Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 05.03.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 395 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 395
Üye: 0
Toplam: 395

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 142,776,886
  • Bugün: 26,771
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Mar 04, 2024
  • 10:56 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Haluk Levent
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15069 okuma)Haluk Levent
Haluk Levent
Haluk Levent
FOTO GALERİ

26 Kasım 1968 yılında Adana'da doğdu. İlk ve ortaokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu'nda okudu. Ortaokul sıralarındaki taklit yeteneği onu tiyatro çalışmalarına yöneltti. Liseyi Adana Atatürk Lisesi'nde okudu. Haluk Levent'in tiyatro faaliyetleri lise yıllarında da devam etti. Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği'ni kazandı, bir yıl okudu fakat devam etmedi. Sonra Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı'nı kazandı ancak yine bir yıl devam etti. İkinci yılında Orta Doğu Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazandı yine devam etmedi. Bu kez Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü'nü kazandı ancak ısrarla yine devam etmedi ve son olarak Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim'e kaydını yaptırdı.

Bu arada ticaretle de uğraşan Haluk Levent işlerinin iyi gitmemesi üzerine İstanbul'a geldi. Özellikle Ortaköy'de barlarda çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Haluk Levent 1992 yılının sonlarına doğru ilk albümü "Yollarda"yı Nokta Müzik'e yaptı ve 1993'te piyasaya çıkardığı o albüm 600,000 adet sattı.

Bu albümle birlikte tanınan Haluk Levent sayısız hayır konserine çıktı. Buradan elde edilen gelirlerle yüzlerce insana dializ ve solunum makinesi aldı. Daha sonra çekte tahrifat suçu işlediği gerekçesiyle 9 ay 15 gün cezaevinde yattı. Cezaevi günlerinde kendisini sevenlerin yalnız bırakmadığını söyleyen Haluk Levent cezaevi çıkısından sonra konserlerine devam etti.

Albümleri satış rekorları kıran Haluk Levent son olarak askere giderken "Yine Ayrılık" adlı albümünü çıkardı. Bu arada çevreci özellikleri ile de bilinen genç sanatçı destek amacıyla 11 saat sahnede şarkı söyleyerek kırılması güç bir rekor denemesinde de bulundu.

1995'te "Bir Gece Vakti", 1996'da "Arkadaş", 1997'de "Mektup", 1998'de "Yine Ayrılık", 1999'da "www.leyla.com" albümlerini çıkardı.

2000'de "Şarkılar Bir Oyundur... Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları" albümüne "Integral" şarkısına yorumuyla katıldı. Aynı yıl Prestij Müzik'ten çıkan "The Best of Prestij" isimli kolektif kaset albümde "Yollarda" şarkısıyla yer aldı.

2001'de "Kral Çıplak" albümünü çıkardı.

2002'de Barış Manço'ya saygı amacıyla çıkarılan "Yüreğimdeki Barış Şarkıları" kolektif albümde "Yine Yol Göründü Gurbete" şarkısını yorumladı. Aynı yıl "Bir Erkeğin Günlüğü" isimli albümü geldi.

2003'te İstanbul konseri verdi ve Popüler Müzik'ten bu konserin CD albümünü çıkardı. Ardından yaptığı Türkiye Turnesi için de Popüler Müzik etiketiyle konser kayıtlarından oluşan bir CD albüm çıkardı.

2004 Ağustos'ta çıkarılan Adanalı sanatçılara yer veren "Aynı Mahallenin Çocukları" isimli kolektif albümde "Sormalı" şarkısına yorumuyla yer aldı. Aynı yıl Eylül ayında da Seyhan Müzik etiketiyle "Aç Pencereni" albümünü çıkardı. Yine aynı yıl Haluk Levent'in "Yine Ayrılık" ve "İstanbul Konseri" albümleri özel karton ambalaj altında birleştirilerek 2 CD'lik set olarak tekrar yayımlandı.

2005'te DMC etiketiyle "Annemin Türküleri" albümünü çıkardı. Aynı yıl Ozan Müzik'ten Cem Karaca Saygı amacıyla Aralıkta çıkan "Cem Karaca - Mutlaka Yavrum" kolektif albümde "Namus Belası" şarkısına yorumuyla ve "Bu Son Olsun Bu Son" şarkısına koro içindeki yorumuyla yer aldı.

2006 Ekimde Mod Müzik'ten "Akşam Üstü" albümünü çıkardı.

2007'de Seyhan Müzik'in çıkardığı "Güzel İzmir Şarkıları - Song Of Beautiful Izmir" isimli derleme albümde "İzmir" isimli şarkısıyla yer aldı.

2010'da Ozan Video Müzik etiketiyle "İstanbul Konseri", "Bir Erkeğin Günlüğü" ve "Türkiye Turnesi" isimli 3 albümü, "Trilogy" adı altında yeniden 3lü CD olarak yayımlandı.

Aynı yıl DMC etiketiyle "Karagöz Ve Hacivat" isimli albümü geldi.

2014'te 8 şarkılık “Dosthane” albümünü çıkardı.

Haluk Levent’ten “Günah Diyarı”

Chantier Film’in 26 Şubat'ta dağıtımıyla vizyona girecek olan, “Senarist” filmi için Ünlü Rock Sanatçısı Haluk Levent'ten, çok özel bir şarkı geldi.

Sözleri H. Orkun Eser'e, bestesi Ferdi Karameşe'ye ait “Günah Diyarı” günümüz aşklarının çıkmazlarını anlatıyor.

Şarkının klibi için kamera karşısına geçen Haluk Levent, “Günah Diyarı”nın özel bir şarkı olduğunu belirtirken, “Senarist” filmi için de, “Son zamanlarda izlediği en iyi filmlerden biri” dedi.

Filmin soundtrack albümünün ana hit parçası olan “Günah Diyarı”nın klibinde, filmden de sahnelere yer veriliyor.

Filmin konusu şöyle:

“Adem siyasi bir yazardır. Yıllarca edindiği tecrübeler sonunda görünenle aslında olanın çok farklı olduğunu göstermek için ‘Senarist’ isminde bir kitap yazar. Fakat bu kitabın bastırılması bir şekilde engellenir. Adem boşa çıkmakta olan çabalarının getirdiği maddi ve manevi sıkıntılar ile boğuşurken bir not alır, ‘Senaristi bul’

Senaristi arayan Adem işin içine gizemli grupların da girmesi ile kendini anlamlandırması güç bir karmaşanın tam merkezinde bulur. Üzerine oynanan bu oyunların sebebini öğrenmek için Senarist'i bulması gerekmektedir. Ve aramaya koyulur. Merak unsurunun bir an bile azalmadığı bu hikayede, Adem'in, üzerine oynanan oyunun gizemini çözmeye çalışmasını izleriz. Fakat bu kolay olmayacaktır”.


Haluk Levent'in film için seslendirdiği “Günah Diyarı” şarkısı, şimdiden kısa sürede müzik listelerinde üst sıralara çıkmaya aday olduğu öğrenildi.
(Kaynak: www.kibrisgazetesi.com - 27.01.2016)

Haluk Levent’ten “Tek Geçerim”!

Haluk Levent, 26 yıllık müzik hayatının en uzun albüm arasını 5 yıldan sonra, 10 yeni şarkıyla sonlandırıyor.

Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle 31 Mayıs Cuma günü yayınlanan albümün adı “Tam Bana Göre”.

On şarkının yer aldığı “Tam Bana Göre” Haluk Levent’in bugüne kadar yayınladığı 15. albüm. 1,5 yıl hazırlık aşaması süren albümde yer alan 3 şarkının düzenlemesini Göktuğ Şenkal üstlenirken 7 şarkı Yıldıray Gürgen tarafından hazırlandı. “Tam Bana Göre” albümünün kayıtları Gen Müzik ev Moda 101’de gerçekleşti.

Haluk Levent’in twitter sorusuna doğru cevap veren ilk 100 kişi klipte rol aldı!

Albümün çıkış şarkısı söz ve müziği Cem Özkan’a düzenlemesi Yıldıray Gürgen’e ait “Tek Geçerim” olarak belirlendi. Beykoz Kundura Fabrikası ve çeşitli iç/dış mekanlarda Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen video klip, 2 gün süren çekimler sonunda tamamlandı.

Haluk Levent’e klipte, sahnede eşlik eden grubu ve twitter aracılığıyla sanatçının sorduğu soruyu doğru cevaplayan ilk 100 kişi de eşlik etti. Renkli görüntülerden oluşan video klibin cast’ı kalabalık olmasına rağmen, çekimler uyum içinde gerçekleşti.

Kendi müzikal geçmişinde kullandığı her türden, kendini dinleyenlerin beğeni yelpazesindeki her renkten parçalar bulunan bu albüm için söylemeyi çok sevdiği şarkıları seçen Haluk Levent, bu albümü bundan sonraki çalışmalarında açılacağı yeni ufukların habercisi olarak görüyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 31.05.2019)

Haluk Levent Ve Ceylan Ertem’den “Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını”

Haluk Levent, annesinin en çok sevdiği 15 türküyü yorumladığı, Pasaj ve Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan “Vasiyet” albümünden teklileri müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Albümden 7 Mayıs Cuma günü “Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını” yayımlandı. Haluk Levent türküyü Ceylan Ertem ile seslendirdi.

Söz ve bestesi Aşık Hüdai imzalı şarkının düzenlemesi Murat Çorak tarafından yapıldı. Video klibin yönetmen koltuğuna İmre Haydaroğlu oturdu.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 03.05.2021)

Haluk Levent Ve Cem Adrian’dan “Şifa İstemem Balından”

Haluk Levent, annesinin en çok sevdiği 15 türküyü yorumladığı, “Vasiyet” albümünden teklileri, müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Bugün, albümde yer alan “Şifa İstemem Balından” yayımlandı. Haluk Levent türküyü Cem Adrian ile seslendirdi.

Söz ve müziği Nesimi Çimen’e ait olan şarkının düzenlemesi Murat Çorak tarafından yapıldı.

Video klibin yönetmen koltuğuna İmre Haydaroğlu oturdu.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 20.05.2021)

Ceylan Ertem’den Yeni Şarkı: “Sis”

Ceylan Ertem’in yeni şarkısı “Sis”, müzikseverlerle buluştu. Şarkının söz ve müziği Ceylan Ertem’e, düzenlemesi Çağrı Sertel’e ait.

Ceylan Ertem, şarkıyı yazarken hissettiklerini şöyle aktardı:

“Üzerinde yaşadığım dünyadaki halklar mutluysa mutluyum. Aslında bu demek oluyor ki hiç bir zaman tam olarak mutluluğu yakalayamıyorum. Çünkü etrafımda çok fazla acı var. Çok fazla üzüntü, hoşgörüsüzlük ve vicdansızlık var. Kötü ruhlu insanların yaptığı zulümler sebebiyle her gün bir yerden bir tokat yiyorum. Tokat yedikçe, itildikçe, hayal kırıklığına uğradıkça da şarkı yazma isteği duyuyorum. Bu yoğun hisler ile boğuşurken yazdığım bir şarkı Sis. Önümü görememek duygusunun mutsuzluğunu yenmeye çalıştığım bir iç döküm. Ama umuyorum ve biliyorum ki, bir gün bu sis dağılacak”
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 20.05.2021)

Diskografi:
1993
Yollarda (Bu Ateş Sönmez) (Albüm, Nokta Müzik/Prestij Müzik CD.No.08)

1- Yollarda Bulurum Seni - 04:29
2- Alışamadım - 04:47
3- Gökova
4- Ankara - 04:51
5- Rinna Nay / Deniz Üstü - 04:10
6- Bu Ateş Sönmez - 05:22
7- Bosna - 04:19
8- Akdeniz Akşamları - 04:10
9- Kızılcıklar Oldu mu?
10-Yollarda

1995
Bir Gece Vakti (Albüm, Prestij Müzik CD.No.09)

1. Nerdesin - 04:09
2. Sevenler Ağlarmış - 03:47
(Akustik ve elektro gitarlar: Serdar Öztop)
3. Nereye Saklarsın - 03:29
4. Köprü - 03:51
5. Al Beni (Yar)- 03:45
6. Öpmek İsterdim - 03:45
7. Oyun - 03:56
8. Ararım Seni (Bir Gece Vakti) - 05:19
9. Gel Gel (Gül Biraz) - 03:49
10.Allı Turnam - 05:14
11.Balıkçı - 03.45
(Akustik ve elektro gitarlar: Serdar Öztop)

1996
Arkadaş (Albüm, Prestij Müzik)

1- Kağızman - 03:39
2- Akşamlar - 04:57
3- Pazartesi Günleri - 04:56
4- Yeter Ki 02:59
5- Nerelerdesin - 04:35
6- Ölmesin Çocuklar - 05:05
7- Antalya’da Sonbahar - 04:01
8- Edirne Türküsü - 04:15
9- Tuttuğun Altın Olsa - 03:33
10-Türkiyem - 04:06
11-Anadolu Diyarında - 03:54
(Stüdyo, kayıt, mix, düzenleme, akustik ve elektro gitarlar, “Pazartesi Günleri”, “Ölmesin Çocuklar” ve “Edirne Türküsü” besteleri: Serdar Öztop)

1997
Mektup (Albüm, Prestij Müzik)

1- Mektup - 03:23
2- Vefasız - 04:38
3- Hani Benim Olcaktın - 04:00
4- Zeytimden Aşımsın (Mendil) (geri vokal: Şebnem Ferah) - 02:54
5- Eller Eller - 03:45
6- Güneşin Battığı Sahilde - 05:12
7- Akdeniz Akşamları - 04:41
8- Anlasana (geri vokal: Şebnem Ferah) - 04:48
9- İrem Kız - 04:00
10-Neyleyim - 04:15
11-Bu Şehirden Gidelim Artık - 04:59
12-Anadolu Diyarında - 03:54
(“Güneşin Battığı Sahilde” ve “Mektup” dışındaki parçaların stüdyo, kayıt, mix, düzenlemeleri, akustik ve elektro gitarları: Serdar Öztop)

1998
Yine Ayrılık (Albüm, Prestij Müzik)

1- Deli Gönlüm - 04:06
2- Gülen Dam - 03:38
3- Ayrılık - 04:39
4- Heyya Mola - 03:00
5- Anlamadın - 04:08
6- Hakim Amca - 03:59
7- Gülün Bittiği Yer - 04:50
8- Cemalim - 04:26
9- Hiçe Açılan Kapılar - 04:10
10-Bülbül - 04:28
11-Pamukkale - 04:09

1999
www.leyla.com (Albüm, Prestij Müzik)

1- Kamyoncunun Türküsü
2- Sevmeye Dermanım Yok
3- Kader
4- Ela Gözlüm
5- Sevmek İstiyorum
6- Samoslu Dimitris
7- www.leyla.com
8- Sana Varamadım
9- Aşktan Emir Var
10-Kıratlar Kabilesi
11-Bir Mesaj Gönder
12-Hadi Gel
(Stüdyo, kayıt, mix, düzenleme, akustik ve elektro gitarlar: Serdar Öztop)

2000
Şarkılar Bir Oyundur... Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları (Kolektif Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
21.Integral - Haluk Levent

The Best of Prestij (3xCD Derleme Albüm, Prestij Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
4- Yollarda - (Haluk Levent)

2001
Kral Çıplak (Albüm, Prestij Müzik)

1- Aşkın Mapushane - 04:59
2- Dostum - 05:00
3- Dağlar - 05:29
4- Olmuyor Böyle - 04:26
5- Sır - 05:08
6- Kral Çıplak - 5'34''
7- Sevmek Böyledir İşte - 04:06
9- Geceden - 03:37
10-Anla - 04:22
11-Çerkez Kızı - 03:51
12-Gariban - 03:54
13-Kaçış - 01:56

2002
Yüreğimdeki Barış Şarkıları (Kolektif Albüm, Sony Müzik Türkiye)
Büyütmek için T ıklay ın
11- Yine Yol Göründü Gurbete - Haluk Levent

Bir Erkeğin Günlüğü (Albüm, Popüler Müzik/Ozan Müzik)

1- Acılara Tutunmak - 03:57
2- Zor Aşk - 04:14
3- Deliveren - 04:45
4- Sen Gidince - 04:26
5- Deliler - 04:21
6- Alışamadın - 05:30
7- Bu Aşk Burada Biter - 03:57
8- Kaderimin Oyunu - 04:38
9- Hadi Gül - 05:04
10-Yalan - 04:36
11-Ben Ölmeden - 04:38
12-Dağlara Küstüm - 04:19
13-Şiir-
    a) Cumartesi - 05:21
    b) Bu Şehir - 05.:21
14-Dillirga - 03:05

2003
(Özel Canlı) İstanbul Konseri (Albüm, Popüler Müzik/ADS Pazarlama)

1- Yollarda Bulurum Seni
2- Hani Benim Olacaktın
3- Ela Gözlüm
4- Gülendam
5- Anlasana
6- Hakim Amca
7- Öpmek İsterdim
8- Kağızman
9- Deli Gönlüm
10-Yalan
11-Zor Aşık
12-Alışamadım
13-Kaçış

Türkiye Turnesi 2003 (Albüm, Popüler Müzik)

1. Yeter Artık Deli Gönül- 04.30 (Söz ve Müzik: Gökhan Şeşen)
2. Gülün Bittiği Yer- 05.09 (Söz: Lütfi Mete Müzik: Haluk Levent)
3. Hani Benim Olacaktın- 03.42 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
4. Al Beni Yar - 04.02 (Söz ve Müzik: Murat Yılmazyıldırım)
5. Kaçış- 05.20 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
6. Deprem- 04.32 (Söz ve Müzik: Tamer Küçük)
7. Öpmek İsterdim- 03.25 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
8. Gelmedin- 03.27 (Söz ve Müzik: Anonim)
9. Balıkçı- 02.48 (Söz ve Müzik: Selda Bağcan)
10.Ela Gözlü- 03.51 (Söz: Karacaoğlan, Müzik: İlker Özcan)
11.Gülendam- 04.23 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
12.Yalan- 03.31 (Söz ve Müzik: Murat Akalp)
13.Öyle Bir Yerdeyim Ki- 02.21 (Söz: H.H.Korkmazgil, Müzik: Ahmet Kaya)
14.İçimde Ölen Biri Var- 04.02 (Söz ve Müzik: Ahmet Kaya)
15.Tek Başına- 05.38 (Söz ve Müzik: Nuri Kurtcebe)
16.Zor Aşk- 06.16 (Söz ve Müzik: Birol Can)
17.Kader- 04.05 (Söz: Türkay Türkmen, Müzik: Serdar Öztop &Türkay Türkmen)

Dost Ezgiler 2 (Karma Albüm, Prestij Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Haluk Levent - Bülbül
9- Haluk Levent - Allı Turnam

2004
Aynı Mahallenin Çocukları (Karma Albüm, MVS Yapım, 23.08.2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Sormalı - Haluk Levent - 3:11 (Söz ve Müzik: Serhan Kelleözü, Aranjör: Emrah Aydoğdu, Bas ve akustik gitar: Hakan Erken, Geri vokaller: Serhan Kelleözü, Okan Ulusoy, Hakan Erken, Erdal Bayraktaroğlu, Ufuk Karakoç, Belma Gürbüz)

Aç Pencereni (Albüm, Seyhan Müzik/Spotek, 21 Eylül 2004)

1- Gece Kuşları - 04:40
2- Mülteci - 04:47
3- Dönmen Lazım - 04:24
4- Salıncaklar - 04:16
5- Dağlar mı Yollar mı - 03:44
6- Divane - 03:42
7- Gecelerim - 03:30
8- Aç Pencereni - 05:445
9- Corc Buş - 04:38
10-Aşık Veysel - 03:57
11-İzmir - 05:38
12-Yabancı - 04:45
13-Cesaretin Ustadır - 04:01

Yine Ayrılık ve İstanbul Konseri (2xCD Albüm, Sportek)

(Haluk Levent’in “Yine Ayrılık” ve “İstanbul Konseri” albümleri özel karton ambalaj altında birleştirildi.)

2005
Annemin Türküleri (Albüm, DMC, 30 Nisan 2005)

1- Sensiz Yaşayabilmirem (Yandırdın Kalbimi) - 03:37
2- Çemberinde Gül Oya
3- Karadır Kaşların - 04:28
4- Haydar - 04:54
5- Dert Olur
6- İzmir’in Kavakları - 05:16
7- Çatal Çama Kurşun Attım - 04:27
8- Böyle İkrar İlen - 03:07
9- Drama Köprüsü
10-Dillirga - 04:03
11-Derule - 03:07
12-Emirdağı - 03:43

Cem Karaca - Mutlaka Yavrum (Kolektif Albüm, Ozan Müzik, Aralık 2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7- Namus Belası - Haluk Levent
12-Bu Son Olsun Bu Son- Koro: Teoman, Deniz Seki, Ayhan Yener, Suavi, Haluk Levent, Tuğrul Arseven

2006
Akşam Üstü (Albüm, Mod Müzik, 03 Ekim 2006)

1. Tutki Çıldırdım - 03:53
2. Elfida - 05:30
3. Yuşa Tepesi - 04:27
4. Gitme - 04:03
5. Töre - 04:22
6. Akşam Üstü - 04:17
7. Bir Güldün Yar - 04:00
8. Eflatun (Kazım`a) - 04:14
9. Hoşgeldin - 03:54
10.Vapurum - 03:11
11.Vazgeçmem - 04:10
12.Bahar Şarkısı - 04:33

2007
Güzel İzmir Şarkıları - Song Of Beautiful Izmir (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 14.12.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. İzmir / Haluk Levent - 05:37

2010
Trilogy (Albüm, Ozan Video, 26.07.2010)

CD-1: İstanbul Konseri
CD-2: Bir Erkeğin Günlüğü
CD-3: Türkiye Turnesi


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)

www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.amazon.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)

Karagöz Ve Hacivat (Albüm, DMC, 24.11.2010)

1- Zifiri (Söz: Rüzgar Pehlivan, Müzik: Rüzgar Pehlivan, Yusuf Topaloğlu)
2- İki Engel (Söz: Türkay Altay, Müzik: Bülent Fevzioğlu)
3- Bazı Günler (Söz & Müzik: Fikri Karayel)
4- Seni Görmem Lazım (Söz & Müzik: Nejat Yavaşoğulları)
5- Kürdi (Söz & Müzik: Özgür Çağatay Aslan)
6- Sürgün 1 (Haydar Haydar) (Söz: Sıdkı Baba, Müzik: Ali Ekber Çiçek)
7- Sürgün 2 (Ötme Bülbül) (Söz & Müzik: Anonim)
8- Şehrimden Şehrine (Söz: M. Caner Sümengen, Müzik: Ali Sami Tekmen)
9- Filistin (Söz & Müzik: Haluk Levent)
10-O Kendini Biliyor (Söz: Haluk Levent, Emrah Aydoğdu, Müzik: Haluk Levent)
11-Gürkan (Söz & Müzik: Haluk Levent)
12-Nenni (Söz & Müzik: Anonim)
13-Sevgi Üşümez (Söz & Müzik: Serhan Kelleözü)
14-Kral Çıplak (Söz & Müzik: Sedat Sarıcı)
15-Srebrenitsa (Söz & Müzik: Haluk Levent)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2014
Dosthane (Albüm, DNK, 07.03.2014)

1- Sevdana Gönül Verdim
2- Ağlama Bebeğim
3- Kan Revan İçinde
4- Hani Var Ya
5- Ya Savaş Yada Kaç
6- Ömrüm Sanki Bir Gündü
7- Leke
8- Yok Yok Yok İstemiyorum


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Özel Canlı İstanbul Konseri (Albüm, Yavuz Plak, 02.12.2014)
(2003'te Popüler Müzik/ADS Pazarlama tarafından (Özel Canlı) İstanbul Konseri adıyla çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Yollarda Bulurum Seni
2- Hani Benim Olacaktın
3- Ela Gözlüm
4- Gülendam
5- Anlasana
6- Hakim Amca
7- Öpmek İsterdim
8- Kağızman
9- Deli Gönlüm
10-Yalan
11-Zor Aşık
12-Alışamadım
13-Kaçış

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsec.com
www.opus3a.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Türkiye Turnesi 2003 (Albüm, Yavuz Plak, 24.12.2014)
(2003'te Popüler Müzik ve 2010'da Ozan Video tarafından 3'lü set içinde çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Yeter Artık Deli Gönül- 04.30 (Söz ve Müzik: Gökhan Şeşen)
2. Gülün Bittiği Yer- 05.09 (Söz: Lütfi Mete Müzik: Haluk Levent)
3. Hani Benim Olacaktın- 03.42 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
4. Al Beni Yar- 04.02 (Söz ve Müzik: Murat Yılmazyıldırım)
5. Kaçış- 05.20 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
6. Deprem- 04.32 (Söz ve Müzik: Tamer Küçük)
7. Öpmek İsterdim- 03.25 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
8. Gelmedin- 03.27 (Söz ve Müzik: Anonim)
9. Balıkçı- 02.48 (Söz ve Müzik: Selda Bağcan)
10.Ela Gözlü- 03.51 (Söz: Karacaoğlan, Müzik: İlker Özcan)
11.Gülendam- 04.23 (Söz ve Müzik: Haluk Levent)
12.Yalan- 03.31 (Söz ve Müzik: Murat Akalp)
13.Öyle Bir Yerdeyim Ki- 02.21 (Söz: H.H.Korkmazgil, Müzik: Ahmet Kaya)
14.İçimde Ölen Biri Var- 04.02 (Söz ve Müzik: Ahmet Kaya)
15.Tek Başına- 05.38 (Söz ve Müzik: Nuri Kurtcebe)
16.Zor Aşk- 06.16 (Söz ve Müzik: Birol Can)
17.Kader- 04.05 (Söz: Türkay Türkmen, Müzik: Serdar Öztop &Türkay Türkmen)Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.inkilap.com

2016
Günah Diyarı (Single, Karameşe Müzik, 27.01.2016)

1. Günah Diyarı - 03:17
2. Yolu Yok - 03:16


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
play.google.com
www.napster.com (Almanya)
www.qobuz.com

2018
Haluk Levent Box Set (Albüm, Avrupa Müzik, 09.01.2018)
(Ozan Video tarafından 26 Temmuz 2010 tarihinde “Trilogy” adıyla çıkan 3 CD’lik albümün, kapak ve bazı şarkı sıraları değiştirilerek [YENİ BASIMI])

CD 1
1- Yollarda Bulurum Seni (Live) - 04:22
2- Hani Benim Olacaktın (Live) - 03:57
3- Ela Gözlüm (Live) - 03:41
4- Gülendam (Live) - 03:38
5- Anlasana (Live) - 04:46
6- Hakim Amca (Live) - 03:33
7- Öpmek İsterdim (Live) - 03:43
8- Kağızman (Live) - 05:22
9- Deli Gönlüm (Live) - 04:03
10-Yalan (Live) - 04:34
11-Zor Aşk (Live) - 04:11
12-Alışamadım (Live) - 04:40
13-Kaçış (Live) - 06:00
14-Yalan (Version 2) [Live]- 03:31
15-Zor Aşk (Version 2) [Live] - 06:16
CD 2
1- Yeter Artık Deli Gönül - 04:30
2- Gülün Bittiği Yer - 05:09
3- Hani Benim Olacaktın - 03:42
4- Al Beni Yar - 04:02
5- Kaçış - 05:20
6- Deprem - 04:32
7- Öpmek İsterdim - 03:25
8- Gelmedin - 03:27
9- Balıkçı - 02:48
10-Gülendam - 04:23
11-Yalan - 04:37
12-Tek Başına - 05:38
13-Cumartesi / Bu Şehir - 05:23
14-Ela Gözlüm - 03:51
CD 3
1- Kader - 04:05
2- İçimde Ölen Biri - 04:02
3- Öyle Bir Yerdeyimki - 02:21
4- Acılara Tutunmak - 03:59
5- Zor Aşk - 04:16
6- Deliveren - 04:47
7- Sen Gidince - 04:28
8- Deliler - 04:23
9- Alışamadım - 05:32
10-Bu Aşk Burada Biter - 03:58
11-Kaderimin Oyunu - 04:38
12-Hadi Gül - 05:05
13-Ben Ölmeden - 04:39
14-Dağlara Küstüm - 04:21
15-Dillirga - 02:58


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Adımı Senle Çıkartmışım / Grup Koridor feat. Haluk Levent (Maxi Single, FA Müzik, 06.04.2018)

1- Adımı Senle Çıkartmışım - 04:11
2- Onsekizlim - 04:15
3- Günah Diyarı (feat. Haluk Levent) - 03:16
4- Yolu Yok (feat. Haluk Levent) - 03:14
5- Günah Diyarı / Haluk Levent - 03:15
6- Günah Diyarı (feat. Haluk Levent) [Remix] - 04:34

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Aşkın Mapushane / Halil Vergin feat. Haluk Levent (Single, Dinç Müzik, 05.08.2018)

1- Aşkın Mapushane


2019
Tam Bana Göre (Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, 31.05.2019)

1- Tek Geçerim - 03:53
2- Sen Olasın - 04:57
3- Giden Yolcu (feat. Reş) [Ulan Dünya] - 04:38
4- Vicdan - 03:26
5- Acılar ve Zaman - 03:58
6- Kendime Göre - 04:26
7- Al Senin Olsun - 03:49
8- Morg - 04:45
9- Yarın Yok - 04:07
10-Hoyrat - 02:58


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Doğaya Mektup (Çünkü Başka Sen Yok) (Single, NN Hayat ve Emeklilik, 05.06.2020)

1- Doğaya Mektup (Çünkü Başka Sen Yok) - 02:00

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)

Yollarda (Plak Albüm, A1 Müzik Yapım, 16.11.2020)
(1993 yılında Nokta / Prestij Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Yollarda Bulurum Seni
2- Alışamadım
3- Gökova
4- Ankara
5- Rinna Nay / Deniz üstü
B Yüzü:
1- Bu Ateş Sönmez
2- Bosna
3- Akdeniz Akşamları
4- Kızılcıklar Oldu Mu?
5- Yollarda

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
retroplak.com

Mektup (Plak Albüm, A1 Müzik Yapım, 16.11.2020)
(1997 yılında Prestij Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Mektup
2- Vefasız
3- Hani Benim Olacaktın ?
4- Zeytinden Aşımısın
5- Eller Eller
6- Güneşin Battığı Sahilde
B Yüzü:
1- Akdeniz Akşamları
2- Anlasana
3- İrem Kız
4- Neyleyim
5- Bu Şehirden Gidelim Artık

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
retroplak.com

2021
Zülüf (feat. Melek Mosso) (Single, Garaj Müzik, 22.04.2021)

1- Zülüf Dökülmüş Yüze (feat. Melek Mosso) - 04:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını (feat. Ceylan Ertem) (Single, Garaj Müzik, 30.04.2021)

1- Gönül Çalamazsın Aşkın Sazını (feat. Ceylan Ertem) - 04:30

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Vasiyet (CD&Digi Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, Dijital 07.05.2021, CD 24.05.2021)

1- Zülüf Dökülmüş Yüze (feat. Melek Mosso)
2- Geçti Dost Kervanı
3- Mahsus Mahal
4- Bahçe Duvarından Aştım
5- Şifa İstemem Balından (feat. Cem Adrian)
6- Gönül Çalamazsın Aşkın Sazını (feat. Ceylan Ertem)
7- Efem
8- Hele Yar Zalim Yar
9- Mihriban (feat. Turgay Tanülkü)
10-Ah Bir Ateş Ver (feat. Hayko Cepkin)
11-Gayri Dayanamam Ben Bu Hasrete (feat. Oğuz Aksaç)
12-Halimem
13-Kerkük Zindanı
14-Sivas Ellerinde Sazım Çalınır (feat. Şirin Demirtaş)
15-Kara Toprak ( feat. Zilliya Shumilina)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.de (Almanya)
www.amazon.com (ABD)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com

2022
Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını / Haluk Levent & Ceylan Ertem (Single, Ceylan Ertem x Wovie / Zirve Music, 11.03.2022)
(30.04.2021 tarihinde Garaj Müzik etiketiyle çıkan teklinin [YENİ BASIMI])

1- Gönül Çalamazsın Aşkın Sazını (feat. Ceylan Ertem) - 04:44

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Odam Kireçtir Benim / Haluk Levent & Ceylan Ertem (Single, Ceylan Ertem x Wovie / Zirve Music, 11.03.2022)

1- Odam Kireçtir Benim (feat. Ceylan Ertem) - 04:46

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Başka Türlü Bir Şey / Haluk Levent & Ceylan Ertem (Single, Ceylan Ertem x Wovie, 11.03.2022)

1- Başka Türlü Bir Şey (feat. Ceylan Ertem) - 04:46Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Prestij Meselesi (Orijinal Film Müzikleri) / Özcan Deniz & Mahsun Kırmızıgül & Haluk Levent (Albüm, A1 Müzik Yapım, 03.02.2023)

CD 1:
1- Çemberimde Gül Oya / Haluk Levent - 02:14
2- Akdeniz Akşamları / Haluk Levent - 02:58
3- Ankara / Haluk Levent - 03:41
4- Nereye Saklarsın / Haluk Levent - 02:49
5- Alışamadım / Haluk Levent - 03:13
6- Kızılcıklar Oldu Mu? / Haluk Levent - 03:03
7- Öpersem / Özcan Deniz - 03:37
8- Nasıl Anlatayım / Özcan Deniz - 03:34
9- İhanet / Özcan Deniz - 03:36
10-Uçun Güvercinler / Özcan Deniz - 03:15
11-Affet / Özcan Deniz - 01:15
12-Alem Buysa / Mahsun Kirmizigul - 03:10
13-Mihriban / Mahsun Kirmizigul - 04:05
14-Günah / Mahsun Kirmizigul - 03:15
15-Kardeşlik Türküsü / Mahsun Kirmizigul - 03:02
16-Garip / Mahsun Kirmizigul - 02:53
17-Yollarda Bulurum Seni / Haluk Levent - 03:44
18-Gökova / Haluk Levent - 00:35
CD 2:
1- Ayrılış / Mahsun Kirmizigul - 04:35
2- Hilmi Karadeniz Tema / Mahsun Kirmizigul - 00:51
3- Hilmi Karadeniz Tema 2 / Mahsun Kirmizigul - 01:44
4- Hilmi Karadeniz Tema 3 / Mahsun Kirmizigul - 00:36
5- Mafya Baskın / Mahsun Kirmizigul - 01:29
6- Kadın Baskın / Mahsun Kirmizigul - 02:53
7- Mahsun Tema / Mahsun Kirmizigul - 01:50
8- Mahsun Tema 2 / Mahsun Kirmizigul - 02:25
9- Mahsun Yıkılış / Mahsun Kirmizigul- 01:55
10-Semoş / Mahsun Kirmizigul - 00:34
11-Şinasi Hilmi Sokak Silah / Mahsun Kirmizigul- 01:13
12-Final Tema / Mahsun Kirmizigul - 02:44

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Ötme Bülbül & Haydar Haydar / Özgür Can Çoban & Haluk Levent (Single, Zirve Music, 16.06.2023)

1- Özgür Can Çoban & Haluk Levent - Ötme Bülbül & Haydar Haydar - 04:04


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)


Resmi Web Site Adresi:
www.haluklevent.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/haluklevent
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/haluk_levent
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/HalukLeventAcil
Resmi Myspace Adresi:
www.myspace.com/haluklevent
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Haluk_Levent

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15069 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag