak: www.magazinci.com - 08.08.2012)

Berkant'a Doktorlardan Bayram İzni

Geçtiğimiz hafta ani nefes darlığı şikayeti ile Memorial Şişli Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Türk pop müziğinin ünlü ismi Berkant’a doktorları bayramı evinde geçirmesi için izin verdi.

Bir süredir akciğer kanseri teşhisi ile tedavi gören ve evinde yaşadığı nefes darlığı sorunu nedeniyle durumu kötüleşen ünlü sanatçı, 11 Ağustos Cumartesi günü Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi( KVC) Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılmıştı. Hastaneye yatırıldığında genel durumu oldukça kötü olan Berkant, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından hafta içi özel odaya alındı.

Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Şener ve Onkoloji Uzmanı Betül Öztürk tarafından sağlık durumu takip edilen Berkant, doktorlarından Ramazan Bayramı’nı evinde geçirebilmek için izin istedi. Sevdikleri ile vakit geçirip moral depolaması için ev istirahati verilen Berkant’ın, bayramdan sonra genel durumu uygun olduğu takdirde kemoterapi seanslarına başlayacağı belirtildi. (Kaynak: magazin.haberturk.com - 16.08.2012)

Berkant'ı Kaybettik. Başımız Sağolsun!

"Samanyolu" şarkısıyla ünlenen Berkant hayata veda etti.

Berkant hayata veda etti. "Samanyolu" şarkısı yetim kaldı.

Sanat dünyası bir büyük yorumcuyu daha kaybetti. Bir süreden beri tedavi gören Berkant bugün hayata gözlerini yumdu. Bay "Samanyolu"’nun vefat haberi sanat dünyasında büyük üzüntüyle karşılandı.

Bir süreden beri akciğer kanseri olan Berkant, tedaviye yanıt veremediği için hastaneden eve gönderilmişti. "Samanyolu" şarkısıyla 7'den 77'ye herkesin gönlünde taht kuran Berkant'ın ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı. Sanatçı, bu sabah evinde vefat ederek sevenlerine üzüntü yaşattı.

“BERKANT HASTALIĞINI BİLMİYORDU”

Berkant’ın eşi Engin Akgürgen, ‘Akciğer kanserinden kaybettik. Tedavi ettirsek bile kurtulma şansı yoktu. Yapılacak her şeyi yaptık. Berkant hastalığını bilmiyordu. Söylemedik. Cenaze töreni Çarşamba günü öğlen namazında Teşvikiye Camii’nde yapılacak. Çarşamba günü önce 10.30’da Cemal Reşit Rey’de bir tören düzenlenecek, Karacaahmet’e defnedilecek.

HERKES ÇOK ÜZÜLDÜ

Sanat dünyasının ünlüleri Berkant’ın ölümü üzerine Twitter’da duygularını şöyle dile getirdi:

Sezen Cumhur Önal: Türk dilini Batı müziğine uygulamaya başladığımızda o kadar güzel şarkılar söyledi ki.. Çok üzgünüm çok.

Tülay Özer: Bu insanlar aramızda misafir. İnsanlar öldükten sonra altından mezara koysanız ne olur. Yaşarken değerini bilmek lazım

Bilgen Bengü: Çok üzgünüm Berkant'ı kaybettik.

Demet Akalın: Berkant Baba ruhun şad olsun. Nurlar içinde yat....

Ece Erken: Başımız sağolsun, sanatçı Berkant abimizi kaybettik.

Suna Yıldızoğlu: Berkant artik bizimle değil...Nur içinde yatsın..

Reyhan Karaca: Türk pop müziğinin kilometre taşı Berkant'ı kaybettik... Nur içinde yatsın...

Itır Esen: Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek Berkant... Güzel sesinle hiç unutulmayacaksın...

BERKANT'IN HAYATI:

31 Aralık 1938'de Ankara'da doğdu. Ortaöğrenim yıllarında mızıka ile edindiği müzik tutkusunu, piyano çalmaya başlayarak sürdüren Berkant, 1956 yılında yatılı olarak okuduğu Denizli Lisesi' nden mezun oldu.

İlk kez 1957 yılında Ankara'da bir düğün salonunda "Üstün Poyrazoğlu Orkestrası" ile sahneye çıktı. Aynı yıl kurduğu "Jüpiter Kenteti" adlı müzik topluluğu ile gece kulüplerinde çalıştı. Bu süreçte tanınmasının ardından TRT Ankara Radyosu'nda program yapmaya başladı.

Askerlik sürecinde bando takımında yer almasının ardından İstanbul'a giderek saksafon öğrendi. 1964'te Ankara'da Yurdaer Doğulu ile orkestra kurarak çalışmalarını sürdürdü. 1965 yılında Vasfi Uçaroğlu Orkestrası'na solist olarak katılan Berkant, ilk plağını aynı yıl çıkardı.

Sezen Cumhur Önal, Metin Bükey ve Teoman Alpay ile de çalışan sanatçı, 1967 yılında çıkardığı "Samanyolu" adlı şarkısıyla çok kısa sürede zirveye tırmandı.

1967'de sinema alanında da yer alan Berkant, 1971 yılına kadar çeşitli filmlerde rol aldı. Beste ve şarkı sözü uyarlaması, yazarlığı yaptı. Berkant'ın seslendirdiği, sözlerini Teoman Alpay'ın yazdığı ve bestesi Metin Bükey'e ait olan "Samanyolu" adlı şarkı, 1969 yılında Hollandalı pop şarkıcısı David Alexander Winter tarafından "Oh Lady Mary" adıyla seslendirilince batıda da tanınan bir parça haline geldi. Fakat parçayı tüm dünyada tanıtan şarkıcı Patricia Carli olmuştur. Şarkının plağı 1968 yılında 100.000'in üzerinde satarak Türkiye'de platin plak alan ilk plak olur. (Kaynak: muzik.ekolay.net / www.magazinci.com / www.aveamuzik.com / magazin.tr.msn.com / www.kralmagazin.com.tr - 01.10.2012)

Bir süredir akciğer kanseri teşhisi ile tedavi gören ve daha sonra evinde yaşadığı nefes darlığı sorunu nedeniyle durumu kötüleşen Berkant Akgürgen 1 Ekim 2012 tarihinde İstanbul'da vefat etti.

Diskografi:
1965

Arabamın Atları / Cici Pabucum (Vasfi Uçaroğlu Orkestrası solisti olarak 45’lik, Sahibinin Sesi 3062)

1966

Evvel Zaman İçinde / Uzun Kavak (Vasfi Uçaroğlu Orkestrası solisti olarak 45’lik, Sahibinin Sesi 3121)


Şu Aydın'ın Uşağı / Dere Geliyor Dere (Vasfi Uçaroğlu Orkestrası solisti olarak 45’lik, Sahibinin Sesi 3124)

1967

Bir İçim Su / Bakkallar Satıyor Karaca Üzüm (45’lik, Sahibinin Sesi 3136)


Doğum Günün Kutlu Olsun / Gel Güzelim Yavrum (Aranj.Orij.:El Chameleon-Los Machucambos) (45’lik, Sahibinin Sesi 3137)


Ah Bekarlık, Ah Sultanlık / Bir Yolcum Var (45’lik, Sahibinin Sesi 3172)

Büyütmek için T ıklay ın
Seni Özlerim (Aranj.Orij.:E Voi Ballate-Adriano Celentano) / Ah Kızlar (45’lik, Sahibinin Sesi 3176)

Büyütmek için T ıklay ın
Aşkın Masalmış / Siyah Gözler (45’lik, Sahibinin Sesi 3193)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Samanyolu (Söz: Teoman Alpay, Müzik: Metin Bükey) / Özledim Seni (45’lik, Televizyon 172)

1968
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Bülbül Yuvası / Elma Şekeri (45’lik, Televizyon 195)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Hangimiz Bilir / Kim Öğretti (45’lik, Televizyon 200)

Mevsim Bahardı / Aşkı Tanısan (45’lik, Televizyon 201)

Cemo / Hayat Sevince Güzel (45’lik, Televizyon 204)

Büyütmek için T ıklay ın Sana Şarkımı Bıraktım (Aranj.Orij.: Je Me Suis Souvent Demandé-Richard Anthony) / Binbir Gece Masalı (45’lik, Sahibinin Sesi 3231)

1969
Büyütmek için T ıklay ın
Sen Sevmeden Sevildin / Senden Güzel Görmedim (45’lik, Sahibinin Sesi 3262)

Çiçekler Gönül Bahçesini Süsler (Aranj.Orij.: L'Oriental-Enrico Macias) / Kısmet (45’lik, Sahibinin Sesi 3266)

Büyütmek için T ıklay ın
İlk Aşk Unutulmaz / Beni Biraz Dinler misiniz? (Aranj.Orij.:Portofino-Vittorio Paltrinieri) (45’lik, Sahibinin Sesi 3278)

Aşk Deyip Geçmeyin (Aranj.Orij.: C'est Ecri Dans Le Ciel-Bob Azzam: Aynı zamanda 1961'de İlham Gencer'in Bak Bir Varmış Bir Yokmuş isimli şarkının da orijinali) / Vuruldum Bir Kıza (Aranj.Orij.: Le Rossignol Anglais-Hugues Aufray) (45’lik, Sahibinin Sesi 3303)

Büyütmek için T ıklay ın
Nerde İlk Günün Sevinci / Duydunuz mu Aşkımı? (Aranj.Orij.:Tel Aviv-Aris San) (45’lik, Sahibinin Sesi 3306)

Büyütmek için T ıklay ın
Kalbimdesin Her Zaman / Aşkım Sana Yeterse (45’lik, Sahibinin Sesi 3313)

Büyütmek için T ıklay ın
Yıllardan Sonra Dönersen (Aranj.Orij.:Le Plus Grand Bonheur Du Monde-Enrico Macias) / Bilmem ki, Bilemem ki (Aranj.Orij.: Jovano Jovanke - Esther & Abi Ofarim) (45’lik, Sahibinin Sesi 3321)

Çıkarsın Her Yerde Karşıma / Doyulmaz Bakışına (45’lik, Sahibinin Sesi 3336)

Kıymetini Bilseydim Ben Eğer / Çok Yaşa (45’lik, Sahibinin Sesi 3341)

Büyütmek için T ıklay ın
Ah (Bu) Kızlar / Eğer Dünyaya Yeniden Gelseydim (45’lik, Sahibinin Sesi 3356)

Büyütmek için T ıklay ın
Seni Bulsam Beni Beklerken (Aranj.Orij.: Les Vacances-Enrico Macias) / Yanımda Olsaydın (45’lik, Sahibinin Sesi 3357)

Al Beni de / Ne Zaman Ne Zaman (45’lik, Sahibinin Sesi 3368)

İçimden Sadece Ağlamak Geliyor / Aşk Çiçeği (Aranj.Orij.: Los Piconeros) (45’lik, Sahibinin Sesi 3369)

1970
Büyütmek için T ıklay ın
Değişmeyen Ne Kaldı / Sana Gönül Verdim Diye (Aranj.Orij.:Den Sou Elipe Tipota-Stelios Kazantzidis) (45’lik, Sahibinin Sesi 3399)

Sevdim Seni / Mecnun Gibiyim (45’lik, Sahibinin Sesi 3400)

1971
Büyütmek için T ıklay ın
Aklın Nerdeydi / Eyvah, Kendim Ettim Kendim Buldum (45’lik, Sahibinin Sesi 3432)

Büyütmek için T ıklay ın
Ayrılık / Adın Aşk mıdır? (45’lik, Sahibinin Sesi 3434)

Ayşe / Aşkı Bana Sorarsan (45’lik, Sahibinin Sesi 3448)

Birazdan / Kim Olduğunu Bir Bilsem (45’lik, Sahibinin Sesi 3471)

Büyütmek için T ıklay ın
Herkes Unutur Sen Unutamazsın / Yine Yalnızım (45’lik, Sevilen 217)

1972
İhtiyacın Olursa / Aşk Bir Yalnızlık Rüzgârı (45’lik, Sevilen 222)

Ayrılık Deyince / Kısmet Olursa (45’lik, Sevilen 223)

Büyütmek için T ıklay ın Dinle Son Sözüm Sana / [Bir] Sonbahar (45’lik, Sevilen 224)

Seni Bulsam / Doyulmaz Aşkına Bakışına (45’lik, Sevilen 225)

Yalancı / Süt İçtim Dilim Yandı (45’lik, Sevilen 232)

Büyütmek için T ıklay ın
Çok Yalnızım / Düğün Şarkısı (Serpil Örümcel ile birlikte) (Aranj.Orij.:Pour Tout L'or Du Monde-Enrico Macias) (İstanbul Gelişim Orkestrası ile 45’lik, Sevilen 233)


Tövbe Ettim / Bütün Dualarım Seninle (Los Embasadores ile birlikte 45’lik, Sevilen 272)

Kimbilir (Belki Bir Akşamüstü) / Siyah Gözler (Los Em. Paraguayos ile birlikte 45’lik, 282 Sevilen)

Büyütmek için T ıklay ın
Sensizlik / Ayrı Düşeli (45’lik, 283 Sevilen)

MLP (MLP Albüm, Sevilen 303)
Büyütmek için T ıklay ın
1-İlk Aşkım
2-Ayrılık Kolay Olsa
3-Zor Gelir Gurbet
4-Gülüm Çiçeğim
5-Baharı Ben Neyleyim
6-Ey Sevda

Kim Öğretti / Hangimiz Bilir (45’lik, Türkofon Plak 1544)

1973
Selam Söyle Görürsen / Kimse Çalmadı Kapımı (45’lik, Sevilen 336)

1974
Aşkta Bunlar Yasak / Kolay Değil Seni Unutmak (45’lik, Sahibinin Sesi 3498)

Bekle Beni / Ben Sen O (Aranj.Orij.: Je Suis Content Pour Toi-Enrico Macias) (45’lik, Kervan 68)

Ah Kızlar (Toplama LP Albüm, Sahibinin Sesi 107)
A yüzü:
1- Ah Kızlar
2- Beni Biraz Dinler misiniz?
3- Doğum Günün Kutlu Olsun
4- Sen Sevmeden Sevildin
5- Vuruldum Bir Kıza
6- Çiçekler Gönül Bahçesini Süsler
B yüzü:
1- Evvel Zaman İçinde
2- Senden Güzel Görmedim
3- Aşkta Bunlar Yasak
4- Kolay Değil Seni Unutmak
5- Doyulmaz Bakışına
6- İlk Aşk Unutulmaz

1975
Büyütmek için T ıklay ın
Izdırap Çocuğu (Ben Hayata Küsmedim) / Fani Dünya (45’lik, Fonex 544)

1993
Samanyolu '93 (CD&MC Albüm: Vexport)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Samanyolu - 06:03
2- Nisan Yağmuru - 03:33
3- Hayat Sevince Güzel - 03:43
4- Özledim Seni - 04:02
5- Sana Gönül Verdim Diye - 03:08
6- Çingene - 03:53
7- Mevsim Bahardı - 04:28
8- Sensizlik - 02:48
9- Ayrı Düşeli - 03:59
10-Esinti - 03:43
11-Fani Dünya - 03:47
12-Izdırap Çocuğu - 04:22

2001
40 Yılın Liste Başı Şarkıları-2 (Karma Albüm, Kiss Müzik, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Samanyolu - Berkant

Kaç Yıl Geçti Aradan Türk Pop Müzik Tarihi 1960-70'li Yıllar (Karışık-Derleme CD albüm - Albüm, YKM, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
CD2:
11-Samanyolu - Berkant

2005
40 Yılın Liste Başı Şarkıları-2 (Karma Albüm,Ozan / DMC, 2005)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Samanyolu - Berkant

Bir Zamanlar 2 - En İyileriyle Serisi/Karma 2/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları (Albüm, Ossi Müzik, 16.12.2005, 23.01.2006)

9. Berkant / Samanyolu (Söz: Teoman Alpay, Müzik: Metin Bükey) - 1967 - 03:43

2006
Yeşilçam Şarkıları 2 / Artık Sevmeyeceğim (Soundtrack Albüm, Kalan Müzik 378, 26/28.06.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
13.Samanyolu / Berkant - 03:40

2009
40 Yılın Listebaşı Şarkıları 2 [Derleme Albüm, Ozan Video Müzik, 1.basım: 2005, 2nci yeni basım: 28.04.2009]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Samanyolu - Berkant

2010
Her Devrin Devleri (Kolektif Albüm, Atlas Müzik, 04.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5. Berkant & Işın Karaca - Kırmızı Ruj - 05:09


Albüm Açıklaması:
"Her Devrin Devleri” adlı albümde çok özel düetlerle çok özel isimler bir araya geldi. Çok yakında müzikseverlerin beğenisine sunulan bu özel çalışmanın süpervizörlüğünü Türk pop müziğinin başarılı ismi Zerrin Özer, yapımcılığını Yüksel Aman, prodüktörlüğünü ise Zerrin Özer ve Selahattin Erhan üstlendi. Bir çok şarkıcının da desteklediği albümde, şarkıların söz ve müziklerini Selahattin Erhan hazırladı. Albümde, Alpay & Funda Arar, Atilla Atasoy & Yıldız Tilbe, Berkant & Işın Karaca, Gökben & Mustafa Sandal, Nur Yoldaş & Ege, Salim Dündar & Zerrin Özer, Selçuk Ural & Yeşim Salkım, Asu Maralman & Gökhan Tepe, Tülay Özer & Kıraç ve Yeşim & Mirkelam'ın çok özel düetleri yer alırken, albümün ilk klibi Eyüp Dirlik tarafından Berkant ve Işın Karaca'nın düeti "Kırmızı Ruj”a ikinci klip ise Salim Dündar ve Zerrin Özer düeti olan "Şarkılar Hep Yalan" adlı şarkıya çekildi.

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2011
Yeşilçam Şarkıları (5 CD, Film Müziği Albümü + Booklet, Z Kalan Müzik, 23.05.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD/2 : Artık Sevmeyeceğim
13.Samanyolu - Berkant

Bodrum Night 3 / by Özhan Özal [Dance Albüm, Yeni Dünya Müzik, 08.08.2011]
2006 baskısı-Büyütmek için T ıklay ın
1. Özhan Özal (feat. Berkant) - Samanyolu (Dance Mix)

Sevdik Sevdalandık Bu Şarkılarla Yaşadık / Sezen Cumhur Önal [Albüm, DMC Müzik, 27.10.2011]

3. Hanginiz Bilir
Seslendiren: Berkant
7. Eğer Dünyaya Yeniden Gelseydim
Seslendiren: Berkant
9. Ah Kızlar
Seslendiren: Berkant
10.Bilmem Ki Bilemem Ki
Seslendiren: Berkant


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)

2013
Bir Zamanlar (1.2.3.4.ve 5.) [5 CD Boxset Albüm, Ossi Müzik, 28.12.2013]

DİSK 2
9- Berkant - Samanyolu (1967)

2016
Bekle Beni / Ben Sen O (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, Aralık 2016)
(1974 Haziran ayında çıkarılan 45liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI]

1- Bekle Beni - 02:23
2- Ben Sen O - 02:01


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2017
Hangimiz Bilir - Kim Öğretti (Single, Yavuz Burç Plak-Yavuz Asöcal, 13.07.2017)
(Televizyon plak tarafından 1968 yılında çıkarılan 45liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI]

1- Hangimiz Bilir - 03:03
2- Kim Öğretti - 05:13

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Bir Zamanlar 2 - En İyileriyle Serisi/Karma 2/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları (PLAK Albüm, Ossi Müzik, 10.04.2018)
(16.12.2005 ve 23.01.2006 tarihinde 2 CD olarak çıkarılan albümün [LP=Longplay] PLAK formatında [YENİ BASIMI])

PLAK 1 B Yüzü:
4- Berkant / Samanyolu
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Berkant
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Berkant_Akgürgen
Sinema Türk Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/person/Berkant
IMDb Sayfa Adresi (İngilizce):
www.imdb.com/name/Berkant
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (11722 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag