Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 26.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 222 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 222
Üye: 0
Toplam: 222

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,829,542
  • Bugün: 11,954
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 26, 2023
  • 08:39 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Candan Erçetin
Bookmark and Share
    Geri Dön   (13974 okuma)Sanatçı: Candan Erçetin
CANDAN ERÇETİN

FOTO GALERİ
10 Şubat 1963 tarihinde Kırklareli’de doğan Erçetin, çocukluk ve ilkokul yıllarını doğduğu yerde geçirdi. Erçetin, ilköğretimini tamamladıktan sonra girdiği parasız yatılı sınavları kazanarak Galatasaray Lisesi’nde öğrenim hayatına devam etti. Aynı zamanda 1979’da girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Şan eğitimine devam eden sanatçı, Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümüne girdi.

Üniversite son sınıftayken Norveç - Oslo’da düzenlenen 1986 Eurovision Şarkı Yarışması'nda, “Halley” isimli şarkıyla Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti ve grup o zamana kadarki en iyi dereceyi alarak yarışmada dokuzuncu oldu.

1987’de 2nci Altın Güvercin Müzik Yarışması’na Sevingül Bahadır ile birlikte sözünü Bora Ebeoğlu, müziği Aslıgül Kırıcı’ya ait “Özlem” isimli şarkı ile katılarak 2ncilik kazandılar.

Gümüş adlı gece kulübünde Arie Antique ve Chansons söyleyerek başlayan Erçetin, daha sonra Caz Bar (Paris Nights Cabaret), Kufe (Restaurant), Royal Bistro, Galatasaray Cemiyeti, Moda Deniz Kulübü, Home Store ve Swiss Hotel`de (La Com D`or Restaurant) uzun süreli sahne programlarını sürdürdü.

Arkeoloji eğitimini yarıda bırakmak istemeyen sanatçı, kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi’ne gitti fakat 1 sene sonra geri döndü. Viyana’daki eğitimi dolayısıyla dondurduğu Konservatuar eğitimini de 1991’de tamamladı. Aynı yıl Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması yerine İstanbul’da yapılan 1nci İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na sözü Nurhan Gürdil müziği Tolga Gürdil’e ait “Sonbaharda Aşk” isimli şarkı ile katıldı ve üçüncülük aldı.

Şarkıcılığın yanı sıra, Sahne Organizasyonu ve Menajerlik gibi alanlarda çeşitli şirketlerde çalışan Erçetin, televizyonculuğa ilk adımını 1994’de Kanal D’de yayınlanmaya başlanan ve 17 hafta süren, ‘Kol Düğmeleri’ adlı Erkek Magazin Programını sunarak attı. Daha sonra Numberone Tv’de yayınlanan ve 65 bölümden oluşan ‘Randevu’ adlı sohbet programını sundu. 1995 yılının Temmuz ayında ilk solo albümü olan “Hazırım” satışa sunuldu. Bu albümde daha çok Trakya ve Makedonya’nın ezgileri ağırlıktaydı. Trakya ve Makedon ezgilerinin ağırlıkta olduğu bu albüm, Alem FM’in ‘Yılın en iyi satan pop albümleri’ listesinde yer aldı.

Daha sonra Erçetin“Sevdim Sevilmedim” adlı remix albümünü çıkardı (1996). Bu albümden sonra da 1997’de ikinci solo albümü olan ‘Çapkın’ı çıkaran Erçetin, bu albüm sayesinde yurt dışındaki organizatörlerin dikkatlerini üzerine çekmeye başardı. Albüm çalışmalarının yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında da konserler veren başarılı sanatçı, Ağustos 1998’de ikinci remix albümü olan ‘Oyalama Artık”ı yayınladı.

2 seneye yakın bir aradan sonra üçüncü albümü olan “Elbette”yi çıkardı (2000).

“Elbette” 2000 yılına damgasını vurdu ve satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

Sözü ve bestesi sanatçının kendisine ait olan “Elbette” şarkısı yılın en çok dinlenen şarkısı oldu. Şarkı, 6 ay boyunca pop listelerinde 1 numarada kaldı. Aynı şarkıya çekilen klip Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Altın Kelebek Yarışması’nda halkın oylarıyla ‘En İyi Klip’ ödülünü aldı ve 2000, 2001 yıllarının en çok seyredilen klibi oldu.

Temmuz 2001’de ise sınırlı sayıda üretilen ve üzerinde imzası bulunan “Unut Sevme” albümü satışa sunuldu. 2002 Mayıs ayının başında “Neden” adlı albümü, 2004’te ise “Melek” isimli albümüyle dikkatleri çekti.

Sahne programının önemli bölümünü Fransız Chansonsları oluşturmakla beraber, repertuarında Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Yunanca nostaljik şarkılara da yer veren Erçetin, halen Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliğini sürdürmektedir.

2008 yılında TRT Televizyonunda bir çok ünlü sanatçı ile düetlere imza attığı bir Müzik Programı sundu.

2009 yılının ilk aylarında vizyona giren ‘Gölgesizler’ filmi için yaptığı “Ben Kimim” şarkısı kaset ya da CD formatında satışa çıkmadı. Bu şarkı, Candan Erçetin’in 16 Aralık 2009 Tarihinde Pasaj Müzik etiketi ile tüm müzik marketlerde yerini alan yeni albümü “Kırık Kalpler Durağında” isimli albümüne alındı.

Candan Erçetin’in profesyonel müzik yaşamının 15. yılı için hazırladığı “Aranjman 2011” adlı albümü 7 Temmuz 2011’de Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

Önce Fransızca sözleriyle tanınıp sevilen ardından da Türkçe’ye uyarlanarak dillere dolanan 14 şarkının yer aldığı “Aranjman 2011” albümünde Erçetin, şarkıları yarı Fransızca yarı Türkçe sözlerle yorumladı.

1954-1976 yılları arasında güçlü sesler tarafından yorumlanmış, Türk müzik otoritelerinin “aranjman ya da Türkçe sözlü hafif batı müziği” tabir ettiği “Deniz ve Mehtap”, “Her Yerde Kar Var”, “Sessiz Gemi”, “Memleketim” gibi şarkıların yer aldığı albümün yepyeni düzenlemeleri Alper Erinç’e ait.

2012 Nisan ayı sonunda doğru, daha önce 16 Aralık 2005 tarihinde DMC etiketiyle çıkarılan “Aman Doktor” isimli albümün Pasaj Müzik tarafından 2nci baskısı müzik piyasasına sunuldu.

Candan Erçetin’den Yeni Albüm: “Milyonlarca Kuştuk...”

Candan Erçetin’in 14 yeni şarkıdan oluşan yeni albümü “Milyonlarca Kuştuk...” Pasaj Müzik etiketiyle 3 Haziran Pazartesi günü raflardaki yerini alıyor.

3,5 yıllık aranın ardından müzikseverlerin beğenisine sunulacak albümün 12 ay süren stüdyo çalışmaları, şarkıların düzenlemelerini de yapan Alper Erinç’in stüdyosunda gerçekleştirildi.

Candan Erçetin’den Bir Zümrüd-ü Anka Efsanesi: ‘Milyonlarca Kuştuk’

Candan Erçetin’in “Milyonlarca Kuştuk...” isimli 7. albümü , Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini Haziran başında aldı.

Söz ve müziği Candan Erçetin’e ait olan ve albüme adını veren “Milyonlarca Kuştuk...” şarkısı, konusunu Zümrüd-ü Anka efsanesinden alıyor. Erçetin, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ın ‘Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin’ şiirini kendi müziğiyle yorumlayan Candan Erçetin şarkıya, 5 beyitten oluşan sözleri kendi yazdı

Bir Zümrüd-ü Anka Efsanesi

Söz ve müziği Candan Erçetin’e ait olan ve albüme adını veren “Milyonlarca Kuştuk...” şarkısı, konusunu Zümrüd-ü Anka efsanesinden alıyor.Şarkının sözlerinde, efsaneye göre Kaf Dağı’nda yaşayan ilahi Zümrüd-ü Anka kuşuna ulaşmak için yola çıkan ancak dünyevi engellere takılıp 7 vadiyi aşamadan yarı yolda kalan milyonlarca kuş; günümüzde insan ruhunun hırs, açgözlülük, kıskançlık gibi dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybedişine benzetiliyor.

Yalnızlık

Geçtiğimiz hafta içinde radyolarda paylaşılan ilk şarkı, son günlerdeki ruh halini daha iyi yansıttığı gerekçesiyle Erçetin’in özel tercihi olan “Yalnızlık” oldu. Söz ve müziği Erçetin’e ait olan şarkı retro düzenlemesiyle de dikkat çekiyor.

Nazım Hikmet’ten

Ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ın ‘[Bence Şimdi Sen de] Herkes Gibisin’ şiirini kendi müziğiyle yorumlayan Candan Erçetin şarkıya, 5 beyitten oluşan sözlerini kendi yazdığı, Türk Müziğinin yaygın kullanımlarından biri olan doğaçlama bir ‘Gazel’ ile giriş yapıyor. Türk Müziğinde sesle taksim olarak da bilinen ‘Gazel’e albümünde yer verme nedenini geçmişten kalan mirasla bugünün müziği arasında bir bağ kurma arzusu olarak açıklıyor. Albümün, Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü olan 3 Haziran’da dinleyicisi ile buluşuyor olması ise sadece çok güzel bir tesadüf.

Bu Kez Balkanların Kuzey Doğusu

Her albümünde Balkan ezgilerine mutlaka yer veren Erçetin, bu kez atalarının geldiği coğrafyanın kuzeydoğusuna uzanarak Romanya’dan 2 şarkıyı kendi yazdığı sözlerle yorumladı: “Dalga” ve “Yak Gemileri”...

Uzun yolda tanıdık isimler

5 şarkının sözlerine, 6 şarkının ise söz müziğine imza atan Erçetin’in “Milyonlarca Kuştuk...” albümünün 2011 yılının yaz aylarında başlayan ve 8 ay süren üretim çalışmalarını 12 aylık bir stüdyo yapım süreci izledi. Tüm düzenlemelere yineAlper Dinç imza atarken, Aylin Atalay ve Sinan bu albümde de sözleriyle Erçetin’e ilham verdiler.

Yeniler ve Eskiler

Albümün 3 duygusal baladını ise “Sensizlik” şarkısının bestecisi Nuri Irmak’ın Erçetin’in sözleriyle buluşan şarkısı “Yağmur”, sözlerinin bir bölümü ve bestesi Doğan Duru’ya ait olan “Aşk” ile sözleri Sinan’a müziği ise Erçetin, Erinç ve Irmak’a ait olan “Sen” oluşturuyor.

“Yaralı Gönlüm” yepyeni düzenlemesiyle, bestesi dünyada “Misirliou” olarak bilinen ancak 50’li yıllarda Suat Sayın’ın sözleri ve Zeki Müren’in sesiyle sevilen şarkıyı günümüze taşıyor. 1930’larda Ella Fitzgerald’ın yorumladığı “Bie Mir Bist Du Shein” şarkısı ise sözlerini Candan Erçetin’in yazdığı “Eğlen Neşelen” adıyla ilk kez Türkçe yorumlanıyor.

Candan Erçetin’den Dinleyicilerine

“Korkarım bu albüm CD kaydıyla buluştuğumuz son albüm olacak. Değişen dünya, değişen Türkiye, değişen teknoloji böyle ön görüyor, bize de değişimlere ayak uydurmak kalıyor. Ben, her şeye rağmen şarkılar söylemekten, ağlamaktan, gülmekten kısacası yaşamaktan vazgeçmeyeceğim çünkü sizlerle birlikte şarkı söylemek ruhuma güç veriyor, var olduğumu hissettiriyor, yalnızlığımı hafifletiyor.”
(Kaynak: www.magazinci.com - 21.08.2013)

Candan Erçetin’den Albümden Önce İlk Klip!

Erçetin’in 20. sanat yılına özel hazırladığı ve TSM şarkılarından oluşan yeni albümünde 13 şarkı yer alacak.

Eylül ayında yayınlanacak olan Candan Erçetin “20.yıl Özel Albümü”nün ilk şarkısı, ”Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” müzikseverlerle paylaşıldı.

Candan Erçetin’in 20. Sanat yılına özel hazırladığı TSM şarkılarından oluşan ve Eylül ayında müzikseverlerin beğenisine sunulacak olan yeni albümünün ilk şarkısı “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” 26 Ağustos 2015 Çarşamba günü dijital platformda dinleyicisiyle buluştu.
(Kaynak: www.haberturk.com / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 27.08.2015)

Candan Erçetin’den Yeni Albüm Habercisi İlk Şarkı “Kim Korkar”

Müzik dinleyicisinin her çalışmasını büyük bir heyecanla beklediği Candan Erçetin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Pasaj Müzik etiketiyle yeni bir şarkı yayınladı.

Söz ve müziğini Candan Erçetin’in düzenlemesini Alper Erinç’in yaptığı “Kim Korkar” şarkısının video klibi, İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde çekildi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.radyomega.fm - 08.03.2018)

Candan Erçetin’den İkinci Şarkı “Değişiyoruz”

Candan Erçetin’in yeni bir formatta sunduğu albümün şarkıları teker teker dinleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

İlk şarkısı Mart ayında çıkan albümün ikinci şarkısı Haziran ayında dijital video ve müzik platformları aracılığıyla dinleyicisiyle paylaşılıyor.

Yeni albüm konseptine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayınladığı “Kim Korkar” şarkısı ile başlayan sanatçı, geçtiğimiz günlerde “Değişiyoruz” isimli şarkısını yayınladı.

Her biri kliple yayınlanan albümün diğer şarkıları da kısa aralıklarla peş peşe gelmeye devam edecek.

Söz ve müziği Candan Erçetin’e, düzenlemesi Alper Erinç’e ait olan şarkının video klibi İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde Kırklareli Pehlivan Köy’de çekildi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 13.06.2018)

Candan Erçetin’den “Teselli” İsimli Şarkısına Yeni Versiyon!

Candan Erçetin’in yıllar önce “Çapkın” albümünde seslendirdiği “Teselli” isimli şarkısının farklı versiyonu, dijital platformlarda sevenlerinin beğenisine sundu.

Candan Erçetin “terkettiği ya da terkedildiği için yalnız kalan herkese” notuyla ‘Teselli’nin yeni versiyon duyurusunu kendi sosyal medya hesabından videosuyla birlikte paylaştı.

‘Teselli’nin sözleri Hakan Karahan (Sinan) müziği Candan Erçetin, düzenlemesi ise Halil İbrahim Işık’a ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 20.02.2021)

Diskografi :
1986
Halley / Klips ve Onlar (Kaset & CD Single, TRT, TÜTAV)

1- Halley (Turkish Version)
2- Halley (English Version) (Eurovision Yarışma şarkısı) Söz: İlhan İrem, Müzik: Melih Kibar) (45’lik, Eurovision Türkiye Birincisi olunca TRT ve Tütav işbirliğiyle bastırılan plak)

1995
Hazırım (Albüm, Topkapı Müzik 96103-2)

1- Sevdim Sevilmedim
2- Hangi Aşk Adil Ki
3- Bir Sır Gibi
4- Vakit Varken
5- Hazırım
6- Nar Çiçeği
7- Umurumda Değil
8- Al Elimi Kara Sevda
9- Daha
10-Gel Yeter
11-Ninni
12-Umrumda Değil (An Anatolian Mix)
(Trakya ve Makedon ezgilerinin ağırlıkta olduğu albüm, Alem FM’in "Yılın en iyi satan pop albümleri listesinde yer aldı.)

1996
Sevdim Sevilmedim (Remix Albüm, Topkapı Müzik)

1- Sevdim Sevilmedim (Album Version)
2- Umrumda Değil (An-Anatolian Mix) (Remix: Kıvanç K. )
3- Umrumda Değil (Erol T. Ultramix) (Remix: Erol T.)
4- Umrumda Değil (Erol T. Ultraclub Mix) (Remix: Erol T.)
5- Umrumda Değil (Slm Tranceyclub Mix) (Remix: Kıvanç K)
6- Sevdim Sevilmedim (Extended Version)

1997
Çapkın (Albüm, Topkapı Müzik)

1- Çapkın
2- Kaybettik Biz
3- İnanma
4- Hayranım Sana
5- Aşkı Ne Sandın
6- Her Aşk Bitermiş
7- Geri Dönemem
8- Beyaz Atlım
9- Onlar Yalnış Biliyor
10-Yalan
11-Ha Bire Durmadan
12-Teselli

1998
Oyalama Artık The Remix EP2 (Remix Albüm, Topkapı Müzik)

1- Oyalama Artık (Radio Mix) - 04:00
2- Kaybettik Biz (Remix) - 05:07
3- Her Aşk Bitermiş (Remix) - 05:20
4- Aşkı Ne Sandın (Remix) - 04:08
5- Onlar Yanlış Biliyor (Remix) - 04:50
6- Oyalama Artık (Flamenco Mix) - 02:42
7- Oyalama Artık (Extended Mix) - 04:10

2000
Elbette (Albüm, Türü: Pop & Rock, Topkapı Müzik)

1- Dayan - 04:01
2- Elbette - 04:15
3- Arada Bir - 04:29
4- Söz Vermiştin Bana - 04:12
5- Unut Sevme [Beni] - 04:38
6- Merak Ediyorum - 04:52
7- Saçma - 04:39
8- Olmaz - 04:04
9- İster Sallan Gez - 03:43
10-Bana Güven - 03:52
11-Aklım Almıyor - 03:14
12-Dünya Durma 03:24
13-Annem - 03:20


2001
Unut Sevme (Remix Albüm, Topkapı Müzik)

1- Album Version - 04'38''
2- Funky House Mix (Radio Edit) - 05'03''
3- Afro-Orient Percussion Mix (Radio Edit) - 04'12''
4- Latin House Mix (Radio Edit) - 04'35''
5- Funky House Mix (Extended Verison) - 05'48''
6- Afro-Orient Percussion Mix (Extended Version) - 05'35''
7- Latin House Mix (Extended Version) - 07'49''

2002
Neden (Albüm, Türü: Pop & Rock, Topkapı Müzik)

1- Hayırsız - 04:31
2- Neden - 04:27
3- Gamsız Hayat - 03:51
4- Parçalandım - 03:57
5- Anlatma Sakın - 03:36
6- Bensiz - 03:17
7- Yapayalnız - 04:13
8- Mühim Değil - 04:13
9- Ben Böyleyim - 03:44
10-Korkarım - 03:17
11-Dünya Hali - 04:29
12-Yüksek Yüksek Tepelere - 04:08

2003
Remix (Remix Albüm, Topkapı Müzik)

1. Gamsız Hayat (club mix)
2. Ben Böyleyim
3. Parçalandım (chill – out mix)
4. Hayırsız
5. Gamsız Hayat (a la turca mix)
6. Yazık Oldu

(Chante) Hier pour aujourd'hui (Albüm, Topkapı Müzik)

1- Non Je Ne Regrette Rien - 02:15
2- Hier Encore - 03:06
3- Parole - 04:43
4- Le Meteque - 03:59
5- Ne Me Quitte Pas - 03:54
6- Johnny Tu N’es Pas Un Ange - 03:56
7- Avante De Nous Dire Adieu - 05:08
8- Padam...Padam... - 02:52
9- La Baoheme - 05:28
10-Et Maintenant - 04:49
11-La Vie En Rose - 03:44
12-Milord - 03:52
13-Il Me Semble - 03:17
14-Johnny Tu N’es Pas Un Ange - 03:00

2004
Melek (Albüm, Pasaj Müzik, 21.06.2004)

1. Melek - 03:49
2. Ağlıyor musun? (Söz ve Müzik: Barlas Erinç) - 03:55
3. Meğer - 04:30
4. Canı Sağolsun - 04:20
5. Sitem - 04:14
6. Bir Yangının Külünü (vers:1) - 04:12
7. Bahane - 03:00
8. Şehir (Ceza ile düet) - 04:14
9. Sensizlik - 05:02
10.Yaşıyorum - 04:11
11.Bu Sabah - 04:28
12.Sonsuz - 04:11
13.Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar - 02:17
14.Bir Yangının Külünü - 04:00

Şözvermiş Şarkılar (Murathan Mungan Albüm, Ada Müzik)

7. Çember - Candan Erçetin

2005
Candan Erçetin Remix'5 (Remix Albüm, Pasaj Müzik, 14 Temmuz 2005)

1. Bu Sabah - (Servoakustik Remix) - 06:09
2. Şehir - (Mumbojumbo`s Hep Yalan) - 04:56
3. Melek - (Gizlicervus Remix) - 06:44
4. Sonsuz (Kaan Düzarat Remix) - 04:57
5. Bir Yangının Külünü - (N.U.G. Remix) - 05:14
6. Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar - (Mumbojumbo`s Kozmik Makam) - 05:17
7. Bu Sabah - (N.U.G. Remix) - 04:27
8. Melek - (A.S.E. Remix) - 05:09
9. Sonsuz - (N.U.G. Remix) - 05:45
10.Sevdim Anladım (Alper Erinç) - (Les Choristes Filminden) - 04:22


Aman Doktor (Albüm, DMC, 16 Aralık 2005)

1. Aman Doktor - 05:52
2. Bir Dalda İki Kiraz / Sallasana Sallasana - 04:28
3. Darıldın mı Gülüm Bana - 04:07
4. İndim Havuz Başına v.1 - 04:36
5. Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime - 04:37
6. Zeytinyağlı Yiyemem Aman - 03:20
7. Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar - 03:35
8. Ada Sahillerinde Bekliyorum - 04:21
9. Kadifeden Kesesi - 03:21
10.Kalenin Bedenleri - 04:04
11.İzmir`in Kavakları - 04:37
12.Çadırımın Üstüne / Sürüverin Cezveler Kaynasın - 04:23
13.İndim Havuz Başına v.2 - 03:29


Aldım Başımı Gidiyorum Melih Kibar Anısına (Film/DVD, Palermo)

- Böyle mi Olmalıydı (Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Bu Gece (Candan Erçetin)
- Rüya (Candan Erçetin)
- Canım Benim (Candan Erçetin-Erol Evgin)
- Neydi O Yıllar (Erol Evgin-Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Etme Eyleme (Erol Evgin-Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Yine De Güzeldir Yaşamak (Erol Evgin-Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Gülme Komşuna (Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Tüm Bir Yaşam (Candan Erçetin)
- Sevdan Olmasa (Candan Erçetin)
- Yabancı (Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Söyle Canım (Erol Evgin-Nükhet Duru-Candan Erçetin)
- Aldım Başımı Gidiyorum (Erol Evgin-Nükhet Duru-Candan Erçetin)
(Albüm kartonetinden: Değerli besteci Melih Kibar’ın ardından 3 Ağustos 2005 tarihinde, Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’da, Garo Mafyan yönetimindeki senfoni orkestrası ve korosu eşliğinde, Erol Evgin, Nükhet Duru, Candan Erçetin’in yorumcu olarak katıldığı muhteşem konser gecesinin “Aldım Başımı Gidiyorum” adlı DVD’si ile sizlerle…)

2007
Çeyrek (Ezginin Günlüğü 25.Yıl Özel Albümü-Çeşitli Sanatçılar) (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 24.08.2007)

CD 1:
3. Candan Erçetin / Gelmiyorsun - 03:33

2008
Söz Müzik Teoman (Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 06.02.2008)

3. Kim? / Candan Erçetin (Teoman ile düet) - 03:55

2009
“Ben Kimim”
(Yılın ilk aylarında vizyona giren “Gölgesizler” filmi için yaptığı şarkısı)

Kırık Kalpler Durağında (Albüm, Pasaj Müzik, 16.12.2009)

1- Kırık Kalpler Durağında - 05:08 (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
2- Git - 04:29 (Söz : Cemal Safi , Müzik: Candan Erçetin)
3- Kader - 04:12 (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
4- Unutama Beni - 04:21 (Söz & Müzik: Şemi Diriker)
5- Vallahi - 04:30 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç)
6- Yalvaramam - 04:43 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Santander / Flavio)
7- Gözler - 03:54 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç)
8- Türkü - 03:46 (Söz : Neyzen Tevfik / Ömer Hayyam , Müzik: Candan Erçetin)
9- Vay Halime - 05:07 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Anonim)
10-Unutursun - 04:00 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç)
11-Bahar - 04:17 (Söz : Ayşe Kulin, Müzik: Candan Erçetin)
12-Kimin Doğrusu - 04:10 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Nurettin Irmak)
13-Özür Dilerim - 05:03 (Söz : Candan Erçetin, Müzik: Mustafa Süder)
14-Nedense Sustum - 05:28 (Söz : Sinan , Müzik: Candan Erçetim & Alper Erdinç, Düzenleme: Ayşe Evrim Akaçça)
15-Ben Kimim - 04:28 (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
16-Ninni - 04:20 (Söz : Aylin Atalay & Candan Erçetin & Anonim, Müzik: Anonim)


2011
Aranjman 2011 (Albüm, Pasaj Müzik, 07.07.2011)

1. Ali (Entarisi Ala Benziyor) (Söz: Dario Moreno, Jacques Plait, Müzik: Anonim)
2. L’aveugle (Memleketim) (Söz: Fatma Fikret Şeneş, Müzik: Simon Saguy)
3. Volage Volage (Dünya Dönüyor) (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marc Aryan)
4. Les Mouettes De Mikonos (Deniz ve Mehtap) (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Michael Jourdan, Anrmand Canfora, Andre Borly)
5. Tombe La Neige (Her Yerde Kar Var) (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Adamo Salvatore)
6. Quec’est Triste (Üç Kalp) (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Patricia Carli)
7. Sans Toi Je Suis Seul (Sessiz Gemi) (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: Frank Gerald, Patricia Carli)
8. Tu Te Reconnaitras (Göreceksin Kendini) (Söz: Nahman Varon, Müzik: Vline Buggy, Claude Morgan)
9. On S’embrasse Et On Oublie (Hoşgörsen) (Söz: Fatma Fikret Şeneş, Müzik: Enrico Macias, Yves Dessca)
10.Car Je Veux (Karlar Düşer) (Söz: Ali Selçuk Özgürdal, Müzik: Adamo Salvatore)
11.C’est Ecrit Dans Le Ciel (Bak Bir Varmış Bir Yokmuş) (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Andre Tabet, Georges Tabet, Alec Alstone)
12.Cen’est Rien (Yalanmış) (Söz: Reyman Eray, Müzik: Julien Clerc, Etienne Roda-Gil)
13.Pourquoi Parler D’amour (Selam Söyle) (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Enrico Macias, Jean Claudric)
14.İstanbul (Söz ve Müzik: Kenny Jimmy, Simon Nat)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2012
Aman Doktor(Albüm, Pasaj Müzik, 25.04.2012)

1. Aman Doktor - 05:52
2. Bir Dalda İki Kiraz / Sallasana Sallasana - 04:28
3. Darıldın mı Gülüm Bana - 04:07
4. İndim Havuz Başına v.1 - 04:36
5. Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime - 04:37
6. Zeytinyağlı Yiyemem Aman - 03:20
7. Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar - 03:35
8. Ada Sahillerinde Bekliyorum - 04:21
9. Kadifeden Kesesi - 03:21
10.Kalenin Bedenleri - 04:04
11.İzmir`in Kavakları - 04:37
12.Çadırımın Üstüne / Sürüverin Cezveler Kaynasın - 04:23
13.İndim Havuz Başına v.2 - 03:29


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)

2013
Milyonlarca Kuştuk (Albüm, Pasaj Müzik, 03.06.2013)

1. Milyonlarca Kuştuk (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
2. Yağmur (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Nuri Irmak)
3. Güle Güle (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Karvelas Nikolaos)
4. Yalnızlık (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
5. Aşk (Söz: Doğan Duru & Candan Erçetin, Müzik: Doğan Duru)
6. Beklemeden (Söz & Müzik: Candan Erçetin)
7. Sen (Söz: Sinan, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç & Nuri Irmak)
8. Hafif (Söz: Aylin Atalay, Müzik: Jürgen Heusser)
9. Eğlen Neşelen (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Sholom Sholem Secunda)
10.Kim Deli (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç)
11.Dalga (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Sorinel Pustiu)
12.Yak Gemileri (Söz: Candan Erçetin, Müzik: Sorinel Pustiu)
13.Yaralı Gönlüm (Söz: Recep Suat Sayın, Müzik: Nicolas Roubanis)
14.Herkes Gibisin (Söz: Nazım Hikmet Ran, Müzik: Candan Erçetin)
15.Sen (Akustik) (Söz: Sinan, Müzik: Candan Erçetin & Alper Erinç & Nuri Irmak)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.amazon.de (Almanya)
www.qobuz.com

2015
Unuttun Beni Zalim (Single, Pasaj Müzik, 01.06.2015)

1- Unuttun Beni Zalim


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun (Single, Pasaj Müzik, 25.08.2015)

1- Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun - 04:38


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com

Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun (Albüm, Pasaj Müzik, 25.11.2015)

1- Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun - 04:38
2- Silemezler Gönlümden
3- Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var
4- Ben Gamlı Hazan
5- Ölürsem Yazıktır
6- Ne Senin Aşkına Muhtaç
7- Rüzgar Kırdı Dalımı
8- Unuttun Beni Zalim
9- İçin İçin Yanıyor
10-Karam
11-Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor
12-Pencere Açıldı Bilal Oğlan
13-Vardar Ovasi
14-Unuttun Beni Zalim (Remix)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)

2016
Kaldığımız Yerden / Kürşat Başar [CD Pop Albüm, Esen Müzik, 05.02.2016]

4. Susma (Bouree) feat. Candan Erçetin (Adapte Söz: Zeynep Talu, Kürşat Başar - Müzik: Jon Lord)

Kaldığımız Yerden / Kürşat Başar [[LP=Long Play] Plak Albüm, Esen Müzik, 28.04.2016]

4. Susma (Bouree) feat. Candan Erçetin (Adapte Söz: Zeynep Talu, Kürşat Başar - Müzik: Jon Lord)

2018
Kim Korkar (Single, Pasaj Müzik, 08.03.2018)

1- Kim Korkar


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Değişiyoruz (Single, Pasaj Müzik, 13.06.2018)

1- Değişiyoruz


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
İyi ki (Single, Pasaj Müzik, 31.01.2020)

1- İyi ki - 04:07


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sakın Bırakma (Sadan Hanım Film Müziği) (Single Şarkı)

(Alzheimer hastalığını konu alan ve yakında vizyona girecek olan Sadan Hanım film müziği)
1- Sakın Bırakma (Sadan Hanım Film Müziği) (Söz: Candan Erçetin, Müzik ve Düz.: George Kallis)

2021
Teselli (Single, Pasaj & Dünya Müzik, 19.02.2021)

1- Teselli - 02:55Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
100. Yıl: İzmir Marşı (Single, Dünya Müzik, 23.04.2023)

1- 100. Yıl: İzmir Marşı - 02:55Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

100. Yıl: Gençlik Marşı (Single, Dünya Müzik, 19.05.2023)

1- 100. Yıl: Gençlik Marşı - 03:12

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

100. Yıl: Ankara’nın Taşına Bak (Akustik) (Single, Dünya Müzik, 02.06.2023)

1- 100. Yıl: Ankara’nın Taşına Bak (Akustik) - 03:12

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Fecri Ebcioğlu 100 Yıllık Şarkılar (Albüm, Moko Yapım, 09.06.2023)

1- Kalbin Yok mu? / Candan Erçetin - 02:56

Kalbin Yok mu? [Fecri Ebcioğlu 100 Yıllık Şarkılar] (Single, Moko Yapım, 09.06.2023)

1- Kalbin Yok mu? [Fecri Ebcioğlu 100 Yıllık Şarkılar] - 02:56Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

100. Yıl: Ankara’nın Taşına Bak (Single, Dünya Müzik, 07.07.2023)

1- 100. Yıl: Ankara’nın Taşına Bak - 03:12

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

100. Yıl: Vatan Marşı (Mülkiye Marşı) (Single, Dünya Müzik, 26.08.2023)

1- 100. Yıl: Vatan Marşı (Mülkiye Marşı) - 03:11

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları, Vol. 3 (Albüm, Pasaj & Garaj, 01.09.2023)

10-Affet / Tuna Kiremitçi & Candan Erçetin - 04:03

Affet (Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları, Vol. 3) / Tuna Kiremitçi & Candan Erçetin (Single, Pasaj & Garaj Müzik, 01.09.2023)

1- Tuna Kiremitçi & Candan Erçetin - Affet (Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları, Vol. 3) - 04:03

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.candanercetin.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/ercetincandan
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ercetincandan
Resmi YouTUBE KKanal Adresi:
www.youtube.com/user/user/ercetincandan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (13974 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag