Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 27.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 408 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 408
Üye: 0
Toplam: 408

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,856,178
  • Bugün: 37,530
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 27, 2023
  • 12:23 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Bilgen Bengü
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5738 okuma)

Sanatçı: Bilgen Bengü
BİLGEN BENGÜFOTO GALERİ
19 Aralik 1957 İstanbul doğumlu Bilgen Bengü, 15 yaşında bir genç kız liseye henüz başlamış, müzikle ilgileniyor, şarkılar söylüyor, Levent Lisesi orkestrasında solistlik yapıyor, okul orkestrası ile okullarda konserler veriyor. Kısacası müziğe gönül veriyor. En yakın arkadaşının annesi vasıtasıyle Nino Varon’la tanışır.. Bu tanışmadan sonraki olaylar çok hızlı bir şekilde gelişir. Şanar Yurdatapan’dan kurulacak bir grupta yer alması için teklif alır. Derslerine engel olur mu endişesi ile teklifi kabul eder. Grup kurulur, diğer kız arkadaşları ile burada tanışır. Bir aile ortamı gibi olan Sat Yapım’da çalışmalar başlar. Sadece bu üç kıza özel beste, güfte ve kareografiler hazırlanır. Kısacası burada koca bir ekip çalışmaktadır. Grup kısa zamanda adını duyurur. Kim mi bu grup ?... Tabi ki Cici Kızlar... 1975 ve 1976 yıllarında ülkemizde en sevilen pop grubu olarak tarihe geçmişlerdir. 1974’teki daha ilk plakları “Olmaz ki / Bak Şu Çocuğa” 45’liği ile kendilerinden söz ettirmeye başlamışlardı.

1975 Eurovision Türkiye elemeleri’ne DELİSİN (DELİSİN) isimli şarkı ile adını duyuran Cici Kızlar grubunun, sonradan ‘Kıvırcık’ diye anılan üyesidir, Bilgen Bengü.

Herhalde bu ilk yarışmanın heyacanı hala birçok kişinin belleklerindedir. Ve sonuçların açıklandığı an, heyecan dorukta idi. Fakat bir sürpriz olmuş, yarışmadan 2 tane birinci çıkmıştı. Herkes şaşırmıştı. Jüri yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek sanatçıyı kur’a ile belirleyecekti. Biri boş, biri dolu iki adet zarf hazırlandı. Grubun en küçüğü olması dolayısı ile Grup Üyeleri kur’ayı Bilgen Bengü’nün çekmemi istediler. Zarfı çekti ve boş çıktı. O günden beridir Bilgen Bengü kur’alardan kaçındığını söyler.

Böyle başlayan müzik hayatı plak, kaset, konser ve turnelerle devam etti. Bugün dahi ilk başladığı günlerde olduğu gibi, müziğe karşı aynı heyecanı taşıdığını söyler.

1976 yılında Cici Kızlar’ın dağılmasından sonra solo kariyerine başlayan Bilgen Bengü, çok sayıda plak yaptı. Son yıllarda Tülay Özer ve Yeşim’le birlikte gerçekleştirdikleri sahne şovları büyük ilgi gördü.

Müziğin yanısıra 1979 yılında Mahir Günşiray ile birlikte ‘Bebek’ filminde rol aldı.

Sahne, konser, turne çalışmaları yaparken aynı zamanda okuluna da devam ediyordu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünden mezun oldu. 1987 yılında birçok bestesini, düzenlemesini Esin Engin ve Turhan Yükseler’in yaptığı “Kıvırcık” adlı kaset çalışması yaptı, ama umduğunu bulamadı ve 1988 yılında müziğe ara verdi.

Uzun yıllar sonra 2002 yılında “Canım Çekti” adını verdiği, kendi kişisel çevresi için özel bir mini single hazırladı. İçindeki müzik aşkını günümüz müzik tüketicisine sunmak için hazırladığı mini single’da Turhan Yükseler aranjör olarak, Nino Varon da danışman olarak görev yaptı. Mini single’ında iki yeni iki de eski şarkı söyleyen Bengü, yıllar önce ilk Eurovision Türkiye finalinde başarılı olan “Delisin”i tekrardan ve bu şarkının yanında “Nerden Çıktı Bu Rüzgar”, “Söyle Kimdi O”, “Haydi Haydi Git de Konuş” adlı şarkıları yorumladı.

2011’de Cici Kızlar’ın “Kıvırcık” Bilgen''i, yepyeni şarkılarıyla tekrar karşınızda!

Yetmiş ve seksenli yıllarda seslendirdiği şarkıların orijinal kayıtlarından oluşan “En İyileriyle” albümü geçtiğimiz yıl yayınlanan Bilgen Bengü, bu defa iki yeni şarkıyla 2011 yılında sevenlerine sürpriz yapıyor.

İşte sürpriz şarkılar da içeren 21 şarkılık “En İyileriyle BİLGEN BENGܔ albümü!

Cici Kızlar ilk profesyonel “proje”lerden biri olarak müzik tarihine geçti müzik dünyamızda. Cici Kızlar, 1976 yılında dağıldı ama müziğe devam eden içlerinden bir tek Bilgen Bengü oldu. Lacivert soket çorapları, çoraplarıyla aynı renk yeleği, tam da yetmişler işi geniş yakalı beyaz gömleği, kocaman bir çengelli iğneyle tutturulmuş ekose eteği ve en çok da kıvırcık saçları, masum ve güleç bakışlarıyla yer etmişti görsel hafızamıza Cici Kızlar’dan Bilgen Bengü.

Bilgen Bengü, 1976 yılından bu günlere uzanan solo kariyeri boyunca imza attığı çalışmalardan derlenmiş şarkıları ve hiç yayınlanmamış kayıtlarıyla yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.

Bu albümde 1976 yılında kaydedilmiş ilk solo şarkısı da var, 2003 yılında kaydedilmiş son şarkısı da. Yayınlanmış 45’lik plaklarındaki şarkıları ‘‘Söyle Kimdi O’’, ‘‘O Piti Piti’’, ‘‘Bizim Olsun’’, ‘‘Dik Kalbimde Yarayı’’ ve 1983 yılında sadece kaset formatında yayınlanan ilk ve tek albümündeki şarkıları ‘‘Islansın Gözlerim’’, ‘‘Oyun Bozan’’, ‘‘Ben Onlardan Değilim’’, büyük usta Kayahan’ın bir bestesi ‘‘Gücenme’’ ilk kez bu albümle yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor. Ama hepsi bu kadar da değil. Albümde yer alan altı şarkı, daha önce hiç yayınlanmamış, ilk defa dinleyeceğiniz sürpriz kayıtlar. İtalyanca ‘‘Giorni’’, iki alaturka beste, iki yakın tarihli kayıt ve bir de Eurovision sürprizi: “Bigudi”.

“En İyileriyle BİLGEN BENGܔ albümünün yapımcısı Hakan Eren. Kartonet yazısını Hakan Tok’un yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Şeref İnce tarafından yapıldı.

“Şu bizim Kıvırcık” şahane şarkılarıyla geri döndü. Hayatın gailesinde unuttuğumuz duyarlılıkları, mutluluğu, katıksız aşkı ve en çok da masumiyeti bize tekrar hatırlatmak için. Buyurun dinleyelim ! (Albüm açıklaması)

Bilden Bengü’den single: “Şarabi”

Single’da yer alan her iki şarkının da söz ve müziği Yavuz Hakan Tok’a ait. Daha önce Sibel Can’ın “Kıskıvrak”, Cenk Eren’in “İnce Saz” şarkılarında imzası bulunan, yanı sıra Nükhet Duru, Yeşim Salkım ve Nil Burak gibi isimlerde de çalışan Yavuz Hakan Tok’un bu iki yeni şarkısının düzenlemeleri günümüz Türk Popunun en başarılı aranjörlerinden Tansel Doğanay tarafından yapıldı.

Bilgen Bengü’den Sürpriz Şarkı

1975 Eurovision Şarkı Yarışması’nda seslendirdikleri “Delisin” ile tanınan Cici Kızlar grubunun üyesi Bilgen Bengü’den sürpriz bir çalışma geldi.

Bengü 8 yıllık sessizlikten sonra “Git Gidebilirsen” single’ını çıkardı.

Müzik kariyerinde 49 yılı geride bırakan Bilgen bengü, yeni single’ı “Git Gidebilirsen” ile sevenlerinin karşısına çıktı.

En son 2011’de yeni şarkı yapan Bengü, söz-müziği Mehmet Hayri Alkan’a ait bu şarkıyla 8 yıllık müzik molasına son verdi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 14.05.2019)

Diskografi :
1974

Olmaz ki / Bak Şu Çocuğa (Cici Kızlar’ın CBS’den ilk 45’lik plağıdır. Her iki şarkının Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı) (Cici Kızlar-45’lik, CBS 2723)

1975

Delisin (Delisin) / Rengarenk (Cici Kızlar’ın CBS’den ikinci 45’liği. Delisin, 1975 Eurovision Türkiye Finalinde “Seninle Bir Dakika” ile birinciliği paylaşan şarkıdır. Rengarenk ise, 45’liğin B yüzündeki şarkıdır. Her iki şarkının Söz ve Müziği: Atilla Özdemiroğlu) (Cici Kızlar-45’lik, CBS 3098)


Gencim, Yaşamı Severim (Söz: Attila Özdemiroğlu, Müzik: Grafika, Maya) / Deli Gönlüm (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) (Vakko mağazası için yapılan reklam plağıdır. Cici Kızlar-45’lik, ŞAT)


I-Ih (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı) / Gülebilmez Gülüm (Azeri folkundan alınmış bir şarkıdır. Söz: Azeri Halk Şarkısı, Müzik: Anonim) (Cici Kızlar-45’lik, CBS 3723)

3 Hürel & Cici Kızlar (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 481, Almanya)
(3 Hürel ile ortak bir kaset)

Kısım A / 3 Hürel:
Kısım B / Cici Kızlar:
1- I-Ih, I-Ih
2- Gülebilmez Gülüm Bahar Sensiz
3- Delisin
4- Regarenk
5- Olmaz Ki
6- Bak Şu Çocuğa
7- Küçük Yaramaz
8- Döner Dünya
9- Yara

12 Süper Hit / Seri Hit Parade (LP Albüm, CBC 81148)

B Yüzü:
3- Cici Kızlar / Delisin

1976
Aranjmanlar 8 (Karma Kaset Albüm, Alp Kaset 516)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım 2:
2- Delisin - Cici Kızlar


Uçtu Uçtu (Kuş Uçtu) (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) / Sev, Sev, Sev (Söz: Tuğrul Dağcı, Şanar Yurdatapan) (Cici Kızlar-45’lik, CBS 4263)

Tak Dedi Canıma (Cici Kızlar-LP Albüm, CBS 81384)

A Yüzü :
1- Tak Dedi Canıma
2- Arkadaş
3- Serap
4- Kurt Masalı (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı)
5- I-Ih I-Ih
B Yüzü :
1- Para Para Para
2- Bir Gün Gelecek
3- Deli Gönlüm
4- Gülebilmez Gülüm Bahar Sensiz
5- Kim Bilir
6- İzmir


(Söz: Seta, Müzik:-) / Bizim Olsun (Söz: Zeren, Müzik: Hammond) (45’lik, Nova Müzik 1008) (Cici Kızlar dağıldıktan sonra Bilgen Bengü’nün Bilgen adıyla çıkardığı ilk SOLO plak çalışmasıdır.)

1977

Kendine İyi Bak (Söz: Ülkü Aker, Müzik:-) / Kalbim Durdu Heyecandan (45’lik, Nova Müzik 1016)

1978

O Piti Piti (Söz: Cemal Kılıç, Müzik: Tayfun Meriç) / Anlatır mısın (Söz: Cemal Kılıç, Müzik: Tayfun Meriç) (45’lik, Emre Plak 110)

1979

Dik Kalbimde Yarayı (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Selami Şahin) / Biliyorsun Susuyorsun (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Rıfat Şanlıel) (45’llik, Emre Plak 114)

1983
Kıvırcık (LP&MC Albüm, Emre Plak 123456666)

1- Olimpiyatlar (Müzik: Turhan Yükseler)
2- Çöl ve Yağmur (Söz: Erdem Alkan - Müzik: Turhan Yükseler)
3- İkiye Bölünce (Söz: Fikret Şeneş - Müzik: Turhan Yükseler)
4- Gücenme (Müzik: Kayahan)
5- Ben Onlardan Değilim (Müzik: Esin Engin)
6- Dostluk (Aydın Esen)
7- Zırdeli (Söz: Yaman Özgün - Müzik: Ümit Eroğlu)
8- Islansın Gözlerim (Müzik: Turhan Yükseler)
9- Nerde (Söz: Fikret Şeneş - Müzik: Ahmet Sönmez)
10-Bu Çocuklar (Söz: Mehmet Günal - Müzik: Turhan Yükseler)
11-Annem (Söz: Bilgen Bengü - Müzik: Erkan Atılgan)
12-Oyun Bozan (Müzik: Esin Engin)
13-Sevgi Ana (Müzik: Esin Engin)

2003
Canım Çekti (Maxi Single CD, Odeon Müzik)

1- Delisin
2- Nerden Çıktı Bu Rüzgar
3- Söyle Kimdi O
4- Haydi Haydi Gitte Konuş

2003
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş, Karma Pop 1 (Kaset ve CD Albüm, Odeon, Çeşitli Sanatçılar)
Büyütmek için T ıklay ın
10-Delisin - Cici Kızlar

2005
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3, Karma Pop 3 (Kaset ve CD Albüm, Odeon, Çeşitli Sanatçılar)
Büyütmek için T ıklay ın
16- Söyle Kimdi O - Bilgen Bengü

2008
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 5 (5xCD Albüm, Odeon, Çeşitli Sanatçılar, 04.03.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütm ek için T ıklay ın
CD 3: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3
16- Söyle Kimdi O - Bilgen Bengü

2009
En İyileriyle (Albüm, Ossi Müzik, 10.04.2009)

1- Söyle Kimdi O (1976) (Söz: Seta, Düzenleme: Onno Tunç)
2- Kendine İyi Bak 1977 (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Onno Tunç)
3- Bizim Olsun (1976) (Söz: Zeren, Düzenleme: Onno Tunç )
4- Kalbim Durdu Heyecandan (1977) (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Onno Tunç )
5- O Piti Piti (1978) (Söz-Müzik: Cemal Kılıç-Tayfun Meriç, Düzenleme: Marşandiz)
6- Dik Kalbimde Yarayı (1979) (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: N.Demirci)
7- Biliyorsun Susuyorsun (1979) (Söz:Halit Çelikoğlu, Müzik:Rıfat Şanlıel, Düzenleme: N.Demirci)
8- Islansın Gözlerim (1983) (Söz: Aysel Gürel Müzik-Düzenleme: Turhan Yükseler)
9- Ben Onlardan Değilim (1983) (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik-Düzenleme: Esin Engin)
10-Oyun Bozan (1983) (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik-Düzenleme: Esin Engin)
11-Gücenme (1983) (Söz-Müzik: Kayahan Açar, Düzenleme: Ümit Eroğlu)
12-İkiye Bölünce (1983) (Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik), Müzik-Düzenleme: Turhan Yükseler)
13-Bu Çocuklar (1983) (Söz-Müzik: Muharrem Günal, Düzenleme: Turhan Yükseler)
14-Sevgi Ana 1983 (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik-Düzenleme: Esin Engin)
15-Annem (1983) (Söz: Bilgen Bengü, Müzik: Erkan Atılgan, Düzenleme: Turhan Yükseler)
16-Dostluk (1980) (Söz-Müzik: Aydun Esen, Düzenleme: Aydun Esen)
17-Bigudi (1980) (Söz-Müzik: Ayşe Irmak Manioğlu, Müzik-Düzenleme: Selçuk Başar)
18-Giorni (1977) (Söz-Müzik: S.Shapiro-L.Albertelli, Düzenleme: Turhan Yükseler)
19-Uyur Daim Uyanmazdı (1983) (Söz-Müzik: Hacı Arif Bey)
20-Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor (1976) (Söz: Ülkü Aker, Müzik: İrfan Özbakır)
21-Nerden Çıktı Bu Rüzgar (2003) (Söz-Müzik: Erkan, Atılgan Düzenleme: Turhan Yükseler)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)

En İyileriyle (Dijital Albüm, Ossi Müzik, 04.10.2009)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

45`lik / 14 Yılın En İyi 45`liği (Buğra Uğur-Albüm, Ossi Müzik, 03.11.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10-Kalbim Durdu Heyecandan / Bilgen Bengü (Söz: Ülkü Aker)

2011
Şarabi (Single, Ossi Müzik, 05.02.2011)

1- Şarabi (Söz-Müzik: Yavuz Hakan Tok, Düzenleme: Tansel Doğanay)
2- Emirgan (Söz-Müzik: Yavuz Hakan Tok, Düzenleme: Tansel Doğanay)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
İlgili Ossi Müzik Sayfası:
www.ossimuzik.com

2013
Kalbim Durdu Heyecandan (Single, Odeon Müzik, 28.02.2013)
(Nova Plak tarafından 1977 yılında çıkarılan 45liğin şarkıları ile 1976 yılında çıkardığı Söyle Kimdi O 45lik şarkısının ilavesiyle 3 şarkılık DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Kalbim Durdu Heyecandan - 02:37
2- Kendine İyi Bak - 02:47
3- Söyle Kimdi O - 02:00

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com

2015
Baha’nın 40 Yıllık Şarkıları (Kolektif [Tribute] Albüm, Ossi Müzik, 05.05.2015)

16-Bilgen Bengü - Düş

Annelerimiz İçin Söylüyoruz (Kolektif Albüm, Eko Müzik, 22.09.2015)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3- Annem / Bilgen Bengü

2019
Git Gidebilirsen (Single, Ossi Müzik, 13.05.2019)

1- Git Gidebilirsen

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
Resmi Web Sitesi:
www.bilgenbengu.com
Resmi Twitter Sitesi:
twitter.com/bilgenbengu
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/bilgen_bengu
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Bilgen Bengü - Konu
[Resmi] Fan Facebook Sayfa Sitesi:
www.facebook.com/pages/Bilgen-Bengu
Wikipedia Web Sitesi:
tr.wikipedia.org/wiki/Bilgen_Bengü
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5738 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag