Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 228 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 228
Üye: 0
Toplam: 228

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,182,010
  • Bugün: 19,654
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 05:17 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Funda Arar
Bookmark and Share
    Geri Dön   (48768 okuma)Sanatçı: Funda Arar
FUNDA ARAR
FOTO GALERİ
8 Nisan 1975 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk öğrenimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı’nda tamamladı.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Funda Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5’in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı.

2000 yılında albüm çalışmalarına başlayan Funda Arar titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek “Sevgilerde” adını verdiği albümünü tamamladı. TMC Film Müzik Üretim ve Pazarlama A.Ş.’den Nisan ayı başında çıkan albümün aranjörlüğünü Adnan Koç üstlendi. Necip Fazıl Kısakürek’in “Kaldırımlar”, Behçet Necatigil’in “Sevgilerde”, Gülsüm Cengiz’in “Yağmur”, Şeyda Kılınç’ın “Ay Doğmadan Gel” şiirlerinin yer aldığı albümde “Kaldırımlar” dışında bestelerin tamamı Yücel Arzen’e ait. “Kaldırımlar” ise Özhan Eren ve Yücel Arzen’in ortak çalışması.

Hakan Yonat tarafından çekilen “Kaldırımlar” ve “Aysel” adlı klipleriyle müzikseverlerin beğenisini toplayan Funda Arar Türk Pop Müziğinde kalıcı olacağının da sinyallerini veriyordu.

2001’de “Sevgiliye”, 2002’de de “Alagül” isimli albümleri yayınlandı. 2003 yılında “Sevda Sevda Yanığı” isimli albümü piyasaya çıktı.

2004’te yayına girdiği günden beri izlenme rekoru kıran ‘Bir İstanbul Masalı’ dizisi, konusu kadar müzikleriyle de ilgi çekti. Müziklerini Kıraç’ın yaptığı, çıkarılan Soundtrack albümde yirmi eser yer alıyor. Dizinin sevilen melodilerine Kıraç, Burcu Tatlıses, Müfide İnselel ve Seha Karadeniz’in yazdığı sözlerle şekillenen albüm şarkılarının ikisini Funda Arar, beş tanesini Kıraç seslendirdi: “OLUR YA”, “ŞEHR-İ DESTAN İSTANBUL”, Funda Arar’ın seslendirdiği “KÖRDÜĞÜM”, “SEBEBİM OLUR”, “BÜYÜLÜ AŞK”, “AŞK PERİSİ”, “GECENİN SESİ”.

2005’te TMC Müzik tarafından Funda Arar’ın 4 albümü, “Funda Arar” ismi ile hepsi bir arada olmak üzere tekrar piyasaya çıkartıldı.

2006’te yine TMC Müzik tarafından Funda Arar, “Son Dans” isimli albümünü piyasaya çıkarttı.

2008’de “Rüya” isimli albümünü çıkardı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı bitirdikten sonra 2000 yılında başladığı profesyonel müzik kariyerine 5 Albüm, 23 video klip, TV programları ve sayısız konserle devam eden, söz yazarlığı besteciliği ve yorumculuğu ile gönüllere taht kuran Funda Arar “bu benim rüyam” dediği Türk Müziği albümünü dinleyenlerine ulaştırıyor.

Konserlerinde, yaptığı ve katıldığı TV programlarında dinleyenleri tarafından arzu edilen, çok istenilen ve Funda Arar’ın da sık sık seslendirdiği Türk Sanat Müziği; Funda Arar’ın uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı ve özen gösterdiği bu albümle yeni nesillerle ve Türk Sanat Müziği’nden vazgeçemeyenlerle buluşuyor. Hicaz, Rast, Hüzzam, Muhayyerkürdî, Uşşak, Kürdîlihicazkâr ve Nihavend makamlarının en güzel örneklerinden olan 16 Türk Müziği eserini, Funda Arar “Rüya” adlı albümde seslendirdi.

Yaşar Okyay’ın müzik yönetmenliğini yaptığı “Rüya” adlı albümde değerli saz üstatları bir araya geldi. Ayrıca Gündem Yaylı Grubu orkestrasyonda yer aldı. Albümde armonik düzenlemeler Febyo Taşel tarafından gerçekleştirildi. Funda Arar styling’i Esra Başıbüyük ile çalıştı.

2009’da TMC Müzik’ten “Zamanın Eli” isimli albüm geldi. Bu albümünden “Geceler”, “Senden Öğrendim”, “Yak Gel” ve sonra da “Geçmez Yara” isimli şarkıları kliplendirdi.

2010’da “Her Devrin Devleri” isimli kolektif albümde “Yanarım” isimli şarkıda Alpay ile birlikte bir düete imza attı. Aynı yıl Kubat’ın çıkardığı “İnce İnce” isimli albümde Kubat ile birlikte albüme ismini veren şarkıda düet yaptı.

2011 Şubat ayında albümü “Şehrin Masum Çocukları” geldi. Bu albümünden de “Aşkın Bana Değdi Değeli”, “Sen ve Ben”, “İkimiz” ve sonra da “Anmam Adını” isimli şarkılara klip çekti.

2012’de Funda Arar’dan yeni albüm: “Sessiz Sinema”

Funda Arar, 10 şarkıdan oluşan yeni albümü “Sessiz Sinema” ile 2 Mayıs’ta müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. (Kaynak: www.sozmuzik.com - 26.04.2012)

Funda Arar ‘Sessiz Sinema’da ‘Artist’ Oldu!

Funda Arar, yeni albümü ‘Sessiz Sinema’nın ilk klibi için albümüne adını veren parça için kamera karşısına geçti.

Bu yılki Oscar ödül töreninde beş ödül birden alan ‘Artist’ filminde başrol kadın oyuncu Bérénice Bejo’e benzer kostümleriyle 1930’lu yıllardan günümüze yansıyan Funda Arar, klipte bir film yıldızını canlandırıyor.

Siyah-beyaz olarak çekilen klipte sanatçıya Alman model Andre Hamman eşlik etti. Şarkının ruhunun 1930’lu yıllar çağrıştırdığını ve dönem klibi olmasını özellikle istediğini belirten Funda Arar ‘Bu kez ‘Sessiz Sinema’nın ‘Artist’i ben oldum. Çok keyifli bir klip oldu’ dedi.

Müziğini Febyo Taşel’in yaptığı, sözlerini Yıldız Tilbe’nin yazdığı parçanın yönetmenliğini ise Murad Küçük üstlendi. Yaklaşık 40 kişilik bir ekiple, 20 saatte gerçekleştirilen çekimlerde, 1940’lara ait dekorlar ve kostümler ile, o dönemin film setinde geçen film yıldızları arasında bir aşk hikayesi anlatıldı. Styling’i Umut Eker tarafından yapılan klipte, kıyafetler Simay Bülbül imzası taşıyor. (Kaynak: www.magazinci.com - 16.04.2012)

Müslüm Gürses anısına 2013 Temmuz’da çıkan “Baba Şarkılar” isimli albümde “Adını Sen Koy” şarkısına yorumuyla katkıda bulundu. Aynı şarkıyla “Baba Şarkılar 2” albümünde de yer aldı.

Aralık 2013’te Bahzet Geçerker’in Enbe Orkestrası ile birlikte “Hafıza” isimli şarkıya imza attı. Single olarak da çıkan bu şarkı hit şarkılar arasına girdi.

2015 Ocak ortasında “Hoşgeldin” albümünü çıkardı. Albümden “Hayatın Hesabı” şarkısı hit şarkılar arasına girdi. 2015’in Ağustos ayında ise “Bağışla” adlı, akustik versiyonuyla birlikte 2 şarkılık single çıkardı. Aynı ay içinde “Hoşgeldin” albümü ve “Bağışla” single’ı birlikte 2 CD olarak tekrar basılarak şatışa sunuldu.

2017 Mart ayında “Aşk Hikayesi” adlı albümü çıkıyor.

Funda Arar’ın 17 Mart 2017 tarihinde ilk önce dijital, sonra da CD olarak yayınlanan “Aşk Hikayesi” isimli on birinci stüdyo albümünde yer alan şarkıların biri hariç (“Bırakma Beni”) hepsinin düzenlemesini Febyo Taşel yaptı.

“Aşk Hikayesi”, Funda Arar’ın bir önceki albümü olan “Hoşgeldin” adlı albümünden 2 sene sonra yayınlandı. Albümde toplam 13 şarkı bulunuyor. Ayrıca albüm, Soner Sarıkabadayı, Gülşen, Febyo Taşel, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur, Süleyman Billor, Günay Çoban, Tuğçe Ören, MC Murad, Namık Naghdaliyev, Onur Baştürk, Gözde Ançel, Buray Hoşsöz, Ferdi Quliyev, Terlan Memmedhüseynov, Serdar Aslan gibi isimlerin imzasını taşıyor.

Funda Arar’dan Yeni Single’a Yeni Klip!

Funda Arar, “Aşk Olsun” adlı yeni single çalışması ile yeniden sevenleriyle buluştu.

Arar, yeni parçanın klip çekimleri için İspanya’nın Barcelona şehrini tercih etti.

KIZ ANNESİ FUNDA!

4 yaşında Aras adında bir erkek çocuğu olan Arar’ın, klibin senaryosu gereği dünyalar güzeli bir de kızı oldu. Güzel şarkıcıya kızı rolünde eşlik eden 12 yaşındaki İspanyol Carla Garcia’nın yanı sıra, 47 yaşındaki İngiliz aktör Rob McLoughlin de kamera karşısındaydı.

Klipte güzel İspanyol kızı ile piyano çalan, mutfakta omlet yapan Arar, üç gün süren çekimlerin sonunda şehri gezmeyi de ihmal etmedi. Çekimlerinin eşsiz Barcelona manzaralı bir penthouse’da ve şehrin ünlü parkı Parc de la Ciutadella’da gerçekleştiği klibin yönetmen koltuğunda ise ünlü yönetmen Hasan Kuyucu vardı.

SINGLE VE ALBÜM BİR ARADA!

Arar, hayranlarına bir de sürpriz yaparak yeni single çalışması “Aşk Olsun” ve 8 ay önce piyasaya çıkan albümü ‘Aşk Hikayesi’ni bir arada müzikseverlere sundu.

Funda Arar’ın seslendirdi ‘Aşk Olsun’un sözü, müziği ve düzenlemesi, ünlü müzisyen Eflatun’a ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 08.11.2017)

Funda Arar İle “Arabesk” Zamanı!

Funda Arar, on ikinci albümü ‘Arabesk’i, Kral FM medya sponsorluğunda DMC etiketiyle sevenlerinin beğenisine sundu. Funda Arar, yeni albümünde, yılların eskitemediği arabesk şarkıları yorumladı. Seslendirildikleri ilk dönemlerde müzik piyasasına damga vuran unutulmaz şarkılar, Funda Arar’ın sesinde yeniden hayat buldu.

Albümün ilk klibi olan “Sor” ise “Arabesk” albümünün tek yeni şarkısı oldu. Sözü ve müziği Eypio’ya ait olan şarkının düzenlemesini Febyo Taşel üstlendi. “Bakma Bana Öyle”, “Bir Kulunu Çok Sevdim”, “Duyanlara Duymayanlara”, “Huzurum Kalmadı”, “İşte Bu Bizim Hikayemiz”, “İtirazım Var”, “Mutlu Ol Yeter”, “Ölüyorum Kederimden” ve “Yıkılmışım Ben” gibi klasikleşmiş eserlerin yer aldığı albümdeki şarkıların tümü usta aranjör Febyo Taşel tarafından yeniden düzenlendi. Sevilen sanatçı Kubat’ın da süpervizörlüğünü yaptığı albüm, Kral FM medya sponsorluğunda DMC etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

Funda Arar geçtiğimiz gün albümün çıkış parçası olan ‘Sor’un klip çekimleri için kamera karşısına geçti. Çekimleri Taksim ve Maslak’ta yapılan klibin yönetmen koltuğunda Murad Küçük vardı.

Çekimler sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arar kliple alakalı “‘Arabesk’ albümümün sıfır kilometre bir şarkısı var. Adı ‘Sor’. Şarkı, Eypio’nun. Klibi Murad Küçük çekiyor. İlk olarak Taksim’de bir mekandaydık. Orada kalabalık bir ekiple birlikte uzun süren çekimler yaptık. Klipte beni ilk kez depresif bir kadın olarak göreceksiniz. Asi, tartışan, kavga eden hatta güvenlikler tarafından mekandan atılan... Anlayacağınız biraz sert bir klip oldu.” dedi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.08.2018)

Funda Arar Yeni Klibi İçin Özel Ders Aldı!

Funda Arar hayranlarına yaz sürprizi yaptı. “Çık Aradan” adlı bir single çıkardı.

Söz ve müziğine Derya Uluğ ile Asil Gök, aranjesine Mustafa Ceceli imza attı.

Klip için dans dersleri alan Funda Arar, Beykoz Kundura Fabrikası’nda 30 kişilik ekiple kamera karşısına geçti.

“Arabesk” projesiyle 2018’in en çok satan albümlerinden birine imza atan Arar, yeni teklisi “Çık Aradan” için birbirinden önemli isimlerle çalıştı.

Söz ve müziği güzel şarkıcı Derya Uluğ ile Asil Gök imzası taşıyan şarkının aranjörü ise Mustafa Ceceli.

İki versiyon olarak dijital platformlarda yerini alan şarkının, akustik versiyonunun düzenlemesini ise Febyo Taşel yaptı.

Funda Arar, şarkının klip çekimleri için özel dans dersleri aldı. Nihat Odabaşı’nın yönettiği klip 30 kişilik bir dansçı ekibiyle birlikte Beykoz Kundura Fabrikası’nda çekildi.

‘Çık Aradan’ın fotoğrafları ise Arar’ın evinde Safa Gülsoy tarafından çekildi.

“Çık Aradan” 26 Temmuz Cuma günü (bugün) DMC Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 26.07.2019)

Funda Arar İstanbul’u Stüdyoya Sığdırdı!

Türk müziğinin güçlü sesi Funda Arar, geçtiğimiz hafta müzikseverlerle buluşturduğu 13’üncü albümü ‘Doldur Yüreğimi’nin ilk klibini sevenlerinin beğenisine sundu.

“Doldur Yüreğimi” isimli şarkıya çekilen klibin yönetmenliğini Murat Joker yaptı. Orion Stüdyoları’nda gerçekleşen çekimlerde ekip, 5 bin 343 km2’lik İstanbul’u stüdyoya sığdırdı.

Çekim öncesi İstanbul’un çeşitli noktaları gezerek elde edilen görüntüler, çekimlerde özel bir projeksiyon sistemiyle Arar’ın arkasına yansıtıldı. Bu teknikle başarılı yorumcu Galata’dan Belgrad Ormanı’na kadar şehrin bir çok noktasını gezdi. “Doldur Yüreğimi” DMC etiketiyle bugün tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 04.03.2020)

Funda Arar Ev Yapımı Klip Çekti!

Funda Arar, 13’üncü albümü ‘Doldur Yüreğimi’nin ikinci klibini, ‘Vasiyet’e çekti.

Şarkıcı, video için evinin kapılarını yönetmen Murat Joker ve ekibine açtı.

Üç kişilik ekip, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalarak, yaklaşık 11 saatte çekimi tamamladı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 04.03.2020)

Funda Arar’dan 10 Akustik Şarkı!

Funda Arar, pandemi döneminde konserlerden arta kalan zamanını özel bir proje ile değerlendi.

Pandemi döneminde dinleyicilerine daha fazla ulaşmak isteyen şarkıcı, dijital bir proje hayata geçirdi ve belirlediği 10 şarkıyı akustik olarak seslendirdi.

Anadolu Feneri’nde bir mekanı kapatan Arar, çekimler için bir prodüksiyonla çalıştı.

Türkü ve pop parçalardan oluşan 10 şarkıyı orkestrası eşliğinde canlı kaydeden Arar, 2017 ylında çıkardığı “Aşk Hikayesi” isimli albümünde yer alan sevilen şarkısı ‘Armağansın’la bugün (09.09.2020) dinleyicileriyle buluştu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 04.03.2020)

Funda Arar’dan Yeni Single “O Şarkıyı Çal”

Türk müziğinin güçlü sesi Funda Arar yeni şarkısı ‘O Şarkıyı Çal’la müzikseverlerle bir kez daha buluştu.

2000 yılından bu yana kariyerine 13 albüm ve 6 single sığdıran başarılı sanatçı 2021’i Şehrazat imzalı bir şarkıyla karşılıyor!

Düzenlemesini Febyo Taşel’in yaptığı şarkının klibi Murat Joker’in yönetmenliğinde çekildi. Yeni şarkısı ve yeni yılla alakalı konuşan Arar, “2020 zor bir yıl oldu tüm dünya için ama 2021’e umutla bakıyorum. Bu tatsız, renksiz, hepimizi üzen yıl sonunda bitiyor. Ben de yeni bir şarkıyla karşılamak istedim yeni yılı. Umarım hepimiz için harika bir yıl olur” dedi.

‘O Şarkıyı Çal’ DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 04.03.2020)

Funda Arar’dan Yeni Single: “Gerisi Bende”

Funda Arar, “Gerisi Bende” adlı single çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu.

Arar’ın, eşi Febyo Taşel ile yazdığı şarkıya, Murat Joker yönetmenliğinde Merter’deki bir stüdyoda klip çekildi.

Arar, yeni çalışması için gerçekleştirdiği fotoğraf çekimlerinde ise çiçekli ve renkli görüntüsüyle yaz coşkusu yaşattı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 12.07.2021)

Funda Arar Ve Semicenk’ten Düet Sürprizi

Funda Arar, şarkıcı Semicenk’le “Al Sevgilim” parçasına düet yaptı.

Şarkının doğum gününde yayınlandığını söyleyen Arar, Benim için güzel bir hediye oldu. Genç arkadaşlarla beraber müzik yapmayı seviyorum. Keyifli bir çalışma oldu” dedi.

Pek sık düet bir projede yer almayan Arar, yeni jenerasyon genç müzisyenleri başaralı bulduğunu söyledi.

Yaza doğru 4 şarkıdan oluşan bir maxi single çıkarmayı planlayan Arar, sonbaharda ise albümünü piyasaya süreceğini söyledi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 08.04.2022)

Funda Arar’dan “Boşver”

Funda Arar, 14’üncü albümünü dinleyicileriyle buluşturdu. Albümün ilk klibi, aynı zamanda albümün adını veren ‘Boşver’e çekildi

Funda Arar, 2023’ü yeni bir albümle karşıladı. 2000 yılından bu yana kariyerine 13 albüm ve 9 single sığdıran Arar, 14’üncü albümüyle sevenleriyle yeniden buluştu.

İlk klip almüne adını veren “Boşver” şarkısına çekildi. Tan Taşçı, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur, Febyo Taşel, Daniel Taşel, Cihan Mürtezaoğlu ve Gülnur Badakal imzası taşıyan 5 şarkıdan oluşan albümün ilk klibinin yönetmenliğini ise Murat Joker yaptı.

“Boşver”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 23.12.2022)

Funda Arar’dan “Son Bir Şarkı”

Funda Arar, yeni single çalışması ‘Son Bir Şarkı’yla müzikseverlerle buluştu.

Şarkıyla alakalı konuşan Arar, “Bir süredir beklemedeydik. Yeni şarkı çıkarmamıştık. Ama bu proje içimize çok sindi. Muhteşem bir ekiple çalıştık, sonucu da muhteşem oldu” dedi.

Şarkının söz ve müziğine son döneme damga vuran Semicenk imza atarken, şarkının düzenlemesini başarılı müzisyen Febyo Taşel yaptı.

Emre Alev yönetmenliğinde çekilen şarkının klibi, Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinde çekildi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 04.08.2023)

Funda Arar ve Rast’tan Ortak Proje! “Mevzu Derin”

Funda Arar ve son dönemin dikkat çeken isimlerinden Rast “Mevzu Derin” adlı proje için bir araya geldiler.

Sözü müziği Doğu Swag, aranjesi Berek Arda Büken’e ait şarkı Batıkan Hitay yönetmenliğinde kliplendi.

Rast & Funda Arar “Mevzu Derin” 15 Kasım’da müzikseverlerin beğenisine sunulacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 14.11.2023)

Diskografi:
2000
2000
Sevgilerde (Albüm, TMC Müzik, 16.03.2000)

1. Kaldırımlar - 05:24 (Söz: Fazıl Kısakürek, Müzik: Özhan Eren ve Yücel Arzen)
2. Aysel - 03:43 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)
3. Yağmur - 03:57 (Söz: Gülsüm Cengiz, Müzik: Yücel Arzen)
4. Aysel - 05:3 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)
5. Çok Hainsin - 03:58 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)
6. Cam Kırığı - 05:02 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)
7. Ay Doğmadan Gel - 04:37 (Söz: Şeyda Kılınç, Müzik: Yücel Arzen)
8. Sevgilerde - 03:55 (Söz: Behçet Necatigil, Müzik: Yücel Arzen)
9. Ah Oğlan - 03:54 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)
10.Berdel Gelin - 04:35 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)

2001
Sevgiliye (Funda Arar & Kıraç, Albüm, TMC Müzik, 26.01.2001)

1. Çeşminaz (Söz ve Müzik: Kıraç) - 04:49
2. Anla Artık (Söz ve Müzik: Kıraç) - 03:37
3. Sevgiliye (Söz ve Müzik: Kıraç, Funda Arar) - 05:18
4. Seni Düşünürüm - 04:26
5. Birtanem (Söz ve Müzik: Kıraç) - 04:06
6. Yalnızlığın Şarkısı - 05:01

2002

Alagül (Albüm, TMC Müzik, 16.04.2002)

1- Alagül - 04:12
2- Seninim - 03:28
3- Arapsaçı - 03:25
4- Anestezik - 03:25
5- Ben Hep Böyleyim - 03:38
6- Affet - 04:12
7- Belki Birgün - 03:38
8- Yalnızlık Durağı - 04:42
9- Körpeciğim - 04:12
10-İsyan - 03:26
11-Gizlice - 04:12
12-Seni de Adam Sandım - 02:42

2003
Sevda Yanığı (Albüm, TMC Müzik, 02.10.2003)

1. Sevda Yanığı - 03:22
2. Haberin Var Mı? - 04:33
3. Roman - 03:52
4. Aşksız Kal - 04:01
5. Kırık Düşler - 03:33
6. Özledim - 03:40
7. Yangın Yeri - 04:22
8. Dönemem - 03:58
9. Geçse de Yıllar - 03:16
10.Maske - 03:18
11.Neyse - 04:44
12.Gün Gelecek - 03:22

Saat Sabahın Dokuzu (Albüm, Raks Müzik/Melki Prodüksiyon)
Büyütmek için T ıklay ın
3. Tüm Bir Yaşam  ( Funda Arar ) - 03:50

2004
Bir İstanbul Masalı (Albüm, TMC Müzik)

1. Bir İstanbul Masalı (Enst) - 04:28
2. Kartal Yuvası - 01:10
3. Olur Ya - 03:46
4. Kör Düğüm - 2:58 - 01:13
5. Parıltı (Enst) - 00:43
6. Gözyaşı Çigan (Enst) - 02:45
7. Aşk Masalı - 02:04
8. Kartal Yuvası (Enst) - 02:48
9. Bir İstanbul Masalı (Akustik Vers) - 02:33
10.Sebebim Olur - 01:09
11.Büyülü Aşk (Enst) - 02:01
12.Uzaklar (Enst) - 01:58
13.Gözyaşı (Enst) - 01:12
14.Aşk Perisi (Enst) - 00:28
15.Yollar - 01:58
16.Napoliten Şarkı (Enst) - 01:30
17.Çigan (Enst) - 01:24
18.Gecenin Sesi (Enst) - 02:17
19.Hicran (Enst) - 02:01

2005
Funda Arar (Albüm, 4 Albüm Bir Arada, TMC Müzik)

Sevgiliye
Sevgilerde
Alagül
Sevda Yanığı

2006
Son Dans (Albüm, TMC Müzik, 03.03.2006)

1- Karartma Günleri - 04:31
2- Benim İçin Üzülme - 04:30
3- Karaya Vuran Gemiler - 04:13
4- Dua - 04:29
5- Savur - 04:04
6- Gurbet Kuşu - 03:50
7- Skandal - 03:29
8- Bu Sabah Güneş Doğmuyor - 04:07
9- Camdan Kalp - 04:29
10-Yasak Elma - 03:37
11-Beni Benle Böyle - 05:08
12-Son Dans - 04:27

2007
Fenerbahçe’nin 100 Şerefli Yılı (1907-2007) (Maxi Single Albüm, Hi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
Sen Fenerbahçe - Funda Arar

Adaletin Bu Mu Dünya / Gülşah (Türkü Albüm, De-Ka Yapımcılık)
Büyütmek için Tıklayın
7- Sana Geldim (Söz ve Müzik: Yücel Arzen)

2008
Rüya Gibi Dizi Müzikleri (Single Albüm, TMC Film Müzik, 01.01.2008)
Büyütmek için Tıklayın
1- İkili Delilik - Funda Arar - 04:07
2- Koyu Kara - Cem Yıldız - 03:46

Power Türk Müzik Ödülleri 2008 (Karma Albüm, Pasaj Müzik, 25.02.2008)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
10-Karaya Vuran Gemiler - Funda Arar

Rüya (TSM Albüm, TMC Müzik, 08.05.2008)

1. Gönlümün İçindir
2. Hicaz Saz Semaisi
3. Görmedim Ömrümün Asude Geçen Bir Demini
4. Yollarına Gül Döktüm
5. Saçının Tellerine
6. Ben Küskünüm Feleğe
7. Pişman Olurda Bir Gün
8. Dilimi Bağlasalar
9. Dertleri Zevk Edindim
10.Artık Yeşerecek Bir Dalım Yok
11.Niçin Baktın Bana Öyle
12.Ne Gelen Var Ne Soran
13.Minimini Nihavent Peşrev
14.Kimseye Etmem Şikayet
15.Aşk Bu Değil
16.Gözleri Aşka Gülen


2009
Zamanın Eli (Albüm, TMC Müzik, 05.03.2009)

1. Geceler - 04:14 (Söz & Müzik: Funda Arar)
2. Aşk İçin İki Kişi Gerekmez - 03:52 (Söz & Müzik: Saro Secikyan)
3. Aşk - 04:13 (Söz: Burcu Tatlıses, Müzik: Febyo Taşel)
4. Aslında - 04:25 (Söz & Müzik: Onur Baştürk)
5. Ateş Düştüğü Yeri Yakar - 04:16 (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)
6. Durulmalı - 04:20 (Söz: Müfide İnselel, Elif Çıraklar, Müzik: Müfide İnselel)
7. Ağlasam Duymaz - 04:39 (Söz & Müzik: Funda Arar)
8. Geçmez Yara - 03:48 (Söz: Günay Çoban, Müzik: Febya Taşel)
9. Kül Kedisi - 03:36 (Söz: Günay Çoban, Müzik: Funda Arar, Febya Taşel)
10.Senden Öğrendim - 04:36 (Söz: Burcu Tatlıses, Müzik: Febyo Taşel)
11.Sensizlik - 04:00 (Söz: Saro Secikyan, Müzik: Febyo Taşel)
12.Yak Gel - 04:00 (Söz: Burcu Tatlıses, Müzik: Febyo Taşel)
13.Zamanın Eli - 04:47 (Söz: Burcu Tatlıses, Müzik: Febyo Taşel)


2010
Her Devrin Devleri (Kolektif Albüm, Atlas Müzik, 04.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Alpay & Funda Arar - Yanarım - 04:50

İnce İnce (Kubat Albümü, Seyhan Müzik, 10.06.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İnce İnce - 05:05 (Söz & Müzik: Kazım Birlik)

2011
Aşkın Masun Çocukları (Albüm, DMC Müzik, 09.02.2011)

1- Sen ve Ben
2- Aşkın Masum Çocukları
3- İkimiz
4- Piyango ( Pou Gyrnas )
5- Erite Erite
6- Anmam Adını
7- Herkes Gibisin
8- Gül Döşek
9- Aşkın Bana Değdi Değeli
10-Gerekçe
11-Sevdiklerim
12-İki Sevda İki Hata
13-Aşkın Bana Değdi Değeli (Club Version)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.ideefixe.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2012
Sessiz Sinema (Albüm, Emre / Bomonti Müzik, 02.05.2012)

1- Sessiz Sinema
2- Şarap Mevsimi
3- Var Mısın
4- Pişmanım
5- Yazık
6- Geciken Gözyaşı
7- Yok Yok
8- Yoksun
9- Hayat Arkadaşı
10-Leblebi


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Diskomatik / Hüseyin Karadayı (Pop Albüm, DMC Müzik, 27.09.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Hüseyin Karadayı feat. Funda Arar - Seni Düşünürüm
11.Hüseyin Karadayı feat. Funda Arar - Seni Düşünürüm (Club Extended Mix)

2013
Baba Şarkılar (Albüm, Eflatun Müzik, 29.07.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
3. Funda Arar - Adını Sen Koy

Hafıza / Funda Arar & ENBE Orkestrası (Single, DMC, Dijital 11.11.2013, CD 12.12.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Hafıza

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
Baba Şarkılar 2 (Albüm, Eflatun Müzik, 04.03.2014)

CD 1
6. Adını Sen Koy - Funda Arar

Hit 2014 (Albüm, GNL, 04.11.2014)

CD 2
6. Hafıza - Funda Arar feat. Enbe

2015
Hoşgeldin (Albüm, Doğan Müzik Yapım [DMC], 13.01.2015)

1- Hayatın Hesabı - 03:17
2- Gitme Kal - 03:32
3- Gamsız - 03:53
4- Sevdim Bir Kere - 03:39
5- Ben Tabii Ki - 03:38
6- Ömrüme Yetiş - 03:24
7- Göç - 03:47
8- Taraf - 03:45
9- Ne Hırsızı? - 04:05
10-Yediverenim - 03:25
11-Üç Günlük - 03:36
12-Kaç Kadeh Kırıldı - 03:28
13-Hoşgeldin - 03:33
14-Onursuz Olmasın Aşk (İlkan Günüç Mix) - 03:42
Booklet - Hoşgeldin


Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bağışla (Single, Doğan Müzik Yapım [DMC], 07.08.2015)

1- Bağışla - 03:37
2- Bağışla (Akustik Versiyon) - 03:37

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hoşgeldin + Bağışla (Yeni Single) (2xCD Albüm, Doğan Müzik Yapım [DMC], 12.08.2015)

CD 1 :
1- Hayatın Hesabı - 03:17
2- Gitme Kal - 03:32
3- Gamsız - 03:54
4- Sevdim Bir Kere - 03:39
5- Ben Tabii Ki - 03:38
6- Ömrüme Yetiş - 03:24
7- Göç - 03:47
8- Taraf - 03:45
9- Ne Hırsızı? - 04:05
10-Yediverenim - 03:25
11-Üç Günlük - 03:36
12-Kaç Kadeh Kırıldı - 03:28
13-Hoşgeldin - 03:33
14-Onursuz Olmasın Aşk (İlkan Günüç Mix) - 03:42
CD 2 :
1- Bağışla
2- Bağışla (Akustik)Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)

2017
Aşk Hikayesi (Albüm, DMC, Dijital 17.03.2017, CD 20.03.2017)

1. Düşman Gibi
2. Sen Benden Gittiğinde
3. Bırakma Beni
4. Armağansın [Akustik]
5. Kalabalık
6. Of Makamından
7. Ayrılık Geldi
8. İnci Tanesi
9. Unutur Mu Bir Kadın
10.Sana Değmez
11.Rum Havası
12.Demli
13.Mutlu Son


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Aşk Olsun (Single, DMC, 08.11.2017)

1- Aşk OlsunDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Aşk Olsun + Aşk Hikayesi (2xCD Pop Albüm, DMC, 08.11.2017)

CD 1:
1. Aşk Olsun


CD 2:
1. Düşman Gibi
2. Sen Benden Gittiğinde
3. Bırakma Beni
4. Armağansın
5. Kalabalık
6. Of Makamından
7. Ayrılık Geldi
8. İnci Tanesi
9. Unutur Mu Bir Kadın
10.Sana Değmez
11.Rum Havası
12.Demli
13.Mutlu Son


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital

Aşk Olsun (Akustik) (Single Albüm, DMC, 07.12.2017)

1- Aşk Olsun (Akustik) - 4:03Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Arabesk (Albüm, DMC, 04.08./10.08.2018)

1. Mutlu Ol Yeter
2. Duyanlara Duymayanlara
3. Bir Kulunu Çok Sevdim
4. Sor
5. Ölüyorum Kederimden
6. İtirazım Var
7. Huzurum Kalmadı
8. Yıkılmışım Ben
9. İşte Bu Bizim Hikayemiz
10.Bakma Bana ÖyleOnline CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kafalar Karışık (Orijinal Film Müzikleri) (Film Müziği Albümü, ILS Music, 07.12.2018)

4. İşte Bu Bizim Hikayemiz - 04:25 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Coşkun Sabah)

Son Dans ([LP] Plak, TMC Film Müzik, 28.12.2018)
(03.03.2006 tarihinden CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Karartma Günleri
2- Benim İçin Üzülme
3- Karaya Vuran Gemiler Gibi
4- Dua
5- Savur
6- Gurbet Kuşu
B Yüzü:
1- Skandal
2- Bu Sabah Güneş Doğmuyor
3- Camdan Kalp
4- Yasak Elma
5- Beni Benle Böyle
6- Son Dans

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
www.plakveben.com
www.kitapsan.com.tr

2019
Çık Aradan (Single, DMC, 26.07.2019)

1- Çık Aradan - 03:57
2- Çık Aradan (Akustik) - 03:15


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Doldur Yüreğimi (Maxi Single, DMC, 28.02.2020)

1. Doldur Yüreğimi - 03:44
2. Vasiyet - 03:23
3. Kaybeden - 03:18
4. Veda - 03:35


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

O Şarkıyı Çal (Single, DMC, 18.12.2020)

1- O Şarkıyı Çal - 04:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Gerisi Bende (Single, DMC, 09.07.2021)

1- Gerisi Bende - 03:05
2- Gerisi Bende (Akustik) - 02:59Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Al Sevgilim / Semicenk & Funda Arar (Single, Eva Records, 08.04.2022)

1- Al Sevgilim - 03:12Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yare Söyleme (Musa Eroğlu İle Bir Asır 2) (Single, Özdemir Plak, 06.06.2022)

1- Yare Söyleme (Musa Eroğlu İle Bir Asır 2)Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Virane Gönlüm (Single, Avrupa Müzik, 22.07.2022)

1- Virane Gönlüm - 02:38Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Boşver (EP = Maxi Single, DMC, 23.12.2022)

1- Boşver - 02:38
2- Rüzgarınla Sevişirim - 03:31
3- Bize İyi Gelecek - 03:26
4- Hazine - 03:06
5- Ne Yazar - 03:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Aklımdasın (İbrahim Erkal Hürmet) (Single, Ulus Müzik, 30.06.2023)

1- Aklımdasın (İbrahim Erkal Hürmet) - 03:53Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Son Bir Şarkı (Single, DMC, 04.08.2023)

1- Son Bir Şarkı - 02:16Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Mevzu Derin (Prod. By Büken) / Rast & Funda Arar (Single, Eva Records, 17.11.2023)

1- Rast & Funda Arar - Mevzu Derin (Prod. By Büken) - 02:55

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.fundaarar.com
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Funda+Arar
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Funda_Arar
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (48768 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag