Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 240 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 240
Üye: 0
Toplam: 240

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 78,925,138
  • Bugün: 60,993
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 15, 2020
  • 03:49 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ceza
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5854 okuma)


ETKİNLİK: ·26-09-2020    BigFest İstanbul 2020 -> Life Park, İstanbul

Sanatçı: Ceza
CEZA
FOTO GALERİ
Ceza (asıl adı Bilgin), 31.12.1976 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Rap müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarında sıra arkadaşından ödünç aldığı kasetlerle başladı. Ceza tabii ki gerçek ismi değil, bu onun hiphop’ta kullanmak için seçtiği ya da daha doğrusu kazandığı bir lakap! Katıldığı hiphop partilerinde, Freestyle rap (yani o an sahneye çıkıp müzik eşliğinde, o an yazılan sözlerle rap yapma) yarışmalarında her zaman birinci olan Bilgin için diğer yarışmacılar hep “Eyvah Ceza’mız geldi” diyorlarmış ve bunun sonucunda, o da Ceza’yı lakap olarak kullanmaya başlamış.

Gençlik yıllarında, çeşitli projelerde yer alan Ceza, Dr. Fuchs ile bir araya gelerek önce Fuchs’un Uçan Silahlar grubuna katılmış, gruptan Drop’un ayrılmasıya dağılması ardından 1998 yılında Fuchs ile birlikte “Grup Nefret’i kurdu. Kendi çabalarıyla yaptıkları deneme kayıtları sonrasında “Yeraltı Operasyonu” isimli toplama Türkçe Rap albümünde yer aldılar.

“Yeraltı Operasyonu”nda en çok ilgi çeken grup olan “Nefret”, kısa bir süre sonra Hammer Müzik ile anlaşarak ilk albümü “Meclis-i Ala İstanbul”u yayınladı. Albümün hit parçası “İstanbul” için çekilen video klip birçok yerel ve ulusal TV kanalında yayinlandı. Albüm sonrası Türk ve Yabancı basından olumlu eleştiriler alan “Nefret”, H2000, J&B Dance Festivali ve Avrupa Müzik Festivali gibi büyük organizasyonlarda sahne aldı. “Meclis-i Ala İstanbul” albümleri Hammer Müzik’in distribütörleri tarafından Türkiye ile aynı anda Avrupa’da da piyasaya sürüldü. Özellikle Türkçe Rap’in büyük ilgi gördüğü Almanya’da Türkiye’den çıkan bir grup için yüksek bir satış rakamına ulaştı.

İkinci albümleri “Anahtar” için İstanbul’da Digitalmix stüdyosunda kayıda giren “Nefret”, çalışmalarını 2001 yılının Temmuz ayında tamamladı. Cartel grubundan Erci E, Wu Tang Clan için yaptığı featuring ile büyük isim yapan Bektaş, Megalomaniax grubundan Kader K, ve “Gerçek Kal” albümüyle adından söz ettiren Fresh B’nin de konuk olduğu albümde scratch’ler Almanya’nın ünlü DJ’leri DJ Rocky ve DJ Ness tarafından atıldı.

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve Dr. Fuchs’un ani şekilde askere gitmesi sonucu istenilen promosyonun yapılamamasına rağmen “Anahtar” çok yüksek bir satış rakamına ulaştı ve “Nefret”in Türkiye’nin en çok satan ve Dünya’da en çok tanınan Türkçe Rap grubu olmasını sağladı!

2002’de Dr. Fuchs’un askere gitmesinin üzerine, Ceza uzun süredir üzerinde çalıştığı, solo albüm projesine hız verdi. Prodüktör olarak Silahsız Kuvvet’ten Dj Mic Check’i seçen Ceza, ilk solo albümü “Med-Cezir”in kayıtlarını Kuvvet Mira ve Digitalmix stüdyolarında gerçekleştirdi.

Solo albüm çalışmaları devam ederken Türkiye’de pek çok konser veren Ceza, 2002’nin Mart ayında ilk yurtdışı konserini de İsveç’te gerçekleştirdi. İsveç’te yaşayan Türklerin yanısıra İsveç’li müzikseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği konser çok başarılı geçti. Ceza, İsveç seyahatinde ayrıca İsveç’in en önemli hiphop gruplarından Fjarde Varlden ile birlikte bir parça kaydetti. Bu parça Fjarde Varlden’in “Tamam” adlı single’ında yeraldı ve İsveç’te CD ve LP olarak piyasaya çıktı.

Haziran 2002’de “Med Cezir” piyasaya çıktı. Albüme adını veren “Med Cezir” parçasına daha önce Levent Yüksel, Mirkelam gibi sanatçılara çektiği video kliplerle ünlenen yönetmen Murad Küçük tarafından profesyonel bir video klip çekildi. Klip müzik kanallarında dönerken, Ceza ayrıca ulusal kanallarda haber bültenlerine ve çeşitli TV programlarına konuk oldu. Tüm günlük gazeteler (Hürriyet, Milliyet, Sabah, Cumhuriyet, Vatan vs.), aylık dergiler (Blue Jean, Cosmo Girl, Aktüel, İstanbul Life vs.) özel röportajlarla yer verdiler.

Albüm sonrasında Türkiye’nin dört bir yanında konserler veren ve H2000, RockIstanbul gibi önemli organizasyonlarda yer alan Ceza ayrıca yurtdışında Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Belçika gibi ülkelerde sahne aldı.

Ceza, Mart ayında Mitsubishi Lancer için bir radyo reklamını seslendirerek tekrar gündeme geldi. Reklamın çektiği büyük ilgi üzerine devam bölümleri de kaydedildi.

İkinci albümünü hazırlayan Ceza, bu arada 2004’te Candan Erçetin’in yayınladığı “Melek” albümündeki “Şehir” isimli parçasına, Burcu Güneş’in “Ay Şahit” isimli albümündeki “Sahilden” isimli şarkısına ve Mercan Dede albümüne düetler kaydetti ve bu düetlerle de ses getirdi.

2004 yılının sonlarına yaklaşırken Ceza, “Rapstar” albümünü piyasaya sürdü, albümde 22 şarkı bulunuyordu, albüm genelde başarılı bir perspektif çiziyor, farklı beat´ler üzerinde de rap yapılabileceğini kanıtlamaya çalışıyor adeta, şarkı sözleri çok ince elenmiş sık dokunmuş, bazen bir sözlüğe ihtiyaç duyduğumuz anlar oluyor ama yine de mesajlar doğru kanallara ulaştırılmış gözüküyor, rap camiasına atıflarda bulunulmuş, dokundurmalar yer yer göze batıyor, ama bir “diss” mantığıyla değil, daha çok yeri gelince söylenmiş dokundurmalar, sonuç olarak Ceza´dan beklenebilecek kalitede bir çalışmanın ürünü. Albümde Sahtiyan, Dr.Fuchs, Fuat, Ayben, Mic Check bu projede sanatçıya eşlik eden isimlerdir.

2006’da “Feyz Al” ve “Yerli Plaka” solo albümlerini çıkarttı.

Türkiye’nin tartışmasız bir numaralı rap sanatçısı Ceza, 150.000 adetlik satışı ile en çok satan albümler listelerinde yer alan 2004 tarihli “Rapstar” albümünün ardından uzun bir süredir merakla beklenen üçüncü solo albümü “Yerli Plaka”yı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Neredeyse tamamı hit olabilecek kalitede 17 parçadan oluşan albümün toplam süresi 77 dakika.

Albümde müzikler Türkiye, Almanya ve Hollanda’dan prodüktörler tarafından hazırlanırken, parçalarda Ceza’ya Türkiye’den ve Dünya’dan önemli isimler konuk olarak eşlik ediyor. Şüphesiz Sezen Aksu’nun konuk olduğu “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” albümde en fazla ilgi çekecek parçalardan biri olacak! Albümde yurtdışından Tech N9ne (ABD), Samy Deluxe (Almanya), Afrob (Almanya), Eko Fresh (Almanya), Killa Hakan (Almanya) gibi önemli isimler ile birlikte Türkiye’den de Ayben, Sahtiyan, Yener, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre konuk olarak yer alıyor.

2007’de “Evin Delisi” isimli Maxi Single solo albümü yayınlandı.

29.12.2008’de Killa Hakan ile birlikte yaptıkları “Bomba Plak” isimli albüm yayınlandı.

2009 yaz aylarında Pasaj Müzik etiketiyle “Festival 2009 Ceza / Kenan Doğulu / Pinhani” ismiyle çıkarılan karma albümde “Açık Ara Bul Kon” isimli şarkısıyla yer aldı.

2010’da Ceza’nın merakla beklenen, yepyeni şarkılardan oluşan 4. solo albümü “Onuncu Köy (X.Köy)”, 18/06/2010 tarihinden itibaren Esen Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve digital satış kanallarında satışa sunuluyor.

Albümün çıkış şarkısının Atıf Ülkü yönetmenliğinde çekilen video klibi “Bir Minik Mikrofon” ise hafta başında tüm müzik kanallarında izlenmeye başlanacak.

Erekli stüdyolarında Deniz Doğançay tarafından kaydedilen albümün mixleri Alper Gemici, masteringi ise Tom Mayer (Almanya) imzası taşıyor.

15 şarkılık albüm Onuncu Köy, 2000’den fazla farklı kelimenin kullanıldığı bir albüm olarak da dikkat çekiyor. Albümün basın fotoğrafları da Mehmet Turgut tarafından çekildi.

Albümle birlikte Ceza’nın resmi internet sitesi www.ceza.com.tr de yayın hayatına başlıyor.

Ceza ile “Suspus” Olacağız

Ceza’dan yeni albüm geliyor: “Suspus”. 26 Mayıs’ta müzik marketlerde ve iTunes Store’da olacak albümde Cahit Berkay da var “Midnight Express”de...

Ceza ’nın Esen Müzik etiketiyle yayınlanacak yeni albümü “Suspus”unun stüdyo çalışmaları mart ayında bitmişti. 26 Mayıs’ta müzik marketlerde ve iTunes Store’da, 2 Haziran’da ise tüm dijital kanallarda satışa sunulacak albüm, LP olarak da yayınlanacak.

iTunes Store’da Mastered for iTunes formatında ve Digital Booklet olarak 12 Mayıs’ta ön siparişe açılan albüm, siparişe girdiği ilk günden 150 albümün yer aldığı top albümler listesinde bir numaraya yerleşti. (www.radikal.com.tr)

Ceza’nın Yeni Albümü “Suspus”

Rap müziğinin en önemli temsilcilerinden Ceza, Esen Müzik etiketiyle yayınlanacak yeni albümü “Suspus” ile müzikseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

Yeni albümü “Suspus”un stüdyo çalışmalarını Mart 2015’te bitiren CEZA, müzikseverlerle buluşmak için gün sayıyor. 26 Mayıs’ta müzik marketlerde ve iTunes Store’da, 2 Haziran’da ise tüm dijital kanallarda satışa sunulacak albüm, aynı zamanda LP olarak da yayınlanacak.

“SUSPUS” iTunes’ta Top Albümlerde #1 Numara!

iTunes Store’da Mastered for iTunes formatında ve Digital Booklet olarak 12 Mayıs’ta ön siparişe açılan albüm, siparişe girdiği ilk günden 150 albümün yer aldığı top albümler listesinde #1 numaraya yerleşti.

13 yeni parçadan oluşan “Suspus” 275 saatte, canlı olarak Alper Erinç, Himalaya Sound ve E.D. stüdyolarında kaydedildi. Albümde; Cahit Berkay’dan ve Giorgio Moroder’ın Oscar ödüllü film müziği “Midnight Express”ten sample’lar, Rokabeat’in yazdığı beat’ler, Sansar Salvo düetinin yanı sıra Kostas Triandafilidis, Fotios Stefos, Da Poet ve İsmail Genç’in müzikleri kullanıldı.

“Suspus”un müzik yönetmenliğini CEZA, düzenlemelerini ise CEZA ile birlikte Buğra Kunt üstlendi. Albümün fotoğraf çekimleri Atıf Ülkü, grafik tasarım çalışması ise Emre Köşker/Ket Kolektif tarafından yapıldı.

Albümün İlk Video Klibi “SUSPUS” Yakında Yayında

CEZA, albümünün ilk video klip çalışması “Suspus” için geçtiğimiz günlerde kamera karşısına geçti. Yönetmenliğini Ferit Katipoğlu, Yapımcılığını Murat Pekin ve Eyüp Kırbaş, Görüntü Yönetmenliğini Serkan Güler’in ve Sanat Yönetmenliğini Kaan Güreşçi’nin üstlendiği klibinin; yapım, çekim ve post prodüksiyon hizmeti Autonomy Film şirketi tarafından sağlandı.

300 kişilik set ekibiyle birlikte, dört günde tamamlanan video klip, yakında bir zamanda müzik kanallarına servis edilecek. (www.kralmuzik.com.tr)
(Kaynak: www.radikal.com.tr / www.kralmuzik.com.tr - 20.05.2015)

Ceza “Denizci” İle Geliyor!

Ceza, sözü ve müziği kendisine, beat ve aranjesi Rokabeat’e ait olan 4. single çalışması “Denizci”yi müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Yeni albümün habercisi olan “Denizci”nin mix – mastering’i Buğra Kunt, konsept ve fotoğraf çekimleri Atıf Ülkü imzası taşıyor.

Ceza, 2002 yılında ilk solo albümü “Med Cezir”i, ardından “Rapstar”, “Feyz Al”, “Yerli Plaka”, “Evin Delisi”, “Bomba Plak”, “Onuncu Köy”, “Türk Marşı” ve “Suspus” isimli albüm ve single çalışmalarını yayımlamıştı.

Yeni albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden Ceza, “Denizci” adlı single’ı ile 8 Haziran’da tüm dijital platformlarda!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 07.06.2018)

Ceza’nın Yeni Single & Video Klibi Yayında!

Rap müziğin yıldızı Ceza yeni single’ı “Beatcoin” ED Müzik etiketiyle şimdi tüm dijital platformlarda...

“Beatcoin”, rapteki modern flow ve ryhmlara sahip. Yıllar geçse de değerlenecek ve akıllarda kalacak bir şarkı niteliğinde olan bu parça adını ‘Beatcoin’den alıyor.

Sözü Ceza’ya bestesi RokaBeat’e ait olan ‘Beatcoin’in video klibi de parçayla aynı anda sanatçının Youtube kanalında yayında.

Konserlerine ara vermeden yurtiçi ve yurtdışında dinleyicileriyle buluşmaya devam sanatçı, sevilen parçalarıyla halen müzik listelerinin ilk 10 listesinde.

Bir döngü içinde birbirilerini arayan insanların hikayesini anlatan klipte renkler, sembolik anlatım ögesi olarak kullanıldı ve her bir gruba özel kostüm tasarımı yapıldı.

Klibin tüm kostüm tasarımı ve Ceza’nın özel kostümü Gizem Öztulca tarafından tasarlandı.

100’e yakın figüran ve eski Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu üyeleri olan 8 profesyonel oyuncu rol aldı.

Projenin karakter yaratımını ve oyunculuk koçluğunu İpek Ural ve Doğa Nalbantoğlu üstlendi.

Çekimleri Kemerburgaz ormanlarında gerçekleşen klibin, sık ağaçlardan oluşan ormanını aydınlatmak ve atmosfer oluşturmak için farklı yöntemler kullanıldı.

Rap müziğin gerçek ruhunu yansıtan bir parça olan ‘Beatcoin’in video klibinin yönetmenliğini Ali Demirel, yapımcılığını Hazer Baycan ve Tuncer Şentürk, görüntü yönetmenliğini Akın Çetin ve sanat yönetmenliğini Kaan Güreşçi, yapımını ise Kala Film üstlendi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 26.12.2019)

Ceza’dan Sağlık Bakanına Şarkılı Gönderme!

Rap müziğin önemli isimlerincen Ceza ile son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Tepki, “Yak” isimli parçasıyla müzikseverlerin karşısına çıktı.

Türk rap müziğinin yaşayan efsanesi Ceza, son çıkardığı parçası ‘Yak’ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya göndermede bulundu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafeye değinen Ceza ile Tepki’nin sözlerinde “Taşlaşmayın, tokalaşmayın ve de istemeyenle hiç hoşlaşmayın. Ya da aynı sayın bakanımın da dediği gibi: ‘Bana hiç yaklaşmayın!’” ifadeleri yer aldı.

Ünlü rapçi Ceza’nın kendisi gibi rapçi olan kardeşi Ayben ise Fahrettin Koca’nın “El öptürmeyelim, el öpmeyelim. Büyük küçük, elimizden geleni yapalım” şeklindeki paylaşımını alıntılayarak “Yak” şarkısının sözlerini yazdı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 31.07.2020)

Diskografi:
1999
Yeraltı Operasyonu (Toplama Albüm, Türü: Rap, ) (Grup Nefret)


2000
Meclis-i Ala İstanbul / Grup Nefret (Albüm, Türü: Rap, Hammer Müzik)


2001
Anahtar / Grup Nefret (Albüm, Türü: Rap, Hammer Müzik) (Grup Nefret)


2002
Med Cezir / Fatalrhymer (Solo Albüm, Hipnetic Records / Hammer Müzik)

1. Med Cezir
2. Tek Bir İhtimal Var
3. Sokak Sanatı
4. Meclis-i Ala
5. Buz Dağları
6. Anladınmı Derdimi Bu....?
7. Savaş Çocukları
8. Kalbim, Rapim, Nefretim, Cezam!!
9. Komedyenler İş Başında
10.Ceza Sahası
11.Kalbim Reosta
12.Dejavu
13.Açık Arttırma

2004
Rapstar (Solo Albüm, Hipnetic Records / Hammer Müzik)

1- Intro
2- Ben Ağlamazken
3- Holocaust
4- Rapstar
5- Bu Rap Muharebe (feat. Fuat)
6- Alaturka Faslı
7- Sinekler ve Beatler (feat. Saht)
8- Panorama Harem
9- Anneme
10-Araba
11-Tamam (feat. Fjarde Varlden)
12-Sabah Bastı Geceyi (Savaş Çocukları Part 2)
13-Neyim Var ki
14-Fatalrhyme v.i.p
15-Ara Tekrar
16-Rudeboy vs. Bad Boy (feat. Dr.Fuchs)
17-Alaturka Çeşmesi
18-Hasat Zamanı
19-Buna Dur Dedi General
20-Panaroma Harem (Remix)
21-Ben Ağlamazken (Remix)
22-Hasat Zamanı (Enstrümantal)

Sıra Sende (Hayata +) (Solo Promo CD Single Albüm, Hammer Müzik)

1- Sıra Sende
2- Panorama Harem (Remix)
(“Hayata Artı”, Coca-Cola Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından geliştirilen, uygulamasını Habitat ve Gündem 21 Gençlik Derneği'nin yürüttüğü 1,5 milyon dolar büyüklüğünde, beş yıl süreli bir gençlik fonudur. “Panaroma Harem (Remix)” hpncd014 Ceza-Rapstar albümünden alınmıştır.)

2005
Yerli Plaka (Solo Albüm, Hammer Müzik)
(Bu yıl yayınlanmadı)

2006
Feyz Al (Solo Maxi Single, Hammer Müzik HMCD033)

1- Feyz Al
2- Sen Oyna Dilber
3- İt Dalaşı
4- Feyz Al (Radio Edit)
5- Feyz Al (Enstrümantal)

Yerli Plaka (Solo Albüm, Hammer CD HMCD034 / MC HM200, 06.09.2006)

1. Kemerini Bağla - 03:32
2. Yerli Plaka - 04:34
3. Gelsin Hayat Bildiği Gibi (feat. Sezen Aksu) - 04:55
4. Şaşkın Oğlan (feat. Ayben) - 04:02
5. Sen Oyna Dilber - 03:11
6. Dark Places Feat. Tech N9NE - 04:56
7. Orientjazz (feat. Samy Deluxe, Afrob & Sahtiyan) - 04:49
8. Efkar Perdesi - 04:15
9. Hadi Bize Bağlan (feat. Eko Fresh, Killa Hakan & Summer Cem) - 04:40
10.Fark Var - 04:15
11.Gece Gündüz Karışmaz - 04:57
12.Pusulam Yok (feat. Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı & Emre) - 05:35
13.Önce Kendine Bak
14.Gene Elde Mendil (feat. Sahtiyan & Yener)
15.Acı Biber
16.Hiza Ve Nizam Yok
17.Ne Benim

2007
Onno Tunç Şarkıları (Kolektif CD Albüm, Rh Pozitif, 22 Mayıs 2007)

2. Ceza / Şinanay - 03:25

Evin Delisi (Solo Maxi Single, Kadıköy Acil)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Hiç Yok Deme Hit Cok
2- Son Söz (ft.Da Poet)
3- Yüksek Gerilim
4- Dertler Biter Mi (ft.Narkoz)
5- Sihirli Bir Değnek

2008
Bomba Plak (Ceza & Killa Hakan Albümü, Dolunay Müzik, 29.12.2008)

1- Bu Bizim Yolumuz (feat. M313s aka Murselen Yiyin) - 04:25 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: M313s, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
2- Delight - 03:29 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Müzik: Paolon)
3- Rap Özgürlük Demek - 03:08 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
4- Ayrı Gayrı Yok - 03:15 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
5- Üzerimizde Gözler - 03:50 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
6- Kapı Çalıyor Kim O - 03:50 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Akşit Uğurlu)
7- Kaçıncı Asır Kaçıncı Basım (Söz: Ceza, Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
8- Topraktandır Özümüz (Söz: Gekko G, Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
9- Bomba Plak - 03:58 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Vokal: Gekoo G, Ceza, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
10-Paydos - 03:30 (Söz: Ceza, Müzik: Paolon)
11-Mazide Kaldı - 03:31 (Söz: Gekko G, Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
12-Basit Bir Suç - 04:28 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
13-Killa - 03:21 (Söz: Killa Hakan, Nakarat Söz: Musa, Çapman & Killa Hakan, Müzik: Çapman Hakan)
14-Hızlanma Vız Gelir - 03:20 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
15-Bal Peteğinde Sinek - 03:42 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
16-Geceden Korkma Gel - 03:55 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: Killa Hakan, Müzik: Dj Ses / Bitirim)
17-Bu Bizim Yolumuz (Orientation Remix) - 04:29 (Söz: Ceza, Killa Hakan, Nakarat Söz: M313s, Müzik: Bekir Karaoğlan)
(Limited Edition CD) Özellikleri:
Dev İmzalı Poster
Albümle İlgili Sticker'lar


2009
Festival 2009 - Ceza / Kenan Doğulu / Pinhani (Karışık Albüm, Pasaj Müzik, 26.06/10.07.2009)

1- Açık Ara Bul Kon (Ceza)

2010

1- Kapı (Müzik: Roka)
2- Kim Bilir (Söz: Ceza, Müzik: Da Poet, Aranje: Ceza)
3- Bir Minik Mikrofon (Söz: Ceza, Müzik: MoralPartre, Aranje: Ceza)
4- Eğer Beni Görürsen (Söz: Ceza, Müzik: Roka, Aranje: Ceza)
5- Onuncu Köy (X.Köy) (Söz: Ceza, Müzik: Da Poet, Aranje: Ceza)
6- Evinden Uzakta (Söz: Ceza, Müzik: Criss Tonino & Pietro Mattina & Fotios Stefos, Aranje: Ceza)
7- Terzi (Söz: Ceza, Müzik: Roka, Aranje: Ceza)
8- Battle Edebiyatı (Söz: Ceza, Müzik: Roka, Aranje: Ceza)
9- Dünden Ne Kaldı (Söz: Ceza, Müzik: Yusuf Köybaşı & Fabian Martens, Aranje: Yusuf Köybaşı & Ceza)
10-Kendi Kendine (Söz: Ceza, Müzik: Kostas Triandafilidis & Fotios Stefos, Aranje: Ceza)
11-Bir Var Bir Yok (Söz: Ceza, Müzik: Taner Kalak & Fotios Stefos, Aranje: Ceza)
12-Çivi Gibi Çak (Söz: Ceza, Müzik: Roka, Aranje: Ceza & Alper Gemici)
13-Dünya Dönüyor (Söz: Ceza, Müzik: Yusuf Köybaşı & Fabian Martens, Aranje: Yusuf Köybaşı & Ceza)
14-Al Senin Olsun (Söz: Ceza, Müzik: MoralPartre, Aranje: Ceza)
15-Outro (Müzik: Roka)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com

2011
Sen de Biraz Delisin (Single, 23.06.2011)

1- Sen de Biraz Delisin

2012
Türk Marşı (Promo CD Single Albüm, 23.06.2011)

1- Ceza - Türk Marşı (Mozart)

2014
Elementler (Atom Dünyasına Görsel Bir Yolculuk) / Theodor Grey (240 sayfa Kitap, Şubat 2014)

-
Ceza’yla Elementleri Öğreniyorum
(Elementler (Atomlar Dünyasına Görsel Bir Yolculuk) adlı kitabın tanıtım çalışması.)

2015
Suspus (Albüm, Esen Müzik, 26.05.2015)

1. Hoşgeldiniz (Söz: Ceza, Müzik: Kostas Triandafilidis, Fotios Stefos)
2. Suspus (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
3. Milyon Farklı Hikaye (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç, Giorgio Moroder / Universal Müzik Taksim Edisyon o.b.o, EMI Gold Horizon Music Corp.)
4. Ne De Zor (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
5. Ders Al (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
6. Kime Anlatsam (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
7. Kolay Gelsin (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç)
8. Yok Geri Dönmek (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
9. Bulanık Sular (Söz: Ceza, Müzik: Da Poet)
10.Sor Bize (Feat. Sansar Salvo) (Söz: Ceza, Sansar Salvo, Müzik: Da Poet)
11.Kim Olduğunu Unut (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç, Cahit Berkay / Universal Müzik Taksim Edisyon)
12.Aç Kalbini (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
13.Sessizlik (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.amazon.de (Almanya)

2016
Suspus (LP=[Long Play] Plak Albüm, Esen Müzik, 04.04.2016)

A Yüzü:
1. Hoşgeldiniz (Söz: Ceza, Müzik: Kostas Triandafilidis, Fotios Stefos)
2. Suspus (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
3. Milyon Farklı Hikaye (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç, Giorgio Moroder / Universal Müzik Taksim Edisyon o.b.o, EMI Gold Horizon Music Corp.)
4. Ne De Zor (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
5. Ders Al (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
6. Kime Anlatsam (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
B Yüzü:
1. Kolay Gelsin (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç)
2. Yok Geri Dönmek (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
3. Bulanık Sular (Söz: Ceza, Müzik: Da Poet)
4. Sor Bize (Feat. Sansar Salvo) (Söz: Ceza, Sansar Salvo, Müzik: Da Poet)
5. Kim Olduğunu Unut (Söz: Ceza, Müzik: İsmail Genç, Cahit Berkay / Universal Müzik Taksim Edisyon)
6. Aç Kalbini (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)
7. Sessizlik (Söz: Ceza, Müzik: Rokabeat)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.eganba.com
vibeby.com
www.goldplak.com

Mind Right / Kaan feat. Ceza (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 11.11.2016)

1- Mind Right

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.turktelekommuzik.com
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Denizci (Single, Esen Müzik, 08.06.2018)

1- Denizci - 04:03


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Çizgi Film Gurmeleri (Single, Cartoon Network Music, 17.07.2019)

1- Çizgi Film Gurmeleri - 01:48

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
tidal.com (Norveç)

Beatcoin (Single, ED Müzik, 26.12.2019)

1- Beatcoin - 03:55 (Söz : Ceza, Müzik : RokaBeat, Aranjör : Denizkan Boz, Mix&Mastering : Buğra Kunt)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Yak / Tepki & Ceza (Single, Avrupa Müzik, 31.07.2020)

1- Yak - 03:24

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.ceza.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/cezaofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ceza_ed
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/cezagram
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/cezaofficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/ceza
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5854 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag