Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.08.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 401 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 401
Üye: 0
Toplam: 401

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 116,258,249
  • Bugün: 5,512
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 15, 2022
  • 02:29 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
İrfan Özata
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6888 okuma)

İrfan Özata
İrfan Özata
İrfan Özata
FOTO GALERİ

14 Ocak 1983 doğumlu İrfan Özata, Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, ardından Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde öğrenim görmüştür.

Etkileyici sesi ve kendine has yorumunun yanı sıra multi-enstrümantalist olan İrfan Özata, uzun süredir hem Türkiye’deki hem de dünyanın dört bir yanındaki önemli müzisyenlerle çalışmaktadır.

Bir çok önemli albümde saksafon ve yan flüt çalan Özata, bir çok önemli isme de vokalistlik yapmıştır.

Besteleri kendisine sözleri Gökhan Şahin’e ait “Yanlış Fotoğraf” adlı ilk single çalışmasını Mayıs 2013 yılında çıkaran sanatçı yeni albüm hazırlıklarına devam etmektedir.

Müzisyen kimliğini, vokal kimliği ile ön plana çıkaran İrfan Özata, “Yanlış Fotoğraf” ismini verdiği çalışmasını Funorg etiketiyle yayınladı.

İrfan Özata, iki şarkının yer aldığı ‘Yanlış Fotoğraf’ı müzik severlerle buluşturdu. İki şarkının da sözleri Gökhan Şahin imzası taşıyor. Çıkış şarkısı olarak belirlenen ‘Yanlış Fotoğraf’ın müziği İrfan Özata’ya, “Lafın Tamamı” isimli çalışmanın müziği ise Barış Konacak ve İrfan Özata’ya ait. Şarkıların düzenlemelerini Ozan Bayraşa ve Bahadır Tanrıvermiş yaptı.

“YANLIŞ FOTOĞRAF”

Her çalışmasında farklı müzik tarzlarını birbiri ile harmanlayan müzisyen, bu çalışmasında Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek, İsmail Soyberk, Volkan Öktem, Cengiz Ercümer gibi bir çok önemli isimle çalıştı.

Çıkış şarkısı “Yanlış Fotoğraf” videosunun çekimleri, yönetmen Harun Işık tarafından gerçekleşti. Yaklaşık 4000 kare fotoğraftan oluşan klip daha once yapılanlardan çok daha farklı ve eğlenceli bir görüntüye sahip.
(Kaynak: www.sadecemuzik.org - 28 Mayıs 2013)

İrfan Özata’dan “Hayat Okulu” …

Etkileyici sesi ve kendine özgü yorumu olan İrfan Özata’nın beklenen albüm çalışması “Hayat Okulu”, FUNORG etiketi ile müzik severler ile buluştu. “Yanlış Fotoğraf” adlı single çalışması ile 2013 yazında iyi bir çıkış yakalayan İrfan Özata beklenen ilk albümü “Hayat Okulu” ile karşımızda…

Uzun yıllardır müzik sektöründe Sezen Aksu, Fettah Can, Yeni Türkü, Ziynet Sali gibi önemli isimlerle çalışan Özata, Mustafa Ceceli’nin albümünde yer alan “Gel de Sen Konuş” adlı parçanın da bestesine Barış Konacak ile imza attı.

Etkileyici sesi ve kendine özgü yorumu ile her çalışmasında farklı müzik tarzlarını birbiriyle bütünleştiren müzisyen, bu ilk albüm çalışmasında İsmail Tunçbilek, Fettah Can, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Volkan Öktem, Cengiz Ercümer gibi birçok önemli isimle çalıştı. Toplam on bir parçadan oluşan albümünde Özata’nın kendi besteleri dışında söz ve müziğinin kendisine ait olduğu parçalar da bulunuyor.

“Hayat Okulu” isimli albümde İrfan Özata’nın aranjör kimliğini de “Zalim Kader” adlı parçasında görebiliyoruz. Çıkış parçası olan ‘Tuhaf Geliyor’un bestesi İrfan Özata’ya sözleri ise Gökhan Şahin’e ait. Fotoğraflarını Oktay Bingöl’ün çektiği albümde, ‘Tuhaf Geliyor’un video klip çekimleri ise ünlü yönetmen Kemal Başbuğ tarafından gerçekleştirildi.
(Kaynak: www.kentfm.com - 27.11.2013)

İrfan Özata’nın ilk albümü “Hayat Okulu” yayımlandı.

Geçtiğimiz yaz “Yanlış Fotoğraf” isimli çalışmasını yayınlayan İrfan Özata’nın ilk albümü “Hayat Okulu” Funorg etiketi ile yayımlandı.

Uzun yıllardır müzik sekto¨ründe önemli isimlerle çalışan İrfan Özata’nın “Hayat Okulu” albümünde on bir şarkı yer alıyor. Özata, bu albüm çalışmasında İsmail Tunçbilek, Fettah Can, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Volkan Öktem, Cengiz Ercümer gibi birçok önemli isimle çalıştı. Albümde kendi söz ve müziklerinin yanı sıra İrfan Özata’yı aranjör kimliğiyle de görüyoruz.

‘Hayat Okulu’nun çıkış Şarkısı ‘Tuhaf Geliyor’un sözleri Gökhan Şahin’e, müziği İrfan Özata’ya ait iken düzenlemesi Serkan Ölçer tarafından yapıldı. Şarkının klibi Kemal Başbuğ tarafından çekildi. Albümün fotoğrafları ise Oktay Bingöl imzalı.

Albümün lansman konseri 13 Ocak’ta Jolly Joker İstanbul’da!
(Kaynak: www.sadecemuzik.org - 20.12.2013)

İrfan Özata’dan ‘Emir Büyük Yerden’

Türk pop müziğinde son zamanların en iyi erkek vokalleri arasında gösterilen İrfan Özata’nın yepyeni şarkısı “Emir Büyük Yerden”, Sony Music etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

İrfan Özata, 2013 yılında yayımladığı ilk albümü “Hayat Okulu” ile müzikseverlerin kısa sürede dikkatini çekmiş ve o yılın “En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülünün sahibi olmuştu.

Çaldığı birçok enstrümanın yanı sıra etkileyici sesi ve kendine özgü yorumuyla da çok kısa bir sürede büyük bir hayran kitlesi edinen İrfan Özata, şimdi de 2015 yazını “Emir Büyük Yerden” şarkısıyla karşılıyor. Sözleri Yazgın Kaçak, müziği ise İrfan Özata’ya ait olan şarkının düzenlemesi Serkan Ölçer’in imzasını taşıyor.

Gelecek güzel günlere umutla bakan, mutluluğu, aşkın heyecanını ve baharın tüm renklerini içinde barındıran “Emir Büyük Yerden” şarkısı tüm radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluştu. Şarkının renkli video klibi de çok yakında ekranlardaki yerini alacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.04.2015)

İrfan Özata “Emir Büyük Yerden” Geldi, Baharı Getirdi!

İrfan Özata’nın geçtiğimiz günlerde radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluşturduğu yepyeni şarkısı “Emir Büyük Yerden”i kliplendi.

Türk pop müziğinde son zamanların en iyi erkek vokalleri arasında gösterilen İrfan Özata’nın geçtiğimiz günlerde radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluşturduğu yepyeni şarkısı “Emir Büyük Yerden”, bugün renkli video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı.

Kısa sürede müzikseverlerin beğenisini kazanan ve pozitif enerjisiyle dikkat çeken “Emir Büyük Yerden”in video klibi Can Saban yönetmenliğinde çekildi. Kurtköy’de gerçekleştirilen çekimler yaklaşık 14 saatte tamamlandı. 40 kişilik bir teknik ekibin görev aldığı klibin görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel üstlendi. İrfan Özata’ya klipte Gizem Öztüre eşlik ederken, ikilinin stil danışmanlığını ise Umut Eker yaptı. İrfan Özata; aşkın, mutluluğun ve baharın tüm renklerini içinde barındıran klipte enstrümanist yönünü de ortaya koyuyor.

Sözleri Yazgın Kaçak, müziği ise İrfan Özata’ya ait olan “Emir Büyük Yerden”in düzenlemesi Serkan Ölçer’in imzasını taşıyor. Dijital platformlar ve radyolar üzerinden dinleyicilerle buluşan “Emir Büyük Yerden” 12 Mayıs Salı günü müzik marketlerdeki yerini alacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 11.05.2015)

İRFAN ÖZATA’DAN YEPYENİ ŞARKILAR BU ALBÜMDE! “YAZI TURA”

İlk albümü “Hayat Okulu” ile müzik dünyasına iddialı bir giriş yapan ve geçtiğimiz yıl yayımladığı “Emir Büyük Yerden” şarkısıyla da dinleyici kitlesini her geçen gün arttıran Türk pop müziğinin etkileyici seslerinden İrfan Özata, yepyeni EP’si “Yazı Tura” ile 2016 yazına bomba gibi bir giriş yapıyor.

Çaldığı farklı enstrümanların yanı sıra, yazdığı şarkılarla da adından söz ettiren İrfan Özata’nın 5 şarkıdan oluşan EP’sinde tüm besteler İrfan Özata’ya ait. Söz yazarı olarak Gökhan Şahin ve Yazgın Kaçak ile birlikte çalışan İrfan Özata, “Yazı Tura” EP’sinde geçtiğimiz yıl vizyona giren “Git Başımdan” filmi için seslendirdiği şarkıya da yer verdi.

Albümün ilk video klibini Sedat Doğan yönetmenliğinde “Örf” şarkısına çeken sanatçı, albüm fotoğrafları için de Sedat Doğan’ın objektifinin karşısına geçti. Son yılların en sevilen besteci ve yorumcularından İrfan Özata’nın yepyeni maxi single’ı “Yazı Tura” 12 Mayıs’ta tüm müzik marketlerde!
(Albüm açıklaması)

İrfan Özata’dan İkinci Klip ‘Meşrep’e Geldi!

Geçtiğimiz Mayıs ayında çıkardığı son EP’si “Yazı Tura” ile müzik eleştirmenlerinden tam not alan İrfan Özata, ilk klibi “Örf”ün ardından, albümün ikinci video klibi “Meşrep”i hayranlarıyla buluşturdu.

Son dönemlerin en başarılı besteci ve yorumcularından biri olarak kabul edilen İrfan Özata, sözü Yazgın Kaçak, düzenlemesi Altuğ Öncü, bestesi ise sanatçının kendi imzasını taşıyan “Meşrep” şarkısının video klibinde güzel oyuncu Melis Mısırlı ile kamera karşısına geçti.

Alaturka- pop ezgileri içeren şarkının klibinde Bedran Güzel yönetmen koltuğunda otururken, Veli Kuzlu ise klibin görüntü yönetmenliğini üstlendi. Kırık bir aşk hikayesini anlatan klibin çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’da bir gün sürdü.

Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan İrfan Özata’nın yeni klibi “Meşrep” tüm müzik kanallarında ve İrfanÖzataVEVO sayfasında sizlerle.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.10.2016)

Ozan Çolakoğlu’nun Yeni Transferi

İrfan Özata “Dünyanın En Güzel Günü” dedi.

Türk pop müziğinin sevilen ismi İrfan Özata, yedinci stüdyo çalışması olan ‘Dünyanın En Güzel Günü’nü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Şimdiye kadar, “Hayat Okulu”, “Yazı Tura”, “Yanlış Fotoğraf” ve “Emir Büyük Yerden” gibi projelere imza atan İrfan Özata, Ozan Çolakoğlu'nun sahibi olduğu ‘Ozinga Müzik’ çatısı altında yerini aldı.

Bursa Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi’nde müzik ana bilim dalı okuyan Özata, Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde çıkardığı ‘Dünyanın En Güzel Günü’yle sevenleriyle yeniden buluştu.

Sözleri Yazgın Kaçak, bestesi İrfan Özata imzası taşıyan çalışmanın aranjesini Can Atayılmaz yaptı.

Şarkıya geçtiğimiz günlerde Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekilen klipte oyuncular Bora Cengiz ve Tuğçe Çelik sanatçıya eşlik etti.

İstanbul’un sahil şeridinde yer alan semtlerinde, iki günde çekilen klip dijital platformlardaki yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.08.2018)

Diskografi:
2013
Yanlış Fotoğraf (Single, Funorg, 22.05.2013)

1- Yanlış Fotoğraf - 03:50 (Söz: Gökhan Şahin, Müzik: İrfan Özata)
2- Lafın Tamamı - 04:13 (Söz: Gökhan Şahin, Müzik: Barış Konacak, İrfan Özata)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.zihni.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

Hayat Okulu (Albüm, Funorg, 18.11.2013)

1. Tuhaf Geliyor - 04:00
2. Hasret Türküsü - 03:59
3. Lafın Tamamı - 04:15
4. Hayat Okulu - 04:53
5. Şarkı Söylerim - 03:46
6. Yalnızlıktan Üşüyorum - 04:38
7. Senin Marifetin - 04:34
8. Zalim Kader - 04:34
9. Ağlatan Gülmez - 04:11
10.Masal - 05:11
11.Yanlış Fotoğraf - 03:50


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2015
Emir Büyük Yerden (Single, Sony Music, Dijital 14.04.2015, CD 12.05.2015)

1- Emir Büyük Yerden - 03:41


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Git Başımdan (Orijinal Film Müzikleri) (Single, Sony Music, 16.10.2015)

1. Git Başımdan - 03:20
2. Yanlış Fotoğraf - 03:43

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

2016
Yazı Tura (Maxi Single, Sony Müzik, 12.05.2016)

1. Örf
2. Hır Gür
3. Meşrep
4. Yazı Tura
5. Git Başımdan
6. Yazı Tura (Radio Edit)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Meşrep (Nurettin Çolak Remixes) (Single, Sony Music, 28.10.2016)

1- Meşrep (Nurettin Çolak Radio Remix) - 05:00
2- Meşrep (Nurettin Çolak Radio Edit) - 03:47


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Hepsi Hit (Derleme Pop Albüm, Sony Müzik, 11.11.2016)


8- Meşrep / İrfan Özata - 03:58

The Best Of Numberone Turk TV (Derleme Pop Albüm, Sony Müzik, 07.12.2016)

8. İrfan Özata - Meşrep

11 Türkçe Hit (CD Derleme Pop Albüm, DMC, 23.12.2016)

8. İrfan Özata - Meşrep

2017
WDF 1 / What Da Funk [Jazz Albüm, Arpej Müzik, [Dijital 18.09.2017] 02.10.2017]

12.Masal (feat. İrfan Özata)

2018
Dünyanın En Güzel Günü (Single, Ozinga Müzik, 06.08.2018)

1- Dünyanın En Güzel Günü

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kol Kanat / Günseli Deniz feat. İrfan Özata (Single, Aşk Müzik, 04.12.2019)

1- Kol Kanat (feat. İrfan Özata) (Söz: Gökhan Şahin, Müzik: İrfan Özata) - 03:46


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.irfanozata.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/irfanozata
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/irfanozata
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/irfanozata
Resmi Soundcloud Adresi:
soundcloud.com/irfanozataofficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/irfanozata
Resmi VEVO Adresi:
www.vevo.com/artist/irfan-ozata
Resmi YouTUBE Kanal Adresleri:
www.youtube.com/user/irfanozata
www.youtube.com/channel/irfanozataVEVO

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6888 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag