Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 195 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 195
Üye: 0
Toplam: 195

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,486,447
  • Bugün: 36,924
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:22 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Kıraç
Bookmark and Share
    Geri Dön   (18489 okuma)Sanatçı: Kıraç
KIRAÇ

FOTO GALERİ
17.06.1972 yılında Kahraman Maraş’ta doğdu. Tam adı Ali Tufan Kıraç’tır. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahraman Maraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul’a yerleşti ve eğitimine İstanbul’da devam etti. Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan KIRAǒa ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan KIRAÇ ikinci büyük desteği müzik öğretmeni Refik Köksal’dan geldi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören hocası KIRAǒa ilk gitarını hediye etti.

1990 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye ve Kadıköy’de barlarda çalıştı. Lise yıllarında beste ve söz çalışmaları yapan KIRAÇ, 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. TMC ile anlaşan KIRAÇ ilk albümü “Deli Düşü” 1998 yılı Nisan ayında çıkardı. İlk albümüyle beğeni toplayan KIRAÇ, “Dağların Kadını”, “Talihim Yok Bahtım Kara”, “Ben Yolumu Bulurum” adlı parçalara klip çekerek ileriye dönük ilk yatırımını böylelikle yaptı.

2000 yılının ilk günlerinde 2. albümü “Bir Garip Aşk Bestesi” adlı albümü çıkardı. “Gidiyorum”, “Bir Garip Aşk Bestesi” ve “Karahisar” adlı parçalarına klip çekti. Funda Arar’la 2001 Şubat ayında “Sevgiliye” adlı düet albümünü çıkardı.

14 Aralık 2001’de “Zaman” albümünü çıkardı ve milyonların kalbinde kendine yer edindi. Rock müzik dinleyicilerin gözünde sağlam bir yer edindi.

2002 yılında TMC Film’den gelen bir diziye jenerik ve müzik yapma teklifi müzikal yaşamında yeni bir kapı açtı. Zerda’nın jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. Milyonlarca izleyici her hafta dizide olacakların yanı sıra müzikleri, yeni melodileri merakla beklediler.

2003’te ’Zerda’ isimli televizyon dizi filminin müziğini besteledi ve 2003 yılı baharında dizinin müziklerinden oluşan Zerda albümü müzik marketlerdeki yerini alarak başarılı bir satış grafiği yakaladı.

2004’te de “Kayıp Şehir” isimli albümünü yayınladı. Zerda’nın başarısını bir başka dizi, Bir İstanbul Masalı takip etti. Bir İstanbul Masalı isimli televizyon dizi filminin müziğini besteledi. Dizi çok başarılı olunca soundtrack albümü çıkarıldı.

2005 yılında ilki düzenlenen 1. Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde Drama dalında Bir İstanbul Masalı adlı dizi ile En İyi Müzik ödülünü kazandı. Aynı yıl Aliye isimli televizyon dizi filminin müziğini besteledi. Bu Dizi de çok başarılı oldu ve soundtrack albümü yayınlandı. Yüksek izlenme oranı bulunan Aliye’nin ardından 2007’de Binbir Gece ve Beyaz Gelincik adlı dizilerin müziklerine de imzasını atan Kıraç, o yıl içinde “Benim Yolum” isimli albümünü çıkardı.

TRT’de Sarı Sıcak isimli bir müzik programı da yaptı. Bu programda seslendirdiği bazı şarkılardan: “Vakit Tamam”

2009’da “Garbiyeli” albümünün ardından dizi müzikleri, konser çalışmalarına devam eden Kıraç yeni albümü “Yolcu”yu sevenleriyle buluşturdu. On iki eserin yeraldığı “Yolcu” albümünde bilinen Kıraç tınılarını duyacaksınız. Aşık Veysel, İzzet Altınmeşe, Selahattin Bölük’e, Ali Ercan’a ait eserlerin yanında anonim eserler de yeralıyor. Albüm Kapak fotoğrafını Cemil Ağacıkoğlu çekti.

Her albümünde Türk halk ezgilerini kendi müziğiyle yorumlayan Kıraç, “Bize ait eserleri Rock müziğiyle harmanlamayı, onları bugüne taşıyarak yeni kuşaklarla buluşturmayı seviyorum. Bu topraklarda doğan tınıları Cem Karaca, Barış Manço gibi ben de müziğimle bütünleştirmek, onların başlattığı bu yolda, yürümek için çalışıyorum.”

Albümlerinde bugününe kadar okuduğu “Yayla Yolları”, “Şarköy türküsü”, “Yolcu”, “Aman Ayşam”, “Karahisar Kalesi”, “Sarı gelin”, “Yalan”, “Eşeği Saldım çayıra”, “Çayır Çimen Geze Geze”, “Derdimi söylesem”, “Demirci” gibi halk şarkıları geniş kitleler tarafından sevildi.

17 Aralık 2009’da Müzik marketlerde yerini alan “Yolcu” albümünün ilk klibi, Hüseyin Karagöz yönetiminde “Uyan Sunam Uyan” adlı parçaya çekildi. Beyoğlu’nda eski bir konakta çekilen klipte tiyatro oyuncusu Bennu Yıldırımlar oynadı. Klip aralık ayında tüm kanallarında gösterimde olacak.

Ocak 2010 TMC Film Müzik etiketiyle “Aşk ve Ceza” dizisinin film müzikleri albümü (soundtrack albümü) çıktı.

Kıraç’tan 2’si Bir Arada Albüm Geliyor...

Kıraç yeni albümünün kayıtlarında Led Zeplin’in 1970’lik antika davulu ile günümüzün ‘5+1 Dolby Dijital Surround’ ses kayıt teknolojisini birleştiriyor.

Şarkıları ile yüz binleri peşinden sürükleyen Kıraç, yeni albümünde yer alan şarkıların müziğindeki derinliği aktarmak için yurt dışından Led Zeplin’in davulunu getirtti. İstediği ses tonunu yakalayabilmek için 1.5 senedir aradığı 1970 yılında üretilen 26 inçlik Ludwig marka davulu nihayet bulan Kıraç, bu albümde geçmişin analog duygu gücü ile günümüzün ses teknolojisinde ulaştığı son noktayı harmanlıyor.

Antika davul ile dramatik tonlar...

Bu albümde yakalamak istediği doğru tınıları, duygusal tonları yansıtabilmek için 1.5 yıldır peşinde olduğu davula kavuşan Kıraç : “Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken, zaman zaman esas duyguyu aktaran tınıları kaçırdığımızı fark ettim. Bu albüm duyguların çok yoğun ortada olduğu romantik bir albüm olacak. Bu duygusal tınılara çok ihtiyacım vardı. Aradığım ahşap davul, Led Zeplin’in efsanevi davulcusu Jonh Bonham’ın davulundan; en sert vuruşlarda bile çok dolu, acıtmayan darmatik bir tonu var. Bu tonu yakalamak için 24 inçlik daha küçük bir 1964 model Ludwig almıştık ama baştan beri asıl aradığım buydu. Nihayet kavuştuk.” dedi.

Kıraç’ın ‘5+1 Dolby Dijital Surround’ kayıt yapabilen stüdyosu Konserlerinde, teknolojik olarak çok güçlü, özel bir sahne düzeneği kullanan Kıraç, sahnede taviz vermeyeceği en önemli unsurun ses sistemi olduğunu söylüyor. Kıraç yıllardır hayalini kurduğu, son teknoloji ile donatılmış bir ses stüdyosuna geçen yıl kavuşmuştu. Yapımı 1,5 sene süren Garbiyeli adını verdiği bu stüdyo Türkiye’de ‘5+1 Dolby Dijital Surround’ sistem ile kayıt yapabilen nadir stüdyolardan biri..
(Kaynak: www.magazinci.com - 24.11.2011 / www.kralmagazin.com.tr 25.11.2011)

07.12.2011 tarihinde Seyhan Müzik etiketiyle çıkan “Derindekiler” adlı albüme imza attı.

TMC Müzik 28.01.2013 tarihinde Kıraç’ın 2004’teki “Kayıp Şehir” isimli albümünün de yer aldığı “3’lü Albüm Takım - - Kıraç: Kayıp Şehir & Gece Yolcuları 2 & Yavuz Çetin: Satılık” adıyla 3’lü takım albüm çıkardı.

13.02.2013 kendi şirketi Garbiyeli Müzik eetiketiyle Kıraç & Nursel düetini içeren bir “Cennette Kavuşuruz” isimli single çıkardı.

TMC Müzik’ten 15.06.2013 tarihinde Kıraç albümlerinden (Deli Düş & Bir Garip Aşk Bestesi & Zaman & Kayıp Şehir & Sevgiliye) oluşan 5 CD albümü içeren “Kıraç Koleksiyonu” isimli koleksiyon albümü çıkardı.

Kıraç’tan 10. albüm “Çık Hayatımdan”

Kıraç’ın iki yıl aradan sonra hazırladığı 10. albümü “Çık Hayatımdan”, TMC etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Sanatçının prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlendiği yeni albümünde, davul hariç tüm enstrümanlar sanatçı tarafından çalındı. Albüme adını veren “Çık Hayatımdan”ın söz ve bestesi Kıraç’a ait.

Kıraç, “Dinleyenlerim beni belki bu kadar öfkeli görmediler hiç… Kötülere karşı dünyanın bütün iyi insanlarının daha sert tepkiler vermesini istediğim için böyle bir şarkı yaptım. “Çık Hayatımdan” şarkısı ile dünyadaki bütün kötü insanlara ve kötülüklere öfkemi dile getiriyorum. Çocuklarımıza bırakacağımız dünya düzeni ile ilgili endişelerimi anlatmaya çalışıyorum. Her şeye rağmen, hepimizin koro halinde “Hayat güzeldir.” diye haykırmasını diliyorum. Ben bu haykırışın en güçlü seslerinden biri olmaya hazırım.” diyor.

Sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen yeni albümdeki “Mecnundan Öte”, “Saklı Gülüş”, “Kalbin Tek Arkadaşı” şarkılarının sözleri ile “Fistan” ve “Beddua” adlı şarkıların söz ve besteleri Aysuda Ülkü Zeren’e ait. Namık Naghdaliyev, Ender Doğan, Edip Emre, Sevil Nizamoğulları, Akın Bazin ve Murat Henoğlu; Kıraç’ın yeni albümünde birlikte çalıştığı diğer müzisyenler… Kıraç, albümde ayrıca, Modern Folk Üçlüsü tarafından 1978 yılında seslendirilen “Bombilibom” adlı anonim şarkıya ve single şarkısı “Beddua”ya da yer verdi.
(Kaynak: Albüm açıklaması)

Kıraç: “Türkiye Kötü Günlere Gidiyor!..”

Kıraç, yeni albümü “Çık Hayatımdan” ile Türkiye radyolarında ilk kez Best FM’de “Arzu’nun İnleyen Nağmeleri”ne canlı yayın konuğu oldu.

Kıraç, prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlendiği yeni albümünde, davul hariç tüm enstrümanları kendisinin çaldığını, albümü stüdyoda tek başına yaptığını ve çok içine sinen bir iş olduğunu belirtti. Albüme adını veren “Çık Hayatımdan”ın söz ve bestesi de Kıraç’a ait.

“Aslında Biz Şelaleden Aşağı Düştük ama farkında değiliz!..”

Arzu Çağlan’ın; Kime “Çık Hayatımdan” diyorsun, kim kızdırdı seni bu kadar? Sorusuna:

“Son 3 ayda oluştu bu şarkı ve albümdeki tek sert şarkı oldu, Bir taraftan da içinde sadece öfke değil, hüzün de var… İçinde bulunduğumuz dönem çok can sıkıcı, Türkiye çok kötü günlere gidiyor. Biz aslında şelaleden aşağı düştük ama farkına varmak, inanmak istemiyoruz. Ben hep şunu söyledim; “Atatürk öldükten sonra Türkiye bağımsızlığını kaybetti.” Ve Türkiye üzerine hazırlanan planlar uygulanmaya başladı ve maalesef Türkiye bu noktaya geldi. İşte içimde biriken bu hislerle yazıldı bu şarkı. Buradan çıkıp klip çekimine gideceğim. Klibi izlerken de göreceksiniz ki bu şarkı bir kadına söylenmedi. Ama ben yine de bu şarkının bir konjonktür şarkısı değil, bir sanat eseri olarak algılanmasını istiyorum.” diye yanıt verdi.

Arzu Çağlan’ın müzik dışında ne yapıyorsun? sorusunu; “Çizgi film işini de çok seviyorum ve hayatında önemli bir yeri var. Pepee, Show TV’ye transfer oldu bu arada, çok kötü günler geçirdi Pepee ama şimdi Show TV’de.. Bu da bizim için çok heyecan verici” dedi. (Kaynak: www.magazinci.com - 05.03.2014)

Kıraç’tan Yeni Albüme Dördüncü Klip Yayında!

Kıraç, geçtiğimiz yıl TMC etiketiyle piyasaya çıkardığı 10. albümü “Çık Hayatımdan”ın dördüncü klibi “Mecnundan Öte” ile ekranlarda!

Sözleri Aysuda Ülkü Zeren’e, müziği Namık Naghdaliyev’e, düzenlemesi Kıraç’a ait şarkının klibi Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekildi. Eski bir fabrikada, 35 kişilik bir ekiple çekilen klipte, ödüllü tiyatro oyuncusu Nebi Birgi rol alıyor.

Kıraç, yeni projeleri öncesi, son albümünden şarkıları kliplendirmeye devam ediyor. Sanatçının yeni klibi, albümün sevilen hareketli şarkılarından “Mecnundan Öte”ye çekildi. Doğan Sarıgüzel görüntü yönetmenliğinde, 1 günde çekilen klip, ayrıldığı sevgilisini unutamayan bir adamın hikayesi ve Kıraç’ın performans görüntülerinde oluşuyor.

“Mecnundan Öte” klibi tüm müzik kanalları ve dijital platformlarda…
(Kaynak: www.elalem.tv / www.haberler.com / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 21.04.2015)

Kıraç’tan Yeni Single: “Yolun Sonu”!

Kıraç, iki yıl aranın ardından, “Yolun Sonu” adlı yepyeni single’ı ile hayranlarıyla buluşuyor!

Sözleri ve düzenlemesi Kıraç’a, müziği Namık Naghdaliyev’e ait “Yolun Sonu” tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Yeni çalışması için Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifi karşısına geçen sanatçı, arka arkaya çıkaracağı single projelerinin müjdesini verdi.

Kıraç’ın son stüdyo albümü sonrası hazırladığı “Yolun Sonu” adlı yeni single’ının klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliği ve Doğan Sarıgüzel görüntü yönetmenliğinde, Beykoz Kundura Fabrikası’nda çekildi. Çekimleri bir gün süren klipte, sanatçıya balerin-oyuncu Deniz Yiğiter eşlik etti. Kıraç’ın Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen şarkıda, davul Cengiz Tural, basgitar Erhan Ertetik, yaylılar Altın Dubleler ve diğer tüm enstrümanlar Kıraç tarafından çalındı.

Yeni sahne projesi yolda…

Kıraç; sanat müziği, halk müziği, pop rock ve arabesk eserlerinden oluşan geniş yelpazedeki repertuvarı ve kapsamlı orkestrası eşliğinde, yeni sahne projesinin hazırlıklarına başladı. Sanatçı ayrıca, müzik dünyasının merakla beklediği Zeki Müren’e Saygı Albümü”nde “Berduş” adlı şarkıyı seslendirdi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 01.04.2016)

Kıraç’tan ‘Senden Sonra’!

Kıraç, yedi ay aranın ardından hazırladığı “Senden Sonra” adlı yeni single’ının video klibini yayınladı.

Yalnız ve mutsuz bir adamın bir gününü anlatan klip, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Paris’te çekildi. Sözleri Edip Emre, müziği Namık Naghdaliyev, düzenlemesi Kıraç’a ait “Senden Sonra”, “özlenen Kıraç şarkısı” tadında…

Kıraç’ın yeni single çalışması “Senden Sonra” için geri sayım başladı.

Parçanın klibi, Seine Nehri ve Opera Bölgesi dahil, Paris’in romantik sokaklarında yapılan çekimlerle, 10 kişilik ekiple, dört günde tamamlandı.

Kıraç’ın Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen parçada davul Ersin Gülseli, basgitar Erhan Ertetik, gitar Namık Naghdaliyev, yaylılar Altın Dubleler ve trompet Kıraç tarafından çalındı. Mix ve mastering ise Cengiz Köroğlu’na ait.

“Senden Sonra”, önümüzdeki günlerde tüm dijital platformlarda satışa sunulacak.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 08.11.2016)

Kıraç “Senden Sonra” İle Tüm Dijital Platformlarda!

Kıraç’ın yedi ay aranın ardından hazırladığı yeni single’ı “Senden Sonra” TMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.

“Özlenen Kıraç şarkısı” tadındaki “Senden Sonra”nın sözleri Edip Emre, müziği Namık Naghdaliyev ve düzenlemesi Kıraç imzası taşıyor.

Şarkının video klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Paris’te çekildi.

Yalnız ve mutsuz bir adamın bir gününü anlatan klip, Seine Nehri ve Opera Bölgesi dahil, Paris’in romantik sokaklarında yapılan çekimlerle dört günde tamamlandı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 25.11.2016)

Kıraç’tan Yeni Single!

Kıraç’ın dört ay aranın ardından hazırladığı yeni single’ı “Son Nefes”in video klibi yayınlandı.

Rock müziğin güçlü sesi Kıraç, single projelerini yayınlamaya devam ediyor. Sanatçının “Söylerken titriyorum” dediği yeni single’ı “Son Nefes” dijital platformlardaki yerini aldı.

Söz ve müziği Namık Naghdaliyev, düzenlemesi Kıraç’a ait olan “Son Nefes”te, elektro gitar dışında tüm enstrümanlar Kıraç tarafından çalındı. “Son Nefes”in klibi, Kıraç yönetmenliğinde, Ali Bahadır Köyü’nde kurulan platoda gerçekleştirildi.

“Artık şehit haberleri gazetelerin küçük bir köşesinde yer alıyor, alışmayalım, bu durumun sıradanlaşmasını istemiyorum.” diyen Kıraç, bu özel parça için bir kez daha yönetmen koltuğuna oturdu. Klipte, sanatçıya 15 kişilik bir ekip eşlik etti, oyuncu Buğra Tuğrul rol aldı. Sanat yönetmeni Hakan Apaydın tarafından tasarlanan siperlerde gerçekleşen klibin görüntü yönetmeni ise Faik Çayır. Riva Ali Bahadır Köyü’nde sabahın erken saatlerde başlayan klip çekimi, akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

“Son Nefes” tüm dijital platformlardan satın alınabilir ve dinlenebilir.
(Kaynak: karnaval.com / www.kralmuzik.com.tr - 31.03.2017)

Meryem Dizisinin Müzikleri Digital Platformlarda!

TMC’nin yapımcılığını üstlendiği, Kıraç’ın müziklerine imza attığı, başrollerinde Furkan Andıç, Ayça Ayşin Turan, Cemal Toktaş, Açelya Topaloğlu, Bestemsu Özdemir, Serenay Aktaş ve Kenan Acar’ın rol aldığı “Meryem”in dizi müzikleri albümü dijital platformlardaki yerini aldı.

Albümün dikkat çeken parçası, dizinin jenerik müziğini de oluşturan, Eylem Aktaş’ın yorumladığı Ahmet Şefik Gürmeriç eseri “Hasret”.

Pop müziğin yeni ismi olmaya aday Merve İleri ise, 1991 yılında Şehnaz’ın seslendirdiği “Bugün Tadım Yok” parçasını dizi için seslendirdi.

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği “Meryem”i Meryem Gültabak ve İlke Gürsoy kaleme alıyor.

Başarılı sanatçı Kıraç’ın hazırladığı “Meryem” dizi müzikleri, yaklaşık bir yıllık bir çalışma sonunda ortaya çıktı.

Sanatçının dizi için hazırladığı özgün müziklerin yanısıra, 1930’lardan bugüne, yaklaşık 4000 sözlü şarkı arasından, gün yüzüne çıkmamış muhteşem şarkılar, Kıraç’ın yeni düzenlemesiyle izleyicilerin ve dinleyicilerin beğenisine sunulmaya devam edecek.

Yağmurlu bir gecede yaşanan kazanın üç insanın hayatını tamamen değiştirmesini konu alan, her Çarşamba akşamı saat 20:00’de Kanal D’de ekrana gelen “Meryem”in dizi müzikleri albümü tüm dijital platformlardan indirilebilir ve dinlenebilir.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.08.2017)

Kıraç Bir Tanju Okan Klasiğine Yeniden Hayat Verdi!

Kıraç, sekiz ay aranın ardından yine bir cover’ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sözleri Mehmet Teoman, müziği Jacques Lanzmann ve Enrico Macias ve düzenlemesi Nevzat Yılmaz’a ait, bir dönem Türkiye’de slogan haline gelmiş Tanju Okan şarkısı “Benim Halkım”, Kıraç tarafından yeniden yorumlandı.

Şarkının Kemal Başbuğ tarafından çekilen klibinde, Kıraç’ın sosyal medyadan yaptığı çağrıyla, Türkiye’nin dört bir yanından insan el sallayarak klipte rol aldı.

‘Benim Halkım’ın performans ve Kıraç hayranlarının gönderdiği videolardan oluşan klibi, Midas Stüdyoları’nda çekildi.

Yeni görünümüyle dikkat çeken Kıraç, bu şarkının çok özel olduğunu, Türkiye’nin dört bir yanındaki dinleyicilerinden gelen görüntülerin şarkıyı çok daha özel yaptığını söyledi.

Sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen şarkıda, gitar, trompet ve flüt Kıraç, davul Ersin Gülseli, bas gitar Erhan Ertetik tarafından çalındı. Yeni çalışmanın mix ve mastering’i ise Arıkan Sırakaya’ya ait.

“Benim Halkım” çok yakında tüm dijital platformlardan satın alınabilir ve dinlenebilir. Şarkının coşkulu klibi yayında..
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 03.06.2018)

Yeni Albüm Müzikseverlerle Buluştu!

Kıraç, beş yıllık albüm suskunluğunu, hayranlarının yıllardır beklediği arşivlik bir projeyle bozdu.

Kıraç’ın repertuarının en kıymetli yerinde duran şarkıları büyük bir heyecanla seslendirdiği ve titizlikle hazırladığı yeni albümü “Beni Ben Yapan Şarkılar”, TMC etiketiyle raflarda ve dijital platformlardaki yerini aldı.

Kıraç, müziğe aşık olmasına neden olan şarkıları, ustalarına saygı duruşu niteliğindeki yeni albümünde yorumladı. “Gülpembe”, “Aldırma Gönül”, “Tamirci Çırağı”, “Resimdeki Gözyaşları”, “Aynalar”, Erkut Taşkın’ın romantik şarkısı “Beyaz Ev” gibi döneminin hit şarkılarını barındıran albüm, tamamını Kıraç’ın düzenlediği 12 şarkıdan oluşuyor. Kıraç, yeni albüm fotoğrafları için Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifi karşısına geçerken, albümün ilk klibi “Gülpembe” ile yakında ekranlarda olacak.

Albümde, sözü ve müziği Cem Karaca’ya ait beş şarkı yer alıyor. Cem Karaca, hayattayken Kıraç’la sohbetleri esnasında “Benim bu şarkım senin sesine çok iyi gider, çok güzel söylersin.” dediği ve Kıraç için vasiyet niteliği taşıyan “Adsız” yeni albümün en özellerinden… Albümde yer alan her bir şarkı Kıraç için ayrı anlam taşıyor.

Kıraç’ın 11. stüdyo albümü ‘Beni Ben Yapan Şarkılar’da, akustik ve elektro gitarlar, flüt, tenor ve soprano saksafon, trompet, trombon, mandola ve bağlama Kıraç tarafından çalınırken; davulda Ersin Gülseli, bas gitarda Erhan Ertetik, klavyeli çalgılar Nevzat Yılmaz, kemanda Hakan Ersöz, solo elektro gitarda Namık Naghdaliyev yer alıyor. Albümün mix ve mastering’i Arıkan Sırakaya’ya ait. Vokallerde, Tuba Önal ve Elif Ersoy yer alıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 26.03.2019)

Kıraç’tan ‘Tamirci Çırağı’na Animasyon Klip!

Kıraç’ın, yeni albümü ‘Beni Ben Yapan Şarkılar’ın ikinci klibi ‘Tamirci Çırağı’na geldi.

Söz ve müziği Cem Karaca’ya, düzenlemesi Kıraç’a ait şarkının animasyon klibi, Fatoş Borbor sanat danışmanlığında, Küp Prodüksiyon tarafından yapıldı.

Kıraç, bu şarkıyı yaşadığı için seslendirmek istediğini, tornacı ve bakırcı çıraklığı yaptığı dönemde, tamirci çıraklarını aratmayacak kadar elinin, yüzünün kapkara olduğunu, şarkıyı çok iyi hissettiğini söylüyor. “Tabii bir Cem Karaca olağanüstülüğü beklenemez ama kendimce iyi bir Kıraç yorumu olduğunu düşünüyorum.” diyor.

‘Tamirci Çırağı’nda; basgitar Erhan Ertetik, klavyeli çalgılar Nevzat Yılmaz, davul Ersin Gülseli, klasik ve elektrogitar Kıraç tarafından çalındı. Şarkının mix ve mastering’i Arıkan Sırakaya’ya ait.

“Beni Ben Yapan Şarkılar” müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 23.07.2019)

Kıraç’tan Romantik “Beyaz Ev”!

Kıraç’ın, yeni albümü ‘Beni Ben Yapan Şarkılar’ın üçüncü klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Erkut Taçkın’ın romantik şarkısı ‘Beyaz Ev’e çekildi.

Dokunaklı sahneleri ve sürpriz sonuyla izleyenleri derinden etkileyecek klip, Marmara Adası’nda, 15 kişilik bir ekiple, üç günde tamamlandı.

Söz ve müziği Francesco Saverio Maresca ve Francesco Pagano’ya, adapte sözleri Sevgi Sanlı’ya, düzenlemesi Kıraç’a ait “Beyaz Ev”, 70’li yılların hit şarkıları arasında yer alıyordu.

“Beni Ben Yapan Şarkılar” albümünün üçüncü klibi “Beyaz Ev” için sakal bırakan Kıraç, bu yeni görüntüsüyle hayranlarını şaşırtırken, ada halkı üç gün boyunca seti büyük ilgiyle izleyerek, baştan sona takip etti.

Kıraç’ın oyuncu olarak yer aldığı, kayık sahnelerinin drone’la görüntülendiği ‘Beyaz Ev’ klibi 19 Temmuz 2019’dan itibaren yayında. “Beni Ben Yapan Şarkılar” albümü ise 22 Mart 2019’dan beri müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 01.10.2019)

Aşık Veysel Türküsüne Düet!

Kıraç ve İzmir’in rock grubu ve Beyefendi, Aşık Veysel’in “Güzelliğin On Par’etmez” türküsünü seslendirdiler.

Grubun ikinci single çalışması olan “Güzelliğin On Par’etmez”in klibi, Kerem Altın yönetmenliğinde, şarkının kaydı sırasında stüdyoda canlı olarak çekildi.

Türkünün düzenlemesi Beyefendi’ye, mix ve mastering’i Arıkan Sırakaya’ya, grubun fotoğrafları ise İsmail Gökmen’e ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 11.02.2020)

Kıraç ‘Adsız’a Klip Çekti!

Kıraç’ın, yeni albümü ‘Beni Ben Yapan Şarkılar’ın dördüncü klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Cem Karaca’nın unutulmaz şarkılarından ‘Adsız’a çekildi.

Cem Karaca’nın unutulmaz şarkılarından ‘Adsız’a çekildi. Senkronsuz sahneleriyle yalnız bir adamı anlatan klip, Beykoz Kundura Fabrikası’nda 15 kişilik bir ekiple, 9 saatte tamamlandı.

“Beni Ben Yapan Şarkılar” albümü müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda; söz ve müziği Cem Karaca’ya, düzenlemesi Kıraç’a ait ‘Adsız’ın klibi de YouTube ve Apple Music’te yayında!
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 17.03.2020 / www.magazinci.com - 18.03.2020)

Kıraç’tan Anlamlı Proje!

Kıraç, Kıbrıs Maraş Bölgesi’nin altın sarısı kumları ve yalnızlığının hüznüne dikkat çeken şarkı ‘Varoşlarda Maraş’a yeni bir yorum getirdi.

Kıraç, KKTC’de 1974 yılından beri kapalı olan Maraş Bölgesi’nin bir kısmının açılması üzerine, sözleri Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve GAÜ Stratejik Ortaklar Direktörü Doç. Dr. İsmet Esenyel’e ait olan, “Varoşlarda Maraş” şarkısını seslendirdi.

Düzenlemesi, mix ve mastering’i Kıraç’a ait ‘Varoşlarda Maraş’ta, klavye Doç.Dr. İsmet Esenyel, diğer tüm enstrümanlar ise Kıraç tarafından çalındı. Albüm kapak fotoğrafı Zeynel Abidin Ağgül’e, tasarımı Ergül Çelik’e ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 27.10.2020)

Kıraç, “Melekler Ağlar” ile Sevenleriyle Buluştu!

Kıraç; yeni şarkısı ‘Melekler Ağlar’ı sevenleriyle buluşturdu. Sözü ve müziği Panur Yaramanoğlu’na ait olan şarkının düzenlemesi ise başarılı sanatçının kendi imzasını taşıyor.

Kıraç şarkılarını aratmayan ‘Melekler Ağlar’ın özgün altyapısı kapanma sürecinde dinleyicisine moral olacak nitelikte. Kıraç, sevenlerine bir sürpriz yaparak aynı zamanda yeni şarkısının klibini de kendisi çekti.

“Aydınlık günler için umudumuzu yitirmeyeceğiz” diyen başarılı sanatçı yeni şarkısının dinleyicisine moral olmasını diledi. Kendine has tarzı ile her dönem adından sıklıkla söz ettiren Kıraç’ın repertuarının en kıymetli yerinde duran şarkıları büyük bir heyecanla seslendirdiği ve titizlikle hazırladığı albümü “Beni Ben Yapan” 2019 yılında müzikseverlerle buluşmuş ve 2020 yılında “Varoşlarda Maraş” ve “Hayat” şarkılarını sevenlerine sunmuştu.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 07.05.2021)

Türkiye Kıraç’la Tek Yürek Oldu!

Kıraç, Türkiye A Milli Futbol Takımı için yazdığı “Haydi” şarkısıyla kısa sürede tüm müzik ve sosyal platformlarda gündeme oturdu.

EURO 2020’de mücadele edecek Milli Takım için hazırladığı tüyler ürperten ve gururlandıran şarkısını “Haydi Milli Takım! Ay yıldızlı formayı giydiğinizde artık siz de birer ‘Mehmetçik’siniz.” notuyla paylaştı.

Geçtiğimiz dönemlerde Fenerbahçe’nin 100. yıl marşını yapan Kıraç, bu kez de sözü ve müziği başarılı sanatçının kendisine ait olan “Haydi” şarkısı ile sosyal medyada beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

‘Haydi’yi maddi bir karşılığı olmadan tamamen kendi imkanlarıyla hazırlayıp videosunu da çekerek milli takıma hediye eden Kıraç ülke olarak içinden geçtiğimiz zorlu pandemi sürecinde birlik olmanın gücünü ve değerini vurguladı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 11.06.2021)

Diskografi:
1998
Deli Düş (Albüm, TMC Müzik, 01.04.1998)

1. Dağların Kadını
2. Deli Düş - 06:18
3. Vefasız - 03:12
4. Talihim Yok Bahtım Kara
5. Ben Yolumu Bulurum - 05:32
6. Derik - 02:47
7. Bozkırdaki Ağaç - 03:48
8. Yalnızlığın Kapıları - 05:36
9. Sevme - 04:49
10.Çeşminaz - 04:52
11.Neler Neler - 03:48
12.Kara Yılan - 04:11
13.Makaram Sarı Bağlar - 02:37

1999
Bir Garip Aşk Bestesi (Albüm, TMC Müzik, 01.12.1999)

1- Gidiyorum - 03:58 (Söz ve Müzik: Tufan Kıraç)
2- Karahisar - 03:33 (Anonim)
3- Eşşeği Saldım - 03:51 (Söz ve Müzik: Kazak Abdal)
4- Sarı Gelin - 04:54 (Anonim)
5- Yayla Yolları - 03:13 (Anonim)
6- Bir Garip Aşk Bestesi - 05:24 (Söz ve Müzik: Tufan Kıraç)
7- Gel Barışalım - 03:38 (Söz ve Müzik: Kıraç)
8- Keklik - 04:15 (Anonim, Şiir: Han Duvarları - Faruk Nafiz Çamlıbel)
9- Mahkeme - 03:04 (Söz ve Müzik: Selahattin Cesun)
10-Şarköy Türküsü - 03:03 (Anonim)

2001
Sevgiliye (Funda Arar & Kıraç, Albüm, TMC Müzik, 26.01.2001)
1- Çeşminaz 04:49
2- Anla Artık 03:37
3- Sevgiliye 05:18
4- Seni Düşünürüm 04:26
5- Birtanem 04:06
6- Yalnızlığın Şarkısı 05:01  

Zaman (Albüm, TMC Müzik, 30.11.2001)
1- Düş Yakamızdan 05:07
2- Gönül 04:18
3- Yıllar Sonra 04:31
4- Zaman 04:59
5- Eğer İstersen 04:17
6- Sonsuza Kadar 04:12
7- Endamın Yeter 03:26
8- Kan ve Gül 04:25
9- Demirci 04:19
10-Derdimi Söylesem 04:47
11-Çayır Çimen Geze Geze 03:21
12-Salak Oğlan 02:47

2003
Zerda Film Müzikleri (CD Albüm, Studio, Stereo, 09.04.2003)
1. Mutluluk Aşk Efsane 2.04
2. Masal 1.03
3. Sevmek Kolay, Kavuşmak Zor 1.12
4. Rüya 0.47
5. Zerda 1.04
6. Hüzün 1.14
7. Kovalamaca 1.08
8. Ceza 1.08
9. Zerda 1.29
10.Taş Duvarlar 4.26
11.Aşk... Umut... Hüsran 3.18
12.Dehşet Gecesi 1.23
13.Dalkavuk 1.23
14.Masal 2.36
15.Hüzzam 2.22
16.İlk Gece 1.26
17.Genç Aşıklar 0.58
18.Umudun Bittiği Yer 1.53
19.Ne Zulüm, Ne Ölüm 1.51

2004
Kayıp Şehir (Albüm, TMC Müzik, 26.01/Mart 2004)
1- Senden Başka (Söz: Ömer Faruk Güney, Müzik: Namık Nagdaliova, Düzenleme: Kıraç) 4'47''
2- Ayşe (Söz ve Müzik: Kıraç) 4'17''
3- Tek Hatıra (Söz ve Müzik: Hakan Özturan, Düzenleme: Kıraç) 3'57''
4- Razıysan Gel (Söz: Fethi Demir, Müzik: Selahattin Sarıkaya, Düzenleme: Kıraç) 3'40''
5- Hep Sen (Söz ve Müzik: Kıraç) 6'26''
6- Kayıp Şehir (Söz ve Müzik: Kıraç) 5'25''
7- Cemalim (Söz ve Müzik: Yücel Arzen, Düzenleme: Kıraç) 3'33''
8- Yalan (Söz ve Müzik: Kıraç) 3'39''
9- Yolcu (Söz ve Müzik: Neşet Ertaş, Düzenleme: Kıraç) 4'20''
10-Aman Ayşam (Söz ve Müzik: Anonim (İçel Silifke - Mut), Düzenleme: Kıraç - Cengiz Köroğlu) 5'40''

Bir İstanbul Masalı (Soundtrack Albüm, TMC Film Müzik, 14.10.2004)

1. Bir İstanbul Masalı (Ens.-Jenerik Müziği) - 04:28
2. Kartal Yuvası (1) (Müzik: Kıraç, Söz: Müfide İnselel, Vokal: Funda Arar) - 01:10
3. Olur Ya (Söz&Müzik: Kıraç) - 03:46
4. Kördüğüm (Müzik/Vokal: Kıraç, Söz: Müfide İnselel) - 02:58
5. Parıltı (Enst.) - 00:43
6. Gözyaşı Çigan (Enst.) (Müzik: Namık Nagdaliev) - 02:45
7. Aşk Masalı (Müzik/Vokal: Kıraç, Söz: Burcu Tatlıses) - 02:04
8. Kartal Yuvası (Enst.) (Müzik: Kıraç) - 02:48
9. Bir İstanbul Masalı (Akustik Versiyon) (Müzik: Kıraç) - 02:23
10.Sebebim Olur (Müzik: Namık Nagdaliev, Söz: Seha Karadeniz, Vokal: Kıraç) - 01:09
11.Büyülü Aşk (Enst.) (Müzik: Kıraç) - 02:01
12.Uzaklar (Enst.) (Müzik: Kıraç) - 01:58
13.Göşyaşı (Enst.) (Enst.) (Müzik: Namık Nagdaliev) - 01:12
15.Aşk Prensi (Enst.) (Müzik: Namık Nagdaliev)- 00:28
16.Yollar (Müzik: Kıraç, Söz: Seha Karadeniz, Vokal: Kıraç) - 01:58
17.Napoliten Şarkı (Enst.) - 01:30
18.Çigan (Enst.) (Müzik: Kıraç) - 01:24
19.Gecenin Sesi (Enst.) (Müzik: Kıraç/Namık Nagdaliev) - 02:17
20.Hicran (Enst.) (Müzik: Kıraç) - 02:01
21.Aşk Perisi (Müzik: Namık Nagdaliev, Söz: Müfide İnselel, Vokal: Kıraç) - 02:31

2005
Aliye (Soundtrack Albüm, TMC Film Müzik, 07.07.2005)

1. Aliye (Ens.) - 01:42
2. Gözyaşı (Ens.) - 01:48
3. Oysa Bir Umuttu (Ens.) - 02:00
4. Ayrılık (Ens.) - 03:28
5. Güzel Günler (Ens.) - 00:58
6. Nihavent - Taksim - Aliye (Ens.) - 02:50
7. Arabesk (Ens.) - 01:38
8. Oysa Bir Umuttu - 02:24
9. Birgün Özlersen Eğer (Ens.) - 01:34
10.Akşamüstü (Ens.) - 02:16
11.Zor Anlar (Ens.) - 02:52
12.Birgün Beni Özlersen Eğer - 03:00
13.Atlı Karınca (Ens.) - 01:21
14.Şüphe (Ens.) - 00:44)
15.Çıkmaz Sokak (Ens.) - 03:07
16.Mutlu Olmak İstiyorsan - 03:14
17.Veda (Ens.) - 03:55
18.Çığlık (Ens.) - 04:59
19.Aliye (Ens.) - 01:50

Bir İstanbul Masalı / Aliye / Zerda Film Müzikleri (Albüm, TMC Müzik)
° Bir İstanbul Masalı
° Zerda Film Müzikleri
° Aliye Soundtrack

2007
Efsane Dizilerin Efsane Müzikleri / Orijinal Dizi Müzikleri (Soundtrack Albüm, TMC Müzik, 12 Nisan 2007)

1- Olur Ya - Kıraç - 03:44
2- Kelepçeliyim Ben Sana - Funda Arar - 03:53
3- Söz Verdim - Namık Nagdaliev - 03:20
4- Evlerinin Önü Mersin - Kıraç - 02:53
5- Taş Duvarlar - Kıraç - 04:21
6- Yollar - Kıraç - 01:59
7- Birgün Beni Özlersen Eğer - Ayla Kıraç - 03:04
8- Kara Sevda - Kıraç - 04:02
9- Mutlu Olmak İstiyorsan - Kıraç - 03:16
10-İki Delilik - Funda Arar - 04:07
11-Gelincik Çılgın Aşkım - Kıraç - 02:36
12-Yağmur Zamanı (Enstrümental) - 02:03
13-Sebebim Olur - Namık Nagdaliev - 1:10
14-Kördüğüm - Funda Arar - 03:00
15-Oysa Bir Umuttu - Kıraç - 02:26
16-Koyu Kara - Cem Yıldız - 03:46
17-Yarım Bıraktın - Cem Yıldız - 03:17
18-Ninni - Ayla Kıraç - 03:18
19-İmkansız - Cem Yıldız - 03:55
20-Zerda - Kıraç - 01:31


Benim Yolum (Albüm, TMC, 15.05.2007)

1- Sana Mecburum - 03:53
2- Yıkık - 05:03
3- Utangaç - 05:11
4- Bu Akşam Sarhoşum - 03:29
5- Ya Seninle Ya Sensiz - 03:39
6- İster Sev İster Sevme - 03:39
7- Zarife - 04:35
8- Hayalimdeki Resim - 04:44
9- Benim Yolum - 05:20
10-Dayan - 05:20
11-Yoruldum - 06:08
12-Seyrime Gel - 04:04
13-Arabesk Günler - 04:30


2008
Sonbahar (Soundtrack Dijital Albüm)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Son Bahar (Jenerik) - Enstrümantal
2. Son Bahar (Jenerik - Keman) - Enstrümantal
3. Dökülen Yaprak Gibi - Enstrümantal
4. Güller - Enstrümantal
5. Geç Olmadan - Enstrümantal
6. Ayrılık - Kıraç
7. Sarı Yapraklar - Simge Sağın

2009
Garbiyeli (Albüm, TMC, 24.02.2009)

1- Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık
2- Eleşkirt Türküsü
3- Kara Çadır Düzdedir
4- Fadıma
5- Söğüdün Yaprağı
6- Garbiyeli
7- Bitmez Tükenmez Geceler
8- Eledim Eledim
9- Gelin Ayşe
10-Köprüden Geçti Gelin
11-Çoban


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr

Yolcu (Albüm, TMC Film Müzik, 17.12.2009)

1. Mecnunum Leyla - 06:09 (Söz & Müzik: İzzet Altınmeşe)
2. Mezar Arasında Harman olur mu - 04:48 (Söz & Müzik: Anonim)
3. Uyan Sunam Uyan - 05:24 (Söz & Müzik: Haydar Telhüner)
4. Ahu Gölüm - 03:37 (Söz & Müzik: Selahattin Bölük)
5. Gönül Gurbet Ele Varma - 04:53 (Söz & Müzik: Anonim)
6. Erzurumdan Cevirdiler Yolumu - 04:22 (Söz & Müzik: Anonim)
7. Hanım Ey - 04:00 (Söz: İzzet Altınmeşe, Müzik: Anonim)
8. Karakaş Gözlerin Elmas - 04:29 (Söz & Müzik: Ali Ercan)
9. Ben Gidersem Sazım - 03:52 (Söz & Müzik: Aşık Veysel)
10.Cemilem - 03:32 (Söz & Müzik: Anonim)
11.Gazel - 03:07 (Söz & Müzik: Anonim)
12.Ramizem - 03:48 (Söz & Müzik: Anonim)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr

2010
Aşk ve Ceza (Soundtrack Albüm, TMC Film Müzik, Ocak 2010)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Aşk Ve Ceza (Enstrümantal)
2. Yalnızlar Rıhtımı - Kıraç
3. İstanbul Saklasın Bizi - Kıraç
4. Aşk (Enstrümantal)
5. Soft Tema (Enstrümantal)
6. Yas (Enstrümantal)
7. Jenerik (Soft) (Enstrümantal)
8. Klarnet (Enstrümantal)
9. Huzur (Enstrümantal)
10.Klarnet Trip (Enstrümantal)
11.Jenerik (Klarnet) (Enstrümantal)
12.Doğu (Enstrümantal)
13.Karalı (Enstrümantal)
14.Sakin (Enstrümantal)
15.Jenerik Gitar (Enstrümantal)
16.Sakin Trip (Enstrümantal)
17.Saz Trip (Enstrümantal)
18.Trip (Enstrümantal)
19.Lirik (Enstrümantal)
20.Acı (Enstrümantal)
21.Gitar Tema (Enstrümantal)
22.Jenerik Jaz (Enstrümantal)
23.İçimde Bir Belki Var - Aliye Mutlu & Kıraç
24.Aliye Mutlu - Canım Yanıyor
25.Ayrılalım - Aliye Mutlu
26.Gözün Arkada Kalmasın - Aliye Mutlu
27.Mum Lekesi - Yonca Lodi

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com

2011
Derindekiler (Albüm, Seyhan Müzik, 07.12.2011)

1. Ağla (Söz & Müzik: Kıraç)
2. Nice Yıllara (Söz: Edip Emre, Müzik: Namık Nagdaliyev)
3. Sevgilim (Söz & Müzik: Kıraç)
4. Ayrılmam Senden (Söz & Müzik: Kıraç)
5. Ne Olur (Söz & Müzik: Kıraç)
6. Ayrılmayalım (Söz & Müzik: Kıraç)
7. Dönemem (Söz & Müzik: Kıraç)
8. Dön Artık (Söz: Kıraç, Müzik: Namık Nagdaliyev)
9. Anne (Söz: Kıraç, Müzik: Hakan Doba)
10.Vazgeçemem (Söz & Müzik: Müfide İnselel)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr

2013
3’lü Albüm Takım - Kıraç: Kayıp Şehir & Gece Yolcuları 2 & Yavuz Çetin: Satılık (3'lü Albüm Takım, TMC Müzik, 28.01.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Kıraç / Kayıp Şehir
1. Senden Başka - 04:47
2. Ayşe - 04:17
3. Tek Hatıra - 03:57
4. Razıysan Gel - 03:40
5. Hep Seni - 06:26
6. Kayıp Şehir - 05:25
7. Cemalım - 03:33
8. Yalan - 03:39
9. Yolcu - 04:20
10.Aman Ayşam - 05:40
CD 2: Gece Yolcuları 2
CD 3: Yavuz Çetin / Satılık

Cennette Kavuşuruz / Kıraç & Nursel (Single, Garbiyeli Müzik, 13.02.2013)

1- Kıraç & Nursel - Cennette Kavuşuruz

Kıraç Koleksiyonu (5xCD Albüm - Deli Düş & Bir Garip Aşk Bestesi & Zaman & Kayıp Şehir & Sevgiliye, TMC Müzik, 15.06.2013)

CD 1: Deli Düş
1. Dağların Kadını
2. Deli Düş
3. Vefasız
4. Talihim Yok Bahtım Kara
5. Ben Yolumu Bulurum
6. Derik
7. Bozkırdaki Ağaç
8. Yalnızlığın Kapıları
9. Sevme
10. Çeşminaz
11. Neler Neler
12. Kara Yılan
13. Makaram Sarı Bağlar
Volkan Öktem: Davul
Caner Üstündağ: Bas
Yavuz Çetin: Elektro Gitar, Akustik Gitar
Taner Keleş: Elektro Gitar
Oğuz Kaplangı: Elektro Gitar
Çetin Akdeniz: Bağlama
Ertan Tekin: Zurna, Balaban
Özcan Gök: Otantik Davul
CD 2: Bir Garip Aşk Bestesi
1. Gidiyorum - 03:58 (Söz ve Müzik: Kıraç)
2. Karahisar - 03:33 (Anonim)
3. Eşşeği Saldım - 03:51
4. Sarı Gelin - 04:54 (Anonim)
5. Yayla Yolları - 03:13 (Anonim)
6. Bir Garip Aşk Bestesi - 05:24 (Söz: Kıraç - 0Müzik: Kıraç)
7. Gel Barışalım - 03:38 (Söz: Kıraç - 0Müzik: Kıraç)
8. Keklik - 04:15 (Anonim / Şiir: Faruk Nafiz Çamlıbel)
9. Mahkeme - 03:04
10.Şarköy Türküsü - 03:03 (Anonim)
CD 3: Zaman
1. Düş Yakamızdan - 05:07
2. Gönül - 04:18
3. Yıllar Sonra - 04:31
4. Zaman - 04:59
5. Eğer İstersen - 04:17
6. Sonsuza Kadar - 04:12
7. Endamın Yeter - 03:26
8. Kan ve Gül - 04:25
9. Demirci - 04:19
10.Derdimi Söylesem - 04:47
11.Çayır Çimen Geze Geze - 03:21
12.Salak Oğlan - 02:47
CD 4: Kayıp Şehir (Derleyen: Musa Eroğlu)
1. Senden Başka - 04:47 (Söz: Ömer Faruk Güney, Müzik: Namık Nagdaliova, Düzenleme: Kıraç)
2. Ayşe - 04:17 (Söz ve Müzik: Kıraç)
3. Tek Hatıra - 03:57 (Söz ve Müzik: Hakan Özturan, Düzenleme: Kıraç)
4. Razıysan Gel - 03:40 (Söz: Fethi Demir, Müzik: Selahattin Sarıkaya, Düzenleme: Kıraç)
5. Hep Seni - (Söz ve Müzik: Kıraç)
6. Kayıp Şehir - 05:25 (Söz ve Müzik: Kıraç)
7. Cemalım - 03:33 (Söz ve Müzik: Yücel Arzen, Düzenleme: Kıraç)
8. Yalan - 03:39 (Söz ve Müzik: Kıraç)
9. Yolcu - 04:20 (Söz ve Müzik: Neşet Ertaş, Düzenleme: Kıraç)
10.Aman Ayşam - 05:40 (Söz ve Müzik: Anonim (İçel Silifke - Mut), Düzenleme: Kıraç - Cengiz Köroğlu)
CD 5: Sevgiliye
1. Çeşminaz - 04:49 (Söz ve Müzik: Kıraç)
2. Anla Artık - 03:37 (Söz ve Müzik: Kıraç)
3. Sevgiliye - 05:18 (Söz ve Müzik: Funda Arar, Kıraç)
4. Seni Düşünürüm - 04:26 (Söz ve Müzik: Funda Arar)
5. Birtanem - 04:06 (Söz ve Müzik: Kıraç)
6. Yalnızlığın Şarkısı - 05:01 (Söz ve Müzik: Funda Arar)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.tikla24.de (Almanya)

2014
Çık Hayatımdan (Albüm, TMC Film Müzik, Dijital 28.02.2014, CD 04.03.2014)

1. Çık Hayatımdan - 03:12 (Söz & Müzik: Kıraç)
2. Dünya - 04:23 (Söz: Murat Henoğlu, Müzik: Akın Bazin)
3. Fistan - 04:08 (Söz & Müzik: Aysuda Ülkü Zeren)
4. Kalbin Tek Arkadaşı - 04:23 (Söz: Aysuda Ülkü Zeren, Müzik: H.Ender Doğan)
5. Mecnundan Öte - 03:32 (Söz: Aysuda Ülkü Zeren, Müzik: Namık Naghdaliyev)
6. Bana Yolla - 04:18 (Söz: Edip Emre, Müzik: Namık Naghdaliyev)
7. Saklı Gülüş - 04:09 (Söz: Aysuda Ülkü Zeren, Müzik: Namık Naghdaliyev)
8. Sevgili - 05:08 (Söz: Sevil Nizamoğulları, Müzik: Namık Naghdaliyev)
9. Bombili - 02:22 (Söz & Müzik: Anonim)
10.Beddua - 03:31 (Söz & Müzik: Aysuda Ülkü Zeren)
11.Kalbin Tek Arkadaşı (Akustik) - 04:17 (Söz: Aysuda Ülkü Zeren, Müzik: H.Ender Doğan)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2016
Yolun Sonu (Single, TMC Film Müzik, 01.04.2016)

1- Yolun Sonu - 06:07
2- Yolun Sonu (Kısa Versiyon) - 03:16


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Senden Sonra (Single, TMC Müzik, 25.11.2016)

1- Senden Sonra


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2017
Son Nefes (Single, TMC Müzik, 31.03.2017)

1- Son Nefes


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Senin Gibisi / Gökhan Bölükçü (Albüm, Arpej Müzik, 30.06.2017)

3- Hüzün Sisleri (feat. Kıraç) - 03:50

Meryem (Orijinal Dizi Müzikleri) (Albüm, TMC Müzik, 04.08.2017)

1- Hasret
2- Bugün Tadım Yok
3- Meryem Jenerik - Hasret / Eylem Aktaş
4– Aşk Yeli
5– Hasret (Keman Soft Versiyon)
6– Aşk Yeli (Keman Soft Versiyon)
7– Gizem
8– Gerilim
9– Aşk Yeli (Gergin Versiyon)
10–Hasret (Keman Orkestra Versiyon)
11–Soft Sakin Gerilim
12–Aşk Yeli (Flüt Versiyon)
13–Şüphe
14–Sızı
15–Yel Flü


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.amazon.com
open.spotify.com
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kerkük Zindanı (Single, TMC Film Müzik, 22.09.2017)

1- Kerkük Zindanı


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2018
Benim Halkım (Single, TMC Müzik, 01.06.2018)

1- Benim Halkım


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Zaman ([LP] Plak, TMC Film Müzik, 28.12.2018)
(30.11.2011 tarihinde CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Düş Yakamızdan
2- Gönül
3- Yıllar Sonra
4- Zaman
5- Eğer İstersen
6- Salak Oğlan
B Yüzü:
1- Endamın Yeter
2- Kan Ve Gül
3- Demirci
4- Derdimi Söylesem
5- Çayır Çimen Geze Geze
6- Sonsuza Kadar

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
www.plakveben.com
www.turnalarplak.com
www.rainbow45records.com

2019
Gülpembe (Single, TMC Film Müzik, 15.03. 2019)

1- Gülpembe - 05:44

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Beni Ben Yapan Şarkılar (Albüm, TMC Film Müzik, 22.03.2019)

1- Gülpembe - 05:44
2- Gurbet Yolu - 04:11
3- Hasretinle Yandı Gönlüm - 04:11
4- Aldırma Gönül - 05:26
5- Aynalar - 03:52
6- Zeyno - 03:58
7- Tamirci Çırağı - 04:45
8- Parka - 04:17
9- Adsız - 03:38
10-Resimdeki Gözyaşları - 03:20
11-Muhtar - 04:35
12-Beyaz Ev - 03:48Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.kitapsan.com.tr
www.zihni.com

2020
Güzelliğin On Par’etmez / Beyefendi feat. Kıraç (Single, MEYPOM [eski TMC Müzik], 07.02.2020)

1- Güzelliğin On Par’etmez (feat. Kıraç) - 03:25Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Varoşlarda Maraş (Single, MEYPOM, 23.10.2020)

1- Varoşlarda MaraşDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Hayat (Single, MEYPOM, 04.12.2020)

1- Hayat - 04:06Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Melekler Ağlar (Single, Kıraç Sanat, 07.05.2021)

1- Melekler Ağlar - 03:39Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Aşk Yasak mı? (Single, Kıraç Sanat, 21.05.2021)

1- Aşk Yasak mı? - 04:32Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bertuğ Cemil, Kıraç, Su Soley - Çemberimde Gül Oya (Single, MEYPOM, 25.05.2021)

1- Bertuğ Cemil, Kıraç, Su Soley - Çemberimde Gül Oya - 03:16

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Haydi (Single, Kıraç Sanat, 08.06.2021)

1- Haydi - 02:51Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Halimem (Single, Kıraç Sanat, 17.12.2021)

1- Halimem - 02:33Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
4 Oca 2022
Kıraç - Balıkçılar (Şiir) - 02:43

11 Oca 2022
Kıraç - Yiyin Efendiler Yiyin (Han-ı Yağma)(Şiir) - 02:43

Düşlerimsin (Single, Kıraç Sanat, 18.02.2022)

1- Düşlerimsin - 04:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Çanakkale Türküsü (Şarkı Single, Kıraç Sanat, 16.03.2022)

1- Çanakkale Türküsü - 05:09

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sadece Aşk (Single, Kıraç Sanat, 15.04.2022)

1- Sadece Aşk - 04:57Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gecenin Kemanı (Single, Kıraç Sanat, 29.04.2022)

1- Gecenin Kemanı - 04:31Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

30 May 2022
Tuna Nehri - 03:02

Türküler (Akustik) (Albüm, Kıraç Sanat, 03.06.2022)

1- Demirci - 04:42
2- Erzurumdan Çevirdiler Beni - 04:55
3- Niye Çattın Kaşlarını - 03:53
4- Ramizem - 04:02
5- Aman Ayşam - 04:28
6- Yayla Yolları - 03:19
7- Çayeli - 03:15
8- Sen Bu Yaylayı - 02:54Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Türküler [Rock] (Albüm, Kıraç Sanat, 09.09.2022)

1- Demirci [Rock] - 04:42
2- Erzurum'dan Çevirdiler [Rock] - 04:55
3- Niye Çattın Kaşlarını [Rock] - 03:53
4- Ramizem [Rock] - 04:07
5- Aman Ayşam [Rock] - 04:31
6- Yayla Yolları [Rock] - 03:22
7- Çayeli [Rock] - 03:17
8- Sen Bu Yaylayı [Rock] - 02:54

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Resmi Web Site Adresi:
www.kirac.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/kiracinsayfasi
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/AliTufanKirac
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Kıraç
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Kıraç
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (18489 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag