Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 251 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 251
Üye: 0
Toplam: 251

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 74,451,972
  • Bugün: 39,837
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 05, 2020
  • 09:02 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Genç Osman Yavaş
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6131 okuma)

Genç Osman Yavaş
GENÇ OSMAN YAVAŞ
FOTO GALERİ
23.05.1971 tarihinde İsviçre’nin Brugg kentinde doğdu. İsviçre, Windisch’de ilk ve orta öğrenim ve ABB’de Makine Mühendisliği stajyerliği eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönmüş ve Marmara Üniversitesi Resim-Heykel Bölümü’nü bitirdi. 1990-96 arası Marmara AEF Resim-İş Heykel Anasanat Dalı/Resim Öğretmenliği, 1992-1994 yılları arası Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Çehov Resitali, Levent Kazak Çocuk Tiyatrosu’nda müzik icra etti.

1993-1994 döneminde Ayşe Emel Mesçi’nin Avrupa oynadığı ‘Kadınlar, Bizim Kadınlarımız’ isimli oyunda oyunun müziklerini icra etti. 1994-2009 yıllara arası Almanca çevirmenlik yaptı.

1995 yılının Aralık ayında ‘Mavisakal’ grubuna Kaan Altan aracılığıyla solist olarak girdi. Çünkü, asıl solistleri Esat Tibet Ağırtan'ın gruptan ayrıldığını ve müzik çalışmalarına tek başına devam edeceğini açıklaması üzerine uzun bir sessizlik döneminden sonra Mavi Sakal’da solist arayışı başlamıştı. Mavisakal, davulda Murat Tümer, gitarda Kaan Altan birlikteliğine 1996 Ekim ayında vokalde Genç Osman Yavaş, bas gitarda Andy Wand’un katılımı ile kendine yeni bir şekil verdi. Grup elemanları 8 aylık provalar sonucunda Temmuz ve Ağustos aylarında stüdyo’ya girerek “Mavi Sakal 97 / İki Yol” adını verdikleri üçüncü albümlerini hazırladılar.

Gruba Hammond Org’da Finli sanatçı Pate Kivinen ve kontrbasda bir başka Finli Juho Martikainen eşlik etti. Aynı zamanda albümün üç parçasına Moody Blues topluluğunun piyanisti Bias Boshell katkıda bulundu. Grubun eski solisti Tibet Ağırtan albümde geri vokallerde Mavi Sakal’a destek verdi. ‘Mavi Sakal 97 / İki Yol’da ayrıca senfonik parçalarda Londra Senfoni, Londra Filarmoni ve ST.Martin In The Fields orkestralarından seçilen 40 müzisyenden oluşan London Session Orchestra gruba eşlik etti. Senfonik parçaların orkestrasyonu Pip Williams tarafından yazılırken, orkestra organizasyonu yine konunun uzmanı Isabel Griffiths tarafından yapıldı. Büyük orkestranın şefliğini Gavyn Wright yaparken James Shearman yönetti. Senfoni kayıtları James Collins tarafından gerçekleştirilerek mixler İngiltere’de Chapel Studios’da yapıldı.

Mavi Sakal, 13-14 Aralık 1997 tarihlerinde Status Quo grubunun davetlisi olarak Londra Wembley Arena’da iki konser verdi. Mavi Sakal albümle aynı adı taşıyan “İki Yol” adlı parçanın klibini Amerika’lı genç yönetmen Charles Richards ile 15 - 18 Ekim tarihleri arasında çekerek Kasım ayında düzenlenecek ve grubun uluslararası projelerinin açıklanacağı basın toplantısı ile müzikseverleriyle buluştu.

Ada Müzik’ten 11 Mayıs 2000 tarihinde çıkan “Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)” Bülent Ortaçgil Saygı albümünde Mavi Sakal grubu olarak “Olmalı Mı, Olmamalı Mı?” şarkısını seslendirdiler.

1998’de “Kan Kokusu” isimli albümlerini kaydedip Raks Müzik / Universal Müzik etiketiyle çıkardılar. Albüm kayıtlarında Genç Osman Yavaş, ana vokal ile akustik gitarı üstlenirken gruba Esat Tibet Ağırtan’ın geri vokallerde konuk olduğu görülür. Yine “İki Yol / Albüm Miks” şarkısında piyanosuyla Bias Boshell, “Kan Kokusu” parçasaınd ise kontrabsıyla Juho Martikainen konuk oldu.

Türkiye’de Bursa, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Adana, Tarsus, Ankara, Samsun, Zonguldak, Aydın, İzmir, İstanbul, ve Eskişehir deki konserlerin ardından Mavisakal üyeleri yollarını ayırdı.

2001’de Universal Müzik tarafından daha önce (1997’de) kaset formatında çıkarılan “İki Yol” Maxi Single’ı, CD formatıyla yeniden basılarak çıkarıldı.

Sessizlik döneminde GençOsman Yavaş, Goethe-Faust (Faust, Faust 2.Cilt), Theodor Storm-Hayalet Süvari, Rainer Maria Rilke-[Malte Laurids Brigge’nin Notları, Arthur Schnitzler-Rüya Romanı gibi Klasik Alman Edebiyatı çevirilerin yanı sıra düzeltmenlik yapmıştır.

Kaan Altan, ‘Karapaks’ı kurarken, Murat Tümer, öncesinde Mavisakal olarak Tibet Ağırtan’la devam edip sonrasında ‘Foma’yı kurmuştur. Genç Osman Yavaş, bir dönem davulda Kürşad Ünügür, gitarda Kubilay Özvardar ve bas gitarda Kemal Arkan olmak üzere Hindiba adlı grupla müziğe devam etti (2007). Grup üyeleri, Stüdyo Live konserleri ve bir yıla yakın bir süre Vodoo Bar’da sahne aldıktan sonra yollarını ayırdı.

Uzun bir aradan sonra 2012’de Genç Osman Yavaş, tekrar müziğe geri döndü.

Genç Osman’dan Yeni Albüm: “Gökyüzü Masmavi”

Mavi Sakal grubunun solistliğini üstlendiği dönemlerde “İki Yol” şarkısı ile hafızalarımızda unutulmaz bir yer edinen Genç Osman, ilk solo albümü ile müzik dünyasına geri dönüyor.

Tanındığı günden bu yana Türk Rock Müziği’nin en iyi erkek vokallerinden biri olarak gösterilen Genç Osman Yavaş, “Gökyüzü Masmavi” adını verdiği albümünde söz yazarı ve besteci kimliğiyle de albüme imzasını atıyor.

Kasım ayı ortalarında Babajim Records etiketiyle yayımlanacak olan “Gökyüzü Masmavi” adlı albüm 13 şarkıdan oluşuyor. Sakin ve melodik rock yapısı yanında Genç Osman’ın unutulmaz sesi ve hikayeler anlatan sözleri ile dinlemesi keyifli bir albüm sunuyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan albümde “Dilek Tutmak” şarkısında Aylin Aslım ile yapılan düet özellikle dikkat çekiyor.

30 Kasım’da Salon IKSV’de vereceği albüm tanıtım konserinde yeni şarkıların yanı sıra biraz eskilere de gitmeye hazır olun! Genç Osman’ı özlediyseniz mutlaka iyi vakit geçireceksiniz, daha önemlisi çok önemli bir yeteneğin müzik hayatındaki yeni bir döneme şahitlik edeceksiniz.
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 23.10.2012)

Genç Osman, ilk solo albümü “Gökyüzü Masmavi”yi yayınlıyor

Genç Osman, uzun zamandır merakla Beklenen İlk Solo Albümü “Gökyüzü Masmavi” ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Mavi Sakal grubunun eski vokalisti olan Genç Osman, ilk solo albümü ile müzik dünyasına geri dönüyor. Türk rock müziğinin en iyi erkek vokallerinden biri olarak gösterilen Genç Osman, “Gökyüzü Masmavi” isimli albümü Kasım ayı ortalarında Babajim Records etiketiyle yayımlanacak. “Gökyüzü Masmavi” adlı albüm 13 şarkıdan oluşuyor. Albüm için “Dilek Tutmak” şarkısında Aylin Aslım ile düet yapan Genç Osman’ın ilk videosu da bu şarkı için hazırlanıyor. Genç Osman’ın albüm lansman konseri ise 30 Kasım’da Salon IKSV’de olacak.
(Kaynak: www.dreamtv.com.tr - 13.11.2012)

Genç Osman’dan Yeni Klip: “Daha Küçüksün”

Genç Osman “Gökyüzü Masmavi” albümünün ikinci video klibini “Daha Küçüksün” adlı parçasına çekti.

Genç Osman, Babajim Records etiketli ilk solo albümü “Gökyüzü Masmavi” ile geçtiğimiz yıl müzik dünyasına geri dönmüştü. Mavi Sakal’ın vokalistliğiyle herkesin hafızasında yer eden Genç Osman, unutulmaz sesi ve hikayeler anlatan sözleri ile dinlemesi keyifli bir albümü ve hemen ardından Aylin Aslım ile düet yaptığı “Dilek Tutmak” şarkısının video klibini dinleyicilerinin beğenisine sunmuştu.

Şimdi ise albümün çok özel parçalarından biri olan “Daha Küçüksün” şarkısının yepyeni video klibi ile dinleyicisinin karşısına çıkıyor Genç Osman. Yönetmenliğini Özgüç Yiğit’in üstlendiği klipte izleyici Genç Osman’ın hatıraları arasında geziniyor. Analog çekimlerin yarattığı düşsel hava ile romantizm ve melankoliyi dinleyicisine aynı anda hissettirmeyi hedefliyor.
(Kaynak: sozmuzik.com - 09.10.2013)

Genç Osman’dan İkinci Solo Albüm: “Sensizlik Anlatılmaz”

Mavisakal grubunun “İki Yol” ve “Kan Kokusu” albümündeki solistliğiyle tanınan Genç Osman Yavaş, ilk solo albümü ‘Gökyüzü Masmavi’nin devamı olarak tanımladığı ikinci solo albümü ‘Sensizlik Anlatılmaz’ı Arpej Müzik etiketiyle yayınlıyor.

Kendiyle barışık, irdelerken ve isyan ederken kendi yanlışlarını inkar etmeyen şarkıların yanı sıra sistem eleştirisi getiren ‘Çirkin Krallar’ şarkısının da bulunduğu ‘Sensizlik Anlatılmaz’, Genç Osman’a göre ilk albümü ‘Gökyüzü Masmavi’yle kıyasla biraz daha ferah, biraz daha dinamik ve melankoli-dozu az da olsa hafifletilmiş.

Albümün vokal kayıtlarından hemen önce geçirdiği akciğer sönmesi nedeniyle albümdeki tüm vokal kayıtları evde hazırladığı demo kayıtlarından kullanılmıştır.

Albümü oluşturma sürecini ‘kendi kabuğuna çekilme’ olarak tanımladığından, tüm aranjmanlar kendisine ait. Miks ve mastering ise Alen Konakoğlu’na ait.

Albümün iki güzel de sürprizi var. Biri, Özdemir Erdoğan’ın “Gurbet” şarkısının Genç Osman Yavaş’a özgü yorumu... Bu şarkı, İsviçre’de doğup büyüyen, İstanbul’a geldikten sonra ailesinden ve sevdiklerinden yıllarca ayrı kalması nedeniyle onun için ayrı bir önem taşımakta.

Diğer sürpriz ise “Nefes Al” şarkısında sanatçıya eşlik eden Jehan Barbur. Şarkı, tartışma esnasında sıkça tekrarlanan bir durumun yansımasıdır; iki kişinin farklı kelimelerle aynı şeyleri söylemesi, farkında olmadan aynı isyanları dile getirmelerini konu alıyor. “Şarkı bu yüzden yazıldığı andan itibaren bir düetti. Jehan Barbur’un sıra dışı ve gizemli sesine çok yakışacağını inanarak teklif ettim. Kabul etmesi feci güzel, neticesi ise harika oldu!” diyor sanatçı.

Albümün çıkış şarkısı “Kavuşamayanların Hikayesi” olarak belirlendi. Şarkı, birbirini seven iki kişiye karışmayı hak olarak görenler yüzünden isyan eden bir çifti konu alıyor.

Bu şarkının videosunu da bugüne kadar sanatçının neredeyse tüm kliplerini çekmiş olan ve ‘görüşünü’ çok beğendiği arkadaşı Özgüç Yiğit üstlendi. Genç Osman bu videoyla sevdiği Yeşilçam filmi ‘Üç Arkadaş’a da bir gönderme yapıyor.
(Kaynak: rockistasyonu.com / www.birgun.net - 26.10.2018)

Diskografi:
1997
İki Yol (Mavi Sakal 97) / Mavisakal (Single, Raks Müzik / Plaza)
(2001 yılında yeniden basıldı)

1. İki Yol (Müzik: Kaan Altan)
2. Başladım Yürümeye
3. İki Yol (Enstrümantal) (Müzik: Kaan Altan)

1998
Kan Kokusu / Mavisakal (Albüm, Raks Müzik / Universal Müzik 029)

1- Üvertür
2- Balta
3-
3- Ne Kadar (Müzik: Kaan Altan)
4- İki Yol (Albüm Mix) (Müzik: Kaan Altan)
5- İstanbul
6- Ben Kimleyim
7- Gönlümde (Müzik: Kaan Altan)
8- Başladım Yürümeye
9- Aşk Öldü
10-Kan Kokusu

2000
Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik)

CD 1:
5- Mavi Sakal - Olmalı mı Olmamalı mı?

2001
İki Yol (Single Albüm, Universal Müzik)
(1997'de çıkarılan kaset albümün CD olarak Yeniden Basımıdır)

1. İki Yol (Müzik: Kaan Altan)
2. Başladım Yürümeye
3. İki Yol (Enstrümantal) (Müzik: Kaan Altan)

2012
Gökyüzü Masmavi (Albüm, Babajim Records / Yirmiyedi Müzik Yapım, 30.11.2012)

1- Hepsi Aynı
2- Bu Şehirden
3- Seninle Kalıyorum
4- Affet Gitsin
5- Dilek Tutmak (feat. Aylin Aslım)
6- Dönüyor Dünya
7- Kayıp Yıldız
8- Gökyüzü Masmavi
9- Bıktım Senden
10-Uzun Zaman Oldu
11-Aşk
12-Daha Küçüksün
13-Yalnızlık Arkadaşım


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2013
Affet Gitsin (Single, Babajim Records / Yirmiyedi Müzik Yapım, 19.02.2013)

1- Affet Gitsin - 04:21

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
itunes.apple.com/tr
www.amazon.co.uk (İngiltere)

Made in Turkey, Vol. 7 (Derleme Albüm, Lola's World Records, 26.07.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10-Hepsi Aynı - Genç Osman - 03:39

2017
Gökyüzü Masmavi (Albüm, Arpej Müzik Yapım, 25.04.2017)
(30.11.2012 tarihinde Babajim Records / Yirmiyedi Müzik Yapım tarafından çıkarılan albümün dijital olarak [YENİ BASIMI])

1- Hepsi Aynı
2- Bu Şehirden
3- Seninle Kalıyorum
4- Affet Gitsin
5- Dilek Tutmak (feat. Aylin Aslım)
6- Dönüyor Dünya
7- Kayıp Yıldız
8- Gökyüzü Masmavi
9- Bıktım Senden
10-Uzun Zaman Oldu
11-Aşk
12-Daha Küçüksün
13-Yalnızlık Arkadaşım


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.musicload.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)

2018
Sensizlik Anlatılmaz (Albüm, Arpej Müzik, 26.10.2018)

1- Olmaz Bazen - 03:56
2- Nefes Al (feat. Jehan Barbur) - 03:13
3- Yıllar Yıllar - 03:51
4- Kavuşamayanların Hikayesi - 03:40
5- Gurbet - 04:47
6- Sensizlik Anlatılmaz - 02:16
7- Kaptan - 04:19
8- Deli Bu - 03:15
9- Güneş Doğmadan - 03:05
10-Çirkin Krallar - 04:04

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/gencosmanmuzik
Resmi Twitter Adresleri:
www.twitter.com/gencosmanyavas
www.twitter.com/gencosmanmuzik
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Genç_Osman_Yavaş
Hindiba Grubu Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/hindiba
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6131 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag