Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 198 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 198
Üye: 0
Toplam: 198

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 105,890,956
  • Bugün: 5,574
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 06, 2021
  • 04:35 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Demet (Sağıroğlu)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (14135 okuma)Sanatçı: Demet (Sağıroğlu)
DEMETFOTO GALERİ
Güzel Sanatlar mezunu anne ve mühendis bir Babanın çocuklarından olan Demet’in anne tarafı İzmir’de baba tarafı Ankara’da yaşıyor. 05.12.1966 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk - Orta - Lise öğrenimini Ankara’da yaptı. Yüksek öğrenimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümüyle sürdürdü, daha sonra aynı üniversitenin Müzik ve Sahne Sanatı Şan bölümünde burs kazanınca öğrenimine Şan bölümünde devam etti. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan bölümünden mezuniyetiyle müzik eğitimini tamamladı.

1989 yılında Demet, Kayahan’la tanıştı ve onunla birlikte 1989 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Seçmeleri’ne katılarak “Ve Melankoli” isimli şarkısına vokal yapmasıyla müzik yaşamında ilk sınavını vererek profesyonel müzik hayatına adım attı. Bu Türkiye elemelerinde ikincilik aldılar.

1990 yılında ise, yine Kayahan ile birlikte seslendirdikleri “Gözlerinin Hapsindeyim” isimli Kayahan şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Seçmeleri’nde birinci oldular. Ancak bu şarkı, Yugoslavya/Zagreb’de yapılan Eurovision’a bir hayli değiştirilerek gitti ve ESC finalinde, katılan 22 ülke arasından 17ncilik alabildi.

Demet, dörtbuçuk yıl Kayahan’ın vokalistliğini yaparak sahne hayatına başlamış oldu.

1993 yılında ise Show TV’nin düzenlediği Pop Show ’93 Şarkı Yarışması’na "Harman" isimli Şehrazat’ın bir şarkısıyla katılarak üçüncülük derecesini kazandı.

1994 yılında ise ilk Albümü “Kınalı Bebek”i Uzay Heparı - Şehrazat podüktörlüğünde yaptı ve Sony Müzik Yapım şirketiyle dinleyicilerine sundu. Böylece albüm hayatına da başarıyla adımını attı. Üstelik sadece yorumcu olarak değil, söz yazarı ve besteci kimliğiyle de küçümsenmeyecek bir başarı kazanarak. Zira bu albümde “Arnavut Kaldırımı”, “Hazan Mevsimi”, “Yadigar”, “Gönlünce Yaşa” gibi dillerden düşmeyen şarkılar Demet Sağıroğlu’nun imzasını taşıyordu.

1996 yılında ikinci albümü ‘Şikayetim Var’ı Kayahan prodüktörlüğünde gerçekleştirdi. Bu konuda titizliği çok iyi bilinen Kayahan’ın albüme koyduğu Demet şarkıları, “Söyle”, “Haydi Gülümse” idi.

1998 yılında 3. albümü ‘Sımsıcak’ı Yannis Doulanis prodüktörlüğünde yaptı. Bu arada Nedim Şaban yönetmenliğinde Zeki Müren için “Bir Demet Yasemen” adlı müzikalde Belgin Doruk’u oynadı.

Aynı yılının devamında ticaret hayatına atıldı ETI’S adı altında güzellik merkezini açtı ve şubeleriyle genişletti.

2000 yılında ise ‘Nilgün’ adlı 16 bölümlük Yağmur Ajans için bir dizi çekimi gerçekleştirdi. Ayrıca örneğin ‘Asansör’, ‘Ağır Roman’ vs. gibi bir çok reklam müzik ve filmlerinde çalışmaları olmuş, bunların soundtrack albümlerinde şarkıları yer almıştır. 1996’daki ‘Ağır Roman’ soundtrack albümünde “Bir Vurgun Bu Sevda”, 2000 yılındaki “Asansör” soundtrack albümünde “Annem” şarkısını yorumlamıştır.

Demet Sağıroğlu, Altın Kelebek başta olmak üzere bir çok ödül aldı. Sanatçı, yorumculuğunun yanı sıra hit olan beste ve sözlere de imzasını attı. Sony Müzikle Kaset sözleşmesini bitiren Demet, Marşandiz International Müzik yapımla anlaştı.

Bu arada 2,5 yıl aradan sonra yani 2000 yılına çok başarılı olan 4. albümü ‘Demet’le nokta koyarken 2001’e hızlı giriş yaptı. Demet dördüncü albümünü müzik dünyasında başarılı ve tecrübeli olan üç prodüktör Koral Sarıtaş - Tanju Arıkan - Nino Varon ile gerçekleştirdi. Bu albümünde de kendi besteleri bulunuyor. Albümün beğenilen şarkılarında yine kendi besteleri bulunuyordu “Savruldum” ve “Misafir” isimli sarkilarda Demet Sağıroğlu imzası vardı. Marşandiz International ile Demet bu albümünde dünyaya açılıyor. İlk klibini çektiği “Papatya Falları” adlı parçasını Fransa - Atoll Music. Ve Büyük ihtimalle ikinci klibi olacak “Savruldum” adlı slov parçasını ise İspanya -Clave adlı firmalarca beğenilerek anlaşmaları imzalandı.

Demet Sağıroğlu kendi albümleri dışında, Aşkın Nur Yengi, Nalan gibi sanatçıların albümlerine de şarkı verdi.

2009’da “Adını Sen Koy” soundtrack albümünde aynı isimli Melih Kibar’ın bestelediği şarkının sözleri Demet’e ait.

Aynı yıl yeni albüm çalışmasına devam eden Demet Sağıroğlu gelen yoğun istek üzerine yeni albümünde yer verdiği iki çalışmasını “Silkelen!” ismiyle single CD olarak müzikseverlerle buluşturuyor. 2 şarkı ve 1 playbackten oluşan single çalışmasında Demet Sağıroğlu güçlü yorumculuğu dışında söz yazarlığı ve besteci kimliği ile tekrar ön plana çıkarken tüm düzenlemelerde başarılı aranjör Tansel Doğanay imzası görüyoruz.

“Silkelen!” adını taşıyan bu ilk single çalışmasıyla müzik dinleyicisine 2009 yazı için yeni bir öneri sunuyor Demet Sağıroğlu. Önceki albümlerinde bizlere kanıtladığı uzun ömürlü yorumcu kimliğini ‘‘Silkelen!’’ adlı single ile sürdürmeye kararlı gözüken Demet Sağıroğlu yeni albümünü sonbahar sonunda müzikseverlere sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single’ın yapımcısı Hakan Eren.

“Firari” adlı Seyhan Müzik etiketli Ufuk Bigay albümünde “Aşk Sevaplarım” isimli şarkıda katkıda düetle bulundu.

2010’da Almanya Clubstar etiketiyle çıkarılan “Turkish Pop Hits Vol.2” adlı derleme albümde “Silkelen” isimli şarkısıyla yer aldı.

2012 Mayıs ayında çıkan Volga Tamöz’ün 90’lı yılların hit şarkılarını bir araya getirdiği “Tam 90´Dan” isimli albümünde kendi 90’larda hit olan “Kınalı Bebek” adlı şarkısını yeniden yorumladı. Temmuz ayı başlarında da bu şarkı ile birlikte Burak Kut’un “Benimle Oynama” ve Ferda Anıl Yarkın’ın “Sonuna Kadar” adlı şarkısının bir arada bulunduğu müzik dünyasına “3’ü Bir Arada” şeklinde lanse edilen 3 şarkını yer aldığı bir de klip çekildi.

Demet Sağıroğlu, 2012’de “Hiç Özlemedin Mi?” adlı yeni albümüyle 3 yıllık suskunluğunu bozdu. Demet Sağıroğlu; müzikseverlerin çok özlediği, dinlemekten keyif alacağı, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı şarkılarıyla ve özlenen yorumuyla bizlere merhaba dedi.

Albümde, “O La La”, “Hiç Özlemedin Mi?”, “Seni Çok Sevdim”, “Bir Kediye Yumul”, “Düşününce”, “İstek Şarkısı”, “Zaman Gerek”, “Göçebe”, “Bir Köşede Yalnız”, “Bitmeliyiz”, “Adını Sen Koy” adlı toplam 11 tane şarkı yer almaktadır. Albümde, sözü Fikret Şeneş’ e ait olan, yıllar önce Ajda Pekkan’ ın yorumladığı “Bir Köşede Yalnız” adlı cover şarkının yanı sıra, Demet Sağıroğlu’nun sözleri , Melih Kibar’ın son bestesi olan “Adını Sen Koy” da bulunmakta... “Adını Sen Koy” şarkısı Melih Kibar ve Demet Sağıroğlu’nun birlikte 2004 senesınde tek seferde kaydettikleri demo kaydıdır. Melih Kibar’ın müzikal anısını ve hissiyatını yaşatmak için onun ölümsüz tuşeleri korunmuş ve özellikle aranje yapılmamıştır.

Albümdeki şarkıların sözleri; Demet Sağıroğlu’nun yanı sıra, Fikret Şeneş, Tuna Kiremitçi, Sadık Karan ve Nerhan, Müzikleri ; Demet Sağıroğlu, Melih Kibar, Sadık Karan, Nerhan, M. Chapman ve Tuna Kiremitçi’ye aitdir. Şarkıların düzenlemeleri değerli aranjörler Tansel Doğanay, Cihan Sezer ve Burak Beşir tarafından yapılmiş; Boston Berklee music college ve studyo DB’de kaydedilmiştir. Mix-Kayıt Arzu Alsan, Mastering Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. 3 senelik bir çalışmanın eseri olan “Hiç Özlemedin Mi?” albümüyle ilgili, “Ticari albüm ve repertuar endişelerim hiç olmadı, ben şarkılarımın ifadelerine inandım. Bu şarkılar yaşanmışlıkların şarkıları. Dilin sustuğu, yüreğin konuştuğu zamanların kaydını yaptık biz.” diyor ve şöyle ekliyor Demet Sağıroğlu; “Bu albümde şarkıların akustik yapıda olmasını tercih ettim. Acısı ve tatlısıyla “Hayata ve Aşk’a Aşık” herkesin beğeneceğini düşünüyorum” diyor.

Demet Sağıroğlu’nun ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan sözü, müziği kendisine ait “Hiç Özlemedin Mi?” adlı şarkıya çekildi. Klibin yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini Murat Özdemir üstlendi.

Herkese Benden “Açık Çay”!

90’lı yıllara damgasını vuran sanatçı Demet Sağıroğlu, uzun süren sessizliğini “Açık Çay” isimli yepyeni single’ı ile bozuyor.

Demet Sağıroğlu, “Açık Çay” isimli single’ı müzikseverlerle buluşurken şarkıcı “Kendinize benden bir Açık Çay söyleyin” dedi.

Demet Sağıroğlu, uzun süren sonra sessizliğini bozdu ve “Açık Çay” isimli yepyeni single’ını müzikseverlerle buluşturdu. Sağıroğlu, sosyal medya hesabından yeni single’ının kapak fotoğrafını paylaştı.

“Kendinize benden bir ‘Açık Çay’ söyleyin”

Hayranlarına müjdeyi sosyal medyada single kapağını paylaşarak veren Demet Sağıroğlu, “Kendinize benden bir ‘Açık Çay’ söyleyin” dedi.
(Kaynak: alemfm.com - 13.07.2018)


Demet Sağıroğlu Yaşadım Saydın Mı? Diyor

Demet Sağıroğlu’nun, koronavirüse yakalanması nedeniyle çıkış tarihi ertelenen, “Yaşadım Saydın mı?” isimli single’ı bugün Ossi Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor.

Sanatçı, sözü ve müziği Sadettin Dayıoğlu’na ait olan şarkısında “Söyle kalbim biz bizeyiz, ‘Yaşadım Saydın mı?’” diyor.

“Pollyann’nın penceresinden bakıyorum”

Sağlığına kavuşan Demet Sağıroğlu; “Çok zorlu bir tedavi süreci geçirdim. Tüm hastalara şifa diliyorum. Evren, Pollyann’nın penceresinden bakanlar için ışıltıyla gülümsemeye devam eder. Biraz sabır” dedi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.05.2020)

Demet Sağıroğlu Tablosunu Single Kapağı Yaptı!

Demet Sağıroğlu ve Murat Uysalefe’yi müzikal olarak bir araya getiren “Beni Yavaş Yavaş Öldürme” isimli şarkının söz ve müziği Murat Uysalefe’ye, düzenlemesi Sadun Ersönmez’e ait.

Türk pop müziğinin özel yorumcularından Demet Sağıroğlu’nun, Barış Manço’ya verdiği “Söyle Zalim Sultan” adlı bestesiyle kalplerimize dokunan Murat Uysalefe ile yorumladığı “Beni Yavaş Yavaş Öldürme” isimli single çalışması Ossi Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

30 yıllık dostluk single ile taçlandı

30 yıllık dostlukları olan Demet Sağıroğlu ve Murat Uysalefe’yi müzikal olarak bir araya getiren “Beni Yavaş Yavaş Öldürme” isimli şarkının söz ve müziği Murat Uysalefe’ye, düzenlemesi Sadun Ersönmez’e ait.

Özel tablo

Single’ın kapak tasarımında Demet Sağıroğlu’nun pandemi döneminde yardım için çığlık atan dünyayı betimlediği “Beni Yavaş Yavaş Öldürme” isimli tablosu kullanıldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 14.09.2020)

Diskografi :
1989
Ve Melankoli (Demet ve Kayahan: Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Seçmeleri'nde ikinci: (Bknz Eurovision 1989)

1990

Gözlerinin Hapsindeyim (Demet ve Kayahan: Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Seçmeleri'nde birinci ve Yugoslavya'daki Yarışmada Türkiye'yi temsil etti: (Bknz.Eurovision 1990)

1994
Kınalı Bebek (Albüm, Prodüktör: Şehrazat, Sony Müzik Yapım / Columbia 477818 2)

1- Kınalı Bebek (Söz: Şehrazat, Müzik ve Düz.: Uzay Heparı, Vokaller: Kenan Doğulu) - 04:06
2- Yağızım (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Şehrazat, Düz.: Uzay Heparı, Vokaller: Kenan Doğulu, Sibel Sezal, Yıldız Tilbe, Özkan Uğur) - 03:00
3- Biçare (Söz: Şehrazat, Müzik ve Düz.: Uzay Heparı) - 03:20
4- Arnavut Kaldırımı (Söz: Demet Sağıroğlu, Müzik ve Düz.: Gürol Ağırbaş, Vokaller: Kenan Doğulu, Özkan Uğur) - 05:00
5- Gönlünce Yaşa (Söz: Demet Sağıroğlu, Müzik: Paul Danney, (Vokaller: Demet Sağıroğlu, Kenan Doğulu, Sibel Sezal, Yıldız Tilbe, Özkan Uğur) - 03:48
6- Hazan Mevsimi (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu, Vokaller: Aslı Omağ, Cihan Okan, Demet Sağıroğlu, Sibel Sezal, Ufuk Bigay, Özkan Uğur) - 03:12
7- Bu Saatten Sonra (Söz ve Müzik: Şehrazat) - 05:05
8- Oyun Bozan (Söz ve Müzik: Şehrazat) (Vokaller: Kenan Doğulu, Sibel Sezal, Yıldız Tilbe, Özkan Uğur) - 04:22
9- Yadigar (Söz: Şehrazat, Müzik: Uzay Heparı, Demet Sağıroğlu, Vokaller: Aslı Omağ, Cihan Okan, Demet Sağıroğlu, Sibel Sezal, Ufuk Bigay, Özkan Uğur) - 05:30
10-Benden Vazgeçme (Söz ve Müzik: Şehrazat, Düz.: Uzay Heparı) - 02:42
11-Kınalı Bebek (Pop Mix) (Söz: Şehrazat, Müzik:Uzay Heparı, Remix-Ozan Doğulu) - 04:14
12-Kınalı Bebek (Undertech Mix) (Söz: Şehrazat, Müzik:Uzay Heparı, Remix-Sarp Özdemiroğlu) - 04:42
13-Kınalı Bebek (Club Mix) (Söz: Şehrazat, Müzik:Uzay Heparı, Remix-Tansel Doğanay) - 05:48

1996
Şikayetim Var (Albüm, Sony Müzik Türkiye)

1- Şikayetim Var - 04:46
2- Sana Kaldı - 04:16
3- Aşk Perisi - 03:31
4- Alacakaranlık - 04:10
5- İhanet Ettin - 04:16
6- Ne Acı - 04:36
7- Zar Attık - 04:39
8- Anlatma Bana - 03:44
9- Söylemem - 04:06
10-Teslim Ol - 03:31

1998
Sımsıcak (Albüm, Sony Müzik Türkiye)

1. Yarın Olmaz - 04:55
2. Allah Görür - 04:33
3. Arada Derede - 04:26
4. Söyle - 04:28
5. Dayanamam - 04:39
6. Haydi Gülümse - 05:11
7. Ukte - 04:10
8. Yanmayasın - 03:45
9. Uyanır Uyanmaz Gelemem - 04:07
10.Aynı Gece - 04:00
11.Bir Vurgun Bu Sevda - 05:19
12.Söyle (Remix) - 04:27

2000
Demet (Papatya Falları) (Albüm, Marşandiz International / Raks Müzik, 01.09.2000)

1- Sus Söyleme - 4:19 (Söz: Sude, Müzik: Bülent Özdemir)
2- Misafir - 4:02 (Söz-Müzik: Demet Sağıroğlu)
3- Papatya Falları - 4:01 (Söz: Nino Varon, Müzik: Aydın Sarman, Şiir: Demet Sağıroğlu)
4- Sen Yoksun Ya - 4:31 (Söz-Müzik: Deniz Vardaryıldızı)
5- Savruldum - 4:31 (Söz-Müzik: Demet Sağıroğlu)
6- Borcum Yok - 2:58 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: J.Delorme-Francesca)
7- Acılar Sürekli Olamaz - 3:18 (Söz: Özdemir Kaptan, Müzik: Selmi Andak)
8- İki Yüzlüm - 4:04 (Söz: Ahmet Bayrak & Ayşe Birgül Yılmaz, Müzik: Ayhan Çakar)
9- Ben Anneme Çekmişim - 3:46 (Söz: Leyla Tuna, Müzik: Bülent Özdemir)
10-Affetme Kendini - 3:15 (Söz: Sude, Müzik: Bülent Özdemir)
11-Ziyan Olur Gecelerim - 4:39 (Söz-Müzik: Aydın Sarman)
12.Papatya falları (Remix) - 4:43

Bir Sevgi Yeter (Selmi Andak 60. Sanat Yılı) (CD&MC Albüm, DMC)

4- Bir Dünya Doğuyor (Demet Sağıroğlu)

2001
Yadigar (1) / Melih Kibar (Albüm, Dost Müzik, Studio, Stereo, 2001)

4- Bu Gece - Seslendiren: Demet Sağıroğlu

2004
Korkum Yok (Albüm, Topkapı Müzik)

1- Korkum Yok - 05:06
2- Tabu - 03:20
3- Bye-bye Sevgilim - 04:46
4- Bulunur mu - 04:27
5- Herşeyim - 04:20
6- Mandalina - 03:36
7- Afedersin - 03:05
8- Utanıp da - 05:14
9- Çok... - 04:26
10-Yar Diye Diye - 03:43
11-Yakışmıyor - 02:43


Yolun Gülle Dolsun (Melih Görgün Albümü, Topkapı Müzik, 21.06.2004)

2- Ayşe - 04:08 (Vokaller: Cihan Okan, Demet Sağıroğlu, Melih, Yonca Kocadağ, Özkan Uğur)
4- Rüya - 04:30 (Vokaller: Cemal Karataş, Demet Sağıroğlu, Melih, Yeşim Vatan)

2006
Demet Koleksiyon Serisi / Şikayetim Var - Kınalı Bebek - Sımsıcak (3 CD Albüm, Sony BMG)

CD1: Kınalı Bebek
CD2: Şikayetim Var
CD3: Sımsıcak

2008
Zilli Perküsyon (Kolektif Albüm, Balet Plak/Ossi Müzik, 23.05.2008)

6. Dünya Dönüyor - Demet Sağıroğlu (Söz: Fecri Ebcioğlu, Müzik: Marc Aryan) - 03:55

2009
Silkelen (Single, Ossi Müzik, 09.07.2009)

1- Silkelen! (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu, Düzenleme: Tansel Doğanay)
2- Gittiğim Yol (Söz:Demet Sağıroğlu, Müzik:Emre Gören / Demet Sağıroğlu, Düzenleme: Tansel Doğanay)
3- Playback - Silkelen! (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu)


Firari (Ufuk Bigay Albümü, Seyhan Müzik, 25.08.2009)

9. Aşk Sevaplarım (Alaturka) - 05:08 (Söz - Beste: Ufuk Bigay, Düet: Demet Sağıroğlu)

Adını Sen Koy (Film Müzikleri)

1- Adını Sen Koy

2010
Turkish Pop Hits Vol.2 (Derleme Albüm, Clubstar Almanya, 08.02.2010)

8. Demet Sağıroglu – Silkelen!

2012
Tam 90´Dan / Volga Tamöz [Enstrümantal Albüm, Poll Production, 24.05.2012]
Kınalı Bebek
Volga Tamöz feat. Demet Sağıroğlu

Hiç Özlemedin Mi? (Albüm, Ossi Müzik, 04.12.2012)

1. O La La (Susar Mıyım?) (I’ll Meet You At Midnight) (Söz: Demet Sağıroğlu, Müzik: Chapman, Chinn, Düz.: Cihan Sezer)
2. Hiç Özlemedin Mi? (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu, Düz.: Tansel Doğanay)
3. Seni Çok Sevdim (Söz: Demet Sağıroğlu-Sadık Karan, Müzik: Sadık Karan, Düz.: Cihan Sezer)
4. Bir Kediye Yumul (Söz: Demet Sağıroğlu-Nerhan, Müzik: Nerhan, Düz.: Cihan Sezer)
5. Düşününce (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu, Düz.: Tansel Doğanay)
6. İstek Şarkısı (Söz: Demet Sağıroğlu-Tuna Kiremitçi, Müzik: Tuna Kiremitçi, Düz.: Tansel Doğanay)
7. Zaman Gerek (Söz: Demet Sağıroğlu-Tuna Kiremitçi, Müzik: Tuna Kiremitçi, Düz.: Tansel Doğanay)
8. Göçebe (Söz: Demet Sağıroğlu-Tuna Kiremitçi, Müzik: Tuna Kiremitçi, Düz.: Cihan Sezer)
9. Bir Köşede Yalnız (On The Shelf) (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: Yellowstone, Voice, Düz.: Cihan Sezer)
10.Bitmeliyiz (Söz ve Müzik: Demet Sağıroğlu, Düz.: Burak Beşir)
11.Adını Sen Koy (Bonus) (Söz: Demet Sağıroğlu, Müzik: Melih Kibar)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com

2014
Metin Altıok Şiirlerinden Şarkılar (Ankâ) (Kolektif Albüm, Anadolu Müzik, 02.06.2014]

4. Baharat Yollarında / Demet Sağıroğlu

2015
Geceye Eşlik Eden Şarkılar (Derleme Albüm, Ossi Müzik, 18.06.2015]

9. Bitmeliyiz / Demet Sağıroğlu

2016
Demet Sağıroğlu - Oya Bora - Sibel Tüzün - Nazan Şoray (4xCD Albüm, Ossi Müzik, 07.04.2016)

Demet Sağıroğlu :
1. O La La (Susar Mıyım?)
2. Hiç Özlemedin Mi?
3. Seni Çok Sevdim
4. Bir Kediye Yumul
5. Düşününce
6. İstek Şarkısı
7. Zaman Gerek
8. Göçebe
9. Bir Köşede Yalnız
10.Bitmeliyiz
11.Adını Sen Koy

Online CD Satış Noktaları:
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr

Dünden Bugüne Türk Popu 3 (4xCD Albüm, Ossi Müzik, 08.04.2016)

CD 4: Geceye Eşlik Eden Şarkılar:
9. Bitmeliyiz – Demet Sağıroğlu

2018
Açık Çay (Single, Ossi Müzik, 13.07.2018)

1- Açık Çay - 03:39


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Sen Şimdi Aşk Diyeceksin (Single, Ossi Müzik, 02.11.2018)

1- Sen Şimdi Aşk Diyeceksin


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Yaşadım Saydın Mı? (Single, Ossi Müzik, 15.05.2020)

1- Sen Şimdi Aşk Diyeceksin - 03:52Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Beni Yavaş Yavaş Öldürme (feat. Murat Uysalefe) (Single, Ossi Müzik, 11.09.2020)

1- Beni Yavaş Yavaş Öldürme (feat. Murat Uysalefe) - 04:48

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
(2000 yılında Papatya Falları olarak da bilinen CD albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1. Papatya Falları
2. Misafir
3. Savruldum
4. Sen Yoksun ya
5. İki Yüzlüm
6. Papatya Falları (Remix)
A Yüzü:
1. Acılar Sürekli Olamaz
2. Aşk Beklemez
3. Borcum Yok
4. Ben Anneme Çekmişim
5. Affetme Kendini
6. Ben Bana Yeterim (Ziyan Olur Gecelerim)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com
www.antikaplak.com
retroplak.com
gereksizseyler.com
www.ergunplak.com.tr
www.ucuzdolu.com
plakpazari.com
www.ruyaplak.com
www.goldplak.com
www.plaksesuar.com
www.plakcenneti.com
www.pikapkadikoy.com
Web Site Adresleri:
www.demetsagiroglu.com
www.demetsagiroglu.org
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/DemetSagirogluOfficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/demetsagiroglu
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/demetsagiroglu
Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/demetsagiroglu
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Demet Sağıroğlu
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Demet_Sağıroğlu
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Demet+Sağıroğlu
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (14135 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag