Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 192 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 192
Üye: 0
Toplam: 192

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,487,059
  • Bugün: 37,536
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:36 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Elif Turan
Bookmark and Share
    Geri Dön   (4783 okuma)

Elif Turan
ELİF TURAN
FOTO GALERİ
Erol Köse Prodüksiyon ve Serdar Ortaç işbirliği yepyeni bir starı daha müzik piyasasına kazandırdı. Sesi ve fiziği yanında genç yaşına göre yüklüce müzikal birikime sahip olan bu solist Serdar Ortaç’ının yepyeni hiti “Büyüt İstersen” ile müzik dünyasına merhaba dedi. Albümünde ağırlıklı olarak Dance Pop Şarkılara yer veren sanatçı aslında uzun yıllardır eğitimini aldığı Jazz tarzı söylemekteydi.

1983 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokulda piyano ve şan eğitimi almaya başladı. İzmir Güzel Sanatlar müzik bölümünü kazandı. Dört senelik keman, piyano ve şan eğitimini bölüm birincisi olarak tamamladı. Ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü birincilikle kazandı. Aynı sene İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Performance Major) bölümünü tam burslu olarak kazandı. Nükhet Ruacan, Yıldız İbrahimova ve Randy Esen’le vokal, Ali Perret ve Selen Gülün’le piyano ve armoni çalışmaları yaptı. Donovan Mixon, Ricky Ford, İmer Demirer, Cengiz Baysal, Can Kozlu ve Onur Türkmen’le de ensemble çalışmaları yaptı. 5. Afyon Caz Festivali, 4.Eskişehir Caz Müzisyenleri Festivali, 12. İstanbul Caz Festival’inde; ayrıca Sabancı Üniversitesi, Nardis ve Jazz Cafe’de konserler verdi. Birçok radyo ve televizyon jingle’larında söyledi. Hayat Regency, Dedeman, Bodrum Karia Princess, Marin Princess ve en son İstanbul Sürmeli olmak üzere birçok otelde çalıştı. Ayrıca bir sene boyunca Sabancı Üniversites, Müzikus’ta şan dersleri verdi. Konserlerine ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Serdar Ortaç’ın Büyüt İstersen adlı şarkısına yönetmen Kubilay Kasap tarafından çekilen klip için sanatçı 2 ay boyunca 16 dansçı ile koreografik dans çalışmaları yaptı. Türkiye’nin yepyeni genç ve güzel bir solist star kazandığını iddia ediyor iftiharla sizlere sunuyoruz. (Kartonetten)

Elif Turan, Serdar Ortaç ve Erol Köse destekli ilk albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Hande Yener'in, Serdar Ortaç şarkılarını eleştirip, piyasa şarkısı anlamındaki "bakkal" yakıştırmasını yapıp, kendi tarzını "elektro" olarak tanımlamasından sonra tam ortam yatışmışken, Serdar Ortaç'ın "Büyüt İstersen" şarkısı elektronik dance soundu ile aranje edilerek gündeme bomba gibi düştü.

Bu yeni, Dance Pop türü 2007 sonbaharına damgasını vuracak...Buradaki en önemli konu bu şarkıyı okuyacak solisti, zira Hande Yener ve Bengü'nün prodüktörü Erol Köse öyle bir yeni solist bulmuştu ki var olan herkese sesi, fiziği, gençliği, dansı ve en önemlisi müzikal birikimiyle kafa tutabilecek kapasitedeydi. Zira Elif Turan isimli bu solist 23 yaşında genç ama deneyimli bir JAZZ SOLİSTİ idi. Evet asıl bomba şok burada yatıyordu.

5 yaşından beri piyano çalan, keman virtüözü olan İzmir Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Major Performance bölümünü bitirip yıllarca Nüket Ruacan, Randy, Esen, Rickford gibi hocalar eşliğinde jazz çalışmış, bir çok jazz festivali ve Nardiz Jazz Club'ta sahne almış olan bu genç üstün yetenek Serdar Ortaç- Erol Köse ikilisinin elinde yeni sound ve harika dans kareografileriyle beraber bir pop stara dönüştürülmüştür.

Sektörün %90'nı nota bile bilmezken aranan tüm özellikleri kendinde barındıran bu genç ve bir o kadar güzel, sexy solist Elif Turan, donanımlarıyla herkesin uykusunu kaçıracağa benziyor. İlk çıkış şarkısı "Büyüt İstersen" için 2 ay boyunca 16 dansçı ile full dance kareografi çalışan Elif Turan dance konusunda da iddialı. 5 dilde ana dili gibi konuşup şarkı söyleyen, piyano, keman ve davulu hocalık mertebesinde çalabilen bu solist, artık yepyeni bir star olacaktır.

Klip, Emre Ergani'nin sahip olduğu Blackk Disco'da 35 mm sinema kamerasıyla yönetmen Kubilay Kasap tarafından çekildi. Klipte ayrıca VSG stüdyolarında hazırlanmış üç boyutlu (3D) küp animasyonları kullanıldı. Klip bu hafta Türkiye müzik televizyonları ve MTV Europe'da yayınlanacaktır. Bu sanatçının da vizyona girmesiyle zaten Hande - Bengü rekabetinde arada kalan Erol Köse ve Serdar Ortaç'ın daha da elektrikli rekabetlere şahit olacağı ama bunun da zaten sektörün büyümesi için gerekli olduğu aşikardır. Erol Köse iddiasını koyarken polemiklerden sıkılan ve istemeyen Serdar Ortaç "susalım işimize bakalım" diyerek üretime önem veriyor. (Çeşitli haberlerden derlenmiştir.)

Elif Turan, Lefter’in Torunuyla Klip Çekti

Elif Turan uzun bir aradan sonra, bütün prodüksiyonunu kendisinin üstlendiği, söz müziği kardeşi Zeynep Turan’a ait, “Mecnun” adlı çalışmasına klip çekti.

Elif Turan’ın “Mecnun” klibini Mehmet Çelebi yönetti. Klipte Elif Turan’a sirtaki danslarında efsanevi futbolcu Lefter’in torunu Özcan Lefter eşlik etti.

Birçok şarkıdan oluşacak bu maxi single projesinde her şarkı için ayrı bir konsept oluşturuldu. Periyodik aralıklarla piyasaya sürülecek bu çalışmaların tamamı internet üzerinden bedava dinleyiciye ulaştırılıyor.

2011'de düzenlenen 7. Nardis Genç Caz Vocal yarışmasında birinci olan Elif Turan, ülkemizi Litvanya’da düzenlenecek olan uluslararası yarışmada temsil edecek.

ELİF TURAN KİMDİR?

1983 yılı İzmir doğumlu. Orta okulda piyano çalmaya başladı. Müziğe olan ilgisi artınca ortaokuldan sonra konservatuvar sınavlarına girdi ve obua bölümünü kazandı. Obua çalmak istemediği için, aynı sene sınavlarına girip kazandığı İzmir Güzel Sanatlar Lisesi' ne devam etti. Dört sene süren keman, piano ve şan eğitiminden sonra mezun oldu. Devamında İzmir 9 Eylül Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği ve Bilgi Üniversitesi'nin yetenek sınavlarına girdi. 9 Eylül Üniversitesini birincilikle, İstanbul Bilgi Üniversitesinin piyano performans bölümünü de tam burslu olarak kazandı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni tercih etti.

Ali Perret ve Selen Gülün'le 2 sene piano çalıştı, 3.sene bölüm değiştirerek caz vokal bölümüne geçti. Nükhet Ruacan, Randy Esen ve Yıldız İbrahimova'yla da vokal olarak çalıştı. Onun dışında Donovan Mixon, Cengiz Baysal, Ricky Ford, Onur Türkmen, İmer Demirer ve Timur Selçuk’la da armoni ve ensemble çalışmaları yaptı. İstanbul, Eskişehir, Afyon caz festivallerinde konserler verdi, Sabancı Üniversitesi Müzikus’ta, Kemer Country & Golf Club HayArt’ da ve çeşitli müzik okullarında şan ve piyano öğretmenliği yaptı, çeşitli klüp ve otellerde, özel gecelerde hem caz hem pop repertuarıyla sahne aldı.

2007 yılında Türkçe pop tarzında “Çık Aradan” isimli bir albüm çıkardı, ilk video klibini Serdar Ortaç imzalı “Büyüt İstersen” adlı şarkıya çekti.

2008 yılında iyi bir dereceyle Bilgi Üniversitesi’nden mezun oldu.

Elif Turan geçmişindeki jazz egitimi ve tecrübesini; Önder Focan, Neşet Ruacan gibi kıymetli müzisyenler ile beraber icra ederken aynı zamanda "Mecnun Projesi"‘nin stüdyo müzisyenleri ile hem bu single şarkılarını hem de herkeste yer etmiş yerli yabancı şarkı repertuarı ile bir çok organizasyonda sahne almaktadır. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 20.06.2013)

Elif Turan Yeni Pop Jazz Albümü “Can Kenarı” İle Çok Yakında Karşınızda!

Uzun süren suskunluğunu, yeni albümü “Can Kenarı” ile bozan Elif Turan, prodüktörlüğü İskender Paydaş’a emanet etti.

2011 yılında Türkiye’ nin en iyi genç jazz vokali seçilen Elif Turan, tarzı ve tavrı ile değişik bir yapıma imza atıyor.

Toplamda 7 şarkıdan oluşan bu POP-JAZZ albümü, hitap ettiği yaş aralığı açısından çok geniş bir skalaya sahip. Söz ve müziklerin kardeşi Zeynep Turan'a ait olduğu bu çalışmada Özdemir Erdoğan'dan da cover bir şarkı bulunmakta.

Miksleri Uğur Memiş, masteringi Çağlar Türkmen üstlenirken; albümde birçok ünlü müzisyen görev aldı. Klasik pop albümlerin aksine Jazzy soundların da ön plana çıktığı bu albümde üflemeliler ve İskender Paydaş'ın engin ses bilgisi sayesinde hammond ve analog synth'lerinde ağırlıklı kullanılması albümün konseptini belirliyor.

Eğitim hayatında edindiği müzikal birikimini öne çıkararak, değişik vokal teknikleriyle süsleyen Elif Turan, performansı ile dikkat çekiyor. Her ruh haline dokunan yapımda, İskender Paydaş ve Elif Turan'ın canlı olarak kaydettikleri ve aynı anda eş zamanlı klibi çekilen “Can Kenarı”'ı şarkısı bu konuda bir ilk olma özelliği taşıyor. Seyhan Müzik etiketi ile müzik marketlerde ve dijital ortamda yer alan albüm bir çok yenilik ile karşınızda.

Elif Turan yeni albümü “Can Kenarı”nın lansman konserini 22 Ocak'ta KüçükÇiftlik Park'ta yapacak. (Kaynak: www.magazinci.com - 13.01.2014)

Elif Turan’ın ’Can Kenarı’

Elif Turan’ın yeni albümü ’Can Kenarı’nın tanıtım gösterisi Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşti.

Alışılmış lansman konserlerinin aksine, katılımcılara muhteşem bir şov hazırlandı.

Toplamda 8 tır ekipmanın yer aldığı bu gösteride daha önce hiç kimsenin kullanmadığı bir sahne düzeni kuruldu. Seyirci, Elif Turan ve müzisyenlerinin bulunduğu ayrı ve hidrolik platformlar arasında konumlandırıldı. Sahne algısının tamamen yok edildiği bu interaktif şölende, toplamda 220 adet ışık kaynağı, 320 metrekare led ekran, 88 kutu line array hoparlör ve 8 adet 20 W laser kullanıldı. Bu dev konserde 50 teknisyen görev aldı. Her şarkı için ayrı bir video ve ışık prodüksüyonu hazırlandı. Kostümler modacı Sema Yıldırım tarafından tasarlandı.

Provaları günlerce süren lansmanda, albümün aranjörü ve prodüktörü İskender Paydaş da albüme adını veren "Can Kenarı" şarkısında piyano ile Elif Turan' a eşlik etti. (Kaynak: www.magazinci.com - 23.01.2014)

Diskografi:
2007
Çık Aradan (Albüm, Üçüncügöz Müzik/Erol Köse, 07.12.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Seni Kalbimden Atmak Mı (Söz ve Müzik: Altan Çelik) - 03:28
2. Çık Aradan (Techno Dance Version) (Söz ve Müzik: Halim Erdoğan) - 04:12
3. Büyüt İstersen (Klip Mega Mix) (Söz ve Müzik: Serdar Ortaç) - 04:29
4. Aşkın Gözü Kör Mü Acaba (Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz) - 03:11
5. Kal Dudağımda Lütfen (Söz ve Müzik: Altan Çelik) - 03:25
6. Öpmeye Çalışma (Söz ve Müzik: Adnan Fırat) - 03:30
7. Kırık Bir Aşk (Söz ve Müzik: Halim Erdoğan) - 03:45
8. Boğaz Vapuru Simit ve Çay (Söz ve Müzik: Ceyhun Çelikten) - 03:16
9. Rain (Söz: D'arby, Terence Trent) - 03:02
10.Aqua De Beber (Müzik: Antonia Carlos Jobim) - 05:16
11.Cry Me A River (Söz: Arthur Hamilton) - 04:42
12.Öpmeye Çalışma (Lambada Versiyon) (Söz ve Müzik: Adnan Fırat) - 03:28
13.Çık Aradan (Trance Versiyon) (Söz ve Müzik: Halim Erdoğan) - 03:28
14.Aşkın Gözü Kör Mü Acaba (Twist Versiyon) (Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz) - 03:44
15.Aşkın Gözü Kör Mü Acaba (R&B Club Versiyon) (Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz) - 03:23
16.Kırık Bir Aşk (Euro Pop Versiyon) (Söz ve Müzik: Halim Erdoğan) - 04:09
17.Büyüt İstersen (Club Mix) (Söz ve Müzik: Serdar Ortaç) - 04:37
18.Büyüt İstersen (Deep Versiyon) (Söz ve Müzik: Serdar Ortaç) - 04:57
19.Boğaz Vapuru Simit ve Çay (New Versiyon) (Söz ve Müzik: Ceyhun Çelikten) - 03:16
20.Seni Kalbimden Atmak Mı (Enstrümental) (Söz ve Müzik: Altan Çelik) - 03:24


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.tulumba.com (ABD)
www.hepsiburada.com
www.mephisto.com.tr
www.idefix.com
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2013
Mecnun (Single Şarkı)
1- Mecnun (Söz ve Müzik: Zeynep Turan, Düz.: Volkan Doğan Kayıkçı)

2014
Can Kenarı (Dijital Albüm, Seyhan Müzik, 10.02.2014)

1. Aç Kapıyı Gir İçeri
2. Öyle Ya
3. Müsait Bir Yerde
4. Son Tekrar
5. İstanbul
6. Can Kenarı
7. Mecnun

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.cinarmuzik.net
www.idefix.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
Resmi Web Site Adresi:
www.elifturan.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/elifturanofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/elifturann
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/elifturan
Resmi Soundcloud Adresi:
www.soundcloud.com/elif-turan
YouTUBE Sanatçı Web Sayfa Adresi:
www.youtube.com/artist/elif-turan
Fanclub Web ve Blog Adresleri:
elifturanfanclub.blogcu.com
elif-turan-izle.blogspot.com
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Elif+Turan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (4783 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag