Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.05.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 209 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 209
Üye: 0
Toplam: 209

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 145,444,459
  • Bugün: 8,602
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 25, 2024
  • 07:06 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Feridun Düzağaç
Bookmark and Share
    Geri Dön   (28015 okuma)Sanatçı: Feridun Düzağaç
FERİDUN DÜZAĞAÇ
FOTO GALERİ
Feridun Düzağaç, 10 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. 20 yaşında Mersin’de bir grubun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı. İlk kez 1988’de aynı üniversitede okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla keşfetti şarkı yazmanın kutsal yükünü; ilk bestesi Özdemir Asaf’ın Lavinia’sı.

1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla “İlk Rüzgar” adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına 1992’de kaydettikleri kaydettikleri Grup Tını demosu 1994 Kasımında Öğrenci İndirimi adıyla Ada Müzik’ten yayınladı.

1995 Ocak ayında Sevgi Güryay’la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç’ı trafik kazasında yitirdi. Askerde yazdığı şarkılarını topladığı “Beni Rahatta Dinleyin” albümünü 1997 Ocak ayında, İstanbul’da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümü Köprüden Önce Son çıkış 1998 Temmuz’unda sundu.

1999’un 2 Kasım’ında kızı oldu; minik prensesi Tuya Nazı’na kavuştu. 2000 yılında yayınlanan “Bülent Ortaçgil’e Saygı” albümüne onun “Sevgi” şarkısıyla konuk oldu.

Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan “© Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir” albümü 2001 Mayısında Universal Neşe Müzikten çıkyı.

2003 yılında ise “Orjinal Altyazılı” albümünü çıkarttı. Bu albümle sanatçımız hakettiği yerlere geldiği düşünülür.

2004 Ağustos ayında ara albüm olan “Uzun Uzun Feridun Düzağaç” isimli albümünü çıkarttı. Feridun Düzağaç 2004 yılında 100’den fazla konsere de imza atıp yurdun dört tarafına konserlere gidip büyük bir başarı ve takdire şayan bir durum oluşturdu. Ayrıca sanatçı Temmuz 2004’de yapımına başlanan “Gece 11.45” adlı film için kolları sıvadı. Film ise 12 Mayıs 2005’de gösterime girdi.

2006’da beşinci solo albümünü bitiren Feridun Düzağaç “Bir Devam Filmi/Siyah Beyaz Türkçe Dublaj” adını verdiği albümünü müzik marketlere sundu. 2005 yılının Kasım ve Aralık aylarında gerçekleştirilen kayıtlarla hazırlanan albümün prodüktörlüğünü Feridun Düzağaç, Cengiz Köroğlu, Tolga Çebi ve Sunay Özgür yaptı. Albümde yer alan şarkıların tamamına kendi imzasını atan Feridun Düzağaç`ın albümünde yer alan “Ağlamıyorum” şarkısının müziği Ayhan Orhuntaş`a, “Gibi Gibi” şarkısının sözleri Feridun Düzağaç ve Mehmet Esen`e ait.)

2008 Ocakta Sony Müzik etiketiyle “Uykusuza Masallar” isimli albümünü çıkarttı.

Feridun Düzağaç 2 yıl aradan sonra yani 2010’da “FD7” isimli albümünü tamamladı ve İrem Records’ın haberine göre dağıtımını 17.03.2010 tarihinde Sony Müzik tarafından yapıldı.

“Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir” isimli orijinali 2001 yılında Universal / Neşe Müzik tarafından çıkarılan albüm, Universal’i devralan Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından 23.12.2010 tarihinde yeniden piyasaya çıkarıldı.

2011’de Türk pop-rock müziğinin en önde gelen temsilcileri, Feridun Düzağaç şarkılarıyla TEGV çocukları için “İyilik Güzellikspor” albümünde bir araya geldi. Badem, Bertuğ Cemil, Cem Adrian, Emre Aydın, Hayko Cepkin, Jehan Barbur, maNga, Melis Danişmend, Multitap, Pinhani ve Redd gibi Türk pop- rock müziğinin başarılı temsilcileri TEGV için bir araya geldi ve “İyilik Güzellikspor” adlı bir takım oluşturdu ve bu takımın her bir oyuncusu en çok beğendikleri Feridun Düzağaç şarkısını kurdukları takım ile aynı adı taşıyan “İyilik Güzellikspor” adlı albümde seslendirdi.

“İyilik Güzellikspor” albümünde hepsi birbirinden değerli şarkıcıların seslendirdiği 11 Feridun Düzağaç şarkısının yanı sıra Feridun Düzağaç da “Yanında”, “Son Yaprağıydı Güzün” ve “Aşk Çok Uzak” adlı şarkılarının yeni düzenlemeleriyle albümdeki yerini alıyor.

TEGV yararına yapılan Gazete Habertürk’ün medya sponsoru olduğu “Çocuklar İçin Söylenen Feridun Düzağaç Şarkıları - İyilik Güzellikspor” albümünde Emre Aydın “Dipteyim Sondayım (Depresyondayım)” şarkısını seslendirdi. Şarkının yeni düzenlemesi ise Emre Aydın’ın son albümü “Kağıt Evler”in de prodüktörü olan Mats Valentin’e ait.

Emre Aydın yorumuyla “Dipteyim Sondayım (Depresyondayım)” şarkısı albüm 24 Mayıs’ta Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini almadan önce radyolar ve yasal dijital satış platformları aracılığıyla müzikseverlerle paylaşıldı.

Beşiktaş Kulübü’nün futbol şubesinin kurucu, ilk kaptanı ve teknik direktörü, Beşiktaş’ın efsane ismi Şeref Bey (Ahmet Şerafettin Bey) anısına 2012’de Feridun Düzağaç tarafından hazırlanan “Feda” isimli single, taraftarla buluşuyor.

Feridun Düzağaç, söz ve bestesi kendisine ait olan “Feda” şarkısını “Ağlayan Gitar“ ve “Şeref Bey’in Son Nefesi” isimli iki ayrı versiyonda seslendirdi. Multitap şarkıyı “Multi Feda” isimli farklı bir versiyonla yorumladı.

Single’da ayrıca bir de söz müziğini Emrah Çoksaygan’a ait olan “Şeref Bey Türküsü”ne yer verildi.

Feridun Düzağaç, Üç Yıl Ara Verdikten Sonra, “Flu” Albümünü Yayımladı…

Uzun bir aradan sonra “Flu” albümü ile müzik dinleyicisini heyecanlandıran Feridun Düzağaç, kendi bestelerinin yanı sıra, ‘amatör zamanlarımdan kalma şarkıcılık özlemime göndermeler adına, sevdiğim ve bir anlamda kıskandığım’ dediği şarkıları da bu albümde sevenlerine sunuyor!

On şarkının yer aldığı “Flu” albümünde, 7 şarkının söz ve müziği Feridun Düzağaç’a ait.

Fikret Kızılok imzalı ‘Tek Başına’, söz ve müziği Şemi Diriker’e ait olan, Esmeray’dan dinlediğimiz ‘Unutama Beni’, bir Murat Hasarı şarkısı olan ‘Yaz’ ve Feridun Düzağaç’ın “baş eserim” dediği ‘Gönül’ de bu albümde yer alıyor…

Feridun Düzağaç, Can Alper ve Arıkan Sırakaya prodüktörlüğünde hazırlanan “Flu”nun mix ve mastering’i Arıkan Sırakaya ve Cem Büyükuzun’a ait. Babajım Stüdyolarında kaydedilen albümün fotoğrafları ise Yağmur Kızılok imzasını taşıyor.

İskender Paydaş düzenlemesi ile albümde yer alan ve açılış şarkısı olan ‘Senin Yüzünden’, yarım kalmış ve kenara bırakılmış bir şarkı iken, sanatçının twitter’da gördüğü ‘Senden sonra beni kim öptüyse senin yüzünden’ cümlesi ile yeniden hayat buluyor. Şarkı, aşkın sosyal medyadaki hafif meşrep yorumlarına göndermelerde bulunurken, Feridun Düzağaç şöyle ekliyor;

“yazanın tek kaygısı var oysa,

aşkı böyle bilmesin çocuklar”


“Güzel bir filmin ortasında çalan şarkılar gibi..”

Feridun Düzağaç, yeni albümü “Flu” ile ilgili şunları dile getiriyor: “Flu, uzun ve seyri değişen bir sürecin sonu… Dinleyenlerinin ve sevenlerinin yüklediği anlama direnmeye ve onu görmezden gelmeye çalışan yorgun bir şarkı yazarının, ‘biraz durup dinlenmeli, belki de başka şarkılar söylenmeli’ diye düşündüğü, kendi şarkılarını nadasa bırakmayı uygun bulduğu bir dönemin ardından ‘gönül dostu’ dinleyicilere sunulan bir albüm…”
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.03.2013 / www.hurriyet.com.tr - 14.03.2013)

‘Başka‘ Bir FD

Önümüzdeki sene sanat hayatının 20.yılını kutlayacak olan Türkiye’nin en değerli müzisyenlerinden Feridun Düzağaç, kariyerinin 9. stüdyo albümü ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Albümlerine verdiği isimlerin herkeste farklı çağrışımlar uyandırması ve albümün, içeriğini yansıtması gerektiğini düşünen sanatçının bu albümüne verdiği isim ise ‘Başka’ ...

Toplamda 10 şarkıdan oluşan albümde, söz ve bestesi Ata Akağ‘a ait ‘Olmasaydın’ ve ‘Sorma’ şarkısının bestesi dışındaki 7 şarkının da söz ve müziği yine Feridun Düzağaç’a ait. Albümde bir de Oya Erkaya Arman’ın yeni düzenlemesi ile ilk kez 1996 yılında yayınlanmış en sevilen FD şarkılarından ‘Beyaz’ yer alıyor...

Sony Music etiketi ile Ekim ayında yayınlanacak ‘Başka ‘ albümünün çıkış şarksı ise yine sözleri ve bestesi Feridun Düzağaç‘a, düzenlemesi ise sanatçının sürekli ve daimi müzisyen dostları Can Alper ve Arıkan Sırakaya‘ya ait ‘Biçare’ şarkısı oldu. ‘Başka’ albümü 2 Ekim’de tüm müzik marketlerde!
(Albüm açıklaması)

Feridun Düzağaç’tan Yeni Klip “Biçare”

Önümüzdeki sene sanat hayatının 20.yılını kutlayacak olan Türkiye’nin en değerli müzisyenlerinden Feridun Düzağaç, kariyerinin 9. stüdyo albümü’nün ilk klip çalışması ‘Biçare’ ile sevenleri ile buluşuyor.

Yönetmenliğini Hasan Kuyucu’nun yaptığı klipte Fırat Lita Sözbir görüntü yönetmenliğini üstleniyor. Yaklaşık 32 kişilik set ekibi ile çalışılan ‘Biçare’ klibi İstanbul Kilyos yakınlarındaki Kısırkaya’da çekildi. On beş saat süren klipte Feridun Düzağaç’a güzel model Denise Kuna eşlik ettiği, Klip İlk kez Kral POP TV’de yayınlandı.

Toplamda 10 şarkıdan oluşan albümde, söz ve bestesi Ata Akağ‘a ait ‘Olmasaydın’ ve ‘‘Sorma’’ şarkısının bestesi dışındaki 7 şarkının da söz ve müziği yine Feridun Düzağaç’a ait. Albümde bir de Oya Erkaya Arman’ın yeni düzenlemesi ile ilk kez 1996 yılında yayınlanmış en sevilen FD şarkılarından ‘Beyaz’ yer alıyor...

Sony Music etiketi ile yayınlanan ‘Başka’ albümünün çıkış şarksı ‘Biçare’nin sözleri ve bestesi Feridun Düzağaç’a, düzenlemesi ise sanatçının sürekli ve daimi müzisyen dostları Can Alper ve Arıkan Sırakaya’ya ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 13.11.2015)

Feridun Düzağaç’tan ‘Kül’e Eksi 16 Derecede Klip!

iTunes ve müzik eleştirmenleri tarafından “Yılın En İyi Rock Müzik Albümü” seçilen Feridun Düzağaç’ın “Başka” albümünün ikinci klibi “Kül”e geldi.

Can Fakıoğlu yönetmenliğinde, Kayseri’nin Hörmetli Köyü’nde -16 derecede karlı havada çekilen klipte yaklaşık 300 adet yılkı atı yer aldı. Çekimleri 3 gün süren ve zor hava şartlarında çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Burak Barutçu üstlenirken, bölgeyi en iyi tanıyan kişilerden Nuri Çorbacıoğlu ekibe rehberlik yaptı.

Sert ve soğuk hava şartlarına rağmen kusursuz bir performans sergileyen Düzağaç, izleyenleri şaşırttı.

Sözü ve müziği Feridun Düzağaç’a düzenlemesi Can Alper ve Arıkan Sırakaya’ya ait “Kül” bugünden itibaren tüm radyo ve müzik kanallarında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr - 10.02.2016)

Zuhal Olcay Ve Feridun Düzağaç ‘Aşk İçin’ İlk Kez Biraraya Geldi!

Sevilen sanatçılar Zuhal Olcay ve Feridun Düzağaç Gordion sahnesinde Sevgililer Gününü beraber kutladılar.

“Aşk İçin” adını verdikleri projelerinin tanıtımını sevenleriyle birlikte Gordion sahnesinde gerçekleştiren ikili bu beraberliğin ilerleyen zamanlarda da süreceğini belirttiler.

“Aşk İçin” diyerek yola çıktıklarını belirten ikili, “Bizi birlikte çok sık göreceksiniz. Bugün burada ilk kez bir araya geliyoruz ve oldukça heyecanlıyız, proje amacımız aşkın sesini daha gür ve daha sevgi dolu çıkarmak .” dediler.

Birçok ünlü isminde izlediği performans yaklaşık iki saat sürdü. Sevenlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Düzağaç, solo performansında kendisine eşlik eden sevenlerine teşekkür ederek devam etti, müzik benim olmazsa olmazım, sizinle aynı şarkıda soluklanmak, aynı şarkıda nefes almak benim için büyük mutluluk Dedi.

Zuhal Olcay, kendisini dinlemeye gelen oyuncu Ayten Gökçer’e iltifatlar yağdırdı. Ayten Gökçer’in öğrencisi olduğunu belirten Olcay, Ayten abla yeri geldiğinde benim ablam yeri geldiğinde yol haritam oldu. İstanbul’dan bizi dinlemek için geldi. Bir alkışta bu güzel yürekli kadına diyerek Gökçer’in hayatında çok önemli bir yeri olduğunun altını çizdi.

“Aşk İçin” projesi Ankara sonrasında, diğer illerde de sevenleriyle buluşacak.

(Kaynak: www.magazinci.com - 15.02.2016)

Feridun Düzağaç ve İsimsiz Orkestra’dan Ortak Proje

Feridun Düzağaç’ın İsimsiz Orkestra eşliğinde seslendirdiği şarkılardan oluşan ve Sony Music etiketiyle yayımlanacak olan yeni albümünün ilk şarkısı “Seyrüsefer” tüm dijital müzik platformlarında dinleyici ile buluştu.

Şarkının söz ve müziği Feridun Düzağaç’a, düzenlemesi ise aynı zamanda İsimsiz Orkastra’nın şefi de olan Özgür Ulusoy’a ait.

Ayrıca 30 Nisan’da müzikseverlerle buluşacak olan Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra’ın “Sakin” albümündeki şarkıların tamamı ise 23-30 Nisan tarihleri arasında Apple Music’te ön satışta olacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 25.04.2021)

Feridun Düzağaç’tan Yeni Şarkı!

Feridun Düzağaç, 5 yıl aradan sonra yayınladığı yeni eseri “Kötü Adam” ile müzikseverlerle buluşuyor.

‘Kötü Adam’da sürekli yanlış kararlar verip, yanlış adamlara aşık olan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Şarkı sözlerinde yaşamda alınan her kararın, insan hayatında büyük etkileri olduğu; her birinin iyi ya da kötü kapılar açtığı, hayatın bu kararlar ile biçimlendiği anlatılıyor.

Stüdyo Arı Etiketi ile yayınlanan, söz ve müziği Feridun Düzağaç’a, düzenlemesi Cengiz Köroğlu’na ait olan “Kötü Adam”, herkesin hayatındaki kötüleri çıkarmasını temenni ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 23.05.2024)

Diskografi :
1994
Öğrenci İndirimi (Grup Tını adına demo albüm, Ada Müzik)

1- Paranoya
2- Lavinia
3- Toy Yıllar
4- Yaz Yağmuru
5- Ela
6- Kuştan Lekeler
7- Değil miydik?
8- Elden Gittim
9- Bitmiyor Gece
10-Rehavet mi?
11-Son Şarkı

1997
Beni Rahatta Dinleyin (Albüm, Prestij Müzik)

1- Adı Sevda
2- Ay
3- Beni Rahatta Dinleyin
4- Beyaz
5- Buralar Soğuk
6- Hep Sarhoş
7- Hoptirinom
8- Kördüğüm
9- Lavinia
10-Nenni
11-Paranoya
12-Sevgili Öyküler

1998
Köprüden Önce Son Çıkış (Prestij Müzik/Ozan Video)

1- Unut Beni - 4:06
2- Gölge - 4:23
3- Aşkın E Hali - 3:45
4- Hep Uzaklara - 4:05
5- Oysa Ellerin ... - 3:53
6- Yollar - 3:25
7- Ela - 4:10
8- Düşlerime Kal
9- Sor - 3:37
10-Evimin Bir Odası - 4:59
11-Çiğ - 4:50

2000
Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik, 11 Mayıs)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
9- Feridun Düzağaç - Sevgi (4:04)

2001
Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir (Albüm, Universal/Neşe Müzik)

1- Aynı
2- Dipteyim, Sondayım, Depresyondayım
3- Yalnızlığım Sana Emanet
4- Uçak
5- İçimden Şehirler Geçiyor
6- Senin Şarkın
7- Biterken Herşey
8- Yanında
9- Dipteyim Ben
10-İyi Uykular
11-Son Yaprağıydı Güzün

2003
Savaşa Hiç Gerek Yok (Kolektif Albüm, Ada Müzik, 04.02.2003)
(Sanatçılar: Athena - Aylin Aslım - Bülent Ortaçgil - Feridun Düzağaç - Koray Candemir - Mor ve Ötesi - Nejat Yavaşoğulları - Vega)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Savaşa Hiç Gerek Yok - 03:38
2- Savaşa Hiç Gerek Yok (Burak Güven+G Point Remiks) - 05:53
3- Savaşa Hiç Gerek Yok (Akustik Versiyon) - 03:33

Orijinal Altyazılı (Albüm, Bay Müzik)

1- F.D. :)
2- Buralardan Gitme
3- Alev Alev
4- Boş Ders Şarkısı
5- Cumartesi
6- Düşler Sokağı
7- Nadas
8- Gamlı Uçak
9- Yalan
10-Tesadüfler (Kör Talih)
11-Mavi Tekme

2004
Aynı Mahallenin Çocukları (Karma Albüm, MVS Yapım, 23.08.2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Hasretler Ayrılıkla Başlar - Feridun Düzağaç - 4:42 (Söz ve Müzik: Serhan Kelleözü, Aranjör: Emrah Aydoğdu, Elektrik ve akustik gitar: Hakan Erken, Yaygı çalgılar düz.: Hakan Erken, Yaylı çalgılar: Kempa yaylı grubu, Kemanlar: Tarık Kemancı, Tuncay Düzağar, Umut Hoşgür, Viyonlar: Metin Kabacı, Özgür Argon, Çello: Murat Süngü)
7. Minör Şarkı - Feridun Düzağaç - 3:50 (Söz : Feridun Düzağaç, Müzik: Serhan Kelleözü, Aranjör: Emrah Aydoğdu, Bas ve akst. gitarlar: Hakan Erken, Elektrik gitar: Okan Ulusoy)

Uzun Uzun Feridun Düzağaç - Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Konserleri (Albüm, Müzik Mahsülleri Ofisi, 30.08.2004)

1- Adı Sevda - 04:11
2- Düşlerimde Kal - 04:25
3- Nadas - 04:29
4- Paranoya - 03:45
5- Buralardan Gitme - 04:27
6- Yanında - 03:45
7- Senin Şarkın - 03:29
8- Aşkın E Hali - 03:39
9- Uçak - 03:27
10-Boş Ders Şarkısı - 04:53
11-Düşler Sokağı - 04:27
12-Biterken Her Şey - 03:58
13-Sevgili Öyküler - 04:17
14-Yalan - 04:24
15-Lavinia - 04:48
16-Cumartesi - 04:43
17-Rüzgar - 04:52
18-İçimden Şehirler Geçiyor - 04:25
19-F.D. - 04:31
20-Alev Alev - 04:16
21-Ela - 03:02
22-Dipteyim Sondayım Depresyondayım - 04:39
23-Son Yaprağıydı Güzün - 04:15
24-Yanlızlığım Sana Emanet - 04:22
25-Gölge - 04:47
26-Unut Beni - 05:36
27-Beyaz - 04:42

2006
Bir Devam Filmi / Siyah Beyaz Türkçe Dublaj (Albüm, Müzik Mahsülleri Ofisi, 06.01.2006)

1. Ağlarsan Düşerim - 04:14
2. Emekli Kerem - 03:54
3. Sokaklarda Evcil - 03:53
4. Yıldızlar - 03:43
5. Ağlamıyorum - 03:58
6. Gibi Gibi - 04:01
7. Deli - 04:15
8. Aşk Çok Uzak - 04:39
9. Beni Unutma - 05:16
10.Bir Gün Ölürsem - 04:49
11.Yürüdüm - 05:23

Türk Rock (Albüm, Pasaj Müzik /Sony BMG, 24.11.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
14.Feridun Düzağaç / Deli - 04:16

2008
Uykusuza Masallar (Albüm, SONY&BMG, 22.01.2008)

1. Çok Geç - 04:21
2. Beni Bırakma - 04:56
3. Yeniköy - 04:34
4. Kara Kara - 03:38
5. Söz Ver - 04:25
6. Kurumuş Ölüyorken - 03:47
7. Çok Aşık - 03:47
8. Yüzün - 03:52
9. Özledim - 04:38
10.Hazır Cevap - 04:14
11.Ardından - 03:40
12.Senin İçin - 03:23
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)


2010
FD7 (Albüm, İrem Records, 18.03.2010)

1- Ağır Ağır
2- Mütemadiyen Ağlıyorum
3- Bir Varmış Bir Yokmuş
4- Rüya
5- Devrik
6- Hayat Neden Şekil Yapıyor
7- Aşkın Ön Sözü Ayrılık
8- Sensiz
9- İz
10-Bir Aşk Masalı


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 23.12.2010)
(2001 yılında Universal/Neşe Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1- Aynı
2- Dipteyim Sondayım Depresyondayım
3- Yalnızlığım Sana Emanet
4- Uçak
5- İçimden Şehirler Geçiyor
6- Senin Şarkın
7- Biterken Herşey
8- Yanında
9- Dipteyim Ben
10-İyi Uykular
11-Son Yaprağıydı Güzün


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2011
Çocuklar İçin Söylenen Feridun Düzağaç Şarkıları - İyilik Güzellikspor (Albüm, Sony Müzik, 26.05.2011)

1- Nadas (2003) - Redd
2- Beni Unutma (2006) - maNga
3- Boş Ders Şarkısı (2003) - Multitap
4- Çok Aşık (2008) - Pinhani
5- Çok Geç (2008) - Melis Danişmend
6- Deli (2006) - Hayko Cepkin
7- Dipteyim Sondayım (2001) - Emre Aydın
8- İçimden Şehirler Geçiyor (2001) - Bertuğ Cemil
9- Yeniköy (2008) - Jehan Barbur
10-Aşkın E Hali (1999) - Badem
11-Son Yaprağıydı Güzün (2001) - Feridun Düzağaç
12-Yanında (2001) - Feridun Düzağaç
13-Aşk Çok Uzak (2006) - Feridun Düzağaç
14-Beni Bırakma (2008) - Cem Adrian


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

2012
Feda - Beşiktaş 2012 (Maxi Single, Dokuz Sekiz Müzik, 21.06.2012)

1- Feda (Ağlayan Gitar) - Feridun Düzağaç (Söz & Müzik : Feridun Düzağaç)
2- Multi Feda - Multitap (Söz & Müzik : Feridun Düzağaç)
3- Şeref Bey Türküsü - Emrah Çoksaygan) (Söz & Müzik & Düzenleme : Emrah Çoksaygan)
4- Feda (Şeref Bey’in Son Nefesi ) – Feridun Düzağaç) (Söz & Müzik : Feridun Düzağaç)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.amazon.com (ABD)

2013
13 Düet / Nilüfer (Albüm, DMC, 21.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5- Kavak Yelleri (Nilüfer & Feridun Düzağaç)

Flu / FD 2013 (Albüm, DMC Müzik, 08.03 / 14.03.2013)

1. Seyrüsefer (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
2. Gönül (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
3. Senin Yüzünden (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
4. Sana Deliriyorum (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
5. Unutama Beni (Söz & Müzik: Şemi Diriker (Ossi Müzik))
6. Ansızın ve Nedensiz (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
7. Belki Bir Gece (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
8. Tek Başına (Söz & Müzik: Fikret Kızılok)
9. Bugün (Söz & Müzik: Feridun Düzağaç)
10.Yaz (Söz & Müzik: Murat Hasarı)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2015
Başka (Albüm, Sony Müzik, 02.10.2015)

1- Biçare
2- Olmaz
3- Kül – Demli Versiyon
4- Olmasaydın feat. YAYA
5- Sorma
6- Biçare – Başka Versiyon
7- Ah O His
8- Kül
9- Fer
10-Beyaz - 1996


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsan.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Başka ([LP=Plak] Albüm, Sony Müzik, 19.08.2016 )

1- Biçare
2- Olmaz
3- Kül – Demli Versiyon
4- Olmasaydın feat. YAYA
5- Sorma
6- Biçare – Başka Versiyon
7- Ah O His
8- Kül
9- Fer
10-Beyaz - 1996


Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
vibeby.com

2019
10’a Özel (Albüm, DMC, Dijital 01.03.2019, CD 07.03.2019)

1- Dinle - 04:03
2- Yeter - 04:09
3- Gidin - 03:14
4- Gözlerinden Anlarım - 04:18
5- Sana... toryum - 04:04
6- Pişmanlık Sineması - 03:35
7- Kurtar Beni - 03:42
8- Yabancı (feat.Yaya) - 04:04
9- Gel - 04:24
10-Sen Yoksun Diye - 03:35


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
store.unkapani.digital
www.kitapsan.com.tr
www.cdplak.com
www.amazon.com (ABD)

2021
Seyrüsefer / Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra (Single, Sony Music Türkiye, 23.04.2021)

1- Seyrüsefer - 05:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sakin / Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra (Albüm, Sony Music Türkiye, 30.04.2021)

2- Biçare
3- Özledim
4- Gönül
5- Çok Aşık
6- Beni Unutma
7- F.D.Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
İzmir Türküleri [Kolektif Albüm, Sony Music Türkiye, 09.09.2022]

4- Gerizler Başı / Feridun Düzağaç - 03:40

Günaydın (feat. Feridun Düzağaç) / Selim Öztürk (Single, Lucky Ones Music, 16.09.2022)

1- Günaydın (feat. Feridun Düzağaç) - 03:30Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2024
Alev Alev (Kale Arkası Remix) (Single, Stüdyo Arı, 01.03.2024)

1- Alev Alev (Kale Arkası Remix) - 03:43Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Kötü Adam (Single, Stüdyo Arı, 10.05.2024)

1- Kötü Adam - 03:43

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/feridunduzagac
www.facebook.com/FeridunDuzagacFanPage
www.facebook.com/pages/Feridun-Düzağaç
www.facebook.com/pages/Feridun-Düzağaç
Myspace Adresi:
www.myspace.com/feridunduzagac
Twitter Adresi:
www.twitter.com/feridunD
Instagram Adresi:
www.instagram.com/feridun.duzagac
Wikpedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Feridun_Düzağaç
Lastfm.com.tr Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Feridun+Düzağaç
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Feridun_Düzağaç
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (28015 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag