Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 194 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 194
Üye: 0
Toplam: 194

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,488,861
  • Bugün: 39,338
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 10:31 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Lara Di Lara
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6695 okuma)

Lara Di Lara
LARA Dİ LARA
FOTO GALERİ
123’ün elemanları aslında önceden 2004’te yayınlanan ve yedi müzisyenden oluşan grup Tamburada’nın elemanlarıyken yedi şarkıdan oluşan ilk albümünün ismi de “Fantastik”. Grup, Norveç’te canlı olarak kaydedilen ve Akusta Records’tan çıkan albümden önce, İstanbul’da çalmadık mekân bırakmamıştı. Korhan Futacı, Özün Usta, Özlem Şimşek, Tansu Kaner, Feryin Kaya, Burak Irmak ve Berke Can Özcan’dan kurulu olan bir grup.
(Kaynak: www.radikal.com.tr)

Korhan Futacı, Berke Can Özcan, Feryin Kaya ve Burak Irmak’tan oluşan DANdadaDAN’nın 2006’da yayınlanan “Sen Bana Birini Android” albümlerindeki çalışmaları ile de büyük beğeni kazandılar. DANdadaDAN üyeleri bu projelerle Türkiye ve Avrupa’da birçok festivalde yer aldılar, Berlin, İstanbul, Akbank Caz Festivali, Şimdi-Now (Stuttgart), Rock’n Coke, Kunstenfestival (Antwerp) ve Bridge to Turkey (Münih) bu organizasyonlardan bazılarıdır. Bu grup sizi şaşırtabilir. Yumuşak nefesli vokallerden koca ve vahşi zillere ya da paslı bir harmonium’un izinden sevilenlerle dolu bir vadiye doğru yola çıkabilir, kendinizi evde hissedebilirsiniz.

(GRUP) 123:


2008 senesinde Berke Can Özcan, Burak Irmak, Feryin Kaya ve Dilara Sakpınar tarafından kurulan 123, ilk albümü ‘Aksel’i 2009’da çıkardı. 123’ün uzun zamandır üzerinde yoğunlaştığı ilk albümü ‘Aksel’ üç bölümlük bir hikayenin birinci çalışması olarak, 2009 Kasım ayının üçüncü günü piyasaya çıktı. Bu büyüleyici çalışmanın yaratıcıları; davul, glockenspiel ve vokalde Berke Can Özcan, rhodes ve orgda Burak Irmak, bas, gitar ve lido orgda ise Feryin Kaya.

Üç değerli müzisyenden oluşan 123’ün “Aksel” isimli ilk çalışması, grubun kendi plak şirketi ’Aisha Records’ etiketini ve aisha records’un ilk albümü olmanın haklı gururunu taşıyor. Albümün Türkiye ve dünya dağıtımı Mikrop Gramofon, konser organizasyonları ve menajerliği ise Hip Productions tarafından yapıldı.

Adını küçük bir çocuğun hikayesinden alan ve onun hikayesini anlatan albüm büyük ilgi topladı ve müzik otoritelerince 2009’un en iyi alternatif albümü olarak nitelendirildi.

Hiçbir zamana ait olmayan bu albümü anlatabilmek için, Berke Can Özcan’ın yazmış olduğu hikayeden biraz bahsetmek gerek:

Zamanın belli olmadığı bir an, turuncu saçlı, kırmızı yanaklı, sıskaca bir çocuk olan ‘aksel’ güneyde bir şehirden, kuzeye yola çıkar. Yol boyunca üzerinde bol paçalı mavi pantolonu, mavi beyaz çizgili gömleği ve içinde bulunduğu duruma göre rengi değişen atkısı vardır. Haftalarca biriktirdiği bozuk paralar ile kendine eskici dükkanından bir çanta alır. Yalnız kalmak isteyince gittiği ‘Huzuv’ apartmanı, pembe renkli olup, kentin en yüksek binasıdır, camları kırık ve hiçbir kilitli kapısı yoktur. ‘aksel’ elinde çantası, kolunun altında battaniyesi ile ‘Huzuv’un dağınık katlarında, odalarında gezer ve hayatından ilk kez terasa çıkar. Teras bulutlara yakın, rüzgarlı, yalın ve huzurlu bir yerdir. ‘aksel’in içini büyük bir huzur kaplar ve o an terasın alçak duvarının dibinde bir kar baykuşu ile karşılaşır. Baykuş yalnızca ‘Aksel’in duyabileceği bir şarkı mırıldanır. Rengarek atkılarla dolu olan ‘aksel’in çantası artık baykuşun yeni yuvası olur.

‘Aksel’ çantasında baykuş ve atkıları ile hiç kimselerin olmadığı bir tren istasyonuna gelir, o sırada ‘Kar Ekspres’ isimli, 123 sefer sayılı bir kara tren yaklaşır. Başı çekenle birlikte yalnızca üç lokomotiften oluşan ‘Kar Ekspres’in en arka vagonundan ön vagonuna kadar farklı büyüklük ve kalınlıklarda, karmakarışık borular vardır. Çantasında baykuş ile ikinci vagona binen ‘aksel’, alnı cama yapışık bir şekilde geçen rayları seyre dalar. Mutluluktan neredeyse ağlamak üzeredir. O sırada kendini eşsiz bir deniz ürünleri sofrasında bulur. ‘aksel’ ve boynunda peçetesi ile baykuş bütün bu güzel yemeklerin tadlarına bakarlar. O sırada ‘aksel’ treni kontrol etmekte olan lokomotifin merakıyla yerinden kalkar, kapıyı aralar, lokomotifi ve kendisinin bulunduğu ikinci vagonu birbirine bağlayan iki kapının arasında uzay boşluğu gibi bir siyahlığın ve soğukluğun farkına varır. ‘Kar Ekspres’in sürücüsü ve ‘aksel’ o an karşılaşırlar ve birbirlerine birer yabancı edası ile yaklaşmazlar, aralarında uzun zaman önce bir yerde bırakılmış olan diyaloğu devam ettiren iki kişinin dinginliği vardır. Siyah pelerinli ve siyah bereli olan bu adamın adı ‘arve’dir. Yerçekimsiz boşluktan geçen ‘aksel’ farklı kalınlıklardaki metal borular ile dolu olan üçüncü vagona gelir. Borular aslen vagonun sonunda dev bir orgun parçalarıdır. ‘aksel’ kendini orgun başında bulur, orgu çaldıkça çıkan ses dev bir kütle gibidir, raylarca iletilmekte ve trenin en küçük parçaçığını bile titretmektedir. ‘aksel’ orgu çaldığı esnada ‘Kar Ekspres’in diğer ucunda bulunan makinist ‘arve’nin yüzünde duyduğu sesin beklediği ses olduğunu gösteren bir ifade vardır. ‘aksel’ orgdan parmaklarını çekince tren durur ve tüm vagonlar buz kesilir, ‘aksel’ çantasını alır, küçük ayakları ile kara bastığı an tren geldiği yönün aksine doğru hareket eder, ‘aksel’ ve makinist ‘arve’ birbirlerine el sallarlar. Hikaye bir anda ‘aksel’in ‘Huzuv’u terk ettiği sabaha döner. ‘aksel’ ilk kez duvarda ‘anja’nın gölgesini görür. ‘aksel’ battaniyesini odada bırakır. ‘Huzuv’un tepesine toplanan bulutların yağmur suları o sırada bir delikten altın odaya doğru sızarak, yerden tavana doğru yükselmeye başlar.

‘Kar Ekspres’ten indiği an gür çamlarla dolu olan orman ‘Podimos’a varan ‘Aksel’ bir patikadan yürümeye başlar. Patika ‘Podimos’un çıkış yoludur. ‘Aksel’ ormandan çıkar çıkmaz sarı renkli atkısının üzerine bir uğur böceği konduğunu görür ve atkısı anlık olarak kırmızıya dönüşür. ‘Podimos’un çıkışında bulunan ‘Buz Palas’a gelen ‘aksel’ eskimo evlerini andıran bu yapının içine girdiğinde buranın baykuşun evi olduğunu anlar. ‘Buz Palas’tan çıkan ‘aksel’ buzların üzerinde kayarak okyanusun kıyısına varır. Okyanusun kıyısında kendisini bekleyen balinayı gördüğü bu güzel gün aslen balinanın 123. doğumgünüdür. Elinde çantası ile balina ‘anja’nın sırtına binen ‘aksel’, artık balina cumhuriyetine doğru ilerlemektedir.

14 parçadan oluşan “Akse”, sanatçı Huban Korman tarafından çizilmiş 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabı ile birlikte sunuluyor. Hikaye, albümdeki şarkıların sırası, sözlerin içeriği ve kitapta birbirini takip eden illüstrasyonlarla tam bir bütünlük sağlıyor. Hatta albümde duyulan her nota, renk ve illüstrasyonlar ile eşzamanlı olarak takip edilebiliyor.

123’ün “Aksel” isimli albümünü yakın gelecekte yine aisha records’dan yayınlanacak olan “Stereo Love” isimli bir EP, “Arve” isimli kitap albüm, “Lara” adında bir EP ve yine başka bir kitap albüm olan “Anja” takip edecek. ‘stereo love’dan itibaren vokalist Dilara Sakpınar’ın da ekleneceği albümler serisi şimdi “Aksel” ile başladı. ‘Aksel’deki hikaye “Arve” ve “Anja” albümlerinde tamamlanacak.

Daha önce kaydedilmiş eserlerin de yer aldığı yeni EP’leri ‘Stereo Love’ı geçtiğimiz aylarda çıkaran ve hemen ardından yeni albüm çalışmalarına başlayan grup, Aksel’in hikayesini anlatmaya devam etmek için gün sayıyor. Dandadadan ve Tamburada gibi gruplarda beraber çalmış olan 123 elemanları; 5 Mayıs 2009 Çarşamba gecesi ilginç performanslarıyla sizi şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarabilir. Yumuşak nefesli vokallerden koca ve vahşi zillere çıkabilir, paslı bir harmonyum’un izinden evdeki yumuşak koltuğunuza uzanmış gibi keyfe gömülebilirsiniz.

Sessiz ve derinden ilerleyerek hatırı sayılır bir takip kitlesi yaratan, yaratıcı ve genç 123 ekibi, uzun yıllardır farklı projelerle karşımıza çıkıyorlardı. 1-2-3 müziyen etrafında şekillenen proje, Dilara’nın güzel sesinin eşlik ettiği canlı performanslarında 4 kişi sahne alıyor.

2009 sonunda yayınladıkları “Aksel” albümü ile dikkatleri çeken ve hemen peşinden Aksel’in de bir parçası olan üçlemenin ikincisi ‘Arve’yi ve peşinden üçüncüsü ‘Anja’yı yayınlamaya hazırlanan 123, aralara mutlaka bir kaç EP sıkıştıracak kadar da üretken bir ekip.

123’ün 2003 yılında temellerini attığı “Stereo Love” albümü, Dilara Sakpınar’ın sesi ile hayat buluyor.

123, 2009’un kasım ayında, kendi plak şirketi Aisha records’dan yayınlanan “Aksel” albümünün; “Arve” ve “Anja” isimli kitap-albümlerle devam edecek bir seri olduğunu duyurmuştu. İşte bu serinin aralarına giren ve iki kısa albümün ilki o.

Sesi, sözleri ve ışıltısı ile Dilara Sakpınar, dokunduğu her notayı melodiye dönüştüren Burak Irmak, bas gitarın ruhu Feryin Kaya, akışkan zamanlı dinamik ritm ustası Berke Can Özcan, ‘Stereo Love’da estetik ve duyarlılığın dokusunda geziniyorlar.

123’ün 6 ölümsüz şarkısının bulunduğu yeni albümü, grubun 5 Mayıs 2010 tarihinde ‘ghetto’da verdiği tanıtım konseriyle birlikte satışa sunuldu.

Grup üçlemeyi yine bozarak vokalist Dilara Sakpınar’ın tüm sözleri yazdığı yeni albümleri “Lara” ile 2012’de geri dönüş yaptı. 123’ün “Lara” adlı yeni albümünü önümüzdeki günlerde yayınlıyor haberleri ardından 20 Ocak akşamı albüm lansman konseri Salon İKSV’de gerçekleşti. Bundan evvel de 123 albümün teaser’ı karşımıza çıktı, en sonra da 6 Şubat 2012’de de albüm...

Berke Can Özcan, Burak Irmak, Dilara Sakpınar ve Feryin Kaya’dan oluşan dört kişilik ekip 123 (bir, iki, üç) üçüncü çalışması olan ‘Arve’yi piyasaya sundu.

2009 yılında ilk albümleri ‘Aksel’i kendi plak şirketleri olan Aisha records üzerinden yayınlayan 123, bu albümle birlikte 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabı çıkarmıştı. Bu kitap “Aksel” hikayesini oluşturan bir üçlemenin başlangıcıydı. İlk albüm çalışmasının ardından Mayıs ayında “Stereo Love” adındaki EP’sini yayınlayan grup aynı ay içerisinde Eskişehir Senfoni orkestrasıyla sahne alarak sevenlerini şaşırtmıştı. Grup şimdi ise “Arve” adlı üçüncü çalışmasıyla aksel hikayesine kaldığı yerden devam ediyor.

Bir yıla aşkın süredir çalışmaları süren ve 15 şarkıdan oluşan “Arve” yine aisha records üzerinden piyasaya sürülecek. ‘Arve’nin altyapıları grubun İstanbul’daki kendi stüdyosunda, vokal kayıtları Stockholm’de, miks’i ise New York’ta yapıldı.

123, albüme adını veren parça “Arve” için dünyaca ünlü trompetçi Arve Henriksen ile çalıştı. Grup müzikseverleri merakla beklenen hikayesinin devamına davet ediyor. 123’ün yeni albümü “Arve”> 25 Aralık’ta hem kitap ve CD versiyonu hem de sadece CD versiyonu ile Mikrop Gramofon ve müzik marketlerde satışta olacak.
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 06.01.2011)

En son yayınlanan müzik videosu “So much to say” ve yeni albüm hakkında verdikleri röportajda albüm hakkında bilgiler alındı. Bu röportajdan bir pasaj grubun kendi ifadesiyle aşağıda veriliyor:

“Yeni albüm ‘Lara’, grubun tam şimdi yaptığı müziği içeriyor olması açısından bizim için çok önemli. Değişmek ilerleyişimizin bir parçası ve işte şimdi değişiyoruz. Hep bunu yapabilmek istiyoruz. Bu hayatın kaçınılmaz bir parçası. “So much to say” klibini Elle sponsorluğunda gerçekleştirdik. Fikri onlarla beraber oluşturduk. Anlatacak çok şeyimiz var, fakat duymak isteyenlere. Klibin konusu da böyle bir şey. Dördümüz ayrı ayrıyken sanki kimse bizi duymuyor, ya da dinlemiyor tam olarak. Ta ki evimize gelip ne çaldığımızı tam olarak duydukları ana kadar. Yeni albüm ‘Lara’ Bodrum’da bir taş evde kaydedildi. Huzurun ortasında. Sonra Avrupa turnesinin sonunda Norveç’te çok sevdiğimiz bir ses mühendisi tarafından (Kai Andersen) mikslendi ve mastering için Stockholm’e gitti. Albümde İlhan Erşahin, Arto Tunçboyacıyan, Hakan Kurşun gibi konuklar da var...”

13 parçadan oluşan “Lara”, müzikal anlamda grubun dört kişilik halinin tamamen kolektif olarak ürettiği ilk albüm olma özelliğini taşıyor. Albümdeki şarkıların tümünün sözleri solist Dilara Sakpınar’a ait. 2011 Ocak ayında hazırlıkları başlayan “Lara”nın kayıtları geçtiğimiz Mart ayında Bodrum’da bir taş evde yapıldı. Mix’i Norveç’te Kai Andersen tarafından üstlenilen albümün Mastering’i ise dünyaca ünlü stüdyo “Cutting Room”da Björn Engelmann tarafından gerçekleştirildi.

Bu kez özellikle vokallerin ön plana çıktığı “Lara”, yarı İsveç’li yarı Türk olan solist Dilara Sakpınar üzerine yoğunlaşıyor. Sakpınar’ın büyüleyici yorumlarının yanında albümde birbirinden değerli üç konuk sanatçı da bulunuyor. ‘Sun in the arms of love’a saksafonuyla farklı bir yorum katan İlhan Erşahin, “Yokuz” adlı parçaya gitar ve vokallerde katkıda bulunan Hakan Kurşun ve “Trip” parçasına perküsyon ve vokaliyle eşlik eden Arto Tunçboyacıyan müzikseverlere farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Yumuşak melodilerle trip- hop ve caz arasında giden çizgisiyle müzik sahnesine farklı bir soluk getiren 123, İzmir Filarmoni Orkestrasıyla yaptıkları sıra dışı işbirliği sonrası Akbank 21. Caz Festivali kapsamında Kampüste Caz konserlerinde Türk caz seyircisiyle buluşacak.

123’ün beşinci stüdyo albümü “Anja”, grubun beş kişilik yeni haliyle kaydedilmiş 13 şarkıdan oluşuyor. Grubun 2009’da başladığı kitaplı CD üçlemesinin (aksel, arve, anja) final bölümü olan albüm üç karakterin kesişen hikayesini çözümlüyor ve kızın bakış açısını yansıtıyor.

Hem Türkçe hem de İngilizce sözler içeren ‘Anja’nın müzik türü rock’tan bossa’ya oradan da deneysel’e kadar uzanıyor. aisha records ve who are we who we are ortak yapımı olan albümün kitaplı edisyonu limitli sayıda üretilecek ve sonbaharda yayınlanacak, şimdilik albüme sadece digipack (CD) ve dijital formatlarda ulaşmak mümkün.

Albümde yer alan konuk müzisyenler ise şu şekilde: Norveç’li müzisyen Gunnar Halle ‘Drill’de trompet çalıyor, Gevende’nin davulcusu Gökçe Gürçay ve Ayşe Gürçay ‘Undertow’da vücut perküsyonu yapıyor, aynı şarkıda akustik gitarda Selim Saraçoğlu var, Barış Ertürk ise “There I go” ve “Anja” isimli şarkılarda tenor saksafon ve bas klarinet çalıyor.
(Albüm açıklaması - 2014)

Grup Üyeleri:
Dilara Sakpınar [Lara Di Lara] (lido org, glockenspiel, vokal)
Feryin Kaya (bas, gitar, lido)
Berke Can Özcan (davul, glockenspiel, vokal)
Arda Erboz (elektrik ve akustik gitar, trombon)
Seçil Kuran (vibrafon, perküsyon)
Eski üye:
Burak Irmak (rhodes, org)


LARA Dİ LARA [DİLARA SAKPINAR]:

Müziğe küçük yaşta başlayan yarı İsveçli yarı Türkiyeli Dilara Sakpınar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 123 ile müzik kariyerine başladı. Grup ile dört albüm kaydetti.

Besteci ve söz yazarı olarak zaman içinde biriktirdiği parçalar “Oraya Doğru” adındaki ilk albümüyle hayat buldu. 2014’ün Nisan ayında bu albümün çıkmasıyla solo kariyerine ‘Lara Di Lara’ olarak başladı.

Lara Di Lara’nın ilk albümü “Oraya Doğru”

123’ün sesi olarak tanıdığımız Dilara Sakpınar, bir süredir solo çalışmalarını Lara Di Lara adıyla biriktiriyor ve ara sıra dijital platformlarda paylaşıyordu. Nisan ayında 6 şarkılık “Oraya Doğru” EP’si ile Lara Di Lara ismi, yılın en iyi çalışmalarından biri olarak kayda geçti.

Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara’nın ilk albümü “Oraya Doğru” dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.karga.com.tr)

123 grubunun solisti Dilara Sakpınar, ilk solo single projesi Lara Di Lara’nın, “Oraya Doğru” isimli EP’sinden sonra çıkardığı ilk single şarkısına çektiği ilk klibi ‘Hayal’i yayınladı. Bestesi ve sözleri Sakpınar’a ait olan ‘Hayal’in yönetmeni de, genç müzisyenin geçtiğimiz aylarda hayatını birleştirdiği yazar, senarist Berkun Oya. Klipteki dikkat çeken dansçı ise Çıplak Ayaklar Kumpanyası’ndan tanınan Büşra Firidin.
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 03.11.2015)

Sanatçı, Sony Music etiketiyle yayınlanan ve 16 yeni şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü ‘Hazineler İçindesin’i 2017 yılında dinleyiciyle buluşturdu.

2018’in Mayıs ayında ise yeniden yorumladığı “Su Ver Leylam” single olarak yayınlandı. Tolga Taviş tarafından orkestra için yeniden düzenlenen “Hazineler İçindesin” parçaları 2018 Mayıs ayında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Devlet Senfoni Orkestrası ile unutulmaz bir gecede Eskişehir’deki dinleyicisiyle buluştu.

2019 yılında Ahmet Ali Arslan’ın “Bahçeden (Canlı)” albümüne “Dünya Vakti Geldi” şarkısına düetiyle katkıda bulundu.

20.03.2020 tarihinde Grace Records etiketiyle “Yelpaze” teklisini çıkardı. Ardından yine Grace Records etiketiyle 03.04.2020 tarihinde “Albatros” ve “Nereye” adlı single’larını çıkarttı.

Grace Records etiketiyle 22.05.2020 tarihinde çıkan “Sudaki Çığlık” albümünde 19 şarkıya imzasını attı.

2021 yılında yine Grace Records etiketiyle tekli şarkılarını çıkarmaya başladı. 15 Ocak 2021 tarihinde “Bekledim”, 19 Şubat’ta tarihinde “Çok Yakınken”, 19 Mart’ta “Bedeninin Her Bir Kıvrımında”, 23 Nisan’da “Nefesim Kesilene Kadar” teklilerini çıkarttı.

21 Mayıs’ta Kamufle ile ortak bir EP’ye imza attı ve albüm “Denge” adını verdiler. Bu albüm Dikkat Records etiketiyle 21 Mayıs 2021 tarihinde çıkardılar.

28.05.2021 tarihinde Grace Records etiketiyle “Yanında” teklisini çıkardı.

Diskografi:
2002
Harikalar Diyarı (Wonderland) / İlhan Erşahin & Hüsnü Şenlendirici (Albüm, Nublu Records, 09.03.2002)

5- Fly / Dilara Sakpınar [Lara Di Lara] - 03:41

2004
Fantastik / Tamburada (Albüm, Akusta Records)

1. Dolly
2. Atina
3. Merdiven
4. Yaz Müziği
5. Mavi
6. Kalp
7. Afrika

2006
Sen Bana Birini Android / DANdadaDAN (Albüm, Fono Müzik, 31.10.2006)

1. Kuru Kuru
2. Zın Zın
3. Hayaletler
4. Tezkere
5. Kutbu Kuzey
6. Kız
7. Aydınlıklar
8. Kara Araba
9. Maskara
10.Cenaze
11.Kaltaklar
12.Yoğurtçubaşı Çıkmazı

2008
18. Akbank Jazz Festival Live DVD (Limited Edition) (Albüm, 10.12.2008)

1- 123 - Aksel (Live)
2- 123 - Şimdi (Live)
3- 123 - The Ending (Live)
4- 123 - That’s Why... (Video Clip)

2009
Aksel / 123 (230 sayfalık KİTAP & 1 CD Albüm, Aisha Records, 03.11.2009)

1- DngDngDng
2- Huzuv
3- Aksel
4- Aksel
5- The Owl
6- That’s Why
7- Kar Ekspresi
8- SHOT
9- Podimos
10-Buz
11-Doğumgün
12-Balina
13-The Dive
14-The Ending

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.pandamuzik.com
www.nadirkitap.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.simurg.com.tr
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2010
Stereo Love (EP) / 123 (Caz/Nujazz Albüm, Aisha Records, 05.05.2010)

1. Again - 03:37
2. KDA - 04:49
3. Küstüm Otu - 08:32
4. Niles - 04:37
5. Betty - 07:26
6. Damla - 06:07Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2011
Arve / 123 (Digipack Albüm, Aisha Records, 25.12.2011)

1. In My Watres
2. Buğu
3. Not Yet
4. Patchoull
5. Grass
6. LAUGFER
7. One
8. Arve (Feat Arve Henriksen)
9. Buz Palas
10.Mossa
11.Gegga
12.Turn On
13.Çalı Çırpı
14.Ever
15.Odun

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.cduniverse.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Arve / 123 (Albüm+Kitap, Aisha Records, 25.12.2011)

1. Ding Dang Dong
2. Huzuv
3. Aksel
4. Şimdi
5. The Owl
6. That s Why...
7. Kar Ekspres
8. Soul Of Things
9. Podimos
10.Buz
11.Dogumgün
12.Balina
13.The Dive
14.The Ending

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.nadirkitap.com
www.deformmuzik.com
www.amazon.de (Almanya)

2012
Lara / 123 (Maxi Single, Aisha Records, CD 06.02.2012)

1- Yokuz (feat. Arto Tunçboyacıyan)
2- Sun in the arms of love (feat. İlhan Erşahin)
3- Trip (feat. Hakan Kurşun)
4- So much to say

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)

Lara / 123 (Maxi Single, Who Are We Who We Are, DİJİTAL 06.02.2012)

1- let it all begin - 02:07
2- green bag - 03:01
3- so much to say - 03:54
4- sun in the arms of love (Ilhan Ersahin) - 03:33
5- trip (feat. Arto Tuncboyaciyan) - 05:01
6- hot - 01:16
7- experiment - 03:59
8- no no - 04:27
9- yokuz (feat. Hakan Kursun) - 03:31
10-binalar - 03:42
11-turuncu - 03:54
12-silence - 02:30
13-i don’t know you girl - 02:14

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2013
Arve / 123 (Digipack [CD] Albüm, İMM Müzik, 29.01.2013)
(Aisha Records tarafından 25.12.2011’de çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. In My Watres
2. Buğu
3. Not Yet
4. Patchoull
5. Grass
6. LAUGFER
7. One
8. Arve (Feat. Arve Henriksen)
9. Buz Palas
10.Mossa
11.Gegga
12.Turn On
13.Çalı Çırpı
14.Ever
15.Odun

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)

123 Remixes, Vol. 1 / 123 (Single, Who Are We Who We Are, 30.12.2013)

1- Garni (Levni Remix) - 03:15
2- I Don’t Know You Girl (Pharoah Talin Remix) - 04:12

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2014
Anja / 123 (Albüm, Who Are We Who We Are, 03.06.2014)

1- No Return - 04:13
2- Aşk Şarkısı - 03:07
3- Bi Şey Var Ki - 02:37
4- Drill - 05:45
5- There I Go - 05:30
6- Hayat - 03:54
7- Gel - 02:42
8- Fall - 04:18
9- Low Sign - 02:46
10-Post Burak - 03:54
11-Undertow - 05:47
12-Not Mine - 04:32
13-Anja - 06:59Online CD Satış Noktaları:
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Full Moon Theory / Big Beats Big Times (Albüm, Who Are We Who We Are, 03.03.2015)
Büyütmek için T ıklay ın
3- Not Mine / Jack Irons & Lara Di Lara - 04:38

Oraya Doğru / Lara di Lara (Maxi Single Albüm, Who Are We Who We Are, 27.04.2015)

1- Dünya Böyle Döner Durur -03:12
2- Biz -04:08
3- Neden -04:35
4- Hayal -05:26
5- Yaralılar -04:09
6- Neler Neler -04:17


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

Hayal / Lara di Lara (Single, Who Are We Who We Are, 11.11.2015)

1- Hayal - 05:10Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com
www.amazon.de (Almanya)

2017
Hazineler İçindesin / Lara Di Lara (Alternativ & Indie Albüm, Epic, 24.02.2017)

1- İyiyim Ama Değilim - 02:28
2- Hepsini ve Her Şeyi - 02:24
3- Rüzgar - 04:10
4- Gün Doğumuna - 04:30
5- Aşık - 01:55
6- Denizin Kralları - 02:45
7- Sıradan Dediğin - 04:55
8- Bir Garip Hal - 02:10
9- Kalbin İçi - 02:49
10-Bencil - 02:40
11-Buluşmuşuz Aslında - 02:05
12-Kimiz - 03:40
13-Giderken - 02:36
14-Hayvanlar Alemi - 03:31
15-Çok Güzel Şey - 02:13
16-Hazineler İçindesi - 01:55

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Su Ver Leylam / Lara Di Lara (Single, Epic, 18.05.2018)

1- Su Ver Leylam - 03:04

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Bahçeden (Canlı) / Ahmet Ali Arslan (Albüm, Ahmet Ali Arslan, 26.07.2019)
Büyütmek için T ıklay ın
10-Dünya Vakti Geldi (feat. Lara Di Lara) - 04:24

2020
Yelpaze / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 20.03.2020)

1- Yelpaze - 03:33

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Albatros / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 20.03.2020)

1- Albatros - 02:57

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nereye / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 03.04.2020)

1- Nereye - 03:55

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Sudaki Çığlık / Lara Di Lara (Albüm, Grace Records, 22.05.2020)

1- Intro - 03:11
2- Nereye - 03:55
4- Yap - 03:37
5- Kayboldum - 03:22
6- Kayropraktik - 01:48
7- Boyutlar Arası Gökkuşağında - 04:06
8- Akıyorsun - 02:07
9- Keder - 00:15
10-Karanlık - 03:11
11-Yaklaştıkça - 02:27
12-Tuzak - 03:21
13-Yanıyorum - 03:02
14-Albatros - 02:57
15-Esaretin - 02:56
16-Sudaki Çığlık - 03:46
17-Yamaçlar - 03:12
18-Gülüşünde - 07:01
19-Savruk - 03:46

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Bekledim / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 15.01.2021)

1- Bekledim - 03:55

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Çok Yakınken / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 19.02.2021)

1- Çok Yakınken - 03:55

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bedeninin Her Bir Kıvrımında / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 19.03.2021)

1- Bedeninin Her Bir Kıvrımında - 03:55

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nefesim Kesilene Kadar / Lara Di Lara (Single, Grace Records, 23.04.2021)

1- Nefesim Kesilene Kadar - 02:35

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Denge / Kamufle & Lara Di Lara (EP=Maxi Single, Dikkat Records, 21.05.2021)

1- Hissizleşmiş - 03:47
2- Gidesim Var - 03:27
3- Yıldız - 03:12
4- Zamana Bıraktım - 02:50
5- Yapma Be Arkadaşım - 03:33

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yanında (Single, Grace Records, 28.05.2021)

1- Yanında - 03:54Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Ayrı Ya Da Farklı (Single, Grace Records, 06.05.2022)

1- Ayrı Ya Da Farklı - 02:43Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kayıplar (Single, Grace Records, 10.06.2022)

1- Kayıplar

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Lara Di Lara (Dilara Sakpınar)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/LaraDiLaraMusic
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/laradilaramusic
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/laradilaramusic
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/c/LaraDiLaramusic
Lara Di Lara (Dilara Sakpınar) Resmi Soundcloud Adresi:
www.soundcloud.com/lara-di-lara
[Grup] 123:
Resmi Web Site Adresi:
www.123theband.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/people/123theband
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/123fromistanbul
Resmi Reverbnation Sayfa Adresi:
www.reverbnation.com/123theband
Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/123fromistanbul
Resmi Blog Sayfa Adresleri:
123theband.blogspot.com
akselspolaroids.blogspot.com
LastFM Web Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/group/123
Feryin Kaya:
Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/feryin
Berke Can Özcan Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/berkecanozcan
Grup Tamburada
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/group/Tamburada
Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/tamburada
Grup DANdadaDAN
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/DANdadaDAN
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/group/DANdadaDAN
Grup DANdadaDAN Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/dandadadan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6695 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag