Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 371 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 371
Üye: 0
Toplam: 371

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,023,207
  • Bugün: 20,349
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Apr 18, 2021
  • 04:10 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ege
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10344 okuma)Sanatçı: Ege
EGE

FOTO GALERİ
15 Aralık 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Ege, asıl adıyla Levent Ak, önce klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik’le tanıştı. Hayatında bir kilometre taşı olduğunu söylediği Epik’ten uzun süre gitar ve bestecilik dersleri aldı. Kendi bestelerini yapmaya başladığı zaman albüm düşüncesi de kendiliğinden doğmuş oldu. Herhalde, albümü olmadan önce müziğiyle popüler olan ve ünlenen nadir sanatçılardandır Ege.

Henüz İzmir’de yaşadığı 1994 senesinde “Yaz Aşkım” adlı şarkısının demosunu yeni yeni ortaya çıkan yerel radyolara göndermesi ve parçanın dinleyiciler tarafından çok beğenilerek sürekli istek alması, Ege’nin profesyonel müzik yaşamındaki en önemli merhale oldu. Müzik dünyasındaki gözlerin üzerine çevrilmesiyle birlikte İstanbul’a gelerek albüm çalışmalarına başladı.

1995 yılında ilk albümü ‘Senden Uzak’la büyük beğeni topladı. Yıllar boyunca kazandığı birikimle şarkılarının söz ve müziğini kendisi yazan sanatçı sadece ‘yorumcu’ olmadığını da gösterdi. “Senden Uzak” adlı çalışmasında, dokuz şarkının söz ve müziğinin altına imzasını attı. “Delice Sevda”, “Yaz Aşkım”, “Aşktan Söz Et” ve “Senden Uzak” adlı şarkılari klasik yaz şarkıları arasındaki yerini aldı.

1997 yılında S Müzik ailesine katılan Ege, “Sevildiğini Bil Yeter” ismini verdiği albümüyle ilk albümündeki başarısını tekrarladı. Albümün ilk hiti ‘Karanlıktan Aydınlığa’nın yanında oniki parçanın onbiri yine kendi elinden çıktı. Ancak bu sefer arkasında daha usta bir kadro yer aldı. Parçaların düzenlemelerinde Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi işinin ehli isimler yer alırken Deniz Seki, Aylin gibi isimler vokalleriyle albümü süslediler.

Kendine has tarzı ve mütevazi kişiliğiyle kendini kabul ettiren Ege, 1999 Temmuz’unda “Sevdanın Denizinde” adlı albümüyle yeniden müzik gündemine bomba gibi düştü. 12 parçadan oluşan ikinci albümde Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’la oluşan uyumlu birliktelik bu çalışmada da sürdü ve “Hurma Gözlüm” albümün ilk hiti oldu. Biri dışında tüm şarkıların söz ve müziğini yazan sanatçı albüm üzerine duygularını söyle dile getiriyor: “Farkında mısın...Ne de çok benzer sevdayla deniz birbirine... İkisi de derin... Görebilene, başka bir dünya, başka zenginlikler sunar... Bir tek biz kirletiriz sevgiyi de ... Denizi de...Sırf kederden keyif, hüzünden sevinç çalabilmek için yelken açtım sevdanın denizinde / Her limana uğradım sıcak iklimlerin gönül penceresinde ve sen / Sevda denizcisinin notlarını bulacaksın bu albümde”. Bugüne kadar üç yüze yakın eseri bulunan Ege, yine Akdeniz aşığı ünlü edebiyatçı Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir)’nin dediği gibi “derinliğine kadar inilemeyen aşk ve hayat uçurumu Akdeniz’in sıcak ama bir o kadar da gönülleri ferahlatan nağmelerini üzerimize serpmeye devam ediyor.”

2001’de Universal / S Müzik etiketiyle “Aşkların En Güzeline” isimli albümünü yayınladı.

2003’te DSM Müzik’ten “Sonsuza Kadar” albümü çıktı.

Haziran 2006’da “Bir İzmirli’nin Not Defterinden” isimli albümü Mer Müzik etiketiyle çıkarıldı.

28 Mayıs 2008’de Seyhan Müzik etiketiyle “Karnaval” isimli stüdyo albümü yayınlandı.

Şarkıcı Ege, 2010 Temmuz ayında (12.07.2010 tarihinde) çıkan sekizinci albümü ‘Suya Düşen Sesler’le, iki yıl aradan sonra tekrar sevenleriyle buluştu. Seyhan Müzik etiketiyle çıkan albüm, 10 şarkıdan oluşuyor. 90’lı yılların müzikal masumiyetini özlediğini söyleyen başarılı sanatçı, bu nedenle albümdeki şarkılarda daha sıcak ve daha samimi tınılara yer verdiğini belirtti.

08.02.2012 tarihinde Arda Müzik etiketiyle “Gelincik Projesi” isimli albümü çıktı.

Ankara Barosu’nun şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik Nisan 2011’de başlattığı proje için Ege’nin sözünü yazığı müziğini bestelediği ve Murat Kodallı’nın düzenlemesini yaptığı “Gelincik” şarkısı tekli (single) olarak müzik marketlerde yerini aldı. Şarkıya Akkiraz Film ve Yapımcılık yapımcılığında bir de klip çekildi ve 14 Şubat 2012’den itibaren yayımlanmaya başladı.

Ege’den 2014’e Yepyeni Samimi Bir Şarkı “Yalan”

Son dönemde kendi zeytinyağı markası Egeolive üzerine yogunlaşan Ege sevenlerine yeni yıl hediyesi single hazırladı.

Söz ve müziği İzmirli müzisyen Kaan Kara’ya ait olan “Yalan” adlı şarkının aranjörlüğünü Erol Temizel yaptı.

Klibi New York ve İstanbul’da çekilen şarkının yönetmenliğini Mete Özeren üstlendi. ‘Yalan’’ın klibine Star Akademi ve Arka Sokaklar dizisinden tanıdığımız oyuncu ve şarkıcı Pınar Aydın eşlik etti.

Seyhan Müzik etiketiyle çıkacak olan single şimdilik yalnızca dijital platformda yer alacak. Bu şarkının Ege için güzelde bir hikayesi var.

Kendi zeytinyağı markasıyla ilgili olarak sürekli seyahat eden Ege katıldığı bir toplantıda dinlediği bu şarkıyı çok sevmiş Kaan Kara da şarkıyı Ege’ye hediye etmiş.

Şarkıyı ilk dinlediği andan itibaren çok sevdiğini söyleyen Ege “Dünyanın en güzel şarkısı değil ama en samimi en sıcak şarkılarından biri, içimizdeki o yalnız ve kimsesiz çocuğu ortaya çıkarıyor” dedi.
(Kaynak: magazinci.com - 07.01.2014)

Ege’nin Klibinde Güzeller Oynadı Ama Onlarla Hiç Biraraya Gelmedi!

Türk popunda ayrı bir yere sahip olan Ege, yepyeni bir şarkıyla müzikseverlerle buluştu.

Bugüne dek birçok unutulmaz şarkısıyla Türk popunda ayrı bir yere sahip olan Ege, yepyeni bir şarkıyla müzikseverlerle buluştu.

Sevilen sanatçı vokalde kendisine Deniz Seki’nin eşlik ettiği “Beteri Var” isimli yeni şarkısına Bodrum’da Hasan Sessiz yönetmenliğinde bir klip çekti.

EGE’YE ‘BEST MODEL’ VE ERKAN ÖZERMAN DESTEĞİ...

Vera Aegean Dream Otel’de çekilen klipte Erkan Özerman’ın desteğiyle 2014 Gelecek Vaadeden Güzeli Yağmur Ayrık, 2012 Best Model of the world Dünya 1.’si Sezgi Sena Akay ve 2014 Best fotomodel seçilen Emrah Çetin rol aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.yurtgundemi.com - 02.09.2014)

Taner Çetin Feat.Ege “Şeytan Sev Diyor”!..

Yaptığı projelerle adından söz ettirmeye başlayan Taner Çetin, Akdeniz müziğinin efsane ismi Ege ile yeni bir çalışmaya imza attı.

Sözü ve müziği sanatçı Ege’ye ait olan “Şeytan Sev Diyor” Taner Çetin feat. Ege albümü ile Apollon Production etiketi altında tüm digital platformlarda dinleyicisiyle buluşuyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.09.2015)

Ege’den Efsane Tango Şarkısına Cover!

Ünlü besteci Yaşar Güvenir’e 1968 yılında düzenlenen Altın Güfte yarışmasında birincilik ödülünü getiren “Sensiz Saadet Neymiş” adlı eser Ege’nin yorumuyla yeniden hayat buluyor.

Ege, Altın güfte ödüllü, Yaşar Güvenir’in klasikleşmiş eserini günümüzün modern soundu ile yeniden aranje ederek, yorumladı.

Ödüllü bestenin hikayesi, Yaşar Güvenir’in 1968 yılında eşini bir kaza sonucu kaybedişini anlatıyor. Bu beklenmedik kayıp ile sanatçı hayata küser ve kendini beste yapmaya verir.

İşte böyle bir atmosferde bir şarkı besteler ve bu şarkının sözleri ile haftalık bir gazetenin açtığı ‘Altın Güfte’ yarışmasına katılır.

Yarışmaya katılan 16.000 eser arasından 7’den 77’ye herkesin seveceği ve sonradan klasik haline gelecek olan güfte birinci seçilir.

Ege, Yaşar Güvenir’in hayatında bir dönüm noktası olan bu tango eseri, yeniden yorumlayarak şarkıya yeni bir pop kimlik kazandırdı.

Aranjörlüğünü Soner Kıvanç’ın yaptığı şarkı 17 Haziran’da dijital platformlarda satışa sunuldu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.06.2016)

Ege’den Düğün Şarkısı!

Yakın zamanda “İsyan Şarkıları” adlı albümünü sevenleriyle buluşturan Ege, ilk klibi “Kalbimdeki Aşkı Sen Çal” şarkısı için kamera karşısına geçti...

Şarkı için, “Bir aşkı uzun zamandır bu kadar naif ve umut dolu anlatmamıştım” diye belirten Ege, Şarkının klibinde gerçek gelin ve damatlara yer verdi.

Ege, “Kalbimdeki Aşkı Sen Çal” şarkısını ilk kez yakın arkadaşlarının düğününde söyledikten sonra, “Bu şarkı yaşlı, genç her aşığın masum duygularına sesleniyor.” diyerek gelin ve damada şarkıyı hediye etti.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.07.2018)

Ege’den “Kurtuluş Savaşı Destanı”

Sanatçı Ege’nin, yazdığı ve bestelediği ‘Kurtuluş Savaşı Destanı’nın birinci bölümü izleyicisiyle buluştu.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Kurtuluş Savaşı’nın yüzüncü yılı için bestelediği ‘Kurtuluş Savaşı Destanı’nın birinci bölümü olan ‘Ey Bandırma’yı müzikseverlerle paylaştı.

Destanın prömiyerini 9 Eylül’de İzmir’de yapacak olan Ege; “İzmir, Kurtuluş Savaşı’nda ilk ve son kurşunun atıldığı, Kuvayi-Milliye temellerinin kurulduğu, özgürlüğe aşık bir şehir. Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıcı olan ilk kurşunun atıldığı şehirde doğan biri olarak böyle bir eseri yazmak benim için kutsal bir vazife.” dedi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 15.05.2019)

Ege’den Çocuklar İçin 100. Yıl Şarkısı!

Başarılı müzik insanı Ege, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel “Kiraz Ağacı” adlı eserini müzikseverlerle buluşturdu.

2023 yılına 10 bölümden oluşan kurtuluş savaşı destanını hazırlayan Ege, destanın ikinci bölümü olan “Kiraz Ağacı” şarkısını, dünyada salgının yaşandığı bu günlerde, tüm topluma moral olması için animasyon tekniği ile kliplendirdi.

Yazmakta olduğu Kurtuluş Savaşı Destanı’nı ilk ve son kurşunun atıldığı İzmir’e ithaf eden Ege, destanın ikinci şarkısı ‘Kiraz Ağacı’nı 100. yıl anısına tüm çocuklara armağan etti.

Hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken şu zamanda, milletimize ufakta olsa moral vermek, destek olmak istedik diyen sanatçı, sözlerine şunları ekledi:

“Destanın ikinci eseri olan “Kiraz Ağacı”, Samsun’dan yola çıkan Atatürk’le ona yolda kiraz veren çocuk arasındaki hikayeyi anlatıyor.

Şarkının klibinde de bunu canlandırdık, evlerimizden çıkmadan ve çocuklarımızın seveceği şekilde animasyon haline getirdik.

Mustafa Kemal Atatürk “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” derken gelecek yeni nesile olan güvenini ve cumhuriyeti onlara emanet ettiğini anlatır…

İşte bende, ‘Kiraz Ağacı’nda bunu anlatmaya çalıştım ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gençlerimize böyle bir hediye vermek istedim.”


Sanatçı Ege, hayatta ki en büyük amaçlarından birinin ‘Kurtuluş Savaşı Destanı’nı 2023 yılına yetiştirerek, bu eseri büyük bir gösteriyle tüm Türkiye’ye armağan etmek olduğunu dile getirdi.

Ayrıca sözlerine; “Bu zor süreci hep birlikte atlatacağız ve güzel, huzurlu günlerde yeniden hep bir ağızdan şarkılar söyleyeceğiz.” diye ekledi.

Şarkıda, Ege’ye, Gözde Ural eşlik ediyor. Eserin söz ve müziği sanatçının kendisine; klibi ise, dünya çapında tanınan animasyon sanatçısı Erdinç Ünlü’ye ait.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.powerapp.com.tr - 23.04.2020)

Sanatçı Ege, “Sen Var Ya” Parçasını Kliplendirdi

“İsyan” albümünde yer alan “Sen Var Ya” şarkısına sürpriz bir klip hazırlayan Ege, bugün müzikseverlerle buluşturdu.

Ege’den ‘Sen Var Ya’ya Sürpriz Klip

Ege, kliple ilgili, “Aşk, parmak izi gibi herkeste bambaşkadır. Bambaşka duygular yaratır ve bambaşka şekillerde ifade edilir. Biz bu klibi hazırlarken aşkın, sevmenin, sevilmenin insan ruhuna ne kadar iyi geldiğini vurgulamak istedik. Aslında, “Sen Var Ya” şarkısı da bunu anlatıyor zaten” açıklamasını yaptı.

Sanatçı Ege, “İsyan” albümünde yer alan “Sen Var Ya” şarkısının klibini müzikseverlerle buluşturdu. Söz ve müziği sanatçının kendisine ait olan şarkının klibi, birçok farklı çiftin görüntüsüyle oluşturuldu.

Ege, kliple ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Aşk, parmak izi gibi herkeste bambaşkadır. Bambaşka duygular yaratır ve bambaşka şekillerde ifade edilir. Biz bu klibi hazırlarken aşkın, sevmenin, sevilmenin insan ruhuna ne kadar iyi geldiğini vurgulamak istedik. Aslında, ’Sen Var Ya’ şarkısı da bunu anlatıyor zaten.”
(Kaynak: www.haberler.com / www.haberturk.com / www.sozcu.com.tr / www.gecce.com / - 25.06.2020)

Ege’den 25 Yıl Sonra Yeniden “Senden Uzak”!

Ege’nin ölümsüz şarkılarından “Senden Uzak” 25 yıl sonra yeniden hayat buldu.

Sanatçının, ilk albümüne ismini veren “Senden Uzak” şarkısını; 2000’li yıllarda Ukrayna’da kullanan, ve bu şarkı ile popüler olan Viktor Pavlik ve Ege düet için bir araya geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ege, “Şarkılarda insanlar gibi onlarında bir kaderi var. 25 yıl önce Türkiye’de can bulup, 2000’li yıllarda sınırları aşarak, Viktor Pavlik’in yorumuyla Ukrayna’da meşhur olan şarkı, iki yorumcuyu yıllar sonra bir araya getirdi. Bu o yıllarını yaşayanlar için hoş bir sürpriz olacağı gibi, bu dönemin çocuklarının da seveceği bir şarkı olmasını dilerim…” dedi.

Klibin çekimleri; Antalya, Kiev, Bodrum ve İstanbul’da gerçekleşti. Şarkının söz ve müziği Ege’ye, düzenlemesi ise Soner Kıvanç’a ait.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 05.03.2021)

Diskografi:
1995
Senden Uzak (Albüm, Topkapı Müzik 95106-2)

1- Yaz Aşkım
2- Delice Bir Sevda
3- Keşke
4- İzmir
5- Aşktan Sözet
6- Senden Uzak
7- Gel
8- Ayrılık Rüzgarı
9- Son Gemi
10-Küçüğüm

Gel (Remixes) (Promo Single, Topkapı Müzik PROCD9602)

1- Gel (Missing Gypsies Mix) - 05:03
2- Gel (Caliente Mix) - 05:45
3- Gel (Album Version) - 04:11

1997
Sevildiğini Bil Yeter (Albüm, S Müzik / Raks Müzik)

1- Yalanım Varsa
2- Sırça Köşk
3- Karanlıktan Aydınlığa
4- Bir Nefeslik Rüya
5- Düşmanım Bile Olmazsın
6- İnanma
7- Sevildiğini Bil Yeter
8- Bir Gece Vakti
9- Yalanım Varsa (Remix)
10-Doğum Günü
11-Her Şey Seninle Gelir
12-Ayrılık
13-Korkmuyorum

1999
Sevdanın Denizinde (Albüm, Universal/S Müzik-Raks Müzik)

1- Bir Tek Sen
2- Hurma Gözlüm
3- Yerine Koy
4- Kalamam
5- Kadere Bak
6- Yağ Yağmurum
7- Dön Bak
8- Gitme
9- Yoksun Yanımda
10-Of Ooof
11-Yanılmışım

Megahits 2000 (Karma Albüm, Univesal, 1999)

11.Hurma Gözlüm - 4:38 Albüme Katkıda Bulunan: Ege

2000
Aşk Şarkıları 1 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik)

9. Sevildiğini Bil Yeter - Seslendiren: Ege

Şamata 2000 (Derleme Albüm, Universal / Neşe Müzik, 2001)

13.Hurma Gözlüm - 4:37 Seslendiren: Ege

2001
Aşkların En Güzeline (Albüm, Universal / S Müzik)

1- Gül Bahçem - 05'26''
2- Bekle Beni Bekle Güzel - 04'30''
3- Gülüm Benim - 04'11''
4- Bilemezsin Yar - 04'34''
5- Aldırma - 04'20''
6- Seni En Çok Ben Sevdim - 04'18''
7- Yanarım - 03'16''
8- Sevme (Gitme) - 02'50''
9- Dönüş Yok Geri - 02'34''
10-Son Yolcu - 03'16''
11-Gitme (Kıvanç K.-Mix) - 04'48''
Aşk Şarkıları 2 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2001)

6- Ege - Gitme

Aşk Şarkıları 2 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2001)

6- Ege - Gitme

Power Türk (CD) (Karma Albüm, 2001)

7- Ege - Kalamam

Süper Hits (Derleme CD/Kaset Albüm, Universal / Neşe Müzik, 2001)

8. Gül Bahçem - Seslendiren: Ege

2003
Sonsuza Kadar (Albüm, DSM Müzik)

1. Ah Yaz Aşkım - 04:32
2. Ey Yarabbim - 3:45
3. Sonsuza Kadar - 04:06
4. Sen Kendine Bak - 3:40
5. Sıcak Ekmek - 4:35
6. Evlilik Yaramamış Sana - 4:07
7. Öyle Dedi Doktorlar - 4:51
8. Vicdansız - 3:40 - 3:40
9. Kimin Umrunda - 4:37
10.Korkar Oldum - 4:17
11.Elveda - 4:17
12.İstanbul İçimde - 4:17
13.Korkar Oldum (CD Ekstra-Erol T. Remix) - 3:41

2006

1. Gam Çalar / Intro - 01:17
2. Gam Çalar - 04:41
3. Aşkta Gurur Olmaz - 04:41
4. Dudaklarınla Isıt Beni - 03:52
5. Yalan Dünya - 04:34
6. Delice Bir Sevda / Rika Zarai Düet - 04:07
7. Aşka Hayır Denmiyor - 04:19
8. Durma - 03.26
9. Sıcak Ekmek / Gypsy Kings Düet - 04:36
10.Küçüksün - 04:09
11.Kaç Kere - 03:26
12.Ay Su Gibi Olunca - 04:51
13.Aşkta Gurur Olmaz / Club Mix - 04:57
14.Sıcak Ekmek / Club Mix - 05:14
15.Eflatun Hüzünler / Enstrümantal - 03:48

Best Of Ege - The Mediterranean Voice (Albüm, Atoll Music Fransa)

1- Tu Amor (Feat. Chico & The Gypsies) - 04:30
2- Delice Bir Sevda - 04:49
3- Hurma Gözlüm - 04:36
4- Yaz Aşkım - 04:34
5- Evlilik Yaramamış Sana - 04:05
6- Senden Uzak - 04:50
7- Elveda - 04:16
8- Keşke - 04:57
9- Bir Tek Sen - 03:47
10-Ey Yarabbim - 03:45
11-Gitme - 03:28
12-Son Gemi - 04:17
13-Vicdansız - 03:40
14-Sonsuza Kadar - 04:06
15-Yerine Koy - 04:04
16-Yağ Yağmurum - 03:47
17-Si J'étais Orientale (Feat. Rika Zaraï) - 04:05
18-Aşka Hayır Denmiyor - 04:13

2008
Karnaval (Albüm, Seyhan Müzik, 28.05.2008)

1. Şeytan Sev Diyor - 03:45
2. Can Acısı - 04:16
3. Dans (Soner Kıvanç Versiyon) - 04:40
4. Dayan - 03:35
5. Hayat Başlar Yeniden - 03:36
6. Kime Ne - 04:33
7. Herkez Uyansın - 04:46
8. Dans (Erol Temizel Versiyon) - 04:38
9. Yanıyor Yüreğim - 04:29
10.Kime Ne (Akustik) - 03:54
11.Nar Ağacı - 03:44
12.Sevin Bütün Dulları - 04:00
13.Şeytan Sev Diyor (Remix Kaan Gökman) - 03:41
14.Aşka Hayır Denmiyor (Remix Kaan Gökman) - 04:42
15.Dans (Remix Kaan Gökman) - 05:42
16.Nar Ağacı (Remix Soner Kıvanç) - 04:36
17.Şeytan Sev Diyor (Remix Soner Kıvanç) - 04:57


2010
Suya Düşen Sesler (Albüm, Seyhan Müzik, 12.07.2010)

1. Beni Yorma - 04:07
2. Selanikli - 04:02
3. Kime Ne - 04:12
4. Sevmenin Tadı Yok - 04:36
5. Dayan - 03:14
6. Hayat Başlar Yeniden - 04:13
7. Hasret - 03:34
8. Sevdam Ağlıyor - 03:45
9. Aşka Hayır Denmiyor - 04:20
10.Gel - 04:07


2012
Gelincik Projesi (Single, Arda Müzik, 08.02.2012)

1- Gelincik (Sözü ve Müzik: Ege, Düzenleme: Murat Kodallı)

2014
Yalan (Dijital Single, Seyhan Müzik, 03.01.2014)

1- Yalan


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

Git Deme [Extra Orchestra] (Single, Pasaj Müzik, 31.07.2014)

1- Git Deme


Beteri Var (feat.Deniz Seki) (Albüm, Z7 Music Production, 05.09.2014)

1- Beteri Var - 03:52


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Ekstra Şarkılar / Extra Orchestra (Kolektif Maxi Single, Pasaj Müzik, 09.09.2014)

1- Ferda Anıl Yarkın - Starsın
2- Sibel Alaş - Herkes Gibi
3- Ege - Git Deme
4- Reyhan Karaca - Hep Mi Dertliyiz
5- Metin Özülkü - Son Şeklimiz Bu Mu?


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2015
Şeytan Sev Diyor / Taner Çetin Feat.Ege (Albüm, Apollon Production, 19.09.2015)

1- Şeytan Sev Diyor - Taner Çetin Feat.Ege


İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Savrulduk (Albüm, Apollon Production, 05.12.2015)

1- Savrulduk - 03:37


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Sensiz Saadet Neymiş (Single, Şafak Karaman Müzik, 24.06.2016)

1- Sensiz Saadet Neymiş


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Beteri Var (feat.Deniz Seki) (Single, Z7 Music Production, 20.02.2018)
(05.09.2014 tarihinde çıkarılan albümün dijital olarak [YENİ BASIMI])

1- Beteri Var (feat.Deniz Seki) - 03:52


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com

İsyan Şarkıları (Albüm, Seyhan Müzik, 10.05.2018)

1- Çember - 02:54
2- Git Deme- 04:24
3- Savrulduk Bin Kez- 03:37
4- Sarhoşum- 04:25
5- Kalbimdeki Aşkı Sen Çal - 03:26
6- Sen Var Ya - 03:22
7- Siyah Beyaz- 03:16


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Mustafa Kemal’in Askerleriyiz (Single, Seyhan Müzik, 25.05.2018)

1- Mustafa Kemal’in Askerleriyiz - 03:01
2- Mustafa Kemal’in Askerleriyiz (Nutuk) - 03:08


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Kurtuluş Savaşı Destanı (Bölüm 1 / Bandırma) (Single, Seyhan Müzik, 15.05.2019)

1- Kurtuluş Savaşı Destanı (Bölüm 1 / Bandırma)


2020
Kiraz Ağacı (feat. Gözde Ural) (Single, Seyhan Müzik, 23.04.2020)

1- Kiraz Ağacı (feat. Gözde Ural) - 04:44www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Senden Uzak / Ege & Viktor Pavlik (Single, Seyhan Müzik, 05.03.2021)

1- Senden Uzak (feat. Viktor Pavlik) - 04:11

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi [Fan] Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/egenindostlari
Resmi YouTUBE Kanal Adresleri:
www.youtube.com/channel/EGE OFFICIAL
www.youtube.com/channel/Ege Official
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Ege_(şarkıcı)
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Ege
Ünlüler Orkestrası Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/unlulerorkestrasi
Ünlüler Orkestrası Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ExtraOrchestra
Ünlüler Orkestrası Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/unlulerorkestrasi
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10344 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag