Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 204 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 204
Üye: 0
Toplam: 204

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 74,506,707
  • Bugün: 16,154
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 07, 2020
  • 08:13 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Kubat
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5070 okuma)Sanatçı: Kubat
KUBAT

FOTO GALERİ
4 Ekim 1974 Belçika Anvers doğumlu, Afyon Emirdağ’dan Belçika’ya göç eden bir ailenin dört çocuğunun en küçüğü olan tam adı Ramazan Kubat olan sanat hayatından soyadını kullanan Kubat, klasik gitar eğiti aldı, aynı zamanda 5 yaşından beri bağlama çalıyor. Kolejde tek Türk oydu, 5. sınıfa kadar devam etti bu. Kendi söyleyişiyle Rockçı, pankçı falan da olabilirdi ama biraz kolejde ve disiplinli bir okul olmasının verdiği etki ile de pazar günleri kiliselerin ayinlerine katılırdı. Orada solistlik yaptı. Çok seslilik oradan geliyor Kubat’ta. Yani biraz hem o terbiye var biraz evde aldığı ozanlık geleneği var. Babası çok güzel ve çalar söylerdi. Dolayısıyla Kubat müziğine işledi bu çok seslilik.

Sempatik, geleneklerine bağlı, çalışkan bir Türkü Çocuğudur Kubat. Senfonik ögelerle sunduğu türkülere yeni bir anlam halk müziğine yeni bir boyut getirdi. Kubat, kendi müziği ile çok farklı bir çizgi yakaladı. Yani baştan beri hem o mistik otantik, hem modern hem de klasiği aslında bir araya getirdi.

2000 yılında bir arşiv albümü yaptı. Sadece anonim türküleri bir araya getirip daha akustik daha otantik bir çalışma yaptı, üçlü bir albümdü. 35 tane türküyü bir araya toparlamak çok zor bir işti tabii ki. Böyle yorucu bir albümün ardından biraz dinlenmek için ara verdi. Yavaş yavaş “Lokman” isimli albüme hazırlanmaya başlamıştı ki babasını kaybetti ve öyle üzücü durumlar yaşadı ki ancak kendini toparlayabildi. Bu 3 yıl sürdü.

Sempatik türkü çocuğu son albümünden üç yıl sonra 2003`te babasına ithafen yaptığı, yine müzikalitesi yüksek bir albümle çıktı karşımıza: Lokman. Yönetmenliğini ve müzik direktörlüğünü İsmail Yelken özellikle otantik bölümlerini o üstlendi, altyapı ve aranjesini Cihan Sezer yaptı. Önceki albümdeki 35 tane anonim türküden sonra, bu albümde yeni şeyler adına bir tane anonim şarkıya yer verildi.

Kubat’ın yaptığı besteler de vardı. Albüme girsin istiyordu ama mesela biri ona çok güzel bir beste getirince onunkine ne oluyor, ''kenarda kalıyor'' diyor kendi ifadesiyle: ''Kubat’ın daha çok sevilmesi adına; Çünkü burada Kubat’ın albümünün iyi olması gerekiyor! Benim yaptıklarımdan daha güzel bir şarkı varsa ona öncelik verdim albümü hazırlarken. Çok şarkı geldi. 16-17 şarkıyla başladık aranjeleri yaptık 11 tanesi çok verimli çıktığı için onları koyduk albüme!'' diyordu Kubat bir röportajda albüm hazırlıklarını anlatırken.

Albüm çok geniş bir müzik yelpazesine sahip; Caz dinleyene, klasik dinleyene, pop dinleyene, türkü dinleyene kısacası herkese hitap ediyor. Çok özgün ve zaten Kubat çizgisi olan besteler var. Aranjmanları yaparken altyapıda da fazla kısıtlanma yapılmamış. Kubat röportajında, ''Yani hani burada illa bağlama sokmalıyım şuraya Türk Halk Müziği formatına bağlı kalalım diye takılmadık çok serbest bir çalışma oldu.'' diyor.

Yapım yılı 2004 olan ''Kubat’la Anadolu’nun Sesi'' programı Nisan 2006’da TRT’de yankılanıyordu. Müzik ve sohbetin içi içe olduğu program eğlendirirken yarışmalarıyla da kazandırıyordu.
(Yayın: 18.04.2006-14:05/TRT4 ve 21.04.2006-14:10/TRT4)

2005’te ''Yare Doğru'', 3 yıl sonra 2008’de de “Kubat 2008” albümlerini yayınladı.

10.06.2010 tarihinde Seyhan Müzik etiketiyle “İnce İnce” isimli albümünü çıkardı.

Kubat’tan dört dörtlük bir pop albümü: “İyi Olacaksın”

Kubat’ın yeni albümü “İyi Olacaksın”, geçtiğimiz günlerde GNL etiketiyle yayımlandı ve Kubat herkesi şaşırtarak bu defa pop şarkılarla karşımıza çıktı. Evet, önceki albümlerinde de zaman zaman pop şarkıları söylemişliği vardı ama genellikle halk müziği kalıplarının dışarı çıkmadan… Bu defa ise halk müziğinden tamamen uzakta, nice pop kategorisinde saydığımız albümden bile daha pop bir Kubat var karşımızda. 2013’ün ilk yarısında yayımlanmış en iyi pop albümlerinden birinin Kubat’a ait olması tek başına bir sürpriz belki ama bu başarının sırrı sadece bu sürprizde saklı değil.

Her şeyden önce Kubat bu albümde söylediği şarkıların ruhuna nüfuz etmiş, duygusuna ermiş, dört dörtlük bir yorumcu olarak göz kamaştırıyor. O kocaman sesini asla abartmadan, kulağımıza/gözümüze sokmadan, şarkıları ezmeden, hırpalamadan, son derece dengeli bir biçimde ve hem teknik hem de artistik anlamda kusursuz bir performansla seslendiriyor. “Güçlü sesli” şarkıcılarımızın Kubat’tan öğreneceği çok şey var.

Yanı sıra çok da iyi bir repertuvar derlenmiş bu albümde. 10 şarkının 3’ü tanıdık. Biri bir Fikret Kızılok klasiği “Fark Etmeden”, biri Hümeyra’nın Âşık Veysel’den bestelediği “Derdimi Dökersem”, bir diğeri ise Fikret Şeneş - Ajda Pekkan işbirliğinin en güzel şarkılarından biri olan “Dile Kolay”. “Dile Kolay”da şarkı sözlerinin ufak tefek yer değişikliklerini görmezden gelirsek -ki ben böylesi ezber edilmiş şarkılarda bu değişiklikleri hoş göremeyenlerdenim- her üç şarkının da Kubat’a çok yakıştığını söyleyebiliriz.

Aysel Gürel’den geriye kalan büyük ve kıymetli mirasın bestelenmemiş şarkı sözlerinden biri olan “Ödendi Günahın”, Febyo Taşel’in bestesiyle albümün en iyi şarkılarından birine dönüşmüş. Bülent Yetiş’in söz ve müziğini yazdığı “Sararmış Fotoğraflar” ilk dinleyişte kulağa yerleşiyor. Albüme adını veren “İyi Olacaksın” da benim favorilerim arasında.

Albümün prodüktörü de olan ve bütün düzenlemeleri yapan Febyo Taşel’in söz ve müziğine imza attığı “Aşkla Kaçakken” ve “Yıldızlar Şehri”, belki de bir dinleyici ön yargısıyla, ister istemez tipik birer Funda Arar şarkısı gibi geliyor kulağa. Albümün açılışında yer alan ve yabancı bir şarkıdan Febyo Taşel tarafından Türkçeye adapte edilen “Aşkınla Sen” nefis bir tango. Sunay Akın’ın şiirinden Zülfü Livaneli’nin bestelediği “Alacak” ise bütün içerisinde farklı bir yerde duruyor ve bugüne dek alışageldiğimiz Kubat tarzına, tam da albümün sonunda yürek burkan bir selam gönderiyor.

Mehmet Turgut imzalı fotoğraflar ve Berkcan Okar imzalı kartonet tasarımı, albümün ağırbaşlı ve zarif çizgisini bütünlüyor. Albümde çalan müzisyenler arasında Erdem Sökmen, Eylem Pelit, Volkan Öktem, Serhan Yasdıman ve Özer Arkun gibi usta müzisyenleri görmek, kulak okşayan yüksek müzikal değerin sebebini açıklamaya yetiyor. Fuat Güner, Funda Arar ve Pelin Yılmaz gibi isimleri vokallerde görmek de öyle. Başından sonuna akustik kayıtlar ve Çağlar Türkmen’in kusursuz “mastering”i (son dokunuşu) ise albümün değerini yükselten diğer unsurlar.
(Kaynak: www.milliyetsanat.com - Yavuz Hakan Tok)

Kubat’tan yeni albüm: “Al Ömrümü”

5. kez kanal değiştiren ve 2. kez ATV ekranlarında sevenleriyle buluşan “Kurtlar Vadisi” dizisinin 13 Eylül 2012 gecesi yayınlanan bölümünde Polat Alemdar, can dostu Memati’yi kendi elleriyle toprağa verirken Kubat’ın seslendirdiği “Al Ömrümü” türküsü geceye damgasını vurmuştu.

Bu türkü, Kubat’ın 22 Ocak 2016’da çıkaracağı 12 şarkılık albümün adı oldu. Tabi ki “Al Ömrümü” türküsü de albümün çıkış şarkısı.

40 Yılın Emeği Albüm Kapağında

İki yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşan Kubat’ın ‘Türküyüz’ albümü, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

Medeniyetler beşiği Anadolu’nun kadim kültürü, milyonların beğenisini kazanan Kubat’ın sesinde yeniden hayat bulurken Levent Yavuz’un objektifinden albüme yansıyan fotoğraflar, yaşanmışlıkları gözler önüne serecek.

Kubat’ın projelendirdiği albüm kapağını, her yöreden insanlarımızın portre fotoğrafları süsledi. 12 unutulmaz eserin yer aldığı albümün kapak fotoğrafları, fotoğraf sanatçısı Levent Yavuz’un portfolyosundaki 40 yılda Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak pozladığı genç, yaşlı birçok insanın portrelerinden oluştu.

Albümdeki eserlerin yanı sıra Levent Yavuz’un karelerine yansıyan, yurdumuzun güzel insanlarının doğallığı da müzikseverlerin beğenisini kazanacak.

MUSA EROĞLU’NDAN YEPYENİ ÇALIŞMA

Türk halk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı ‘Türküyüz’ albümü DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak. ‘Türküyüz’ albümünde dinleyicileri sürprizlerde bekliyor.

Albümde söz ve müziği usta türkücü Neşet Ertaş’a ait olan ‘Gönül Dağı’ türküsü yeni düzenlemesiyle yer alırken, bir diğer sürpriz ise Musa Eroğlu’ndan geldi.

Sözleri Dursun Ali Akınet’e, müziği ise Musa Eroğlu’na ait olan yepyeni bir çalışma ‘Firari’de Kubat’ın albümünde öne çıkan türküler arasındaki yerini aldı.

Müzik yönetmenliğine İsmail Derker’in, düzenlemelerine ise Mehmethan Dişbudak’ın imza attığı albüm 12 unutulmaz eserden oluşuyor.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Albüm kapağında projede emeği geçenlere tek tek teşekkür eden başarılı sanatçı, baba olduktan sonra duygularının notalara yansımasının daha gerçekçi olduğunu ifade etti.

Ailesine de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Kubat, “Babalıkla duyguların notalara yansıması daha gerçekçi tınlıyor. Beni baba yaptıkları için canım kızım Ayza’ya ve eşim Eylem’e teşekkür ederim” cümleleriyle samimi bir şekilde duygularını dile getirdi.

Albümdeki eserlerin yanı sıra Levent Yavuz’un karelerine yansıyan, yurdumuzun güzel insanlarının doğallığı da müzikseverlerin beğenisini kazanacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 08.06.2018)

Diskografi:
1996
Kubat (Albüm, Türü: Pop-Folk, Bay Müzik, Studio, Stereo, 1996)
1- Şimdi 4'14''
2- Esme Deli Rüzgar 3'02''
3- Bu Nasıl Sevda 3'53''
4- Bayramdan Bayrama 3'58''
5- Biri Var 2'54''
6- Fırat 4'12''
7- Hayat Kolay Değil Dostum 3'15''
8- Bağışla Sevdiğim 3'10''
9- Gülüm 4'06''
10-Dem Dem 3'19''
11-Kem Duygular 3'41''
12-Tabandan 4'02''
13-Dem Dem (Remix) 6'44''

1997
Bugün (Albüm, Türü: Pop-Folk, Bay Müzik, Studio, Stereo, 1997)
1- Sarı Çiçek 5'03''
2- Bugün 4'20''
3- Dağlar Dağladı Beni 3'46''
4- Kızılırmak Ağıtı 5'26''
5- Bağa Gel Bostana Gel 3'59''
6- Dilber 4'01''
7- Yalnıza 4'04''
8- Yaş 4'24''
9- Anan Var Mıdır? 3'47''
10-Ustalar 4'14''
11-Düz Oyun 4'01''
12-Yunus'' 98 Mix 5'04''
13-Yaman Dağlar - CD Extra 4'32''
14-Gamzedeyim Deva Bulmam - CD Extra 4'18''
15-Bağa Gel Bostana Gel - Remix
- CD Double Extra
7'08''

1998
Müzeyyen Senar İle Bir Ömre Bedel (TSM Albüm, Universal Müzik, Mayıs 1998)
Büyütmek için T ıklay ın
6. Vardar Ovası (Hicaz 03:54)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
11.Benim Yarim Gelişinden Bellidir (Hicaz 01:53)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
12.Ormancı Maya (Nikriz 06:39)
Düet: Müzeyyen Senar ve Kubat

1999
Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm (Albüm, Bay Müzik, 1999)
1- Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm 3'56''
2- Çiçek Dağı 3'30''
3- Telli Turna 4'06''
4- Yıldız 3'05''
5- Gül Açtı 3'28''
6- Ormancı 5'15''
7- Halkalı Şeker 3'41''
8- Gel Yad'a Salma Dilber 3'41''
9- Bana Bana Gel 3'32''
10-Anam 3'27''
11-Gurbet 5'40''
12-Dertli Saz 3'31''
13-Emirdağı Birbirine Ulalı (CD Extra) 3'08''
14-Sallama (CD Extra) 4'02''
15-Halkalı Şeker (CD Sound Mix Extra) 3'41''
16-Anam (CD Sound Mix Extra) 3'27''

2000
Arşiv / Archives I (Albüm, Türü: Folk, Bay Müzik, Studio, Stereo, 2000)
1- Sobalarında Kuru da Meşe (Denizli) 03:26
2- İki Keklik (Balıkesir) 04:19
3- Bülbülüm Altın Kafeste (Rumeli) 03:23
4- Fincanın Etrafı Yeşil (Diyarbakır) 03:48
5- Gerizler Başı (İzmir) 04:01
6- Yetke (Kayseri) 03:02
7- Ham Meyvayı (Yozgat) 04:11
8- Nar Ağacı (Anatolia) 03:17
9- Acem Kızı (Kırşehir) 03:17
10-Su Yüce Dağların Karı Eridi (İçel) 03:35
11-Bedir (Sivas) 03:56
12-Gitme Bülbül (Konya) 02:49
13-Derdim Çoktur Hangisine Yanayım
14-Yağmur Yağar
15-Fidayda
16-Köprüden Geçti Gelin
17-Hey Onbeşli
18-Dün Gece Yar Hanesinde
19-Çalın Davulları
20-Urfanın Etrafı
21-Al Fadimem
22-Misket
23-Denizin Dibinde Hatçem
24-Kesik Çayır
25-Gövel Ördek
26-Cemalim
27-Ah Bir Ateş Ver
28-Bitlis'te Beş Minare
29-Armut Ağacı
30-Sarı Gelin
31-Bu Gala Daşlı Gala
32-Bugün Ayın Işığı
33-Harman Yeri
34-Çekin Uşaklar
35-Kütahya'nın Pınarları

Arşiv / Archives II (Albüm, Türü: Folk, Bay Müzik, Studio, Stereo, 2000)

1. Derdim Çoktur Hangisine Yanayım
2. Yağmur Yağar
3. Fidayda
4. Köprüden Geçti Gelin
5. Hey Onbeşli
6. Sarı Gelin
7. Bu Gala Daşlı Gala
8. Bugün Ayın Işığı
9. Harman Yeri
10.Çekin Uşaklar
11.Kütahya'nın Pınarları

Arşiv / Archives III (Albüm, Türü: Folk, Bay Müzik, Studio, Stereo, 2000)

1. Dün Gece Yar Hanesinde
2. Çalın Davulları
3. Urfa'nın Etrafı
4. Al Fadimem
5. Misket
6. Denizin Dibinde Hatçem
7. Kesik Çayır
8. Gövel Ördek
9. Cemalim
10.Ah Bir Ataş Ver
11.Bitlis'de Beş Minare
12.Armut Ağacı

Archives I-II-III (Albüm, Türü: Folk, sen Kültür Sanat, Studio, Stereo, 2000)

1- Sobalarında Kuru da Meşe - 03:26
2- İki Keklik - 04:19
3- Bülbülüm Altın Kafeste - 3.23
4- Fincanın Etrafı Yeşil - 3.48
5- Gerizler Başı - 4.00
6- Yekte - 3.02
7- Ham Meyvayı - 4.11
8- Nar Ağacı - 3.17
9- Acem Kızı - 3.17
10-Şu Yüce Dağların Karı Eridi - 3.35
11-Bedir - 3.56
12-Gitme Bülbül - 2.49
13-Derdim Çoktur Hangisine Yanayım - 5.13
14-Yağmur Yağar - 3.52
15-Fidayda - 6.04
16-Köprüden Geçti Gelin - 4.03
17-Hey Onbeşli - 3.27

2001
Müzeyyen Senar İle Bir Ömre Bedel (TSM Albüm, Universal Müzik)
(1998 yılında çıkarılan albümün Yeni Basımı)
Büyütmek için T ıklay ın
6. Vardar Ovası (Hicaz 03:54)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
11.Benim Yarim Gelişinden Bellidir (Hicaz 01:53)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
12.Ormancı Maya (Nikriz 06:39)
Düet: Müzeyyen Senar ve Kubat

2003
Lokman (Albüm, Türü: Arabesk, Özdemir Plak, Studio, Stereo, 2003)
1- Lokman 4'04''
2- Ele Eyvah 4'20''
3- Karaman 3'47''
4- Ağla Beni 3'55''
5- Nalan'ı Efkarım 3'44''
6- Sarhoş Adayları 3'38''
7- Sen 4'31''
8- Yaralı Ceylan 4'29''
9- Bayramım Ol 5'00''
10-Ah Dağlar 4'40''
11-Hasret Çoktu 4'22''
12-Lokman PB 4'06''
13-Karaman PB 3'49''

2005

1. Felek Çakmağını - 04.19
2. Açığım Yok Kapalım Yok - 03.22
3. Kara Ağaç - 04.39
4. Canım - 03.54
5. Zalim Poyraz - 04.32
6. Sallan Boyuna Bakalım - 03.23
7. Yare Doğru - 04.27
8. Güzel Dost - 04.02
9. Kırmızı Buğday - 04.44
10.Eylen Yolcum - 04.00
11.Bir Çift Sözüm Var - 04.26
12.Gene Ben Yandım - 03.55
13.Tiridine Bandım - 03.32

2008
Kubat 2008 (Albüm, DSM=Dokuz Sekiz Müzik, 03.01.2008)

1. Sen Gideli (Söz: Aşık Yoksul Derviş / Şemsettin Kubat, Müzik: Şemsettin Kubat) - 03:35
2. Aşkın Şarabı (Söz & Müzik: Anonim) - 04:46
3. Yar Yarası (Söz & Müzik: Bülent Gümüş) - 04:45
4. Dermanımsın (Söz & Müzik: Bülent Gümüş) - 04:08
5. Yanıyorum Hele (Söz: Muharrem Ertaş, Müzik: Neşat Ertaş) - 04:22
6. Yarim Senden Ayrılalı (Söz: Yavuz Top Müzik: Anonim) - 04:12
7. Sen Gülersen (Söz: Dursun Uçar, Müzik: Dursun Uçar, Erol Parlak) - 04:45
8. Gülüm (Söz & Müzik: Mustafa Beyazkuş) - 04:35
9. Gönül (Söz & Müzik: Bülent Gümüş) - 05:24
10.Topal (Söz & Müzik: Anonim) - 03:57


2010
İnce İnce (Albüm, Seyhan Müzik, 10.06.2010)

1- İnce İnce - 05:05 (Söz & Müzik: Kazım Birlik)
2- Esti Seher Yeli - 04:11 (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Erdal Erzincan)
3- Al Eyvan - 04:51 (Söz & Müzik: Anonim)
4- Niğde Bağları - 04:43 (Söz & Müzik: Anonim)
5- Ucu Yanık Mektup - 04:24 (Söz & Müzik: Süleyman Kotan)
6- Söğüt'ün Erenleri - 03:47 (Söz & Müzik: Anonim)
7- Kostak Yeri - 04:25 (Söz & Müzik: Anonim)
8- Yaylanıza Vardım - 04:52 (Söz: Kubat Müzik: Anonim)
9- Bilmem Söylesem Mi - 04:41 (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
10-Evlendir Beni - 04:12 (Söz & Müzik: Kubat)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Müzeyyen Senar İle Bir Ömre Bedel (TSM Albüm, Bonus Müzik, 29.12.2010)
(1998 ve 2001 yılında Universal Müzik'ten çıkan albümün Yeni Basımı)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6. Vardar Ovası (Hicaz 03:54)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
11.Benim Yarim Gelişinden Bellidir (Hicaz 01:53)
Düet: Müzeyyen Senar ve Sanatçılar Korosu
12.Ormancı Maya (Nikriz 06:39)
Düet: Müzeyyen Senar ve Kubat

2014
İyi Olacaksın (Pop Albüm, GNL Entertainment, 25.03.2014)

1. Aşkınla Sen (Söz: Febyo Taşel, Orjinal Söz & Müzik: Thomas M.Lauderdale & Pepe Raphael)
2. Ödendi Günahın (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Febyo Taşel)
3. Farketmeden (Söz & Müzik: Fikret Kızılok)
4. Derdimi Dökersem (Söz: Aşık Veysel Şatıroğlu (Kalan Müzik), Müzik: Hümeyra (Ossi Müzik))
5. Yıldızlar Şehri (Söz & Müzik: Febyo Taşel)
6. Dile Kolay (Söz: Fikret Şenes (Ossi Müzik), Orjinal Söz & Müzik: Faramarz Aslani)
7. İyi Olacaksın (Söz & Müzik: Febyo Taşel)
8. Sararmış Fotoğraflar (Söz & Müzik: Bülent Yetiş (Müzikotek Music Publishing))
9. Aşkla Kaçakken (Söz & Müzik: Febyo Taşel)
10.Alacak (Söz: Sunay Akın, Müzik: Zülfü Livaneli / Universal Müzik Taksim Edisyon)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

2016
Aşka 22 Durak / Aysun Kocatepe (Albüm, DMC, 18.01.2016)

3- Çocuklar Gibi (Düet : Kubat)

Al Ömrümü (Albüm, DMC, 22.01.2016)

1. Al Ömrümü
2. Ey Benim Nazlı Cananım
3. Yansın Bodrum
4. Veda
5. Ay Beri Bak
6. Göresim Var ( Slow )
7. Doyulurmu
8. Gözümden Cemalin
9. Eyvallah
10.Gel Efendim
11.Buram Buram
12.Göresim Var


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.idefix.com
www.babil.com
www.dr.com.tr
www.pandamuzik.com

Best of İlahiler Ve Düetler / Ahmet Özhan (Sufi Albüm, Avrupa Müzik, 01.06.2016)

6- Muhabbet Bağında ft. Kubat

50.Yıl - Bir Kuşaktan Bir Kuşağa / Zülfü Livaneli (Albüm, İda & Seyhan Müzik, 10.11.2016)

19.Memik Oğlan - Kubat

2018
Türküyüz (Albüm, DMC, 04.05.2018)

1. Gönül Dağı
2. Güzel Şahtan Bize Bir Dolu Geldi
3. Bir Ay Doğar
4. Şu Sinemde Yarelerim Sızılar
5. Firari
6. Efem
7. Yazın Yağar Kar Başıma
8. Gülebilmez
9. Germir Bağları
10.Nalın Dilber
11.Konma Bülbül
12.Elif Dedim


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Yılın Gelini (Fırıncının Karısı Film Müziği) (Single, DMC, 13.09.2019)

1- Yılın Gelini - 03:28 (Söz ve Müzik: Ersay Üner)
2- Yılın Gelini (Remix) - 03:17

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.kubat.com.tr
Resmi Kişisel Facebook Adresleri:
www.facebook.com/people/Kubat-Kubat
Resmi Fan Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/kubatfacefan
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/kubatcomtr
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/kubatkubat
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/kubat03
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/KubatOfficial
Wikipedia Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Kubat
LastFM Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Kubat
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5070 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag