Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 184 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 184
Üye: 0
Toplam: 184

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,488,391
  • Bugün: 38,868
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 10:09 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ercan Saatçi
Bookmark and Share
    Geri Dön   (24673 okuma)Sanatçı: Ercan Saatçi
ERCAN SAATÇİ
FOTO GALERİ
13.03.1968 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Karadenizli olup Trabzonludur. Müziğe çok küçük yaşlarda başladı. İlk öğrenimini Üsküdar Zeynep Kamil İlkokulu’nda yaptığı esnada mandolin, akordeon ve Türk Halk oyunları dersleri almaya başladı. Orta ve Lise eğitimini Haydarpaşa Erkek Lisesi’nde yaparken bir süre rahmetli Sabri Süha Ansen’den keman dersleri aldı. Okulun müzik grubunu kurdu ve çeşitli liselerarası müzik yarışmalarına katıldı.

1985 yılında Ercan-Yavuz-Vahe adında bir grup kurdu. Bu grupta katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. 1988 yılında lisedeki okul arkadaşı olan Yavuz Çetin ile yaptıkları “I Will Cry” adlı şarkı ile Hey dergisinin yarışmasını kazandı.

Profesyonel müzik yaşamına Ayna grubunun solistlerinden Erhan Güleryüz ile düğün salonlarında şarkılar söyleyerek başladı.

1988 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümü öğrencisiyken TRT Erovizyon finallerine katılmaya hak kazandı (İTÜ Konservatuar Bölümünde okudu ama hiç mezun olmadı). Yine aynı yıl İTÜ kampüslerinde yapılan üniversiteler arası müzik yarışmasını “Her name is N.G.” isimli şarkısı ile kazandı. Aynı yıl Ufuk Yıldırım ile Ufuk-Ercan adıyla grup kurarak müzik çalışmaları yaptı. 1990 yılında TRT Altın Anten Genç Besteciler yarışması’nda Özdemir Erdoğan birinci olurken o üçüncü oldu.

Aynı yarışmanın dönüşünde ‘İzel-Çelik-Ercan’ grubu kuruldu. Daha 1989’da okul arkadaşları olan İzel Çeliköz ve Çelik Erişçi ile birlikte grup kurmaya karar vermişlerdi. Aynı Konservatuar yıllarında (1990) Ercan Saatçi, Gökhan Semiz ve Emrah Anul, Ufuk Yıldırım, İzel, Selçuk Aksoy ve Murat Uzunal ve Sertaç Demirtaş’tan oluşturdukları pop grubuyla "Bol Vitamin" ismiyle rap türünde bir kaset çıkardılar. Kaset Albüm piyasaya çıktığında hiç de ummadıkları şekilde milyonlar sattı ve 90’lı yıllara damgasını vurdu. 1990-91’de en çok satan kaset “Bol Vitamin” Kaseti (2.200.000 adet satarak) MÜYAP ödülünü aldı. Bu albümden sonra Murat Uzunal gruptan ayrıldı. 1992’de “Yangın Var” albümünü çıkardı.

Bu pop grubunun ikiye bölünmesinden sonra Gökhan Semiz, Selçuk Aksoy ve Emrah Anul ile birlikte Grup Vitamin kuruldu. Diğer üyeleri de kimi solo kimi ortak çalışmalar ile müzik yaşantısına devam etti.

Bu arada Ercan Saatçi’nin girişimleriyle İzel-Çelik-Ercan Grubu olarak 1991 senesinde “Özledim” adlı bir albüme imza attılar. İzel-Çelik-Ercan olarak aynı yıl Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması yerine İstanbul’da yapılan 2nci İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması1nci İsyanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na katıldılar, ancak dereceye giremediler.

Bu arada aynı zamanda Ercan Saatçi ile Ufuk Yıldırım da Vitamin adı ile konserler vermeye başladı. İki ekip arasında “hangisi gerçek Grup Vitamin” tartışmaları başladı. Esasen Vitamin konsepti Gökhan Semiz’e ait olduğu için bu işi sürdüremeyen Ercan ve Ufuk isimlerini önce ‘Uf-Er’e çevirip 1992’de “Vitamin Değil Şifa Niyetine” ve 1994’te “Ebabil Bir Kuştur” albümlerini çıkardılar ve daha sonra bu tarz çalışmaları hepten bıraktılar.

Ağustos 1992’de son kez bir arada görünen ‘İzel-Çelik-Ercan’ 1992’deki Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması yerine ikinci kez İstanbul’da yapılan 2nci İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na sözleri ve müziği Çelik’in kendisine ait “Dön Artık” isimli şarkısı ile katılarak üçüncülük aldılar.

Bu tarihten sonra kariyerine tek başına devam etmeye karar veren Çelik, gruptan ayrılarak solo albümünün çalışmalarına başladı.

Daha sonra grup, ikili olarak ‘İzel - Ercan’ adıyla çıkardıkları ‘İşte Yeniden’le bir müddet yoluna devam etti.

1994 senesinde 5nci Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’nda sözleri Ercan Saatçi’ye müziği İzel’e ait “Biz Hep Böyleyiz” isimli şarkı ile yorumcuları Ercan Saatçi, Hakan Peker, Burak Kut, Ferda Anıl Yarkın ve Seden Gürel ile birlikte grup olarak birincilik alarak Altın Güvercin ödülünün sahibi olduktan sonra müzik yaşamına solo çalışmalarla devam etme kararı alan İzel de, 1995 yılında ilk albümünü çıkardı.

1993’te Ercan Saatçi de Hürriyet’te 1 yıl süreyle spor yazarlığına yaptı. Müzikten de kopmadı. Ufuk Yıldırım ile birlikte ‘Uf-Er’adına 1994’te bir de albüm çıkardı. 1994 yılında yine Hürriyet’in çıkardığı Spor isimli bir gazetede yazdı.

Çok zaman geçmeden “Sayenizde” (1995) isimli ilk solo albümü yapıp o da kendi yolunu çizdi. Bir yandan müzik hayatına devam ederken diğer taraftan koyu Fenerbahçeli olması ona spor yazarlığının kapısını da araladı. Besteci, söz yazarı ve pop müzik sanatçısı Ercan Saatçi, Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün kızı Gülümsün Özkök ile evlendikten sonra, konser ve sahneleri bir kenara bıraktı, kayınpederiyle iş ortaklığı, eşiyle de televizyon programcılığı ve yapımcılığına yöneldi.

1999’da Saatçi, Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Music Company (DMC)’ye 20 milyar liralık payla ortak olduğunda vatani görevini yapıyordu. Mayıs 1999’da Foça’daki 7. Jandarma Komando Alay Komutanlığı’na teslim olan Saatçi, asker elbiselerini giydikten altı ay sonra, Aydın Doğan’ın Doğan Music Company’si kuruldu.

2000 yılında askerliği sırasında “Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu & Türk Pop Müzik Starları - Türk Marşları” isimli bir albüme de imza attı. 10 milyar lira sermaye ile kurulan şirkette uzun yıllar yönetim kurulu başkanlığını yaptı. 2002’de sermaye artırımına gitti ve sermayesini 2 trilyon 600 milyar liraya çıkardı.

Kasım 2000’de terhis olunca daha önce yürüttüğü ticari hayatını rahatça sürdürme imkanı buldu. Stop Prodüksiyon isminde bir prodüksiyon şirketi kurdu.

2002’de Hakan Algül’ün yönetmenliğindeki başrollerini Suna Pekuysal, Özkan Uğur, Ziya Kürküt ve Derya Baykal’ın paylaştığı “Yeter Anne” isimli TV dizisinin müziğini yaptı. Aynı yıl Mustafa Altıoklar yönetmenliğinde çevrilen Ali Poyrazoğlu’nun başrolünü oynadığı “O Şimdi Asker” filminde rol aldı ve Murat isimli karakteri canlandırdı.

DMC’den ayrılıp Rec by Saatchi’yi kuran Saatçi sessiz kalmayı ve çok fazla ortalarda görünmemeyi tercih etti; Ta ki ilk Popstar yarışmasına kadar. 2003’te Popstar Yarışmasında juri üyeliği yapan Saatçi, Özkök’ün kızı olan eşi Gülümsün ile birlikte 2004’te Kanal D’de yayınlanan Türkstar’a da imza attı. Türkstar Yarışmalarında da jüri üyeliği yaptı.
(Makaleden alıntı: habervitrini.com)

Ardından yapılan öteki bazı Popstar yarışmalarında da jüri görevi yaptı.

Popstar Yarışmasının birincisi Abidin’in 2004’te çıkan “Aşktan Yana” isimli albümünde bazı şarkıların söz ve müziğini yaptı. Yine aynı yıl çıkan, Emrah’ın “Kusursuzsun” adlı albümünün yapımcılığını üstlenmişti.

2005’te Popstar Yarışmasının ikincisi ‘Firdevs’in kendi ismiyle yeni çıkardığı albümünde müzik direktörlüğü ve prodüktörlüğünü Ercan Saatçi, aranjörlüğünü ise İskender Paydaş, Ümit Kuzer, Reha Falay, Genco Arı ile birlikte yine Ercan Saatçi üstlendi.

2005’te çıkan “Sefarad Volume II” albümünden ilk olarak müzikseverlerle radyolar aracılığı ile buluşan “Vakti Geldi” isimli şarkının sözlerini Ercan Saatçi yazdı.

Yine 2005’te tüm geliri Milliyet Gazetesi’nin ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasına bağışlanan Emre Altuğ’un DMC etiketiyle çıkardığı 5 şarkıdan oluşan maxi single’ın yapımcılığını Ercan Saatçi üstlendi.

2005’te de başrollerini Metin Akpınar, Ayten Gökçer, Sevinç Erbulak, Alp Kırşan, Aysu Kayacı’nın paylaştığı ‘Çat Kapı’ isimli TV filmine oyuncu olarak katıldı. Ayrıca Hürriyet Gazetesinde Spor Yazarlığı nı da sürdürdü.

2006’da “Mucize Nağmeler” isimli Türk Sanat Müziği konsept programın yapımcılığını ve sunuculuğunu Ercan Saatçi üstlendi. Daha önce rec by saatchi etiketiyle albüm olarak da yayınlanmış olan bu projenin televizyon programı izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Mucize nağmeler isimli televizyon programında birbirinden değerli yorumcular ve farklı sanat dallarında popüler olmuş deneyimli sanatçılar unplugged konser tadında canlı türk müziği enstrümanları eşliğinde herkesi ekrana bağlamayı başardı.

Türk Sanat Müziğinin, değişik sanat dallarında ki bu sürpriz yorumcularıyla yeni nesillere de sevdirilmesi ve algılatılması amacını da taşıyan bu projede yer alan isimlerden bazıları ; Fatih Erkoç & Zuhal Olcay, Nurseli İdiz & Levent Kırca, İlhan Şeşen & Pakize Suda,Umut Akyürek & Şafak Sezer, Meyra & Tayfun Taliboğlu, Ufuk Yıldırım & Linet, Haluk Bilginer & Aşkın Nur Yengi, Mesut Yar & Emel Müftüoğlu, Oktay Kaynarca & Zara, Ragıp Savaş & Burcu Güneş, Işın Karaca & Emre Kınay, Ferda Anıl Yarkın & Kamuran Yarkın, Nükhet Duru, Selami Şahin, Niran Ünsal, Ayşegül Aldinç, Gülşen, Yavuz Bingöl, Metin Şentürk, İzel, Grup 4 yüz.

Bu değerli isimlerin bir çoğunun asıl icra ettikleri sanat ya da müzik dalının Türk Sanat Müziği olmamasına rağmen , bu dalda birbirinden güzel şarkıları, fasılları ve peşrevleri seslendirmeleri de programı farklı kılan sebeplerden biri.

Ercan Saatçi sunuculuğunda birbirinden güzel yastık altı hikayeleri ve Türk sanat müziği makamları hakkında yaptığı samimi sohbetlerde programa ayrı bir renk kattı.

Ercan Saatçi’den Yeni Single!

Ercan Saatçi, 20 yıl sonra yeni şarkısı ‘Seni Görmeyeli’yi yayınlandı.

Prodüktörlüğünü ve düzenlemesini kendisinin yaptığı tekli çalışmayla duygusal bir şarkıya imza atan Ercan Saatçi, sonbaharda çıkaracağı albüm öncesi “Seni Görmeyeli” isimli single’ını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Akustik bir ortamda yapılan kayıtta sanatçıya Genco Arı, Arda Uyar, Hakan Kuralay, Miray Gedikli, İlker Tekyay ve Ergün Şenlendirici gibi ünlü müzisyenler eşlik etti.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 23.06.2018)

Ercan Saatçi “Kara Kışlar” İçin Kamera Karşısına Geçti

Müzik dünyasına sayısız söz, beste ve sanatçı kazandıran usta besteci, söz yazarı ve prodüktör Ercan Saatçi, 1995 yılında bestelediği “Kara Kışlar” şarkısı için kamera karşısına geçti.

Yönetmenliğini de yaptığı video klip, montajsız tek plan çekim tekniğiyle, sosyal mesafeler gözetilerek gerçekleştirildi.

Yıllar önce Kibariye’nin de seslendirdiği şarkının yeni düzenlemesi de Saatçi’ye ait.

#PESETMEKYOK

Çok “Kara Kışlar” gördüm ben yine pes etmedim… #PESETMEKYOK mottosuyla Ülkemizin ve dünyanın korona19 ile verdiği mücadeleye de atıfta bulunan Ercan Saatçi, herkesin bilinçli bir biçimde ve birlikte bu mücadeleyi vereceğine inandığını belirtiyor.

“Söz Müzik Ercan Saatçi” konseptiyle tüm dijital mecralarda yerini alan şarkı, bu serinin ilki olma özelliğini taşıyor. Ercan Saatçi’ye ait popüler olmuş diğer söz ve müzikler tamamlandığında Plak olarak da dinleyiciyle buluşturulacak.

Usta müzisyenlerden oluşan ‘Ercan Saatçi Akademi Orkestrası’ eşliğinde çekilen müzik videosu, sanatçıya ait rec by saatchi youtube kanalında ve diğer TV ve platformlarda yayında.

Ercan Saatçi; “Şimdiye dek yüzlerce şarkı yazdım… Şimdi o şarkılardan bazılarını sizlere ben anlatayım istedim.“Söz Müzik Ercan Saatçi” projesinin ilk şarkısı Kara Kışları beğenilerinize sunuyoruz.Umarım keyifle izler ve dinlersiniz. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 09.04.2020)

Diskografi:
1990
Bol Vitamin (Kaset Albüm, Karnaval Müzik/Raks Müzik)

1. Ayı - 1:07
2. Ayılana Gazoz - 2:58
3. Bir Derste - 3:02
4. Bol Vitamin - 4:48
5. Dokundur - 3:19
6. Fatoş - 2:52
7. Hamiyet - 2:22
8. Hey Hey - 2:30
9. Laz Rap - 3:36
10.Rap Beni Ramizem - 4:17
11.Yakışırmı - 3:39
12.Özgün Müzik - 5:51
13.Şaşırmayın - 3:52

Bol Vitamin (Kaset Albüm, Raks Müzik [2.Baskı])

1- Ayı ve O
2- Ayıla Rap
3- Dokundur
4- Fatoş
5- Rap Beni Ramizem
6- Rap Laz
7- Rap Vitamin
8- Rap's Hey Hey
9- Ula Hamiyet
10-Yakışır mı?
11-Özgün Müzik
12-Şaşırmayın

Vitamin 2 (Kaset Albüm,)

Ya Meraktandır (Vitamin olarak)

1991
Özledim (İzel-Çelik-Ercan MC Albüm, Raks Müzik TP 001)

1- DönmelisinDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ
2- Özledim
3- Avuçlarım Kanıyor
4- Ara Ara
5- Nerdesin
6- Yeter
7- Sus
8- Sen Yokken
9- Dön Bana
10-Söyle
11-Bırakma (Bitmesin Bu Rüya)
12-Ara Ara (Remix)

1992
Vitamin Değil Şifa Niyetine (Uf-Er adına Albüm, Türker Prodüksiyon)

1- Şarkılarla Sevmişiz
2- Metal Men
3- Bu Baba Başka Baba
4- Futbol
5- Ha Kro Ha Entel
6- Hebelup
7- Alo 90090090 000
8- Maganda (Last Version)
9- Raklamlar (New Version)
10-Sen Korkma Bebeğim

İşte Yeniden (İzel-Ercan Albüm, Türker Prodüksiyon)

1- İmkanı Yok (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
2- İşte Yeniden (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
3- İstemem (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
1- Nerdesiniz (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi - Ozan Çolakoğlu)
5- Bitmesin Bu Rüya (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi - Ozan Doğulu)
6- Boşver (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
7- Kafam Bozuk (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
8- Geri Dön (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
9- Sus Konuşma (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Gür Akad)
10-Eller Havaya (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
11-Sen Benimdin (Söz: Hülya Saatçi Önal & Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi)
12-İşte Yeniden (Remix) (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)

1994
Ebabil Bir Kuştur (Uf-Er adına maxi single albüm, Raks Müzik)

1- Amaney - 5:26
2- Ebabil - 3:04
3- Meşhur Olacam Ana - 2:46
4- Yeter - 4:46

1995
Sayenizde (Solo Albüm, Universal Müzik)

1- Ah Marmaris
2- Bin Sevdaya İnat
3- Biz Burdayız
4- Dokunmayın
5- Hakkın Yok
6- İnşallah
7- Kalmasın İçinde
8- Kara KışlarDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ
9- Kararsız Geceler
10-Mideme Ağrılar Girdi
11-SayenizdeDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ

1996
Tam Ondört Saat Oldu (Solo Albüm, Banko Müzik)

1- A Be Güzelim (Söz: Ercan Saatçi&Metin Özülkü, Müzik: Eran Saatçi) - 04:47
2- Tam Ondört Saat Oldu (Söz.Müzik. Düz.: Ercan Saatçi) - 03:57
3- Dokunmaın (Söz.Müzik. Düz.: Ercan Saatçi) - 03:40
4- Hadi Gel (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: UF-ER) - 03:30
5- Dokunmaın (Remix) (Ufuk Yıldırım) - 04:10
6- Tam Ondört Saat Oldu (Remix) (Ufuk Yıldırım) - 04:14

1999

1- Hasret
2- Manşet
3- Sakatlık Bene
4- Günahı Boynuma
5- Gecenin Serini
6- İnatçı
7- Ne Çare
8- Zor Dostum
9- İstemem
10-YanarımDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ
(Bugünkü durumu açık bir şekilde özetleyen Ercan Saatçi'nin albümüne gelince... ‘‘Manşet’’ isimli çalışma bence sanatçının solo albümleri arasındaki en iddialı yapıtı. Akustik altyapısı iyi, gitar partları etkileyici ve özellikle Emel Müftüoğlu'nun daha önce okuduğu ‘‘Sakatlık Bende’’, ‘‘Gecenin Serini’’, ‘‘Ne Çare’’ ve ‘‘İstemem’’ isimli şarkılar da Saatçi tarafından iyi yorumlanmış. (31 Ocak 1999 tarihli Lale Barçın İmer makalesinden alıntı)

2000
Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu & Türk Pop Müzik Starları - Türk Marşları (Albüm, D.M.C., Kasım 2000)
(Sanatçılar: Çelik - Ufuk Yıldırım - Ercan Saatçi - Hande Yener - Metin Özülkü - Levent Yüksel - Grup Düş - Emirkan - Mirkelam)

1. Jandarma Marşı - 2:43 - Seslendiren: Ercan Saatçi
2. Harp Okulu Marşı - 3:06 - Seslendiren: Ercan Saatçi, Grup Düş
3. Ankara Marşı -- 3:16 - Seslendiren: Mirkelam
4. 50. Yıl Marşı - 5:24 - Seslendiren: Çelik, Ercan Saatçi, Reha
5. Sivastopol Marşı - 4:43 - Seslendiren: Volkan Konak
6. 100. Yıl Marşı - 4:07 - Seslendiren: Çelik
7. Vatan Marşı - 3:26 (Mülkiye Marşı) - Seslendiren: Ercan Saatçi, Hande Yener, Metin Özülkü, Ufuk Yıldırım
8. Ordu Marşı - 2:28 - Seslendiren: Ufuk Yıldırım
9. Akdeniz Marşı - 4:33 (Gelibolu Marşı) - Seslendiren: Metin Özülkü
10.Sakarya Marşı - 2:31 - Seslendiren: Ercan Saatçi
11.23 Nisan Marşı - 2:39 - Seslendiren: Grup Düş
12.Ordumuz Etti Yemin - 3:04 - Seslendiren: Levent Yüksel
13.Biz Atatürk Gençleriyiz - 4:37 - Seslendirenler: Emirkan, Ercan Saatçi, Grup Düş, Hande Yener
(Albümün çıkışı ile ilgili röportajı okumak için tıklayın: Milliyet)

The Best of Prestij (Kolektif Kaset Albüm, Prestij Müzik)

22-Yanarım - (Ercan Saatçi)

2002
Yeni Türkiye Çoşku Dolu (Karma Albüm, DMC)

Prodüktör: Ercan Saatçi, Seslendiren Sanatçılar:
Can Şengün, Cihan Okan, Çelik, Ercüment Vural, Işın Karaca, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, MFÖ, Mirkelam, Sibel Gürsoy, Tuba Önal, Ufuk Yıldırım
1- Yeni Türkiye - Işın Karaca - 4:24
2- Transportation - MFÖ - 2:19
3- Türkiye Sevgilim - Mirkelam - 3:55
4- Sana Doğdum Türkiyem -
    Ercüment Vural & Cihan Okan & Sibel Gürsoy & Tuba Önal - 3:39
5- Yeni Türkiye (Version 2) - Levent Yüksel - 4:35
6- Kalk - Can Şengün - 3:32
7- İlle De Memleketim - İlhan Şeşen - 3:17
8- Haydi Türkiye - Çelik & Ufuk Yıldırım & Reha - 4:21
9- Yeni Türkiye (Version 3) - Işın Karaca - 3:43
10-Çalışmak - (Senfonik Vox) - 3:43
11-Yeni Türkiye (Version 4) - Can Şengün - 4:39
12-Yeni Türkiye (Version 5) - Ercüment Vural - 2:27

2003
Laila Orient (Kolektif (Karma) Albüm, DMC)

1- Longing - Ercan Saatçi
2- Secret of Laila - Ercan Saatçi
3- Baada - Elissa
4- Intra Omni - Kalthumiat
5- Moonlight at Laila - Ercan Saatçi
6- Inoubliable - Mirkelam
7- Husan (Radio Edit) - Bhangra Knights vs Husan
8- Alfi Leila Wileila - Kalthumiat
9- Rhythm Of The Laila - Ercan Saatçi
10-Palenque - Ercan Saatçi
11-Sufi - Musa Göçmen
12-Turkish Meditation - Samsun Demir
13-Aala Hisbi Part 1 - Said Mrad
14-Aala Hisbi Part 2 - Said Mrad
15-Wind Of The East - Ercan Saatçi
16-Under The Bridge - Ercan Saatçi
17-The End - Musa Göçmen

2006
Mucize Nağmeler (Kolektif Albüm, Rec by Saatchi, 25 Ekim 2006)

1.  İnleyen Nağmeler - Yeni Rakı Sinema Reklam Filmi Solisti Ebru Yazıcı - 03:59
2.  Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet Bulacaktır - Müjdat Gezen - 03:44
3.  Kınalı Kuzum - Sezen Aksu - 05:09
4.  Bu Akşam Bütün Meyhanelerini Dolaştım İstanbul’un - Fatih Erkoç - 05:26
5.  At Kadehi Elinden - Deniz Seki - 04:04
6.  Aşkım Aşkım (Mey House Mix) - Kenan Doğulu - 10:01
7.  Dinmiyor Hiç Bu Akşam - Umut Akyürek - 05:55
8.  Bir Demet Yasemen - İlhan Şeşen - 03:56
9.  Sensizlik Haram Bana - Ufuk Yıldırım - 05:20
10.Benzemez Kimse Sana - Çelik - 03:30
11.Al Sazını Sen Sevdiceğim - Reha - 03:41
12.Kimseye Etmem Şikayet - Nev - 03:08
13.Şarkılar Seni Söyler - Ercan Saatçi - 05:49
14.İnleyen Nağmeler - Enstrümantal - 00:55


((Açıklama: Prodüktör ve şarkıcı Ercan Saatçi'nin kendisine ait müzik şirketi Rec by Saatchi'den çıkan ''Mucize Nağmeler'' adlı alaturka albüm, ünlü sanatçıların seslendirdiği eserlerden oluşuyor. Müjdat Gezen'den Sezen Aksu'ya, Fatih Erkoç'tan Deniz Seki'ye kadar önemli sanatçıların alaturka eserler okuduğu albümde, Ercan Saatçi'nin bir dönem birlikte çalışıp kaset çıkarttığı Çelik ve Ufuk Yıldırım da birer şarkı seslendiriyor.)

2008
Delphine Hotels By Saatchi (Kolektif Albüm, Balet Plak, Temmuz 2008)

CD1: Delphin Palace De Luxe Collection
1. Delphin's Song
2. Ottoman's Wind
3. Los Bilbilicos (Yastayım)
4. Memory
5. Mystic
6. Blue Fish
7. Destiny
8. Romance
9. Le Parisien In Istanbul
10.Al Fadime
11.Kütahya'nın Pınarları
12.Fat Boy From Black Sea
13.Laçin
14.Sultan
CD2: Delphin De Luxe Resort
1. What A Wonderful World
2. Above All
3. Lale Plak
4. My Far Alone
5. Have A Nice Party
6. Rhodes Of Sushi
7. Veda
8. Moon River
9. Voice From China
10.Yolculuk (Travelling)
11.Delphin's On The Sea
12.World Of Paradise
13.Ottman's History
14.Hourglass
15.Botanic Garden


((Açıklama: İster sahil kenarında güneşlenin ister gün batımını izleyin, ister ruhunuzu dinlendirmek isteyin ister dans etmek, Delphine Hotels Compilation'da size uygun bir şeyler mutlaka var...!
Delphine Hotels için REC by SAATCHI tarafından özel olarak hazırlanan ve Delphine Palaca Deluxe Collection - Delphine Deluxe Resort - Hotel Botanik World of Paradise isimli 3 CD'den oluşan albümde, Club, Lounge, çeşitli remix'ler ve Ercan Saatçi'nin öncülüğünü yaptığı Chill Orient tarzında toplam 45 şarkı bulunuyor.
Şık box set'i ile de göz alan Delphine Hotels Compilation, her müzikseverin edinmek ve arşivinde bulundurmak isteyeceği türden bir çalışma.-Kartonetten)


2009
Mucize Nağmeler - Live 1 (TSM Kolektif Albüm, Saatçi Müzik, 16.03.2009)

1- Zuhal Olcay & Fatih Erkoç / Ben Gamlı Hazan
2- Yavuz Bingöl - Bi Kızıl Gonca
3- İzel & Hüseyin Bitmez / Bir Bahar Akşamı
4- Aşkın Nur Yengi & Haluk Bilginer / Şimdi Uzaklardasın
5- Niran Ünsal / Dertleri Zevk Edindim
6- Kamuran Yarkın & Ferda Anıl Yarkın / Sen Kimseyi Sevemezsin
7- İnci Çayırlı & Ercan Saatçi / Vücut İkliminin Sutanısın Sen
8- Linet / Akşam Oldu
9- Ayşegül Aldinç / Kaçsam Bırakıp
10-Nurhan Damcıoğlu & Erol Büyükburç / Bir Başka Sevgiliyi
11-Metin Şentürk / Yalan Değil
12-Işın Karaca & Emre Kınay / Samanyolu
13-Çoşkun Sabah / Söyleyemem Derdimi Kimseye
14-Zuhal Olcay / Çok Aşığın Var Diyorlar
15-Fatih Erkoç / Geçti Sevdalarda Ömrüm
16-Metin Özülkü / Kalbe Dolan O İlk Bakış
17-Gülşen & Cem Davran / İçin İçin Yanıyor
18-Nurseli İdiz & Levent Kırca / Gözleri Aşka Gülen


(Açıklama: Çok sayıda ünlü solisti bir araya getiren “Mucize Nağmeler”, 2006 yılından beri albüm ve televizyon programlarıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor. Yeni yayın döneminde de televizyon ekranlarında yepyeni konuklarıyla göreceğiniz programın albüm ve DVD'si ve CD'si şimdi müzik marketlerdeki yerini alıyor.
Türk Sanat Müziği klasikleri ile yeni nesil bestecilerin TSM formundaki eserleri bu kez bambaşka isimlerden dinleyeceksiniz.
“Mucize Nağmeler” albümünde, aslında mesleki hayatlarında bu sanatı icra etmeyen bazı sanatçılarımız da bu albümde buluşuyor.
Bu projede yer alan isimlerden bazıları Levent Kırca-Nurseli İdiz, Emre Kınay-Işın Karaca, Zuhal Olcay-Fatih Erkoç, Yavuz Bingöl, Niran Ünsal, İnci Çayırlı gibi birbirinden değerli isimlerin dışında daha birçok sürpriz isim “Mucize Nağmeler”de birbirinden güzel şarkılar ve yorumlarıyla sizlerle buluşacak.
Sevdiğiniz sanatçıları sesleriyle olduğu kadar bu kez muhteşem performanslarıyla da izleme fırsatı bulacaksınız.)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2010
Özledim (İzel-Çelik-Ercan Albümü, Esen Müzik, 18.06.2010)
(İzel-Çelik-Ercan adına Raks Müzik TP 001 etiketiyle 1991'de çıkan albümün Esen Müzik tarafından yeniden basımı)

1- DönmelisinDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ (Söz: Ercan Saatçi, Müzik:Ufuk Yıldırım)
2- Özledim (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
3- Avuçlarım Kanıyor (Söz: Hülya Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi)
4- Ara Ara (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Sofula Alexis)
5- Nerdesin (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: N.Vasiliu)
6- Yeter (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi)
7- Sus (Söz: Hülya Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
8- Sen Yokken (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
9- Dön Bana (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
10-Söyle (Söz & Müzik: Çelik Erişçi)
11-Bırakma (Bitmesin Bu Rüya) (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
12-Ara Ara (Remix) (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Sofula Alexis)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
store.unkapani.digital
www.nadirkitap.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

"Vitamin Değil" Şifa Niyetine (Ufuk & Ercan Albümü, Esen Müzik, 18.06.2010)
(Ufuk & Ercan [o zamanki ikili grup adı: Uf-Er] adına Türker Prodüksiyon tarafından 1992'de çıkarılan albümün Esen Müzik tarafından yeniden basımı)

1- Şarkılarla Sevmişiz (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
2- Metal Men (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
3- Bu Baba Başka Baba (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Don Kalliyone)
4- Futbol (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım - Ercan Saatçi)
5- Ha Kro Ha Entel (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
6- Hebelüp (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım - Ercan Saatçi)
7- Alo 90090090 000 (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)
8- Maganda (Last Version) (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım - Ercan Saatçi)
9- Reklamlar (New Version) (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Michael Jackson)
10-Sen Korkma Bebeğim (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ufuk Yıldırım)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

İşte Yeniden (İzel-Ercan Albümü, Esen Müzik, 18.06.2010}
(İzel-Ercan adına Türker Prodüksiyon tarafından 1992'de çıkarılan albümün Esen Müzik tarafından yeniden basımı)

1- İmkanı Yok (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
2- İşte Yeniden (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
3- İstemem (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
4- Nerdesiniz (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi - Ozan Çolakoğlu)
5- Bitmesin Bu Rüya (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi - Ozan Doğulu)
6- Boşver (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
7- Kafam Bozuk (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
8- Geri Dön (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
9- Sus Konuşma (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Gür Akad)
10-Eller Havaya (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)
11-Sen Benimdin (Söz: Hülya Saatçi Önal & Ercan Saatçi, Müzik: Ercan Saatçi)
12-İşte Yeniden (Remix) (Söz & Müzik: Ercan Saatçi)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
store.unkapani.digital
kitapsec.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2014
Manşet (Albüm, A1 Müzik Yapım, 04.06.2014) (1999 yılında Prestij Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Hasret
2- Manşet
3- Sakatlık Bende
4- Günahı Boynuma
5- Gecenin Serini
6- İnatçı
7- Ne Çare
8- Zor Dostum
9- İstemem
10-Yanarım


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
2016
Pop Turkish (Derleme Albüm, Ascot Music Fransa, 27.04.2016)
Büyütmek için TIKLAYIN
12-Hasret / Ercan Saatçi - 03:29

2018
Deli Yarim / Ercan Saatçi & Oktay Kaynarca (Single, RecbySaatci, 14.05.2018)

1- Deli Yarim


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

www.qobuz.com

Seni Görmeyeli (Single, RecbySaatci, 22.06.2018)

1- Seni Görmeyeli


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com

Kara Kışlar (Akustik) (Single, rec by Saatçi, 09.04.2020)

1- Kara Kışlar (Akustik) - 04:21

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/ercansaatciakademi/
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ercan_saatci
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Ercan+Saatçi
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Ercan_Saatçi
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (24673 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag