Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 16.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 366 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 366
Üye: 0
Toplam: 366

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 147,014,751
  • Bugün: 13,873
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 16, 2024
  • 11:01 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Gökçe
Bookmark and Share
    Geri Dön   (17086 okuma)Sanatçı: Gökçe (Dinçer)
GÖKÇE (DİNÇER)
FOTO GALERİ
Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe Dinçer, 9 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı, gelecekte müzisyen olacağının sinyallerini veriyordu. O yıllarda Konservatuar Piyano Bölüm Başkanı Ergican Saydam’dan özel dersler aldı. Ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merak salan Gökçe, babasından gitar öğrenmeye başladı. Lise son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı Babasının müzisyenliği nedeniyle, tatil dönemlerinde sahne ve tiyatro kulislerinde vakit geçirme fırsatı bulan Gökçe, müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri aldı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetmenliği bölümünü kazanan Gökçe, bir yandan okuluna devam ederken diğer yandan müzik gruplarında şarkı söylemeye ve davul çalmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı.

Bu süre içinde Ayşegül İnci ile birlikte 6 kız arkadaşından oluşan ‘333 (the333band)’ isimli bir de kız grubu kuran Gökçe artık grubuyla konserler verip, bazı mekânlarda da sahne alıyordu. Aynı dönemlerde tamamıyla müzik yapmaya karar vererek sanat yönetmenliğini bıraktı ve 3 bayandan oluşan grubuyla davul çalmaya başladı.

Bu arada iyice biriken besteler, bir albüm yapmanın zamanının çoktan geldiğini işaret ediyordu. Gökçe, albümünün prodüktörlüğünü üstlenen Alen Konakoğlu ile stüdyo çalışmalarına başladı. İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” kendine özgü alternatif pop tarzıyla 2007 yılının Haziran ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı. Albümün çıkış ve ilk video klip şarkısı “Aradım Seni” ile adını duyuran Gökçe daha sonra “Vay Be Ben Neymişim”, “Böğürtlenli Reçel”,“ Her Gece”, “Seviyorum Özlüyorum” isimli şarkılarını da kliplendirdi.

Davul performanslarıyla İstanbul’da geniş bir hayran kitlesine sahip olan Gökçe (Dinçer) kendi müziğini “eğlenceli rock” olarak tanımlıyor. Parçalarında darbuka, keman, trompet, saksafon gibi değişik enstrümanları rock müziğin genel kalıpları çerçevesinde kullanarak farklı bir müzikal tarz yarattı.

“Böğürtlenli Reçel” albümünün kayıtları Duman gurubunun davulcusu Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, “The Kulube” stüdyosunda 6 ayda tamamlandı. Mixlerini Alp Turaç’ın (ATM) yaptığı albümün masteringi Sarı Ev stüdyolarında Barış Büyük tarafından hazırlandı.

Albümdeki bütün şarkıların aranjörlüğünü de yapan Alen Konakoğlu ‘Bögürtlenli Reçel’i “doğu ve batı müziğini bir uyum içerisinde bir araya getirdiğimiz bir albüm” diye tanımlıyor.

“Böğürtlenli Reçel” albümündeki bir şarkının söz ve müziği Ferda Orçun Aca’ya, iki şarkının müzikleri Alen Konakoğlun’a, albümdeki diğer şarkıların söz ve müzikleri Gökçe’ye ait.

Albümün ilk video şarkısı ‘Aradım Seni’nin yönetmenliğini albüm fotoğraflarını da çeken Fatih Demir üstlendi.

25 Nisan 2009’da Pasaj Müzik etiketiyle ikinci albümü “Beş Kuruş Yok”u yayınladı. Albümde yer alan “5 Kuruş” isimli şarkısına çekilen video klibi ile başarılı bir çıkış yaparken “Hayat” ve “Anladım ki” video klipleri ile de bu başarısını sürdürdü.

Bu albümle ilgili müzik haberlerinde şu aşağıdaki haberler albüm duyuruluyordu.

İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” ile tatlı bir çıkış yapan Gökçe’nin, acı gerçekleri kendi aynasından yansıttığı ikinci albümü “5 Kuruş Yok” Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

İçinden geldiği gibi söz yazdığını ve müzik yaptığını söyleyen Gökçe, birbirinden çok farklı şarkıları bir araya getirdiği yeni çalışmasını çok sevdiğini ve içten olduğunu dile getiriyor.

Albümde yer alan 9 şarkıdan 8’inin söz ve bestesini hazırlayan Gökçe besteleri yaparken farklı soundlar hayal ettiği için 3 ayrı aranjör Cenk Eroğlu, Alen Konakoğlu ve Burak Yerebakan ile çalıştı.

Kendi düşüncelerini ve kendini daha iyi ifade edebildiği bu albümde, müziği Aykut Gürel’e, sözleri Zeynep Talu ve Leman Sam’a ait olan “Anladım ki” şarkısını yeniden yorumladı. Albümün en ilginç şarkısı Hayko Cepkin ile Gökçe’nin düeti “Aklım Giderken” olurken, “Şehir” şarkısında Serdar Barçın saksafonu ile, ‘5 Kuruş’un rap bölümlerinde ise Esin İris vokali ile eşlik etti.

“5 Kuruş Yok” isimli albümünün ilk video klibi, Gökçe’nin “Aradım Seni” ve “Her Gece” isimli şarkılarının video kliplerinin de yönetmenliğini üstlenen Fatih Demir yönetmenliğinde; parasızlık içinde yaşayan insanların para hayali kurması konusunun işlendiği “5 Kuruş” şarkısına çekildi.

Gökçe, “5 Kuruş Yok” şarkısıyla Billboard Türkiye Genel Listelerde 17nci, Türkiye Rock listelerinde ise 3ncü sıraya kadar yükseldi.

2011 yılında ise yine Pasaj Müzik etiketiyle dijital platformlarda yepyeni şarkısı 'Tuttu Fırlattı'yı yayınladı. Kulaklarımıza aşina anonim bir Balkan eserini (Tutti Frutti) nakaratta kullanarak Gökçe’nin bestelediği şarkının sözlerini ise Gökçe, ünlü rap R&B şarkıcısı Esin İris ile birlikte yazdı. Şarkı dijital platformlarda büyük başarı sağlarken, müzik listelerinde ise zirveye yerleşti.

Bu klip ve albümle ilgili bilgiler, şu aşağıdaki haberlerle veriliyordu.

2011’de Gökçe, sonbaharda yayımlayacağı albümü öncesinde yaz aylarını yepyeni şarkısı “Tuttu Fırlattı” ile karşılıyor.

İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” ile müzik dünyasına giriş yapan Gökçe, ikinci albümü “5 Kuruş Yok” ile yakaladığı başarısını şimdi de yeni single’ı “Tuttu Fırlattı” ile sürdürmeye hazırlanıyor.

Yeni albümünde rock müziğe pop ve balkan tınıları katan Gökçe bu single’ı ile sonbaharda yayımlanması planlanan 3. albümünün müjdesini veriyor.

‘Tuttu Fırlattı’nın sözlerini Esin İris ile yazan Gökçe’nin aynı zamanda şarkınının bestesinde de imzası var.

Sevdiği adamdan vazgeçemeyen bir kadını anlatan şarkının video klibinin yönetmenliğini Murad Küçük üstlenirken klipte yer alan müzisyenler Gökçe’nin orkestrası ve yakın arkadaşlarından oluşuyor.

Gökçe, “Tuttu Fırlattı” şarkısıyla hem Billboard Türkiye Genel Listelerde, hem de Türkiye Rock listelerinde ise 1nci sıraya kadar yükseldi.

2012 yılında ise yeni albümü “Kaktüs Çiçeği” 1 Şubat’ta müzik marketlerde yerini aldı. Dokuz şarkı bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde kaydedildi

Gökçe, Kamufle’nin Yepyeni Şarkısı “Sittin Sene” İle Geri Döndü

Yeni nesil Rap müzisyenlerinin en popüler isimlerinden Kamufle’nin “Hayale Daldım” isimli yeni albümü çok yakında Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

Albümün ilk single’ı, “Tuttu Fırlattı”, “Ne Yapardım” gibi şarkılarıyla Türkiye’nin sevgilisi haline gelen Gökçe’nin eşlik ettiği “Sittin Sene”. Türk Hiphop piyasasının en iyi prodüktörlerinden Da Poet tarafından altyapısı hazırlanan parça Balkan Sound’ları üzerine kurulu. Parçanın video klibi Can Sercan yönetmenliğinde, İstanbul’un çeşitli mekanlarında klip çekildi.

2012’de yayınladığı “Olumsuzluklar” isimli albümüyle profesyonel müzik kariyerine başlayan ve “M.U.C.K” isimli dizideki “Selim” karakteriyle ilgi çeken Kamufle’nin “Hayale Daldım” albümünde bir çok sürpriz düet bulunuyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.hiphoplife.com.tr - 24.12.2013)

Gökçe, bu kez “Çık Hayatımdan” İle Müzikseverlerle...

Gökçe, merakla beklenen yeni albümü “Matruşka” öncesi yeni şarkısı “Çık Hayatımdan” ile müzikseverlerle buluştu.

Son dönemin sevilen isimleri arasında yer alan Gökçe, merakla beklenen, içi sürprizlerle dolu, yeni albümü “Matruşka” öncesi orijinal versiyonu Tony Gatlif filmi Transylvania’da kullanılan, bestesi Sandu Ciorba imzası taşıyan sözleri kendisine düzenlemesi ise Alen Konakoğlu’na ait yeni şarkısı “Çık Hayatımdan” ile müzikseverlerle buluştu.

Onur Yayla yönetmenliğinde çekilen “Matruşka” albümünün çıkış videosu “Çık Hayatımdan”, Asmalımescit ve Kilyos’ta 62 kişilik bir ekiple toplam 12 saatte tamamlanırken klipte balkan ezgileri barındıran şarkının hissiyatını desteklemek üzere plato, çekim öncesi iki günlük bir çalışma ile oluşturuldu. Klipte sevgiliye sitem ve unutma çabaları anlatılıyor.
(Kaynak: www.powerturk.com / www.dreamtv.com.tr / www.aveamuzik.com - 07.03.2014)

Gökçe ‘Tik, Tak’la dans ettirecek

Bir çok tarzı başarıyla sentezleyen şarkıcı Gökçe, yeni şarkısı ‘Tik, Tak’la yine iddialı.

Sözleri Gökçe tarafından yazılmış adaptasyon bir şarkı olan “Tik, Tak”, bir dönem “Yağmur Adam” filmi ile hafızalara kazınan “Iko Iko” şarkısının Türkçe cover’ı. Balkan ezgileriyle süslenen, tam bir yaz şarkısı olarak Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan ‘Tik, Tak’ın eğlenceli video klibini Can Saban yönetti.
(Kaynak: www.haberturk.com - 19.08.2015)

‘Kalbi Kırık İstanbul’a Gökçe’den Klip!

Çocukluğu Ortaköy ve Taksim’de geçen tam bir İstanbullu olan Gökçe, İstanbul’a olan aşkını anlattı.

Gökçe, hayranlarına sürpriz yaparak Pasaj Müzik etiketli “Matruşka” albümünün 4. videosunu, “Her Şey Bitmedi Bitemez” ve “Vazgeçmeseydin Keşke” kliplerinde beraber çalıştığı Said Dağdeviren ve İdil Dizdar yönetmenliğinde çekti.

Söz ve müziği kendisine düzenlemesi Alen Konakoğlu’na ait “İstanbul” şarkısının video klibi, İstanbul’un farklı semtlerinde ve Gökçe’nin evinin terasında, aynı sahneyi paylaştığı müzisyen arkadaşlarının katkılarıyla gerçekleşti. 3 gün süren klip çekimlerinde, Gökçe’nin yer aldığı sahneler yağmura rağmen kesintiye uğramadan tamamlandı.

İstanbul’a Olan Aşkını anlattı!

Gökçe, yeni video klibinde çocukluğunun geçtiği, kalbi kırık İstanbul’a olan aşkını, son derece sade ve doğal görüntüler eşliğinde paylaşıyor...

Bugüne kadar “Böğürtlenli Reçel”, “5 Kuruş Yok”, “Kaktüs Çiçeği”, “Matruşka” albümleri, “Tik Tak”, “Vazgeçmeseydin Keşke” single’larıyla büyük başarılara imza atan Gökçe, yeni stüdyo albümünü 2017 yılında dinleyicilerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 23.11.2016)


Gökçe’nin Yeni Albümünün Habercisi “Armağan”

Gökçe’nin, ismini “Kırmızı Kurdele” olarak belirlediği 9 Haziran Cuma günü yayınlanacak 5. stüdyo albümünün çıkış şarkısı “Armağan” 26 Mayıs Cuma günü dijital platformlarda yayınlanıyor.

‘Kırmızı Kurdele’nin ilk video şarkısı olarak seçilen söz ve müziği Barlas Erinç’e, düzenlemesi Alen Konakoğlu’na ait ‘Armağan’ın video klibi Marmaris’in doğal güzellikleri arasında, Raşit Algül yönetmenliğinde çekildi.

Müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü diğer albümlerinde de olduğu gibi Alen Konakoğlu’nun yaptığı ‘Kırmızı Kurdele’de Gökçe’nin yanı sıra Barlas ve Danny Brillant’ında şarkıları da yer alıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 25.05.2017)

Gökçe’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Özel Video Klip “Aynaların Ardından”

Türkiye’de kendi alanında başarılı kadın müzisyenlerin rol aldığı, samimi görüntülerden oluşan Gökçe’nin Pasaj Müzik etiketli söz ve müziği Barlas’a ait “Aynaların Ardından” isimli yeni video klibi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlandı

Çekimleri İstanbul’da yapılan, Gökçe ve kadın müzisyenlerin performans görüntülerinden oluşan klibin yönetmenliğini Derhan Okay ve Irmak Unutmazbaş üstlendi.

Müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü diğer albümlerinde de olduğu gibi Alen Konakoğlu’nun yaptığı ‘Kırmızı Kurdele’de Gökçe’nin yanı sıra Barlas ve Danny Cohen’in şarkıları da yer aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 07.03.2018)

Gökçe’nin “Kırmızı Kurdele” Albümünün 4.Video Klibi “Aşık Olmak İstemiyorum” Yayına Girdi

Gökçe’nin Pasaj Müzik etiketli “Kırmızı Kurdele” albümünün dördüncü video klibi “Aşık Olmak İstemiyorum” 2D Animasyon tekniği kullanılarak hazırlandı.

“Her zaman istediğim bir şeydi, bu şarkıma kısmet oldu. Heyecanlı ve mutluyum” diye duygularını dile getiren Gökçe’nin izleyenleri şaşırtacak video klibi, 3 ay süren çalışmalar sonunda tamamlandı.

Gökçe’nin kırmızı kurdelesi, motoru ve kedisi...

Klip hikayesi, Gökçe ve hayatına dokunan kırmızı kurdeleden oluşturuldu. Klibin başında Gökçe’nin saçından uçan kırmızı kurdele çeşitli yerlere gitse de soyut olarak hayatına dokunuşları ve kurdelenin peşinde ilerleyişini konu alıyor.

Klip hikayesi oluşturulduktan sonra, Gökçe’nin çeşitli açılardan fotoğrafları çekilerek animasyon çizimleri oluşturuldu. Ardından arka plan ve objeler çizildi. Hikayede yer alan objeler de Gökçe’nin hayatında büyük yere sahip detaylardan çıkarıldı. Ortam çiziminde ve kıyafetlerde, Gökçe’nin tarzı olan bohem hava hakim. Ayrıca Gökçe’nin hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği kedisi Kirloş ve severek kullandığı scooter motor da çizilerek klipte yerlerini aldılar.
(Kaynak: www.magazinci.com - 03.07.2018)

Yeni Şarkısı “Aksiyondayım” İle Gökçe Kendine Format Attı

Alternatif müziğin güçlü yıldızlarından Gökçe en son yayımladığı “Bu Kalp” sonrası sevenlerinin karşısına sürpriz bir single ile çıkıyor. Pasaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yer alacak şarkının adı: “Aksiyondayım”

“Son günlerde en önemli kişinin kendim olduğunu daha iyi anladım ve ben neyi seviyor ve hangi tarzları en çok dinliyorsam o tarz müziği yaptım, inanılmaz memnunum bu şarkının soundundan. Varolan alışılmış tarzıma yeni format attım, ve ortaya ‘Aksiyondayım’ çıktı” diyen Gökçe, Efe Onat ile beraber ilk defa alt-yapı üzerine söz ve beste yaptı.

Kolektif bir çalışma sonucu ortaya çıkan yeni Gökçe şarkısı ‘Aksiyondayım’ın düzenlemesi Serhat Özen’e ait.

Single kapağındaki sürpriz!

Kapak ve klipte Gökçe’nin kullandığı kostüm ve sıra dışı maske Aslı Jackson imzasını taşıyor.

Aslı Jackson’ın sürdürülebilir moda fikrinden yola çıkarak hazırlanan kostümlerle, insanlara “var olanı harcama, atma, üstüne ekle değiştir ve tekrar giy, kullan” düşüncesi empoze etmeye çalışıldı.

Gökçe birçok klibinde birlikte çalıştığı İdil Dizdar ve Said Dağdeviren ile yeniden kamera karşısına geçti. Şarkının videosuna ilişkin Gökçe, “İçimden ne geliyorsa, uç uçabildiğin kadar felsefesi üzerine çektik” açıklamasını yaptı.

Çekimleri 14 saat süren Gökçe’nin klibi, farklı kültürlerin bileşenlerini, gelişigüzel bir biçimde yeni bir bütünde oluşturuldu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 09.10.2020)

Gökçe, Dertlere “Eyvallah” Dedi

Gökçe, söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait yeni teklisi ‘Eyvallah’ı Pasaj Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayımladı.

Gökçe, pandemi süresi boyunca hissettiklerimi naif ve samimi bir şekilde kimseye negatif duygular yüklemeden anlattı.

Sevenlerine sürpriz yaparak çıka gelen Gökçe, Eyvallah şarkısında “biraz serzeniş sonrası kabulleniş var, çünkü kabullenmekten başka çare yok” dedi.

Video klibini Aylin Ohri ve İsmet Kısaoğlu yönetmenliğinde çeken Gökçe, davul başına geçtiği görüntülerini de kullandı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 05.02.2021)

Gökçe’den 4 Şarkılık EP “Felek”

Gökçe, Pandemi döneminde kısa aralıklarla yayımladığı “Aksiyondayım”, “Eyvallah”, “Kader Utansın”, “Hoş Geldin Canım” sonrası 4 şarkılık “Felek” isimli EP’siyle hayranlarına sürpriz yapıyor.

Bugün Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanacak, albümle aynı adı taşıyan “Felek” şarkısı videosu ile aynı anda tüm dijital platformlarda.

Sözlerini Esin Orhan ile yazan Gökçe, Ep’de yer alan tüm şarkıları kendi yazdı. “Yaşamak Neye Yarar” şarkısında Sattas grubunun solisti Orçun Leo Sünear ile düet yapan Gökçe, Poyraz Kılıç ve Alen Konakoğlu ile de düzenlemeler için iş birliği yaptı.

“Felek yaptın bana kelek, şaşırdım mı? şaşırmadım asla, hayattan beklediğim tam da buydu”

Eğlenceli şarkılarına bir yenisini daha ekleyen Gökçe “‘Felek’te; İmkansız aşklar, kaçan otobüsler, zengin olma hayalleri kuranlar, o hayallerden sevgilisini vazgeçirtmeye çalışanların hepsi bu EP’de” diyerek seri üretimlerine hız kesmeden devam ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 04.03.2022)

Gökçe, “Biz Böyle Değildik” Diyor!

Gökçe, yeni teklisi ’Biz Böyle Değildik’i yarın tüm dijital platformlarda yayınlıyor.

Sözü ve müziği şarkıcının kendisine, düzenlemesi Görkem Yenilmez’e ait şarkıya İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde klip çekildi.

Şarkı, birbirlerine çok büyük aşk ve tutkuyla bağlı olan insanların zamanla duygu yoğunluklarını kaybetmesini kabullenememesini anlatıyor.


(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.11.2022)

Gökçe’den “Yalan”

Gökçe, yeni teklisi ‘Yalan’ı, dijital platformlarda sevenlerinin beğenisine sundu.

Pasaj Müzik etiketliyle yayınlanan şarkı için sanatçı, “İnsanların duyguları değişir. Verilen sözler, o aşk dolu duygular zamanla kaybolur. Ortada bir yalan varsa o da insanların duygularının değişmeyeceğidir!” dedi.

Sözü ve müziği Gökçe’ye ait ‘Yalan’ın düzenlemesini Görkem Yenilmez üstlendi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 31.07.2023)

Gökçe ve Dedublüman’dan Düet Sürprizi!

Gökçe ve Dedublüman “Kader Utansın” teklisini Pasaj Müzik etiketiyle tüm dijital dünyada yayımlandı.

Sözü ve müziği Gökçe’ye, düzenlemesi Dedublüman’ın solisti Mustafa Yavuz’a ait şarkının mix&mastering’ini Alen Konakoğlu yaptı.

Gökçe ve Dedublüman, ‘Kader Utansın’ı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Bostancı Gösteri Merkezi konserinde ilk kez duyurmuş, binlerce katılımcının önünde sahnede söylemiş ve büyük bir beğeni almışlardı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 01.04.2024)

Gökçe’den Yeni Tekli!

Pop - rock sahnesinin sevilen ismi Gökçe’den hayranlarına “Öptüm Bi’ Kere” sürprizi...

“Tuttu Fırlattı”, “Her Şey Bitmedi Bitemez” ve “Ne Yapardım” gibi hit şarkılarla müzikseverlerin kalbinde yer eden Gökçe, “Öptüm Bi’ Kere” adlı yepyeni single çalışmasını dinleyenlerinin beğenisine sundu.

Sözü ve bestesi Gökçe imzası taşıyan şarkı, bozulmakta olan, yıpranmış, uzamış toksik bir ilişkiyi anlatıyor. Parçanın düzenleme koltuğunda ise Genco Arı yer alıyor. Pop - alternatif türündeki “Öptüm Bi’ Kere”, Avrupa Müzik markasıyla yayında!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 28.06.2024)

Diskografi:
2007
Böğürtlenli Reçel (Albüm, Pasaj Müzik, 14.06.2007)

1. Aradım Seni - 04:29
2. Senden Önce - 04:20
3. Böğürtlenli Reçel - 04:38
4. Vay Be Ben Neymişim - 03:44
5. Senin Olurum - 04:48
6. Her Gece - 04:24
7. Umrumda Değilsin - 03:36
8. Seviyorum Özlüyorum - 04:26
9. Sen - 04:43
10.La La La - 03:25

2008
3 Hürel Şarkıları / Sonsuza Kadar (Karma Albüm, Seyhan Müzik, 11.02.2008

6. Gökçe – Sen Sen Sen – 03:15

Power Türk Müzik Ödülleri 2008 (Karma Albüm, Pasaj Müzik, 25.02.2008)

11-Aradım Seni - Gökçe

2009
Beş Kuruş Yok (Albüm, Pasaj Müzik, 16.04.2009)

1- Şehir (feat. Serdar Barçın) (Söz & Müzik: Gökçe)
2- 5 Kuruş (feat. Esin İris) (Söz & Müzik: Gökçe)
3- Hayat (Söz & Müzik: Gökçe)
4- Aklım Giderken (feat. Hayko Cepkin) (Söz & Müzik: Gökçe)
5- Tiktak (Söz & Müzik: Gökçe)
6- Anladım Ki (Söz: Leman Sam, Zeynep Talu, Müzik: Aykut Gürel)
7- Dünya (Söz & Müzik: Gökçe)
8- Düşün Yakamdan (Söz & Müzik: Gökçe)
9- 5 Kuruş (feat. Esin İris) Version 2 (Söz & Müzik: Gökçe)


2011
Tuttu Fırlattı (Single, 18.06.2011)

1- Tuttu Fırlattı


2012
Kaktüs Çiçeği (Albüm, Pasaj Müzik, 01.02.2012)

1. Kime Ne (Söz: Gökçe, Müzik: Ruth Maria Renner, Vincent graf Von Schlippenbach, David Cohen, Jerome Bugnon)
2. Oh Olsun (Söz: Tuna Velibaşoğlu, Esin İris, Müzik: Tuna Velibaşoğlu)
3. Tuttu Fırlattı (Söz: Gökçe, Esin İris Müzik: Gökçe, Anonim)
4. Ne Yapardım (Söz: Gökçe, Esin İris Müzik: Gökçe)
5. Kıskanırım Seni Ben (Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu, Müzik: Ali Teoman Alpay)
6. 20’li Yaşlarım (Söz & Müzik: Gökçe)
7. Sorma Neden (Söz: Gökçe, Alen Konakoğlu Müzik: Alen Konakoğlu)
8. Bitti mi? (Söz & Müzik: Gökçe)
9. Başkası (Söz & Müzik: Gökçe)
10.Tuttu Fırlattı (Remix) (Söz: Gökçe, Esin İris, Müzik: Gökçe, Anonim)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
www.napster.com

2013
Sittin Sene / Kamufle Feat. Gökçe (Single, Pasaj Müzik, 19.12.2013)

1- Sittin Sene


2014
Çık Hayatımdan (Single, Pasaj Müzik, 05.03.2014)

1- Çık Hayatımdan

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr

Matruşka (Albüm, Pasaj Müzik, 24.04.2014)

1- Reva
2- Aşkım Aşkım
3- Çık Hayatımdan
4- Her Şey Bitmedi Bitmez
5- İstanbul
6- Tadına Bakmadan
7- Babasının Kız
8- Sittin Sene (Kamufle feat Gökçe)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2015
Tik Tak (Iko Iko) (Single, Pasaj Müzik, 17.08.2015)

1- Tik Tak (Iko Iko) - 02:48


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.amazon.de (Almanya)
www.qobuz.com

2016
Kime Ne / Ozan Dogulu feat. Gökçe (Albüm, DGL & DMC, 01.07.2016)

1- Kime Ne / Ozan Dogulu feat. Gökçe


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com

Vazgeçmeseydin Keşke (Single, Pasaj Müzik, xx.08.2016)

1- Vazgeçmeseydin Keşke


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com

2017
Kırmızı Kurdele (Albüm, Pasaj Müzik, 09.06.2017)

1- Armağan - 04:08
2- Aşık Olmak İstemiyorum - 03:51
3- Vazgeçmeseydin Keşke - 04:25
2- Aşık Olmak İstemiyorum - 03:51
4- Artist - 03:21
5- Fani Dünya - 04:01
6- Aynaların Ardından - 04:13
7- Ne Yapardım (Canlı Performans Kayıt) - 04:15
8- Tabancamın Sapı (Canlı Performans Kayıt) - 03:56


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Kendine Gel / Yonca Evcimik feat.İrem Derici & Gökçe (Single, DMC, 21.07.2017)

1- Kendine Gel

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2019
Hep Beraber Deliriyoruz (Single, Pasaj Müzik, 15.02.2019)

1- Hep Beraber DeliriyoruzDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bu Kalp (Single, Pasaj Müzik, 01.11.2019)

1- Bu Kalp - 03:34Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Aksiyondayım (Single, Pasaj Müzik, 09.10.2020)

1- Aksiyondayım - 03:16Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Eyvallah (Single, Pasaj Müzik, 05.02.2021)

1- Eyvallah - 03:02Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kader Utansın (Single, Pasaj Müzik, 30.04.2021)

1- Kader Utansın - 04:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Beşiktaş Marşı (Single, Pasaj Müzik, 21.05.2021)

1- Beşiktaş Marşı - 01:35

Dijital Satış Noktaları:


www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com www.napster.com

Gel Çiçek Açalım (Single, Pasaj Müzik, 30.07.2021)

1- Gel Çiçek Açalım - 03:02Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hoşgeldin Canım (Single, Pasaj Müzik, 12.11.2021)

1- Hoşgeldin Canım - 03:24Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Felek (Maxi Single, Pasaj Müzik, 04.03.2022)

1- Felek - 03:17
2- Yaşamak Neye Yarar (feat. Orçun Sünear) - 03:04
3- Vazgeçmeseydin Keşke [Akustik versiyon] - 04:13
4- Aşk Şarabı - 03:42Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hayat Sana Güzel (Single, Pasaj Müzik, 10.06.2022)

1- Hayat Sana Güzel - 03:37Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nema Problema (Tuna Kiremitçi Ve Arkadaşları, Vol. 3) / Tuna Kiremitçi & Gökçe (Single, Garaj Stüdyo, 29.07.2022)

1- Nema Problema (Tuna Kiremitçi Ve Arkadaşları, Vol. 3) - 03:20Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sen ve Ben / Beyza Doğuç & Gökçe (Single, DMC, 12.08.2022)

1- Sen ve Ben [LYRIC] - 02:20Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Biz Böyle Değildik (Single, Pasaj Stüdyo, 25.11.2022)

1- Biz Böyle Değildik - 02:56Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Yalan (Single, Pasaj Stüdyo, 28.07.2023)

1- Yalan - 03:04Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2024
Elbet Bir Gün Buluşacağız (AlâGökçe) (Single, Pasaj Stüdyo, 02.02.2024)

1- Elbet Bir Gün Buluşacağız (AlâGökçe) - 03:17Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Kader Utansın (feat. Dedublüman) (Single, Pasaj Müzik, 01.03.2024)

1- Gökçe feat. Dedublüman - Kader Utansın - 03:38Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Öptüm Bi’ Kere (Single, Avrupa Müzik, 28.06.2024)

1- Biz Böyle Değildik - 02:32

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları / Platformları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.gokcedi.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/gokcedi
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/gokcedi
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/gokce
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Gökçe_Dinçer
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Gökçe
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (17086 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag