Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara




   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen





   Kim Online
Şu an sitede, 405 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 405
Üye: 0
Toplam: 405

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 101,770,136
  • Bugün: 14,497
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 05, 2021
  • 08:56 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Gripin (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (17283 okuma)



Sanatçı: Gripin (Grup)
GRİPİN (GRUP)

FOTO GALERİ
09.11.1978 tarihinde doğan S.Birol Namoğlu, amatör müziğe istek Kemal Atatürk lisesinde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grupla lise festivallerinde çaldı.

1998 yılında Serdar Derekoy ve Mustafa Keçeli ile beraber kurduğu ‘Yankı’ grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü, Yankı grubu da en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı.

1999’da Evren Gülçığ ile beraber Gripin’i kurdu.

06.09.1977 tarihinde doğan Evren Gülçığ, 1993 yılında Şişli Terakki Lisesi’ndeki grubuyla Altın Mikrofon 2.lik ödülünü aldı. 1994-1995 arasında Emir Işılay ile kurduğu Pharoh isimli grupta gitar caldı. 1997 yılında Birol Namoğlu ile beraber “İsmi Lazım Değil” bir grupta gitar çaldı. 1997-1998 yılları arasında bir yandan Pera Güzel Sanatlar’da caz armonisi eğitimi alırken bir yandan tiyatro müzikleri hazırladı. 1999’da Birol Namoğlu ile beraber Gripin’i kurmuş oldu.

21.02.1982 tarihinde doğan Arda İnceoğlu, amatör müzik hayatına Evrim Lisesi’nde başladı. Lise konserleri ve yarışmalara katıldı. 2001 yılında Kung fu ile çalışmaya başladı. Kung Fu ile birçok konser ve festivaller ile beraber Line ve Kadıköy Budha Bar’da çaldı. 2002 yılı yazında Gripin’e geldi ve grubun klavyesine geçti.

26.12.1981 tarihinde doğan Murat Başdoğan, amatör müzik hayatına Şişli Terakki Lisesi`nde başlayan bir diğer Gripin üyesi olan Murat, Kerem Sedef ile beraber kurduğu Popcorn adlı okul grubuyla birçok lise festivalinde sahneye çıktı. 2001 yılında kendini aniden Gripin’de buldu ve grubun elektro gitaristi oldu.

22.05.1980 tarihinde doğan İlker Baliç, Kadıköy Anadolu Lisesi Grubu şeklinde kurdukları Kung Fu ile 9 sene çaldı. 2000’de Gripin’e baterist olarak katıldı. Halen cumaları Kung Fu ile Budha Bar’da sahne alıyor.

2009’da kabuk değiştiren ve yola İlker Baliç, Murat Başdoğan, Birol Namoğlu ve Arda İnceoğlu dörtlüsü ile devam eden ve yeni albümlerini bu yılın sonlarında yayınlamaya planlayan grup askerlik sebebi ile ara verdikleri bar programlarına kaldıkları yerden devam ediyor.

Rock müziğin en başarılı performans gruplarından gripin, 3. stüdyo albümleri ‘M.S. 05 03 2010’u Avrupa Müzik markası ile yayınlıyor. Söz, beste ve yorumlarıyla “olgunluk” albümü olarak değerlendirdikleri albümün çıkış tarihi olan 5 Mart 2010’dan da esinlenen grup üyeleri, her açıdan kendi “milat”ları olarak tanımladıklarından dolayı albümün adını M.S. 05 03 2010 olarak belirlediler. Böylece dünyada ilk kez bir albümün çıkış tarihi, albüme adını vermiş oldu.

Bir önceki albümden bu yana geçen 3 yıllık süre zarfında grup üyelerinden Birol Namoğlu, Murat Başdoğan ve İlker Baliç askerlik görevlerini yerine getirdi. Yeni albüm çalışmalarına Birol Namoğlu (solist), Arda İnceoğlu (bas gitar), Murat Başdoğan (gitar) ve İlker Baliç’ten (davul) oluşan 4 üyesiyle devam eden gripin, plak şirketini de değiştirerek Avrupa Müzik ile anlaştı.

10 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü gripin’in önceki albümlerinde de imzası bulunan Haluk Kurosman üstlenirken, M.S. 05 03 2010’daki 10 şarkının düzenlemeleri (Akşamlar, Beş, Gözyaşlarım Değil Onlar, Durma Yağmur Durma, Koca Çınar, Gidenin Dostu Olmaz, Müsait Bir Yer, Sal Sensizliği Üstüme, Sen Gidiyorsun, Yolcu Yolunda Gerek) gripin&Haluk Kurosman imzası taşıyor. Ayrıca bestesi ünlü Yunanlı müzisyen Antonis Bardis’e ait, albümün çıkış şarkısı olan “Durma Yağmur Durma”nın sözleri ise Birol Namoğlu’na aittir. Gripin albümlerinin olmazsa olmazı haline gelen cover şarkılar bu albümde de sürpriz bir şekilde yerini aldı. Nilüfer’in yorumu ile klasikleşen, sözleri Levent Yöntem’e, müziği Adnan Ergil’e ait olan “Yolcu Yolunda Gerek”, albümdeki diğer gripin şarkıları gibi düzenleme ve yorumuyla çok konuşulacağa benziyor.

M.S. 05 03 2010’da gripin’in alışılagelen enstrümanlarının yanı sıra buzuki, kemança, ve klasik Türk müziğinde kullanılan başlıca vurmalı çalgılardan bendir ve asma davul kullanıldı.

GRGDN Ulus stüdyosunda kaydedilen M.S. 05 03 2010’da gripin’den Arda İnceoğlu albümün yardımcı müzik prodüktörlüğünü üstlendi. Albümün kayıt, edit ve mix’leri Aziz Berk Erten ve Haluk Kurosman; mastering’i Amerika Sterling Sound’taki Jay Franco tarafından yapıldı.

Gripin “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”

Rock müziğin en başarılı performans gruplarından gripin, 4. stüdyo albümleri ‘Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’ı Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor. 12 Kasım’da çıkan yalnızlık, geçmişle hesaplaşma ve ayrılık temalarının ağırlıklı olarak kendini hissettirdiği 11 şarkıdan oluşan “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” isimli albümün prodüktörlüğünü Gripin’in önceki albümlerinde de imzası bulunan Haluk Kurosman üstlenirken; söz, müzik ve düzenlemeler gripin ve Haluk Kurosman’a ait.

Gripin, albümde sözleriyle dikkat çeken “Vazgeçtim Ben Bugün” isimli şarkıyı şöyle anlatıyor: “Nedir bu ‘paylaşamadıklarımız?’ Dünya kocaman bir saatli bomba, saatler ise bizleriz. Artık durmamız, düşünmemiz, sakin olmamız gerekiyor. Çünkü her şeye rağmen daha güzel bir dünya mümkün.”

Gripin bu albümde de geleneği bozmayarak bir cover şarkıya yer verdi. Leman Sam’ın yorumladığı en özel şarkılarından biri olan, söz ve müziği Şevval Sam’a ait “Gül Güzeli” isimli şarkı gripin yorumuyla bu albümde tekrar hayat buluyor.

Albümde gripin’in kullandığı enstrümanların yanı sıra “bağlamadaki” (Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar), “ney” (Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü), “klarnet” (Neden Bu Elveda) ve birçok şarkıda “yaylı grubu” kullanıldı. Ayrıca albümde grubun bir reklam filmi için bestelediği “Hayat Bana Güzel” ve bir televizyon dizisinin (Uçurum) jenerik müziği olarak hazırladıkları “Masum Kalmak İçin” isimli şarkıların orijinal versiyonları yer alıyor.

Albümün ilk video klibi, Gripin’in kurucu üyelerinden reklamcı/yönetmen Evren Gülçığ ve Ad-Stop ekibi tarafından “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”a çekildi. “Milat”ları olarak tanımladıkları son albümlerinden bu yana verdikleri sayısız konserlerle, yurt içi ve yurt dışındaki önemli birçok organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil eden gripin; “Yılın En İyi Grubu” kategorisinde başta Altın Kelebek, Kral TV, TRT Müzik olmak üzere Türkiye’nin en prestijli ödüllerine layık görülmüştü.

Gripin Neden Delirdi?...

Gripin grubu son olarak çıkarttıkları “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” albümlerinin 4.klibi için kamera karşısına geçti...

Yönetmenliğini Kemal Başbuğ’un yaptığı ve “Vazgeçtim Ben Bugün” isimli şarkıya çekilen klip için 40 kişilik bir ekip tarafından bir platoya 4 farklı oda hazırlandı.

Odaların farklı konseptlerde hazırlanması ve çekimlerle beraber 2 günde tamamlanan klipte,Gripin kliplerinde görmeye alışık olduğumuz performans görüntüleri kullanılmadı.

Grup üyelerinin “Akıllarını yitirerek vazgeçtikleri dünyalarını” canlandırmaya çalıştıkları video klipte grup üyelerinin oyuncu koçluğunu Apo Kaya üstlendi.
(Kaynaklar: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / geceturk.com / www.maximusic.com.tr / www.karsiyakalife.com.tr - 07.04.2014)

Gripin ‘Neden Bu Elveda’ya Klip Çekti

Gripin grubu “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” albümünün 5. video klibini “Neden Bu Elveda?” isimli şarkılarına çekti.

Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Stuttgart’da çekilen klibin çekimleri iki gün sürdü.

Stuttgart’da yaşayan Alman bir çiftin rol aldığı klip, bir çiftin uzun zaman sonra tekrar hatırladığı duyguların bir anda ellerinden kayıp gidişini anlatıyor...

Bu klip aynı zamanda, yakın tarihte kaybettiğimiz ünlü müzik adamı Antonis Vardis’e ithaf edildi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com / gecce.com / www.magazinkolik.com - 23.10.2014)

27 “Muhtemel Aşk”

Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeles’lı bir etnik - rock grubu olarak kurulan 27, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısına 27 olarak almıştır.

Okan Şarlı (Bas – Vokal), Murat Arıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) oluşan 27 Grubu, Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı.

2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden MUSIC CONNECTION tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen 27 (yirmi7)’nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gosterildi.

Daha sonra single olarak çıkarttıkları “Second Mind” isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham`in oynadığı “About Cherry” filminde kullanıldı.

ABD’de 60.000’den fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali Burning Man’de “güzellik, ilham ve mükemmellik için Burning Man Ödülü”nü de alan grup festivalde sahne de aldı. 2012 yılı ABD turnesine hazırlanan Gripin grubu, kendilerine eşlik edecek ön grup araştırması yaparken yolları 27 grubu ile kesişti.

Bu turneler esnasında müziklerini çok beğendikleri 27 Grubuna albüm teklifinde bulunan Gripin grubu turne bitiminden itibaren 27 Grubu ile beraber söz ve beste çalışmalarına başladı.

İstanbul’da Gripin tarafından yürütülen bu uzun çalışmaların sonucunda bu ortaklığın ilk şarkısı olan "Muhtemel Aşk" ortaya çıktı. Sözleri Okan Şarlı ve Birol Namoğlu, müziği 27 Grubu’na ait olan ‘Muhtemel Aşk’ın düzenlemesi ise 27 ve Gripin grubu tarafından yapıldı.

Ayrıca Gripin’in solisti Birol Namoğlu da şarkıda 27 Grubuna eşlik ediyor.

Gripin [Müzik] Yapım tarafından yayınlanan ‘Muhtemel Aşk’ın Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen klibi 11.12.2015’de ilk kez Kral POP TV’de yayınlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.muzikonair.com / - 11.12.2015)

Gripin’den Yeni Single: “Beni Boş Yere Yorma”

2012 yılının sonunda çıkardıkları “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” albümünden sonra yoğun konser programlarının yanında yeni albümlerinin hazırlıklarını da sürdüren Gripin Grubu sonbaharda çıkaracakları 5. stüdyo albümü öncesinde bir sürprize imza atarak yeni single’larını sevenleriyle buluşturuyor.

“Beni Boş Yere Yorma” şarkısının söz,müzik ve düzenlemesi Gripin ve Haluk Kurosman tarafından yapıldı.

“Beni Boş Yere Yorma”nın video klibi ve fotoğrafları Cem Talu imzası taşıyor.

“Beni Boş Yere Yorma” 6 Nisan Çarşamba radyo ve müzik kanallarında, 8 Nisan Cuma ise tüm dijital platformlarda Avrupa Müzik etiketi ile yayınlanacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com / gecce.com - 06.04.2016)

Gripin Klibin Yıldızı “Baldız” Zeynep Beşerler!

Gripin, “Nasılım Biliyor musun?” adını verdikleri 5’inci albümlerini tamamladı. Grup, ilk klibi de albümle aynı adı taşıyan şarkıya çekti.

Klibin sürprizi ise Zeynep Beşerler

Müzik dünyasının en sevilen gruplarından Gripin, 2012 yılında yayınladıkları “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”ın ardından yeni bir albüm hazırladı.

Uzun ve titiz bir çalışma sürecinin sonunda tamamlanan “Nasılım Biliyor musun?” adlı albüm, Avrupa Müzik etiketiyle dijital platformlar ve müzik marketlerdeki yerini aldı.

Gripin grubu, albüm hazırlıklarına başlamadan önce çalışmanın içeriğiyle ilgili planlama yapmadıklarını, “Nasılım Biliyor musun?” albümünün beş yıl içinde yaşadıkları, gözlemledikleri ve yazdıkları doğrultusunda şekillendiğini söylüyor.

KLİBİN YILDIZI “BALDIZ” ZEYNEP BEŞERLER

‘Nasılım Biliyor musun?’un ilk klibi, albüme adını veren şarkıya çekildi. Yönetmen koltuğunda Burak Sesli’nin oturduğu klibin başrolünde ise grubun solisti Birol Namoğlu’nun eşi Derya Beşerler’in ablası Zeynep Beşerler oynadı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.12.2017)

Ekin Türkmen Gripin’in Yeni Klibinde Oynadı!

Gripin grubu sene başında çıkardıkları “Nasılım Biliyor musun?” albümünün 2.video klibini “Hiç Utanmadan” adlı şarkılarına çekti.

Sözleri Birol Namoğlu ve Haluk Kurosman’a müziği Arda İnceoğlu,Birol Namoğlu ve Haluk Kurosman’a ait olan ‘Hiç Utanmadan’ın düzenlemesi ise gripin ve Haluk Kurosman’a ait.

Murat Joker yönetmenliğinde 70 kişilik bir ekiple 18 saatte çekilen “Hiç Utanmadan” klibinin dekoru 1 günde kuruldu.

Canlı performanslarının yanı sıra oyunculuklarını da sergiledikleri klipte gruba yakın dostları ünlü oyuncu Ekin Türkmen eşlik etti.

“Hiç Utanmadan” Müzik Play youtube kanalında yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.05.2018)

Gripin’den Sürpriz Proje!

Gripin, “Nasılım Biliyor Musun?” albümündeki şarkılarını kliplendirmeye devam ederken sürpriz bir projeye imza attı.

Yakın zaman içinde “Elini Korkak Alıştırma” adlı şarkılarını kliplendirecek olan grup, öncesinde sürpriz bir düet ile sevenlerinin karşısına çıkıyor!

Yönetmenliğini Umut Aral’ın yaptığı, başrollerinde Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Orkun ışıtmak, Bahar Şahin, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Doğaç Yıldız, Tolga Canbeyli, Bada Oh Deniz’in yer aldığı ve Kerem Bürsin’in de konuk oyuncu olarak katıldığı Türkiye ve dünyanın ilk e-spor sinema filmi olan “İyi Oyun” filminin müziğine Gazapizm ile düet yaptılar!

Sözleri Birol Namoğlu ve Gazapizm tarafından yazılan ‘Alem-i Fani’nin müziği Birol Namoğlu’na, düzenlemesi ise Gripin grubuna ait.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ‘League of Legends’ oyununu beyazperdeye taşıyan “İyi Oyun” filminin Türkiye ve dünyada bir ilk olma özelliği taşıdığı için bu filmin bir parçası olmanın kendilerine ayrı bir heyecan yaşattığını söyleyen Gripin grubu, klibin de çok sevileceğini söyledi.

“Alem-i Fani” Gripin Yapım Etiketi ile ‘İyi Oyun’ filminin vizyon tarihi olan 2 Kasım’da tüm dijital platformlarda yerini aldı…
(www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr - 12.11.2018)

Gripin’den “Elini Korkak Alıştırma”!

Gripin grubu “Nasılım Biliyor musun?” albüm şarkılarını kliplendirmeye devam ediyor.

Yoğun konser maratonlarından vakit buldukça yaz sonu yayınlayacakları yeni şarkılarının kayıtlarına başlayan gripin grubu aynı zamanda yeni kliplerini yayınlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Sözleri Birol Namoğlu ve Haluk Kurosman’a, müziği Murat Başdoğan, Birol Namoğlu ve Haluk Kurosman’a ait olan şarkının düzenlemesi ise gripin ve Haluk Kurosman’a ait.

Yönetmenliğini Umut Uslu’nun yaptığı ve Hollanda’nın Volendam şehri açıklarında 2 günde tamamlanan “Elini Korkak Alıştırma” klibi Avrupa Müzik markası ile yayında.
(www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr - 12.11.2018)

Ezginin Günlüğü Albümünün İkinci Şarkısı Gripin’den Geldi: “Ebruli”

Ezginin Günlüğü grubunun 40 yıldır tüm müzikseverleri etkileyen şarkıları farklı sanatçıların yorumuyla yeniden kaydedildi. Gripin grubunun kaydettiği “Ebruli” bu hafta yayında.

Ezginin Günlüğü denildiğinde hemen akla gelen ve her kesimden insanın hayatının bir dönemine çeşitli şekillerde iz bırakmış olan şarkılar, 20 sanatçıyı Ezginin Günlüğü “40 Yıllık Şarkılar” albümünde bir araya getirdi.

Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık gibi son yılların en sevilen ve üretken isimleri en sevdiği Ezginin Günlüğü şarkısını yorumladı.

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak, alternatif müziğin en sevilen gruplarından Dolu Kadehi Ters Tut’ un yorumladığı “Duvar” şarkısı yayınlanmıştı.

ALBÜMÜN İKİNCİ ŞARKISI GRİPİN’DEN GELDİ; “EBRULİ”

Albümün ikinci şarkısı “Ebruli”, rock müziğin başarılı temsilcilerinden Gripin yorumu ile 1 Mayıs’da dinleyici ile buluştu.

Sözleri Hüsnü Arkan’a, müziği Nadir Göktürk’e ait olan “Ebruli” grubun en sevilen şarkılarından biri.

GRİPİN “EBRULİ” VİDEO KLİBİ İÇİN KAPI ÖNÜNE ÇIKTI

Şarkının video klibi Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde çekildi. Çekimlerin bir bölümü Gripin grup üyelerinin kendi evlerinde gerçekleşti ve pandemi kurallarına uygun olarak tamamlandı.

Grup üyeleri ya evlerinin balkonunda, terasında ya da kapılarının önünde, oturdukları sokakta görüntülendi.

Yapımcılığını DokuzSekiz Müzik’in yaptığı, müzik danışmanlığını Burhan Şeşen’in üstlendiği, içerisinde 20 şarkının yer aldığı Ezginin Günlüğü “40 Yıllık Şarkılar” albümü 29 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayında olacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 04.05.2020)

Aydilge Ve Birol Namoğlu ‘Parmak İzlerin’de Buluştular!

Başarılı müzik insanları Aydilge ve Gripin grubunun solisti Birol Namoğlu, “Parmak İzlerin” adlı yepyeni bir şarkı için bir araya geldi.

Aydilge ve Birol Namoğlu’nun kendilerine has yorumları ve muhteşem uyumlarıyla öne çıkan şarkının düzenlemesi ise Samuray Gökçe imzası taşıyor.

Aydilge’nin bestelediği şarkının sözleri ise Aydilge ve Birol’un ortak imzasını taşıyor.

Anlaşılamamak ve hayal kırıklığından yola çıkarak yazdıkları sözler, aynı zamanda buruk bir aşk hikayesine de gönderme yapıyor.

Şarkının ruhuna uygun olarak, Kadıköy Lisesi’nin kullanılmayan tarihi bir binasında çekilen klipte ise Aydilge ve Birol, şarkıda bahsettikleri ‘Parmak İzlerin’in peşine düşüyor.

Gotik bir atmosfer ve styling ile çekilen klibin yönetmen koltuğunda ise Mustafa Özen yer alıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 12.02.2021)

Gripin Unutulmaz Şarkıyı Yeniden Yorumladı! “Nilüfer”

Gripin’den sevenlerini heyecanlandıran sürpriz bir çalışma geldi.

Türk Müziğinin en sevilen ve en başarılı pop-rock gruplarından Gripin, sürpriz bir şarkı ile dinleyicinin karşısına çıkıyor.

Bugüne kadar yayınladığı tüm çalışmalarıyla müzikseverlerden büyük beğeni alan Türk Müziğinin en sevilen ve en başarılı pop-rock gruplarından Gripin, 26 Mart Cuma günü sürpriz bir şarkı ile dinleyicinin karşısına çıkıyor.

Daha önce Müslüm Gürses’in eşsiz yorumu ile dinlediğimiz “Nilüfer” isimli şarkıyı yeniden yorumlayan Gripin, yeni çalışmalarını dijital platformlarda sevenleriyle paylaştı. Sözleri Murathan Mungan, müziği ise Sunay Özgür imzası taşıyan şarkının aranjesinde ise Gripin’in imzası bulunuyor.

Gripin, yeni çalışmalarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla sevenlerine duyururken paylaşımlarında şu sözlere yer verdiler: “Zamanın eli hepimize değiyor istesek de istemesek de.. Ve bir yılda ’Çoktan değişti her şey.’ Sizi başka yerlere, başka zamanlara götürmek için sevdiğimiz şarkılar serisinin ilkini, ‘Nilüfer’i ‘Müslüm Baba’yı da anarak sizinle paylaşıyoruz..”

Avrupa Müzik markasıyla yayınlanan yepyeni single tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com - 26.03.2021)

Gripin’den Yeni Single: “Belki Çok da Şey Yapmamak Lazım”

Rock müzik dünyasının başarılı gruplarından Gripin, sevenleriyle yaza hareketli bir giriş yapıyor.

Avrupa Müzik markasıyla yayımlanan single tüm dijital platformlar ve radyolarda yerini aldı.

“Belki Çok da Şey Yapmamak Lazım” şarkısının sözleri Birol Namoğlu, müziği Murat Başdoğan, düzenlemesi ise gripin grubunun imzasını taşıyor.

Mustafa Özen, yönetmenliğinde çekilen video klip ise YouTube MuzikPlay kanalında izleyebilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.07.2021)

Grup Üyeleri:
Birol Namoğlu (vokal)
Murat Başdoğan (gitar)
İlker Baliç (davul)
Arda İnceoğlu (bas & klavye)

Ödüller:
34. Hürriyet Altın Kelebek Ödülleri [2007]
En iyi çıkış yapan grup
11. Istanbul FM Altın Ödüller 2007
En iyi şarkı, beste ve söz (Emre Aydın’la beraber ‘Sensiz İstanbul’a Düşmanım’ şarkısı için)
17. Kral TV Müzik Ödülleri [2011]
En iyi Grup
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 1. Medya Ödülleri [2011]
Yılın En İyi Grubu
43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri [2016]
En iyi müzik grubu

Diskografi:
2004
Hikayeler Anlatıldı (Albüm, GRGDN, Nisan 2004)

1. Boşver - 4:24
2. Elalem - 4:19
3. Karışmasın Kimseler - 5:20
4. Çok Kısa - 3:21
5. Üç - 3:53
6. Rüzgar - 4:17
7. Hayat Mars Etti - 5:12
8. Yüzümden Düşen Bin Parça - 3:57
9. Bir Anlık İstek - 4:11
10.Yenilmişiz - 2:23


2005
Hikayeler Anlatıldı - 2. Baskı (2xCD Albüm, Sony BMG Müzik)

CD 1:
1. Boşver - 4:24
2. Elalem - 4:19
3. Karışmasın Kimseler - 5:20
4. Çok Kısa- 3:21
5. Üç - 3:53
6. Rüzgar - 4:17
7. Hayat Mars Etti - 5:12
8. Yüzümden Düşen Bin Parça - 3:57
9. Bir Anlık İstek - 4:11
10.Yenilmişiz - 2:23
CD 2:
1- Hayat Mars Etti
2- Çok Kısa
3- Boşver
4- Rüzgar
5- Yüzümden Düşen Bin Parça
6- Senle Yarınım Yok Ki
7- Daha Gençsin
8- Üç
9- Elalem
10-Karışmasın Kimseler

Michael Show Listebaşı (Derleme Albüm, Sony BMG, Haziran 2005)

17.Gripin / Karışmasın Kimseler

2006
Slow Türk Aşk Şarkıları 2006 (Derleme Albüm, DMC, 15.02.2006)

8. Gripin / Karışmasın Kimseler - 05:23

En İyiler 2006 (CD Derleme Albüm, Sony BMG, 16.03.2006)

14.Gripin / Elalem - 04:16

Türk Rock (Derleme Albüm, Pasaj Müzik /Sony BMG, 24.11.2006)

16.Gripin / Elalem - 04:17

2007
Gripin (Albüm, Sony BMG & GRGDN, 01 Mart 2007)

1. Böyle Kahpedir Dünya - 04:22
2. Sana Ne Bundan - 04:15
3. Sensiz İstanbul’a Düşmanım (Konuk Vokal: Emre Aydın) - 04:42
4. Olduğu Kadar - 05:34
5. Sustukların Büyür İçinde - 05:19
6. Zor Geliyor / Konuk Vokal: Pamela - 04:09
7. Hiç Gelme Gideceksen - 05:06
8. Baba Mesleği / Konuk Vokal: Ferman Akgül (Manga) - 03:50
9. Zamana Bırakma Bizi - 04:36
10.Dört - 09:54

2008
Aşkı Hisset / Joy Türk (Kolektif Albüm, PMD Müzik, 20.02.2008, [İkinci Basım: 14.05.2009])

11. Gripin / Hiç Gelme Gideceksen (Söz: Murat Başdoğan, S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Müzik: Murat Başdoğan, S.Birol Namoğlu) - 05:04

Power Türk Müzik Ödülleri 2008 (Karma Albüm, Pasaj Müzik, 25.02.2008)

12-Sensiz İstanbul'a Düşmanım - Gripin, Emre Aydın

Plajda / Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, SONY BMG, 10 Mart 2008)

16.Gripin / Böyle Kahpedir Dünya - 04:15

Gripin 2 (Albüm, Sony BMG Müzik, 14.03.2008)

1- Böyle Kahpedir Dünya (Söz: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan
2- Sana Ne Bundan)
(Söz: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, Haluk Kuruosman)
3- Sensiz İstanbul'a Düşmanım (Söz: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Emre Aydın, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, Emre Aydın)
4- Olduğu Kadar (Söz: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan)
5- Sustukların Büyür İçinde (Söz: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Evren Gülçığ, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, Evren Gülçığ, Arda İnceoğlu)
6- Zor Geliyor (Söz & Müzik: Evren Gülçığ, S.Birol Namoğlu)
7- Hiç Gelme Gideceksen (Söz: Murat Başdoğan, S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Müzik: S.Birol Namoğlu, Murat Başdoğan)
8- Baba Mesleği (Söz & Müzik: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Murat Başdoğan)
9- Zaman Bırakma Bizi (Söz: S.Birol Namoğlu, Evren Gülçığ, Müzik: S.Birol Namoğlu, Arda İnceoğlu)
10-Dalgalandım Da Duruldum (Söz & Müzik: Rüştü Demirci)
11-Dört (Söz & Müzik: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Evren Gülçığ) (Söz & Müzik: S.Birol Namoğlu, Haluk Kuruosman, Evren Gülçığ)


2009
Made In Turkey 4 by Gülbahar Kültür [Derleme Albüm, Lola's World Records CLS01712, 03.03.2009]

15.Gripin – Dalgalandım Da Duruldum

Radyo Klas Hits 2009 (Derleme Albüm, Sony-Bmg Müzik, 15.06.2009)

6- Gripin - Sustukların İçinde Büyür

Türkçe Pop Hits 2009 / Power Türk (Derleme Albüm, Seyhan Müzik, 24.07.2009)

12.Gripin - Böyle Kahbedir Dünya - 04:24

Şükrü Tunar Eserleriyle / Serkan Çağrı (Albüm, Sony Müzik, 20.11.2009)

8. Hülyaya Bürünmüş (Söz & Müzik: Şükrü Tunar, Solist: Birol Namoğlu (Gripin))

2010
M.S. 05 03 2010 (Albüm, Avrupa Müzik, 08.03.2010)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

M.S. 05 03 2010 (Albüm, Avrupa Müzik, 07.05.2010)
(2 GB’lık micro SD card + GRİPİN şarkıları, fotoğrafları, video klipleri, röportajları)

1- Sen Gidiyorsun
2- Koca Çınar (Söz & Müzik: Murat Başdoğan & S.Birol Namoğlu)
3- Durma Yağmur Durma (Türkçe Sözler: S.Birol Namoğlu, Söz: Haris Alexiou & Antonis Bardis, Müzik: Antonis Bardis)
4- Sal Sensizliğini Üstüme (Söz: S.Birol Namoğlu & Haluk Kurosman Müzik: Arda İnceoğlu & Haluk Kurosman & S.Birol Namoğlu)
5- Beş (Söz: Haluk Kurosman, Müzik: Arda İnceoğlu & Haluk Kurosman)
6- Gidenin Dostu Olmaz (Söz: S.Birol Namoğlu & Haluk Kurosman, Müzik: Arda İnceoğlu & Haluk Kurosman & S.Birol Namoğlu)
7- Akşamlar (Söz: Murat Başdoğan & S.Birol Namoğlu & Haluk Kurosman, Müzik: Murat Başdoğan)
8- Müsait Bir Yer (Söz: S.Birol Namoğlu, Müzik: Murat Başdoğan & S.Birol Namoğlu)
9- Gözyaşlarım Değil Onlar (Söz: S.Birol Namoğlu & Haluk Kurosman, Müzik: Arda İnceoğlu & S.Birol Namoğlu & Haluk Kurosman)
10-Yolcu Yolunda Gerek
Micro SD Kart İçeriği:
° Foto Galeri ( 18 Resim )
° Şarkılar
° Stüdyo Görüntüleri ( Gripin Ropörtaj )
° Video Klip ( Durma Yağmur Durma ) (Söz: Levent Yöntem, Müzik: Adnan Ergil)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com

Pop Mix 5 CD (5xCD Derleme Albüm, Sony Müzik, 13.05.2010)

CD - 2 : Radyo Klas Hits 2009
6- Gripin - Sustukların İçinde Büyür

İstanbul Sensin (Derleme Albüm, Sony Müzik, 29.06.2010)

4- Gripin & Emre Aydın - Sensiz İstanbul'a Düşmanım

2012
Renkli - Türkçe (Ahmet Koç Albümü, Avrupa Müzik, 14.03.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Sus Söyleme (feat. Gripin) (Söz: Louis Aragon, Müzik: Zülfü Livaneli)

Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar (Albüm, Avrupa Müzik, 12.11.2012)

1- Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar
2- Neden Bu Elveda?
3- Bir Cevabım Var mı?
4- Vazgeçtim Ben Bugün
5- Cennete Mahsustur Melekler
6- Aşk Nerden Nereye
7- Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü
8- Masum Kalmak İçin
9- Hayat Bana Güzel
10-Gül Güzeli
11-Ne Olacaksa Olsun


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com

2015
Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar ([LP=Longplay] Plak Albüm, Avrupa Müzik, 15.05.2015)

A Yüzü :
1. Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar
2. Ne Olacaksa Olsun
3. Neden Bu Elveda (Etsi Xafnika)
4. Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü
5. Aşk Nereden Nereye
A Yüzü :
1. Bir Cevabım Var Mı?
2. Hayat Bana Güzel
3. Vazgeçtim Ben Bugün
4. Cennete Mahsustur Melekler
5. Masum Kalmak İçin
6. Gül Güzeli

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.goldplak.com

Muhtemel Aşk / 27 & Birol Namoğlu (Gripin) (Single, Gripin Müzik Yapım, 18.12.2015)

1- Muhtemel Aşk (Söz: Okan Şarlı ve Birol Namoğlu, Müzik: Grup 27, Düz.: Grup 27 ve Gripin)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik.turkcell.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2016
Beni Boş Yere Yorma (Single, Gripin Müzik, 06.04.2016)
Beni Boş Yere Yorma


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Nasılım Biliyor musun? (Albüm, Avrupa Müzik, 15.12.2017)

1- Nasılım Biliyor musun? - 04:27
2- Acemisiyim Mutluluğun - 04:25
3- Hiç Utanmadan - 04:46
4- Hiç Utanmadan - 04:28
5- Nasip Diye Yazdı Katip - 04:55
6- Gündüzüm Seninle - 04:23
7- Beni Boş Yere Yorma - 04:19
8- Bir Sebep Söyle Bana - 04:22
9- Avaz Avaz - 04:35
10-Sor Bana Sor - 04:02


Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Alem-i Fani (İyi Oyun Film Müziği) / Gripin & Gazapizm (Single, Gripin Yapım, 12.11.2018)

1- Alem-i Fani (İyi Oyun Film Müziği) - 04:28


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Sen ve Ben / Muraz [Murat Başdoğan] (Solo Single, Eğlence Fabrikası, 14.10.2019)

1- Sen Ve Ben (Radio Edit) - 04:28
2- Sen ve Ben (Extended Version) - 06:33
3- Sen ve Ben (Instrumental) - 06:32



Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sen ve Ben (Cagan Tunali Remix) / Muraz [Murat Başdoğan] & Çağan Tunalı (Solo Single, Eğlence Fabrikası, 21.11.2019)

1- Sen ve Ben (Cagan Tunali Remix) - 05:10



Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Son Mevsim / Nafiz Dölek & Birol Namoğlu -Single, Avrupa Müzik, 28.02.2020)

1- Son Mevsim - 03:49


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ebruli (Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar) (Single Dokuz Sekiz Müzik, 01.05.2020)

1- Ebruli (Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar) / Gripin - 03:06

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yelkenler Fora / Muraz [Murat Başdoğan] (Solo Single, Eğlence Fabrikası, 15.05.2020)

1- Yelkenler Fora



Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar (Tribute Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 29.05.2020)

{CD 1:]
4- Ebruli (Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar) / Gripin - 03:06

2021
Parmak İzlerin / Aydilge & Birol Namoğlu (Single, Avrupa Müzik, 12.02.2021)

1- Parmak İzlerin - 03:49



Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nilüfer (Single, Avrupa Müzik, 26.03.2021)

1- Nilüfer - 04:17



Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Belki Çok Da Şey Yapmamak Lazım (Single, Avrupa Müzik, 16.07.2021)

1- Belki Çok Da Şey Yapmamak Lazım - 03:23

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi
www.gripin.org
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/gripin
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/gripinonline
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/gripinonline
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/gripin
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Gripin
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Gripin_(müzik_grubu)
Muraz [Murat Başdoğan]
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/muratbasdogan
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/muraz
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Muraz
YUKARI | TOP | OBEN






Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (17283 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag