Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 125 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 125
Üye: 0
Toplam: 125

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 78,551,358
  • Bugün: 43,965
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 09, 2020
  • 07:45 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Fatma Turgut
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10891 okuma)Fatma Turgut
FATMA TURGUT
FOTO GALERİ
2 Ocak 1984 tarihinde Aydın’da doğan Fatma Turgut, ilköğrenimini, Atatürk İlköğretim Okulu’nda, liseyi Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde, üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü’nde tamamladı. Üniversitede aldığı eğitim bünyesinde; çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yapma fırsatı buldu. Aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürdü. 2005 -2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.

2007 yılında MODEL isimli rock müzik grubuna katıldı. MODEL grubu ile birlikte “Perili Sirk” (2009), “Diğer Masallar” (2011) ve “Levla’nın Hikayesi” (2013) isimlerini taşıyan 3 albüm yayınladı. Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalıştığı “Diğer Masallar” albümünden çıkan “Değmesin Ellerimiz” ve “Pembe Mezarlık” şarkıları ülke çapında büyük ilgi gördü. MODEL grubu ile birlikte birçok reklam müziği de seslendirdi. Aynı dönemde, Sabri Tuluğ Tırpan’ın Kahraman Türk Kadınları Oratoryosunda solist olarak yer aldı ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın “Rock Antolojisi” projesinde de solistlik yaptı.
(Kaynak: sanatçının web sitesi)

(GRUP) MODEL

Grup 2005 Eylül’ünde A due Carmen adıyla kuruldu. Ska, Pop-Punk, Alternativ rock yapan grup son kadrosuna 2007 Ağustos’unda Serkan Gürüzümcü ve Fatma Turgut’un da gruba dahil olmasıyla ulaştı. Bu süre zarfında 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri’nden Billboard Özel Ödülü’nü ve Nokia Super Sound’07 yarışmasından ise ilk 6’ya kalarak ‘Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı’ dalında birincilik ödülünü aldı. Sony Ericsson Unistar yarışmasından ise ilk 15’e girip ulusal finale kaldıktan sonra kendi isteği ile ayrıldı. 2008 yılında ise adını Model olarak değiştirdi.

Model 2009 yılında GNL Entertainment’in desteği ile albüm için yola koyuldu. Grup, 27 Ocak itibariyle ilk albümü için stüdyoya girdi. 2009 yılının 3. ayında çıkması planlanırken Mayıs’ın ilk haftasında çıkan ilk albümleri için otoriteler “Türk pop müzik tarihine yeni bir soluk getireceği kesin” deyimini kullanıyor. Albümleri “Perili Sirk” 7 Mayıs 2009’da müzik marketlerde yerini aldı. Grubun, albümde yer verdiği “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti. Grup, “Perili Sirk” adlı E.P. çalışmasının klip parçası “Olmaz” ile dikkat çekti.

Albüm ve sahne çalışmalarının yanısıra şirketler için ürettiği jinglelar ile de tanınan Model, 2009 yılında düzenlenen “Marka Konferansı” için 10. Yıl Marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet jingle ile 1 adet intro besteledi. Ayrıca hem 2009 hem 2010 yılında konferansın müzikal koordinatörlüğünü üstlendi.

Grup 2010 yılında ise, Efes Pilsen “Sokakta Hayat Var” projesinin yanında AFM, Herbalife, Algida, Sinpaş gibi markalar için jingle’lara imza atarken, Efes Pilsen One Love Festivali ile 25 Eylül’de Antalya’da gerçekleştirilen Oktoberfestde sahne aldı. Grubun Efes Pilsen için bestelediği “Sokakta Hayat Var” adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından 2010’da ilk kez düzenlenen Digital Age Awards töreninde, En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi ödülünü kazandı.

Şarkılarında, hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan Model’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün. Model, birçok şehirde sahne aldıkları konserler ve festivallerin yanı sıra Picante, Mask, Pulp, Roxy, Bronx Pi Sahne, Connect Module, İstanbul Live, Jolly Joker, Babylon, Moda Deniz Kulübü gibi çeşitli mekanlarda canlı müzik performanslarını sergiledi.

2011 Şubat ayının sonunda ise Demir Demirkan prodüktörlüğündeki ikinci stüdyo albümleri “Diğer Masallar” yayınlandı.

Model’in beklenen albümü raflarda yerini alıyor!

Model, prodüktörlüğünü Demir Demirkan’ın üstlendiği “Diğer Masallar” adlı yeni albümünü piyasaya çıkarıyor!

Genç rock grubu tek tip müzik ve sözlerden bıkanlara, her biri ayrı bir hikaye anlatan, hiçbiri daha önce duyduğumuz masallara benzemeyen kendi masallarını, “Diğer Masallar”ı anlatıyor. Albümün çıkış parçası “Buzdan Şato” ise, dinleyiciyle buluştuğu ilk günden beri müzikseverlerin dilinden düşmüyor.

Fatma Turgut (vokal), Okan Işık (gitar), Serkan Gürüzümcü (gitar), Can Temiz (bas gitar) ve Aşkın Çolak’tan (davul-perküsyon) oluşan Model; “Diğer Masallar”da, hikayelerin masalsı bir dille anlatıldığı şarkılarını müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Model, albümde sunduğu söz ve müziklerle, müzik dünyasına farklı ve yeni bir duruş getiriyor. Ana teması aşk ve ölüm olan albümde Model; pop müziğinin güçlü öğeleriyle alternatif rock müziğinin samimi ve sert duruşunu buluşturuyor. Piyano, yaylı ve üflemeli sazlar, akordeon, buzuki ile sitardan oluşan geniş bir enstrüman çeşitliliğine sahip olan “Diğer Masallar” sakin akustik tınıları, sert gitar vuruşlarını ve elektronik müzik etkileşimlerini de bir araya getiriyor.

Albümde, Türkiye’nin en iyi prodüktörlerinden biri olan besteci, söz yazarı, gitarist, aranjör ve şarkıcı Demir Demirkan’ın tecrübesiyle, Model’in genç ruhunun birleşmesi sonucu muhteşem bir denge oluşuyor.

Model’in çıkış parçası “Buzdan Şato”, albüm piyasaya çıkmadan büyük beğeni toplarken; “Buzdan Şato”nun yönetmenliğini, Atiye’nin “Dondurma”, Murat Boz’un “Buralardan Giderim” ve Sertab Erener’in “Açık Adres”, “Koparılan Çiçekler”, “Rengarenk”, “Bir Damla Gözlerimde” adlı şarkı kliplerine imza atan Burak Ertaş üstlendi. Model; 11 şarkının yer aldığı albümde, daha önce Sertab Erener’in seslendirdiği “Yalnızlık Senfonisi” haricinde tüm şarkıları kendi yazıp besteledi. “Yalnızlık Senfonisi” şarkısının vokal kaydında Sertab Erener’in de yardımcı olduğu albüme, birçok ünlü ve başarılı müzisyen katkıda bulundu. Gruba; Demir Demirkan sitar, Serdar Barçın üflemeli sazlar, Çağrı Sertel Rhodes piyano, Atalay Durmaz solo keman, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’ndan 7 kişilik bir ekip ise yaylı sazlar ile eşlik etti.

“Buzdan Şato”, “Değmesin Ellerimiz”, “Sana Ne?”, “Pembe Mezarlık”, “Çürüsün Gelinliğim”, “Makyaj”, “Benim Tatlı Kanserim”, “Şey… Belki”, “Karadul”, “Bir Melek Vardı” adlı sıra dışı Model şarkıları, GNL Entertainment etiketli “Diğer Masallar” albümüyle müzik marketlerde.

Model Artık Beş Kişi

“Diğer Masallar” albümü ile rekor üstüne rekor kırmayı başaran Model grubu kariyerine 5 kişi olarak devam edecek.

Gruba canlı performanslarda eşlik eden Burak Yerebakan’ın (110, Gökçe, Vega) da katılımı ile; vokalde Fatma Turgut, gitarda Okan Işık, davulda Aşkın Çolak, basta Can Temiz olmak üzere 5 kişi yoluna devam Model’in yepyeni resimlerini de Fethi Karaduman çekti.

Geçtiğimiz hafta Avusturya Konsolosluğu’nda Gürcan Keltek yönetmenliğinde “Bir Melek Vardı” isimli şarkılarına 4.kliplerini de çeken Model, 31 Mart Cumartesi gecesi de Bronx’ta sahne alarak İstanbullu hayranlarıyla buluşacak. (Kaynak: www.michaelshow.com - 22.03.2012)

Model`in `Makyaj`ı Çok Yakında!

İkinci albümleri “Diğer Masallar” ile müzik listelerinde uzun süre zirvede kalan Model, geçtiğimiz günlerde davulcuları Aşkın Çolak ile yollarını ayırdı.

Daha önce Ayna, Gripin, Mehmet Erdem ve Sinan Erkoç gibi isimlerle birlikte çalışmış olan Kerem Sedef’i gruba dahil eden Model, yakında yeni video klibiyle de ekranlarda olacak.

Vokalde Fatma Turgut, bass gitarda Can Temiz, gitarlarda Burak Yerebakan ve Okan Işık, davulda da Kerem Sedef’le yoluna devam eden Model, ‘Diğer Masallar’ın yeni klibini yoğun istek üzerine “Makyaj” isimli şarkısına çekti. Alper ve Caner Özyurtlu yönetmenliğindeki klibin çekimleri Beyoğlu Rumeli Han’da kalabalık bir ekiple, 16 saatlik yoğun bir çalışma sonucunda tamamlandı.

Fatma Turgut’un, eski sevgililerini terk edilmiş bir evde mahsur tutan bir kadını oynadığı klipte grup elemanları da Fatma Turgut’un eski sevgililerini canlandırdı. Renkli görüntülere sahne olan klip önümüzdeki günlerde müzik kanallarında yayınlanmaya başlayacak. (Kaynak: www.magazinci.com (Eyübhan Kurtcu) - 06.02.2013)

Model Yeni Albümünü Tamamladı!

Model'den Film Gibi Albüm!

Kısa bir zaman içinde müzik dünyasının en çok konuşulan gruplarından biri olan ve başarı grafiğini hızla yükselten Model, üçüncü stüdyo albümleri ‘Levlâ’nın Hikayesi’ni önümüzdeki günlerde müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Son olarak 2011 yılında “Diğer Masallar” albümü ile dinleyicilerinin karşısına çıkan başarılı grup, sıradışı tarzları ve ilginç şarkı sözleri ile son zamanların en iyi çıkış yakalayan rock grupları arasında yer almayı başardı.

Baştan sona iki bölümlük bir hikayenin anlatıldığı ve tamamen konsept olarak nitelendirdikleri albümde Model, çıkış şarkısı olarak “Ağlamam Zaman Aldı” isimli şarkısını seçti. Demir Demirkan’ın prodüktörlüğünde kaydedilen albümde şarkı sözleri grup üyelerinden Can Temizi’in imzasını taşıyor. (Kaynak: www.aveamuzik.com - 21.10.2013 / www.ttnetmuzik.com.tr - 22.10.2013)

Model’den Masal Gibi Yeni Albüm!

Model, modern masallar anlatmaya yeni albümü ile devam ediyor.

Türk rock müziğinde son yıllardaki en büyük çıkışı gerçekleştiren MODEL, kariyerlerinin üçüncü albümünü tamamladı.

Özellikle şarkı sözleri ile dikkat çeken grubun yine Can Temiz tarafından sözleri yazılan üçüncü albümleri “LEVL’NIN HİKAYESİ”, ekim ayının son haftası GNL etiketiyle yayınlanıyor. Levlâ; Farsçai’da ‘var olması gereken her şeyi’ anlamına geliyor. Bu kez tamamen bir konsept albüm hazırlayan grup, albümde baştan sona bir hikayeyi anlatıyor. Hikaye iki bölümden oluşuyor.

İlk 5 şarkılık bölümde, Levlâ’nın sevgilisi tarafından terkedilişini ve yasın 5 evresini geçirişini anlatırken, ikinci 5 şarkılık bölümde ise; Levlâ’nın spesifik olarak bu ilişkinin aşk acısıyla olan hikayesi bitiyor ve kendiyle hesaplaşması, hep mutluluğu başka insanlarda ve başka ilişkilerde aradığını fark edişi, bundan kurtuluşu ve en sonunda kendine acıyan ve mutlu olmak için başkalarına ihtiyaç duyan tarafını öldürüşü anlatılıyor.

Tıpkı bir önceki albüm “Diğer Masallar”daki gibi Demir Demirkan’ın prodüktörlüğünde kaydedilen albümün çıkış parçası “Ağlamam Zaman Aldı” olacak. Şarkının klibi Alper ve Caner Özyurtlu kardeşler tarafından çekilecek. Şarkı ve klip ekim ayının ortasından itibaren TV’lerde ve radyolarda karşımıza çıkacak.

Fatma Turgut (vokal), Can Temiz (bas gitar), Okan Işık (gitar) ve Kerem Sedef’den (davul) oluşan kadrosu ile MODEL, hüzünlü ve çok konuşulacak şarkıları ile önümüzdeki sonbahar ve kışa damgasını vurmaya hazırlanıyor. (Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 19.11.2013)

Model’den Bahar Sürprizi!

Model grubu, sonbahar aylarında yayınlamayı planladıkları albümden önce “Mey” adlı şarkıyla hayranlarına seslenecek.

Demir Demirkan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği şarkı için retro bir hava yakalamaya çalıştıklarını ifade eden grup, “Belki de ilk defa bu kadar pozitif duyguların hakim olduğu bir şarkı yaptık. Bu kez ayrılıktan değil, aşık olmanın ve sevmenin coşkusundan bahsettik. Şarkının klibi de; aydınlık ve sıcak renklerin kullanıldığı bir video oldu” dedi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 18.03.2016)

Model grubu Emre Aydın ile birlikte “Bir Pazar Kahvaltısı” isimli single şarkısını yayınlandı.

Model Grup Üyeleri:
Can Temiz (bas gitar)
Okan Işık (gitar)
Kerem Sedef (davul-perküsyon)
Menajer: GNL Entertainment
İletişim: (212) 2933630
Emrah Günkaya: (532) 7787150

Eski üyeler:
Burak Yerebakan (gitar)
Serkan Gürüzümcü (gitar)
Aşkın Çolak (davul-perküsyon)
Fatma Turgut (vokal)


FATMA TURGUTMart 2016’da çıkardıkları single çalışması olan “Mey” uzun sure listelerde birinciliğini korudu. Şimdi solo kariyeriyle devam eden Fatma Turgut, “İlkbaharda Kıyamet’’ adlı ilk single çalışmasını yayınladı.
(Kaynak: sanatçının web sitesi)

Fatma Turgut You May Kiss The Bride (Şimdiki adı [Gelini Öpebilirsin]) İle “Bensiz Bir Sen”

Fatma Turgut You May Kiss The Bride grubuyla 21 Ocak 2016’da “Bensiz Bir Sen” isimli tekli bir şarkı yayımlandı.

Fatma Turgut dışındaki Model grubunun diğer üyeleri yurtdışına açılmak amacıyla diyerek yurtdışına gidince grup, Fatma Turgut ile bağlarını koparmış oldu ve Can Temiz bu iddiaları doğrularcasına artık konserlerde yer almayacağını açıkladı.

Fatma Turgut 28 Aralık 2016’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Model grubundan ayrıldığını duyurdu. Ardında müzik kariyerine solo olarak devam etmeye başladı.

Mart 2016’da çıkardıkları single çalışması olan “Mey” uzun sure listelerde birinciliğini korudu.

Ardından 2016 Kasım başında “İlkbaharda Kıyamet” isimli teklisini ve klibini yayımladı.

Fatma Turgut’tan “Aşk Tadında”

Model grubu ile yollarının ayrılmasından sonra kariyerine tek başına devam eden Fatma Turgut’tan hayranlarına yeni şarkı müjdesi geldi.

Türk rock müzik şarkıcılarından Fatma Turgut, ilk solo şarkısı “İlkbaharda Kıyamet” ile yoluna tek başına devam edeceğinin ilk sinyallerini vermişti.

Aradan geçen zaman içinde şarkı yazarlığını da geliştirmek için çalışmalar yapan Turgut, ilk kez söz ve müziği kendisine ait yepyeni bir şarkı ile karşımıza çıkıyor.

“Aşk Tadında” adındaki şarkıyı Demir Demirkan ile birlikte kaydeden sanatçı, şarkının klibinde ise son günlerin popüler klip yönetmeni Bedran Güzel ile çalıştı. iki gün süren çekimde Turgut’a, Söz dizisinden tanıdığımız Aytaç Şaşmaz ve Ece Begüm Yücetan eşlik etti.
(Kaynak: www.milliyet.com.tr / www.ntv.com.tr / www.sozcu.com.tr - 18.01.2018)

Fatma Turgut’tan “Bir Varmış Bir Yokmuş”!

Güçlü vokaliyle Türk rock müziğin sayılı isimlerinden Fatma Turgut, Nisan ayında yayınlayacağı “Elimde Dünya” isimli ilk solo albümü öncesi albüm habercisi olan “Bir Varmış Bir Yokmuş” teklisini yayınlayarak heyecanını sevenleriyle paylaşıyor.

Hem teklinin hem de Nisan ayında yayınlanacak olan “Elimde Dünya” isimli yeni albümün prodüktörlüğünü Fatma Turgut, Tarkan Gözübüyük, Cihan Barış ve Ozan Tügen üstlenirken, tekli ve albüm kayıtları Babajim Stüdyosu'nda kaydedildi.

Müzikseverlerin meraklı bekleyişine söz ve müziği Can Bonomo imzası taşıyan “Bir Varmış Bir Yokmuş” şarkısıyla cevap veren sanatçı, yeni teklisinin düzenlemesinde Barış Ertunç, Hüseyin Deniz ve Ozan İnam ile çalıştı.

Şarkının klip çekimi için Murat Onbul’un yönetmenliğinde kamera karşısına geçen Fatma Turgut’un görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu üstlendi.

Klipte bir fotoğrafçıyı canlandıran Fatma Turgut’un dikkat çeken kostümleri Tanju Babacan tarafından özel olarak tasarlandı.

Klipteki görünümüyle herkesi büyüleyen Fatma Turgut, yeni şarkısıyla müzikseverlerden tam not alacak.

Fatma Turgut’un yeni albümü ‘Elimde Dünya’nın habercisi “Bir Varmış Bir Yokmuş” teklisi, bugün itibarıyla Avrupa Müzik markasıyla tüm platformlarda yayında...
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.comwww.magazinkolik.com - 25.03.2019)

Fatma Turgut’tan “Elimde Dünya”

Türk rock müziğin iddialı kadın vokallerinden Fatma Turgut, üzerinde titizlikle çalıştığı ilk solo albümü ‘Elimde Dünya’yı 17 Mayıs’ta Avrupa Müzik markasıyla paylaşmanın heyecanını yaşıyor.

Mart ayında “Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli şarkıyla müzikseverlere albüm müjdesi veren Turgut’un ilk solo projesinde; Can Bonomo, Emre Aydın, Sibel Algan, Ozan Ünlü, Umut Kaya, Cihan Güçlü ve Ersel Serdarlı gibi değerli isimler bir araya geldi.

Merakla beklenen albümden “Beni Tutmayın” isimli şarkıyla çıkış yapan Turgut, şarkının söz ve bestesinde imzası bulunan Can Bonomo ile keyifli bir düet meydana getirdi.

Albümün prodüktörlüğünü Fatma Turgut, Tarkan Gözübüyük, Cihan Barış ve Ozan Tügen (Babajim İstanbul) üstlenirken; şarkıların düzenlemeleri de Fatma Turgut, Barış Ertunç, Hüseyin Deniz ve Ozan İnam tarafından yapıldı. Tüm prodüksiyonu Babajim İstanbul’da tamamlanan albümün mikslerini Cihan Barış, masteringlerini ise Güven Ersoysal yaptı.

Fatma Turgut, solo kariyerinin ilk albümü ile ilgili heyecanını: “Merhabalar, biz tanışıyoruz aslında sizinle. Şimdi tekrar, şimdi bu yeni. İlk öpücük, ilk sevgili gibi kıymetli... Kariyerimin ilk solo albümü “ELİMDE DÜNYA” ile yeniden karşınızdayım. 10 yeni şarkıdan oluşan albümümü sizlere sunmanın gururu içindeyim. Çok zaman, çok emek, çok can var her anında ve satırında. Ben, adına “ELİMDE DÜNYA” dedim. Tüm sevinçlerinize, tüm hüzünlerinize ortak olsun bu albüm. Siz ne derseniz adı o olsun... Sevgiyle.” sözleriyle anlattı.

Fatma Turgut’un “Elimde Dünya” isimli albümü Cengiz Erdem ve Deniz Erdem yapımcılığında, Avrupa Müzik markasıyla tüm dijital kanallar ve müzik marketlerde yerini alıyor.
(Albüm açıklaması - Mayıs 2019)

Can Baydar ve Fatma Turgut’tan Sürpriz Düet

Sanatçı Can Baydar, sözü ve müziği kendisine ait “Yangın Yeri” isimli şarkısı için rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut ile düet bir çalışmaya imza attı.

Gürsel Çelik’in düzenlemesini yaptığı ve Stüdyo Daire’de kayıtları tamamlanan şarkının miksini Özgür Yurtoğlu, masteringini ise Çağlar Türkmen gerçekleştirdi.

Şarkının klip çekimi için birlikte kamera karşısına geçen Can Baydar ve Fatma Turgut, siyah beyaz görüntülerin yanı sıra detay görüntülerin de yer aldığı klipte şarkının duygusunu izleyiciye yansıtıyor.

Klibin yönetmen koltuğunda Ecem Gündoğdu otururken, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstleniyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 08.11.2019)

Fatma Turgut’tan Yepyeni Klip: “Günleri Bağlarken”

Türk rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut, “Günleri Bağlarken” isimli video klibini Avrupa Müzik markasıyla izleyenlerin beğenisine sundu.

“Elimde Dünya” albümünün ikinci video klibini “Günleri Bağlarken” isimli şarkısına çeken Fatma Turgut, klip çekimi için büyük bir emek harcayarak 3 hafta boyunca motosiklet dersleri aldı.

İstanbul Garipçe’de buz gibi havaya rağmen 4 saat boyunca 300 kg. Harley Davidson marka motosiklet kullanarak performansıyla usta motosikletçilere taş çıkaran Fatma Turgut, senaryo gereği motosikletçi bir kızın hayatını canlandırarak klipteki güçlü performansı ve oyunculuğu ile etkileyici sahnelere imza attı.

Ecem Gündoğdu yönetmenliğinde ve Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğinde gerçekleşen klibin açık alan motosiklet performansı sonrası Maslak Oto Sanayi’de Overdose Moto Garage isimli tamirhanede detay çekimleri tamamlandı.

2 drone ve 1 alexa kamera olmak üzere 3 kamera ile çekimleri yapılan klipte, Fatma Turgut’a 10 kişilik bir cast ekibi eşlik etti. Klip çekimi, bir günde yaklaşık 30 kişilik bir ekibin çalışmasıyla gerçekleşti.

Fatma Turgut’un yeni klibi “Günleri Bağlarken” tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 04.02.2020)

Fatma Turgut’tan ‘Elimde Dünya’ya Klip!

Vokal tarzı ve sesi ile Türk Rock Müziği’n en güçlü kadın vokallerinden olan Fatma Turgut, Avrupa Müzik markası ile yayınlanan ve ilk solo albümü ‘Elimde Dünya’ya da ismini veren şarkısını kliplendirdi.

Söz ve müziği sanatçı dostu Can Bonomo’ya ait olan ve albümün üçüncü video klibi “Elimde Dünya” şarkısının Ecem Gündoğdu yönetmenliğinde hazırlanan klibinde Fatma Turgut’un turne görüntüleri, kulis hatıraları, konser performansları yer alıyor.

“Elimde Dünya, albümün temelini oluşturan ve benim için yeri ayrı bir şarkı.”

“Elimde Dünya” şarkısı ve klibi ile ilgili duygularını dile getiren Fatma Turgut, şu sözleri söyledi:

“COVID19 sebebiyle evlerimizde olduğumuz bu dönemde elimde olan görüntülerle bir klip oluşturmak istedim. İlk solo albümüme ismini veren Elimde Dünya şarkısının klibi albümün üçüncü video klibi oldu. Söz ve müziği çok sevgili Can Bonomo’ya ait olan Elimde Dünya şarkısı, albümün temelini oluşturan ve albüme ilk giren şarkı.

Bir kış günü Paris’teydim ve yolda yürürken bir anda Can’dan (Bonomo) mesaj geldi. Şarkının nakaratını yollamıştı bana. Çok heyecanlandım duyduğumda. Elimde Dünya, benim için albümdeki en önemli parçalardan biri ve yeri büyük ve ayrı.

İlk solo albümüm birçok ödül getirdi bana. Şimdi yavaştan bu şarkılara teşekkür edip, yeni single için hazırlanma vakti. Sonbahar gibi yeni bir tekli paylaşmayı planlıyorum.”

(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 22.05.2020)

‘Palavra’ya Fatma Turgut Yorumu!

Türk rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut, Cumhuriyet tarihinin ilk kadın söz yazarı ve Türk pop müziğinin yapı taşlarından Fikret Şeneş’e saygı albümü kapsamında Fikret Şeneş Şarkıları “Kimler Geldi Kimler Geçti Vol. 1” albümünde seslendirdiği “Palavra” şarkısını kliplendirdi.

Fatma Turgut’un eşsiz vokali ve Ozan Yılmaz’ın düzenlemesiyle orijinalinden çok daha farklı bir formda yeniden hayat bulan efsaneleşmiş Palavra şarkısının klibini Fatma Turgut kendi telefonu ile bir kısmını Urla’da bir kısmını ise Bodrum Turgutreis’te yer alan, uçsuz bucaksız maviliğin ve yeşilliğin her halini sunan Marinhill’de çekti. Görüntülerin düzenlemesini ise yönetmen Ecem Gündoğdu üstlendi.

Orijinal versiyonu “Parole Parole” ismiyle İtalyanca olan, söz ve bestesi Matteo Chiosso, Giancarlo Del Re, Gianni Ferrio’ya ait olan ve Fikret Şeneş’in Türkçe söz yazarak müziğimize kazandırdığı Palavra şarkısını yeniden yorumlayan Fatma Turgut, proje ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bu projede yer almak çok değerliydi benim için. Şarkıyı çok seviyordum. Bir de Ozan Yılmaz’ın eşsiz düzenlemesiyle şarkı beni daha da heyecanlandırdı. Herkese keyifli dinlemeler.”
(Kaynak: www.magazinci.com - 28.07.2020)

Diskografi:
2009
Perili Sirk (Albüm, Sony Müzik, 07.05.2009)

1- Açılış (Müzik: Can Temiz, Serkan Gürüzümcü)
2- Ego Dağları (Söz & Müzik: Can Temiz)
3- Olmaz (Söz & Müzik: Can Temiz)
4- Bu Matem Dolu Cennet (Söz: Can Temiz, Müzik: Can Temiz, Serkan Gürüzümcü)
5- Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (Söz: Fecri Ebcioglu, Müzik: Bob Azzam)
6- Ellerin Ellerim (Söz & Müzik: Can Temiz)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2011
Diğer Masallar (Albüm, DMC, 28.02.2011)

1- Buzdan Şato
2- Şey... Belki!
3- Değmesin Ellerimiz
4- Sana Ne?
5- Pembe Mezarlık
6- Bir Melek Vardı
7- Benim Tatlı Kanserim
8- Karadul
9- Çürüsün Gelinliğim
10-Makyaj
11-Yalnızlık Senfonisi
12-Değmesin Ellerimiz (Akustik)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Model Ft. Okan Bayülgen - Kral Baykuş

2012
Belki (El Yazısı Film Müziği)
Fatma Turgut (Model) - Belki (El Yazısı Film Müziği)

130 Bpm - Dağılmak İstiyorum / Ozan Doğulu Feat. Model (Single, DMC, 13.09.2012)

1. Dağılmak İstiyorum (ft. Model)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.dr.com.tr

2013
Rock (Derleme Albüm, DMC 103853, CD 01.01.2013)
(Albüm Ocak 2014 tarihinde CD, 08.09.2016 tarihinde de Dijital olarak [yeniden basıldı])

15.Şey... Belki! / Model (Söz ve Müzik: Can Temiz, Düz.: Demir Demirkan, Model)

Levla'nın Hikayesi (Albüm, GNL, 03.12.2013)

1- Ağlamam Zaman Aldı (İnkar)
2- Bize Susmak Yakışır (Öfke)
3- Antidepresan Gülümsemesi (Pazarlık)
4- Levla Vazgeçti (Depresyon)
5- Sen Ona Aşıksın (Kabullenme)
Bölüm II: Hafifle!
6- Müzik Kutusu
7- Kehanet
8- Ninni
9- Kuğunun Ağıtı
10-Sarı Kurdeleler


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2014
Levla'nın Hikayesi - Bonus Edition (Albüm, GNL, 13.01.2014)

1- Ağlamam Zaman Aldı (İnkar)
2- Bize Susmak Yakışır (Öfke)
3- Antidepresan Gülümsemesi (Pazarlık)
4- Levla Vazgeçti (Depresyon)
5- Sen Ona Aşıksın (Kabullenme)
Bölüm II: Hafifle!
6- Müzik Kutusu
7- Kehanet
8- Ninni
9- Kuğunun Ağıtı
10-Sarı Kurdeleler
11-Ağlamam Zaman Aldı (Akustik)
12-Sarı Kurdeleler Aldı (Akustik)

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com

130 bpm Moderato / Ozan Doğulu [Pop Albüm, DMC, 18.07.2014]

7. Böyle Akşamlar - feat. Model (Söz: Can Temiz, Müzik: Can Temiz & Ozan Doğulu)

Turkish Standards Vol 2 / Yavuz Akyazıcı [Jazz Albüm, Esen Müzik, 09.12.2014]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7-Pembe Mezarlık (Söz: Can Temiz, Müzik: Can Temiz, Fatma Turgut, Serkan Gürüzümcü)

Hit 2014 (Derleme Albüm, GNL, 04.11.2014)

7. Ağlamam Zaman Aldı (İnkar) / Model

Bir Pazar Kahvaltısı / Emre Aydın feat. Model (Single, DMC, [Dijital 24.11.2014], 11.12.2014)

1- Bir Pazar Kahvaltısı


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2016
Bensiz Bir Sen (feat. Fatma Turgut) / You May Kiss The Bride (Albüm, DMC, 21.01.2016)

1- Bensiz Bir Sen (feat. Fatma Turgut) - 03:03

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.amazon.com

Mey (Single, GNL, [Dijital 17.03.2016] 13.04.2016)

1- Mey


Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com

İlkbaharda Kıyamet / Fatma Turgut (Solo Single, DMC & GNL, 01.11.2016)

1- İlkbaharda Kıyamet - 04:28 (Söz & Müzik: Can Temiz, Düzenleme: Demir Demirkan)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Yaz Hit 2017 / Çeşitli Sanatçılar [2 CD Pop Albüm, DMC, 28.07.2017]

12.Fatma Turgut (Model Grubu Solisti) - İlkbaharda Kıyamet

Hayat Böyle / Keti feat. Fatma Turgut (Single, Kınay Production, 25.08.2017)

1- Hayat Böyle (feat. Fatma Turgut) - 03:38

2018
Aşk Tadında (Single, DMC, 18.01.2018)

1- Aşk Tadında


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hit 2018 [2 CD Pop Albüm, DMC, 23.03.2018]

CD 1 :
5. Fatma Turgut – Aşk Tadında

Ve Nazan Öncel Şarkıları (Kolektif Albüm, DMC, 14.08.2018)

8. Fatma Turgut - Zor Dünya

Efsaneyiz / Fatma Turgut & Ferman Akgül (Single, MMY Records, 12.09.2018))

1- Efsaneyiz - 03:51

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Bir Varmış Bir Yokmuş (Single, Avrupa Müzik, 22.03.2019)

1- Bir Varmış Bir Yokmuş - 03:27


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Elimde Dünya (Albüm, Avrupa Müzik, 29.05.2019)

1- Beni Tutmayın
2- Mübadele Günleri
3- Unuttum Gitti
4- Günleri Bağlarken
5- Elimde Dünya
6- Sen Diyorum
7- Maya Tutmaz
8- Öpme Beni
9- Alelade
10-Bir Varmış Bir Yokmuş

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.kitapsec.com
www.zihni.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

Fikret Şeneş Şarkıları 1 (Kimler Geldi Kimler Geçti) [Albüm, DMC, 04.10.2019]

4. Fatma Turgut - Palavra - 03:49
Yangın Yeri / Can Baydar & Fatma Turgut (Single, Avrupa Müzik, 08.10.2019)

1- Yangın Yeri - 02:49

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
Fatma Turgut
Resmi Web Site Adresi:
www.fatmaturgut.com.tr
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/fatmaturgut
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/turgutfatma
Resmi Web Site Adresi:
www.modelband.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/modelband
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/model_band
Resmi MySpace Web Site Adresi:
www.myspace.com/modelweb
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10891 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag