Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 365 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 365
Üye: 0
Toplam: 365

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 107,376,221
  • Bugün: 17,955
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jan 24, 2022
  • 03:51 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Lale Belkıs
Bookmark and Share
    Geri Dön   (4822 okuma)

Sanatçı: Lale Belkıs
LALE BELKIS

FOTO GALERİ
Asıl adı Belkıs Durmaz olan Lale Belkıs, 28 Kasım 1938 İstanbul doğumludur. Sanat tarihimizde çok önemli bir isimdir Lale Belkıs. Tiyatro, sinema, müzik, resim sanatımıza katkılarından ötürü, unutulumaz, yadsınamaz bir değer, güçlü bir karakterdir.

1960’ların hemen başında Lale Oraloğlu, Erol Keskin ile ‘Evlilik Dolabı’ adlı oyunla tiyatroya başlamıştı. ‘Boeing Boeing’, ‘Borusunu Öttüren’, ‘İkiz Kardeşim David’, ‘Becerikli Kadın’, ‘Sevgilime Göz Kulak Ol’, ‘Dikkat Kahvenizde Sonsuz Var’, ‘Nükte’, ‘Şen Sazın Bülbülleri’, ‘Oscar’, ‘İstanbul Masalı’, ‘Çardaş Fürstin’, ‘Deli Dolu’ ile devam etmiştir tiyatro yaşamına...

Türkiye’nin ilk mankenlerinden biri olan Lale Belkıs, sonradan şarkıcı ve film artisti olmuştur. Her elini attığı işte, yeteneği ve bilgisiyle yol almıştır. Mankenlik yaptığı sıralarda hiç bilinmeyen bir mesleği ülkemizde tanıtmış, Belkıs Durmaz olan ismini de Hakkı Devrim ve Beyoğlu Olgunlaşma’nın Müdürü Refie Övünç birlikte Lale Belkıs olarak değiştirmiş. Hikayesi de şöyle: Amerika’ya gidecek tanıtım kafilesinde iki Belkıs birden olunca, küçük olan Belkıs’a Türkiye Turizm Kurumu’nun amblemi olan Lale’den esinlenerek “Sen Lale Belkıs ol”, demiş kurumun o zamanki müdürü Hakkı Devrim. New York, Washington, Baltimor, Carleston, Miami, Hawai, Paris, Roma, Brüksel, Münih, Frankfurt, Stutgart, Las Palmas, Casablanca’da Türkiye’yi manken olarak çok kez temsiletti. Podyumlarda en şık giysileri taşıdı. Batıya açılan yüzlerimizden biriydi hiç kuşkusuz. Bir dönem Dior’da çalıştı.

Ayrıca Türk filmlerinin ‘kötü kadın’ figürlerinden biriydi. Alaturka baş aktristlere etmediğini bırakmayan avrupai ve sosyetik, bir o kadar da şirret ve kurnaz ‘femme fatale’ karakterlerle ‘Ölüm Tarlası’ (1966), ‘Tarkan’, ‘Çile’, ‘Feride’ ‘Paprika (Renkli)’ (1972), ‘Sezercik’, ‘Sezercik Aslan Parçası’, ‘Harun Reşit’in Gözdesi’ (1967), ‘Bir Demet Menekşe’ (1973), ‘Dağınık Yatak’ (1980) isimli filmlerde rol aldı.

Her defasında hırçın, narsist, kıskanç, iddialı, ihtiraslarına yenilmiş, alkol bağımlısı bir öteki kadın, kimi zaman sevdiği erkeğin çocuklarına bakmak zorunda kalan bir üvey anneydi. Her filminde terk edilirdi Lale Belkıs. Üçüncü şahıs olarak kalır, lanetlenir, hep gidici erkeklere bağlanır, bedel öder, acı çekerdi. Sinema tarihimizde canlandırdığı her rol üzerinde egemenlik kurabilmiş, çoktan unutulmazlar arasına girmiş bir karakter yıldızı olmuştur. 1970’deki 7. Antalya Film Festivalinde ‘Kalbimin Efendisi’ filmindeki yeterli oyunuyla ‘En iyi yardımcı kadın oyuncu’ ödülüne değer bulunmuştur.

1970 yılında Playboy Gece Klübü’nde sahneye adımını atarken de Türk Pop Müziği’ne Yorumcu olarak da adımını atmıştı. Gerçi Gazino dünyası hep ters gelmişti o’na ama dinlenmesi için söylerdi şarkılarını, eğlendirmek için değil. Kendi ifadesiyle “Ne var ki, ilk söylediğim şarkılardan ve chanson’lardan vazgeçemedim, hiç vazgeçemiyorum da. Brecht tarzı, nasıl derler tiatral müziği seviyorum galiba...” diyordu.

1974’te Sinyal Plak’tan çıkardığı “Yaşamak İçin / Yalnızlığımı Hissettiğim Zaman”isimli 45’likteki Türkçe sözlerini Lale Belkıs’in yazdığı “Yaşamak İçin” isimli, orijinali Yunanca olan parçayı Rana Alagöz de başka sözlerle seslendirmişti. Plağın B yüzündeki söz ve müziği Bora Ayanoğlu’na ait “Yalnızlığımı Hissettiğim Zaman” isimli parçayı 1971’de Öztürk Serengil de seslendirmişti.

1976’da 70’li yılların neşeli parçası Shuky & Aviva’nın ‘Je Crois Que T’aime Trop’nın Türkçe adaptasyonu “Kafadar” da orijinali kadar ses getirdi. Allı güllü çingene kıyafetleri, saçlarının arasına sıkıştırılmış kırmızı bir gül ve elinde bir tefle “Ben Bir Çingeneyim” diye bir şarkı ile dikkatleri çekti Türk Pop Müziğinde “Çingene” isimli şarkısını seslendirirken: “Kulağımda gülüm, coşunca bülbülüm, her şeye gülerim, ben bir çingeneyim.”. Hey Dergisi’nin ‘YILIN TÜRKÇE SÖZLÜ ŞARKILARI’ sıralamasında 10. sırayı aldı.

Sanat yaşamında işini hep ciddiye almıştır. Kendi ifadesiyle “Duygularımı kendime bile söylemem” diyor. Hatta eşi Yalçın Otağ (Ateş Böceği Yalçın) kitabında şöyle yazmış: “35 yıllık eşiyim bana bile hala mesafeli davranıyor. Ciddiyetinden hiçbir zaman ödün vermedi...”. Kendisi de bunu “Onurlu olduğum için, her koşulda dik durduğum için ben hep çok mutlu bir hayat yaşadım.” sözleriyle teyid eder.

Şimdilerde resim alanında etkinliklerini sürdürüyor. Mevhire Beyat, Mediha Akarsu, Nebahat Candan’dan ilk figür derslerini almıştı seneler önce...öğrenciyken. Sonra Hasan Kavruk ve Bahattin Odabaşı atölyelerinde devam etti resme. Burhan Uygur ile bir yıl atölye çalışması yaptı. ‘Esintilerim’ bir Lale Belkıs Sergisi, 17. Kişisel Sergisi. Ayrıca, kendini bir kitapta da anlatmış sanatçı: ‘İpek Çoraplar’.
(Kaynak: Sibel Arna’nın Hürriyet’teki makalesi, Bir Zamanlar.net’teki Hakan Tok ve Pınar Çekirge’nin sanatçı hakkındaki makalelerinden derlenmiştir.)

Lale Belkıs 40 Yıl Sonra Yeniden!

Lale Belkıs tam 40 yıl sonra, çok özel bir proje olan Lale Belkıs & Şahkan “Hayat Zor” isimli tekli çalışma için yeniden stüdyoya girdi.

Türk hafif müziğinin ve Yeşilçam’ın en cool kadını olarak dönemine damga vuran, oyuncu ve şarkıcı Lale Belkıs, 1980 yılında “Kapılar” albümünü okumak için stüdyoya girişinin ardından tam 40 yıl sonra, çok özel bir proje olan Lale Belkıs & Şahkan “Hayat Zor” isimli tekli çalışma için yeniden stüdyoya girdi.

“Hayat Zor”

Ossi Müzik etiketiyle 10 Ocak Cuma günü müzikseverlerle buluşan “Hayat Zor” isimli şarkının sözü ve müziği son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Sadettin Dayıoğlu’na, düzenlemesi Ödül Erdoğan’a ait.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 10.01.2020)

Diskografi
1968

Bizim Şarkımız (Aranj. Orij.: Les Feuilles Mortes [Autumn Leaves’in Fransızcası]-Dalida) / Ben Senden Gencim (Türkçe söz: Fecri Ebcioğlu, Aranj.Orij.: Toi-Patricia Carli) (45’lik, Regal Plak RZT 5037)

1969

Gel... Gel... / Aşkını Söyle (45’lik, Disko Plak 5006)

1970

Serseri / İzmir’de Kaldım (45’lik, Disko Plak 5020)


Uç Uç Böceğim / İHTİYAR ADAM VE İÇKİ (Aranj.Orij.: Vole, Vole Farandole-Nana Mouskouri) (45’lik, Disko Plak 5029)

1971

Demedim mi / Gibi Gibi (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Norayr Demirci) (45’lik, Sayan 2 5003)


Umut / Nem Kaldı (Beste: Mustafa Alpagut)
(2 Şubat 1972 Tarihli Hey Dergisinde 4 üzerinden 3 Puan verilmiş) (45’lik, Sayan 2 5005)


Senden Kalan Son Hatıra / Nerden Rastladım Sana (Aranj.Orij.: Tipi Tipitin-Orietta Berti) (45’lik, Coşkun Plak 1026)


Biricik Sevgilim / Gelmezsen Dönmezsen (45’lik, Coşkun Plak 1027)

1972
Fecri Ebcioğlu Sunar: Aşk Hikayeleri (Seven Kadın-Seven Erkek) (Fecri Ebcioğlu Karma LP Albümü, Regal Plak LP-713)

Taraf 1: Seven Kadın
5- Ben Senden Gencim / Lale Belkıs - 02:29

1974

İster Dönsün Tersine (Söz: Lale Belkıs, Müzik: -) / İkimize Bir Dünya (Aranj.Orij.: Chiribim Chiribom -Marion Maerz) (45’lik, Sinyal Plak 12)
(19 Haziran 1974 Tarihli Hey Dergisinde 4 üzerinden 2 puan verilmiş)


Yaşamak İçin (Söz: Lale Belkıs, Müzik: ?) / Yalnızlığımı Hissettiğim Zaman (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu) (45’lik, Sinyal Plak 13)
(6 Kasım 1974 Tarihli Hey Dergisinde 4 üzerinden 2 Puan verilmiş)


Çilli [Çilli Bom] (Aranj.Orij.:A Chili Pum-Black Cats) / Sevmek Suçu (Orkestra: Zafer Dilek) (45’lik, Sinyal Plak 15)

1975

Vazgeç (Aranj.Orij.:Flashback-Paul Anka) / Doğduğum Ev (Söz: Lale Belkıs, Müzik Aubert Jean Louis, Düzenleme: Zafer Dilek, Aranj.: Orij.: Alta Gracia-Oscar Harris) (Orkestra: Zafer Dilek) (45’lik, Sinyal Plak 16)
(23 Temmuz 1975 tarihli Hey Dergisi’nde puan verilmeden tanıtılmış)


Bir Bilebilsem / Yediden Yetmiş Yediye (45’lik, Sinyal Plak 17)

1976

Kafadar (Söz: Lale Belkısö Müzik: Michel Eugene - Shuki Levyö Aranj.Orij.:Je T’aime Un Peu Trop-Shuky & Aviva) / ÇİNGENE (Aranj.Orij.: Chicano-Black Blood, Söz: Suat Sayın, Müzik: Daniel Vangarde, Jean Kluger, Hey Dergisi’nin ‘YILIN TÜRKÇE SÖZLÜ ŞARKILARI’ sıralamasında 10. sırada yer aldı) (45’lik, Nova Plak 1005)

1977

Ya Merhaba (De) Ya Elveda / Kendi Düşen Ağlamaz (Düz.& Orkestra: Onno Tunç) (45’lik, Nova Plak 1011)

Kadınca (LP Albüm, Polydor LP 2085 025)

A Yüzü:
1- Yolun Açık Olsun (Aranj.Orij.: L’oiseau et L’enfant-Marie Myriam)
2- Söyle (Aranj.Orij.: Dis Lui-Mike Brant)
3- Kadınca
4- Kendi Düşen Ağlamaz
5- Çingene (Aranj.Orij.: Chicano-Black Blood)
B Yüzü:
1- Ya Merhaba Ya Elveda
2- Onun Hikayesi (Aranj. Orij.: Histoire d’O [Love Story]-Franck Pourcel)
3- Beni Bırakma (Aranj. Orij.: Ne Me Quitte Pas-Jacques Brel)
4- Nerdesin
5- Kafadar

1978

Neşeli Günler / Ya Hep Ya Hiç (45’lik, Polydor 2085 026)

1979
Kapılar (LP Albüm, Marşandiz Plakçılık PM 10001)

A Yüzü:
1- Kapılar
2- Durdurun Dünyayı İneceğiz
3- Erkekler Ağlamaz
4- Miras
5 -Son
B Yüzü:
1- Olur Görürsem Söylerim
2- Liman Şehri
3- Yarım Elma
4- Canım İsterse
5- Ben Sen O Olacak ki

2004
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2 (Derleme Albüm, Odeon)
Büyütmek için T ıklay ın
12-Lale Belkıs - ÇİNGENE (Söz: Lale Belkıs, Müzik : Kluger)

2005
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3 (Derleme Albüm, Odeon)
Büyütmek için T ıklay ın
12.Lale Belkıs / Ya Merhaba, Ya Elveda

2006
Bir Zamanlar 2 (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
5- Kendi Düşen Ağlamaz - Lale Belkıs

2008
Bir Zamanlar 4 (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
Doğduğum Ev - Lale Belkıs

Bir Zamanlar - Özel 1 - Keşfedilecek Plaklar (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Doğduğum Ev - Lale Belkıs

2009
Sürprizler / Bir Zamanlar Serisi: Türkçe Pop - Orijinal Plak Kayıtları (Albüm, Ossi Müzik, 03.02.2009)

12.Lale Belkıs / Ya Merhaba, Ya Elveda
1- Aşkına Doyum Olmaz - 02:40
2- Senin İçin - 02:54
3- Elele - 02:30
4- Te Quiero, Te Quiero - 02:57
5- Mamy Blue - 03:32
6- If We Were Free (1. Versiyon) - 03:29
7- Olur Görürsem Söylerim-Disco - 03:20
8- Erkekler Ağlamaz-Disco - 04:28
9- Çok Yaşamış Bir Kadın - 04:20
10-L’oiseau Et l’enfant - 03:03
11-Chicano - 03:41
12-Je T’aime Un Peu Trop - 03:07
13-If We Were Free (2. Versiyon) - 03:12
14-La Vie En Rose - 03:47

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

En İyileriyle (CD Albüm, Ossi Müzik, 19/24.02.2009)

1. Kafadar - 1976 (Söz: Lale Belkıs, Müzik: Mıchel Eugene - Shukı Levy)
2. Çingene - 1976 (Söz: Lale Belkıs Müzik: S.Banda Kalenga -Jean Kluger -Daniel Vangarde)
3. Kendi Düşen Aglamaz - 1977 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
3. Ya Merhaba.. Ya Elveda.. - 1977 (Söz: Lale Belkıs Müzik: Michaele -L.P.Sebastian)
4. Neşeli Günler - 1978 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
5. Ya Hep.. Ya Hiç.. - 1978 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
6. Doğduğum Ev - 1975 (Söz: Lale Belkıs Müzik: Haris-Wiekens)
7. Yolun Açık Olsun - 1977 (Söz: Lale Belkıs Müzik: Jean Paul Cara-Joe Gracy)
8. O’nun Hikayesi - 1977 (Söz: Lale Belkıs Müzik: P.Bachelet)
9. Beni Bırakma - 1974 (Söz: Lale Belkıs Müzik: Jacques Brel)
10.Yediden Yetmiş Yediye - 1976 (Söz: Lale Belkıs)
11.Çilli - 1974 (Söz: Lale Belkıs Müzik: Alfanso)
12.İkimize Bir Dünya (Şiribim Şiribom) - 1974 (Söz: Lale Belkıs)
13.Yaşamak İçin - 1974 (Söz: Lale Belkıs)
14.Bir Bilebilsem - 1976 (Söz: Lale Belkıs)
15.İster Dönsün Tersine - 1974 (Söz: Lale Belkıs)
16.Canım İsterse - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
17.Durdurun Dünyayı İneceğiz - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
18.Ben Sen O Olacak Ki - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
19.Kapılar - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
20.Olur Görürsem Söylerim - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
21.Erkekler Ağlamaz - 1979 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
2.CD Sürprizler
1. Aşkına Doyum Olmaz - 1974 (Söz: Ertuğrul Saygı Müzik: Yıldırım Gürses)
2. Senin İçin - 1974 (Söz: Lale Belkıs, Müzik: Monos Hadjidakis)
3. Elele - 1976 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
4. Te Quiero , Te Quiero - 1974 (Söz-Müzik: Agusto Alguero- Rafel De Leon)
5. Mamy Blue - 1974 (Söz-Müzik: Adrıen Yues Gıralıd-Theophılus Trım)
6. If We Were Free (1.versiyon) - 1974 (Söz-Müzik: Tony Hatch-Jackie Trent)
7. Olur Görürsem Söylerim (80’s Disco) - 1981 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
8. Erkekler Ağlamaz (80’s Disco) - 1981 (Söz-Müzik: Lale Belkıs)
9. Çok Yaşamış Bir Kadın - 1984 (Söz: Çetin Akçan, Müzik: Ali Kocatepe)
10.L’oiseau Et L’efant - 1978 (Söz-Müzik: Jean Paul Cara-Joe Gracy)
11.Chicano - 1978 (Söz-Müzik: S.Banda Kalenga-Jean Kluger-Daniel Vangarde)
12.Je T’amie Un Peu Trop - 1978 (Söz-Müzik: Mıchel Eugene - Shukı Levy)
13.If We Were Free (2.versiyon) - 1974 (Söz-Müzik: Tony Hatch-Jackie Trent)
14.La Vie En Rose - 1981 (Söz-Müzik: E.Piaf-Louiguy)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.kitapsec.com
www.zihni.com
www.kitabinabak.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2011
45’lik - Kadınlar (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Ben Sen O Olacak Ki - Lale Belkıs

Bir Zamanlar - Özel 2 - Keşfedilecek Plaklar (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Beni Bırakma - Lale Belkıs

2014
45’lik Plaklar - 70’li 80’li Yılların En İyi 45’likleri (Derleme Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Ben Sen O Olacak Ki - Lale Belkıs

2015
Neşeli Günler (Single, Odeon Müzik, Şubat 2014 / 13.04.2015)
(1978 yılında Polydor etiketiyle çıkan 45’lik şarkılarının DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Neşeli Günler - 02:50
2- Ya Hep Ya Hiç - 03:16

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Bizim Şarkımız (Single, Odeon Müzik, 19.04.2016)
(1968 yılında çıkan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Hayat Zor / Lale Belkıs & Şahkan (Single, Ossi Müzik, 06.01.2020)

1- Hayat Zor - 03:04

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Facebook Profil Adresi:
www.facebook.com/people/Lale-Belkıs/100011365807483
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/lalebelkis
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Lale_Belkıs
Sinema Türk Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/1663/Lale-Belkıs
Sinema Türk Sayfa Adresi:
www.turksinemasi.com/Kim_Kimdir/lale-belkis/
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (4822 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag