Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 167 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 167
Üye: 0
Toplam: 167

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,484,875
  • Bugün: 35,352
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 08:36 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
KorkuluK (Harun Can)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (3947 okuma)

KorkuluK (Harun Can)
KORKULUK (HARUN CAN)
FOTO GALERİ
27 Mart 1980 doğumlu olan Harun Can, 1986'da 6 yaşındayken “Suçumuz İnsan Olmak” isimli filmde rol aldı. 1989'da açılan sınav sonucunda Ankara Radyosu Çocuk Kulübü'ne katıldı. 3 sene, Ankara Radyosu çatısı altında, mikrofon tekniği, ses eğitimi, diksiyon, radyo programcılığı, drama ve temel oyunculuk dersleri aldı. Rüştü Asyalı, Sungun Babacan, Selma Yeşilbağ, Banu Zorlutuna, Ecder Akışık tarafından yetiştirildi.

1990'da Ankara Radyosu çatısı altında Çocuklarla Başbaşa, Arkası Yarın, Radyo Tiyatrosu programlarında görev aldı. Program sunuculuğu ve radyo tiyatrosu üzerine çalıştı. Ankara Radyosu'nun tavsiyesi ile TRT çatısı altında seslendirme ve oyunculuk yapmaya başladı. Pek çok dizi, film, çizgi film, belgesel seslendirdi. Bu çalışmalarım devam etmektedir. TRT Çocuk ve Gençlik Bölümü'nün hazırlamış olduğu yapımlarda oyuncu ve sunucu olarak görev yaptı. TRT yapımcılarından Ayşin Işımer, Habib Yanç, Serra Yıldız ile çalıştı. Sayısız stüdyo draması, dizi, skeç ve küçük oyunda rol aldı.

1994'te TRT için, Habib Yanç'ın yapımcılığında “Bil, Gül, Yarış” isimli çocuk yarışmasını sundu. “Şen İzciler” isimli dizide başrolü üstlendi. Çağdaş Etkinlikler Sahnesi'nin hazırlamış olduğu “Zaman Çocuk” isimli çocuk oyununda Zaman Çocuk'u canlandırdı. Tekin Akmansoy'un yazdığı, Arzu Akmansoy'un yönettiği “Beybaba” isimli dizide rol aldı. O yıl ilk müzik grubunu kurdu.

1995'te TRT için, Habib Yanç'ın yapımcılığında “Denizkızı” isimli dizide oynadı. “Zaman Çocuk” adlı oyuna devam etti. 1996'da TRT Haber Dairesi'nin hazırlamış olduğu “Çocuk Haber” isimli haber bülteninde spikerlik yaptı. 1997 yılında konservatuvar hazırlıkları nedeni ile bıraktı. 1997'de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Burada Cüneyt Gökçer, Bozkurt Kuruç, Erdal Küçükkömürcü, İstemi Betil, Leyla Barutçu ve daha bir çok değerli sanatçı tarafından yetiştirildi.

1998'de kurmuş olduğu “YALAN” isimli grup ile çeşitli yerlerde konserler verdi.

1999'da Konservatuvarda Erdal Küçükkömürcü'nün yönettiği, Woody Allen'in yazdığı “Ölüm” isimli oyunda Kleinman'ı oynadı.

2001'de Eugene Ionesco'nun "Ölüm Oyunları", Bernard Maria Koltes'in "Roberto Zucco" isimli oyunlarında oynadı.

Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezun oldu. Vokal ve proglamlamada kendisi olmak üzere, bas gitarda yakın dostu Ali Aziz Çölok, elektro gitarda Anıl Kahya ve davulda Faruk Şenel ile birlikte kendi projesi olan “KORKULUK” isimli müzik grubunu kurdu. Grupta solist, söz yazarı ve besteci olarak halen görev almakta.

2002'de TRT'de Feza Şekerefe'nin yapım ve yönetimindeki “Portakal” isimli programı sundu. Programın hazırlanmasında görev aldı. O yıl kendisine Ev stüdyomu kurdu ve burada müzik prodüksiyonu ve besteleri üzerine çalışmaya başladı.

2003'te Mete Özgencil'in yazıp yönettiği “Ünkapanı” isimli müzikalde başrolde görev aldı. “Ünkapanı” müzikalinin albümünde şarkı söyledi. O yıl ATV'de yayınlanan “Beyblade” adlı çizgi filmde “Takao” isimli karakteri seslendirdi.

Yine İMAJ çatısı altında sinema filmlerinin dublajlarında görev almaya başladı. “Matrix Reloaded” isimli sinema filminin dublajında görev aldı. TRT 1'de yayınlanmakta olan “Bizim Evin Halleri” adlı dizide “Turalp” isimli karakteri canlandırdı. “Bad Boys II” isimli sinema filminin dublajında görev aldı.

2004'te İMAJ stüdyolarında “Peter Pan” isimli sinema filminde Peter Pan'ı seslendirdi.

27 Ocak 2004 tarihinde “KORKULUK” isimli grubunun ilk demo albümü yayınlandı. Kısa süre sonra Ankara SaklıKent konser salonunda demonun tanıtıldığı bir konser verdi. ODTÜ stadyumu, Ankara Saklıkent konser salonu ve benzeri pek çok yerde “KORKULUK” ile birlikte konser verdi.

Aynı yıl özel bir şirketin tanıtım filminin yapım ve yönetimini üstlendi. TRT ve özel televizyonlarda pek çok dizi ve filmde seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.

2005'te 1. Ordu Bölge Bando Komutanlığı bünyesinde, İstanbul – Selimiye Kışlasında askerliğimi tamamladı. TRT için hazırlanan “Koza” isimli çocuk dramasında “Oğulcan” isimli karakteri canlandırmaya başladı.

O yıl Ev stüdyosunda “KorkuluK” albümünün ön kayıtlarına başladı. Aynı zamanda ATV'de yayınlanan “Beyblade” adlı çizgi filmin devam bölümlerini seslendirdi.

2006'da FocusFilm için Animax firması tarafından hazırlanan animasyonların jingle'larını yaptı. TRT için hazırlanan “Koza” isimli çocuk dramasına devam etti.

Ev stüdyosunda “KorkuluK” albümünün ön kayıtlarını tamamladı.

ATV'de yayınlanan “Beyblade” adlı çizgi filmin devam bölümleri dahil olmak üzere pek çok film, dizi, çizgi film, belgeselin seslendirmesini yaptı.

2006 Nisan ayında “Koza”nın 2. 13 bölümünün çekimlerine başladı. “Da Vinci Code” adlı sinema filminin seslendirmesinde görev aldı.

Grubu “KorkuluK” için hazırladığı “Varken” isimli şarkıyı yayınladı. Söz, beste ve düzenlemesi Harun Can'ın kendisine ait olan şarkıda vokal ve geri vokallerin yanısıra ritm gitarları çaldı. “KorkuluK” ile pek çok konser verdi.

2007'de Disney yapımı "Lady And The Tramp" filmi başrolü Scamp ve karakterin tüm şarkıları, KidsCo televizyonunun tüm müzik işlerinde müzik direktörlüğü, şarkıcılık, Türkçe'ye uyarlama işleri, İMAJ Stüdyoları'nda “Shrek: The Third (Shrek 3)” sinema filminde, orijinali Justin Timberlake tarafından seslendirilmiş olan “Artie” isimli karakterin Türkçe dublajını yaptı.

İMAJ Stüdyoları'nda “Terabithia Köprüsü” isimli sinema filminin başrolünü seslendirdi (Jesse Aarons – Josh Hutcherson). TRT Radyo 1'de canlı olarak yayınlanan "Çoktan Seçmeli" isimli söyleşi konseptindeki gençlik programının sundu.

2008'den itibaren çeşitli seslendirmelerde bulundu. TNT'nin Türkçe dublajlı yayınladığı Lost dizisinde “Boone Carlyle” karakterini seslendirdi. Baby TV yapımlarının seslendirme işlerinde müzik direktörlüğü, Türkçe'ye uyarlama, şarkıcılık, Cartoon Network ve Disney Channel çizgi serilerinde seslendirme sanatçılığı yaptı. Çeşitli jingle, jenerik ve tanıtım filmi müziklerinde besteci ve şarkıcılığa devam etti ve etmekte... (Kaynak: http://cihanstar.blogcu.com/harun-can/3639984)

Harun Can tarafından geliştirilen KorkuluK projesi, 2001 yılında başladı. İlk KorkuluK albümü olan ¨Bir Hayvan Yaratmak¨, 2013 yılı Ocak ayında tüm satış noktalarında.

Kayıtları Alp Turaç, Berk Kula ve Ender Balcı ile 101 ve Flat Production stüdyolarında gerçekleştirilmiş albümünün miks ve mastering'i Erim Arkman tarafından yapılmıştır.

Albümde gitarlar Alp Tiner, bas gitarlar Ali Aziz Çölok, davullar Tunç Engin tarafından çalınmıştır. Tüm söz ve besteler, altyapılar, düzenlemeler, elektronik sesler ve vokaller Harun Can'a aittir.

¨Bir Hayvan Yaratmak¨, çok yakında Emi Music etiketi ile karşınızda.
(Kaynak: www.facebook.com/pages/Korkuluk)

“Korkuluk”, Harun Can'ın içinde yaşayan ve derdini şarkı yazarak anlatan biri... 2001 yılında ortaya çıkan Korkuluk, sayısız konser veren, sahne üstünde ne yapacağı pek kestirilemeyen biri. Karanlık, "Dur!" denince daha da hızlanan, tepkisini içinde tutmayan, sevilmeyi pek de umursamayan, bin kişinin katıldığı bir yarışta, sonuncu olmayı da birinci olmak gibi başarı sayan, "aşk" üzerine şarkı yazmaya mahkum olmayan, yazsa da ağlamayan,"üzülmeyen", çünkü üzüntüsünü öfkeye sarıp saklayan... "Biri".. Sadece "kendi" gibi.

Geçmişte yazdığı sözlerden ufak bir bölüm, belki anlatmak istediklerimize tercüme olur...

“Uzakta yıkık, gri, çürümüş bir şehir var.
İçinde, hayallerini unutmuş insanlar.
Eğer bir an olsun hatırlatabileceksem sana, çocukken olmak istediğini...
Gel yanıma.
Sustuğun ne varsa, birlikte söyleyelim.
Ama birbirimize katılmayalım, karışmayalım. Sen, ben olma. Ben, sen.
Ben, kendi adımı koydum.
"Korkuluk" oldum.”

“Kalabalığın içine girip bağırarak derdini anlatınca deli deyip geçiyorlar, ama bunu bir şarkının içinde yapınca o kadar da garip karşılanmıyor...”

Korkuluk, derdi neyse onu yazdı, düzenledi, albüm haline getirdi. ”Bir Hayvan Yaratmak” ortaya çıktı.

Alp Turaç tarafından kaydedilen albümün miks ve mastering'i Erim Arkman'a ait. "Bir Hayvan Yaratmak",

Korkuluk'un derdini tüm Türkiye'ye duyuracak!
(Alıntı: emikent.com.tr)

Grup Üyeleri:
Harun Can (vokal / proglamlama)
Ali Aziz Çölok (bas gitar):
İzmir Bornova 1978 doğumlu Ali Aziz Çölok, Devlet Tiyatroları sanatçıları olan babası Ayberk Çölok ve annesi Elif Türkan Çölok ile birlikte tiyatro kulislerinde ve turnelerde büyürken, ailesiyle birlikte 1983 yılında Ankara’ya yerleşti ve eğitim hayatına 1984 yılında, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi ilkokul kısmında başladı. Ortaokul ve Liseyi de TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’ne girdi. 1996-1998 yılları arasında geçirdiği iki sene, ona yapmak istediği esas mesleğin oyunculuk olduğunu gösterdi ve 1998 yılında Alpay İzbırak ve Ergün Uçucu’nun yönlendirmesiyle Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü‘nün yetenek sınavlarını kazandı ve okula kabul edildi. Bundan sonraki dört senem yoğun bir ders programıyla ve okulda Figaro’nun Düğünü, Bir Evlenme, Woyzeck gibi çeşitli oyunlarda roller alarak geçti.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, Oyunculuk Ana Sanat Dalı'ndan 2002 yılında mezun oldu ve aynı sene Ankara Devlet Tiyatroları‘nın Ghetto adlı oyununda rol alarak profesyonel oyunculuk yaşamına ilk adımımı attı. Oyunculuğun yanısıra eğitmenliğe de olan merakı sonucunda 2003 yılında yine Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde açılan yüksek lisans programına kabul edildi ve burada iki sene boyunca ses ve konuşma üzerine öğrenim gördü.

Bu süre zarfında Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol aldı. Son olarak “At” isimli oyunda başrolü üstlendi. Bunun yanısıra bazı televizyon dizilerinde çeşitli roller oynadıktan sonra, 2005 yılının son aylarında mesleğini icra etmek için Ankara’dan İstanbul’a taşındı.

Bu sırada Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Ses ve Konuşma üzerine yüksek lisans yaptı. Bas gitarın yanısıra elektro gitar çalıyor. Grupta aynı zamanda vokal yapıyor.

Diskografi:
2004
Demo Albüm (KorkuluK demosu)

2006
Varken

2013
Bir Hayvan Yaratmak (Albüm, EMI Kent Müzik, 04.01.2013)

1. Kurt Adam
2. Soytarı Prelude
3. Soytarı
4. John Doe
5. Oğlu
6. Fikirlerini
7. Sebebim Yok Prelude
8. Sebebim Yok
9. Sonu Olmasa
10.Varken
11.Uyan

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.amazon.de (Almanya)
www.amazon.de (İngiltere)
Resmi Web Site Adresi:
www.korkuluk.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Korkuluk
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/Korkuluk
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/krklk
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/korkulukband
Harun Can Resmi Web Site Adresi:
www.haruncan.com
Harun Can Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/haruncan
Harun Can Resmi MySpace Adresleri:
www.myspace.com/haruncan
Ali Aziz Çölok Resmi Web Site Adresi:
www.aliazizcolok.com
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (3947 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag