Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 151 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 151
Üye: 0
Toplam: 151

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 93,967,163
  • Bugün: 3,562
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Mar 08, 2021
  • 01:04 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
M. Kenan Vural
Bookmark and Share
    Geri Dön   (3382 okuma)

M. Kenan Vural
M. Kenan Vural
M. Kenan Vural
FOTO GALERİ

29 Eylül 1968 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk kez 1989 yılında bir bestesi, Adalar Müzik Festivali’nin rock kategorisinde en iyi söz müzik dalında birincilik ödülünü aldı. Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri’ni bitirdikten sonra, San Diego’da finans üzerine MBA Master’ını tamamladı. Sonraki yıllarda Vural, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera-Şan Bölümü’ne girdi. 1995 yılında MFÖ grubunun vokalisti oldu.

1995 yılında vokalde kendisi olmak üzere, gitarda Ari Barokas (Duman grubunun ilk bas gitaristi), bas gitarda Uluğ Aydeniz (televizyon programlarındaki orkestralarda bulundu, aynı zamanda kısa bir süre Redd grubu ile çalıştı), davulda Sahir Ünal (1994 yılında Redd grubundan önce Doğan ve Güneş Duru’nun Invictus Band adlı senfonik rock grubunda davulcu olarak yer almıştır) ile Serüven Azizleri isimli grubu kurdu. 1996 yılında bestesi ve sözleri kendisine ait “Serüven Azizleri” adlı şarkısıyla Tuborg Rock Müzik Yarışması’nda en iyi söz ve müzik dalında Türkiye birincisi seçildi.

Grup ismini Serüven olarak kısalttılar ve aynı adı taşıyan albümleri EMI Müzik tarafından yayınlandı. Albümün prodüktörlüğünü Fuat Güner yaptı. Ayşe Tütüncü, Serdar Ateşer, Cengiz Teoman, Serhat Ersöz gibi isimlerin de albümde katkısı oldu. Albüm, Pentegram’dan tanınan ve 25 Eylül 1993’te askerdeyken şehit olan Ümit Yılbar’a adandı.

Kariyeri boyunca MFÖ, Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Mehmet Güreli ve Zeynep Casalini gibi pek çok sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında, vokali ve gitarı ile eşlik eden Kenan Vural, 2006 yılında kendi söz ve bestelerinden oluşan “Ayıp Şeyler, Kayıp Şeyler” albümünün kaydını tamamladı.

Kenan Vural, 2007 yılının Ekim ayından itibaren Yüksek Sadakat ile beraber vokalist olarak müzik çalışmalarını sürdürmeye başladı.

2008’de Yüksek Sadakat’ın “Katil & Maktul” isimli 2nci albümüyle grubun piyasadaki yerini biraz daha sağlamlaştırmış, festival ve mekanların aranılan grupları arasında ön sırada yer almaya başladılar. Bu albümden sırasıyla “Aşk Durdukça”, “Haydi Gel İçelim” ve “Katil & Maktûl” isimli şarkılara klip çekildi.

Grubun 2. albümünün ardından grupla birlikte solist olarak Eurovision’a katıldı.

Türkiye’yi Almanya’da yapılacak Eurovision 2011 Şarkı Yarışması’nda Yüksek Sadakat grubu temsil edecek.

TRT 2011 yılına girerken bir sürprize imza atarak yılbaşı özel programında 2011 yılında Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek olan sanatçıyı açıkladı.

Büyük bir gizlilik içinde yürütülen çalışma sonunda 2011 yılının ilk dakikalarında TRT’de yılbaşı nedeniyle yayınlanan özel eğlence programında, Türkiye’yi 2011 yılında Almanya’da yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında ''Yüksek Sadakat''grubunun temsil edeceği bildirildi.

Eurovision 2010 Şarkı Yarışmasında, Lena’nın seslendirdiği parçayla birinciliği elde eden Almanya, 56. Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapacak.

Yüksek Sadakat Grubu 01 Ocak 2011 ‘nin ilk dakikalarında düzenlenen Yılbaşı özel programına canlı olarak katılarak şarkılarını seslendirdi. Grubun kurucusu Kutlu Özmakinacı grup olarak Eurovision teklifini 30 Aralık Perşembe günü aldıklarını ve heyecanla karşıladıklarını söylerken, çalışmaları en iyi biçimde yapacaklarını söyledi. Özmakinacı çalışmalara daha önce yarışmaya katılan Mor ve Ötesi ve Manga gibi gruplarla konuşarak başlayacaklarını açıkladı.

28 Nisan 2011’de DMC etiketiyle Eurovision yarışması için hazırlanan “Live It Up” isimli İngilizce şarkı ve şarkının 4 remix versiyonlarından oluşan albümü yarışma öncesi yayımlandı. Bu şarkının resmi video klibi de 17 Mart’ta TV’lerde yayınlandı.

10 Mayıs 2011’de Almanya’nın Düsseldorf kentinde Esprit Arena’da yapılan 19 ülkenin katıldığı 1nci Yarı Final Yarışması’nda 47 puanla 13ncü sırada yer aldığından ilk 10’a giremeyip elenince Eurovision Büyük Final Yarışması’na katılamadı.

Aralık 2011’de Türk rock müziğinin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat, uzun bir aranın ardından merakla beklenen “Renk Körü” isimli üçüncü stüdyo albümlerini dinleyicilerinin beğenisine sundular. Albümün ilk klibi “Sana Aşık Yalnız Ben” şarkısının ardından ikinci klibi “Onlar Bizi Dinlerler” şarkısına çekildi.

Kenan Vural, Eylül 2012’de Yüksek Sadakat grubuyla yollarını ayırdı.

Kenan Vural’ın uzun müzik kariyeri boyunca ürettiği ilk solo albümü “Alem Dünya” Ada Müzik etiketiyle 22 Mayıs çarşamba günü satışa sunuldu.

2012 yılında Yüksek Sadakat grubu ile yollarını ayıran, ardından da önceki gurubunu tekrar toplayan Vural, gitarda Tuncer Tunceli, tuşlu çalgılarda Mert Topel, bas gitarda Serkan Aşanel ve davulda Bülent Ay’ı kadroya dahil edip geçtiğimiz on sene içerisinde yazdığı şarkılardan oluşan bir repertuvar ile “Alem Dünya” adlı albümünün kayıtlarını 2012-2013 yılında tamamladı.

Alem Dünya’nın bir de konukları var... Jehan Barbur, Yahya Dai, Ozan Musluoğlu, Mert Önal, Orhan Deniz, Akın Eldes, Yavuz Akyazıcı ve Gülnur Gökçe...

Kenan Vural`ın `Alem Dünya`sı!

Sevilen rock grubu Yüksek Sadakat’in bir süre solistliğini üstlenen ve yorumuyla beğeni toplayan Kenan Vural, gruptan ayrılmasının ardından ilk solo albümü “Alem Dünya” ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Albümün ilk video klibi; sözü ve müziği Kenan Vural’a ait olan, sanatçının Jehan Barbur ile seslendirdiği “Fark Eder Mi?” şarkısına çekildi.

Geçtiğimiz yıl Yüksek Sadakat’le yollarını ayıran Kenan Vural, gitarda Tuncer Tunceli, klavyede Mert Topel, bas gitarda Serkan Aşanel ve davulda Bülent Ay’la birlikte hazırladığı ilk solo albümünü yayımladı.

Geçtiğimiz on yıl içinde yazdığı şarkıları yeni albümünde müzikseverlerle buluşturan sanatçı, albümünün kayıtlarını bir sene içerisinde tamamladı. Jehan Barbur, Yahya Dai, Ozan Musluoğlu, Mert Önal, Orhan Deniz, Akın Eldes, Yavuz Akyazıcı ve Gülnur Gökçe gibi isimlerle de çalışan sanatçı, “Alem Dünya” ismini verdiği albümünde 11 şarkıya yer verdi.
(Kaynak: www.aveamuzik.com - 08.07.2013)

2018’e girerken tekrar Yüksek Sadakat grubunun solistliğini üstlendi. Grup, Nisan ayı ortasında “YUNUS” adlı tekliyi yayınladı.

Kenan Vural’dan Yaşadığımız Dünyaya Eleştirel Bir Bakış “Kara Cümbüş”!

Türk rock müziğinin önemli seslerinden Kenan Vural’ın solo single’ı “Kara Cümbüş” Marangöz etiketi ve GRGDN Müzik işbirliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yaşadığımız dünyayı bir “Kara Cümbüş” olarak tanımlayan parça dinleyenlerine, teknolojinin hayatın bu denli içinde olmasıyla beraber insanın kendi elleriyle yarattığı yalnızlığı vurguluyor.

Dünyada olan biten her şeyi sadece elindeki küçük ekrandan izleyen insanlar için “Ekrana bakmayı bırak, etrafına bak, çünkü gerçek orada.” derken, parçaya eşlik eden video klibinde ise çevre kirliliği, doğa katliamları, mülteci sorunları ve son dönemde savaştığımız Covid-19 sorununa parmak basıyor.

Bu dikkat çeken eleştirel parçanın söz ve müziği Yüksek Sadakat’in sesi olarak da tanıdığımız Kenan Vural’a ait. Birçok güncel probleme dikkat çeken video klibin yönetmenliğinde ise İmre Haydaroğlu imzası var.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.01.2021)

Diskografi:
1998
Serüven / Serüven (Albüm, EMI Müzik)

1- Yollarda Yürüdüm
2- Aşka Çağrı
3- Senin Olsun
4- Esaret
5- Sorular
6- Yağmurlu İstanbul Günleri
7- Bu Sabah Gün Doğmadan Önce
8- Geri Dönmenin Bir Anlamı Yok
9- Kaybolan Bir Ben
10-Dur Yağmur Yağma
11-Yok Olsam

2006
Ayıp Şeyler, Kayıp Şeyler (Solo Albüm, )

2007
Çeyrek / Ezginin Günlüğü (25.Yıl Özel Albümü-Çeşitli Sanatçılar) (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 24.08.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın

Yaprak Dökümü / Dizi Müzikleri (Soundtrack Albüm, DMC, 30.11.2007)
Büyütmek için T iklay in Büyütmek için T iklay in

2008
Katil & Maktül / Yüksek Sadakat (Albüm, DMC, 24 Mart 2008)

1. A?k Durdukça - 04:29
2. Ben Seni Arayamam - 04:35
3. Hiçbir Şey Yerini Tutamaz - 04:14
4. Hadi Gel İçelim - 04:10
5. Babamın Evinde - 04:31
6. Savaşçının Sonu - 04:04
7. Kara Göründü - 03:30
8. Yavaş - 05:26
9. Katil & Maktül - 03:51
10.İçimde Yağmur - 04:13
(Tüm şarkılarda: Söz & Müzik: Kutlu Özmakinacı)


Pop 2008 - Çesitli Sanatçılar (Kolektif Albüm, DMC, 23.06.2008)
Büyütmek için T iklay in Büyütmek için T iklay in
16.İçimde Yağmur - Yüksek Sadakat ve Zeynep Casalini - 04:11

Sozsuza (Uzay Heparı Albümü, Universal Müzik, 04.12.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5- Kadınım / Yüksek Sadakat (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Uzay Heparı)

2010
Esirgeme den... (Kolektif / Karma Albüm, DMC Müzik, 26.03.2010)
Büyütmek için T iklay in Büyütmek için T iklay in
10-Aşk Durdukça / Yüksek Sadakat

Aile İçi Siddete Son Diyen Erkekler Kadınlar İçin Söylüyor (Pop Albüm, DMC Müzik, 25.11.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7. Kadınım (Söz: Sezen Aksu - Müzik: Uzay Heparı - Solist: Yüksek Sadakat)

Yaprak Dökümü Ardından (Kitap & CD, Doğan Kitap, 23.12.2010)
Büyütmek için T iklay in Büyütmek için T iklay in Büyütmek için T iklay in
Yüksek Sadakat - Babamın Evinde

2011
12 Düet (Nilüfer Albümü, DMS, 03.02.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2- Göreceksin Kendini (Seslendiren: Nilüfer & Yüksek Sadakat)

Live It Up / Yüksek Sadakat (Maxi Single, DMC, 28.04.2011)

1- Yüksek Sadakat - Live It Up (Hayatını Yaşa) (Eurovision 2011 Şarkısı) (Orijinal Versiyonu)
2- Live It Up (Rueben De Lautour Remix - Radio Edit)
3- Live It Up (Rueben De Lautour Remix - Extended Mix)
4- Live It Up (West Coast Mix)
5- Live It Up (Karaoke Versiyon)


İnternet Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)

Farkın Bu (Ajda Pekkan Albümü, DMC, 07.07.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9- Ucuz Roman - Düet. Yüksek Sadakat (Söz & Müzik: Kutlu Özmakinacı)

Renk Körü / Yüksek Sadakat (Albüm, DMC Müzik, 23.12.2011)

1. Onlar Bizi Dinlerler
2. Küçük Kral
3. Onlar Bizi Dinlerler
4. Günaydın
5. Sen Kanma Yarınlara
6. Son Veda
7. En Büyük Aşk
8. Parti Çocuğu
9. Aşk Herkese Lazım
10.Otel
11.Renk Körü


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.zihni.com (2.EL)
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Alem Dünya (Solo Albüm, Ada Müzik, 22.05.2013)

1. Adam Gibi Adam
2. Dün Gece
3. Onlar Bizi Dinlerler
4. Alem Dünya
5. Aşk İçin
6. Ne Varsa
7. Bab-ı Esrar
8. Parmak İzlerim
9. Yol Ayrımları
10.Yolda Olmak
11.Fark Eder Mi? (Bonus)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com
store.unkapani.digital
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

2018
Yunus / Yüksek Sadakat (Single, DMC, 20.04.2018)

1- YunusDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
Baba (Single, Eğlence Fabrikası, 21.02.2020)

1- Baba - 03:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Kara Cümbüş (Single, GRGDN Müzik, 15.01.2021)

1- Kara Cümbüş - 05:19

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.kenanvural.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/kenanvuralofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/KenanVuralresmi
Resmi Blogspot Web Sayfa Adresi:
kenanvural.blogspot.com
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/KenanVuralOfficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/kenanvural

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (3382 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag