Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 26.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 221 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 221
Üye: 0
Toplam: 221

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,830,407
  • Bugün: 12,819
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 26, 2023
  • 08:58 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Grup Gündoğarken
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7418 okuma)

Sanatçı: Grup Gündoğarken
GRUP GÜNDOĞARKEN

FOTO GALERİ
İlhan, Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından 1982 yılında kurulan Grup Gündoğarken 1983 yılında Levent Kırca Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘KADINCIKLAR’ adlı müzikli oyunun müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek profesyonel müzik hayatına başladı. Bu yüzden üyelerin gönlünde Levent Kırca’nın apayrı bir yeri bulunmaktadır.

1986 yılında piyasaya çıkan ilk albümleri “Bir Yaz Daha Bitiyor” ile müzik piyasasına yeni bir soluk ve anlayış getirdiler. Tiyatro çalışmalarına Ferhan Şensoy’un (Hümeyra ile birlikte oynadıkları) “İçinden Tramvay Geçen Şarkı” Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatro’sunun sahnelediği “Aşağı Yukarı”, “Gereği Düşünüldü” ve “Hangi Yüzle” isimli oyunların müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek devam ettiren Gündoğarken, İstanbul’un seçkin gece klüplerinde müzik çalışmalarını sürdürdüler. Türkiye’nin çeşitli illerinde konserler veren ‘Grup Gündoğarken’ Türkiye’yi Malezya ve Mısır’da temsil etmiştir.

1988 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri’nde “Resimler [Resimler]” isimli besteleriyle finale kadar gelebilmiş ancak dereceye giremediler.

1988 ile 1989 yıllarında sırasıyla “Yaz Bulutları”, “Bir Günlük Aşk” adlı iki albüm daha çıkaran Grup Gündoğarken 1993 yılında piyasaya çıkan “Ankara’dan Abim Geldi” albümleriyle ciddi bir çıkış yapmıştır.

1994 yılında müzik çalışmalarını birlikte sürdürmeye ara verdiler. İlhan Şeşen ve Burhan Şeşen kendi solo albümlerini yaptılar.

1997 yılında yeniden bir araya gelen Gündoğarken 1998’de çıkardıkları “Mest Of Gündoğarken” isimli albümleriyle Türk müzik piyasasında ne kadar sağlam bir yerde olduklarını bir kez daha kanıtlamışlardır. 1999 yılında Gündoğarken damgasını bir kez daha vurmak için yeni şarkılarla müzikseverlere merhaba dediler. 2000 yılında ise “İstanbul-Atina-İstanbul” ile yine hayranlarının gönlünde taht kurdular. “Ellerimde Çiçekler” isimli şarkı çok beğenildi. Bu şarkıyı Kenan Doğulu da yorumlayınca, popülaritesi daha da arttı. Bu albüm, grubun son albümü idi. Grup üyelerinden Burhan Şeşen, ve İlhan Şeşen, bundan sonra kendi solo albümlerini yaptılar.

Uzunca bir aradan sonra 2008’de iki kardeş Gökhan Şeşen ve Burhan Şeşen tekrar ikili olarak Gündoğarken grubunu tekrar hayata geçirerek “Hayat Bu” isimli yeni bir albüm çıkardılar. Naim Dilmener, Milliyet gazetesindeki yazısında bu albüm ile ilgili yaptığı yorumunundan alıntı aşağıda aktarılmaktadır:

Vokal gücü hakkında, solo albümlerinden de yeterli bilgiye sahip olduğumuz Burhan Şeşen, yine sular seller gibi sürüklüyor şarkıları. “Yorumsuz” sahnelerinin de katkısıyla, Burhan Kardeşimiz, ağzından çıkan ilk dizeyle birlikte, dinleyeni bazen Akdeniz kıyılarına götürüyor, bazen de “Sibirya’dan beter bir oda”nın muhtemel bir “son” olabileceğini hatırlatıyor.

Ama bu albümün asıl sürprizi Gökhan Şeşen. Amcamızın pek de “vokal fırsatı” vermemiş olduğu Ağabey Gökhan, başta albüme adını veren şarkı olmak üzere, seslendirdiği her şarkısında “baba”lık katına layık olduğunu, göstermiş-ispatlamış.

Evet, “Hayat Bu” ve bu hayatı, Burhan ve Gökhan’ın Gündoğarken’i, hem daha çekilir, hem de daha anlamlı kılıyor.

Gerçekten de müziğin, gerçekten de şarkıların peşinde olanlar, bu albüme “hayatımızın albümlerinden biri” muamelesi yapacaklar. Bu kesin. (Makale: Naim Dilmener, Milliyet)


Hüzün ve umut dolu şarkılarını kendilerine özgü naif yorumlarıyla harmanlayan Türk pop müziğin en özel gruplarından Gündoğarken’in “1999” isimli albümü uzun bir aradan sonra Avrupa Müzik etiketi ile tekrar yayımlanıyor.

1999 yılında yayımlanan, müzik direktörlüğünü NikiforosMetaxas’ın üstlendiği 14 şarkıdan oluşan ve çok ses getiren “1999” albümünde İlhan Şeşen’in 12, Burhan Şeşen’in 2 eseri yer alıyor. “Sensiz Olmaz” ve “Tombalak Tomurcuk” gibi öne çıkan eserlerin yanında “Nafile Dünya”, “Bülbülün Ahıyım”, “Kim Korkar Hain Aşktan”, “Penceremde Yağmurlar”, “Uyuyakalmışım”, “Aşka Sözüm Yok”, “Herşey Bahane”, “Değiştim Oysa”, “Oynak Yarim”, “Yağmur Ol Kızım”, “Bi Türkü”, “Tozduman” adlı şarkılar da yer alıyor.

Ayrıca Aşk şarkılarının en çok yakıştığı gruplardan Gündoğarken’in “İstanbul Atina İstanbul” isimli albümü, uzun bir aradan sonra Avrupa Müzik etiketi ile tekrar yayımlanıyor.

2000 yılında yayımlanan İstanbul-Atina-İstanbul albümünde “Ellerimde Çiçekler”, “Ağlıyor İstanbul”, “Gördüğüme Sevindim” gibi geniş kitlelerin beğenisini kazanarak hit olan eserlerin yer aldığı albümün de prodüktörlüğünü Nikiforos Metaxas üstlendi. 15 şarkıdan oluşan albümün tamamında İlhan Şeşen, Gökhan Şeşen ve Burhan Şeşen’in söz ve besteleri yer alıyor.

2012 Ekim’de Grup Gündoğarken’den “Oda Sıcaklığında Aşk Şarkıları” Avrupa Müzik etiketiyle yeniden müzik marketlerdeki yerini alıyor.

2001 yılında yayınlanmış bu albüm; “Aşk Haklı”, “Rüzgar”, “Olur mu?”, “Sen Benim Şarkılarımsın” ve “Aşk Yalan” şarkılarıyla unutulmaz olmuştur. Bu yıl 41. Sanat Yılını kutlayan İlhan Şeşen, yeğenleri Burhan ve Gökhan Şeşen’den oluşan Grup Gündoğarken’in bu yaz günlerine yakışan sımsıcak aşk şarkılarından oluşan bu albüm herkesi tekrar aşık edecek.

Gündoğarken “ÖZLEMİŞİM” Ada Müzik Etiketiyle 18 Ağustos’ta Çıkıyor.

Albümün stüdyo çalışmaları 2015 yılının şubat ayında Datça’da Fuat Saka stüdyosunda başladı.

Kayıtları Fuat Saka ve Barbaros Görkem yaptı. “Geriye Kalan” şarkısı hariç diğer 10 şarkının altyapı, gitar ve trompet kayıtları bu stüdyoda yapıldı. Datça’daki 10 günlük çalışmanın ardından albümle ilgili diğer kayıtlar İstanbul’da Ada Müzik Stüdyosu’nda Özkan Mete ve Arı Müzik Stüdyosu’nda Arıkan Sırakaya tarafından gerçekleşti. Mix ve masteringi ise Arıkan Sırakaya tarafından yapıldı.

Albüm de 11 şarkı var. Bu şarkıların iki tanesinin söz ve müziği Gökhan Şeşen’e, sekiz tanesinin söz ve müziği Burhan Şeşen’e ait. Bir de Burhan Şeşen’in bestelediği bir Metin Altıok şiiri.

Bu albümde aranjör olarak belli, tek bir isim yok. Albümde emeği olan her müzisyenin ayrı ayrı fikirleri var. Bu da Grup Gündoğarken’in başka bir yanını ortaya çıkarıyor.

Trompet ve gitar ağırlıklı sololar, bu albümün en fark edilir özelliği.

Albümün fotoğraf ve tasarımı Atölye Gramofon’dan Selçuk Demirci’ye ait.

Murat Güner (Akustik gitar, elektrik gitar), Cem Aksel (Davul), Arıkan Sırakaya (Davul), Mert Önal (Cajon, Davul, Percussion), Orhan Deniz (Bass gitar), Burhan Şeşen (Klasik gitar), Gökhan Şeşen (Buzuki, Ağız armonikası, Mandolin), bu albüme emeği geçen isimler..

Gündoğarken’in albüme ilişkin sözleri şöyle:

“Yaşam bir yolculuk, o kadar hızlı akıp gidiyor ki zaman.
Biz patika yolda yürüyenleriz, yolculuğun keyfini çıkartmaya çalışarak.
Umutlarla, hayallerle süsleniyor yaşam. Ama gerçeğin sillesi de var...
Yaşadıklarımızla, öğrendiklerimizle beslenip, üretmeye çabalıyoruz. Biriktirdiğimiz yaşanmışlıkları, içimizdeki duyguları, hayal ettiklerimizi ve bazen acılarımızı şarkılarımız yoluyla sizlere aktarıyoruz.
ÖZLEMİŞİM’de geçmiş var, bugün var ve gelecek...
Paylaşmak güzel bir şey.
34 yıllık müzik yaşamımıza kattıkları için, tüm müzisyen dostlarımıza ve siz değerli dinleyenlerimize teşekkürü borç biliriz.”


Gündoğarken “Özlemişim” 11 Ağustos’ta iTunes’ta Ön Sipariş’te, 18 Ağustos ile 25 Ağustos arası ilk kez ve sadece Apple Music ve iTunes’ta olacak...
(Albüm açıklaması - 2017)

Grup Gündoğarken’e Sansür Şoku!

Grup Gündoğarken’in “Nereden Nereye” isimli şarkısı YouTube’un Türkçe şarkıların kliplerini izleyicilerle buluşturan kanalı netd tarafından yayınlanmadı.

Gündoğarken’in kurucusu Burhan Şeşen, bu karara tepki göstererek, “En çok üzüldüğüm hikaye kendi kendine sansür uygulamak. ‘Ya bir şey derlerse’ diye düşünüyorlar. O zaman nasıl üretim yapılacak? Bu bize yapılıyorsa, alternatif, muhalif bir şey yapmak isteyenler sesini nasıl duyuracaklar?” dedi.

Gündoğarken, iki yıldır sürdürdüğü politik gösterisinde jenerik şarkısı olarak ‘Nereden Nereye’i seslendiriyordu. Grup, bu şarkıya bir klip çekti.

Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen ve Enver Aysever’in sözlerini kaleme aldığı şarkının klibinde efsane aktörler Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Adile Naşit, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Tarık Akan, Kemal Sunal, sanat güneşimiz Zeki Müren, siyaset dünyamızın eski aktörleri Süleyman Demirel, Turgut Özal, Tansu Çiller, Necmettin Erbakan, duayen gazeteci Uğur Mumcu gibi isimler görülüyor.

Gündoğarken, bu şarkısında “Nereden nereye geldik biz / Nereden nereye gidiyoruz” diye soruyor.

Politik bir mesaj taşıyan şarkı, geçmiş günlere atıfta bulunurken, bugün yaşanılanlara da tepki gösteriyor. İşte, bu klip, YouTube’daki en büyük Türkçe klip kanalı netd tarafından yayınlanmadı.

Gündoğarken’in kurucusu Burhan Şeşen, bu sansüre tepki gösterdi.

“KLİPTE HAKARET YOK”

sozcu.com.tr’ye konuşan Şeşen, şunları söyledi:

“Şarkıda ülkenin nereden nereye geldiğini anlatıyoruz. İnsanı gülümseten bir klip olmasına çabaladık. Kutuplaşmadan hepimiz daraldık. Klipte Necmettin Erbakan, Tansu Çiller gibi isimler var. Eğlenceli bir klip oldu. Hakaret yok, iktidarla ilgili hiçbir görsel yok. Tamamen 80’li yıllardan bu yana geldiği durumu gösterdik. İnsanların kaybettikleri değerlere yer verdik. Zaten bizde öyle sert söylemler yok. Anlatmak istediğimizi dolaylı anlatmak istiyoruz.”
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 17.02.2020)

2021 yılı 16 Temmuz ayında “Oda Sıcaklığında ‘Aşk Şarkıları’” ve “Mest of Gündoğarken”, 04.08.2021 tarihinde ise “İstanbul Atina İstanbul” albümleri DİJİTAL olarak tekrar basılıp yayımlandi.

Grup, 2022 yılında Gizlibahçe Akustik serisinden 29 Temmuz’da Dert Olur ve Ankara’dan Abim Geldi, 5 Ağıstos’ta Düş Gibi Bir Şey ve 12 Ağustos’ta ise Geriye Kalan ve 19 Ağustos’ta ise Gitmesini Bilmeli teklilerini çıkardı.

Diskografi:
1986
Bir Yaz Daha Bitiyor (LP Albüm, Balet Plak LP-267, 17.11.1986)

A Yüzü:
1. Aklına Bir Şey Gelmesin
2. Bir Yaz Daha Bitiyor
3. Sen Benim Şarkılarımsın
4. Dert Olur
5. İstanbul
B Yüzü:
1. Sarmaş Dolaş
2. Tek Başına
3. Sevgini Bırak
4. Kimi Zaman
5. Mustafa
6. Gündoğarken

1988
Yaz Bulutları (Albüm, Balet Plak)

1. Yaz Bulutları
2. Bodrum 1972
3. Ver Elini
4. Sensizlikti Yaşadığım
5. Yıldızlar da İsterim
6. Resimler
7. Amiral Battı
8. Sevinçle Uyan
9. Kafeye Diskoya
10.Bir Sevda
11.Bisiklet

1989
Bir Günlük Aşk (CD&MC Albüm, Göksoy Plakçılık CD•002)

1. Bahar Oldum
2. Hayallerimi Bırak
3. Güneş Buluta Girdi
4. Anlatamam
5. Bir Günlük Aşk
6. Herşeye Rağmen
7. Yol Aldım Sevdalardan
8. Dön Artık
9. Nereye
10.Gel İstersen
11.Ne Güzel Olurdu
12.Yöneliş

1992
Ankara’dan Abim Geldi (Kaset Albüm, Kervan Plakçılık 233)

1. Gibi Gibiyim
2. Aşık Oluyorum
3. Beni Aldatma
4. Her Şey Bir Süre
5. Hep Bir Sonraya
6. Ankara’dan Abim Geldi
7. Aşka Doğru
8. Esti Yorgun Gönlüm
9. Soran Bulunmaz
10.Tükendi Yollar
11.Sormadan Gel
12.Sarılmak Olmaz
13.Olacak O Kadar

1993
Ankara’dan Abim Geldi (CD Albüm, Kervan Plakçılık KCD-13, 3 Mayıs 1993)

1. Gibi Gibiyim
2. Aşık Oluyorum
3. Beni Aldatma
4. Her Şey Bir Süre
5. Hep Bir Sonraya
6. Ankara’dan Abim Geldi
7. Aşka Doğru
8. Esti Yorgun Gönlüm
9. Soran Bulunmaz
10.Tükendi Yollar
11.Sormadan Gel
12.Sarılmak Olmaz
13.Olacak O Kadar

1998
Mest of Gündoğarken (Albüm, Universal/Raks Müzik)

1- Yaz Bulutları - 03:23
2- Hayallerimi Bırak - 04:32
3- Gibi Gibiyim - 04:18
4- Rüzgar - 05:44
5- Yol Aldım Sevdalardan - 02:32
6- Bir Yaz Daha - 03:35
7- Ankara’dan Abim Geldi - 02:52
8- Beni Aldatma - 04:47
9- Yıldızlar da İsterim - 02:43
10-Sarmaş Dolaş - 04:03
11-Bahar Oldum - 03:22
12-Sen Benim Şarkılarımsın - 03:16
13-Amiral Battı - 04:16
14-Bodrum 1972 - 05:58

1999
1999 (Albüm, Universal Müzik)

1- Nafile Dünya
2- Bülbülün Ahıyım
3- Sensiz Olmaz
4- Kim Korkar Hain Aşktan
5- Penceremde Yağmurlar
6- Uyuyakalmışım
7- Aşka Sözüm Yok
8- Herşey Bahane
9- Değiştim Oysa
10-Oynak Yarim
11-Yağmur Ol Kızım
12-Bi Türkü
13-Tozduman
14-Tombalak Tomurcuk

2000
İstanbul - Atina - İstanbul (Albüm, Universal Müzik)

1- Keman Taksimi (Ağlıyor İstanbul Girişi)
2- Ağlıyor İstanbul
3- Ellerimde Çiçekler
4- Bağlar
5- Yanıma Gel
6- Bin Defa Dedim
7- Sıcaklardandır
8- Aşk İçin
9- Temenni
10-Üç Otuzluk Aşk
11-Gördüğüme Sevindim
12-Pişmanım
13-Mucize
14-Di Gel Yanıma
15-İstanbul-Atina-İstanbul (enstrümental)

Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 2 :
7- Gündoğarken - Bahar Türküsü

2001
Oda Sıcaklığında Aşk Şarkıları (Albüm, Universal/Neşe Müzik)

1- Aşk Haklı
2- Rüzgar
3 -Olur Mu?
4- Sen Benim Şarkılarımsın
5- Aşk Yalan
(Gündoğarken grubu ile Türkiye’de giyim sektörünün liderlerinden Dagi firması 18. yıllarını birlikte kutlamaya karar verdiler. Gündoğarken İstanbul-Atina-İstanbul adlı albümünün piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra tekrar stüdyoya girdi ve üçü yeni olmak üzere beş şarkısını akustik olarak Dagi için yeniden yorumladı. “Oda Sıcaklığında Aşk Şarkıları” adıyla hazırlanan albüm tüm Dagi mağazalarından alışveriş yapan veya Tempo Dergisi’nde çıkan Dagi kataloğunu herhangi bir Dagi mağazasına getiren herkese hediye edildi. Albüm özel olarak Sevgililer Günü öncesinde hazırlandı ve böylece anlamlı bir hediye özelliği de kazanmış oldu. - Kaynak: Universal Müzik)
Proje Tarihi: Şubat 2001
Proje Sahibi: Dagi)


2008
Hayat Bu (Albüm, Seyhan Müzik, 09.06.2008)

1.  Düş Gibi Bir Şey (Söz: Hüsnü Arkan, Müzik. Gökhan Şeşen) - 03:25
2.  Elimde Olsaydı (Söz: Burhan Şeşen, Yasemin Pulat, Müzik: Burhan Şeşen) - 04:41
3.  Hayat Bu (Söz & Müzik: Gökhan Şeşen) - 03:48
4.  Yanılmaz Mıyım (Söz: Yasemin Pulat, Müzik: Gökhan Şeşen) - 04:05
5.  Kuzguncuk (Söz & Müzik: Gökhan Şeşen) - 04:22
6.  Yanında Olsam (Söz & Müzik: Burhan Şeşen) - 03:39
7.  Senin Gibi Bakmadı (Söz & Müzik: Burhan Şeşen) - 03:41
8.  Sevaplarım (Söz & Müzik: Burhan Şeşen) - 03:52
9.  Hadi Git (Söz & Müzik: Burhan Şeşen) - 03:22
10.Gündoğarken (Söz & Müzik: Gökhan Şeşen) - 02:59


Bir Yaz Daha Bitiyor + Yaz Bulutları (2xCD Albüm, Balet Plak, 04.12.2008)

CD 1:
1- Aklına Bişey Gelmesin (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
2- Bir Yaz Daha Bitiyor (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
3- Sen Benim Şarkılarımsın (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
4- Dert Olur (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
5- İstanbul (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
6- Sarmaş Dolaş (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
7- Tek Başına (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
8- Sevgini Bırak (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
9- Kimi Zaman (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
10-Mustafa (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
11-Gündoğarken (Söz & Müzik: Burhan, İlhan, Gökhan)
CD 2:
1- Yaz Bulutları (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
2- Bodrum (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
3- Ver Elini (Söz & Müzik: Gökhan Şeşen)
4- Sensizlikti Yaşadığım (Söz: Gökhan Şeşen, Müzik: İlhan Şeşen)
5- Yıldızlar Da İsterim (Söz: Ferhan Şensoy, Müzik: İlhan Şeşen)
6- Bodrum (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
7- Resimler Resimler (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
8- Amiral Battı (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
9- Sevinçle Uyan (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
10-Kafe'ye Disko'ya (Söz & Müzik: Burhan Şeşen)
11-Bir Sevda (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)
12-Bisiklet (Söz & Müzik: İlhan Şeşen)

(Kartonetten: 80’lerin aşıklarına ilham veren romantik parçaların unutulmaz grubu Gündoğarken 1986 yılında yayınladıkları ilk albümleri “Bir Yaz Daha Bitiyor” ve 1988 yılında yayınladıkları ikinci albümleri “Yaz Bulutları” 22 yıl sonra tek bir albümde 2CD olarak müzikseverlerin beğenisine sunuluyor…

Çok uzun yıllar geçmesine rağmen hala sıcaklığını koruyan romantik parçalarla bezeli bu iki albümde Türk pop müziği klasikleri arasındaki yerini çoktan aldı.

“Sen Benim Şarkılarımsın”, “Bir Yaz Daha Bitiyor”, “Dert Olur”, “İstanbul” ve “Sarmaş Dolaş” gibi unutulmazların yer aldığı “Bir Yaz Daha Bitiyor”, “Yaz Bulutları”, “Sevinçle Uyan” ve 1988 Eurovision Türkiye finalini kazanan parçaları “Resimler Resimler”in yer aldığı “Yaz Bulutları” albümler aynı zamanda Erkan Oğur, Gürol Ağırbaş, Fahir Atakoğlu, Melih Kibar ve Doruk Onatkut gibi önemli isimlerden oluşan kadrosuyla da tam bir arşiv niteliği taşıyan klasikler...)


2009
Power Türk Pop Hits (Derleme Albüm, Seyhan Müzik, 17.07.2009)

14.Grup Gündoğarken - Elimde Olsaydı - 04:43

2012
1999 (Albüm, Avrupa Müzik, 15.06.2012)
(1999’da Universal Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Nafile Dünya
2- Bülbülün Ahıyım
3- Sensiz Olmaz
4- Kim Korkar Hain Aşktan
5- Penceremde Yağmurlar
6- Uyuyakalmışım
7- Aşka Sözüm Yok
8- Herşey Bahane
9- Değiştim Oysa
10-Oynak Yarim
11-Yağmur Ol Kızım
12-Bi Türkü
13-Tozduman
14-Tombalak Tomurcuk

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com

İstanbul - Atina - İstanbul (Albüm, Avrupa Müzik, 15.06.2012)
(2000'de Universal Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Keman Taksimi (Ağlıyor İstanbul Girişi)
2- Ağlıyor İstanbul
3- Ellerimde Çiçekler
4- Bağlar
5- Yanıma Gel
6- Bin Defa Dedim
7- Sıcaklardandır
8- Aşk İçin
9- Temenni
10-Üç Otuzluk Aşk
11-Gördüğüme Sevindim
12-Pişmanım
13-Mucize
14-Di Gel Yanıma
15-İstanbul-Atina-İstanbul (enstrümantal)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr

Oda Sıcaklığında Aşk Şarkıları (Maxi Single, Avrupa Müzik, 02.10.2012)
(2001 tarihinde Universal/Neşe Müzik’ten çıkan albümün [YENİ BASIMI])

1- Aşk Haklı
2- Rüzgar
3 -Olur Mu?
4- Sen Benim Şarkılarımsın
5- Aşk Yalan

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

2017
Özlemişim (Albüm, Ada Müzik, 18.08.2017)

1. Ah Be Hayat (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
2. Olamadım (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
3. Aşk Bu Sana Benzer (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
4. Gitmesini Bilmeli (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
5. Gereksiz (Söz ve Müzik: Gökhan Şeşen)
6. Özlemişim (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
7. Geriye Kalan (Şiir: Metin Altıok, Müzik: Burhan Şeşen)
8. Yanıldım (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
9. Güzel Günler Bitti Sanma (Söz ve Müzik: Gökhan Şeşen)
10.Aman Aman (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)
11.Ben Gelinceye Kadar Bekle (Söz ve Müzik: Burhan Şeşen)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.eganba.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
Nereden Nereye (Single, Ada Müzik, 14.02.2020)

1- Nereden Nereye - 02:36Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Oda Sıcaklığında Aşk Şarkıları (Maxi Single, Gündoğarken, 16.07.2021)
(2001 tarihinde Universal/Neşe Müzik’ten çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Aşk Haklı - 04:33
2- Rüzgar - 06:13
3 -Olur Mu? - 03:31
4- Sen Benim Şarkılarımsın - 05:06
5- Aşk Yalan - 01:33

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
tidal.com (Norveç)

Mest of Gündoğarken (Albüm, Gündoğarken, 16.07.2021)
(1998 yılında Universal Müzik tarafından çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ ASIMI])

1- Yaz Bulutları - 03:26
2- Hayallerimi Bırak - 04:35
3- Gibi Gibiyim - 04:21
4- Rüzgar - 05:47
5- Yol Aldım Sevdalardan - 02:35
6- Bir Yaz Daha - 03:38
7- Ankara’dan Abim Geldi - 02:55
8- Beni Aldatma - 04:50
9- Yıldızlar Da İsterim - 02:46
10-Sarmaş Dolaş - 04:06
11-Bahar Oldum - 03:30
12-Sen Benim Şarkılarımsın - 03:19
13-Amiral Battı (Bonus Track) - 04:19
14-Bodrum 1972 (Bonus Track) - 03:59

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İstanbul Atina İstanbul (Albüm, Gündoğarken, 04.08.2021)
(2001 tarihinde Universal/Neşe Müzik’ten çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Keman Taksimi (Ağlıyor İstanbul Girişi) - 00:51
2- Ağlıyor İstanbul - 03:12
3- Ellerimde Çiçekler - 04:08
4- Bağlar - 04:14
5- Yanıma Gel - 02:39
6- Bin Defa Dedim - 04:16
7- Sıcaklardandır - 04:25
8- Aşk İçin - 03:40
9- Temenni - 03:52
10-Üç Otuzluk Aşk - 03:25
11-Gördüğüme Sevindim - 03:29
12-Pişmanım - 05:33
13-Mucize - 04:12
14-Di Gel Yanıma - 03:14
15-İstanbul - Atina - İstanbul - 02:30

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Ankara’dan Abim Geldi (LP Plak Albüm, Kervan Plakçılık, 25.05.2022)

A YÜZÜ:
1. Gibi Gibiyim
2. Aşık Oluyorum Eyvah
3. Beni Aldatma
4. Her Şey Bir Süre
5. Hep Bir Sonraya
6. Ankara’dan Abim Geldi
B
1. Aşka Doğru
2. Esti Yorgun Gönlüm
3. Soran Bulunmaz
4. Tükendi Yollar
5. Sormadan Gel
6. Darılmak Olmaz
7. Olacak O’Kadar

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.ergunplak.com.tr
kontrarecords.com
www.zihni.com
www.zuhalmuzik.com
retroplak.com
www.niraplak.com
www.plakkutusu.net
www.goldplak.com
www.plakburada.com
www.ozhizo.com.t
www.antikaplak.com
www.egekitabevi.net
www.pikapkadikoy.com
gereksizseyler.com

Dert Olur (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 29.07.2022)

1- Dert Olur (Gizlibahçe Akustik) - 03:45

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ankara’dan Abim Geldi (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 29.07.2022)

1- Ankara’dan Abim Geldi (Gizlibahçe Akustik) - 02:58

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Düş Gibi Bir Şey (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 05.08.2022)

1- Ankara’dan Abim Geldi (Gizlibahçe Akustik) - 02:58

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Geriye Kalan (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 12.08.2022)

1- Geriye Kalan (Gizlibahçe Akustik) - 03:16

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.qobuz.com

Geriye Kalan (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 12.08.2022)

1- Geriye Kalan (Gizlibahçe Akustik) - 03:16

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gitmesini Bilmeli (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 19.08.2022)

1- Gitmesini Bilmeli (Gizlibahçe Akustik) - 03:45Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)


Güzel Günler Bitti Sanma (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 26.08.2022)

1- Gitmesini Bilmeli (Gizlibahçe Akustik) - 03:45Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Pişmanım (Gizlibahçe Akustik) (Single, Gloss Music GmbH, 02.09.2022)

1- Pişmanım (Gizlibahçe Akustik) - 04:27

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.grupgundogarken.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/GrupGundogarken
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/burhansesen
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Grup Gündoğarken
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/gundogarkennn
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Grup+Gündoğarken
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Grup_Gündoğarken
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7418 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag