Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 307 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 307
Üye: 0
Toplam: 307

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,183,900
  • Bugün: 21,544
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 06:25 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Erkin Koray
Bookmark and Share
    Geri Dön   (16022 okuma)

Erkin Koray
Erkin Koray
Erkin Koray
FOTO GALERİ

24 Haziran 1941’de İstanbul’da doğan Erkin Koray, müzik çalışmalarına Lise çağlarında başlamıştır. Alman Lisesi’nde okurken aynı zamanda konservatuara da devam etti. Annesi İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Klasik Batı Müziği piyano öğretmeni olduğundan dolayı ilk enstrümanı piyano oldu. Gitara 1956’da başlamış ilk konser ise (piyanoyla) 29 Aralık 1957 Galatasaray Lisesi’nde olmuştur. O konserdeki repertuarı şu şarkılardan oluşuyordu:
1) Ain’t That a Shame (Orij.: Fats Domino)
2) Whole Lotta Shakin’ Goin’ On (Orij.: Jerry Lee Lewis)
3) Hound Dog (Orij.: Elvis Presley)
4) I’m Walkin’ (Orij.: Fats Domino)
5) Don’t Be Cruel (Orij.: Elvis Presley)

Bu konseri, tam bir ay sonra 25 Ocak 1958’de Eminönü Halkevi, 20 gün sonra Alman ve arkasından Avusturya Lisesi konserleri izler. Ve artık önüne geçilemeyen bir konserler zinciri birbirini takip eder. Gazeteler kendisinden “Rock’n’Roll Kralı” diye bahsediyorlardır artık...

1962’de “Bir Eylül Akşamı” ve “It’s So Long” şarkılarından oluşan ilk 45’liğini çıkartır.

1963 - 65 yılları arası askerlik yıllarıdır. Hava Kuvvetleri Caz orkestrası’nda Gitarist - Solist olarak görevini yapar. Söylediği şarkıların notalarını 14 kişilik orkestraya yazar. ‘Rock şarkıları’nı büyük orkestra ile söylemek ona göre çok şahane bir olaydı.

Askerden sonra ‘olayı yerinde incelemek’ amacıyla Almanya’ya gider. O sırada Beatles’ın da oradan şöhret olmuş olduğu, müziğin kalbinin attığı yer sayılan Hamburg’daki Star Club’da alır soluğu... Her gün en az üç İngiliz grubu çalmaktadır Star Club’da... Onları yakından izler. Bir çoğuyla da tanışır. Amaç Türkiye’de yapılacak olan şeyin hakkını vermektir. Bu arada Hiccups adlı bir Alman Grubu’yla da sahneye çıkmayı ihmal etmez (daha sonra o grubun basçısı Bernhard Weber’i yanına alarak dönecek ve bu olay Türkiye’de ‘Hard Rock’ döneminin başlangıcı olacaktır).

1966’larda The Yardbirds grubunun “Love If You Want It” The Rolling Stones grubunun “(I Can’t Get No) Satisfaction” (HEY Dergisi Top 10 listesinde 10ncu) ile “Walking The Dog” The Doors grubunun “Back Door Man” Alman Drafi Deutscher grubunun “Back Door Man” gibi İngilizce ve Almanca şarkıların yanısıra The Beatles’ın “All My Loving” isimli şarkısını Türkçe ''Sevgilim'' olarak yorumluyordu.

Gitarda Erkin Koray ve Koray Oktay, basta Bernhardt Weber ve davulda Korkut Koray’dan oluşan Erkin Koray Dörtlüsü ismiyle kurdu. Diğer yandan ilk Elektro - Bağlamayı da Şemsi Yastıman’a tarifini vererek yaptırıp, o konuda da bir ilk olur. “Ben sazcı değilim. Saz çalanlara örnek olsun diye yaptım” der ama, sahnede kullanmayı da ihmal etmez. İki yıl sonra (1967), askerden önce yaptığı “Bir Eylül Akşamı” (1962) adlı plak (kendi öyle diyor) sayılmazsa, ilk plağını dolduruyor: “Kızları Da Alın Askere - Aşk Oyunu”. Onu “Anma Arkadaş”, “Sana Birşeyler Olmuş”, “Kendim Ettim Kendim Buldum” gibi 45’lik plaklar takip eder. Erkin Koray, Sedat Avcı, Ziya Bakanay ve Tuncer Dürüm’den oluşan Grubu ile 1968’e yapılan ALTIN MİKROFON Yarışmasına katılır ve “Çiçekdağı” isimli şarkıyla 4ncü olurlar ve bu şarkı ve “Meçhul” isimli bestesi ile bir 45’lik çıkartılır.

1970’de Yılmaz Güney’in oynadığı ve yönetmenliğini yaptığı ‘Yedi Belalılar’ isimli filmde “Meçhul” şarkısı film müziği olarak kullanıldı.

1971’de Fransa’ya gider, döndüğünde “Yağmur” piyasaya çıkar. 1974’te Müge hanımla evlenir ve aynı yıl “Şaşkın, Fesupanallah, Estarabim, Arap Saçı” ile bu sefer başka bir döneme imzasını atar ve kendisini iyice tanıtır.

Sonra uzunca bir yurtdışı seyahati 1975 -1984 yılları arasına rastlar. 1975 yılında Avrupa’da albüm çıkarmaya uğraşır. “My Delight / Blonde Man” isimli parçalar Avrupa’da piyasaya sunulmak için hazırlanmıştır. Aynı yıl Fesupanallah şarkısı ‘Hababam Sınıfı - Sınıfta Kaldı’ filminde tüm oyuncularca seslendirilmişti.

1977 yılında “Erkin Koray Tutkusu” isimli albümü piyasaya çıktıktan sonra, Türkiye müzik piyasasının korsan kasetler sebebiyle kemirilmesi, grup müzik anlayışının kaybolması vb. sebeplerden dolayı, eşinden de Türkiye’den de ayrılma kararı aldı.

5 senelik Almanya macerasından sonra 1982 yılında Türkiye’de “Benden Sana” isimli albümüyle yeniden merhaba dedi. Kanada’da evlenir. 1983 yılında bir kız çocuğu sahibi olur. Bu onun dönüş sinyalidir. Çünkü: “Ben çocuğumu en az 18 yaşına kadar Türkiye’de büyütmek isterim” der. Dönüşten sonra özel durumları yüzünden, “kızı ayağa kalkacak yaşa gelinceye kadar” verdiği bir aradan sonra, yine bir İLK’e adını yazdırır: İstanbul Beyoğlu’nda BİLSAK (Bilim, Sanat, Kültür Merkezi)’nde ilk Rock Bar açılır. Orada eşine rastlanmayacak değişik bir formasyonla sahneye çıkar. Önünde klavye ve sırtında gitar... Her babayiğidin harcı olmayacak bir gösteri yapar Erkin Koray sahnede...

1983 yılında “İlla Ki” albümü çalışmaları sırasında beyin kanaması geçirdi. Almanya’nın Köln kentinde tedavisi sürerken yayınlanan albüm, oldukça geniş ilgi gördü. Hatta uzun zamandır görünüp duyulmadığı TRT’den bile teklifler almıştı.

1985 yılında içinde Erkin Koray’ın 80’li yıllardaki en büyük hiti denebilecek ‘Çöpçüler’i barındıran “Ceylan” albümü çıktı. “İlla Ki” albümünden sonra tam bir hayal kırıklığı olan albüm, yine de “Çöpçüler” sayesinde ayakta kalabildi.

1986 yılında“Gaddar” albümü için hazırlanmaya başlayan Koray, “Ceylan” albümünün yeterli maddi imkanları sağlayamamış olması yüzünden, bir pizzacıda piyano eşliğinde şarkı söylemeye başlamıştı. Bir zamanlar listelerden inmeyen, Türk Rock Müziğinin Kralı olarak adlandırılan Koray’ın müziğe böylesine olan aşkı büyük takdir gerektirir.

1987 yılında ekonomik açıdan kendini rahatlatmak amacıyla, taverna tarzında “Çukulatam Benim” isimli bir albüm yayınladı. Albümde “Şaşkın”, “Sana Bir Şeyler Olmuş” gibi eski parçaların yanısıra, ‘birgecede’ üretilmiş hissi veren parçalar da yer alıyordu. Bu durumun sebepleri Türkiye’nin ve müzik piyasasının içinde bulunduğu darboğazdı. Rock Müziği öldü denebilecek bir hal almış, ülkede bir arabesk fırtınası esiyordu. Köyden kente göç artmış, herkes ‘ekmek’ derdindeydi.

Ama 1989 yılındaki “Hay Yam Yam”, “Çukulatam Benim” albümün üstüne ilaç gibiydi. “Hay Yam Yam”, “Hayat Katarı” gibi parçaların yer aldığı albümün ardından, yine ‘içi geçmiş’ bir albüm olan “Tamam Artık” piyasaya verildi. Bir çok eski parçasını yeniden yorumlayan Koray, yine de bu albümde bir şaheser yaratmayı başarmıştı. Çetin Akdeniz ve Erkin Koray’ın, Bağlama - Elektrogitar diyaloglarından oluşan “Çetin Ceviz” albümü sona erdiriyordu.

1990 yapımı Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı bir filmde de “Hayat Katarı” ve “Sitem” isimli şarkıları film müziği olarak kullanıldı. 1991 yılında Gülhane’de orguyla verdiği konser, “Tek Başına Konser” adı altında piyasa sürüldü. Bundan sonra 5 yıllık bir suskunluk dönemi girdi. Kanadalı eşinden olan kızı Damla’yla ilgilenen Koray, eğitim sistemi hakkındaki görüşleri yüzünden, kızının eğitimini kendi üstlenmişti. 1996 yılında Ahmet Güvenç ve Asım Ekren’le kaydedilen “Gün Ola Harman Ola” yayınlandı. “Akrebin Gözleri”, “Öfke” gibi parçalarıyla Rock dinleyecilerine derin bir oh çektiren Erkin Baba, 1999 yılında “Devlerin Nefesi” isimli albümüyle 2000’li yıllara merhaba der.

“Fesuphanallah” 50 Yıl Aradan Sonra Tekrar Plak Formatında

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Rıfat Ilgaz’ın eseri ‘Hababam Sınıfı’’ile neredeyse özdeşleşmiş “Fesuphanallah” şarkısı 50 yıl aradan sonra Erkin Koray / “Fesuphanallah” albümü orijinal analog makaralardan remasterize edilerek yeniden plak severler ile buluştu.

Mega Plak - Ethem Zeytinkaya tarafından satışa sunulan plakta hepsi hit olmuş; “Fesuphanallah, Hayat Bir Teselli, Gönül Salıncağı, Türkü, Cemalım, Korkulu Rüya, İnat, Dost Acı Söyler” ve “Tımbıllı” eserleri yer almakta.

Kurtalan Ekspres Grubunun efsane bas gitaristi Ahmet Güvenç, Ömer Faruk Tekbilek, Ayzer Danga Ahmet Tekbilek, Eyüp Duman, Sedat Avcı gibi önemli müzisyenler de “Fesuphanallah” albümünde Erkin Koray’a eşlik etmişlerdir. Albümün içeriği Nazım Hikmet, Ruhi Su, Refik Başaran, Sabit Gürses Rüştü Demirci, Urfalı Babi, Sadettin Öktenay, gibi önemli isimlerin söz ve müziklerinden oluşmuştur.

Aynı zamanda Erkin Koray’ın da iki adet enstrümantal bestesi bulunmaktadır. İlk baskısı büyük ilgi gören ve hemen tükenen, özel tasarımı ve Erkin Koray hayranlarına poster hediyeli olan plak, koleksiyonerler ve plakseverler tarafından büyük beğeni topladı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.05.2021)

Erkin Koray “Benden Sana”, 40 Yıl Sonra Plak Formatında!

Kariyerinde 60 yılı geride bırakan efsane sanatçı Erkin Koray’ın 1982 yılında yayınlanan beşinci albümü “Benden Sana” 40 yıl sonra Kalite Plak etiketiyle yeniden plak formatında dinleyicilerle buluşuyor!

Albüm, ayrıca Kalite Plak etiketiyle CD ve kaset olarak da yayınlanmıştı.

Düzenlemeleri Koray’a ait olan 8 şarkılık plağın dağıtımını Ati Müzik üstlendi.

Ayrıca albüm, orijinal bant kayıtlarından yeniden aktarıldı.

Albüm, özellikle “Öyle Bir Geçer Zaman ki” , “Ay Bir Tane” ve “Silinmeyen Hatıralar” şarkılarıyla sevilmişti.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 01.11.2022)

Diskografi:
1962
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Bir Eylül Akşamı / It’s So Long (Solo 45’lik, Melodi 2194 1966)

1966
Erkin Koray (Erkin Koray Dörtlüsü Ile EP (Albüm, Sayan EP Seri FS 078)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
[A-1]- Balla Balla (Orij.yor.: The Rainbows)
[A-2] - You’ve Got To Hide Your Love Away (Orij.yor.: The Beatles)
/
[B-1]- Watcha Gonna Do About It (Orij.yor.: Small Faces)
[B-2] - It’s All Over Now (Orij.yor.: Bob Dylan)

1967
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Kızları da Alın Askere / Aşk Oyunu (45’lik, İstanbul 9073)
(Erkin Koray Dörtlüsü - Söz-Müzik: Abdullah Nail Bayşu)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Anma Arkadaş / Anadolu’da Sevdim (45’lik, İstanbul 9084)
(Erkin Koray Dörtlüsü ve Taner Öngür)

1968
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Meçhul / Çiçek Dağı (45’lik, Altın Mikrofon Hürriyet Gazetesi)
(Erkin Koray Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Hop Hop Gelsin / Çiçek Dağı (45’lik, İstanbul 9093)
(Erkin Koray Dörtlüsü) 

Büyütmek için T ıklay ın
Aşka Dönüyorum / Yine Yalnızım (Haramiler’den Erkin Koray hesabına 45’lik, Şah Plak 9101)

1969
Büyütmek için T ıklay ın
Aşka Dönüyorum / Yine Yalnızım (45’lik, İstanbul 9101)
(Yeraltı Dörtlüsü) 

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Sana Birşeyler Olmuş (Bir Na Na Na Şarkısı) / Seni Her Gördüğümde (45’lik, İstanbul 9111)
(Yeraltı Dörtlüsü)

1970
Büyütmek için T ıklay ın
Belki Bir Gün Anlarsın / Nihansın Dideden (45’lik, Şah Plak 9145)
(Yeraltı Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Belki Bir Gün Anlarsın / Nihansın Dideden (45’lik, İstanbul 9145)
(Yeraltı Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Belki Bir Gün Anlarsın / Nihansın Dideden (45’lik, İstanbul 9145)
(Yeraltı Dörtlüsü)
İstemem / Köprüden Geçti Gelin (45’lik, İstanbul 9161)
(Yeraltı Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Kendim Ettim Kendim Buldum / Aşkımız Bitecek (45’lik, İstanbul 9165)
(Yeraltı Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın
Meçhul / Ve ... (45’lik - Diskotür DT 5001)
(Yeraltı Dörtlüsü)

Büyütmek için T ıklay ın
Gel Bak Ne Söylicem / Gün Doğmuyor (45’lik, Diskotür 5009)
(Yeraltı Dörtlüsü)

1971
Büyütmek için T ıklay ın
Senden Ayrı / Bu Sana Son Mektubum
(Yeraltı Dörtlüsü) (45’lik, İstanbul 9183)

Büyütmek için T ıklay ın Kıskanırım / İlahi Morluk
(Yeraltı Dörtlüsü) (45’lik, İstanbul 9184)

Büyütmek için T ıklay ın Yağmur / Aşka İnanmıyorum
(Süpergrup) (45’lik, İstanbul 9200)

Sevildiğimiz İçin Severiz
(1993 yılındaki Erkin Koray Vol.2 albümünde çıkmış MC Albüm, İstanbul 013/11914)

1972
Sen Yoksun Diye / Goca Dünya
(Süpergrup) (45’lik, İstanbul 9226)

Büyütmek için T ıklay ın Hor Görme Garibi / Züleyha
(Ter) (45’lik, İstanbul 9241


1973
Büyütmek için T ıklay ın MESAFELER / Silinmeyen Hatıralar (Solo 45’lik, İstanbul 9254)

Erkin Koray (LP Albüm, İstanbul SS LP.8)
(İstanbul Plak'ın Erkin Koray'ın izni olmadan çıkardığı toplama bir albüm)
A Yüzü:
1- Mesafeler
2- Aşkımız Bitecek
3- Yağmur
4- Silinmeyen Hatıralar
5- İstemem
6- Çiçek Dağı
B Yüzü:
1- Nihansın Dideden
2- Sana Birşeyler Olmuş
3- Seni Her Gördüğümde
4- Aşka İnanmıyorum
5- Kızları Da Alın Askere
6- Anma Arkadaş

Yalnızlar Rıhtımı
(1993 yılındaki Erkin Koray Vol.2 albümünde çıkmış
MC Albüm, İstanbul 013/11914)

Altın Sesler 73 (Toplama LP Kervan Plak LP 1)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
B Yüzü:
5- Goca Dünya - Erkin Koray

(Toplama LP Kervan Plak LP 2)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
B Yüzü:
5- Sen Yoksun Diye - Erkin Koray

1974
Büyütmek için T ıklay ın ŞAŞKIN ŞAŞKIN / Eyvah (Solo 45’lik, Doğan 501)

Büyütmek için T ıklay ın Krallar / Dost Acı Söyler (Solo 45’lik, Doğan 504)
(Dost Acı Söyler, 1993 yılındaki Erkin Koray Vol.2 albümünde çıkmış
MC Albüm - İstanbul 013/11914)

Büyütmek için T ıklay ın Fesupanallah / Komşu Kızı (Solo 45’lik, Doğan 505)

Elektronik Türküler (LP Albüm, Doğan L.P.1)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1.Karlı Dağlar
2.Sır
3.Hele Yar
4.(Korkulu) Rüya
5.Yalnızlar Rıhtımı
6.Cemalim
7.İnat
8.Türkü

1975
Büyütmek için T ıklay ın Estarabim / Sevince (Solo 45’lik, Doğan 502)

Erkin Koray-1 (Türküola Kaset No. 440, Almanya)
1- Karlı Dağlar
2- Sır
3- Hele Yar
4- Korkulu Rüya
5- Yalnızlar Rıhtımı
6- Komşu Kızı
7- Sevince
8- Cemalim
9- İnat
10-Fesupanallah
11-Estarabim

1976
Büyütmek için T ıklay ın Arap Saçı / Tımbıllı (Solo 45’lik, Doğan 509)

Büyütmek için T ıklay ın Gönül Salıncağı / Hayat Bir Teselli (Solo 45’lik, Doğan 516)

Büyütmek için T ıklay ın Cümbür Cemaat / Sevdiğim (Solo 45’lik, Kervan 114)

Erkin Koray 2 (LP Albüm, Doğan L.P.4)
(Doğan Plak'ın Erkin Koray'dan izinsiz çıkardığı toplama bir albüm)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Şaşkın
2- Eyvah
3- Feshupanallah
4- Sevince
5- Arap Saçı
6- Hayat Bir Teselli
7- Komşu Kızı
8- Gönül Salıncığı
9- Tımbıllı

1977
Büyütmek için T ıklay ın Düşünüş / Hadi Hadi Ordan (Solo 45’lik, Kervan 123)

Büyütmek için T ıklay ın Sanma / Olmayınca Olmuyor (Solo 45’lik, Kervan 133)

Erkin Koray Tutkusu (LP Albüm, Kervan 133)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Allah Aşkına
2. Mağarada Düğün
3. Sandalcı
4. My Delight
5. Bir Olasılık
6. Cümbür Cemaat - 2
7. Sanma
8. Suskunluğun Ötesi
9. Blond Man
10.Öksürük
11.Yalnız Sen

Neden Böyle (Türküola Kaset No. 781, İlk Baskı, Almanya)

1982
Benden Sana (Solo LP Albüm, Kotaş LP 901)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Bekle
2. Ay Bir Tanem
3. Sevdiğim - 2
4. Meyhanede
5. Ankara Sokakları
6. Öyle Bir Geçer
7. Sayın Arkadaşım Osman
8. Silinmeyen Hatıralar

Öhhö Öhhö ! (MC, Uzelli, Almanya)

Neden Böyle? (MC, Türküola 1176, Almanya)

1983
Neden Böyle (Türküola Kaset No. 1776, Almanya)
1- Neden Böyle (Aşk Oyunu)
2- Silinmeyen Hatıralar
3- Sana Birşeyler Olmuş
4- Aşka İnanmıyorum
5- İlahi Morluk
6- Senden Ayrı
7- Züleyha
8- Hop Hop Gelsin
9- Aşkımız Bitecek
10-Mesafeler
11-Yağmur
12-İstemem
13-Anma Arkadaş;
14-Seni Her Gördüğümde
15-Yine Yalnızım
16-Köprüden Geçti Gelin

İlla Ki (Solo LP Albüm, Emre H.E.-33-520)
Büyütmek için T ıklay ın
1. İlla Ki
2. Sarhoş Gibiyim
3. Deli Kadın
4. Kızları da Alın Askere
5. Boşuna
6. Tek Başına
7. Gel Bana Güle Güle
8. Hop Hop Gelsin

İlla Ki (Kaset Albüm, Türküola Kaset No.1810, Almanya)
1. İlla Ki
2. Sarhoş Gibiyim
3. Deli Kadın
4. Öyle Bir Geçer
5. Sayın Arkadaşım Osman
6. Boşuna
7. Tek Başına
8. Gel Bana Güle Güle
9. Bekle
10.Meyhanede

Silinmeyen Hatıralar (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 816, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
(Bu albümde Yalnızlar Rıhtımı, Öksürük, Sevince, Sanma isimli şarkıların değişik versiyonlarının dışında, Sevdiğim adlı parçanın değişik bir miksi bulunuyor)

1985
Ceylan (Solo LP Albüm, Emre H.E.-33-529)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Çöpçüler
2. Gözlerim Her Yerde
3. Uzat Serçe Parmağını
4. Anlamadım
5. Söyle Böyle
6. Ceylan
7. Bir Gün Geçti
8. Muallim
9. Söylenir Bana
10.Yaşayan Sen Ölen Ben

1986
Gaddar (Solo MC Albüm, Uzelli 1149)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1. Gaddar
2. Kervan Yürür
3. Tamam Artık
4. Anladın mı?
5. Razıyım
Kısım B:
1. Doktor
2. Kavak
3. Cemilem
4. Topik
5. Zalim Gaddar

Aşkımız Bitecek (MC Albüm, Harika Kasetçilik 3098)
Kısım A:
1- Aşkımız Bitecek
2- Mesafeler
3- Yağmur
4- Aşka İnanmıyorum
5- Kızları Da Alın Askere
6- Silinmeyen Hatıralar
7- İstemem
Kısım B:
1- Nihansın Dideden
2- Sana Birşeyler Olmuş
3- Seni Her Gördüğümde
4- Köprüden Geçti Gelin
5- Kıskanırım
6- İlahi Morluk
7- Belki Bir Gün Anlarsın
8- Hop Hop Gelsin

1987
Çukulatam Benim (Solo MC Albüm, Armoni 1005)
1. Çukulatam Benim
2. Bilmem
3. Halimem
4. Çal Gitarcı
5. Şaşkın
6. Na Nay Nom
7. Tik Tak
8. Erkin Koray Meyhanede

1989
Hay Yam Yam (Solo MC Albüm, Mega Müzik 016/11099)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1. Hay Yam Yam
2. Yok Yok
3. Yazık
4. Haftanın Yedi Günü
5. Yolcu Yolunda Gerek
Kısım B:
1. Hayat Katarı
2. Cemile Kız
3. Sen Bana Sabır Ver
4. Konuşuyorduk
5. Şöyle Böyle

İşte Barış İşte Erkin (Karma CD Albüm, Harika 10014)
Büyütmek için T ıklay ın
(Toplam 20 şarkının yer aldığı albümde 10 şarkı Barış Manço'ya, diğer 10 şarkı da Erkin Koray'a ait)

İŞTE ERKİN
1- Aşka İnanmıyorum
2- Kızları da Alın Askere
3- Sana Birşeyler Olmuş
4- Seni Her Gördüğümde
5- Senden Ayrı
6- Silinmeyen Hatıralar
7- Yağmur
8- Anma Arkadaş
9- Hop Hop Gelsin
10-İlahi Morluk

1990
Tamam Artık (Solo MC Albüm, Mega Müzik 012/10628)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamam Artık
2. Kıskanırım
3. İnsafsız
4. Varımı Yoğumu
5. Hare Khrishna
6. Çok Derinliklerde
7. İlla Ki
8. Aşkımız Bitecek
9. Öyle Bir Geçer
10.Çetin Ceviz

1991
Tek Başına Konser (Solo MC Albüm, Mega Müzik/Kalite 237/09401)
1. Sana Bir Şeyler Olmuş
2. İlahi Morluk
3. Çal Gitarcı
4. Deli Kadın
5. Hare Khrishna
6. Gaddar
7. Tek Başına
8. Öksürük
9. Bu Mendili
10.İlla Ki
11.Çöpçüler
12.Anladın mı?

The Best Of Erkin Koray (CD Albüm, Mega Müzik 001)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yalnızlar Rıhtımı
2. Şaşkın
3. Fesupanallah
4. Estarabim
5. Sevince
6. Arap Saçı
7. Anraka Rüzgarı
8. Öyle Bir Geçer
9. Sayın Arkadaşım Osman
10.İlla Ki
11.Deli Kadin
12.Çöpçüler
13.Hay Yam Yam
14.Hayat Katarı
15.Hare Krishna

Fesupanallah (CD Albüm, Mega Müzik CD)
1- Fesupanallah
2- Cemalim
3- Hayat Bir Teselli
4- Türkü Bizim Dostlar
5- Gönül Salıncağı
6- Krallar
7- Dost Acı Söyler
8- Tımbıllı

1993
Dünden Esintiler 1 : Şaşkın / Eyvah (Toplama MC Albüm, Kalite 233/09177) (Toplama CD Albüm, Kalite CD 007, 1993)
1- Şaşkın
2- Yalnızlar Rıhtımı
3- Arap Saçı
4- Karlı Dağlar
5- Estarabim
6- Sevince
7- Eyvah
8- Komşu kızı
9- Hele Yar
10-Sır (Enstrümantal)

Dünden Esintiler 2 : Çöpçüler / Ceylan (Toplama MC Albüm, Kalite 239/09249) (CD Albüm, Kalite CD 008, 1993)

Erkin Koray Vol.1 (MC Albüm, İstanbul 012/11915)

Erkin Koray Vol.2 (MC Albüm, İstanbul 013/11914)

Erkin Koray (CD Albüm, İstanbul CD 002)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Sana Birşeyler Olmuş
2. Seni Her Gördüğümde
3. Aşka İnanmıyorum
4. Kızları Da Alın Askere
5. Senden Ayrı
6. Silinmeyen Hatıralar
7. Mesafeler
8. Aşkımız Bitecek
9. Yağmur
10.Anma Arkadaş
11.Nihansın Dideden
12.Hop Hop Gelsin
13.İlahi Morluk
14.Yalnızlar Rıhtımı
15.Aşk Oyunu
16.Kıskanırım

1994
Dünden Esintiler 3: Fesupanallah (Toplama MC/CD Albüm, Kalite/MC Albüm - Mega Müzik 055/14220)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Fesupanallah
2. Gönül Salıncağı
3. Hayat Bir Teselli
4. Krallar
5. Dost Acı Söyler
6. Korkulu Rüya
7. Türkü
8. Cemalim
9. İnat (Enstrümantal)
10.Tımbıllı

Dünden Esintiler 4 : Benden Sana (Toplama MC/CD Albüm, Kalite MC 238/09407, CD ?)
1- Bekle
2- Sevdiğim
3- Meyhanede
4- Ay Bir Tane
5- Ankara Sokakları
6- Öyle Bir Geçer
7- Sayın Arkadaşım Osman
8- Silinmeyen Hatıralar

Dünden Esintiler 5 : İlla Ki (Toplama MC/CD Albüm, Kalite)

Dünden Esintiler 5 : İlla Ki / Kızları da Alın Askere (Toplama MC Albüm, Mega Müzik 016/11022)

1995
Electric Turk (LP Albüm, Xotic Mind Records)
(İsveç'de Erkin Koray'ın izni olmadan basılmıştır)
A Yüzü :
1. Korkulu Rüya
2. Mesafeler
3. Yağmur
4. Aşka İnanmıyorum
5. İstemem
6. Köprüden Geçti Gelin
7. Belki Bir Gün Anlarsın
B Yüzü :
1. Sır
2. Türkü
3. Krallar
4. Nihansın Dideden
5. İnat

1996
Gün Ola Harman Ola (Solo Albüm, Mega Müzik MC 120/17075, CD CDCD030)

Büyütmek için T ıklay ın
1- Gün Ola Harman Ola - 05:30
2- Mezarlık Gülleri - 04:45
3- Melek misin - 04:33
4- Öfke - 04:44
5- Mermer Gibi - 03:51
6- Akrebin Gözleri - 07:01
7- Gökteki Yıldızlar - 04:27
8- Tutturamazsın - 04:36
9- Sakın Gitme - 05:01

1999
Devlerin Nefesi - Breath of Giants (Solo Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Sitem (Reproach) - 01;23
2- Memurum Ben (I am an Officer) - 06:00
3- Sen Yoksun Diye (For You’re Not There) - 03:46
4- Aşk Oyunu (Game of Love) - 03:39
5- Meşk Oyunu (Game of Togetherness in Love) - 3:31'
6- Krallar (Kings) - 04:04
7- Çöpçüler (Dustmen) - 03:31
8- Allahaşkına (For Goodness' Sake) - 02:58
9- Seni Her Gördüğümde (Whenever I See You) - 03:46
10-Züleyha (Zouleiha) - 05:13
11-Devlerin Nefesi (Breath of the Giants) - 03:39
12-I3 ve Ben (I3 and I) - 03:11

Erkin Koray (DOLP Shadoks Music, Almanya)
(Almanya’da sadece 500 tane yayınlanan bu çift plak Erkin Koray’ın izniyle piyasaya sürülmüştür)

200x
Complete Single Discography Vol.1 (1962 - 1970) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Bir Eylül Akşamı (1962)
2.It's So Long (1962)
3.Balla Balla (1966)
4.You've Got To Hide Your Love Away (1966)
5.Watcha Gonna Do (1966)
6. It's All Over Now (1966)
7. Kızları Da Alın Askere (1967)
8. Aşk Oyunu (1967)
9. Anma Arkadaş (1967)
10.Anadoluda Sevdim (1967)
11.Meçhul (1968)
12.Çiçek Dağı (1968)
13.Hop Hop Gelsin (1968)
14.Çiçek Dağı II (1968)
15.Aşka Dönüyorum (1969)
16.Yine Yalnızım (1969)
17.Sana Birşeyler Olmuş (1969)
18.Seni Her Gördüğümde (1969)
19.Belki Birgün Anlarsın (1970)
20.Nihansın Dideden (1970)
21.İstemem (1970)
22.Köprüden Geçti Gelin (1970)

Complete Single Discography Vol.2 (1970 - 1974) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Kendim Ettim Kendim Buldum
2.Aşkımız Bitecek
3.Gel Bak Ne Söyliycem (1970)
4.Gün Doğmuyor (1970)
5.Senden Ayrı (1971)
6.Ve
7.Kıskanırım (1971)
8.İlahi Morluk (1971)
9.Yağmur (1971)
10.Aşka İnanmıyorum (1971)
11.Sen Yoksun Diye (1972)
12.Goca Dünya (1972)
13.Hor Görme Garibi (1972)
14.Züleyha (1972)
15.Mesafeler (1973)
16.Silinmeyen Hatıralar (1973)
17.Yalnızlar Rıhtımı
18.?
19.Dost Acı Söyler (1974)
20.Şaşkın (1974)
21.Eyvah (1974)

Complete Single Discography Vol.3 (1974 - 1977) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Krallar (1974)
2.Dost Acı Söyler (1974)
3.Feshupanallah (1974)
4.Komşu Kızı (1974)
5.Estarabim (1975)
6.Sevince (1975)
7.Arap Saçı (1976)
8.Tımbıllı (1976)
9.Hayat Bir Teselli (1976)
10.Cümbür Cemaat (1976)
11.Sevdiğim (1976)
12.Gönül Salıncağı (1976)
13.Düşünüş (1977)
14.Hadi Hadi Ordan (1977)
15.Sanma (1977)
16.Olmayınca Olmuyor (1977)

ERKIN KORAY I (1973 LP) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Mesafeler
2.Aşkımız Bitecek
3.Yağmur
4.Silinmeyen Hatıralar
5.İstemem
6.Çiçek Dağı
7.Nihansın Dideden
8.Sana Birşeyler Olmuş
9.Seni Her Gördüğümde
10.Aşka İnanmıyorum
11.Kızları Da Alın Askere
12.Anma Arkadaş

ELEKTRONİK TÜRKÜLER (1974 LP) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1. Karlı Dağlar
2. Sır
3. Hele Yar
4. (Korkulu) Rüya
5. Yalnızlar Rıhtımı
6. Cemalim
7. İnat
8. Türkü

ERKİN KORAY II (1976 LP) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1. Şaşkın
2. Eyvah
3. Feshupanallah
4. Sevince
5. Estarabim
6. Arap Saçı
7. Hayat Bir Teselli
8. Komşı Kızı
9. Gönül Salıncağı
10.Tımbıllı

TUTKUSU (1977 LP) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1. Allah Aşkına
2. Mağarada Düğün
3. Sandalcı
4. My Delight
5. Bir Olasılık
6. Cümbür Cemaat
7. Sanma
8. Suskunluğun Ötesi
9. Blonde Man
10.Öksürük
11.Yalnız Sen

GADDAR (1986 MC ALBUM) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1. Gaddar
2. Kervan Yürür
3. Tamam Artık
4. Anladın mı
5. Razıyım
6. Doktor
7. Kavak
8. Cemilem
9. Topik
10.Zalim Gaddar

2001
Turkish Delights-26 Ultrararities from Beyond the Sea of Marmara- Beat, Psych & Garage (Kolektif CD Albüm, Grey Past Records Hollanda, 2001)
Liner notes by Gokhan Aya, mastering by Marcel Siegmund, Grey Past Records, PO Box 1074 NL-4801 BB Breda, the Netherlands, 2001
Büyütmek için T ıklay ın
16.Erkin Koray - "Cicek Dagi" (2:37)
24.Erkin Koray - "Sana Bir Seyler Olmus" (3:05)

2007
Romantik / Orjinal Film Müzikleri
Teoman & Pamela & Erkin Koray & Tekfen Filarmoni Orkestrası (Sountrack Albüm, Plato, 06.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7. Seni Her Gördüğümde / Erkin Koray - 03:19

2008
Silinmeyen Hatıralar (CD Albüm, Türküola Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Silinmeyen Hatıralar
2- Yalnızlar Rıhtımı
3- Öksürük
4- Sevdiğim
5- Hayat Bir Teselli
6- Sanma
7- Ay Bir Tane
8- Ankara Sokakları
9- Sevince
10-Gönül Salıncağı

2011
Tamam Artık (Albüm, Mega Müzik, 27.02 / 10.03.2011)
(1990'da Mega Müzik tarafından 012/10628 katalog no. ile çıkarılan albümün şarkı sıraları öncekinden değişik olarak CD formatında YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Öyle Bir Geçer Zaman Ki - 05:38 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
2. Tamam Artık - 04:14 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
3. Kıskanırım Seni - 04:01 (Söz: Erkin Koray, Müzik: Hint Müziği)
4. İnsaf - 04:11 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
5. Varımı Yoğumu - 04:29 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
6. Hare Krishna - 06:35 (Söz: Erkin Koray, Müzik: Hint Müziği)
7. Çok Derinlerde - 06:00 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
8. İllaki - 04:00 (Söz & Müzik: Erkin Koray)
9. Aşkımız Bitecek - 03:46 (Söz & Müzik: Adnan Varveren)
10.Çetin Ceviz (Enstrümantal) - 04:27 (Müzik: Çetin Akdeniz)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.kitapsan.com.tr
www.inkilap.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)

Tek Başına Konser (Solo Albüm, , 31.05.2011)
(1991'de Mega Müzik/Kalite Plak 237/09401 katalog no.ile çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Sana Bir Şeyler Olmuş
2. İlahi Morluk
3. Çal Gitarcı
4. Deli Kadın
5. Hare Khrishna
6. Gaddar
7. Tek Başına
8. Öksürük
9. Bu Mendili
10.İlla Ki
11.Çöpçüler
12.Anladın mı?

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com

Dünden Esintiler 1 : Şaşkın (Albüm, , 31.05.2011)
(1993'te Kalite MC 233/09177 ve Kalite CD 007 katalog no. ile Toplama Kaset ve CD olarak çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- Şaşkın
2- Yalnızlar Rıhtımı
3- Arap Saçı
4- Karlı Dağlar
5- Estarabim
6- Sevince
7- Eyvah
8- Komşu kızı
9- Hele Yar
10-Sır (Enstrümantal)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a..com
www.pandora..com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com

Dünden Esintiler 2 : Çöpçüler-Ceylan (Albüm, Kalite, 31.05.2011)
(1993'te Kalite MC 239/09249 ve Kalite CD 008 katalog no. ile Toplama Kaset ve CD olarak çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- Çöpçüler
2- Gözlerim Her Yerde
3- Uzat Serçe Parmağını
4- Anlamadım
5- Şöyle Böyle
6- Ceylan
7- Bir Gün Geçti
8- Muallim
9- Söylenir Bana
10-Yaşayan Sen Ölen Ben


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.pandora.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Meçhul (CD/LP Albüm, Sublime Frequencies WA/A.B.D., SBLF67.1)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Mechul
2- Ve...
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- Gun Dogmuyor
5- Goca Dunya
6- Krallar
7- Cumbur Cemaat
8- Dusunus
9- Hadi Hadi Ordan
10-Olmayinca Olmuyor
11-Sevdigim

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.hhv.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

2012
İlla Ki (Albüm, Mega Müzik, 13.01. / 06.02.2012)
(1983'te Emre Plak tarafından H.E.-33-520 katalog no. ile 8 şarkılık LP olarak çıkarılan albümün şarkı ilavesiyle 12 şarkıya çıkarılarak CD olarak [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. İlla Ki
2. Sarhoş Gibiyim
3. Deli Kadın
4. Kızlarıda Alın Askere
5. Mağarada Düğün
6. Suskunluğun Ötesi 1
7. Boşuna
8. Tek Başına
9. Gel Bana Güle Güle
10.Hop Hop Gelsin
11.Sandalcı
12.Suskunluğun Ötesi 2


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)

Hay Yam Yam (Albüm, Mega Müzik, 03.05.2012)
(1989 yılında 016/11099 katalog no. ile kaset albüm olarak çıan albümün CD olarak YENİ BASIMI)
(1989 yılında 016/11099 katalog no. ile kaset albüm olarak çıan albümün CD olarak YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Hay Yam Yam
2. Yok Yok
3. Yazık
4. Haftanın Yedi Günü
5. Yolcu Yolunda Gerek
6. Hayat Katarı
7. Cemile Kız
8. Sen Bana Sabır Ver
9. Konuşuyorduk
10.Şöyle Böyle


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tikla24.de (Almanya)

Meçhul (LP [Plak] Albüm, Sublime Frequencies LP00001651, 14.08.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Meçhul
2- Ve...
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- Gün Doğmuyor
5- Goca Dünya
6- Krallar
7- Cümbür Cemaat
8- Düşünüş
9- Hadi Hadi Ordan
10-Olmayınca Olmuyor
11-Sevdiğim


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
izmirplakcisi.com/Urunler/Plak/3/Yerli_33luk_Plak_(LP)/C/ERKİ%20KORAY/P/1
www.nadirkitap.com

The Best Of 55.Sanat Yılı (Limited Edition) (Albüm, Mega Müzik, 29.08.2012)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yalnızlar Rıhtımı
2. Şaşkın
3. Fesuphanallah
4. Estarabim
5. Sevince
6. Arap saçı
7. Ankara Sokakları
8. Öyle Bir Geçer
9. Sayın Arkadaşım Osman
10.İlla Ki
11.Deli Kadın
12.Çöpçüler
13.Hay Yam Yam
14.Hayat Katarı
15.Hare Krishna

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com

Albüm Açıklaması: Erkin Koray'ın 55.Sanat Yılında, uzun süredir üretilmeyen Best Of albümü "re-master" edilerek tekrar müzik severlere sunuluyor."Limited Editon" versiyonunda, yeni albüm kapağı ve daha önce yayınlanmamış fotoğraflar yeralmaktadır. Bu versiyon D&R müşterilerine özel olarak sunulmaktadır.

The Best Of / ReMastered (Albüm, Mega Müzik, 10.09.2012)
(1991'de Mega Müzik 001 katalog no. ile çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Yalnızlar Rıhtımı
2. Şaşkın
3. Fesuphanallah
4. Estarabim
5. Sevince
6. Arap saçı
7. Ankara Sokakları
8. Öyle Bir Geçer
9. Sayın Arkadaşım Osman
10.İlla Ki
11.Deli Kadın
12.Çöpçüler
13.Hay Yam Yam
14.Hayat Katarı
15.Hare Krishna


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

2013
Elektronik Türküler (LP Plak Anadolu Rock Albüm, Özmüziksan, 02.12.2013)
(1971 yılında Doğan Plakçılık tarafından çıkarılan albümle kapaklar aynı olmasına rağmen ilgisi olmayıp o albümden farklı şarkılar hatta 1976'daki bir şarkı dahi (Arapsaçı) bu albüme alınmış. Erkin Koray'ın açıklamasına göre de albüm sahtedir. Uyaralım!)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Gönül Salıncağı
2. Hayat Bir Teselli
3. Dost Acı Söylermiş
4. Korkulu Rüya
5. Krallar
6. Tımbıllı
B Yüzü:
1. Cemalım
2. İnat
3. Türkü
4. Arap Saçı

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.nadirkitap.com
www.plakeviizmir.com
www.plakevi.com
www.plakkarakoy.com

Erkin Koray 1 (LP Plak Anadolu Rock Albüm, Özmüziksan, 02.12.2013)
(1976 yılında Doğan Plakçılık tarafından Erkin Koray'dan izinsiz çıkarılan derleme albümün 4 şarkı değiştirilerek [YENİ BASIMI]. Erkin Koray'ın açıklamasına göre albüm sahtedir. Uyaralım!)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Şaşkın
2. Eyvah
3. Fesuphanallah
4. Sevince
5. Esterabim
B Yüzü:
1. Arap Saçı
2. Komşu Kızı
3. Hele Yar
4. Yalnızlar Rıhtımı
5. Sır

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.nadirkitap.com
www.goldplak.com
www.kitapstore.com
www.plakkarakoy.com

2014
Çöpçüler / Ceylan - Dünden Esintiler 2 (Albüm, Kalite Ticaret, 11.02.2014)
(1993 yılı ve 31.05.2011 tarihinde CD 008 katalog no. ile "Dünden Esintiler 2 / Çöpçüler-Ceylan" adıyla çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Çöpçüler
2- Gözlerim Her Yerde
3- Uzat Serçe Parmağını
4- Anlamadım
5- Söyle Böyle
6- Ceylan
7- Bir Gün Geçti
8- Muallim
9- Söylenir Bana
10-Yaşayan Sen Ölen Ben

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Dünden Esintiler 1 : Şaşkın (Albüm, Kalite Müzik, 31.05.2011)
(1993'te Kalite MC 233/09177 ve Kalite CD 007 katalog no. ile Toplama Kaset ve CD olarak çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Şaşkın
2- Yalnızlar Rıhtımı
3- Arap Saçı
4- Karlı Dağlar
5- Estarabim
6- Sevince
7- Eyvah
8- Komşu kızı
9- Hele Yar
10-Sır (Enstrümantal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.pandora.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Dünden Esintiler 4 / Benden Sana (Toplama MC/CD Albüm, Kalite Ticaret, 14.05.2014)
(1994'te Kalite MC 238/09407 ve CD ? ile Toplama Kaset ve CD ? olarak çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bekle
2- Sevdiğim
3- Meyhanede
4- Ay Bir Tane
5- Ankara Sokakları
6- Öyle Bir Geçer
7- Sayın Arkadaşım Osman
8- Silinmeyen Hatıralar


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Collection (5xCD Anadolu Rock Albüm, Mega Müzik, 03.07.2014)

CD 1 - Best Of Erkin Koray
1. Yalnızlar Rıhtımı
2. Şaşkın
3. Fesupanallah
4. Estrabim
5. Sevince
6. Arap Saçı
7. Ankara Rüzgarı
8. Öyle Bir Geçer
9. Sayın Arkadaşım Osman
10.İllaki
11.Deli Kadın
12.Çöpçüler
13.Hay Yam Yam
14.Hayat Katarı
15.Hare Krıshna

CD 2 - Hay Yam Yam
1. Hay Yam Yam
2. Yok Yok
3. Yazık
4. Haftanın Yedi Günü
5. Yolcu Yolunda Gerek
6. Hayat Katarı
7. Cemile
8. Sen Bana Sabır Ver
9. Konuşuyorduk
10.Şöyle Böyle

CD 3 - İllaki
1. İllaki
2. Sarhoş Gibiyim
3. Deli Kadın
4. Kızlarıda Alın Askere
5. Mağarada Düğün
6. Suskunluğun Ötesi
7. Boşuna
8. Tek Başına
9. Gel Bana Güle Güle
10.Hop Hop Gelsin
11.Sandalcı
12.Suskunluğun Ötesi 2

CD 4 - Tamam Artık
1. Öyle Bir Geçer
2. Tamam Artık
3. Kıskanırım Seni
4. İnsaf
5. Varımı Yoğumu
6. Hare Krıshna
7. Çok Derinlerde
8. İllaki
9. Aşkımız Bitecek
10.Çetin Ceviz

CD 5 - Gün Ola Harman Ola
1. Gün Ola Harman Ola
2. Mezarlık Gülleri
3. Melek Misin?
4. Öfke
5. Mermer Gibi
6. Akrebin Gözleri
7. Gökteki Yıldızlar
8. Tutturamazsın
9. Sakın Gitme

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2015
Classics (2xCD Albüm, Özmüziksan, 13.01.2015)

CD 1 : Erkin Koray 1
1. Şaşkın
2. Eyvah
3. Fesuphanallah
4. Sevince
5. Estarabim
6. Arap Saçı
7. Komşu Kızı
8. Hele Yar
9. Yalnızlar Rıhtımı
10.Karlı Dağlar
11.Sır
CD 2 : Gönül Salıncağı
1. Gönül Salıncağı
2. Hayat Bir Teselli
3. Dost Acı Söylermiş
4. Korkulu Rüya
5. Krallar
6. Tımbıllı
7. Cemalim
8. İnat
9. Türkü
10.Arap Saçı

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.inkilap.com
www.inkilap.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)

2017
Hay Yam Yam ([LP=Longplay] Plak Albüm, Mega Müzik, 23.01.2017)
(1989'da ve 2012'de çıkan albümün plak formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Hay Yam Yam
2- Yok Yok
3- Yazık
4- Haftanın Yedi Günü
5- Yolcu Yolunda Gerek
B Yüzü:
1- Hayat Katarı
2- Cemile Kız
3- Sen Bana Sabır Ver
4- Konuşuyorduk
5- Şöyle Böyle (Wully Bully)


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.turnalarplak.com
www.goldplak.com
www.nadirkitap.com
www.ozhizo.com
www.www.plak.cafe
www.n11.com

Gün Ola Harman Ola ([LP=Longplay] Plak Albüm, Mega Müzik, 23.01.2017)
(1996'da Kaset (MC 120/17075) ve CD (CDCD030) olarak çıkan albümün Plak olarak [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Mezarlık Gülleri
2- Akrebin Gözleri
3- Öfke
4- Gün Ola Harman Ola
B Yüzü:
1- Tutturamazsın
2- Melek misin?
3- Mermer Gibi
4- Gökteki Yıldızlar
5- Sakın Gitme


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.nadirkitap.com
www.ozzyturk.com
www.plak.cafe
www.n11.com

Tamam Artık ([LP=Longplay] Plak Albüm, Mega Müzik, 07.02.2017)

1. Tamam Artık
2. Aşkımız bitecek
3. İlla ki
4. İnsafsız
5. Kıskanırım seni ben
6. Çetin ceviz
7. Öyle bir geçer zaman ki
8. Çok derinlerde
9. Varımı Yoğumu
10.Hare Krishna
(Öyle Bir Zaman Geçer Zaman ki, Kıskanırım, Aşkımız Bitecek, İlla Ki, Tamam Artık gibi klasiklerinin yanı sıra Hare Krishna, İnsafsız, Çok Derinlerde ve Çetin Ceviz gibi yeni bestelerini içeren bu albümde, Erkin Koray'a bağlamada Çetin Akdeniz, ritm programlamada Kemal Çankaya eşlik ediyor. Albümün grafik tasarımı ise Betül Atlı Dengili tarafından gerçekleştirildi.)

Online PLAK Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.plak.cafe
www.ozzyturk.com
www.goldplak.com

Gün Ola Harman Ola (Kolleksiyon Baskı CD Albüm, Mega Müzik, 19.06.2017)
(1996’da kaset ve CD olarak çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Mezarlık Gülleri
2. Akrebin Gözleri
3. Öfke
4. Gün Ola Harman Ola
5. Tutturamazsın
6. Melekmisin
7. Mermer Gibi
8. Gökteki Yıldızlar
9. Sakın Gitme

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Hay Yam Yam (Kolleksiyon Baskı CD Albüm, Mega Müzik, 19.06.2017)
(1989’da çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Hay Yam Yam
2. Yok Yok
3. Yazık
4. Haftanın Yedi Günü
5. Yolcu Yolunda Gerek
6. Hayat Katarı
7. Cemile Kız
8. Sen Bana Sabır Ver
9. Konuşuyorduk
10.Şöyle Böyle (Wully Bully)Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.arkadas.com.tr
store.unkapani.digital
www.pandora.com
www.kitapsec.com
www.n11.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Tamam Artık (Kolleksiyon Baskı CD Albüm, Mega Müzik, 19.06.2017)
(1990’da çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Tamam Artık
2. Aşkımız Bitecek
3. İlla Ki
4. İnsafsız
5. Kıskanırım Seni Ben
6. Çetin Ceviz
7. Öyle Bir Geçer Zaman Ki
8. Çok Derinlerde
9. Varımı Yoğumu
10.Hare Krishna


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsec.com
www.zihni.com
store.unkapani.digital
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
Yok Yok (Fattish Remix) (Single, Mega Müzik, 29.05.2020)

1- Yok Yok (Fattish Nein Rework) - 07:03
2- Yok Yok (Fattish Nein Rework Radio Edit) - 03:52Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Cemalım (Timboletti Remix) (Single, Mega Müzik, 26.06.2020)

1- Cemalım (Timboletti Remix) - 07:03

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kıskanırım Seni Ben (Cihat Uğurel Remix) (Single, Mega Müzik, 04.09.2020)

1- Kıskanırım Seni Ben (Cihat Uğurel Remix) - 07:03

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İlla ki (Renkli Plak) (Plak Albüm, Plak ve Ben, 15.11.2020)
(1983 yılında Emre Plak tarafından LP, 2012 yılında Mega Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1. İlla ki
2. Sarhoş Gibiyim
3. Deli Kadın
4. Kızları da Alın Askere
B Yüzü:
1. Boşuna
2. Tek Başına
3. Gel Bana Güle Güle
4. Hop Hop Gelsin

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.ergunplak.com.tr
www.plakkutusu.net
www.cdplak.com
www.canplak.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
www.pikapkadikoy.com

2021
Gel Bana Güle Güle (Kurt Adam Rework) (Single, Mega Müzik, 08.01.2021)

1- Gel Bana Güle Güle (Kurt Adam Rework) - 07:03

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Erkin Koray Tutkusu (LP Albüm, Kervan Plakçılık, 04.02.2021)
(1977 yılında LP plak olarak çıkarılan albümün yeniden PLAK formatından [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1. Allah Aşkına
2. Mağarada Düğün
3. Sandalcı
4. My Delight
5. Bir Olasılık
6. Cümbür Cemaat - 2
B Yüzü:
1. Sanma
2. Suskunluğun Ötesi
3. Blond Man
4. Öksürük
5. Yalnız Sen

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.cdplak.com
www.ozhizo.com
www.plakspot.com
www.antikaplak.com
www.atlantismusicshop.com
gereksizseyler.com
retroplak.com
www.goldplak.com
www.canplak.com
www.plak724.com
www.ergunplak.com.tr

Fesuphanallah (LP Albüm, Mega Müzik, 19.05.2021)

A Yüzü:
1. Fesuphanallah
2. Cemalim
3. Hayat Bir Teselli
4. Türkü Bizim Dostlar
B Yüzü:
1. Gönül Salıncağı
2. Krallar
3. Dost Acı Söyler
4. İnat
5. Tımbıllı

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.antikaplak.com
retroplak.com
www.plakcenneti.com
www.cdplak.com
www.rainbow45records.comwww.rainbow45records.com

2022
Hayat Katarı [Batuhan Karaman Edit] (Single, Mega Müzik, 03.06.2022)

1- Hayat Katarı [Batuhan Karaman Edit] - 07:03

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ceylan (LP Albüm, Kalite Müzik, 24.06.2022)
1985 yılında Emre Plak tarafından çıkarılan LP albümün tekrar PLAK formatında [YENİ BASIMI]

A Yüzü:
1. Ceylan
2. Muallim
3. Çöpçüler
4. Söylenir Bana
5. Bir Gün Geçti Aradan
B Yüzü:
1. Uzat Serçe Parmağını
2. Yaşayan Sen Ölen Ben
3. Gözlerim Her Yerde
4. Anlamadım
5. Olay Olur

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com.tr
retroplak.com
www.ergunplak.com.tr
www.cdplak.com

Benden Sana (PLAK Albüm, Kalite Müzik, 27.10.2022 / 01.11.2022)

A Yüzü:
1- Bekle
2- Sevdiğim
3- Meyhanede
4- Ay Bir Tane
B Yüzü:
1- Ankara Sokakları
2- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
3- Sayın Arkadaşım Osman
4- Silinmeyen Hatıralar

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.plakkitap.com
retroplak.com
www.izmirplakcisi.com.tr
plak.dostuyuz.com
LastFM Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Erkin+Koray
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Erkin_Koray
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Erkin_Koray

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (16022 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag