Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 17.08.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 391 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 391
Üye: 0
Toplam: 391

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 116,375,476
  • Bugün: 28,082
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 17, 2022
  • 02:30 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Chantage (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (1895 okuma)

(Grup) Chantage
(GRUP) CHANTAGE
1990 yılında keyboardist, yorumcu TOLGA İNCİ ve prodüktör KIVANÇ KUTLUMUŞ (KIVANCH K) tarafından Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübünde kurulan grup, Birbirlerini tamamlayan müzik zevkleri, kısa sürede DJ'likten prodüktörlüğe kadar uzanan geniş bir yelpazede müzik üretmelerini sağladı. New Wave, Indie, Punk, Brit POP, Synth POP, New Romantics türlerinin en sevilen coverlarından ve kendi bestelerinden oluşan repertuarları ile Antalya ve İstanbul'un önde gelen canlı müzik mekanlarında sahne almaya başladılar.

İkiliye zaman içinde aralarında Nevzat Doğansoy, Hakan Özer, Mert Koral, Nihat Ayar, Umut Çağlar, 2000 yılında da Türkiye’nin önde gelen rock sanatçılarıyla albüm ve sahne çalışmaları yapan gitarist Burak Kurumak’ı ve 2004 yılında Ali Şaylan’ı da bünyesine katarak grubun canlı performansı da zenginleşmiş oldu.

On yılı aşkın süredir Depeche Mode yorumlarıyla izleyenlerini büyüleyen Chantage, New Wave’den Alternative-Rock’a, Electronica’dan Brit-Pop’a uzanan geniş repertuarıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Yoğun talepler doğrultusunda, şu an albüm çalışmaları içerisinde olan grup, özel kitlesiyle özel konserlerde buluşuyor.

Kendi bestelerinden oluşan, henüz yayımlanmamış EP'nin Depeche Mode tarafından beğenilmesi ile 30 Temmuz 2006 Pazar gecesi, Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen Depeche Mode Konserinde ön grup olarak yer almıştır.

2010 sonbaharında CHANTAGE yeni bir yapılanmaya gitti ve yıllardır ertelenen projelerini hayata geçirerek, canlı davulun ve doğaçlama bölümlerin de yer aladığı yeni konser formatını oluşturdu. CHANTAGE, klavyede MERT KORAL, gitarda KEREM ÇORBACIOĞLU ve davulda DENİZ GÜNGÖR eşliğinde yeniden yorumlanmış repertuarıyla sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

Grup Üyeleri:
TOLGA İNCİ
1972’de İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Elektronik Bölümü ve Anadolu Ünüversitesi Ekonomi bölümlerini bitirdi.

Lise yıllarında kurduğu “Space Time Continue” adlı new wave grubu ile müzik dünyasına adımını attı. Bu grupta ilk önce klavye çalarak daha sonra da solist olarak yer aldı.

Bir Almanya seyahati sırasında aldığı “Depeche Mode plakları sayesinde partilerde Dj’lik yapmaya başladı. 1990 senesinde Büyükada Princeess’te Dj olarak çalıştı. Gene aynı sene içerisinde Kıvanch K’la tanıştı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde “Forth Dimension” adlı grubu kurdular. İlk defa üniversitenin düzenlediği festivalde sahne aldılar.

1991 senesinde, Kemer’de “Forth Dimension” grubu olarak canlı müzik yaparken bir yandan da Djlik yaptı.

1992 yazında, “Forth Dimension” ismini “Chantage” olarak değiştirip Kemer’de Star Light adlı bir diskoda canlı performanslarına başladılar.

10 seneden fazla Chantage grubunda yer alan Tolga İnci, aynı zamanda bir şirkette Ürün Müdürlüğü yapmaktadır.

KIVANÇ KUTLUMUŞ (Kıvanch K)
6 yaşından beri klavye çalıp müzikle uğraşan Kıvanch K., 1982 yılında TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosuna girdi. Sadettin Öktenay'dan özel dersler alan Kıvanch K, 1990'da Tolga İnci ile birlikte Chantage grubunu kurarak profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Chantage grubu ile Türkiye'nin farklı bölgelerinde konserler veren Kıvanch K, elektronik altyapılı dans müziğinin ülkemizdeki ilk temsilcilerinden biri olarak bu türü geniş bir kitleye sevdirmeyi başardı. 1992 yılında aranjörlüğe başlayan Kıvanch K çok kısa bir süre içinde Türk Pop müziğinin öncü isimleriyle çalışmaya başladı ve çok önemli sanatçıların albümlerinde besteci, aranjör ve prodüktör olarak yer aldı.

Türk müzik piyasasına "Remix" kavramını getiren ve Sezen Aksu'nun Rakkas parçasına yaptığı aranje ve remixle 7'den 70'e herkesi dans müziğiyle buluşturan Kıvanch K, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Tarkan, Ajda Pekkan, Levent Yüksel, Asya, Yonca Evcimik, Nev, Rebel Moves, Reyhan Karaca, Ege, Yaşar, Umay, Emel gibi birçok önemli sanatçının albümlerine aranjör ve prodüktör olarak imza attı. 2000 yılında Akademi İstanbul'da "Music Synthesis" dersleri de veren Kıvanch K, Sezen Aksu'yla yaptığı uzun süreli işbirliği ve yarattığı onlarca hit'le Türk Müzik piyasasınına yön verme gibi önemli bir misyonu da sırtlamış oldu.

Sezen Aksu'yla yaptığı "Adı Menekşe" ve "Sarı Odalar" çalışmaları Buddha Bar ve Siddharta albümlerinde yer alan Kıvanch K'nın 200'den fazla düzenleme, beste ve remix çalışması var.

MERT KORAL (klavye):
KEREM ÇORBACIOĞLU (gitar):
DENİZ GÜNGÖR (davul):

BURAK KURUMAK
28 Ocak 1972 ‘de İstanbul’da doğdu. İlkokul çağında (ki Kivanç ‘la aynı ilkokulda okudukları yıllıklarla kanıtlanmıştır…) Muammer Sun Müzik Okulu‘na gitti. Kabataş Erkek Lisesi’de dahil olmak üzere İstanbul‘un bilimum liselerini gezen Burak, 1997 yılında M.S.Ü. Endütri Ürünleri Tasarımı ‘ nı gururla bitirdi.

1992-1996 senelerinde kurdukları ve solistliğini yaptiği MR. NO adlı grupla (bakınız eski resimler) bircok bar ve konser organizasyonlarında sahne aldı. Aynı grupla, 1995 yılında , en iyi bar grubu 1.lik ödülü, H2000 Müzik Festivali ‘’IceDream Müzik Yarışması’’nda Ahmet TURGUL ile 3.lük Ödülü kazandı. 2000-2005 yıllarında Aslı ile sahne çalışmalarına eşlik etti . Ajda PEKKAN’ın son albümü dahil olmak üzere Sezen AKSU’nunda son albümlerinde gitar çaldı. Sertap ERENER ‘in ‘’SERTAP ELEKTRİK ‘’ projesinde Murat UNCUOĞLU ile sahne aldı . Hali hazırda 2003 yılında grubuna katıldığı Özlem TEKİN ile sahne çalışmalarına devam etmekte . (OZZ)

2002 yılında katıldığı CHANTAGE grubuna gitari ile eşlik eden Burak, kendi şarkılarınıda grup bünyesinde, sahne ve albüm çalışmalarında seslendiriyor…

Ali Şaylan
İstanbul’da doğdu, 1996’da ODTܒden mezun oldu, 1999’da yüksek lisansını tamamladı.

11 yaşında klasik piyano eğitimi almaya başladı, çalışmalarına 1996’da ara verdi. 1995 yılında Ankarada Gence Alton’la kurduğu Damage adlı grupta solistlik yaptı. 2004 yılı sonlarında Chantage grubuna katıldı. Halen, kurucu ortağı olduğu bir yazılım firmasında yöneticilik yapıyor.


Yayınlanan Videoları:
Change 2006 (Live)
Web Site Adresi:
www.chantage.info
MySpace Adresi:
www.myspace.com/chantage
Tolga İnci Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/tolgainci72
Kivanch-K Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/kivanchk
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Yeni Yorumcu, Besteci, Grup ve Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (1895 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag