Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 167 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 167
Üye: 0
Toplam: 167

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,170,294
  • Bugün: 7,938
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 06:57 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Erkut Taçkın
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6091 okuma)

Sanatçı: Erkut Taçkın
ERKUT TAÇKIN
FOTO GALERİ
Erkut Taçkın 7 Eylül 1942 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası Denizci Yüzbaşı’ydı. Annesi udiydi. O da babası gibi denizci olmak istiyordu. Babasının muhalefetine karşın gizlice 1955 yılında Deniz Lisesi’ne girdi.

Sosyal ve hareketli bir çocuktu. Yüzüyordu, boru ve trompet çalıyordu. Bando takımındaydı. 1955’te Durul Gence ve Erkan Gürsal (Somer Soyata) önderliğinde Deniz Harp Okulu öğrencileri tarafından kurulan Somer Soyata ve Arkadaşları ismiyle kurdukları orkestrada çalmaya başladı. Kısa zamanda popüler oldular. Özellikle hanımlardan çok rağbet gördüler. Orkestra, vokallerde Erkut Taçkın, Güngör Yücel, gitarda Özden Ulugece, elektro gitar ve mouth orgta Ersin Yüce, tenor saksofoncu Gürkan Bilgütay, alto saksofoncu Yalçın Ateş, bateride (davul) Bülent Ateş, elektro org ve piyanoda Somer Soyata (Erkan Gürsal)’dan oluşuyordu.

1956 yılında Askeri Tıbbiyeliler Balosu’nda sahneye çıktılar. Yaptıkları Deniz Harp Okulu’nun kurallarına aykırıydı. Sürekli talimatlar alıyorlardı. ‘Ya tertip ya müzik!’ diye. İnatla müzik yapıyorlardı, talimatlara aykırı olarak. Caz, rock, blues, pop... Her tür müziği yapıyorlardı. Para kazanmaya ve tanınmaya başladılar. Yol ayrımına gelinmişti ve müziği seçtiler.

1960’larda “Troubles” isimli şarkıyı, The Brother Fours’un “Greenfields” isimli şarkısını, Paul Anka’nın “Put Your Head On My Shoulder”ını, Dalida’nın “Marina”sını, Engelbert Humperdinck’in ‘Portofino’sunu, Judy Garland’ın “Somewhere Over The Rainbow” isimli şarkısını başarıyla icra ediyorlardı. Solist olarak da Erkut Taşkın Türkiye’nin Rock’N’Roll Kralı olarak tanınmaya başladı.

1961 yılının sonunda ise Erkut Taçkın, Güngör Yücel ile birlikte sivil hayata geçmeye karar verdi ve Ankara’ya yerleşerek Durul Gence’nin yer aldığı SSS Sextet’e katıldı. SSS Sextet grubu, Somer Soyata ile TED Koleji öğrencilerinden oluşan ‘Süeterliler (Sweaters)’ grubundan müzisyenlerin ortaklaşa kurdukları bir topluluktu. İki ayrı grupta da çalışmış olan Durul Gence’nin Ankaralı ve İstanbul’lu arkadaşlarını bir araya getirerek oluşturduğu bu grupta, Sweaters’dan piyanist Murat Sungar ve basçı Caner Tunaman, Genç Denizciler’den solist Erkut Taçkın ve baterist Durul Gence yer alıyordu. İki grupta da yer almayan Beat Johnson (tenor saksofon) ve Bobby Roberts (vokal) bu grubun Amerikan sefaretinden transferleriydi. Konserlerde Erkut Taçkın, Rock’n’Roll krallığından twist krallığına geçişini simgeleyen “Let’s Twist Again” adlı Chubby Checker cover’ını da yorumluyordu.

Ankara’da 1962’de Durul Gence ile kurdukları SSS Sextet olarak da bilinen SSS Grubu’yla uzun zaman gece kulüplerinde çalıştılar. Bu sıralarda icra ettikleri şarkılar “Let Me Cry” isimli şarkı, Elvis Presley’in “(A Big) Hunk of Love”, ABD’de 1960’da 1 numara olan hit şarkı “Let’s Twist Again”, orijinal olarak Luis Mariano’nun seslendirdiği “Les enfants du Pirée” gibi eserlerdi. Erkut Taşkın da bu yıllarda Türkiye’nin Elvis’i olarak ün yapmaya devam ediyordu.

Erkut Taçkın’ın yaşı henüz 19-20 idi (1962). Almanya’ya işçi olarak gitmeye karar verdi. Çalıştığı fabrikada bir ‘çalgıcılar’ topluluğu kurmuştu. Beş yıl kadar müzik yaptılar. Gruplarının adı: Esmer Noktalar (Black Points) idi. Bu toplulukla cover şarkılardan oluşan 4-5 adet plak doldurdular.

1965 yılında Durul Gence’nin tavsiyesiyle yurda döndü ve Durul Gence ile 5’li bir topluluk kurup beat tarzı şarkılar söylediler. Grup, Sahibinin Sesi ile anlaşıp beat tarzı Anadolu rock örneği olan “Akkoyun-Karakoyun” plağı yaptılar. Yaptıkları “Worried Man” ile Haftanın Plakları listesine girip 4 hafta listede kaldılar. “Let’s Twist Again” ile popülerliklerini arttırdılar.

İki üç yıl Durul Gence 5’lisi olarak gece kulüplerinde konserlerde çalıp söylediler. 1966 yılında konserlerde “Akkoyun”, “Karakoyun” gibi erken Anadolu Pop sayılan Türkçe şarkılar söylemeye başlamıştı. Bu çalışmaları rock müziğin uzantıları olarak görmekte ancak 45’liklerini İngilizce olarak çıkartmaktaydı.

Son birlikte konserlerini 20 Mayıs 1967’de verip yolları ayırdılar. Bundan sonra Durul Gence yeni orkestralar oluşturup günün starlarına çalarken, zaman zaman Okan Dinçer & Kontrastlar ile (1968) zaman zaman da solo olarak Erkut Taçkın solist olarak karizmasını ve kariyerini sürdürdü. Okan Dinçer & Kontrastlar ile birlikte 1968’de “Mühür Gözlüm / Özlem” 45’liği çıkardı. 1970’de “Son Gece / Komşu Kızı” solo 45’liğini yayınladı. Bir süre ara verdi ama 1975’te iki 45’lik ve bir LP albüm çıkardı.

1978’de çıkardığı 45’liğin B yüzündeki deki “Sorsam ki” isimli şarkısı yıllar sonra yapılmış orijinal Rock'n'roll tarzı ve soundunda iken plağın diğer yüzündeki “Sevgi Çağı Çocuğu” isimli parça ise romantik bir aşk şarkısı.

“En İyileriyle Erkut Taçkın” albümü

Elli yılı aşkın bir süre müzik dünyasında hakimiyetini sürdürmüş plaklar ve o plaklarda kalan yüzlerce unutulmaz şarkı Ossi Müzik marifetiyle bugünlere taşınmaya devam ediyor.

İşte Türk popunun öncülerinden biri olan Erkut Taçkin’ın orijinal plak kayıtlarından ve ilk defa yayınlanan sürpriz şarkılarından oluşan 20 şarkılık “En İyileriyle Erkut Taçkın” albümü!

Yıl 1955: Erkut Taçkın ve arkadaşları Türkiye’de ilk rock müzik ateşi tutuşturuyor!
Yıl 2009: Erkut Taçkın’ın ilk CD’si yayınlanıyor!

Türkiye’de batı müziğinin bayrağını ilk dikenlerden olan Erkut Taçkın’ın şarkıları, pırıl pırıl kayıtlarla elimizin altında artık. Türk popunda çoktan kült bir statü edinmiş ‘Beyaz Ev’den, Sevgi Sanlı’nın ‘cennet’i anlatırken ‘destan’ yazdığı “Yeryüzü Cenneti”ne, bizzat Erkut Taçkın tarafından yazılmış bir “nihilist senfoni” olan ‘Çaren Yok’tan, her biri bir başına dahi 60 rüzgarları estirmeye yeterli ‘Cadillac’a, ‘Blue Suede Shoes’a kadar çok sayıda şarkı ihtiva eden muhteşem bir albüm.

1974-1979 yılları arasında yayınlanmış orijinal plak kayıtları ‘Beyaz Ev’, ‘Sorsam ki’, ‘Yeryüzü Cenneti’, ‘Çaren Yok’, ‘Sen’, ‘Seni Görünce’ dışında Erkut Taçkın’ın sadece sahnelerde ve televizyon programlarında söylediği ‘Be Bop A Lula’, ‘Shakin’ All Over’’, ‘King Creole’, ‘What’d I Say’, ‘I Need You’, ‘Blue Suede Shoes’ ilk kez bu albümle yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.. Albümün bir diğer sürprizi ise Erkut Taçkın’ın 1973 yılında TV programı için yapmış olduğu ‘Erkut Taçkın Jenerik’ müziğinin yayınlanması.

“En İyileriyle Erkut Taçkın” albümünün yapımcısı Hakan Eren. Kartonet yazısını Naim Dilmener’in yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Şeref İnce tarafından yapıldı. “Gençliğin sevgilisi çılgın Ye-Ye kralı Erkut Taçkın” muhteşem şarkılarıyla geri döndü.)
(Albüm Açıklaması)

10.11.2014 tarihinde, daha önce 1968’de Philips tarafından çıkarılan 45’liğin 2 şarkısı, “Özlem” adıyla Odeon Müzik tarafından dijital olarak çıkarıldı.

20.10.2015 tarihinde, daha önce yine Philips tarafından 1966’de çıkrıan 45’liğin 2 şarkısı, “Come on and Say” adıyla Odeon Müzik tarafından dijital olarak çıkarıldı.

01.02.2016 tarihinde, 1975 yılında çıkan “Beyaz Ev / Seni Görünce” Diskotür 45’liği, “Beyaz Ev” adıyla Ossi Müzik tarafından dijital olarak çıkarıldı.

21.10.2019 tarihinde, daha önce 1975’de çıkan Erkut Taçkın adıyla Diskotür firmasınca çıkılan LP albüm, Ossi Müzik ve PlakVeBen işbirliğiyle “Beyaz Ev (Limited Edition Renkli Baskı)” olarak yine LP Plak formatında çıkarıldı.

16.04.2020 tarihinde, daha önce 1975’deki “Erkut Taçkın” adıyla Diskotür firmasınca çıkılan LP albümünde bulunan “Yalvarırım Dön Artık” şarkısı tekli olarak Ossi Müzik tarafından dijital olarak çıkarıldı.

‘Sevmek İstiyorum’a Gençlerden Büyük İlgi

Türk Rock Müziği’nin ilk temsilcilerinden olan Erkut Taçkın’ın, 1975 yılında yayınlanan kendi adını taşıyan LP albümünde seslendirdiği “Sevmek İstiyorum” isimli şarkısı DJ Can Hatipoğlu tarafından yeniden düzenlendi.

“Sevmek İstiyorum” Ossi Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformları üzerinden müzikseverlerle buluştu

45 yıl sonra yeniden popüler oldu

“Aşk 101” uğuru

Netflix platformunda ilk sezonuyla dikkat çeken “Aşk 101” isimli dizinin ilk bölümünde yayınlanmasının ardından yeni kuşağın büyük ilgi gösterdiği, sözleri Mehmet Teoman’a ait olan “Sevmek İstiyorum”, 45 yılın ardından yeniden popüler oldu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 06.06.2020)

Türk Rock Müziğinin Efsane İsmi Erkut Taçkın Vefat Etti

Türkiye’de rock müziğinin ilk temsilcilerinden Erkut Taçkın hayatını kaybetti. 78 yaşındaki Taçkın, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Netfilix’te yayınlanan ‘Aşk 101’ dizisinin ilk sezonunda Türkiye’nin Elvis Presley’i olarak anılan Erkut Taçkın’ın “Sevmek İstiyorum” isimli şarkısının düzenlenmiş halinin kullanılması efsane müzisyenin yeniden büyük bir popülerliğe kavuşmasını sağlamıştı. Diziyle birlikte Taçkın, Youtube ve Spotify gibi platformlarda en çok dinlenen isimler arasında girmeyi başarmıştı. (www.magazinci.com)

Erkut Taçkın Hayatını Kaybetti!

Türk Rock müziğinin ilk temsilcilerinden Erkut Taçkın 78 yaşında hayatını kaybetti. Taçkın, Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisinde şarkılarının kullanılmasıyla yeniden popülerliğe kavuşmuştu.

Türk Rock müziğinin efsane isimlerinden Erkut Taçkın’ın vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Taçkın, bugün (14.12.2020) evinde hayatını kaybetti.

78 yaşındaki müzisyen Türk rock müziğinin ilk temsilcilerindendi.

Netfilix’te yayınlanan Aşk 101 dizisinin ilk sezonunda Türkiye’nin Elvis Presley’i olarak anılan Erkut Taçkın’ın Sevmek İstiyorum isimli şarkısının düzenlenmiş halinin kullanılması efsane müzisyenin yeniden büyük bir popülerliğe kavuşmasını sağlamıştı.

Diziyle birlikte Taçkın Youtube, Spotify gibi platformlarda en çok dinlenen isimler arasında girmeyi başarmıştı. (www.magazinkolik.com)
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 14.12.2020)

Diskografi:
1966

Johnny Guitar (Enstrümantal Orij.yorumcu: Vokal orij.yor.: ) / Pretty Woman (Durul Gence 5 ile 45’lik, Odeon 623)


Come On And Say [& Hang On Sloopy] / Hang On Sloopy (Orij.yor.: The McCoys) (Durul Gence 5 ile 45’lik, Odeon 709)


Cadillac / Ann Louise (Durul Gence 5 ile 45’lik, Odeon 754)

1967

Time Is On My Side (Orij.yor.: The Rolling Stones) / Blue Bayon (Durul Gence 5 ile 45’lik, Odeon 786)

1968
Be Bob A Lula


Mühür Gözlüm / Özlem (Okan Dinçer & Kontrastlar ile 45’lik, Philips 357 397)

1970

Son Gece / Komşu Kızı (45’lik, Disko dls 5021)

1974
What’d I Say?

1975

Gitmek Düştü Bana / Erkek Olana (45’lik, Diskotür 5156)


Beyaz Ev (Aranj.Orij.: La Casa D’Irene-Sacha Distel, Söz: Sevgi Şanlı) / Seni Görünce (Aranj.Orij.: Nutbushy City Limits-Ike&Tina Turner) (45’lik, Diskotür 5202)

Erkut Taçkın (LP Albüm, Diskotür 10014)

A Yüzü:
A Yüzü:
1. Çaren Yok
2. Yeryüzü Cenneti
3. Sen
4. Seni Görünce
5. Sevmek İstiyorum
6. Gitmek Düştü Bana
B Yüzü:
1. Daha Dün Gibi
2. Baba (Aranj.Orij.: Papa-Paul Anka)
3. Doğa ve İnsan
4. Beyaz Ev
5. Erkek Olana
6. Yalvarırım Dön Artık

1978

Sevgi Çağı Çocuğu / Sorsam Ki (45’lik, Bip Plak 7003)

200x
Erkut Taçkın (Album 1975, onstagerecords)
1. Çaren Yok
2. Yeryüzü Cenneti
3. Sen
4. Seni Görünce
5. Sevmek İstiyorum
6. Gitmek Düştü Bana
7. Daha Dün Gibi
8. Baba
9. Doğa Ve İnsan
10.Beyaz Ev
11.Erkek Olana
12.Yalvarırım Dön Artık

2002
Hava Narghile Turkish Rock Music 1966 To 1975 (CD Albüm 2002, Dionysus Records CA, USA -BA1162)
Büyütmek için T ıklay ın
10. "Mühür Gözlüm" Erkut Taçkin With Okan Dincer & Kontrastlar

2005
Bir Zamanlar (Karma-Derleme Albüm, Emre Müzik/Ossi Müzik/Sony BMGö 2005 Haziran)
Büyütmek için T ıklay ın
6- Beyaz Ev / Erkut Taçkın 1975 - 03:51 (Söz: Sevgi Şanlı)

2006
Söz: Çiğdem Talu-Bir Zamanlar Serisi, Söz Yazarları / Orjinal Plak Kayıtları (CD Albüm, Ossi Müzik, 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
12-Seni Görünce - Erkut Taçkın (1975)

2009
En İyileriyle (Albüm, Ossi Müzik, 19.10.2009)

1- Beyaz Ev (Söz: Sevgi Sanlı)
2- Çaren Yok (Söz & Müzik: Erkut Taçkın)
3- Gitmek Düştü Bana (Söz & Müzik: Erkut Taçkın)
4- Yeryüzü Cenneti (Söz: Sevgi Sanlı)
5- Sen (Söz: Mehmet Teoman)
6- Daha Dün Gibi (Söz: Çiğdem Talu)
7- Doğa Ve İnsan (Söz: Mehmet Teoman)
8- Baba (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Paul Anka)
9- Erkek Olana (Söz & Müzik: Erkut Taçkın)
10-Sevmek İstiyorum (Söz: Mehmet Teoman)
11-Sorsam Ki (Söz & Müzik: Recep Aktuğ)
12-Seni Görünce (Söz: Çiğdem Talu, Müzik:Tina Turner
13-What’d I Say (Söz & Müzik: Ray Charles)
14-Brand New Cadıllac (Söz & Müzik: Taylor, Vince)
15-Be Bop A Lula (Söz & Müzik: Gene Vincent, Tex Davis)
16-Blue Suede Shoes (Söz & Müzik: Carl Perkins)
17-Shakın’all Over (Söz & Müzik: Kidd)
18-King Creole (Söz & Müzik: Jerry Leiber, Mike Stoller)
19-I Need You (Söz & Müzik: Steve Wonder, S. Paul, M.Broadnax)
20-Erkut Taçkın (Jenerik)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
Özlem (Single, Oeon Müzik, 10.11.2014)
(1968’de Philips tarafından çıkrıan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIM])

1- Mühür Gözlem - 03:18
2- Bitsin Bu Özlem - 02:59

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Come on and Say (Single, Odeon Müzik, 20.10.2015)
(1966’de Philips tarafından çıkrıan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIM])

1- Come on and Say - 02:32
2- Hang on Sloopy - 03:11

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
tidal.com (Norveç)

2016
Beyaz Ev (Single, Ossi Müzik, 01.02.2016)
(1975’de çıkan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIM])


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

2019
Beyaz Ev (Limited Edition Renkli Baskı PLAK Albüm, Ossi Müzik / PlakVeBen, 21.10.2019)

A Yüzü:
1. Çaren Yok
2. Yeryüzü Cenneti
3. Sen
4. Seni Görünce
5. Sevmek İstiyorum
6. Gitmek Düştü Bana
B Yüzü:
1. Daha Dün Gibi
2. Baba
3. Doğa ve İnsan
4. Beyaz Ev
5. Erkek Olana
6. Sorsam ki

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.goldplak.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com

2020
Yalvarırım Dön Artık (Single, Ossi Müzik, 16.04.2020)

1- Yalvarırım Dön Artık - 03:25

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sevmek İstiyorum (Can Hatipoğlu Remix) (Single, Ossi Müzik, 05.06.2020)

1- Sevmek İstiyorum (Can Hatipoğlu Remix) - 03:33

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6091 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag