Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 211 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 211
Üye: 0
Toplam: 211

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,171,476
  • Bugün: 9,120
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 08:15 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mat (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2289 okuma)Sanatçı: (Grup) Mat
(GRUP) MAT
(Grup) Mat
MAT ilk olarak 1993 yılında Engin, Fatih ve Korhan'ın Galatasaray Lisesi'nde ortaokul yıllarında müzik yapmak için bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. O dönemde grup içinde görev dağılımı sürekli değişiyordu, bugün vokal yapan ve gitar çalan Fatih o dönemde grubun tarzına uygun yetenekli bir baterist bulunamaması sebebiyle bir süreliğine bagetleri devralmıştı. Resimde en sağda görülen Tuğrul o dönem grubun vokalistliğini yapmış, pek çok konsere katılmıştı. Grubun kendi bestelerinden oluşan ilk demosu Ocak 1997’de tünelde “Hey” isimli bir stüdyoda bu kadroyla kaydedilmişti.

Üçlü birlikteliğini Galatasaray Üniversitesi’nde de devam ettirdi. Vokal ve lead gitarda Fatih, bas gitarda Korhan, diğer gitarda Engin’le çift lead gitarlı bir grup olarak gruptaki görev dağılımı oturmuş, yıllardır süren baterist arayışı devam ettirilmekteydi. Kuruluşundan itibaren 10 yıldan uzun bir süre boyunca farklı adlarla pek çok konser veren grup bu süre içerisinde daha çok beste çalışmalarıyla ilgilendi.

Grup üyeleri 2002 yılında 50$’lık bir amfi, gri bir bilgisayar mikrofonu ve midi davullarla kaydını gerçekleştirdikleri “Ev yapımı” adlı demolarıyla Müzik Eseri Sahipleri Grubu (MSG) üyesi olarak bestelerinin ve şarkı sözlerinin haklarını tescil ettirdiler. Bu şarkılar içinde 1997 yılındaki kayıtlarda da yer alan “Tutsaklık”, “İlk Sen” gibi parçalar ve yepyeni besteler yer aldı.

2003 yılının sonlarında sahne çalışmalarına hız verme kararı alan grup GaRaJ.org'a verilen bir ilan sayesinde Onur'u kadrosuna katıp, ekipmanını ve repertuarını tamamen yenileyerek bar çalışmalarına yöneldi. Yılların birlikteliğinin getirdiği grup ruhu ve profesyonel tavrı ile MAT, 2004 yılında Ex-Bronx, Cafe Guitar, Ohm, Pulp ve Alt Kemancı gibi mekanlarda ve çeşitli üniversitelerin festivallerinde boy gösterdi. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından, yönetmenliğini grubun ilk vokalisti Tuğrul’un üstlendiği MAT: Yeni Bir Hayat adlı grubu anlatan kısa bir film çekildi.

Kasım ayında MAT kendi şarkıları ve bir Barış Manço cover'ından oluşan 4 şarkılık demosunun kayıtlarını tamamladı. Demo, Audio CD formatında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir'de çeşitli üniversiteler, müzik stüdyoları ve müzik mağazalarında ücretsiz dağıtıldı, aralık ayında siteye mp3 formatında eklendi. Aralık ayında Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü öğrencilerinden Ayşe Oğun yönetmenliğinde bir öğrenci grubu Yosun'un klip çekimlerine başladı, klibin kurgusu ve montajı aralık sonunda Artun Topçudere tarafından tamamlandı, klip siteye eklendi. Grup bir plak şirketinden ilk ciddi teklifini yine bu dönemde aldı.

Yosunun klibi 2 Şubat 2005'te ilk kez Güven Erkin Erkal'ın sunduğu Yüxexes programında yayınlandı. Klip DreamTV yayın yönetmenlerince beğenilerek günlük rotasyona alındı. Ardından TRT'de Rock Market programıyla yayına girdi. Grubun demo kayıtlarındaki şarkılar pek çok radyo kanalının yayınında kendilerine yer buldu. Bu dönemde Pulp'ta birinci yılını kutlayan grup 10. Tuborg Roxy Müzik günlerinde ikinciliği aldı. Üniversite festivallerinin dahil olduğu pek çok konserde boy gösteren grup Kemancı'da düzenlenen Rock'n Dark konserine katılarak NumberOne TV yayın akışında yer aldı. Yine bu dönemde Herkes Biliyor'un yaz aylarında raflarda yerini alacak Karma Karışık adlı bir derleme albümde yer alması için anlaşmaya varıldı.

MAT yazı takip eden dönemde İstanbul’da Bronx, Irish Center, Life Roof, Balans gibi mekanlarda, İzmir’de Kemancı, Bursa’da Çaçaron Rock Bar, Eskişehir’de Doors Park’ta konserler verdi, televizyon ve radyo programlarında ve yazılı basında yer almaya devam etti. 2006'nın ilk haftasında Herkes Biliyor'un yer aldığı Karma Karışık piyasaya sürüldü.

MAT 2006 boyunca stüdyo kayıtlarını hazırladı. Kayıtlar RMS stüdyoları ve grubun kendi ortamında tamamlandı, mastering işlemi Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. Aynı yıl grubun finansmanıyla Herkes Biliyor'a destroyMAT isimli bir animasyon klip hazırlandı. Klibin animasyonları pokeimam, sayko kemal, mukus leo, dayı ve kaykaycı çocuklar, saykomatrix gibi animasyonlardan ve destroyonur isminden hatırlanabilecek destroycartoon’un yaratıcısı Onur Kek tarafından hazırlandı. Stüdyo çalışmaları biter bitmez canlı performans üzerine yoğunlaşan MAT 2006'nın son günlerinde cumartesi geceleri sahne aldığı Pulp'ta aralık ayında çekilmiş canlı performans görüntülerden oluşan videolarını, Kolay Değil'e bu videolardan hazırlanmış bir demo klibi ve destroyMAT'ı video sayfasına ekledi.

MAT kendi plak şirketi Yosun'u kurarak 18 Mayıs 2007'de ilk albümünü piyasaya sürdü. 13 parçadan oluşan albümde orijinali Barış Manço'ya ait olan ‘Gibi Gibi’ dışında tüm parçaların söz ve müziği MAT'a ait. Grup albümün ilk klibini Artun Topçudere yönetmenliğinde ‘Kolay Değil’e çekti. Klibin oyuncu kadrosunda grubun yakın takipçileri yer aldı. Albümün ikinci klibi enstrümantal bir parça olan ‘Clementine’e çekildi. ‘Clementine’in film müziği olarak kullanıldığı ‘Yanlış Zaman Yolcuları’ adlı film 34. Brüksel Film Festivalinde onur ödülü aldı. 2007 yılı içinde çok sayıda TV, dergi ve gazete röportajı ile basında boy gösteren MAT yılı Aralık ayı başında yayına giren “İstanbul” klibi ve bir turne ile noktaladı.

2008 yılında yeni basteristi Taner Keser gruba katıldı. 2009 yılında da Yosun Müzik bünyesinde kendi kayıt syüdyolarını kurdular.

2010 yılında ikinci albümleri Ayrılık Yosun Müzik stüdyosunda yamamladılar ve 2011 yılında yayımladılar. Bu albümde mastering işlemleri, Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. Temmuz Ayında "Gibi Gibi" son video olarak yayına girdi. Ardından grup faaliyetlerine süresiz olarak ara verdi.

MAT'ın ikinci ve son albümü Ayrılık Üçlemesi matonline.net'te

MAT'ın ikinci albümü Ayrılık Üçlemesi 13 şarkıdan oluşan bir konsept albüm. Albümde yer alan “Kendimi Tekrar Edemem”, “Beklemek Zor Değil” ve “Uzak Dur Benden” ayrılık üzerine yazılmış şarkılar. Ayrılık Üçlemesi aynı zamanda MAT'ın son albümü olmasıyla da bir ayrılık albümü. Grubun resmi sitesi matonline.net üzerinden ücretsiz dinlenebilen ‘Ayrılık Üçlemesi’ni grubun ilk albümünden ayıran en büyük özellik yeni albümün tüm yapım sürecinde grubun canlı performansını en gerçekçi şekilde kayda yansıtmanın hedeflenmesi. Bu amaçla vokaller de enstrümanlarla aynı anda ve canlı kaydedildi.
(Biyografi: resmi web sitesindeki biyografiden alıntıdır.)

Grup Üyeleri:
Fatih Aygün (vokal, gitar)
Engin Murat Yavuz (gitar)
Korhan Uran (bas, geri vokal)
Taner Keser (davul)

Diskografi :
2006
Karma Karışık (Derleme Albüm, Müzikotek, 02.02.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
13-Herkes Biliyor / Mat

2007
Mat (Albüm, Yosun Müzik, 15.05.2007)

1. Kolay Değil - 03:53
2. İstanbul - 03:49
3. Herkes Biliyor - 03:17
4. Neden Bilmem - 04:11
5. Clementine - 02:49
6. Hiç Bırakma - 03:10
7. Zee - 01:44
8. İhanet - 03:35
9. Gibi Gibi - 03:30
10.Tutsaklık - 02:31
11.Yosun - 04:00
12.Götür Beni - 03:58
13.Epi - 03:29

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.esenshop.com
www.tulumba.com (ABD)
Ayrılık Üçlemesi (Web Albüm, Yosun Müzik, 11.06.2011)

1- Kolay Değil
2- İstanbul
3- Herkes Biliyor
4- Neden Bilmem
5- Clementine
6- Hiç Bırakma
7- Zee
8- İhanet
9- Gibi Gibi
10-Tutsaklık
11-Yosun
12-Götür Beni
13-Epi

Web albüm grubun sayfasından indirilebilir :
www.matonline.net/muzik
Resmi Web Site Adresi:
www.matonline.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/sahneyebibira
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/sahneyebibira
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/sahneyebibira
Resmi Vimeo Kanal Adresi:
www.vimeo.com/matonline
iLike Adresi:
ilike.com/artist/MAT
LastFM Adresi:
www.last.fm/music/Mat
AnatolianRock Adresi:
www.anatolianrock.com/Mat
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2289 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag